גירסת הדפסה          
קבוצות דיון בית המדרש נושא #21146 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 21146   
חגי
חבר מתאריך 28.4.08
7846 הודעות
יום רביעי כ''ט באלול תשע''ז    09:05   20.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

חיזוק יומי... כט' אלול* *ראש השנה - עבדי ה'*  

*בס"ד*
*בוקר טוב... חיזוק יומי... כט' אלול*
*ראש השנה - עבדי ה'*

ראש השנה בבית הכנסת של ברדיצ'ב. הצדיק רבי לוי יצחק עבר לפני התיבה והתפלל. קולו הערב ריתק את המתפללים והרעיד את נימי נפשם עד שדמעות זלגו מעיניהם, כל אחד הרגיש כי הוא עומד לפני כיסא הכבוד. "אבינו מלכנו", שיווע כל יהודי "שפוט נא בחסד וברחמים..."

כשהגיע רבי לוי יצחק אל המלים "לקונה עבדיו בדין" הוא נעצר, החוויר כסיד והפסיק את תפילתו. הטלית נפלה מראשו והוא עמד בעיניים עצומות כאילו נשמתו פרחה מגופו... רעד עבר בין המתפללים.
לאחר מספר רגעים חזר הצבע לפניו של הרב, פניו קרנו והוא קרא בשמחה גדולה: "לקונה עבדיו בדין!"

לאחר התפילה שאל אחד מזקני החסידים את רבי לוי יצחק: "מה קרה לך באמצע התפילה? ראית מראות אלוקים?"

השיב לו הרב: "ראיתי את השטן סוחב שק גדול, הבנתי שהוא נושא בו את עבירותיהם של היהודים, עבירות שהצליח לאסוף במשך כל השנה...

ניגשתי לראות את העבירות, היה שם אוסף 'נאה' של עבירות: קצת לשון הרע, קצת שנאת חינם, קצת צרות-עין, ביטול תורה וכהנה וכהנה עבירות גדולות וקטנות – שק שלם. והשטן המשחית רץ שבע רצון אל כיסא הכבוד, אל בורא עולם.

חשבתי בליבי, מה אוכל לעשות? מצב רוחי נתעכר לגמרי והייתי אובד עצות. לפתע נעצר השטן, עיניו החדות הבחינו ביהודי שעבר עבירה בעיצומו של יום ראש השנה. הוא נטש את השק ורץ לחטוף את העבירה ולצרפה אל השק.

לא בזבזתי זמן, ניגשתי אל השק והתחלתי לבדוק את העבירות. כל עבירה ועבירה שבדקתי, נמסה בין ידי ונעלמה כלא היתה...

בינתיים חזר השטן, העיף מבטו על שקו הריק ופרץ בזעקת שבר: "גנבים ! גנבו ממני את העבירות של היהודים שאספתי בעמל רב".

בראותו אותי הוא הבין מיד כי אני אחראי על העלמותן. הוא תפס אותי ותבע ממני לשלם לו כפליים תמורת העבירות ש'גנבתי' ממנו כדין גנב. כשטענתי שאין לי, הוא אמר: 'כתוב שאם אין לגנב ממה לשלם, מוכרים אותו לעבד' ומיד תפס אותי בזקני וביקש למכור אותי.

הוא הציע אותי למלאך הראשון שנקרה בדרכנו, וזה סירב לקנות אותי בטענה שאינו מוכן לקחת על עצמו את האחריות עליי ואפילו בחינם.
הציע שטן אותי למלאך שני, שלישי, רביעי – אולם אף אחד לא רצה לקנות אותי.

בראותו זאת תפס אותי השטן וסחב אותי אל בורא עולם, אל כיסא הכבוד. שמע הקב"ה את טענותיו ואמר: 'אני עשיתי ואני אשא ואני אסבול ואמלט, אני אקנה אותו מידך'
בשמעו זאת, נשאר השטן פעור פה וכל טענותיו נסתמו. בנקודה הזו התאוששתי..." סיים הרב.

בעוד מספר שעות יכנס יום ראש השנה, יום בו כל אחד ואחת מאיתנו יעמוד למשפט על מעשיהו בשנה החולפת.

אנו פונים לבורא עולם ואומרים: "כדלים וכרשים בנו לפניך" - אין לנו מעשים כדי לעמוד בדין, אנא קנה אותנו".
ובורא עולם משיב לנו: "איך אקנה אתכם? הרי אתם כבר עבדים למישהו אחר... אתם עבדים לתאוות שלכם, לרצונות שלכם, ליצר שלכם..."

עוד היום, כבר עכשיו, נחליט שאנו עבדיו של הבורא, נתרחק מתאווה אחת, נקבל קבלה, נתקרב צעד אחד לקב"ה, נהיה עבדיו ובזכות זאת נזכה לכתיבה וחתימה טובה, לשנה אחרת, טובה יותר, מתוקה הרבה יותר...

יום טוב, שנה טובה ומתוקה, שבת שלום ובשורות טובות
לגאולת והצלחת עם ישראל. אמן!

ניתן לרכוש את הספר הראשון של "החיזוק היומי" בטל- 0525581133

*זמני כניסת החג ויציאת השבת:*

ירושלים - 19.11-18.02
תל אביב - 19.13-18.18
חיפה - 19.13-18.09
באר שבע - 19.13-18.09
צפת - 19.12-18.07
אילת - 19.13-18.09

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  יישר כח , תודה על הדברים גבעתי 24.09.17 22:31 1

גבעתי
חבר מתאריך 19.5.04
33329 הודעות
יום ראשון ד' בתשרי תשע''ח    22:31   24.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. יישר כח , תודה על הדברים  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות