גירסת הדפסה          
קבוצות דיון ביקורת תקשורת נושא #17560 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 17560   
בן_ישראל
חבר מתאריך 13.10.15
412 הודעות
יום שלישי כ''ט באייר תשפ''א    18:01   11.05.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מה גרם לברהנו טגניה לבכות?  

הועבר בתאריך 11.05.21 בשעה 18:02 מפורום חדשות על-ידי מייקל דה סנטה, (גלובל)

ברהנו טגניה כתב חדשות 12 פרץ בבכי בזמן שידור כשראה ספרי קודש שרופים בתלמוד תורה בלוד: "זה היה קשה לראות מחזה כזה, בלי קשר לימין או שמאל"

כתב חדשות 12, ברהנו טגניה, שידר היום (שלישי) מהמכינה ומהתלמוד תורה בלוד, אך התקשה להסתיר את התחושות הקשות נוכח מראה הספרייה השרופה, ובה ספרי קודש חרוכים. טגניה שוחח עם בן כספית וינון מגל, והגיב לדברים.

ברהנו טגניה רגיל לסקר זירות קשות, אך מראה ספר התורה השרוף הוא שגרם לו לפרוץ בבכי בשידור חי. הוא סיפר כי הגיע למכינה הקדם צבאית, ובקומה השנייה נחשף למראות: "ספרייה מלאה בספרי קודש, תנ"ך שרופים, חלקם שרדו וחלקם שרופים. זה דבר שקשה לראות בלי קשר לדעה פוליטית, לימין או לשמאל. ירון אברהם עזר לי, הוא הבין שאני מאוד מתקשה ומשך את השידור עד שהתעשתי על עצמי".
הוא הסביר כי לצד החגיגות והשמחה ביום ירושלים, היום משמש גם כזיכרון לקהילה האתיופית, "אנחנו מאוד עצובים, יש זיכרון של מעל ל־6,000 אנשים שנספו בדרכם להגיע לארץ ישראל. כשאתה רואה מולך אנשים מהקהילה שלך, מהעדה שלך שחירפו נפשם להגשים את החלום, ודווקא פה במקום הזה אתה רואה ספרי תנ"ך וקודש שרופים" – היה לי קשה, קשה לראות מחזה כזה".

עוד הוסיף, ואמר: "אני חושב שזה היה מסודר ומאורגן, הייתה היערכות מסודרת, מישהו הוביל, זה לא ספונטני", והודה: "הפתיעה אותי העוצמה של ערביי ישראל

כתבה בערוץ 7: מה גרם לברהנו טגניה לבכות?
http://ch7.io/ab5k3

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אכן פשע נוראי נגד בתי כנסת. ש-עצמון 24.05.21 08:11 1

ש-עצמון
חבר מתאריך 10.4.16
69228 הודעות
יום שני י''ג בסיון תשפ''א    08:11   24.05.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אכן פשע נוראי נגד בתי כנסת.  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות