גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #849906 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 849906        
the hawk
חבר מתאריך 28.8.18
19191 הודעות
יום רביעי י''ד באייר תשפ''ד    07:08   22.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

אחרי הסאגה, ושוב בפער זעום: יש מנצח בבחירות החוזרות במגדל  

במהלך הספירה בבחירות הקודמות מצאו חברי ועדת הבחירות שלושה קולות שעליהם לא כתוב שמו המלא של רוברט קנדי אמרוסי, ומנהלת הבחירות החליטה לפסול אותם. בית המשפט העליון הכריע שיתקיימו בחירות חוזרות במועצה, והערב נתנאל אלפסי ניצח עם 54% מהקולות את אמרוסי

https://news.walla.co.il/item/3665598
אלי אשכנזי

נתנאל אלפסי, ראש המועצה המכהן במושבה מגדל, ניצח הערב (שלישי) בבחירות החוזרות שנערכו לראשות המועצה. אלפסי ניצח בפער של מאה קולות את יריבו, רוברט קנדי אמרוסי, לאחר שבבחירות המקומיות בפברואר האחרון הפסיד האחרון בבחירות בפער של שלושה קולות בלבד, בשל טעות בשמו על פתקי ההצבעה.

בתחילת החודש הכריע בית המשפט העליון כי יתקיימו בחירות חוזרות במושבה, הסמוכה לטבריה. השופטים - יעל וילנר, אלכס שטיין וגילה כנפי-שטייניץ - המליצו לאלפסי למשוך את הערעור שלו על החלטת בית המשפט המחוזי בנצרת, שקבעה כי יש לקיים בחירות חוזרות במושבה הצפונית.

לפני כמה שבועות, עם הכרעת העליון, אמר אמרוסי אמר לוואלה כי הוא שמח על תוצאה זו של הדיון, וכי לא היה לו ספק שזו אכן תהיה התוצאה. "בסופו של דבר לא בית משפט אמור להחליט בבחירות, התושבים אמורים להכריע", אמר, והוסיף כי הוא "בטוח שבבחירות המצב יתבהר, בצורה הרבה יותר ברורה". הערב, כאמור, התושבים הכריעו - ושוב לטובת אלפסי.

אחרי הסאגה - ניצח עם 54% מהקולות. נתנאל אלפסי/באדיבות המצולמים

ראשיתה של הדרמה בפברואר האחרון, סמוך לפרסום תוצאות הבחירות המקומיות. לאחר שהסתיימה ספירת הקולות, עלה כי אמרוסי קיבל 598 קולות, בעוד אלפסי, קיבל 601 קולות - כלומר, הבחירות הוכרעו על חודם של שלושה קולות בלבד. עם זאת, התברר שבמהלך הספירה, מצאו חברי ועדת הבחירות שלושה קולות שניתנו לקנדי ושנכתב עליהם בכתב יד "רוברט אמרוסי" - אותם אחד מחברי ועדת הקלפי, מטעם אלפסי, ביקש לפסול את פתקי ההצבעה בשמו. יו"ר וועדת הקלפי, ושני חברי וועדה נוספים, התנגדו לפסילה, בטענה כי שמו הפרטי ושם המשפחה אכן מופיעים בפתק בבירור וכי כוונת הבוחר ברורה לחלוטין.

בשלב זה, התערבה מנהלת הבחירות סיגל בן עוז, לצד מזכירת הוועדה, ואלו קבעו כי הפתקים הללו פסולים משום שחסר בהם השם האמצעי של המועמד ("קנדי", כשמו של הסנאטור רוברט קנדי, אחיו הצעיר של הנשיא לשעבר ג'ון, שנרצח גם הוא בזמן שהתמודד על נשיאות ארה"ב). עם זאת, בשל ההתנגדות של שלושת חברי ועדת הקלפי לפסילת הפתקים, החליטה מנהלת הבחירות להתייעץ עם מנהל הבחירות האזורי - ואף הוא אמר לה כי אם לא מופיע השם המדויק, הרי הפתקים פסולים.

רוברט קנדי אמרוסי/באדיבות המצולמים

"דודי הציע לאמא שלי שנכבד את זכרו של קנדי"
הרצח הפוליטי של רוברט קנדי, מי שהיה התובע הכללי של ארצות הברית ואחיו של נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ון קנדי, אירע בתום מסיבת עיתונאים שערך במלון אמבסדור בלוס-אנג'לס. הוא הספיק לומר, "הניצחון בקליפורניה כבר מובטח לנו", וכשיצא דרך המטבח ירה בו שם באקדח סירחאן סירחאן, פלסטיני מירושלים שהיגר לארה"ב וחש "נבגד" עקב תמיכת קנדי במדינת ישראל בזמן מלחמת ששת הימים. ההתנקשות אירעה בחצות ליל ה-5 ביוני 1968.

"ב-8 ביוני 1968 אני נולדתי", סיפר לוואלה אחרי הבחירות אמרוסי, חקלאי וחבר המועצה בן 55 ממגדל, "היה לי אז דוד שחי בארצות הברית והוא להערכתי הציע לאמא שלי שכך נכבד את זכרו. בזכותו יש לי את השם, ובזכותו כשביקשתי ויזה לארה"ב התקשרו אלי ממשרד הנסיעות ואמרו שתוך שתי שניות נתנו לי בשגרירות ויזה. כשנחתי בשדה התעופה קנדי בניו יורק חייכו אלי ומלמלו כמה מילים. האמת היא שבצבא הכירו אותו כאמרוסי. ביום יום מכירים אותי כרוברט. בקושי חברי הילדות שלי יודעים את השם המלא, ואת הסיפור מאחוריו - כמעט אף אחד לא".

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  ממש עקום שהקולות הללו נפסלו מלכתחילה סתם עוד אחד 22.05.24 07:21 1
     נכון אבל אם היו מאשרים אותם היה תיקו ואז בחירות חוזרות כך שהסיפור רק הוסיף ביריקרטיה בתהליך ולא שינה כלום. בשישי_לשישי 22.05.24 07:33 2
         וזה מה שאכן קרה - הקולות אושרו לבסוף ע''י בית המשפט, ונוצר תיקו שהצריך בחירות חוזרות: מיינדפול 22.05.24 08:39 4
  דרמטי,בלי ספק הצדיק הרומני 22.05.24 08:14 3

סתם עוד אחד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.4.12
25300 הודעות, 164 מדרגים, 325 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ד באייר תשפ''ד    07:21   22.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. ממש עקום שהקולות הללו נפסלו מלכתחילה  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
בשישי_לשישי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.6.22
5784 הודעות, 24 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ד באייר תשפ''ד    07:33   22.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. נכון אבל אם היו מאשרים אותם היה תיקו ואז בחירות חוזרות כך שהסיפור רק הוסיף ביריקרטיה בתהליך ולא שינה כלום.  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מיינדפול
חבר מתאריך 21.6.17
7610 הודעות
יום רביעי י''ד באייר תשפ''ד    08:39   22.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. וזה מה שאכן קרה - הקולות אושרו לבסוף ע''י בית המשפט, ונוצר תיקו שהצריך בחירות חוזרות:  
בתגובה להודעה מספר 2

https://www.maariv.co.il/news/israel/Article-1083573

הצדיק הרומני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.18
5623 הודעות, 38 מדרגים, 7 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ד באייר תשפ''ד    08:14   22.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. דרמטי,בלי ספק  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות