גירסת הדפסה          
קבוצות דיון חופש הביטוי נושא #7103 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 7103   
DRSOFTWARE
גולש אורח
אור ליום שלישי כ''ד בסיון תשס''ו    21:27   19.06.06   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

יש לי בעיה, ואני חייב עזרה או הכוונה  

הבעיה היא כזאת:

אני משרת בחיל האוויר, אני חרדי, ויש לי בעיה של כשרות.
האוכל שמוגש בחדר האוכל לא מספק מבחינה כשרותית.
אני אוכל רק ארוחות 'גלאט' וידוע לי שהצבא אמור לספק לי את זה, אבל הם לא מספקים.
דיברתי עם המפקד גף (שאמר- "לך לרב הצבאי"), דיברתי עם הרב הצבאי (שאמר- "אנחנו מארגנים אוכל, אבל אין ולא יהיה גיוון,כמות, או כשרות אותה אתה מבקש"

יוצא, שכל יום אני מסתובב רעב (שתבין, חייל בצה"ל- מסתובב רעב!), ומחכה לערב כדי להביא אוכל מהבית ע"י הורים/חברים (אגב, הנושא הזה קרוב לליבם של עשרות חיילים דתיים אחרים).

עד לפני שבועיים הצלחתי איכשהוא להחזיק מעמד, אלא שאז, הגיעה נקודת השבירה והרגשתי שאינני יכול יותר, ומאז אני נפקד.

בעיקרון, אני כותב עכשיו פקסים לכל העולם, ומה שאני מבקש ממכם זה:
אם תוכלו לעזור לי במציאת הפקסים הרלוונטים, כגון:

רבנות צבאית
רבנות ראשית
פקס של מישהו שאתם מכירים שיוכל לעזור לי

כי אני לא בקי בכלל בנושא הזה.

וכמו-כן, אשמח לשמוע אם יש לכם רעיון להכוונה, עצה, או טיפול טוב יותר בבעיה.

אשמח לשמוע את דעתכם
בתודה- רמי

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  גם לי הייתה בעיה דומה.... מתנדב 19.06.06 21:59 1
  כן, אבל הבנתי שנדפקים לך החיים בגלל זה.. DRSOFTWARE 19.06.06 22:31 2
     לא נדפקים ולא כלום, הבעיה היחידה שתהיה זה אי אפשרות לקבל ג'וב ממשלתי שרוליק 21.06.06 10:53 3
         לא, דווקא לא נדפקו לי החיים.... מתנדב 23.06.06 15:34 4

מתנדב
חבר מתאריך 2.4.12
4540 הודעות
יום שלישי, כ''ד בסיון תשס''ו   21:59   19.06.06   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. גם לי הייתה בעיה דומה....  
בתגובה להודעה מספר 0

אני חוזר בתשובה כבר כמה שנים ולפניי כשנה התגייסתי לצבא ליחידה קרבית, אני לא ממש חזק ביהדות אבל יש כמה מצוות בסיסיות אותם אני מקפיד לשמור ובינהם זה גם הכשרות ולא רק זאת, לי יש בעיה אישית... אני נורא בעייתי באוכל ולא אוכל כל דבר ונגעל מהר מכל דבר ובדיוק כמוך, גם אני לא מצאתי אוכל כשר בכשרות מהודרת וביחד עם העניין שאישי, פשוט מתתי ברעב והדבר הכניס אותי לדיכאון ולכעסים על הצבא וידעתי שלא אוכל להישאר במצב הזה עוד הרבה זמן ואז העבירו אותי לטירונות 02 ושם המצב היה יותר גרוע עד שנישברתי ובמקום לדפוק נפקדות כמו שאתה עשית (האמת שחשבתי על זה אבל אמרתי לעצמי שאני לא יוכל לברוח כל החיים ובסופו של דבר אני יחזור לפה..) אז ניסיתי לרדת מהעניין ותת עוד צ'אנס עד ש.. זהו! נשברתי סופית.
פניתי לקב"ן... וכיום אני אזרח בעל פרופיל 21. אומנם אני לא מנכ"ל משרד הביטחון אבל זה לא כל-כך נורא כמו שחושבים ...

חתיכת איגרת כתבתי לך אה ... חחחח

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
DRSOFTWARE
גולש אורח
יום שלישי, כ''ד בסיון תשס''ו   22:31   19.06.06   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. כן, אבל הבנתי שנדפקים לך החיים בגלל זה..  
בתגובה להודעה מספר 0

סתם שתבין, אם הייתי רוצה לצאת על נפשי נגיד, תוך חודש אני הייתי יוצא מהצבא.

אני רוצה לצאת על אי-התאמה. מעדיף על אי-התאמה.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
שרוליק
חבר מתאריך 28.5.15
291 הודעות
יום רביעי, כ''ה בסיון תשס''ו   10:53   21.06.06   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. לא נדפקים ולא כלום, הבעיה היחידה שתהיה זה אי אפשרות לקבל ג'וב ממשלתי  
בתגובה להודעה מספר 2

מתנדב
חבר מתאריך 2.4.12
4540 הודעות
יום שישי, כ''ז בסיון תשס''ו   15:34   23.06.06   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. לא, דווקא לא נדפקו לי החיים....  
בתגובה להודעה מספר 3

ודרך אגב, בלצאת על נפשי יש שתי חסרונות, האחד הוא שאם יש לך רשיון נהיגה אז יש אפשרות שאתה תצטרך להגיע למכון מסויים בכדי לעבור מבחן פסיכיאטרי שעולה 500 שקל (חוץ מעניין שזה יעלה לך 500 שקל אין לך ממה לדאוג כי עדיין לא ידוע על אדם שנכשל בו).
החיסרון השני הוא שיהיה לך בעיות בהוצאת רשיון לנשק (למה לך נשק? מסוכן! חח).
והחיסרון בלצאת על אי-התאמה, הוא שאם אתה מתחת לגיל 20 אז אתה לא זכאי להטבה שאומרת שכל חייל משוחרר (כולל חיילים שיצאו על סעיף נפשי) זכאי לחתום בלשכת העבודה ולקבל דמי אבטלה במשך 70 יום למרות שלא עבדו מעולם, שזה יוצא בסך הכל 7,000 שקל!

וחוץ מזה... שלצאת על נפשי לוקח כמה ימים(שגם אותם אתה מעביר בגימלים בית) ואילו לצאת על אי-התאמה זה לשבת בכלא מס' חודשים (לפחות 3).

מקווה שעזרתי.....

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות