גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #32959 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 32959   
ישראלצ'יק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
20882 הודעות, 91 מדרגים, 154 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ה' 'באדר ב תשפ''ד    14:49   15.03.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

חלק עצום במחדל הטבח כרוך בהתנהלות של השתקת כל ביקורת על צה''ל והיעדר שיח ציבורי על הנעשה במערך הביטחון -  

ערכתי לאחרונה בתאריך 15.03.24 בשעה 15:16 בברכה, ישראלצ'יק

ההצעה שלי להקים עיתון חד חודשי (ירחון) מודפס עם אתר אינטרנט מתוקצב ממשלתית עם הנהלה שהינה אוטוריטה העומדת בפני עצמה ללא מחויבות וכפיפות לשום גורם במערך הביטחון (למעט צנזורה) והוא יחולק חינם לכל דורש. בעיתון יעלו על הגריל כל נושא וסוגיה שצריכה להעלות ולהתדיין באופן פומבי בכל סוגיית ההצטיידות, מינוי בכירים, מערכי ההגנה וההתקפה, תודעת אויב, השקפת עולמו של האויב והערכות מודיעיניות גלויות על האויב. זה לא צריך להיות ברמה אקדמית קשה לקריאה אלא עם הרבה נתונים אינפוגרפיקה והשוואות למערכי כוחות ביטחון זרים בעולם. העיתון יהיה מתובל בהרבה מאד דעות איפכא מסתברא מנומקות ומשוללות כל תפיסה חסרת אובייקטיביות שמעוותת את המציאות. לא עוד כתבים מטעם וכתבי חצר שיעשו הכל בשביל סקופ כזה או אחר כולל השתקת ביקורת והטית השיח לעניינים שוליים. מבחינתי ששם העיתון יהיה "על הגריל". לא עוד מכון מחקר מטעם ממשלות זרות(וד"ל).
לאסוף חבר'ה מוכשרים שהם לא קליקה סגורה ולתת להם בתקציב עשיר להרים עיתון ברמה גבוהה.חינם! ועם יחסי ציבור שיגרמו לאנשים לצרוך את התוכן, לעקוב, להתעניין ולהעיר הערות.
העיתון הזה צריך להיות במה א-פוליטית מנקזת לכל טובי המוחות של העם הזה בכדי שמערכת הביטחון תדע שיש עליהם מאות אלפי עיניים מפקחות.
אני אישית מאז 2014 עוקב אחת לשבועיים אחרי בלוג שעוסק באדיקות ובהרחבה רבה בדיוק בנושאי צבא וביטחון בראי כלכלה וממליץ למתעניינים. הבלוג מתנהל על ידי אדם מוכשר, יסודי ומעמיק. למרות שבשנים האחרונות התחיל להכניס דעות פוליטיות קיצוניות שמאלניות אני עדיין עוקב אחריו ולומד המון. רבים מאד מהצעותיו ונימוקיו אם רק בכירי צה"ל והממשלה היו מיישמים יש סיכוי טוב שהטבח היה קטן מימדים ואולי חמאס היו מוותרים מלהוציא לפועל את המתקפה. זה הקישור -
https://idf-il1.blogspot.com/
אם יש מקום לממן את תאגיד השידור לא רואה סיבה שלא יממנו עיתון מודפס שיחולק חינם.
בסוף עיתון זה מדיה שניתן דרכה להעמיק יותר בנתונים ובנימוקים.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אני לא רואה שום סיבה להימנע מלבקר את מערכת הבטחון. מצד שני, אני בספק אם יהיה בכך יותר תועלת מנזק, כשזה מתבצע בעת לחימה ilanka 15.03.24 14:55 1
     מסכים ברמת העקרון בעת לחימה המוזות שותקות ישראלצ'יק 15.03.24 15:19 2
         אז נחזור לעניין הביקורת שלא בעת לחימה: עד 7/10 (נ)מנעו אצלנו מהשמעת ביקורת נגד פעולות/התנהלויות כאלה ואחרות של מערכת הבטחון? ilanka 15.03.24 15:28 4
             היתה ביקורת אבל בשוליים. למשל יצחק בריק. אבל לא מספיק שיהיה ביקורת ועין מפקחת צריך מאסה קריטית שתגרום להובלת שינויים ישראלצ'יק 15.03.24 16:16 5
                 אני באמת מתקשה להבין על מה אתה מדבר: אנחנו עדיין בדמוקרטיה, כל אחד כותב את אשר על ליבו. אם בודדים התיחסו לעניין הגדר, זה בוודאי ilanka 15.03.24 19:37 7
  בנוסף - חידוד הביקורת והפיקוח הציבורי יוביל גם להתייעלות המערכות וחיסכון כספי איפה שצריך ונכון לחסוך. ישראלצ'יק 15.03.24 15:25 3
  מרוב ''צניעות'' הוא לא כותב את שמו... Big Joe 15.03.24 17:24 6
  ובעיתון ייכתב שיש מחסור בטילי טמיר, יריחו וקלע דוד ועודף של 5.56 קוראת ותיקה 15.03.24 23:02 8
     אז בוא נעמיד לדין את יצחק בריק ודומיו, לא? ישראלצ'יק 16.03.24 20:12 11
  יש שחושבים כך בכנות. רוניר 16.03.24 00:43 9
     כאשר האויב אוסף באופן מדוקדק ופרטני את כל פיסת המידע שמתפרסמת בתקשורת הגלויה בעבודת נמלים הוא מקבל תמונת מודיעין רחבה מאד על הנעשה במערך ישראלצ'יק 16.03.24 20:08 10

ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
138080 הודעות, 307 מדרגים, 504 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ה' 'באדר ב תשפ''ד    14:55   15.03.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אני לא רואה שום סיבה להימנע מלבקר את מערכת הבטחון. מצד שני, אני בספק אם יהיה בכך יותר תועלת מנזק, כשזה מתבצע בעת לחימה  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 15.03.24 בשעה 15:27 בברכה, ilanka

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 2.4.12
יום ששי ה' 'באדר ב תשפ''ד    15:19   15.03.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מסכים ברמת העקרון בעת לחימה המוזות שותקות  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 25.4.02
יום ששי ה' 'באדר ב תשפ''ד    15:28   15.03.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אז נחזור לעניין הביקורת שלא בעת לחימה: עד 7/10 (נ)מנעו אצלנו מהשמעת ביקורת נגד פעולות/התנהלויות כאלה ואחרות של מערכת הבטחון?  
בתגובה להודעה מספר 2

חבר מתאריך 2.4.12
יום ששי ה' 'באדר ב תשפ''ד    16:16   15.03.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. היתה ביקורת אבל בשוליים. למשל יצחק בריק. אבל לא מספיק שיהיה ביקורת ועין מפקחת צריך מאסה קריטית שתגרום להובלת שינויים  
בתגובה להודעה מספר 4

דוגמה -
אני עוקב בנושא הגדר הגבול בין ישראל למצרים מאז 2009. אני הייתי מהיחידים שצעקו כאן בפורום למה לא מזרזים את הבניה של הגדר. למעשה ראשי צה"ל לא רצו בגדר הזאת ושר הביטחון והאוצר תחת עיניו של אדון ביבי זרקו אחד על השני את הדרישה לתיקצוב. החלו לבנות ב2010 ואחרי אינספור עיכובים שונים ומשונים ( "ערכי טבע" בין השאר) אירע פיגוע חדירה ממצרים שקטל 8 אזרחים ובמשך כל השנים האלה מחדל המסתננים התרחש בחסות היעדר גדר (ומדיניות). לאחר הפיגוע החליטו להאיץ את הבניה והיא הושלמה תוך זמן קצר.
לי ברור שאם היה לחץ ציבורי בדומה ללחץ הציבורי בשנים האחרונות בגבול ארה"ב למקסיקו גם אצלנו הגדר היתה נבנית לפני כמה עשורים.
בדומה לזה יש מחדל של אינספור הברחות אמל"ח מגבול ירדן לתוך ישראל והרשות. המשטרה מוציאה עשרות מילארדים למיגור הפשע והנשק הערבי ישראלי כאשר הגבול פרוץ ואמל"ח מוברח בלי סוף. הציבור לא ער לנתונים המתפרסמים אחת לכמה זמן בעיתונות השוטפת ולכן לא מטיל את כובד משקלו על מניעת ההברחות.
העיתון הזה שאני מדבר עליו זה סוג של דו"ח חודשי לאזרח הישראלי. גם בעיתונות המיינסטרים (הנגועה באינטרסטיות) מידי פעם יש כתבות ביטחוניות אבל כאן הקורא ממשיך לדפדף הלאה ואין קשב ותשומת לב.

חבר מתאריך 25.4.02
יום ששי ה' 'באדר ב תשפ''ד    19:37   15.03.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אני באמת מתקשה להבין על מה אתה מדבר: אנחנו עדיין בדמוקרטיה, כל אחד כותב את אשר על ליבו. אם בודדים התיחסו לעניין הגדר, זה בוודאי  
בתגובה להודעה מספר 5

(לטעמי, לפחות) לא בשל עניין לאתרג את המערכת.
אלא, אולי, מחוסר עניין או מחוסר הכרה בחשיבות הנושא או השד יודע מה...

ככלל, נדמה לי שמאז 73' התקשורת הרבה פחות סלחנית לדרג הצבאי ולא נרתעת מלבקר אותו (במגבלות הצנזורה, כמובן).

חבר מתאריך 2.4.12
יום ששי ה' 'באדר ב תשפ''ד    15:25   15.03.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. בנוסף - חידוד הביקורת והפיקוח הציבורי יוביל גם להתייעלות המערכות וחיסכון כספי איפה שצריך ונכון לחסוך.  
בתגובה להודעה מספר 0

לא עוד מתופעת הטלת כל הביצים בסל אחד או תופעת ההליכה אחרי גחמות ומקובעות אנכרוניסטית.
העיתון הזה יגדל את הדור הבא לראייה ביטחונית והעמקת התודעה הביטחונית כך שיהיה בידם את הידע הבסיסי מי ראוי להוביל בהנהגת המדינה מבחינה ביטחונית ואלו תפיסות ביטחוניות הם האופטימליות והרלוונטיות לישראל.

Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
180059 הודעות, 410 מדרגים, 467 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ה' 'באדר ב תשפ''ד    17:24   15.03.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. מרוב ''צניעות'' הוא לא כותב את שמו...  
בתגובה להודעה מספר 0

קוראת ותיקה
חבר מתאריך 23.1.15
34529 הודעות
יום ששי ה' 'באדר ב תשפ''ד    23:02   15.03.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. ובעיתון ייכתב שיש מחסור בטילי טמיר, יריחו וקלע דוד ועודף של 5.56  
בתגובה להודעה מספר 0

ובבסיס X ליקוי אבטחה כזה וכזה ... וכו...

גאוני

חבר מתאריך 2.4.12
יום שבת ו' 'באדר ב תשפ''ד    20:12   16.03.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. אז בוא נעמיד לדין את יצחק בריק ודומיו, לא?  
בתגובה להודעה מספר 8

ממליץ לך ללכת לקרוא כתבה רחבה מישראל היום (התפרסמה בסופ''ש) על מערך המודיעין המסועף שהקים החמאס כ2100 אנשים דלו כל פיסת מידע אפשרית מהגלוי והלא גלוי.
הם יודעים יותר מאשר הקצין הממוצע.
ואמרתי הכל בכפוף לצנזורה.

רוניר
חבר מתאריך 26.5.22
17939 הודעות, 75 מדרגים, מינוס 3 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' 'באדר ב תשפ''ד    00:43   16.03.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. יש שחושבים כך בכנות.  
בתגובה להודעה מספר 0

מותר להם, שיבושם להם.

ויש כאלה שעושים זאת כחלק מהאלהום, מההסתערות על הצבא השנוא.

זה שבשימחת תורה הנורא קרה אסון לכולנו,
כולנו יודעים.
ובראש כולם ראשי הצבא. וכולם שם הודו באחריותם.
אבל רק בצבא.
כמובן.

ולמחדלים ולשגיאות של ראשי המודיעין והערכות יש כמובן חלק מרכזי , אבל לא יחידי ולא המרכזי.
והמחדל או המחדלים הנוספים קשורים לתקציבים ולכך שלא היינו ערוכים נכון ומספיק , בשיגרה וביום יום לכזאת מתקפה.
מתוכננת נכון בגיזרה רחבה ומתקפה של אלפים על יעדים רבים.

וגם כאן העיקר קשור בתקציבים ובמחסור אקוטי בלוחמים, בשיגרה, ועד לגיוס והגעת אנשי המילואים.

וכדי לעמוד ולקדם מלחמה כה רחבה נדרשים ציודים נוספים ואפילו מטוסים מסקרים וגם טנקים וגם נגמשים.

וזה היה מחדל של שנים, כשהאויבים התעצמו ורבו, בעוד שהצבא הצתמצם והצתמצם, בכ-15 השנים האחרונות.
וכיוון שכלום לא קרה אז האשליות והשאננות רק גברו משנה לשנה.
וכך למדנו בדרך הקשה, שהשאננות והשיגרה יכולות גם להרוג.

עכשיו אחרי כל מה שתיארתי, ילמדונו רבינו, האם ניתן לשתף את
כלל הציבור או את חלקו בכל הסודות הביטחוניים הכי כמוסים.
ואיך וכיצד ימצא הציבור היותר חכם, בקיא ויודע טוב יותר מכל מאנשי המיקצוע.

אחרי המחדל של יום הכיפורים הוקם המל״ל כדי לעזור לחשוב ומחוץ לקופסה ולשחררנו מסכנות הסטיגנציה,
והנה זה קרה שנית.

חבר מתאריך 2.4.12
יום שבת ו' 'באדר ב תשפ''ד    20:08   16.03.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. כאשר האויב אוסף באופן מדוקדק ופרטני את כל פיסת המידע שמתפרסמת בתקשורת הגלויה בעבודת נמלים הוא מקבל תמונת מודיעין רחבה מאד על הנעשה במערך  
בתגובה להודעה מספר 9

הביטחוני של ישראל.
קראתי בסוף השבוע כתבה נרחבת בנושא מערך המודיעין שהקים חמאס לאורך שנים. הוא העסיק כ-2100 חמאסניקים שעבדו על כל פיסת מידע מכל החזיתות הגלויות ושאינם גלויות.
לכן יתכן וההצעה שלי תחסוך לאויב קצת עבודה וכוח אדם אבל לצד החיסרון היתרונות יעלו עשרות מונים.
מה שמממילא משדרים מידי פעם בכתבות תחקיר בטלויזיה ומתפרסם במדיה הזרה וברשת אני מציע להעלות גם באופן מודפס שירכז את כל הידיעות והשיח ובאופן הזה תפיסת הביטחון של תושבי ישראל יותר תתחדד לאורך דורות קדימה.
לגבי סודות כמוסים יהיו כפופים לצנזורה. כתבתי את זה לעיל. מיותר שאתה מעיר זאת.
לגבי המל''ל זה נהפך לגוף פוליטי וכמו כן שאר גופי המקצוע -אמ''ן, שב''כ, מוסד. ולכן אין איתגור לקונספציות ואין עצמאות מחשבתית.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות