גירסת הדפסה          
קבוצות דיון חופש הביטוי נושא #8010 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 8010
בשוליים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.11.07
10890 הודעות, 46 מדרגים, 89 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ג בטבת תשס''ח    10:34   01.01.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

תרבות הויכוח בפורום של דעות ודעתניים  

מצאתי את עצמי ביממה האחרונה מגיב עוד ועוד על סיגנון התגובות (גם הכותרות). אני מבין שבפורום פעיל שמרכז דעות שונות ודעתניים רבים ומגוונים יש פוטנציאל להתרגשות ואמוציות. אבל כשהטקסט בנוי על גידופים שיסוי וגובל בהסתה, אין בו כדי לשכנע אלה רק מוריד את הויכוח לרמת תיגרה.
אני מוחה על כך שחברים בפורום מגנים ומשמיצים חברים אחרים, ו/או מושאי בקורת. לא יתכן שהתגובה תכלול רק גידוף: ההוא ליצן והנ"ל שרץ. מבלי שאפילו תהייה התייחסות לדבריו או מעשיו שאותם באים לבקר. אני חושב שבכלל אין מקום להשמצה גם אם היא מתלווה לביקורת עניינית.
במקום שמרכז כל כך הרבה דעות ובעלי דעות חייבים לשמור עת תרבות מקלדת. אחרת אנחנו הופכים את עצמנו לאוסף גדפנים לא רלוונטיים. כמעט וכתבתי תגרניים אך למה להשמיץ את ציבור התגרניים.
איני בא לטעון שהויכוח אסור, אדרבא, הוא כלי חשוב בליבון סדר היום הציבורי שלנו. אבל ריסון ןאיפוק יכולים לרומם את הויכוח במקום לדרדר אותו ואת בעליו.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות