אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #7893 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 7893   
פילוביץ שחף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות, 309 מדרגים, 577 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ה באדר א' תשס''ח    14:47   02.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

דודו דיין: ''גיבור ישראל אומר הסיפור שלי הוא בלוף''...  

ערכתי לאחרונה בתאריך 02.03.08 בשעה 16:09 בברכה, פילוביץ שחף

אתמול ברשת ב' בתכנית של משה טימור "שישי אישי"
נערכה שיחת לילה עם העיתונאי דודו דיין במסגרת 60 שנות מדינה
בחרתי להביא לכם את אחד הסיפורים שתוארו על ידי דיין בעצמו כסיפור מההפטרה.......
יאיר רחלי אחד מ-12 גיבורי ישראל מודה שהעיטור שקיבל לפי דבריו הוא... בלוף!!

מצ"ב הדברים...:-

משה טימור: ועכשיו נאמר שבת שלום לעיתונאי דודו דיין

דודו דיין: שבת שלום מויש'יק שבת שלום למאזינים

משה טימור: מה שלומך דודו מה חדש?

דודו דיין: תודה לאל, מה שחדש אני בדרך כלל אומר התאריך זה הדבר הכי חדש שהיה היום

משה טימור: כן | צחקוק |

דודו דיין: זה לא מקורי אבל זה נכון

משה טימור: נכון, הסיפור שאתה רוצה להביא הפעם

דודו דיין: האמת שאני בצרות כי יש לי שני סיפורים כל אחד מהם פצץ

משה טימור: תבחר..

דודו דיין: אחד מהם הוא סיפור אישי והשני הוא סיפור גילוי
ואני לא יודע ממה להתחיל המממ. בוא נתחיל בסיפו נקרא לו האישי

כאן אנחנו רצים קדימה לסיפור השני, סיפור הגילוי-פ"ש

דודו דיין: ..ואם יש לי עוד טיפה זמן?

משה טימור: יש

דודו דיין: סיפור שאני חושב איש לא שמע עליו, כי הוא לא שודר אף פעם

משה טימור: המממ

דודו דיין: במסגרת אותה תכנית של 'עושים מדינה' (שדובר עליה בסיפור הראשון, האישי-פ"ש)
שהתנהלה כמו שאמרתי קודם במשך שנתיים, שבוע בשבוע. והרעיון היה שבכל שבוע אספר על הארועים שהיו באותו השבוע, ואם אנחנו נמצאים כרגע בשבוע שמתחיל בסוף פברואר ונגמר בראשית מרץ, בשבוע של ראשית פברואר היה קרב של הפלמ"ח בשפרעם, ותוך ה... איך נקרא לזה.. הסדר של המלחמה. בסוף המלחמה, אחד מהלוחמים באותו הקרב קיבל את עיטור הגבורה, כידוע בסוף מלחמת העצמאות 12 אנשים קיבלו את עיטור הגבורה, עיוטר הגבוה ביותר שהיה בשעתו קראו לזה אות הגבורה. ואחד מה- 12 האלה היה בחור בשם יאיר רחלי, אני עכשיו קורא לפניך מתוך כתב הצל"ש שלו מה שכתוב

משה טימור: כן

דודו דיין: לאות ולעדות כי 1628 המ"כ רחלי יאיר, גילה גבורה למופת בחרפו נפשו בשדה הקרב בשפרעם ביום 08/02/1948 וזאת אשר עשה: בהתקפה על מרכז.. השכו.. הכנופיות בשפרעם נתקלה יחידתנו בהתנגדות עזה, איבדה אבדות רבות ונאלצה לסגת. אפשרות הנסיגה נמנעה ע"י קן מכונות יריה של האויב אשר שלט בשטח, 1628 מ"כ רחלי יאיר התקרב ללא פקודה.. התנדב ללא פקודה והתקרב אל.. בזחילה אל עמדת האויב וחיסל את מכונת היריה ע"י זריקת רימון. במעשה זה איפשר את הנסיגה ואת הוצאת ההרוגים והפצועים משדה הקרב. על מעשה זה הוא נהנה באות הגבורה. חתומים נשיא מדינת ישראל חיים ויצמן שר הבטחון דוד בן גוריון, יופי של טקס היה ב-49, קיבל את אות הגבורה.

דודו דיין: מאחר שאני השתדלתי להביא בכל שבוע את הקולות של אותו שבוע, ובאותו שבוע של פברואר המ"כ רחלי יאיר היה האיש שבאמת חרף נפשו כמו שכתוב בכתב הצל"ש, אמרתי נחפש את האיש ושיספר את הסיפור,

דודו דיין: אני מחפש בסוף אני מגיע אל ביתו, מרימה את הטלפון אישתו, אני מציג את עצמי אומר גלי צה"ל, מה אני רוצה מה אני לא רוצה וזה, היא אומרת לי שמע, הוא כרגע בעבודה אתן לך את מספר הטלפון שלו אבל אני מכינה אותך, הוא לא ידבר. כן ידבר לא ידבר אני לא יודע, מה שאנחנו נוהגים לעשות ברדיו במקרים כאלה שמע יתחרט או השד.. מקליטים את השיחות. חייגתי אליו למקום העבודה מרים את הטלפון אני מציג את עצמי גלי צה"ל תכנית 40 שנה למדינה.. שבוע בשבוע.. כל הדברים שאמרתי לפני דקה. אני מבקש שהוא יספר את המעשה שלו, כצפוי כי אישתו הכינה אותי הוא אומר תראה אני לא מדבר, והתחיל.. הפנה אותי ל- א' ול- ב' ול- ג' וכל אחד מ א-ב-ג זה אנשים בעלי שם, ידועים בעלי תפקידים בכירים במשרד הבטחון ובמשק אנשים ידועים באמת

דודו דיין: ואומר תדבר איתם, אני אומר לו תראה.. רחלי יאיר אתה מפנה אותי לאחרים כאשר אני צריך לעסוק בבעלי אותות הגבורה אשר אינם איתנו עוד למרבה הצער והיו כאלה שנהרגו תוך כדי המלחמה או אחריה, אמרתי אני צריך להסתפק באחרים, אבל אני מדבר איתך למה הם צריכים לספר את הסיפור שלך?! והוא מתפתל ולא רוצה ואני לא ואני פה.. ואני מסביר לו את החשיבות והוא מסביר לי למה לא, אמרתי אתה יודע מה אוקיי, אפשר לשאול אותך כמה שאלות? והוא אומר בבקשה שאל. אני אומר לו אתה בקרב הזה של שפרעם אתה השתתפת? הוא אומר לי כן, אמרתי לו ושם היה כתוב כך וכך וקראתי את מה שקראתי בראשית השיחה על זה שהוא במעשה שלו בעצם איפשר את הוצאת ההרוגים והפצועים משדה הקרב

משה טימור: מממ

דודו דיין: אז אני אומר לו.. מה שהוא אומר: כן, ככה כתוב. אמרתי לו אני אגיד לך מה שקורה. ופה אני אולי מגלה איך עובד עיתונאי במקרה ההוא, אני.. לפני שהתקשרתי אליו אני הרי עובד עם כל החומרים האלה, בספר הפלמ"ח בסוף כרך ב' ישנה רשימה של חללי הפלמ"ח לא לפי הסדר האלפביתי אלא לפי מועדי הנפילה

דודו דיין: הגעתי לתאריך של הקרב בשפרעם אני מחפש בספר הפלמ"ח אין שם לא חלל אחד, אז איך במעשה הגבורה הוא הציל את ההרוגים.. איפשר להוצאת ההרוגים והפצועים אם אין אף הרוגים?!

דודו דיין: אז אני שואל אותו את השאלה, הוא אומר לי.. אני שואל אותו היו הרוגים? הוא אומר: ככה כתוב, אמרתי לו רגע אבל היו הרוגים?! הוא התפתל, אמרתי לו אני בספר הפלמ"ח ראיתי שאין, שתיקה.. מתארכת.. אני מזכיר לו לדבר ואז האיש הזה אומר תראה: כל הסיפור שלי הוא בלוף

משה טימור: אוי

דודו דיין: אמרתי סליחה?! אומר כן, הסיפור לא היה ולא נברא

משה טימור: הו הא

דודו דיין: גיבור ישראל, אחד מ- 12.. דורות מתחנכים עליו.. אומר לי במו קולו.. מוקלט, לא היה ולא נברא. אמרתי לו רגע רגע לא היה קרב.. לא הוא אומר הקרב היה, אבל שמסופר לא היה, אמרתי לו אז איך בכל זאת? אומר בימים ההם סיפרו כל מיני סיפורים והסיפור שלי היה הכי יפה.
הייתי המום, שמעתי את מה שהוא אומר, הבנתי שיש לי בעיה ולדבר הוא לא רוצה לדבר, אמרתי אני מבקש את סליחתך אני מודה לך על השיחה הזאת, אני לא מתכוון לשדר אותה, סגרתי את הטלפון עם הסרט ההקלטה רצתי למוטק'ה נאור שהיה אז מפקד גלי צה"ל, אני אומר לו מוטק'ה, תראה מה יש לי ביד ואני משמיעה לו את הקלטת שבה גיבור ישראל אומר: הסיפור שלי הוא בלוף. מה לעשות הוא שואל אותי? אמרתי לו אני חושב שצריך למחוק את הסרט, שאל אותי למה? אמרתי לו תראה, גם אם הסיפ.. מה שהוא אומר זה נכון ואני לא מטיל ספק במה שהוא אומר, אם אנחנו מפרסמים את הדבר הזה, גם שאר 11 גיבורי ישראל נמצאים בספק ועוד הרבה דברים שיסופרו או לא יסופרו.. והאמת העיתונאית וזכות הציבור לדעת וכל המונחים שאנחנו משתמשים בהם היום, ואולי לכן אנחנו נראים קצת ככה היום..

משה טימור: ממממ

דודו דיין: המונחים האלה שאתה יוד.. לא היו קיימים, אפשר לקרוא לזה עיתונות מגוייסת.. כינויים כרגע לא חשובים. אבל אמרתי מבחינה מוראלית לפי דעתי אסור לשדר את הדבר הזה, מוטק'ה נאור הסכים איתי שמתי את הסרט על Erase על מכשיר שמוחק סרטים אלקטרוני וכל הסרט נמחק אין לזה שום זכר והתכניות של שבוע שבוע הריצו אותי הלאה בעבודה הלאה ואני רץ משבוע לשבוע לאסוף את הקולות. כאשר נגמרה המלחמה ואני מתפנה לענייני ומשאיר חלל לעסוק בחומרים שונים כי זה היה התחום שעסקתי בו בגלי צה"ל, זה התחום שבו אני גם מרצה היום יש שקופיות אפילו, אני מגיע בין השאר לספר שכתב יאיר רחלי התפרסם הרבה שנים אחרי אותה שיחה שהזכרתי קודם, שם הספר הוא 'מסה רוכב האופניים' ואני קורא את הספר והנה אני מגיע לעמוד 26 בספר, והנה אני קורא עכשיו באוזנך את מה שכתב יאיר רחלי בספר שפרסם אחרי המלחמה ואני קורא את הדברים: "לימים שמעתי שוועדה מיוחדת עברה בין היחידות הלוחמות שמעה על סיפורי הגבורה הרבים ומהם בחרה 12. אחד ממפקדי הכיתות שלנו ניפח את סיפור המעשה בשפרעם והגזים בפרטיו, כאילו.." הוא כותב "כאילו זחלתי עד לפיתחה של עמדת מכונת היריה, שלשלתי לתוכה רימון שיתקתי אותה וכך איפשרתי לכוח שלנו לחלץ ולסגת ללא אבדות נוספות. לא היה ולא נברא. כיום בוגר יותר ובוטח בשיקוליי אין לי ספק שהייתי דוחה הכתרה כזאת ללא כל היסוס, אז חששתי לסרב, לא רציתי להקים רעש מיותר ואולי אף נהנתי לגרום אושר וגאווה לאבי שעמד לצידי העת שנשיא המדינה ענד את האות על חזי. כך או כך.." הוא ממשיך וכותב "העניין מכביד עלי במשהו ואני משתדל להתחמק מכל ארוע הקשור באות הגבורה."
קראתי את השורות האלה וכאן קודם כל הבנתי שהבחור באמת לא רוצה לדבר

דודו דיין: אבל הבנתי עוד דבר, שאולי זה נכון אולי זה לא חזרתי לנושא מאז, יאיר רחלי בעצם זרק לי את קצה החוט, אני מניח שהאות שהוא קיבל שלא כדין העיק עליו ועל מצפונו והוא התבייש במה שהוא עשה.. כמו שהוא כתב אפילו בספר בעצמו, והוא זרק לי בעצם את הקצה הזה כדי שאולי אני אפרוק את המשא הזה מעליו, ואני מתוך הפטריוטיות מתוך הבנה מתוך העניין של המיתוס.. כל הנימוקים שאפשר לקבל ואפשר לדחות, כי כל אחד נוהג לפי הבנתו, ואני נהגתי אז לפי הבנתי, לפי דעתי אולי רצה שאני אשדר את זה ואז הסיפור הזה יתפוגג ובזה נגמר הסיפור. כן או לא אני לא יודע, התלבטתי אם לתת לדברים האלה פרסום בהמשך כן או לא, אבל אמרתי אם בעל הדבר עצמו כתב את הדברים בספר - אין שום סיבה שאני אהיה יותר הדוק מהאפיפיור

דודו דיין: וכאשר הגענו עכשיו ל- 60 שנות המדינה ועסקנו בפברואר ונזכרתי בסיפור ההוא שלא סופר, אז אפילו אחרי 60 שנה אפשר לגלות משהו חדש על מלחמת העצמאות

משה טימור: פנטסטי

דודו דיין: אז זה הסיפור של מ"כ יאיר רחלי שמצפונו הציק לו ושל עיתונאי שחשב שהוא עושה נכון, והא לכם בליל שבת זה סיפור.. איך אומרים - מההפטרה

משה טימור: תגיד הוא בין החיים יאיר?

דודו דיין: האמת שלא חיפשתי אותו יותר אני מניח שכן אני מקווה שכן אבל לך תדע.. הוא היה אז בחור בן 20 פלוס.. אז הוא צריך להיות היום בן 80 פלוס.. לא הולך ברגל

משה טימור: מעניין

דודו דיין: אבל הסיפור הוא סיפור

משה טימור: פנטסטי, דודו דיין

דודו דיין: יא

משה טימור: מאוד מודה לך

דודו דיין: לילה טוב

משה טימור: ושבת שלום

דודו דיין: שבת שלום

משה טימור: כל טוב

מקור:
http://www.iba.org.il/media/?recorded=radio14

תזכורת:

http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/arch/ArchSearchResults.jhtml?_DARGS=/arch/objects/functions/SearchInArchion.jhtml

http://www.palmach.org.il/show_item.asp?levelId=38612&itemId=6239&itemType=0

http://www.gvura.org/?l=he&a=4321

פרשת פולארד:
• על מנת “ לגנוז” את פולארד בישראל, מונה לתיק פולארד סוכן מוסד סמוי. תפקידו היה לוודא כי יהונתן יירקב בכלא בשקט וכי איש לא יסייע לו. שמו המחתרתי של הסוכן הסמוי היה אמנון דרור. שמו האמיתי, כפי שצוין בפניך בעבר, הינו יאיר רחלי. כפי שאתה יודע, לאחר פרישתו גילה את זהותו האמיתית בראיון בירחון צה"ל במחנה, שעותק ממנו העברנו אליך.
http://rotter.net/User_files/forum/gil1/47cab3f9663c4870.doc
פרשת יונתן פולרד: מי עומד מאחורי המחדל...!!
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5130&forum=gil&viewmode=all&keywords=פולארד

12. יאיר רחלי גיבור ישראל וסוכן המוסד:
http://rotter.net/forum/gil/6452.shtml#12

2. הרבה מהצל"שים שחולקו בעקבות הקרב הם צל"שים בדויים:
http://rotter.net/forum/gil/6565.shtml#2

7. חשש לבידוי ראיות בהענקת צל''שים בקרב 'החווה הסינית'
http://rotter.net/forum/gil/5937.shtml#7

121. בעוז רוחם: רשימת צל''שים
http://rotter.net/forum/gil/6055.shtml#121

13. 'מדוע מעניקים צל''שים בצה''ל?' - 'הידד, יש צל''שים!'
http://rotter.net/forum/gil/6565.shtml#13

14. ''חלוקת הצל''שים הוא ניסיון טשטוש מחודש של מעשי הפשע''
http://rotter.net/forum/gil/6565.shtml#14

26. ד''ר אורי מילשטיין: ''ספין הצל''שים''
http://rotter.net/forum/gil/6565.shtml#26

18. ''לא לבטל את עיטור הגבורה''
http://rotter.net/forum/gil/6565.shtml#18

7. לדבריו של דוקטור מלשטיין - "הצל"שים רק לתומכי גרסת המערכת"
http://rotter.net/forum/gil/6565.shtml#7

ד''ר מילשטיין:הצנחנים לא לחמו בחווה הסינית וכמעט לא ירו
http://rotter.net/forum/gil/5908.shtml

''האם היה זדון מודע בהפקרת הצנחנים בקרב חווה הסינית??''
http://rotter.net/forum/gil/5919.shtml

דודו דיין
עיתונאי, איש גל"צ לשעבר וסופר. "החזיק תיק" בנושאי היסטוריה בגל"צ,
ערך סדרות רדיו שזיכו אותו בפרס סוקולוב לתקשורת , בפרס הרצל ופרס יאיר.
בין ספריו האחרונים "עושים מדינה", "מה כבר 2000?" ו"הרפתקה הודית".

http://www.educational.co.il/article.php?id=410

http://simania.co.il/authorDetails.php/?item_id=13887

לחץ כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  מדהים... במבי 02.03.08 14:52 1
     למה מדהים? היו עוד סיפורי אגדות כאלה לאורך כל ההיסטוריה זלמן 02.03.08 15:57 4
         מיתוסים שיקריים לאומה זה כמו מדינה בלי שורשים..... פילוביץ שחף 02.03.08 17:30 6
             הקשר של פולארד מטורף בול טרייר 02.03.08 20:13 9
                 אכן, מטורף לגמרי !!! פילוביץ שחף 02.03.08 21:21 11
  ישנם עוד מקרים רבים כאלה ! צביקהמ 02.03.08 15:34 2
     האם אתה יכול לפרט בבקשה את המקרה שאזכרת?? פילוביץ שחף 02.03.08 15:42 3
         אינני רוצה להכנס לפרטים אישיים צביקהמ 02.03.08 19:53 8
  פששש...חתיכת סיפור. Zigi 02.03.08 16:20 5
  וכל זה איפה קורה? בול טרייר 02.03.08 19:30 7
     ניחוש אחד !! פילוביץ שחף 04.03.08 11:14 19
  על מה הפליאה? מיתוסים וסיפורים שכאלו הם הבסיס למדינה random 02.03.08 20:19 10
  יאיר רחלי בוגר ביה''ס המחוזי ע''ש רוזה כהן - רבין פילוביץ שחף 02.03.08 22:28 12
     תיבת הדאר שלך מלאה ! צביקהמ 02.03.08 23:02 13
  צר לי אבל זה מאפיין את כול, כול מע' הבטחון בישראל! אברי 02.03.08 23:05 14
  לפחות הוא איש הגון Skipper 02.03.08 23:10 15
     ידידי, יאיר רחלי היום הוא כבן 80 שנה לערך.... פילוביץ שחף 03.03.08 11:33 16
         ישנה עוד אפשרות סבירה (מבחינה מקצועית) askzeev 03.03.08 11:58 17
             1) תודה על תשובתך המלומדת. 2) לדעתי המקרה הזה לא נמצא פילוביץ שחף 03.03.08 14:10 18
                 השיחזורים פורסמו בתקשורת askzeev 04.03.08 13:12 22
                     תודה רבה ידידי !! פילוביץ שחף 04.03.08 13:38 24
  מדהים! תודה על התימלול והסיפור. עכשיו, מה זה אומר ענבל 04.03.08 11:29 20
     יש לך כישרון נדיר ומיוחד במינו העכבר ששתק3 04.03.08 11:31 21
     מה זה אומר....שאלה רטורית גרידא, אנא שימי לב לפרס הנ''ל פילוביץ שחף 04.03.08 13:12 23
  המיתוס והסמל (גם אם שיקריים) בונים תודעה לאומית. ע''ע מוחמד א-דורה אבני אקדח 04.03.08 13:50 25

במבי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.11.07
6270 הודעות, 81 מדרגים, 160 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ה באדר א' תשס''ח    14:52   02.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. מדהים...  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
זלמן
חבר מתאריך 17.12.16
125 הודעות
יום ראשון כ''ה באדר א' תשס''ח    15:57   02.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. למה מדהים? היו עוד סיפורי אגדות כאלה לאורך כל ההיסטוריה  
בתגובה להודעה מספר 1

חלקם ידועים יותר חלקם פחות ,אבל ידועים.
תפקידם הרשמי של האגדות האורבניות הללו כפול:
1.מעמד, כבוד והוקרה למעוטר (הבלופ) עצמו -ולא מילתא זוטרתא היא -יש כאלה שעשו מזה קריירה והרבה כסף, במדינה שכל מקום עבודה רווחי הוא ענין וח"ק ממלכתי -לתת פרנסה נאה לאדם זאת זכות גדולה.
2.בנית מיותסי גבורה הוא חלק מהאדרת המערכת הצבאית בכל משטר.בצבאות אחרים חילקו מדליות על כל נ]יחה חלושה של לוחם שלא ברח. היו כאלה מדליות בצבאות מסוימים שחולקו על קרבות שלא התרחשו כלל. אז מה אתה רוצה מאחד יאיר רחלי שלא בטובתו יורדים עליו. מה הוא אשם שהוא נבחר להיות מופת לדורות? עדיף שימות עם הסוד? לפ]חות לא הוא שיקר אלא רק נהנה קצת משקר של אחר.
מה רע?

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 9.2.02
יום ראשון כ''ה באדר א' תשס''ח    17:30   02.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. מיתוסים שיקריים לאומה זה כמו מדינה בלי שורשים.....  
בתגובה להודעה מספר 4

וזה מזכיר לי את הסיפור שדיזינגוף נתן הוראה לכרות עצים ולשתול
לקראת בואו של......בזמן הביקור אחת העצים נפל......
האורח הנכבד ראה זאת ואמר: "עץ ללא שורשים לא מחזיק מעמד".

!! מבחן התוצאה !!

---

בול טרייר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.5.07
1214 הודעות, 19 מדרגים, 34 נקודות.  ראה משוב
אור ליום שני כ''ו באדר א' תשס''ח    20:13   02.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. הקשר של פולארד מטורף  
בתגובה להודעה מספר 6

לוקחים בן אדם, נותנים לו סוכריה מיוחדת על משהו שקרי לגמרי
מכניסים אותו קודם לשב"כ ואחר כך למוסד או הפוך
אז הוא למד לעשות דברים כשהשקר עומד לו מנגד
במקרה כאן זה פולארד

אין פה איזה חוסר הגיון

חבר מתאריך 9.2.02
אור ליום שני כ''ו באדר א' תשס''ח    21:21   02.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. אכן, מטורף לגמרי !!!  
בתגובה להודעה מספר 9

צביקהמ
גולש אורח
יום ראשון כ''ה באדר א' תשס''ח    15:34   02.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ישנם עוד מקרים רבים כאלה !  
בתגובה להודעה מספר 0

אישית אני מכיר צלש כזה ממלחמת יום הכיפורים הסיפור ששמעתי ממקבל הצלש יומיים לאחר היפצעו בבית החולים אינו דומה כלל לסיפור הצלש !

חבר מתאריך 9.2.02
יום ראשון כ''ה באדר א' תשס''ח    15:42   02.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. האם אתה יכול לפרט בבקשה את המקרה שאזכרת??  
בתגובה להודעה מספר 2

--------

צביקהמ
גולש אורח
אור ליום שני כ''ו באדר א' תשס''ח    19:53   02.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. אינני רוצה להכנס לפרטים אישיים  
בתגובה להודעה מספר 3

כללית מדובר על איש מילואים אשר נפצע ליד התעלה , כפי שספר לי יומיים לאחר פציעתו " נשלחנו לסייע לאחד המעוזים בדרך עלינו על מארב הזחלם התפוצץ איבדתי את ההכרה וכאשר התעוררתי שכבתי בצד הדרך ."

סיפור הגבורה היה שונה ולא אכנס לפרטים מזהים פרט לזה שהוא התאים להלביש עליו צל"ש .

- חייל פשוט .
- מסגר.
- בן עדות המזרח
- גבר נאה.
- נשאר נכה.

היום הוא איש עסקים מוצלח החי בארה"ב.

Zigi
גולש אורח
יום ראשון כ''ה באדר א' תשס''ח    16:20   02.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. פששש...חתיכת סיפור.  
בתגובה להודעה מספר 0

אבל הוא עבר לעבוד בשב"כ , מעניין אם באמצעות העובדה שקיבל את אות הגבורה או בזכות עצמו (בעצם איך אפשר להפריד את האות מתפקיד שכזה בשב"כ? ממיתוס שכזה אי אפשר להתעלם)
מצד שני ניסה להתעלם מכל הקשור באות עצמו ולא עשה ממנו סיפור...

מדהים.

בול טרייר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.5.07
1214 הודעות, 19 מדרגים, 34 נקודות.  ראה משוב
אור ליום שני כ''ו באדר א' תשס''ח    19:30   02.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. וכל זה איפה קורה?  
בתגובה להודעה מספר 0

אהבתי את הדברים האלה שיאיר רחלי כותב בספרו

"לימים שמעתי שוועדה מיוחדת עברה בין היחידות הלוחמות
שמעה על סיפורי הגבורה הרבים ומהם בחרה 12"

ועדת האמת והצדק מבית פרבדה מאפ"י האור הגדול ממעל
שמעה על סיפורי הגבורה הרבים ומכולם בחרה דווקא את הסיפור שלא היה

משהו חסר לי

חבר מתאריך 9.2.02
יום שלישי כ''ז באדר א' תשס''ח    11:14   04.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. ניחוש אחד !!  
בתגובה להודעה מספר 7

random
גולש אורח
אור ליום שני כ''ו באדר א' תשס''ח    20:19   02.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. על מה הפליאה? מיתוסים וסיפורים שכאלו הם הבסיס למדינה  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 02.03.08 בשעה 20:21 בברכה, random

(ליצירת מדינה-כל מדינה).
זהו ניסיון של החברה להכניס תכנים חדשים ולהפיח רוח לחימה.
ברור שישנם עוד שקרים שכאלו
רואים שקרים שכאלו היום (לא בא לי להרגיז ולהתרגז אז לא אזכיר)

והיום אין "צורך" להפיץ עלילות גבורה ועדיין המכונה המשומנת עובדת.

אבל מה שתמוה בעיני זה שאנשים לא מפנימים שלא חשוב מה באמת קרה
מה העובדה בשטח חשוב מה הרוב משכתב!
זהו כלל זהב.
פשוט לאנשים קשה להאמין עד כמה התמונה של המציאות שיש ברוחם היא פיקטיבית.

חבר מתאריך 9.2.02
אור ליום שני כ''ו באדר א' תשס''ח    22:28   02.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. יאיר רחלי בוגר ביה''ס המחוזי ע''ש רוזה כהן - רבין  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 02.03.08 בשעה 22:29 בברכה, פילוביץ שחף

בית הספר המחוזי ע"ש רוזה כהן
מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

בית הספר המחוזי ע"ש רוזה כהן בגבעת השלושה, בית הספר המחוזי הראשון של זרם העובדים. נוסד ביוזמת רוזה כהן, אמם של יצחק רבין ורחל רבין-יעקב, כבית ספר המשך לבתי החינוך לילדי העובדים.

בית הספר נפתח בסתיו 1934 בקיבוץ גבעת השלושה הישן (כיום בפתח תקוה). בתחילת דרכו הוקם בית הספר באופן זמני בתוך הקיבוץ כמוסד דו שנתי שממנו המשיכו תלמידים רבים לבית הספר החקלאי כדורי. לאחר שנמצאה עבורו קרקע מתאימה ליד הקיבוץ, הפך בית הספר למוסד ארבע שנתי ולמקום לימוד של מספר ענפי משק חקלאיים: גידולי שדה, גפן, הדרים, לול, רפת, עיזים ומכוורת. בית הספר איפשר מגורים בתנאי פנימיה והתאפיין ברוח החלוציות והיצירה, בחינוך לעבודה, בחיי חברה עשירים ובעיצוב דמות המפעל החינוכי מתוך התלהבות, מסירות ואמונה. לימודי הטבע נלמדו מתוך מגמה ליצור קשר נפשי לטבע ולמולדת. על בית הספר ותלמידיו נרקמו סיפורים וצ'יזבאטים כמיטב מסורת הפלמ"ח.

רבים מבוגרי בית הספר המחוזי התגייסו לפלמ"ח והיו מעורבים בתחומי הביטחון, התיישבות, ההווי, הכתיבה וכן בהנהגת המדינה. בין תלמידי בית הספר לאורך השנים ניתן למנות את יצחק רבין, רחבעם זאבי, מאיר עמית, רפי איתן, ישעיהו גביש, משה נצר, נתן יונתן, חיים גורי, שאול ביבר, מתי מגד, זאב חבצלת, רחל רבין-יעקב וכן את מקבלי אות גיבור ישראל רון פלר, יאיר רחלי וצבי זיבל.

תומכים בשימור החווה החקלאית
שלומית צור 30.05.2007
http://www.local.co.il/petah-tikva/2958/articles.htm#section1

רפי איתן, שייקה גביש, משה נצר, נמרוד אשל, רחל רבין-יעקב ובוגרים נוספים של בית הספר הישן בגבעת השלושה הגיעו אתמול לתמוך בשימור החווה החקלאית בפ"ת

בוגרי בית הספר המחוזי ע"ש רוזה כהן בקיבוץ גבעת השלושה (הישן) לדורותיהם, בני דור הפלמ"ח, הגיעו אתמול (יום ג') לחווה החקלאית בפתח תקוה, על מנת לתמוך בשימורה כאתר מורשת לאומי. בית הספר החקלאי הכשיר רבים מדור לוחמי תש"ח, ממנהיגי המדינה לעתיד, אנשי התיישבות, יוצרים, סופרים ומשוררים, במקביל לבתי הספר החקלאיים מקווה ישראל וכדורי.
לימים, הפך בית הספר לחווה לחינוך חקלאי וללימודי הסביבה בפתח תקוה. יצחק רבין, רחבעם זאבי, מאיר עמית, רפי איתן, שייקה גביש, משה נצר, נתן יונתן, חיים גורי, שאול ביבר, מתי מגד, זאב חבצלת, רחל רבין-יעקב , הינם חלק מתלמידי בית הספר המחוזי לשעבר, כמו גם בעלי אות גיבור ישראל במלחמת העצמאות: רון פלר, יאיר רחלי וצבי זיבל.

גבורה וכזבי גבורה
הבלוג של רק עוד רגע
http://www.tapuz.co.il/blog/viewentry.asp?EntryId=1203745

הקשר בין מה שכתבתי לבין הכותרת נעוץ בעובדה שאני מקשיב עכשיו לתכנית של מושיק טימור ברדיו.
מושיק ראיין את העיתונאי דודו דיין שסיפר על אחד משנים עשר גיבורי ישראל מלחמת השחרור, בקרבות שפרעם, שקיבל האות
על גבורתו, ולימים אותו גיבור יאיר רחלי הכחיש את סיפור גבורתו. אמר שהסיפור יפה אבל לא היה.
הקלדתי בגוגל " צל"ש בלוף " ו- עיטורי שווא הבלוג של רק עוד רגע (אבייתר בן-צדף) מצאתי חומר מרתק, אין לי ספק שיש גיבורים שקיבלו צל"ש, אין לי ספק שיש גיבורים שלא קיבלו צל"ש, כי לא היה מי שיפרסם גבורתם. אבל יש לי ספקות לגבי מעניקי הצל"שים והמניעים שלהם בבחירת גיבורי האומה.

ספריו: "אפילו השמש שוקעת" `משאו של רוכב אופניים`,
ו`נעלם אל עולמו`, יצאו לאור בהוצאת זמורה-ביתן.
http://www.booknetshop.co.il/prodtxt.asp?id=29468&perur=4

---------

צביקהמ
גולש אורח
אור ליום שני כ''ו באדר א' תשס''ח    23:02   02.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. תיבת הדאר שלך מלאה !  
בתגובה להודעה מספר 12

אתה מוזמן:
http://rotter.net/forum/politics/8486.shtml

אברי
גולש אורח
אור ליום שני כ''ו באדר א' תשס''ח    23:05   02.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. צר לי אבל זה מאפיין את כול, כול מע' הבטחון בישראל!  
בתגובה להודעה מספר 0

Skipper
גולש אורח
אור ליום שני כ''ו באדר א' תשס''ח    23:10   02.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. לפחות הוא איש הגון  
בתגובה להודעה מספר 0

ולא ניסה להסתיר או לחפף.

אני מכיר כמה "גיבורים" שנלחמים על גבורתם שלא
הייתה מעולם.

חבר מתאריך 9.2.02
יום שני כ''ו באדר א' תשס''ח    11:33   03.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. ידידי, יאיר רחלי היום הוא כבן 80 שנה לערך....  
בתגובה להודעה מספר 15

וכנראה לפני 20 שנה כשסיפר לראשונה את האמת לעיתונאי דודו דיין,
זה הפריע לו.

השאלה שעולה מהסיפור הזה, למה נמחקה הקלטת??

askzeev לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.2.08
2572 הודעות, 25 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ו באדר א' תשס''ח    11:58   03.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. ישנה עוד אפשרות סבירה (מבחינה מקצועית)  
בתגובה להודעה מספר 16

אצל כל נפגעי טראומה ללא קשר מה הנסיבות (קרב / תאונה / אונס)
יש איזורים בזיכרון שנעלמים לחלוטין כתוצר של האירועים!
כאשר נעלם איזור - כמו שנמחק בדיסק אין זיכרון-

אחת הסיבות שמבצעים שיחזורים לנפגעים של טראומות כחלק מהשיקום - הכוונה לבנות למטופל את הסיפור הטראומטי בצורה מובנית בזיכרון כדי לאפשר לו לחיות עם מושגים ופרופורציות מציאותיים וע"י כך לצמצם חרדות שבאות מפרופורציה לא נכונה של האירועים הטראומטיים

לאחרונה בוצעו שיחזורי 2 קרבות החרמון וקרב של גד בסיני ממלחמת יוה"כ = על-ידי צוותים רפואיים של היחידה לתגובות קרב של חר"פ כחלק מטיפול קבוצתי

אם האיש אכן היה שם ולפי הידוע היו קרבות ולא היה מיגון - סביר שיש לו תסמונת הלם קרב מאוחרת PTSD וממנה רגשי אשם שלא טופלו 60 שנה
תוסיפ/י לעניין את גילו המתקדם של הדובר והרי לכם מעיין לסיפורים שמערבבים מציאות, דמיון וטראומות
אין תפסול/י גם אפשרות כזו

חבר מתאריך 9.2.02
יום שני כ''ו באדר א' תשס''ח    14:10   03.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. 1) תודה על תשובתך המלומדת. 2) לדעתי המקרה הזה לא נמצא  
בתגובה להודעה מספר 17

בקטיגוריה שאליה אתה מכוון: PTSD

3) האם ניתן לפרסם את שיחדורי הקרבות שאיזכרת בתגובתך??
ציטוט: "לאחרונה בוצעו שיחזורי 2 קרבות החרמון וקרב של גד בסיני
ממלחמת יוה"כ = על-ידי צוותים רפואיים של היחידה לתגובות קרב
של חר"פ כחלק מטיפול קבוצתי

----

askzeev לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.2.08
2572 הודעות, 25 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ז באדר א' תשס''ח    13:12   04.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. השיחזורים פורסמו בתקשורת  
בתגובה להודעה מספר 18

שחזורי 2 קרבות החרמון של גולני (8/10)ושל צנחני מיל.(22/10) פורסמו
והיה עוד שחזור בסיני שנעשה בצנעה בתיאום עם מצרים.

חר"פ- היח' לתגובות קרב ביצעה שיחזורי הקרבות אותנטיים בלווי אנשי מקצוע כי הדרך הבריאה לצמצם תופעות היא הבאת כולם לזירה ויצירת "האירוע" מחדש עם כל המשתתפים בניחותא כדי לאפשר צריבה נכונה של המציאות בזיכרון של הנפגעים (שחלק מפגיעתם היא עיוות המציאות בזמן האירועים כי לא היה מי שיספר להם את התרחיש המציאותי הכולל)

יש לי קשר עם מטפלים וגם לוחם פצוע/נכה עטור צל"ש בן מחזור שלי

מטרת השיחזור הייתה כאמור תרפית בלבד!
לא היסטורית או מחקרית.

אני כותב זאת כהמשך לדיון בנושא קביעת עמדה שלך/של הקוראים לנאמר ע"י פצוע-נפש שלהבנתי לא טופל
לא הוגן כלפי הציבור להביא כך דברים בלי התחשבות במניעי האיש לדבר ולא נעשתה בקרת מהימנות דבריו לאור הנחת מוצא שהאיש נחשף לטראומות ולא טופל

למיטב ידיעתי שוחזר לפני שנה קרב של גד שיריון (גד'87 נדמה לי) בסמוך לתעלה בלי פרסום (כחלק מהסכמות עם מצריים)
המטרה הייתה תרפית טהורה וא תקשורתית !
לפיכך תתחשב נא ברגישות הדברים - הסכמת המצרים הייתה למטרות תרפיה.

חבר מתאריך 9.2.02
יום שלישי כ''ז באדר א' תשס''ח    13:38   04.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. תודה רבה ידידי !!  
בתגובה להודעה מספר 22

ענבל
גולש אורח
יום שלישי כ''ז באדר א' תשס''ח    11:29   04.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. מדהים! תודה על התימלול והסיפור. עכשיו, מה זה אומר  
בתגובה להודעה מספר 0

לגבי פרסים אחרים שמחלקים בימינו, כמו פרס ישראל לעוכר ישראל תומרקין ולנחום ברנע, שלדידו ברית ביום השמיני הוא בגדר "המלצה בלבד" ועוד ועוד?

העכבר ששתק3
גולש אורח
יום שלישי כ''ז באדר א' תשס''ח    11:31   04.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. יש לך כישרון נדיר ומיוחד במינו  
בתגובה להודעה מספר 20

להסיק באופן עקבי את המסקנות הלא נכונות והכי לא רלוונטיות מכל ידיעה שאת מגיבה עליה.

חבר מתאריך 9.2.02
יום שלישי כ''ז באדר א' תשס''ח    13:12   04.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. מה זה אומר....שאלה רטורית גרידא, אנא שימי לב לפרס הנ''ל  
בתגובה להודעה מספר 20

אלהרר: שטרנהל טיפש רשע ונבזה

בדברים חריפים תוקף המוזיקאי והפובליציסט דודו אלהרר את הכוונה להעניק את פרס ישראל לפרופ' שטרנהל. ולא, הוא לא מפחד מתביעת דיבה.
עוזי ברוך

המוזיקאי והפובליציסט דודו אלהרר תוקף בחריפות ביומן ערוץ 7 את הכוונה להעניק לפרופ' שטרנהל את פרס ישראל. לדבריו הוא עדיין מקווה שהשפיות תנצח והפרס לא יוענק.

אלהרר קובע כי שטרנהל אינו ראוי לפרס מכמה סיבות והראשונה בהם היא היותו, לדבריו "טיפש". "לא מגיע פרס ישראל לאדם טיפש, והוא אדם טיפש ומטופש. אני מקווה שהוא יגיש תביעה נגדי כדי שאוכל לומר את הדברים בבית המשפט, ולשכנע שאמת דיברתי".

לדברי אלהרר ההוכחה לכך ששטרנהל טיפש, כהגדרתו, היא דבריו במאמרו הממליץ לפלשתינים לתקוף את יישובי יו"ש. "הוא כותב 'אם הייתה בפלשתינים מעט תבונה וכו' '. המשמעות היא שלדעתו לא רק שאין בפלשתינים תבונה אלא שאין בהם אפילו מעט תבונה. אני בטוח שלא התכוון כך להעליב את הפלשתינים".

"שטרנהל הוא גם רשע. אם הוא מסית יהודים ביהודים. את זה אסור לעשות. הוא נבזה. זו נבזיות מנובזת של אדם הרחוק מלהיות דוגמא בשום תחום, לא אקדמי ולא בטיח. אדם כזה צריך להיות רחוק מעין רואים. זו בושה וחרפה לפרס. זה יהיה כתם לפרס ישראל", אומר אלהרר.

אלהרר אינו מקבל את דבריה של שרת החינוך, פרופ' יולי תמיר, אודות חשיבות מחקריו. "המחקרים שלו אינם מעניינים איש. אני לא מוכן לתת פרס לאיש כזה".

באשר למכובדותו של הפרס סבור אלהרר כי "הפרס חשוב אם יש קונצנזוס, אבל אם הוא יקבל אותו הוא יהיה שווה כעפרא דארעא. אם אין סביב הפרס קונצנזוס מוטב יהיה אם יחביא את הפרס בארון. הרי כל מי שיראה אותו יזכור את מה שנאמר סביב הפרס".
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/172036

תזכורת:

ביזיון פרס ישראל - בג''ץ: פרס ישראל יוענק לתומרקין .
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5019&forum=gil&viewmode=all&keywords=תומרקין#79

מקור:
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5754&forum=gil&viewmode=all&keywords=פרס%20ישראל#17

@ להלן: רשימת מקבלי פרס ישראל כפי שמופיע בקישור/באתר המצ"ב..:-
http://www.education.gov.il/pras-israel/list1.htm

תוצאות השיטה של בן גוריון ואני מציע לך ידידי לקרוא את הספר המצ"ב...

יוסי אחימאיר: ''השנה החמישים-וחמש''
http://rotter.net/forum/gil/5739.shtml#2

-------------

אבני אקדח לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.10.07
1797 הודעות, 24 מדרגים, 40 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ז באדר א' תשס''ח    13:50   04.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. המיתוס והסמל (גם אם שיקריים) בונים תודעה לאומית. ע''ע מוחמד א-דורה  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות