גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #24366 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 24366   
חדשישן
גולש אורח
אור ליום רביעי ט''ז בסיון תשע''ב    23:00   05.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

הדלפות מפרשת הרפז || ברק חשד בשלב הראשון שעוזרו יוני קו  

הדלפות מפרשת הרפז || ברק חשד בשלב הראשון שעוזרו יוני קורן מעורב בזיוף "מסמך הרפז".

אי שביעות רצון ממינוי קצינים בכירים, ביקורת מזלזלת על אלופים, לגלוג על שר הביטחון לשעבר ארנס ושיעור לאביו בנהיגה על טנק; התבטאויות ברק נחשפות.

שר הביטחון אהוד ברק הביע אשתקד בסדרת שיחות עם מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס ועם אנשי משרדו פקפוק בכשרות מינויים של מפקד יחידת האיסוף המרכזית של אמ"ן 8200, תא"ל צ', ושל מפקד סיירת מטכ"ל, סא"ל ש', ורמז כי הוא חושד שביסוד המינויים עמדו קשרים שייחס לרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי עם סא"ל במילואים בועז הרפז.

ברק, שאישר לבסוף את המינויים, לא מסר למבקר כל ראיה לטענתו. ברק אמר עוד כי הוא שוקל להעביר יחידות מודיעין מסוימות מאמ"ן למוסד, וכי שוחח על כך עם ראשי שני הארגונים.

בהתייחסות למסמך הרפז, שתואר בדיווחים הראשונים בתקשורת כ"מסמך גלנט", אמר ברק כי התרשמותו הראשונה היתה שייתכן שבכתיבת המסמך מעורב ראש מטהו, יוני קורן. ברק אמר כי "אני מודה, אם זה לא יצא מאצלי בכלל, אני לא יכול לדעת. אמרתי לעצמי, כמה שאני מאמין ביוני קורן, הוא בכל זאת עבד איתי הרבה שנים, לך תדע, אולי הבן אדם איכשהו נפל על השכל, והוא בכלל המקור של זה".

"אילו התברר לו שאכן השערה זו מבוססת, הוסיף ברק, "באותו יום הוא היה נקרא ונדרש לעזוב, גם כשאני יודע שהלחץ הציבורי בהמשך יכול להיות שיביא לזה שאני אצטרך לעזוב את התפקיד".

שר הביטחון נפגש תשע פעמים עם מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס, ראש חטיבת הביטחון במשרדו יעקב (מנדי) אור ועמיתיהם. בתשובה לשאלה כיצד בדק את הטענות על התנהגותו האישית של האלוף יואב גלנט במושב עמיקם, אמר ברק כי נועץ בשר החקלאות (דאז) שלום שמחון, שאמר לו כי מעשים כגון אלה מקובלים במושבים, ועם "ראש מועצה אזורית, פעיל במפלגת העבודה". בהמשך, מינוי גלנט בוטל בעקבות עתירות לבג"ץ.

ברק אישר כי נוסף לאשכנזי, שאמר כי אין לו אמון בגלנט, פנו אליו שלושה אלופים – עמוס ידלין, דן הראל וישי בר – אך על שניים מהם דיבר בזלזול. "על ידלין אומרים שהוא אדם מורכב", העיר. "בר הוא פרופסור, בא מהאקדמיה, לא צמח בהוויה הצבאית".

מבקר המדינה קיבל אתמול מבג"ץ חסיון על רשימת עדים שהופיעו בפניו, וביניהם שבעה עיתונאים, המסקרים את פרשת הרפז ובה בעת מופיעים כמקורות מידע של משרד המבקר.

בשיחותיו עם לינדנשטראוס העתיר עליו ברק שבחים: "אני חושב שעתה אני רואה פה את התמונה של ששת קודמיך בתפקיד, בלי ספק, אני חושב שאתה לקחת את התפקיד, את מהותו המעשית צעד אחד הלאה בצורה שהיא מטלטלת את מוסדי הארץ". לעומת זאת, תקף בחריפות את יריבו, היועץ המשפטי וינשטיין.

על שר הביטחון לשעבר משה ארנס, שהמליץ לממשלת יצחק שמיר למנותו לרמטכ"ל, אמר ברק כי הוא "לא הבין הרבה בדבר הזה, אבל היה עם שכל ישר". כמו כן, הוא הביע הסתייגות מראש אמ"ן המכהן, אלוף אביב כוכבי, שמינה לראשות ועדה פנימית במודיעין מפקד לשעבר של סיירת מטכ"ל, סא"ל במילואים יובל רחמילביץ, שלדברי ברק היה מקורב מדי להרפז. על כוכבי אמר: "הוא בחור מאוד מוכשר, הוא פשוט לא מבין, הוא לא מכיר מספיק את ההוויה המודיעינית".

את הרמטכ"ל הנוכחי בני גנץ, שלא רצה במינויו לסגן הרמטכ"ל ואחר כך לרמטכ"ל והעדיף על פניו את גלנט, שיבח בהשוואה לאשכנזי. "אני מודה שליוותה אותי כל הזמן הרגשה גרועה, אבל היום כשאני רואה את המצב אצל בני, אני מבין את ההבדל".

בדברו על החלטת אשכנזי לשים קץ לשירות הקבע של תא"ל משה (צ'יקו) תמיר ותא"ל עימאד פארס אמר ברק כי "צ'יקו חיפה על בנו ועימאד חיפה על אשתו. כשאני הייתי מפקד פלוגה, לקחתי את אבי, לימדתי אותו לנהוג בטנק ונסענו בדיונות. נתתי לאבי לעשות את זה".

לדברי ברק, הוא וראש הממשלה, בנימין נתניהו, ניסו להשפיע על הפרקליטות והמשטרה להעמיק את חקירת ההסתעפות המודיעינית מפרשת הרפז, שהסתיימה בלא כלום. נתניהו וברק זימנו את המפכ"ל דאז, דודי כהן, את ראש אגף החקירות והמודיעין, יואב סגלוביץ' ואת המשנה לפרקליט המדינה, שי ניצן, ודרבנו אותם לקבל חומרים נוספים מהשב"כ.

כשנשאל אם בלשכתו מוקלטות שיחות טען ברק כי "יש אפשרות טכנית, אך אני מעולם לא הקלטתי". הוא הוסיף כי הוא זימן אליו את מנכ"ל משרד הבטחון כדי לבדוק סוגיה זו. לאחר שהתברר כי הושמדו קלטות, גילה צוות פנימי בראשות אל"מ במיל', שלומי מעיין, ליקויים קשים בתפקוד גורמי המשרד וביניהם המלמ"ב – הממונה על הבטחון במערכת הביטחון. אחד מקציני היבטחון, המכונה בדו"ח החקירה "הקב"ט הגבוה", הכחיש תחילה שטיפל במכשיר ההקלטה, אך לאחר תום עדותו נזכר לפתע שבחדרו נמצאת מערכת מושמדת.
http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.1724477

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אומרים שעומד להיות פה שמח... lurker 05.06.12 23:06 1
     כל ההקלטות בלשכת שר הביטחון נמחקו mek2 05.06.12 23:07 2
         אבל דיברו אצל לינדנשטראוס. זה היה כנראה המבוא.. lurker 05.06.12 23:16 5
         כבר כתבתי אחה''צ היום: ווטרגייט מספר 2. רק שהפעם חדשישן 05.06.12 23:18 6
  אהוד ברק, אני לא מאמין לו, דניאל8514 05.06.12 23:09 3
     הפעם כדאי מאוד להאמין לו. mek2 05.06.12 23:11 4
     ידידי, המלחמה העיקרית היא בין אהוד ברק לשימון פרס !!! פילוביץ שחף 05.06.12 23:38 7
         למה ברק מול פרס? אתה יכול להרחיב למי שלא עוקב? tec 06.06.12 00:50 10
  הנטיה שלי היא לתמוך בברק מול אשכנזי, אך נחכה להמשך.. מקשר 05.06.12 23:56 8
     צודקקקקקקקקקקק !! פילוביץ שחף 06.06.12 00:10 9

lurker
חבר מתאריך 18.9.05
21876 הודעות
אור ליום רביעי ט''ז בסיון תשע''ב    23:06   05.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אומרים שעומד להיות פה שמח...  
בתגובה להודעה מספר 0

וזו כנראה רק ההתחלה..

הבן אדם, ברק, אינטלגנט - זה ברור, אבל נוכל ומושחת.

ההשפעה שלו על ביבי הפחדן הנה הרסנית.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
mek2
חבר מתאריך 10.2.07
70673 הודעות
אור ליום רביעי ט''ז בסיון תשע''ב    23:07   05.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. כל ההקלטות בלשכת שר הביטחון נמחקו  
בתגובה להודעה מספר 1

להזכירך

|מי עונה על משאלות כוכב נופל?

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
lurker
חבר מתאריך 18.9.05
21876 הודעות
אור ליום רביעי ט''ז בסיון תשע''ב    23:16   05.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. אבל דיברו אצל לינדנשטראוס. זה היה כנראה המבוא..  
בתגובה להודעה מספר 2

גם החומר החסוי של העיתונאים עוד ידלוף..

זה ידבר והמחנה השני יגיב..

יהיה שמח..

מבחינתי גם אשכנזי וגם ברק יכולים ללכת הביתה עם
עוד כמה שמאלנים...

חדשישן
גולש אורח
אור ליום רביעי ט''ז בסיון תשע''ב    23:18   05.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. כבר כתבתי אחה''צ היום: ווטרגייט מספר 2. רק שהפעם  
בתגובה להודעה מספר 2

יש יותר מ"גרון עמוק" אחד.

דניאל8514
גולש אורח
אור ליום רביעי ט''ז בסיון תשע''ב    23:09   05.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אהוד ברק, אני לא מאמין לו,  
בתגובה להודעה מספר 0

mek2
חבר מתאריך 10.2.07
70673 הודעות
אור ליום רביעי ט''ז בסיון תשע''ב    23:11   05.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. הפעם כדאי מאוד להאמין לו.  
בתגובה להודעה מספר 3

|מי עונה על משאלות כוכב נופל?

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
אור ליום רביעי ט''ז בסיון תשע''ב    23:38   05.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. ידידי, המלחמה העיקרית היא בין אהוד ברק לשימון פרס !!!  
בתגובה להודעה מספר 3

לאמת אין אג'נדה. לתקשורת יש. ההיסטוריה מסבירה הכל

פרס: ''ההסטוריה לא חשובה, מה שחשוב זה העתיד''...למה?!
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=6137&omm=69&viewmode=
מי מפחד מ''תולעת יעקב ודוֹד ישמעאל''?
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6179&forum=gil&omm=0

tec
חבר מתאריך 11.10.07
30921 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ב    00:50   06.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. למה ברק מול פרס? אתה יכול להרחיב למי שלא עוקב?  
בתגובה להודעה מספר 7

עד עתה לא זכור לי שהיה עימות ביניהם.
אתה יכול לתת תזכורת קטנה?

מקשר
גולש אורח
אור ליום רביעי ט''ז בסיון תשע''ב    23:56   05.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. הנטיה שלי היא לתמוך בברק מול אשכנזי, אך נחכה להמשך..  
בתגובה להודעה מספר 0

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ב    00:10   06.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. צודקקקקקקקקקקק !!  
בתגובה להודעה מספר 8

לאמת אין אג'נדה. לתקשורת יש. ההיסטוריה מסבירה הכל

פרס: ''ההסטוריה לא חשובה, מה שחשוב זה העתיד''...למה?!
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=6137&omm=69&viewmode=
מי מפחד מ''תולעת יעקב ודוֹד ישמעאל''?
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6179&forum=gil&omm=0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות