גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #31693 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 31693   
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
130400 הודעות, 298 מדרגים, 490 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י' בתמוז תשפ''ג    23:42   29.06.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

4 מבין 33 בוגרי קורס טייס - מאותו בית ספר (3 מהם בני אותה שכבה, שניים מהם מאותה כתה)  

בפעם הבאה שיספרו לכם על שיעורי הגיוס (של בנים ובנות) ושל ויציאה לקצונה בערים הגדולות - בקשו לראות מה קורה גם בישובים הקטנים שבמועצות האזוריות, שם (לפחות על פי הידוע לי) אין ארועי שריפת צווי גיוס...

ישר כח ל-33 מסיימי הקורס ולמשפחותיהם התומכות

https://www.facebook.com/emekizrael/posts/651291397028495

לחץ כאן לצפיה דרך Facebook

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  כל הכבוד. ביריון 30.06.23 04:41 1
  נראה שפספסתי משהו, אפשר בבקשה לינק/רקע. תודה מראש לטורחים לא יודע 30.06.23 06:50 2
     מוזכר פה ilanka 30.06.23 07:08 3
         תודה רבה! לא יודע 30.06.23 07:11 4
  צר לי, אבל בפוסט הזה אני לא רואה סיבה לגאווה- אלא את הבעייה המרכזית שלנו בחיל האויר חובב 30.06.23 11:43 5
     אין לי מושג אם זה מה שזה מוכיח ו/או אם זה טוב או רע. אבל העובדה היא, שמתכונתן הנוכחית של יחידות כאלה ואחרות הביאה אותנו עד הלום ilanka 30.06.23 12:59 6
         לא אמרתי ״רק מפני״, אבל העובדה היא שיש אחוז גדול של בנים של. המסקנה המתבקשת היא שזהו כנראה יתרון גדול חובב 30.06.23 14:05 7
             אין לי מושג. ובהיעדר נתונים - לא אתימר לטעון אחרת. אבל מכיוון שמכפר דייגים יוצאים יותר דייגים, ממשפחות רופאים יוצאים יותר רופאים ilanka 30.06.23 14:31 8
                 ולגבי ניצחונות על אויבינו ״שוב ושוב״ - לאחרונה זה קרה לפני כמעט 50 שנה… חובב 30.06.23 14:36 9
                     נו, אם אתה מתעקש להיכנס לכך (ואולי זה כבר דיון אחר) הזדמנות להזכיר שיש מחלוקת גם על התוצאה מלפני 50 שנה: במצרים, למשל, מציינים בכל שנה את ilanka 30.06.23 15:20 10
     אז הם טייסים גרועים וסיימו כי אבאשלהם טייס.. קוראת ותיקה 01.07.23 07:33 11
         השאלה היא לא האם הם גרועים (בהחלט מאמין שלא), אלא האם הם בהכרח הכי טובים ממחזורם. זבוב על הקיר 01.07.23 12:39 13
             הם סיימו קורס טייס. נקודה. כל שאר הרפש הוא בדיוק מה שזה, רפש. קוראת ותיקה 01.07.23 12:44 14
                 אנחנו מדברים פה על אותו צה''ל שבו קצינים שנתפסו משקרים בבית המשפט מקודמים, וקצינים שטוענים שמתנחלים הם תתי אדם מגיעים להיות סגן הרמטכ''ל. זבוב על הקיר 01.07.23 14:57 15
                     כמו שאמרתי, אכלולי שתולי קוראת ותיקה 01.07.23 15:01 16
                         וכמו שאמרתי, לא מתרגש מדברייך :) זבוב על הקיר 01.07.23 18:50 17
     הומוגניות שלא נוצרת מבחירה אלא כהכרח, ומרגע שנעבר סף מסויים מובלטת באופן טבעי. כי ככל הנראה אין חומר לבחור ממנו המשתנה 01.07.23 10:51 12

ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
111826 הודעות, 385 מדרגים, 604 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בתמוז תשפ''ג    04:41   30.06.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. כל הכבוד.  
בתגובה להודעה מספר 0

מקדיש להם את המנון חיל האוויר בביצוע תזמורת החיל בניצוחו של מנצחה המיתולוגי, סא"ל אריך טייך ז"ל.

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
לא יודע לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.11.21
1035 הודעות, 12 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בתמוז תשפ''ג    06:50   30.06.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. נראה שפספסתי משהו, אפשר בבקשה לינק/רקע. תודה מראש לטורחים  
בתגובה להודעה מספר 0

ארועי שריפת צווי גיוס...

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 25.4.02
יום ששי י''א בתמוז תשפ''ג    07:08   30.06.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מוזכר פה  
בתגובה להודעה מספר 2

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

לא יודע לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.11.21
1035 הודעות, 12 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בתמוז תשפ''ג    07:11   30.06.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. תודה רבה!  
בתגובה להודעה מספר 3

חובב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.3.19
8229 הודעות, 40 מדרגים, 70 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בתמוז תשפ''ג    11:43   30.06.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. צר לי, אבל בפוסט הזה אני לא רואה סיבה לגאווה- אלא את הבעייה המרכזית שלנו בחיל האויר  
בתגובה להודעה מספר 0

3 מבין 4 המוזכרים - בנים של טייסי עבר. זה רק מוכיח את הטענה שחיל האויר הוא בשיטת חבר (או בן משפחה) מביא חבר, ומנציח את ההומוגניות הקיימת שם. ההומוגניות הזו היא בעיית הבעיות. אם יש מסקנה ברורה מהחודשים האחרונים היא שאסור בשום פנים ואופן שיחידות בצה״ל, ובייחוד יחידות רגישות, יישלטו ע״י קבוצת אוכלוסיה מסוימת. ההטרוגניות הכרחית אם חפצי חיים אנחנו.

חבר מתאריך 25.4.02
יום ששי י''א בתמוז תשפ''ג    12:59   30.06.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אין לי מושג אם זה מה שזה מוכיח ו/או אם זה טוב או רע. אבל העובדה היא, שמתכונתן הנוכחית של יחידות כאלה ואחרות הביאה אותנו עד הלום  
בתגובה להודעה מספר 5

ואיפשרה לצה"ל לגבור על אויבינו, שוב ושוב, לאורך עשרות שנים.
זה לא אומר, כמובן, שמה שהיה נכון בעבר חייב להיות נכון כיום ו/או שלא ניתן היה לעשות טוב יותר. אבל זה בוודאי צריך להכניס את הביקורת (הלגיטימית והחיונית לכל החפצים בשיפור) לפרופורציה מתאימה.

מהיכרות אישית שאינה מתיימרת להידמות לשום סוג של סקר: גם אנשים ללא שום "קשרים משפחתיים" זוכים לקבל זימונים ולהגיע לתפקידים כאלה ואחרים בצבא.

וחשוב אפילו יותר, אני מתקשה להאמין שמישהו מבין מתחילי המסלול לשמו נפתח האשכול היה מסיים אותו רק מפני שהוא "הבן של", אלאמלא היה עומד ברף שנקבע.

חבר מתאריך 12.3.19
יום ששי י''א בתמוז תשפ''ג    14:05   30.06.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. לא אמרתי ״רק מפני״, אבל העובדה היא שיש אחוז גדול של בנים של. המסקנה המתבקשת היא שזהו כנראה יתרון גדול  
בתגובה להודעה מספר 6

מעבר לכך - ההומוגניות בחיל האויר וביחידות אליטיסטיות אחרות היא עובדה מוגמרת. האם אתה סבור שממוקמות אחרים מקבלים הזדמנות שווה, אלא שסתם הם פחות מוכשרים? אני סבור אחרת.

(ולגבי הטיעון הראשון - קצת מיותר להתייחס, אבל די מוזר לייחס את הצלחת צהל עד היום לשיטה המיון. אתה סבור שאילו הגיוון היה גדול יותר צהל היה פחות מוצלח?)

חבר מתאריך 25.4.02
יום ששי י''א בתמוז תשפ''ג    14:31   30.06.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. אין לי מושג. ובהיעדר נתונים - לא אתימר לטעון אחרת. אבל מכיוון שמכפר דייגים יוצאים יותר דייגים, ממשפחות רופאים יוצאים יותר רופאים  
בתגובה להודעה מספר 7

וממשפחות עו"ד יוצאים יותר עו"ד (כל מה שהזכרתי - על פי התרשמותי בלבד), לא ממש מפתיע אותי שמי שהעביר את מרבית/כל ילדותו במעבר מבסיס חי"א אחד לאחר גדל עם שאיפות גדולות יותר להתקבל לקורס כזה ואולי גם משכלל בדרכו לשם (ביודעין או שלא ביודעין) מיומנויות כאלה ואחרות, שבסופו של דבר יסייעו לו להתקבל וגם לצלוח את הקורס המפרך.

כמובן שלא טענתי שגיוון גדול היה הופך את צהל למוצלח פחות. מעבר לכך ששוב, אין לי שום מידע בנושא, זה פשוט נראה לי מנוגד להגיון. אני פשוט לא רואה סתירה בין הדברים: לחיל האוויר הלא יש אינטרס למשוך אליו כל מי שמתאים ונדמה לי שזה אכן מה שקורה. גם מסוג מסוים של היכרות אישית.

חבר מתאריך 12.3.19
יום ששי י''א בתמוז תשפ''ג    14:36   30.06.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. ולגבי ניצחונות על אויבינו ״שוב ושוב״ - לאחרונה זה קרה לפני כמעט 50 שנה…  
בתגובה להודעה מספר 8

מאז מלחמת יום כיפור צהל מעולם לא נלחם מול צבאות סדירים, אלא רק מול ארגוני טרור למיניהם (ולגבי נצחונות עליהם- זה כבר תלוי בשאלת הגדרת הניצחון).

כך שקשה לטעון ששיטת הבניה הנוכחית של היחידות המדוברות הוכיחה את עצמה- היא פשוט מעולם לא עמדה למבחן אמיתי (ולפני 50 שנה - היחידות הטכנולוגיות לא היו ממש פקטור, והמשקל של יחידות השדה היה גדול בהרבה בקרבות. כן , אני יודע, מבצע מוקד וכל זה, ועדיין)

חבר מתאריך 25.4.02
יום ששי י''א בתמוז תשפ''ג    15:20   30.06.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. נו, אם אתה מתעקש להיכנס לכך (ואולי זה כבר דיון אחר) הזדמנות להזכיר שיש מחלוקת גם על התוצאה מלפני 50 שנה: במצרים, למשל, מציינים בכל שנה את  
בתגובה להודעה מספר 9

יום הניצחון שלהם באותה מלחמה (אגב, באחד מאותם ארועים רצחו את סאדאת).

מה שאין לגביו מחלוקת זו העובדה, שחרף אינספור נסיונות, מצד מדינות, ארגונים ואזרחים פרטיים - אנחנו עדיין כאן

קוראת ותיקה
חבר מתאריך 23.1.15
26825 הודעות
יום שבת י''ב בתמוז תשפ''ג    07:33   01.07.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. אז הם טייסים גרועים וסיימו כי אבאשלהם טייס..  
בתגובה להודעה מספר 5

מחשבה מצחיקה למדי. אולי הגיעו למיונים בזכות זה, גם לא חושבת כי רבים מגיעים למיונים. רבים מתחילים את הקורס ועפים בצ'קים. לסיים 3 שנות קורס עם תואר ראשון על הדרך צריך להיות יותר מהבן של...
דא, גם במשפחות רבנים, יש רבנים וזה קורה במקצועות רבים נוספים.

זבוב על הקיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.18
10925 הודעות, 71 מדרגים, 129 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ב בתמוז תשפ''ג    12:39   01.07.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. השאלה היא לא האם הם גרועים (בהחלט מאמין שלא), אלא האם הם בהכרח הכי טובים ממחזורם.  
בתגובה להודעה מספר 11

קוראת ותיקה
חבר מתאריך 23.1.15
26825 הודעות
יום שבת י''ב בתמוז תשפ''ג    12:44   01.07.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. הם סיימו קורס טייס. נקודה. כל שאר הרפש הוא בדיוק מה שזה, רפש.  
בתגובה להודעה מספר 13

יש משפחות של רופאים, שם גם הילדים רוצים להיות רופאים. יש משפחות של מהנדסים, עורכי דין, רבנים וכו...
מספיק להתבכיין, כל מי שמתאים, מזומן למיונים.
נמאס כבר מהאכלו לי שתו לי דפקו אותי כי אני לא נולדתי למי שצריך....
תצרו את העתיד שלכם בעצמכם. כמו היללן הראשי אב'ח שניווט עצמו הייטב בכל מקום בו רצה. אבל ממשיך ליילל

חבר מתאריך 4.3.18
יום שבת י''ב בתמוז תשפ''ג    14:57   01.07.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. אנחנו מדברים פה על אותו צה''ל שבו קצינים שנתפסו משקרים בבית המשפט מקודמים, וקצינים שטוענים שמתנחלים הם תתי אדם מגיעים להיות סגן הרמטכ''ל.  
בתגובה להודעה מספר 14

הביקוש לקורס הטיס הוא אדיר. על כל אחד שמסיימו בהצלחה, כמה ניגשים למיונים? 30? 50? יותר? כשאלו המספרים, גם אם אף אחד מהאחראים על המיונים והקורס אינו מסכים להתפשר על מועמדים שאינם מתאימים, עדיין נותרת להם האפשרות לברור מבין מעט המתאימים את הקבוצה הנוחה ביותר מבחינת רקע חברתי וייחוס משפחתי ובכל זאת להשאר עם טייסים מצויינים. הרי הרווח הוא משולש - גם עוזרים "לאנשים הנכונים", גם זוכים לקבוצה הומוגנית ונאמנה "לדעות הנכונות", וגם אפשר להגיד אחרי זה "תראו, כל המוצלחים הם משלנו"...

בכל מקום בו הן המועמדים והן אלו הנבחרים לבסוף לתפקיד זה או אחר אינם אנונימיים כמו הטייסים ועל כן ידוע מיהם ומהם, כבר הובהר מזמן שבעלי "הדעה הנכונה" יעדיפו אנשים עם יכולות בינוניות אבל המחזיקים באותה "דעה נכונה" על פני אנשי מקצוע מעולים שלא ניתן לסמוך על נאמנותם לאותה דעה - ואני אמור להאמין שדווקא בתפקיד שבו אין צורך להתפשר על היכולות כדי לאיישו דווקא "באנשים הנכונים" זה לא קורה? לא מתרגש מהאשמותייך ב"בכיינות", מצטער.

קוראת ותיקה
חבר מתאריך 23.1.15
26825 הודעות
יום שבת י''ב בתמוז תשפ''ג    15:01   01.07.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. כמו שאמרתי, אכלולי שתולי  
בתגובה להודעה מספר 15

חבר מתאריך 4.3.18
יום שבת י''ב בתמוז תשפ''ג    18:50   01.07.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. וכמו שאמרתי, לא מתרגש מדברייך :)  
בתגובה להודעה מספר 16

המשתנה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.1.22
5882 הודעות, 29 מדרגים, 50 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ב בתמוז תשפ''ג    10:51   01.07.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. הומוגניות שלא נוצרת מבחירה אלא כהכרח, ומרגע שנעבר סף מסויים מובלטת באופן טבעי. כי ככל הנראה אין חומר לבחור ממנו  
בתגובה להודעה מספר 5

ושוב ושוב בוחרים ממלאי מצומצם ושהולך ומצטמצם. ליבה / בינה מישהו ?

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות