גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #30413 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 30413   
חובב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.3.19
7343 הודעות, 38 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשפ''ב    21:56   08.08.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ועכשיו כשהסתיים המבצע - מישהו מוכן להסביר לי במה הוא שונה ממבצע ''חגורה שחורה''?  

כלי התקשורת (או בשמם האלטרנטיבי - כלי התעמולה) מיהרו להכתיר את המבצע כ"מבצע הטוב ביותר מאז ההתנתקות" (שמו המכובס של הגירוש כידוע). טוב שלא נסחפו והגדירו אותו כטוב מאז ומעולם...

אז אכן, לתחושתי מדובר במבצע מוצלח יחסית, אבל לא כזה שלא היה בעבר (ואפילו, שומו שמיים, בתקופה שבראשות הממשלה היה זה שאין לנקוב בשמו, ובממשלה היו כוחות האופל, כהגדרת ראש הממשלה הנוכחי, שוחר האחדות).

אבל לא הסתפקתי בתחושות ויצאתי לבדוק. הנה הדמיון בין מבצע "חגורה שחורה", בנובמבר 2019, לבין מבצע "עלות השחר":
1. שני המבצעים היו יזומים, ולא כאלו שישראל נגררה עליהם
2. שני המבצעים החלו בחיסול של מח"ט החטיבה הצפונית של הג'יהאד (אבו אל עטאא בחגורה שחורה, ויורשו - ג'עברי בעלות השחר)
3. שני המבצעים כוונו אך ורק נגד הג'יהאד.
4. בשני המבצעים החמאס לא הגיב וישב מנגד.
5. שני המבצעים היו קצרים (יומיים-שלושה)
6. מספר ההרוגים הפלסטיני בשני המקרים היה בערך דומה (39 בחגורה שחורה, 44 בעלות השחר, כולל כמות נכבדה של הרוגים משיגורים כושלים).
7. בשני המקרים הג'יהאד לא הצליח להוציא פיגועים ולגרום לנפגעים משמעותיים בצד הישראלי (ללא נפגעים קשים, וכמה עשרות נפגעים קלים, רובם נפגעי חרדה).
8. כמות השיגורים היתה גדולה יותר בעלות השחר (בערך 400-500 בחגורה שחורה, למעלה מ1000 בעלות השחר), אם כי ניתן לייחס את זה גם לשיפור יחסי ביכולת הג'יהאד בשנים שחלפו.

מה שכן - אני חושב שיש דבר נוסף משותף לשני המבצעים והוא העיקרי - הרמטכ"ל היה אביב כוכבי. וכן, לדעתי "שומר החומות" גם היה מבצע מוצלח יחסית בכל הנוגע לרצועת עזה (תוך התעלמות אלגנטית ממה שקרה בזמן המבצע בתוך תחומי המדינה)

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  למה כל כך קשה לפרגן? שכחת לציין כי בשניהם בנט היה שר ביטחון או ראש ממשלה חליפי אקטואלי 08.08.22 23:07 1
     נראה לי שלך קשה לפרגן. דווקא אני טענתי ששני המבצעים מוצלחים באותה מידה. חובב 08.08.22 23:27 2
         אז הייתה הפסקת אש ב-14 בנובמבר ב-5.30 בבוקר, ואח''כ היו כמה שיגורים כולל ב-16 בנובמבר בלילה לבאר שבע אקטואלי 08.08.22 23:46 3
  אם אתה רוצה תשובה רצינית. תדייק את ה''עובדות'' שלך. אתה לא יכול להביא נתונים שקריים גבולן 09.08.22 07:00 4
     הסר דאגה מלבך - ממך באמת שאיש אינו מצפה לשום תשובה רצינית. זבוב על הקיר 09.08.22 13:23 5
         נהיית דובר של אחרים או שברחה לך המגלומניה? גבולן 09.08.22 13:29 6
             אחרי שכתבת על עצמך בלשון רבים (''נתייחס אליהם''), אולי כדי שתיטול קורה מבין עיניך. זבוב על הקיר 09.08.22 14:49 8
     לא ברור לי מה אתה רוצה. הבאתי 8 נקודות, כולן מדוייקות חובב 09.08.22 14:10 7
  אין שום הבדל - הנדסת תודעה פר-אקסלנס האחר 09.08.22 15:02 9
  כאשר אין אסטרטגיה נותר להתלהב מטקטיקה. Law 09.08.22 15:31 10
  איך שאמרו שהמבצע מוצלח, הליכודניקים התחילו עם ''אבל ביבי''... תודה רבה 09.08.22 15:33 11
     א. אני מצביע לסמוטריץ', תודה ששאלת. חובב 09.08.22 16:21 12
         אז אתה לא נכלל בזה, אבל זה קיים... תודה רבה 09.08.22 16:31 13

אקטואלי
חבר מתאריך 2.4.12
78062 הודעות
יום שני י''א באב תשפ''ב    23:07   08.08.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. למה כל כך קשה לפרגן? שכחת לציין כי בשניהם בנט היה שר ביטחון או ראש ממשלה חליפי  
בתגובה להודעה מספר 0

יש גם הבדלים, למשל, הפעם המחבלים הפרו רק בקטנה את הפסקת האש

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 12.3.19
יום שני י''א באב תשפ''ב    23:27   08.08.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. נראה לי שלך קשה לפרגן. דווקא אני טענתי ששני המבצעים מוצלחים באותה מידה.  
בתגובה להודעה מספר 1

לגבי בנט - במבצע הקודם אתה צודק, בנוכחי הוא לא היה רלוונטי (חליפי או לא, הוא לא באמת היה רלוונטי). אבל זה בדיוק העניין - ראשי הממשלה התחלפו, שרי הביטחון התחלפו, התוצאה זהה. אני תולה את ההצלחה ביחיד שהיה שותף לשני המבצעים - כוכבי.

ולגבי ההפרה של הפסקת האש - היו הפרות בודדות ביום שלאחר כניסת ההפסקת אש, אבל זה ממש מינורי. מעבר לכך, הכותרות על "המבצע המוצלח ביותר" הפעם היו עוד לפני שידעו אם יהיו הפרות, אז זה לא ממש רלוונטי לטיעונים שלי.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
אקטואלי
חבר מתאריך 2.4.12
78062 הודעות
יום שני י''א באב תשפ''ב    23:46   08.08.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אז הייתה הפסקת אש ב-14 בנובמבר ב-5.30 בבוקר, ואח''כ היו כמה שיגורים כולל ב-16 בנובמבר בלילה לבאר שבע  
בתגובה להודעה מספר 2

גבולן
חבר מתאריך 24.4.20
6924 הודעות
יום שלישי י''ב באב תשפ''ב    07:00   09.08.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אם אתה רוצה תשובה רצינית. תדייק את ה''עובדות'' שלך. אתה לא יכול להביא נתונים שקריים  
בתגובה להודעה מספר 0

או שגויים ולבקש שנתייחס אליהם.

ולא.
אני לא אעשה לך את העבודה. אתה הבאת את הנתונים השגויים, מחובתך לתקן!

זבוב על הקיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.18
9400 הודעות, 67 מדרגים, 127 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ב באב תשפ''ב    13:23   09.08.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. הסר דאגה מלבך - ממך באמת שאיש אינו מצפה לשום תשובה רצינית.  
בתגובה להודעה מספר 4

גבולן
חבר מתאריך 24.4.20
6924 הודעות
יום שלישי י''ב באב תשפ''ב    13:29   09.08.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. נהיית דובר של אחרים או שברחה לך המגלומניה?  
בתגובה להודעה מספר 5

זבוב על הקיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.18
9400 הודעות, 67 מדרגים, 127 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ב באב תשפ''ב    14:49   09.08.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. אחרי שכתבת על עצמך בלשון רבים (''נתייחס אליהם''), אולי כדי שתיטול קורה מבין עיניך.  
בתגובה להודעה מספר 6

חבר מתאריך 12.3.19
יום שלישי י''ב באב תשפ''ב    14:10   09.08.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. לא ברור לי מה אתה רוצה. הבאתי 8 נקודות, כולן מדוייקות  
בתגובה להודעה מספר 4

אתה יכול לבדוק בעצמך:
https://he.m.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%91%D7%A6%D7%A2_%D7%97%D7%92%D7%95%D7%A8%D7%94_%D7%A9%D7%97%D7%95%D7%A8%D7%94

לא מצפה להתנצלות, רק שתתבטא בפחות אגרסיביות כלפיי.

האחר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.9.19
7161 הודעות, 34 מדרגים, 41 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ב באב תשפ''ב    15:02   09.08.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. אין שום הבדל - הנדסת תודעה פר-אקסלנס  
בתגובה להודעה מספר 0

בכל מבצע בעזה יש חיסולים איכותיים. בכל מבצע בעזה יש מודיעין מדויק. בכל מבצע בעזה יש הרס של תשתיות טרור.

אין פה שום דבר מיוחד - אני מניח שיש איזו שהן מטרות עלומות שהושגו בהצלחה, אבל הן לא ישנו שום דבר במציאות שלנו.

צריך להגיד - כל מבצע צבאי, צה"ל מנצח (גם את לבנון השנייה). ברמה הטקטית אנחנו מנצחים. ברמה האסטרטגית - שום דבר.
כשארגוני טרור מתחמשים ומתעצמים מהיום שהלחימה פוסקת - אתה לא מרתיע אותם. אתה בסך הכל נותן להם הפסקה להתחמש.

Law לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.18
13537 הודעות, 117 מדרגים, 221 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ב באב תשפ''ב    15:31   09.08.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. כאשר אין אסטרטגיה נותר להתלהב מטקטיקה.  
בתגובה להודעה מספר 0

הבעיה היא שללא אסטרטגיה והצבת חזון המציאות תמשיך להתפוצץ בפרצוף של כולנו.

ובקשר לתקשורת, מה אתה מצפה מכלבי התקיפה של הדיקטטורה? הם מהנדסים תודעה לפי נראטיב ובעזרתו מייצרים מציאות, למושג אמת או מציאות אין משמעות אצלם, בשום תחום וערך.

בשורה התחתונה כל עוד יהיה מי שאוהב את השקר (והעם שלנו לצערי הרב מהונדס תודעה שמאוהב בשקר ובפחד) - השקרן התורן תמיד יימצא…

ישתינו עלינו בקשת ואנו נקרא לזה גשמי ברכה.. 🤷‍♂️

תודה רבה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.09
57666 הודעות, 323 מדרגים, 629 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ב באב תשפ''ב    15:33   09.08.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. איך שאמרו שהמבצע מוצלח, הליכודניקים התחילו עם ''אבל ביבי''...  
בתגובה להודעה מספר 0

חבר מתאריך 12.3.19
יום שלישי י''ב באב תשפ''ב    16:21   09.08.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. א. אני מצביע לסמוטריץ', תודה ששאלת.  
בתגובה להודעה מספר 11

ב. הבעיה היא לא שאמרו שהמבצע מוצלח, אלא שאמרו ש"סוף סוף יש מבצע שמנוהל היטב", כשלכולם ברור שהכוונה היא לחבוט במי שניהל את המבצעים עד היום. אז אני בסך הכל משווה ומוכיח שהכל אותו דבר (והאמת היא שהדגשתי שזה לא בזכות נתניהו אלא בזכות הרמטכל...)

תודה רבה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.09
57666 הודעות, 323 מדרגים, 629 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ב באב תשפ''ב    16:31   09.08.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. אז אתה לא נכלל בזה, אבל זה קיים...  
בתגובה להודעה מספר 12

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות