גירסת הדפסה          
קבוצות דיון חופש הביטוי נושא #2933 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 2933   
citizen_x
חבר מתאריך 8.10.01
13159 הודעות
   20:23   09.07.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

כפייה דתית ופגיעה בחופש הביטוי והעיסוק - נמאס  

עבר עריכה לאחרונה בתאריך 09.07.02 בשעה 20:25

אושר היום חוק בכנסת המונע צפיית שידורי פורנו בכבלים ובלווין - ואני שואל למה?
רק בגלל גחמות של דתיים שרוצים לכפות עלינו את רצונותיהם?

אני דוגל בדעה שכל אחד לפי השקפת עולמו יחייה

אל תטעו - אני לא שומר טינה או כעס לציבור הדתי - להיפך.
אני פשוט לא מבין למה לאלץ ציבור שלם לחדול מדרך התנהגותו ומצפונו?

כמו שאני מכבד דתיים ואין לי כל דבר נגד התפילות בבתי הכנסת , אין לי דבר נגד המסורת ועוד... אני מצפה שהם יקבלו בהבנה את רצונותיי שלי - זה פסול?
למה שהם ימנעו ממני דבר שאני שאני אוהב ונהנה לצפות בו?

זו פגיעה חמורה בדמוקרטיה!!!

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  צודק לגמרי Mit 09.07.02 20:48 1
     בחייך. מהקשר חרדים? ערפל 09.07.02 22:37 2
         שני שליש מתוך 65 שהצביעו!! doronn55 09.07.02 22:59 4
         לחיזוק דבריו של doronn55: citizen_x 10.07.02 00:14 8
         רק לידיעתך גרגמלי 10.07.02 16:27 9
  בוא ונראה: אפס שתיים 09.07.02 22:57 3
     מתי פעם אחרונה ראית סרט פורנוגרפי? doronn55 09.07.02 23:21 5
     02 את טועה בכמה דברים מהותיים כאן citizen_x 10.07.02 00:02 6
     נניח ולפי דעתך פורנוגרפיה זה איכסה... גרגמלי 10.07.02 16:38 10
     החוק הוא פגיעה בדמוקרטיה dotanm1 10.07.02 17:22 13
         דותן , ניסחת את זה יותר טוב ממני citizen_x 10.07.02 18:16 14
  צריך להתארגן לכפיה אנטי דתית.. זיגפריד 10.07.02 00:04 7
  זה לא החוק זה גם שהחרדים מסובבים את הממשלה Roces 10.07.02 16:50 11
     רק רציתי להוסיף... גרגמלי 10.07.02 16:55 12
  מה שהבנתי מהתגובות כאן זה ש: אפס שתיים 10.07.02 23:45 15
     קראי את הודעה מספר 9 גרגמלי 11.07.02 03:36 16
     אפס שתיים , את שוב טועה citizen_x 11.07.02 13:57 17

Mit
גולש אורח
   20:48   09.07.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. צודק לגמרי  
בתגובה להודעה מספר 0

אבל כנראה שנצטרך לחכות עוד הרבה זמן עד שיגיע ראש ממשלה עם קצת אומץ שיעז להתנגד לדרישות המופרזות והבלתי צודקות של החרדים...

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ערפל
גולש אורח
   22:37   09.07.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. בחייך. מהקשר חרדים?  
בתגובה להודעה מספר 1

החוק אושר ברוב עצום של שני שליש.
נראה לך ששני שליש מחברי הכנסת הם חרדים?
אפי לא 20%
אין מה לעשות, כנראה שרוב העם חושב אחרת ממך.
דמוקרטיה

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
doronn55
גולש אורח
   22:59   09.07.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. שני שליש מתוך 65 שהצביעו!!  
בתגובה להודעה מספר 2

אז כן... כמעט כולם חרדים או ערבים.

citizen_x
חבר מתאריך 8.10.01
13159 הודעות
   00:14   10.07.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. לחיזוק דבריו של doronn55:  
בתגובה להודעה מספר 2

עבר עריכה לאחרונה בתאריך 10.07.02 בשעה 00:14

רק אתמול היתה כתבה בטלוזיה על כך שבאחת הוועדות (שמה ברח מזכרוני) נרשמה לאורך תקופה ארוכה היעדרות של חברי הכנסת מן השמאל לדיונים וחברי הכנסת הדתיים נצלו מצב זה לטובתם והעבירו חוקים כרצונם ללא כל קושי - לראיה , החוק שמקצר את שעון הקיץ בשלושה שבועות!!! )

גרגמלי
גולש אורח
   16:27   10.07.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. רק לידיעתך  
בתגובה להודעה מספר 2

בעד החוק הצביעו 44
נגד החוק הצביעו 20

בעד החוק הצביעו:
כל חברי סיעת ש"ס
יהדות התורה
המפד"ל (ח"כ יגאל ביבי הציע את החוק מלכתחילה)
האיחוד הלאומי - ישראל ביתנו
הרב מלכיאור
הרב גלעד

וחץ מכל אלה הצביעו עוד
3 חברי כנסת מהימין
ו-3 נשים

לעומת זאת
נגד החוק הצביעו
4 נשים
וכמה חברי כנסת ממפלגות השמאל

אז כן רוב המצביעים בעד היו דתיים וחרדים
אז אל תגידו לי שאין בארץ שלנו כפייה דתית....

אפס שתיים
גולש אורח
   22:57   09.07.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. בוא ונראה:  
בתגובה להודעה מספר 0

פורנוגרפיה זה איכסה. ללא קשר אם אתה דתי או לא. (במאמר מוסגר, אומר לך שאני מוכנה לקבל דתי/חרדי הצופה בפורנוגרפיה כדי לראות על מה "כל הענין הזה", מאשר חילוני ליברל, שיודע, מקבל שיעורים לחינוך מיני וכו' וסתם רוצה לראות נשים בהשפלה...) לעומת זאת, אני מכירה בזכותו של כל אדם, מכל מין גזע והשתייכות דתית, לצרוך פורנוגרפיה כמה שירצה. בסדר?

אממה, למה שמדינה נאורה ומתקדמת, שמערש קיומה נתנה לנשים זכות בחירה וסללילת כבישים, תסכים שברשתות המשדרות מכח הזכיון הממשלתי שלה, יקרינו את זה???? להעליב נשים? לעודד טינופות ללמוד עוד כמה סטיות? מה הענין?

אני לא חרדית, אני אשה. וכאשה, (וכאדם) אני מכירה בזכותו של כל אדם להתפרנס כרצונו ולהתבדר כרצונו. כל עוד, הוא לא מתנגש בחופש העיסוק שלי ובזכויות אחרות שלי.

סוחרי הפורנו לסוגיו, שהם, כולם, גברים, עושים המון כסף על גבן של מסוממות מסכנות, שנפלו, לרוב בגללם, לסם ונאלצות לעשות הכל כדי לקבל אותו. אבל, גם אם ישנן כאלה העושות זאת להנהתן, מה בדיוק גבר אמור לקבל מזה? שכל הנשים זונות? שכל הנשים רוצות/צריכות לעשות את מה שהן עושות?

הפורנוגרפיה בטלויזיה היא בעיה חברתית כללית, לא של הדתיים, להם אין, לרוב, טלויזיה בבית.

החוק שהתקבל הוא מצוין. הוא מוסיף כבוד למדינה כמי ששומרת על כבוד הנשים והגברים החיים בה.

לעומת זאת, אם למישהו יעלה ג'וק בראש לסגור את ספריות הוידיאו המשכירות/מוכרות פורנו למינהו, אני אצטרף אליך להפגנת המחאה. למה? כי במקרה זה, אכן ישנה התערבות בחייו של הפרט, פגיעה בחופש העיסוק וכו'. גם אם זה לא מוצא חן בעיני, לצרכני הפורנו יש זכויות אזרח.

doronn55
גולש אורח
   23:21   09.07.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. מתי פעם אחרונה ראית סרט פורנוגרפי?  
בתגובה להודעה מספר 3

אני לא יודע למה החלטת שזה קשור ללהעליב נשים? לעודד טינופות ללמוד עוד כמה סטיות?
סרטים היום מיוצרים להנאת הגבר והאשה כאחד.
עברו הימים שסרט כחול הוא טועבה שרק גברים בבתי קולנוע מעופשים רואים.
וזה עדיין לא קשור לזה שכל אחד צריך שיהיה לו זכות להחליט לעצמו מה הוא/היא רוצה לראות.
לצבור הדתי יש פחד מסוים מכך שהצבור שלהם לא יכול להתאפק לבד וצריך משהו שיחליט בשבילו וישמור עליו מהעולם.
כנראה שהאמונה לבד כבר לא מספיקה להתמודד נגד הפיתויים.

citizen_x
חבר מתאריך 8.10.01
13159 הודעות
   00:02   10.07.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. 02 את טועה בכמה דברים מהותיים כאן  
בתגובה להודעה מספר 3

עבר עריכה לאחרונה בתאריך 10.07.02 בשעה 00:05

דבר ראשון:
"פורנוגרפיה זה איכסה" - לציבור שלך זה דבר דוחה לצפות בו אבל זה לא פייר לפסול מציבור שלם לצפות בזה כרצונו.

"מדינה נאורה ומתקדמת" - מדינה שמחוקקת חוק שכזה , לא ראויה לטעמי להשתייך למדינות "הנאורות ומתדקדמות בעולם" - כדברייך .
מדינה שמחוקקת חוקים שכאלה מתאימה יותר למדינות העולם השלישי בהם השליטים מכתיבים לעם , במה מותר לו לצפות (סלקציה בכפייה) , כמו אפגניסטן , עירק , מצריים ועוד ועוד....

"אני מכירה בזכותו של כל אדם להתפרנס כרצונו ולהתבדר כרצונו. כל עוד,
הוא לא מתנגש בחופש העיסוק שלי ובזכויות אחרות שלי" - אין כאן כל פגיעה כל שהיא בחופש העיסוק שלך כהוא זה - אני מבין מדברייך שכל עוד לא פוגעים ברגשות הדתיים הכל בסדר , אבל להזכירך אני לא אדם דתי ואני מעוניין לצפות בשידורים שכאלה ומי שמפר את חופש את חופש העיסוק שלי ושל כל הציבור החילוני - לצערי הרב אלה הדתיים.
אני לא ראיתי עד כה חילוני אשר כופה על דתי משהו בניגוד לרצונו אבל הדתיים כופים דברים על הציבור החילוני ללא מפרע .

סוחרי הפורנו לא עושים כסף רב על גבן של נשים תמימות בכלל (או לפחות ברוב המקרים). לראיה קחי את תעשיית הפורנו בUSA ששם התעשיה משגשגת ונשים מרוויחות כסף רב ואיש לא מכריח אותם לעבוד במקצוע הזה , הם עובדים בו מרצונם החופשי .

הפורנו לצערי היא בעיקר בעייתם של הדתיים - אני לא ראיתי אדם חילוני מתלונן על כך, ההפך הוא הנכון .

החוק שהתקבל לא מוסיף כבוד כלל וכלל , החוק הזה מצביע על חברה בהתנוונות וכמו שציינתי - כעל מדינת עולם שלישי ולא כמדינת העולם החופשי.

02 , אני מקווה שלא תקחי את זה אישי.

גרגמלי
גולש אורח
   16:38   10.07.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. נניח ולפי דעתך פורנוגרפיה זה איכסה...  
בתגובה להודעה מספר 3

עבר עריכה לאחרונה בתאריך 10.07.02 בשעה 16:47

אנחנו מדברים כאן על הורדה של תוכניות כמו סקס והעיר הגדולה שהוגדרו כפורנוגרפיה... זה ממש לא הגיוני...
מי שלא רוצה לראות את זה - שלא יראה...
אבל לשלול את זה מכולם זו באמת פגיעה בדמוקרטיה.

אני לא מדבר פה דווקא על פורנוגרפיה... זו רק דוגמא
אני מדבר על הכפייה הדתית בכלל שהיא עצומה במדינה שלנו והולכת וגוברת כל שנה...

רק אם תשימי לב... כל חוק שהדתיים מציעים - עובר בכנסת וזה לא משנה אם זה החוק הכי מטומטם שיש...

לדוגמא:
הדתיים לאחרונה החליטו שהם רוצים להקדים את שעון החורף שלושה שבועות...
והנה, בלי הרבה בלאגן שעון הקיץ שלנו קוצר בשלושה שבועות ולמה? כי הם טוענים שזה עולה על יום כיפור או משהו כזה... (והקשר הוא??)

עוד דוגמא:
אתמול עבר בכנסת בקריאה ראשונה החוק שיום ראשון יצטרף לסוף השבוע ויהיה כיום שבת
אל תבינו אותי לא נכון... אני תומך לחלוטין בחוק הזה אפילו שיש לו כמה חסרונות גדולים מאוד... אבל שוב... הוא אושר בכנסת לפי רוב דתי...
ח"כ דתי מהמפד"ל הציע אותו וכל חברי ש"ס, המפד"ל וכל שאר המפלגות הדתיות הצביעו בעדו... וכך הוא אושר...

הכפייה הדתית במדינה שלנו בולטת מאוד... וכמו שכבר אמרתי - היא הולכת וגוברת משנה לשנה...
אם זה בעניין הפורנו, שעון הקיץ או סוף שבוע ארוך...
לדתיים יש יותר מידי כוח במדינה שלנו וככה הם שולטים...

קחו לתשומת ליבכם...

dotanm1
גולש אורח
   17:22   10.07.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. החוק הוא פגיעה בדמוקרטיה  
בתגובה להודעה מספר 3

אני מסכים עם הקביעה כי רוב הסרטים הכחולים הם "איכסה": סתם מין מנוכר שבמקרה הטוב משתתפים בו שניים ובמקרה היותר טוב הם גם גבר ואישה.

אבל מדוע לאסור שידורי "איכסה"?
למי הזכות לקבוע מה זה "איכסה" הפסולה לשידור?

יש עוד הרבה שידורי "איכסה", אז האם נאסור גם אותם?

חופש הביטוי זו זכות שאינה מופיעה בשום חוק ישראלי ! גם לא בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו, למרות זאת הפסיקה הכירה בזכות זו כבר בשנים הראשונות לקום המדינה.

למדינה דמוקרטית מותר לפגוע בחופש הביטוי רק כאשר יש כוונה לשדר מעשים בלתי חוקיים: יחסי מין עם קטינים, אלימות קשה במיוחד וכו'.

אז אולי נוצרת בעיה של חשיפת קטינים לשידורים אלו.
הועלתה הצעה לשדרם עם קוד מיוחד ועוד אמצעים אלקטרוניים.
מותר להגביל שידורים בלתי מוסריים באמצעים אלקטרוניים, אסור למנוע אותם לחלוטין !

אגב, לדעתי האישית, שידור קלטת של מחבל מתאבד (עם או בלי אמא) גורמת יותר הפרעות נפשיות לילדי ארצנו מכל סרט כחול.

citizen_x
חבר מתאריך 8.10.01
13159 הודעות
   18:16   10.07.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. דותן , ניסחת את זה יותר טוב ממני  
בתגובה להודעה מספר 13

אין עוד מה להוסיף
כל מילה שווה זהב

זיגפריד
גולש אורח
   00:04   10.07.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. צריך להתארגן לכפיה אנטי דתית..  
בתגובה להודעה מספר 0

כמשקל נגד, רק כך ניתן יהיה להוריד
את הכפיה הדתית מעל צווארנו

"כחונקים אותך בצוואר תפוס להם בביצים"
פתגם זה תמיד עובד ביעילות.

Roces
גולש אורח
   16:50   10.07.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. זה לא החוק זה גם שהחרדים מסובבים את הממשלה  
בתגובה להודעה מספר 0

על האצבע הקטנה!

לדוגמא הם הציעו חוק מטומטם לחלוטין ללא כל צידוק והכנסת קיבלה אותו.
החוק הוא להקדים את החלפת שעון הקיץ במספר ימים.

הדתים לפי דעתי פוגעים במדינה.

אני לא מבין למה אני לא יכול לאכול "במטבח של סימה" (חנות שווארמה) בקניון אחרי סרט ביום שישי בערב!
החנות תרוויל כסף טוב. אני ארוויח אוכל טוב. העובדים ירוויחו משכורת של 150% בגלל שזה יום שישי וכולם נהנו!.
וזה לא נוגד את הקטע הדתי!. אז אתם (הדתיים ) אל תוכלו שם ביום שישי!. המקום ישאר כשר אך יהיה פתוח גם בשישי! (חוץ מזה שאין לחנות קהל דתי).

וגם הקטע של המקדונלדס בירושלים בתחנה המרכזית, שהדתיים לא מרשים לפתוח סניף כשר! בגלל שיש סניפים לא כשרים בי-ם.

לסיום הדתיים מפוררים את המדינה. גם בקטע של כפיה דתית גם בגלל ההתנחלויות וגם בגלל הקיצבאות שהם מקבלים רק בשביל ללמוד ולאכול.

ושתבינו אני לא נגד כל הדתיים. גם אני שומר מסורת. גם אני צם ביום כיפור. אבל אני לא תמיד אוכל כשר. ויש לי צד במשפחה דתי. ויש לי שכנים דתיים. אבל זה לא משנה!
הם (לא כיפה סרוגה! - הם אנשים טובים שעובדים ומתפרנסים, אלא ס"ש ועוד כמה גורמים דתיים) הורסים ת'מדינה!

גרגמלי
גולש אורח
   16:55   10.07.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. רק רציתי להוסיף...  
בתגובה להודעה מספר 11

איך ציבור שלם של אנשים
שלא עובד
לא משרת בצבא
לומד כל היום בישיבות ועוד מקבל על זה כסף שאנחנו - הציבור הרחב משלם
ולא תורם כלום למדינה!!

יכול עוד בנוסף, להכתיב לנו מה לעשות, מה לראות ומה לא, איפה לאכול וכו'?!?!

אפס שתיים
גולש אורח
   23:45   10.07.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. מה שהבנתי מהתגובות כאן זה ש:  
בתגובה להודעה מספר 0

חלקכם מסכים איתי שזה איכסה.

רובכם כועסים, על כך שהחרדים כופים את דעתם על האחרים.

אז, ככה. פורנוגרפיה זה איכסה כי הוא לוקח משהו יפה כמו סקס בין בני אדם, פעולה שנועדה להביע קשר עמוק בין שניים, והופך את זה להצגה כמו שני כלבים בשדה. סלחו לי, אבל ראיתי סרטים כחולים, אני יודעת במה מדובר, (ראית אחד, ראית את כולם...) ומה להגיד, איכסה, בס"הכ.

אני מאמינה שמדינה המעניקה משאב יקר משלה, כמו ערוץ שידור, לא אמורה לתת לזכיינים להשתמש במשאב זה להעלבת נשים.

צר לי, רוב הנשים אמרו לי שהן נגעלות מסרטים כחולים. חלק אמרו לי שלא איכפת להן ומיעוט אמר שהן נהנות לצפות בהם. אמרתי, ואני חוזרת ואומרת, אני לא מוכנה שהמדינה תתערב במה שאדם רואה בביתו הפרטי, אני מתנגדת שפורנוגרפיה תשודר בחסות מדינת ישראל.

והעובדה היא, שאין רוב בכנסת, גם לא בעם, לדתיים והחרדים. אבל, רוב בכנסת הצביעו בעד קבלת החוק. כלומר, ההתנגדות אינה רק בקרב הדתיים/חרדים.

הייתי רוצה, לכן, לנתק את הויכוח הזה מהשאלה הכללית של כפיה דתית.

במהלך שנותי הרבים, מעולם לא נתקלתי בילדה (או ילד) שענתה לי כששאלתי אותם "מה את/ה רוצה להיות כשתהיה גדול/ה"? את התשובה: שחקנית בסרטי פורנו. מעולם גם לא נתקלתי, במהלך שיטוטי בשירות התעסוקה או בכל מקום אחר, בנשים או גברים שחלמו על קריירה בתחום הפורנו. אז, מה ההתממות? פורנוגרף הוא לא בדיוק האיש שהייתם מביאים הביתה לארוחת ליל שבת...

אז, השורה התחתונה היא, שכל מי שרוצה לראות סרטים כחולים, יקח אותם בוידיומט. יותר נוח, יותר זול, ואפשר ללכת באמצע לקחת קולה קרה מהמקרר...

גרגמלי
גולש אורח
   03:36   11.07.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. קראי את הודעה מספר 9  
בתגובה להודעה מספר 15

שאני כתבתי...
אלו עובדות שנלקחו מעיתון היום... אין על מה להתווכח פה.
ללא ספק החלטה זו הוכרעה ע"י הדתיים והחרדים בממשלה...

citizen_x
חבר מתאריך 8.10.01
13159 הודעות
   13:57   11.07.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. אפס שתיים , את שוב טועה  
בתגובה להודעה מספר 15

עבר עריכה לאחרונה בתאריך 11.07.02 בשעה 14:00

נכון שלחלק נכבד מהאוכלוסיה פורנוגרפיה זה "איכסה וזו זכותם לומר זאת .
אני רק לא מקבל את הקביעה הגורפת שאוסרת לציבור שלם לצפות בזה כרצונו החופשי.
וממשלת ישראל, כמדינה שדוגלת בשיוויון זכויות וחופש העיסוק , לא צריכה לחוקק חוקים שכאלה שכובלים ציבור שלם באי צפייה בשידורים פורנוגרפיים.
אני לא מבקש מהמדינה שתעודד שידורים שכאלה , אבל לא לאסור בשידורים שכאלה באופן גורף.
למה שמיעוט באוכלוסיה יקבעו לרוב האוכולוסיה איך לצפות בזה ?
לאדם דתי לא נאה לצפות בשידורים שכאלה , אז שלא יצפה בהם אבל שוב , שלא יכריחו ציבור שלם (וגדול בהרבה) אם לצפות בזה או לא!

ואיך את לא רוצה ש"נאשים בכפייה דתית"? ש44 חברי הכנסת שהצביעו בעד החוק הם דתיים .

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות