גירסת הדפסה          
קבוצות דיון בית המדרש נושא #21154 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 21154   
חגי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.4.08
7846 הודעות, 140 מדרגים, 280 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ג' בתשרי תשע''ח    22:46   23.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

🌷�סיפור חסידי למוצ”ש 🌷�  

עזרא עדס 🌷�

🌷�סיפור חסידי למוצ”ש 🌷�
נהוג לספר בכל מוצאי שבת בסעודת מלווה מלכה סיפור חסידי על הבעל שם טוב הקדוש.

*אמונה*

סביב שולחנו של המגיד ממזעריטש, רבי דובער, התכנסו חסידיו לשמוע על רבו הבעל שם טוב הקדוש.

"הייתה זו שבת רגילה אצל הבעל-שם טוב, מיד לאחר סיום תפילת ערבית – עוד לפני ההבדלה – נכנסה אישה אחת לחדר שבו התפלל הוא וחסידיו.

"רבי, אתה מוכרח לעזור לי!" היא קראה. "אני צריכה בדחיפות כסף כדי להשיא את בתי ואין בכיסי אף פרוטה!"

הבעל-שם טוב האזין לדבריה והורה לחסידיו להכניס ידיהם לכיסם ולתת את כל כסף שימצאו שם למען המטרה החשובה..

למרבה הפלא, הכסף שמצאו בכיסיהם הגיע בדיוק לסכום שהאישה אמרה שהיא זקוקה לו.

ואז פנה המגיד לחסידיו ושאל: "מהו הלקח שיש ללמוד מהסיפור על מורי ורבי הבעל-שם טוב?"

חסיד אחד אמר: "הסיפור מראה את כוחותיו הפלאיים של הרב, למרות שהאירוע התרחש כמה דקות לאחר יציאת השבת – ולאף תלמיד לא היה כסף בכיסו, הוא עשה נס כדי לעזור לאישה המסכנה".

"יש לנו סיפורים רבים שמראים את יכולתו של הבעל-שם טוב לחולל ניסים", אמר המגיד. "לשם כך אין לנו צורך דווקא בסיפור הזה".

"אבל כאן היה זה נס כפול – לא זו בלבד שהרב גרם לכסף להופיע באורח פלא, אלא היה זה הסכום המדויק" התערב חסיד אחר.

חסיד שלישי אמר: "ברור שהבעל-שם טוב מסוגל לחולל ניסים מופלאים, ולכן הוא יכול היה לגרום לכל הכסף להופיע בכיסו, ובכך לעשות את המצווה הזאת בעצמו.
אך בגלל אהבתו הגדולה לזולת, הוא רצה לחלוק מצווה זו עם חסידיו וכך גרם לכסף להופיע בכיסיהם של כל הנוכחים, אני חושב שזהו המסר של הסיפור"..

אמר להם המגיד: "אני סבור
שהסיפור הזה אינו עוסק כלל בבעל-שם טוב, הסיפור הזה הוא באמת אודות גדולתם של תלמידיו – אף שהשבת זה עתה הסתיימה ולאיש מהם לא היה כל כסף, הם הכניסו את ידיהם לכיסם ועשו כהוראת הרבי באמונה שלמה וללא פקפוק.."

🌷�שבוע טוב ומבורך🌷�

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  יישר כח , תודה על הדברים גבעתי 25.09.17 14:30 1

גבעתי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.5.04
33329 הודעות, 284 מדרגים, 540 נקודות.  ראה משוב
יום שני ה' בתשרי תשע''ח    14:30   25.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. יישר כח , תודה על הדברים  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות