אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #20524 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 20524   
lurker
חבר מתאריך 18.9.05
15764 הודעות
אור ליום חמישי י''ג בחשון תשע''א    22:37   20.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

האם תומס פרידמן, קשור ל - NIF ? מה דעתכם?  

עבר עריכה לאחרונה בתאריך 20.10.10 בשעה 23:30 על-ידי גלובל (גלובל)

האם היהודון תומס פרידמן, קשור ל - NIF ? מה דעתכם?

אתם צודקים.

הנה מה שפורסם היום על תומס פרידמן בתקשורת הישראלית

"ישראל של היום מתנהגת כמו ילד מפונק. אחרי מיליארדים על מיליארדים
של סיוע, היא אינה חשה נקיפות מצפון לדחות בזלזול הקפאה ארוכת טווח"

ומה חושבת על כך הקרן לישראל חדשה?

בשנת 1987 קיבל תומס פרידמן פרס הצטיינות מיוחד עבור
כתיבה עיתונאית יוצאת דופן (קרי : אוהדת ערבים), מטעם
הקרן לחיסול ישראל (הקרן החדשה לישראל)

זאת בעיקר על מאמרו הביקורתי משנת 1986 בו תקף את מדינת
ישראל על חוסר נכונותה לפשרה וויתורים בשטחי יהודה ושומרון.

"No Illusions: Israel Reassesses Its Chances for Peace" Thomas L. Friedman, in The New York Times Magazine (Jan. 26, 19861, 229 West 43rd St., New York, N.Y. 10036. June 1986

במאמר שהתיימר להיות אנליטי ואובייקטיבי (כרגיל אצלו..), הוא
האשים את ישראל שהנה אחראית, כמו אש"פ, באי הגעה לשלום במזה"ת.

הקרן לישראל חדשה ותומס פרידמן, עלו שנית לכותרות בשנת 1998.

פרידמן הוזמן יחד עם עזמי בשארה ואחרים להופיע באירועי שנת
החמישים למדינה במכון הסמיתסוניאני, מטעם הקרן החדשה לישראל.

האירוע פוצץ ולא התקיים בעקבות התערבות של יהודי ארה"ב הציונים.

זה מה שאנו יודעים כרגע, בעקבות בדיקה לא מעמיקה.
מעניין כמה עוד אנחנו לא יודעים ואולי גם לא נדע.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אין כמוך. ''עשר'' קטן עליך. אבנר וולפסון 20.10.10 22:39 1
     אז למה שלא תתן לו 100? shaulc 21.10.10 09:08 31
  ברור, אחד מרפד את השני. כסף , פרסום , כח בשלטון. יד רוחצת יד. עוצמה לישראל 20.10.10 22:40 2
  מסתייג מהכנוי שכינית אותו. לא חושב שהוא צריך את ה-NIF darwin 20.10.10 22:44 3
     המאמר שלו מהיום הנו חד משמעית בהנחיית אובמה ואנשיו lurker 20.10.10 22:49 7
         להזכירך יהודון זה כינוי שהאנטישמים השתמשו בו darwin 20.10.10 22:54 11
             צודק. אך גם לאוטואנטישמיים מהסמאל הנאור מותר... pinyamin 20.10.10 23:20 19
             להזכירך: יש שמאל אנטישמי shaulc 21.10.10 09:09 32
  מדהים איך שהשמאל מלקק לפובלציסט אמריקאי. מה חשיבותו? ברוש 20.10.10 22:44 4
     הרבה ספרים שהשפיעו על המחשבה המערבית. פרשן darwin 20.10.10 22:51 9
         על זה תמיהתי מדוע פרשן נחשב מאוד בעיני ההמון/YNET? ברוש 20.10.10 23:03 14
  תזכורת 1: פילוביץ שחף 20.10.10 22:45 5
     תזכורת 2: פילוביץ שחף 20.10.10 23:01 13
         מר פילוביץ הנכבד, האמן לי שאני מבין שהנך מדבר מנהמת לבך כנעני 20.10.10 23:41 23
             כנעני חצות נעים לך..... פילוביץ שחף 21.10.10 01:10 25
                 ידידי, כנעני 21.10.10 03:49 26
                     אין אדם משים עצמו רשע BurningBush 21.10.10 05:07 27
                         בעוניי ובעקבות השכל המצומצם שחלק לי ה', כנעני 21.10.10 07:42 28
                     ידידי, פילוביץ שחף 21.10.10 09:04 30
                         נגזר ונשמר! pinyamin 21.10.10 21:08 36
             מה בין דבריך, כנעני, לבין האמת? סניגור 21.10.10 11:08 33
                 בסה'כ מדובר בכלב טוב עם שיניים לבנות... pinyamin 21.10.10 21:24 37
     ענק...תודה gva 20.10.10 23:21 20
     תזכורת 3: פילוביץ שחף 21.10.10 00:00 24
  יד רוחצת יד יורד ים 20.10.10 22:46 6
  לא מפתיע, תודה רבה. Dark-Shadow 20.10.10 22:49 8
  יכול להיות שאתה צודק, אבל (ראשון) כנעני 20.10.10 22:52 10
     ראה תגובתי לעיל (7). זה מקרה שמצדיק לשון חריפה lurker 20.10.10 23:07 15
         צודק בהחלט ואני אוסיף מבית זרע עמלק שדינו: פילוביץ שחף 20.10.10 23:09 16
  הם בשלהם... סניגור 20.10.10 22:54 12
  עוד מידע: 'התוכנית הסעודית' המנובזת זה פרידמן ! דור 20.10.10 23:13 17
  תודה רבה dave333 20.10.10 23:18 18
  להערכתי פרידמן קשור יותר לאובמה. האיש הוא אשכרה עושה דברו רנה דקארט 20.10.10 23:22 21
     אין הבדל. מדובר באותו מילייה ובאותה מאפיה lurker 21.10.10 08:48 29
         מאישיות פוליטית בכירה שמעתי ''הם כבר ניתקו את עצמם'' דור 21.10.10 12:00 35
             חשוב יותר לשמוע את זה מאנשי הליכוד, קדימה והעבודה lurker 21.10.10 21:43 38
  שילך לעזזאל מחשב נייד 20.10.10 23:27 22
  זה רק מקרה שלקרן לישראל חדשה נצמדים כל השמאלניים בשוליים 21.10.10 11:52 34

אבנר וולפסון
חבר מתאריך 11.12.08
35387 הודעות
אור ליום חמישי י''ג בחשון תשע''א    22:39   20.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אין כמוך. ''עשר'' קטן עליך.  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
shaulc
גולש אורח
יום חמישי י''ג בחשון תשע''א    09:08   21.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. אז למה שלא תתן לו 100?  
בתגובה להודעה מספר 1

גם אני ישראלי פטריוטי

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
עוצמה לישראל
חבר מתאריך 27.8.09
13348 הודעות
אור ליום חמישי י''ג בחשון תשע''א    22:40   20.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ברור, אחד מרפד את השני. כסף , פרסום , כח בשלטון. יד רוחצת יד.  
בתגובה להודעה מספר 0

גם אני בעד החזרת הבית לחיילים! אתר מעקב גל"צ - www.galaz.022.co.il

darwin
חבר מתאריך 7.5.08
12772 הודעות
אור ליום חמישי י''ג בחשון תשע''א    22:44   20.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מסתייג מהכנוי שכינית אותו. לא חושב שהוא צריך את ה-NIF  
בתגובה להודעה מספר 0

אולי הם צריכים אותו.

קל לנו לזלזל ולחשוד בכל מי שחושב אחרת מאיתנו ולא תמיד זה הדבר הנכון
לעשות

lurker
חבר מתאריך 18.9.05
15764 הודעות
אור ליום חמישי י''ג בחשון תשע''א    22:49   20.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. המאמר שלו מהיום הנו חד משמעית בהנחיית אובמה ואנשיו  
בתגובה להודעה מספר 3

ולכן הנו יהודון.

העובדה/הפרשנות אינה שלי. זה הופיע ברוב
המהדורות והכתבות מהיום.

darwin
חבר מתאריך 7.5.08
12772 הודעות
אור ליום חמישי י''ג בחשון תשע''א    22:54   20.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. להזכירך יהודון זה כינוי שהאנטישמים השתמשו בו  
בתגובה להודעה מספר 7

pinyamin
גולש אורח
אור ליום חמישי י''ג בחשון תשע''א    23:20   20.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. צודק. אך גם לאוטואנטישמיים מהסמאל הנאור מותר...  
בתגובה להודעה מספר 11

http://rotter.net/forum/scoops1/34070.shtml#36
http://rotter.net/forum/vip/23972.shtml#11
http://rotter.net/forum/vip/22118.shtml
אל נקמות ה'

shaulc
גולש אורח
יום חמישי י''ג בחשון תשע''א    09:09   21.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. להזכירך: יש שמאל אנטישמי  
בתגובה להודעה מספר 11

מאמר של מוטי קרפל על השמאל האנטישמי:
http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=89127

גם אני ישראלי פטריוטי

ברוש
חבר מתאריך 6.5.04
18937 הודעות
אור ליום חמישי י''ג בחשון תשע''א    22:44   20.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מדהים איך שהשמאל מלקק לפובלציסט אמריקאי. מה חשיבותו?  
בתגובה להודעה מספר 0

darwin
חבר מתאריך 7.5.08
12772 הודעות
אור ליום חמישי י''ג בחשון תשע''א    22:51   20.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. הרבה ספרים שהשפיעו על המחשבה המערבית. פרשן  
בתגובה להודעה מספר 4

נחשב מאוד. זה לא מספיק?

ברוש
חבר מתאריך 6.5.04
18937 הודעות
אור ליום חמישי י''ג בחשון תשע''א    23:03   20.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. על זה תמיהתי מדוע פרשן נחשב מאוד בעיני ההמון/YNET?  
בתגובה להודעה מספר 9

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
אור ליום חמישי י''ג בחשון תשע''א    22:45   20.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. תזכורת 1:  
בתגובה להודעה מספר 0

ריח של פוטש
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=18362&forum=gil&viewmode=all&keywords=%FA%E5%EE%F1%20%F4%F8%E9%E3%EE%EF#8

הנראטיב של הפלסטינים והנראטיב של העיתונות הישראלית הפכו זהים לגמרי: דומה שהם חברו לפוטש נגד ראש ממשלת ישראל

קלמן ליבסקינד ואראל סג''ל | 15/3/2010 8:12

מה שמתרחש כאן בימים האחרונים מריח כמו פוטש. אמנם בלי תיאום, אך מתוך קרבה רעיונית של בעלי אינטרסים, חברו הממשל האמריקאי, הרשות הפלסטינית והתקשורת הישראלית למהלך מסוכן ואנטי דמוקרטי. פוטש נגד ראש ממשלת ישראל ונגד ההכרעה שהתקבלה בבחירות דמוקרטיות.

רק לפני שנה הלכו אזרחי לישראל לקלפי. הם הצביעו בעד הציונות. נגד מדינה פלסטינית. ובעד ירושלים. כל ירושלים, חלום הדורות. שלושה גורמים לא אהבו את ההצבעה: האמריקאים, הפלסטינים והתקשורת הישראלית. אל הפלסטינים אין לבוא בטענות, הם האויב. האמריקאים שקופים. ממשל אובמה החלש והרופס מול איראן הגרעינית מחפש כל הזדמנות לניגוח גס של ממשלת ישראל. העיתוי היה רק התירוץ. זה היה ספין שהעיתונות הישראלית, השקועה במדמנה של שנאה אובססיבית לימין ולנתניהו, שמחה לשתף איתו פעולה. אין פה שאלה של שמאל וימין. של תפיסה טקטית כזו או אחרת. זהו, הגענו לליבה. אל התשתית של הציונות. ובצומת המכריע, העיתונות הישראלית, כמעט בקול אחד, בחרה להפנות עורף לחלום הציוני.

אין אפשרות אחרת להסביר את מה שקרה פה. רק לפני ארבעה חודשים התעוררו שלושים ומשהו אלף תושבי שכונת גילה וגילו פתאום שהם מתנחלים. עכשיו מגלים את זה תושבי שכונת רמת שלמה, הסמוכה לרמות בצפון ירושלים. עיתונאים ישראלים מוכיחים אחת מהשתיים, בורות גיאוגרפית או רשעות אידיאולוגית, כשהם מעבירים לעולם את התחושה שמדובר בבנייה בתוך הקישקע של הפלסטינים.

לך תסביר למי שלא יודע שאין ולא היו במקום הזה מעולם שום ערבים. שעד שאנחנו צעקנו שיש פה בעיה, אפילו הם לא חשבו למחות נגד הבנייה. שהערבים אפילו לא טרחו להגיש התנגדות לתוכנית. שיולי תמיר, נסיכת "שלום עכשיו", העניקה רק לפני שלוש שנים את פרס ישראל לארכיטקט שתכנן את השכונה ואף את שכונת פסגת זאב המזרחית לה. פתאום קם יהודי בעירו של דוד המלך וקורא בעיתון באותיות עבריות שהוא כובש.

עיתונאים שיכורי כוח

רמת שלמה נמצאת באותו סטטוס בדיוק כמו גילה וכמו רמת אשכול (כ-25 אלף תושבים) וכמו ארמון הנציב (כ-17 אלף תושבים) וכמו חצי מעיר הבירה שלנו. זו לא התנחלות באמצע כפר ערבי. זו בנייה ששום ראש ממשלה, מימין ומשמאל, מעולם לא חלם להפסיק ולו לרגע. ומי שרוצה לעצור את זה צריך להיות מספיק הגון כדי להגיד בקול שהוא בעד לפרק פה את הכל ולהחזיר אותנו לגבולות הגטו של 1949. ועכשיו כבר נשמעות אזהרות לפיהן גם העיתוי של חנוכת בית הכנסת "החורבה" ברובע היהודי אינו בריא. במדינה יהודית ריבונית מסוכן לחנוך בית כנסת שהערבים החריבו ב-1948 כי זה עלול להטריד את מנוחת הפלסטינים.

יש רגעים בחיים שבהם אפשר לצפות אפילו מהתקשורת הישראלית לשים בצד את כל השנאות ורגשי הנקמה הפוליטיים, להתגייס למען החלום הציוני, ממש כך, ולסייע לממשלת ישראל להבהיר לאמריקאים שהפעם נחצה גבול. במקום זה היא מאותתת לאובמה ולאבו-מאזן שיש להם על מי לסמוך. הילרי קלינטון יודעת שהיא רק צריכה להדליף כיצד ניהלה שיחת נזיפה בת 43 דקות עם נתניהו, את ההיסטריה תלבה כבר התקשורת בכחול-לבן.

הסיפור הזה לא חדש. בסבב הנוכחי זה התחיל בעיר דוד. גם גדעון לוי יודע שכל הערבים שגרים באזור הזה הם עברייני בנייה. איש מהם לא ביקש ולא קיבל אישורים להניח בלוק. ואת מי מאשימה התקשורת הישראלית? את ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, שמבקש לעשות סדר. אחר כך הגיע פרויקט המורשת. יש מישהו רציני שלא מבין שבלי מערת המכפלה וקבר רחל אין כאן שום מורשת? ולמרות זאת, את מי מצאה התקשורת הישראלית אשם במהומות? ברור, נתניהו.

הנראטיב של הפלסטינים והנראטיב של העיתונות הישראלית הפכו זהים לגמרי. חופפים ממש. כדי לסגת, לברוח ולהיכנע לטרור, כל עיתוי מתאים. להיסטוריה של העם היהודי אין אף פעם מקום בלוח השנה.

אתמול נמצא אילן חדש להיתלות בו, בדמות בעל הטור האמריקאי, תומס פרידמן, שהצטרף למבקרי ממשלת ישראל כשהשווה אותה לנהג שיכור. אז עם כל הכבוד לפרידמן, את ההיסטוריה היהודית בת 3,000 השנה בירושלים לא כתבו על מקלדת ב"ניו יורק טיימס". והשיכורים היחידים שמסתובבים פה הם עיתונאים שיכורי כוח להזיק.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/081/660.html

פרס: ''ההסטוריה לא חשובה, מה שחשוב זה העתיד''...למה?!
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=6137&omm=69&viewmode=
מי מפחד מ''תולעת יעקב ודוֹד ישמעאל''?
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6179&forum=gil&omm=0

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
אור ליום חמישי י''ג בחשון תשע''א    23:01   20.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. תזכורת 2:  
בתגובה להודעה מספר 5

112. חיים שור: ''לא אסלח לפלסטינים לעולם''
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5019&forum=gil&viewmode=all&keywords=%FA%E5%EE%F1%20%F4%F8%E9%E3%EE%EF#112

"לא אסלח לפלסטינים לעולם"

חיים שור (57) מי שהיה מזכיר הקיבוץ הארצי ועורך העיתון "על המשמר", יוצא בהתקפה קשה על הפלסטינים בפרט והערבים בכלל/

כותב אורנה קדוש תאריך: 24/6/2001

82 שנים חלפו, וחיים שור עדיין זוכר בבהירות מדהימה כל פרט ביום הנורא בחייו, שבו הודיעו לו על נפילת בנו אבידע במבצע אביב נעורים. שור היה אז בביתו של יצחק רבין, שאותו ראיין ל"על המשמר", עיתונה של מפ"ם, שבו כיהן כעורך הראשי.

לאה רבין ענתה לצלצול הטלפון. שור הבין מיד שקרה דבר איום, אך לא קישר זאת לעצמו. "אני לא יכולה, אני לא יכולה", צעקה רבין ואחר כך אמרה: "אולי אני אקרא ליצחק. דברי איתו".

רבין קם ושוחח בטלפון בקול ענייני. אחר כך ניגש לשור ואמר: "בת דודה שלך צלצלה מבית החולים רמב"ם בחיפה. קרה משהו לבן שלך. אני מציע שנפסיק את הראיון". שור חשב שזה לא יכול להיות משהו רציני והחל לארוז את מכשיר ההקלטה. רבין אמר שהוא כבר ידאג לזה והציע להסיע את שור למקום חפצו. "אין צורך", אמר שור, שעדיין לא הבין מה קורה. "אני נוסע למערכת".

בדרך, במכונית, חשב שור לטלפן לבית החולים ולחפש את בת דודתו, אבל החליט שחבל על הזמן היקר שיבזבז בחיפוש אחרי טלפון ציבורי. מוטב לנסוע לחיפה, לרמב"ם, לבקר את אבידע. הוא ניסה לבצע פניית פרסה בכביש העמוס ולהסתובב לכיוון חיפה ולא הצליח, אלא הלך לאיבוד באז ור תעשייה לא מוכר. כך, כלוא במכונית, רחוק מביתו )בקיבוץ שובל שבנגב( ורחוק מבית החולים, מבודד מן העולם )מי חלם אז על טלפון סלולרי(, עבר שור את השעות הראשונות, תוך כדי סירוב מוחלט להאמין.

"ברגעים אלה, שניסיתי לפלס את דרכי )אל אבידע(, כבר שודרו אלי די והותר אותות איוב, ואני הייתי עדיין אטום להם", כותב שור. "הצעקה ההיסטרית של לאה רבין, 'התנדבותו' של הרמטכ"ל לשעבר ושגריר ישראל בוושינגטון והאדם שנועד שוב לגדולות, המציע לשמש כנהג שלי, כמו היה זה עניין של מה בכך. ואני - לא כלום. מין קריאת תיגר פנימית, אדירה בעוצמתה, נגד עולם ומלואו ונגד כל היגיון שמסביבי, כמו אני חוזר ואומר ש'אני האבא של אבידע, לא אתיר להם להמית את הבן שלי'".

במידה רבה התחושה הזאת קיימת עד היום. "אני מוריד אותו מהשמים", ספרו החדש של שור, הוא שיחות עם בנו המת. שיחות ממש, לא מונולוגים. האב והבן נפגשים על פסגת הר בנגב לצלילי מוזיקה כנסייתית. ובאופן כל כך מתאים לזמננו, המשפט הראשון ששם האב בפי בנו המת הוא: "למה שלחתם אותי?".

"הנאומים של נביל שעת היו שווים כקליפת השום"

המשפט הזה אינו מקרי. בשנים האחרונות רואה שור בן ה-57 את האידאלים שנשא כל חייו מתפוררים בזה אחר זה: השומר הצעיר, הקיבוץ, הסוציאליזם, השמאל, אחוות העמים. החודשים האחרונים הביאו התפכחות מכאיבה נוספת. שור, שהיה אחד הצעירים הבולטים של מפ"ם וכיהן כמזכיר הקיבוץ הארצי, כעורך "על המשמר" ועורך "ניו אאוטלוק", ירחון שמאלני באנגלית שקרא להידברות עם אש"ף, להקמת מדינה פלסטינית ולנסיגה ישראלית מלאה מכל השטחים, מרגיש מרומה.

"הפלסטינים רימו אותי באופן אישי והם רימו את כל השמאל בישראל", הוא אומר. "הם שיקרו לנו, הם הונו אותנו, הם תמרנו אותנו, הם עשו איתנו מניפולציות. אני אישית לא אסלח להם על זה לעולם. וכשיוסי ביילין אומר שהוא הגיע כבר לנוסחה משותפת איתם על זכות השיבה, אז חנו של יוסי ביילין יורד פלאים בעיני, כי אם הוא עדיין לא מבין מה שקורה פה, אז הוא לא באמת איש שמאל. כי איש שמאל אמיתי זה אדם שצריך לראות את המציאות כפי שהיא, לא כפי שהיה רוצה לראות אותה. הפלסטינים לא בשלים כיום לשלום, ותפקידי כשמאל לראות את האמת. שמאל זו לא רמאות".

- באיזה מובן הפלסטינים רימו אותך באופן אישי?

"נפגשתי בלי סוף עם פלסטינים. אם יעשו משאל ויחפשו את העשרה ישראלים שנפגשו הכי הרבה עם פלסטינים, אני משוכנע שאהיה ביניהם. יותר מאשר שמעון פרס, יותר מאשר יוסי ביילין, יותר מאשר רון פונדק. הפלסטינים תמיד, בכל השיחות, אמרו שנמצא את המכנה המשותף בנושא זכות השיבה, ולא היו דברים מעולם".

- כלומר?

"הם לא התכוונו לזה. כל דבריהם היו חלק מתוכנית השלבים. אני הייתי מאלה שפתחו לאש"ף את הדלת לאמריקה. אנחנו ארגנו כנס של ישראלים ופלסטינים בוושינגטון ב-78', ומשרד המדינה האמריקאי לא רצה לתת להם אשרות. אנחנו טיפלנו בזה שיקבלו אשרות, והם נכנסו ובעזרתנו כבשו את אמריקה. זה מה שהם רצו, זה היה היעד, לכבוש את רצונו הטוב של השמאל היהודי האמריקאי. אני אישית הזמנתי אותם לחוגי בית של יהודים אמריקאים. הם הצליחו בזה בעזרתנו. בלעדינו הם לא היו מצליחים בזה לעולם".

- וזו היתה טעות?

"לא רק שזו היתה טעות, אלא ששנתיים-שלוש אחרי זה אני רואה שנביל שעת מופיע בפני הציבור שלו בעזה ומסביר שזו טקטיקה. שאנחנו נשיג קודם את זה, ואחר כך נשיג את זה, ואחר כך נשיג את זה, עד שנכבוש את כל ארץ ישראל. אותו נביל שעת, ש היה חבר הכי טוב שלי באמריקה ובא לחבק אותי ולנשק אותי אחרי שנאמתי נאום בעד השלום, מתברר לי שכל הנאומים שלו היו שווים כקליפת השום. הוא לא התכוון לזה".

- חוסר האמון הזה הוא מהפך לאיש שמאל כמוך.

"יש דבר אחד שלא ייקחו ממני לעולם, וזאת האמת שלי. וכשאני רואה שחברים שלי במפלגה, גם צעירים ממני, נוסעים לחלות את פניו של יאסר ערפאת בעזה, זה מקומם אותי. אני לא יכול לשאת את זה. הוא הרי ארכי שקרן, ארכי רוצח. כל השנים אמרתי ששלום עושים עם אויבים, אבל בתנאי שהאויבים רוצים שלום. אם הם ממשיכים להיות אויבים עד כדי הרג, אני לא הולך אליהם כחבר. אני חושב שלא יוסי שריד, ולא יוסי ביילין, ולא אבו וילן, ולא ענת מאור, יש להם מה לחפש אצל יאסר ערפאת. אם בכלל, רק הממשלה צריכה לנהל איתו מגעים".

- כשאמרת "רימו אותי", התכוונת לכולם?

"אני מדבר על שכבה שרימתה אותי ולא עושה פה חשבון אישי. זה שנביל שעת הוא מין אופורטוניסט כזה, זה ברור לי. זה שזיאד אבו זיאד הוא אופורטוניסט כזה, זה ברור לי. האם חנה סניורה הוא כזה? זה לא ברור לי. האם הפרופסורים האלה שהכרתי באמריקה הם כאלה? אני לא יודע. אם הם חולקים על י אסר עראפת, אני לא שמעתי אותם".

- הימין מאשים את השמאל הישראלי שרימיתם את העם, שהובלתם איזה גל משיחי של שלום. אתה מקבל עליך את האשמה?

"במידה מסוימת כן. כי אנחנו כל כך רצינו שיהיה שלום, שהפכנו את משאלות הלב למציאות אמיתית. ולא יהיה שלום לא בעוד שנה ולא בעוד חמש שנים. אני לא זונח את השלום, אבל אני גם לא זונח את העם שלי ואת הזכות שלי לחיות. אבל באותו להט שבו אני מדבר נגד הפלסטינים, אני מדבר נגדם".

- נגד הימין?

"נגד ההתנחלויות שיורידו את כולנו ביגון שאולה. מה פתאום תוקעים להם את אריאל בלב השטחים שלהם? אנחנו היינו מוכנים לשאת את זה שהם יקימו אריאל שלהם במקום נתניה? אני קודם כל חייב להיות בסדר. חייב שהמצפון שלי יהיה נקי. מה שמגיע לי, גם אם הם לא רוצים לתת לי, אני לוקח. אבל לא יותר ממה שמגיע לי.

"כואב לי כשפוגעים במתנחלים. כאב לי הלב על גלעד זר, בחור צעיר, מסור, נאמן לתפקיד שלו. אבל אני לא יכול להתעלם מהשאלה מה הוא מחפש שמה. כל העולם הבין שבשביל לפתור את בעיית פלסטינה צריך לחלק את הארץ. אין דרך אחרת. אז מה המתנחלים חושבים? שאנחנו ניקח גם את מה שהפלסטינים קיבלו? סך ה כל הם קיבלו 22 אחוז. אנחנו ניקח את זה בכוח?".

"אני חי מהירושה של הבן שלי"
עם תחושת השבר הזו שום דבר כבר אינו ברור. שור מתמודד היום עם שאלות שלא העז לשאול בעבר, בכל התחומים, מהיחסים הקשים בין הוריו ועד צדקת הפעולה שבה נפל בנו. את הלבטים שלו הוא כותב בשטף אדיר. עוד לא יצא לאור ספרו הראשון, המונה 520 עמודים צפופים, וכבר סיים ספר נוסף, על בת דודתו שניצלה מן השואה, והוא כבר עסוק בספר השלישי.

"עד גיל 17 לא כתבתי שורה ספרותית אחת. בקיבוץ צריך להביא יום עבודה, ומכיוון שהייתי ממנהיגי העניין הזה, לא חשבתי שאני יכול לא לעשות כלום. לכתוב זה כלום. מגיל 07 מקובל בקיבוץ שלא חייבים לעבוד. בעבורי, השנים האחרונות שבהן אני כותב זה פשוט תענוג. אני מרגיש ששאיפת חיי התמלאה. כבר עכשיו יש לי יותר הצלחה משהעלתי בדעתי. עברתי את גיל ה-07, לא כתבתי ספרים. ופתאום, אחרי שהתחלתי לכתוב, אני שומע שזה בסדר וזה יפה, זה טוב, זה חזק, אז מה עוד אני צריך?".

במשך השבוע חי שור לבדו בתל-אביב, בדירה שכורה ועמוסה בספרים ברחוב קטן ושקט מקביל לדיזנגוף. בסופי שבוע הוא נוסע לקיבוץ, לאשתו שלומית ולבנם הצעיר טובי, שהוא מרכז המשק בשובל (שני הבנים הגדולים עזבו את הקיבוץ). את המימון לחיים הצנועים בתל-אביב קיבל ממשרד הבטחון, וגם את המלגה להוצאת הספר קיבל דרך קרנות הקשורות למשרד. "איך אני נוהג לומר?", אומר שור, "אני חי מהירושה של הבן שלי".

- אתה צריך לשלם להוצאה לאור?

"ידידי חיים באר, שאהב את הספר שלי והיה עורך של עם עובד, אמר שברור לו שכל הוצאה תקבל את זה, אבל צריך לשלם בשביל זה. שהיום, אם אתה לא א.ב. יהושע ואתה רוצה להוציא ספר, אתה משלם".

- באיזה סכום מדובר?

"כמה עשרות אלפי שקלים. יש כל מיני תעריפים. חיים באר אמר לי שבעם עובד לוקחים לך 15 דולר לעמוד".

- ואז המהדורה שיוצאת היא רכושך?

"לא, מה פתאום. אני מקבל עשרה אחוזים רק אחרי האלף הראשון".

בקופה מיוחדת, שבה שמר כל עודף מתקציבי נסיעות לחו"ל או מהתקציב החודשי בקיבוץ וכן מכספי מלגות שקיבל, אוגר שור כסף להוצאת הספר השני. "חברים שקראו את הספרים אמרו שכדאי לי להוציא קודם את השני, כי הוא יותר ספרותי. למעשה, רציתי לכתוב את ההיסטוריה של המשפחה שלי בסדר כרונולוגי. אבל כשהתחלתי לכתוב היה לי ברור שלא אוכל להמשיך עד שאשחרר מתוכי את המטען, במרכאות, הנורא הזה, הכואב הזה, אבל גם המשמח הזה, של הבן ש לי שנפל. ידידי יצחק אורפז קרא את הספר ואמר, וזה היה קצת פוגע: 'כל החיים שלך החזקת את אבידע אצלך בבטן ועכשיו הוצאת אותו, וזהו. כתבת את מה שיש לך לכתוב'".

- כך הוא אמר?

"הפרשנות שלי היתה שאין לי יותר מה לכתוב אחרי זה. התקוממתי מאוד ומיד רצתי לכתוב את הספר הבא. אבל מה שנכון, שזה היה מטען אדיר ונורא. הכתיבה היתה משמחת. כשכתבתי על הבן שלי, אני הייתי עם הבן שלי. אני לא מתאבל. אני מדבר עם אדם חי.
אני זוכר בדיוק את התגובות שלו. הרגשתי אותו איתי. כל הספר התחיל מכך שכל כך רציתי לחלום על אבידע. שאיפת השאיפות שלי היתה לחלום על אבידע, וזו היתה גם שאיפת השאיפות של אשתי שולמית. כשהייתי חולם עליו, הייתי קם בבוקר בתחושה של קתרזיס, התעלות כזאת. שאני ראיתי את אבידע, שאני הייתי יחד עם אבידע. לכן גם הספר הוא לא ספר עצוב".

"אבידע נהרג כי הוא נתן אמון
מלא במפקדים שלו"
מה שעצוב בספר הוא התחושה שלגעגוע אל הבן אין ארוכה ואין נחמה גם כעבור עשרות שנים. שור עצמו, כמו הורים שכולים אחרים שהוא מתאר בספר, עוסק בחיפוש מתמיד אחר כל שבריר משפט שאי פעם נאמר על ידי הבן, כל פיסת נייר בכתב ידו, כל אדם שהכיר אותו ולו היכרות קלושה, כל מי שלא הכיר אותו אבל שמע על אודותיו. "בכל יום שנה אנחנו מספרים על הקבר לפחות ארבעה-חמישה דברים חדשים, שנודעו לנו עליו במשך השנה".

שור אומר שיש כאלה, במיוחד שהבן, אבידע, הפך אחרי מותו לסמל החייל הישראלי טהור הנפש, יפה התואר, המוסרי, שסיפורו נלמד בשיעורי מורשת קרב בצה"ל. הוא מספר שבתדריך האחרון לפני היציאה לאביב נעורים )מבצע התנקשות בכמה מבכירי אש"ף בביירות, בהשתתפות אהוד ברק המחופש לאשה(, בנוכחות הרמטכ"ל דוד אלעזר, הציע אבידע להקטין את כמות חומר הנפץ כדי לא לפגוע באזרחים שהתגוררו בבניין השכן למפקדת אש"ף. הרמטכ"ל קיבל את טענותיו והורה להקטין את כמות חומר הנפץ למרות התנגדות קציני ההנדסה.

בפעולה עצמה נורה אבידע שור מידי שומרים שישבו ברכב שחנה ברחוב, רכב שעל פי הערכת גורמי המודיעין, לא היה צריך להיות שם. שור האב אומר כי בנו נהרג משום שנתן אמון מלא במפקדיו - עוזי יאירי (מפקד סיירת מטכ"ל) ואמנון ליפקין-שחק (מפקד כוח הצנחנים, שזכה בעיטור המופת על הפעולה).

"הפעולה מוצגת ביחד עם אנטבה וסבנה. אבל זה לא אנטבה ולא סבנה. שם היו חטופים והיה צריך לחלץ אותם, נקודה. ביירות זה סיפור אחר. אנחנו באנו לביירות, בשביל אני יודע? להרוג בהם. מבחינת צה"ל זאת היתה הצלחה. התקלה היחידה היתה שהבן שלי נפל וגם חבר שלו. לנו ברור שהתקלה הזאת לא היתה מוכרחה לקרות".

- למה?

"באו אלינו כולם - דדו, גולדה, מי לא. וסיפרו לנו את כל הסודות. לא כמו באסון המסוקים או באסון השייטת. התברר לנו שאנשי המוסד שהכינו את הפעולה בביירות בדקו את המקום ערב-ערב, ולא היו שם שומרים בכלי הרכב. אלא שבאותו בוקר היתה התקפה של אש"ף על שגרירות ישראל בניקוסיה והם ציפו למכת נגד והגבירו את השמירה. בצה"ל היו צריכים לחשוב על זה. לצפות לזה.

"אבידע נהרג כי הוא נתן אמון מלא במפקדים שלו. אם הוא היה נותן טיפטיפה קצת פחות אמון, הוא לא היה נהרג, כי הוא היה כל כך זריז, שהוא היה יודע איך לברוח מהיריות האלה. אנחנו יודעים את האמת הזו, שאבידע היה יכול שלא למות, כבר די הרבה שנים".

- מרגיז אותך שהפעולה נחשבת להצלחה?

"אבידע איננו, נקודה. אם הפעולה היתה מוצלחת או לא כל כך מוצלחת, לא היתה לזה שום משמעות בעבורנו. אני כשלעצמי לא חושב שזה היה משנה משהו במערך הכוחות בצד הפלסטיני, אם הפעולה הזאת לא היתה נערכת. כתבתי בספר שבקיפאון המחשבתי שהתגלה כאן התחיל המחדל של יום כיפור".

בשיחות שבספר נותר הבן בגיל 22. "אני לא מסוגל לדמיין אותו בן 30, ובטח לא בן 50, כפי שהוא היה היום אילו היה חי. אין לי מושג מה הוא היה, איפה היה חי, במה הוא היה עוסק. לפעמים אני רואה את חברו הטוב ביותר, ששוחרר לפני כמה חודשים מצה"ל בדרגת תת אלוף, אבל אני לא יכול לדמיין את אבידע בגילו. זה לא אמיתי. הוא תמיד נשאר בן 22 וזהו. רק דבר אחד אני יודע: שכמו שהיה נאמן לעצמו בגיל 20 ו-22, אילו היה חי הוא היה עד היום נאמן לעצמו".

"באמריקה נמשכתי לשחורות עור, לכושיות"
הספר, שבו מספר שור לבנו על חייו, משפחתו, אנשים שהכיר, הפעילות הפוליטית והעיתונאית, האידאלים שקרסו, הוא בעצם אוטוביוגרפיה. השמות ברובם בדויים, אבל כל מי שמתמצא מעט ברכילות המפ"מניקית מזהה אותם על נקלה. סעיד, למשל. צעיר ערבי בן כפר קטן שמתואר כאמביציוזי וארוגנטי, שהילך קסם על נשים והחזיק "חברה יהודייה בכל קיבוץ", והפך לחבר כנסת.

- מוחמד וותאד?

"אני לא רוצה שהשם יבוא ממני".

- מה היה בו שהקסים את נשות הקיבוץ?

"הקסם היה בכך שהוא היה אחר, שהוא היה ערבי. הוא בא ליהודיות, הבלונדיניות האלה, והיו לו הרבה חברות. גם לעבדול עזיז זועבי שהיה חבר כנסת, ואני כותב עליו בהערכה בלתי רגילה, היו אינסוף חברות יהודיות. גם אשתו היתה יהודייה. אשתו הרשמית. אבל זועבי היה בן אדם. הוא היה אמיתי. וותאד לא היה סימפטי".

- וותאד לא בא לשבעה של אבידע למרות החברות ביניכם.

"הוא בגד בי. לימים הוא אמר שאבידע היה חבר שלו, אבל גם כאמל נאצר, אחד ממנהיגי הפתח שחוסלו באביב נעורים, היה חבר שלו. לא קיבלתי את זה. הוא בגד בי בכאב הכי גדול שהיה לי בחיים שלי. הוא, שהגדיר את עצמו כחבר שלי ויכול היה ב שתיים בלילה לבוא אלי ולהעיר אותי כי אין לו מקום לישון, עומד ואומר לי שהוא חבר של המחבל ולכן הוא לא בא לשבעה".

- תיארת שהתגרו פעם בוותאד ושאלו מה יהיה איתו כשייגמר הסכסוך היהודי-ערבי שמפרנס אותו, והוא ענה: "כשיסתיים הסכסוך נבוא לקיבוץ שלך ונחזיר לעצמנו בכוח את האדמות שלנו. פרנסה לא תחסר אז".

"היינו בהלם. אין ספק".

- גם ערביי ישראל בגדו בשמאל הישראלי כמו הפלסטינים?

"יש ויש. יש ביניהם אנשים נהדרים. במישור האישי אנחנו חיים יחד מצוין. בצד הפוליטי היחסים הם שקר אחד גדול. הם כל כך נדפקו במלחמת השחרור, שהרבה זמן הם הרגישו שאין להם ברירה והם צריכים להתכופף, כמו שהיהודים בגולה התכופפו. הם הצטרפו לנוסחה שלנו כיוון שהם רצו להיות חברי כנסת. היא לא באה מהם, היא באה מאיתנו. עד שהתברר להם שהנוסחה הזאת לא שווה כלום בשבילם. ואז הם התחילו לעשות צרות".

- באיזה מובן היחסים הם שקר?

"בעבורם השקר הוא כלי עבודה. פעם שאלתי את תומס פרידמן, כתב ה'ניו יורק טיימס', איך ערפאת. הוא אמר: '' Like an old filthy small shop keeper". ככה גם אני רואה אותו. רוכל ירושלמי, כמו אלה שעומדים בסמטאות של ה עיר העתיקה ואתה מתמקח איתם ומוריד אותם ממאה לעשר. זה המזרח, וכך הערבים מנהלים את המדיניות שלהם".

- נשמע קצת כגזענות.

"זה יכול להישמע כגזענות, אבל זה לא. אני פשוט לא עושה להם הנחות".

- המערב יותר הגון?

"לא שהמערב הוא יותר הגון, אבל במערב יודעים שאם אתה לא אומר אמת, אתה לא יכול לנהל עסקים. אף אחד לא יקנה אצלך. חלק מהערבים עוד לא הגיעו לרמה הזאת. בעבורם השקר הוא כלי. אני יודע שכל חברי מהשמאל לא יכלו לשאת את זה שקובעים פגישה עם מישהו בירושלים בשעה שתיים, במלון אמריקן קולוני, אז או שהם באים בארבע או שהם לא באים בכלל, ובכל מקרה הם לא משאירים לך הודעה שהם לא יכולים להגיע.

"אני זוכר שקבעתי עם זיאד אבו זיאד, שהיום הוא נציג ירושלים ברשות הפלסטינית. נסעתי במיוחד לירושלים והוא לא בא ולא הודיע, ואחרי כמה ימים כשתפסתי אותו הוא אמר: 'אני חייב לספר לך?'. הוא מרגיש שמותר לו ושהוא לא חייב כלום, לא לחיים שור ולא לשמעון פרס. וזאת גישה אופיינית אצל הפוליטיקאים שלהם".

- אמרת שהקיבוצניקיות נמשכו לערבים בגלל השוני. אתה נמשכת לערביות?

"מי ראה ערביות? מישהו הראה לנו ערביות? כשהל כתי לאכול אצל וותאד, היה אשנב בקיר שדרכו אשתו היתה מעבירה לנו מגשים של אוכל, ואני ראיתי רק את הידיים שלה. אבל באמריקה נמשכתי לשחורות עור, לכושיות. הן היו מאוד פתוחות ומושכות, וזו היתה תאווה לעיניים".

"הקיבוץ לא מתאים לזמננו"
אולי משום שרוב שנותיו חי שור מחוץ לקיבוץ, כפוליטיקאי וכעורך, אין בו מרירות ביחס להתפרקות המפעל הקיבוצי. "הקיבוץ לא מתאים לזמננו", הוא אומר.

- אין בך שברון לב?

"לא. זה היה כורח המציאות. זה היה יפה, זה היה נכון לשלב מסוים, ואי אפשר להחזיר את הגלגל אחורנית. האידאולוגיה של השומר הצעיר קרסה. האמונה בברית המועצות קרסה. השלום קרס. הקיבוץ קרס. ויחד עם זה, ואני אומר את זה כאדם מבוגר, בלי נוסטלגיה,
זאת היתה תנועה נהדרת. ומה שהמפא"יניקים, בן-גוריון ואלה, היו אומרים עלינו בלעג, בציניות, אפילו בביטול, מתברר כנכון".

- מה זה?

"הם היו אומרים: 'מעשיכם הרבה יותר יפים מאשר דיבוריכם'. וזה נכון. הדיבורים של מפ"ם לא היו הצד היפה שלה. אבל היא היתה תנועה נהדרת. היא היתה בראש כל המלחמות. היא הלכה עם העובדים בכל השביתות. היא עשתה דברים חשובים. אבל הסיפור שלה נגמר. אני תמיד חשבתי שפעם אני אכתוב את הסיפור שלי, על מפ"ם, על יעקב חזן ומאיר יערי וכל השאר, ואחר כך הגעתי למסקנה שהוא לא חשוב. הכל לא חשוב. גם מפ"ם לא חשובה. גם הקיבוץ לא חשוב. הכל לא חשוב".

- לעומת הדברים הפרטיים?

"לא , לא, לא, לא".

- אלא?

"מדינת ישראל חשובה. התנועה הציונית. הערכים האנושיים. אבל לא העניין המפלגתי. אני חושב שאחד ההישגים הגדולים שלי זה שמדי פעם אחד מהבנים שלי אומר: 'חיים הוא אדם עם ראש פתוח'. זה יותר יקר לי מכל התארים שהייתי יכול לזכות בהם. אני חושב שזו גם הסיבה שלא יכולתי לערוך יותר את 'על המשמר'. היה איזה שלב שלא יכולתי יותר לשאת את זה. פשוט לא יכולתי לשאת את הקונספציה שלמפלגה יש עיתון".

- הוצנחת ל"על המשמר" כמינוי פוליטי.

"יכול להיות. כשגמרתי את תפקידי כמזכיר הקיבוץ הארצי כולם ציפו ממני שאני ארוץ לכנסת, ואני החלטתי שאני לא רוצה. רציתי לכתוב, וחזן ומאיר יערי קיבלו את זה בשתי ידיים, כי הם היו זקוקים לאדם שהם יכולים לסמוך עליו בתוך העיתון. אבל לאט-לאט התחילו זרעי המרד לנבוט אצלי. ובמקביל כל מיני אנשים התחילו לעבוד על היום שבו הם יהיו העורך הראשי במקומי".

- אתה מתכוון לסבר פלוצקר שהחליף אותך?

"היה מאבק שלם שמה, ובסופו של דבר בחרו בו. הוא היה צעיר, צעיר ממני אז, מאוד מוכשר, ובלי אלוהים".

- באיזה מובן?

"במובן של אדם מאמין, שיש לו אמונות. אני חושב שסבר, א ין לו אלוהים. סבר הוא אדם שיכול לכתוב כל דבר".

"אדם מת, אז הוא מת. הכל נגמר"
שור הוא מבקר מחמיר, ובעיקר יש לו דברים קשים לומר על תוכניות האקטואליה בטלוויזיה. "אני לא יכול לשאת אותם. לא את דן שילון ולא את רפי רשף ולא את אמנון לוי ולא את נסים משעל. ואת הבנות האלה, סליחה, איזו מין חוצפה יש להן?".

- איזה בנות?

"אילנה דיין ושלי יחימוביץ' מתנהגות כאילו שהן שולטות על כל העולם. אני לא יכול לשאת את זה. גם דן שילון, שהוא ידיד, אני רק רואה את השם שלו, אני עובר לערוץ אחר. זה כל כך שטחי וכל כך מתנשא וכל כך לא מחדש כלום. הגברות והגברים האלה של הטוק שואוז הם אנשים מוכשרים, מיומנים, אבל איש לא נתן להם את הסמכות ללעוג ולבוז לאנשים".

- אז מה אתה רואה?

"כשאני נח מהכתיבה אני רואה את הזיפתים הכי גדולים. לאחרונה גיליתי את הטלנובלות. 'ניחוח אשה', וקרוב לאושר, או איך שקוראים לזה".

- "לגעת באושר"?

"'לגעת באושר'".

- בספר שלך אתה מחזיר את אבידע מהעולם הבא. אתה מאמין בעולם הבא?

"הייתי מאוד-מאוד-מאוד רוצה להאמין בעולם הבא. לדאבון לבי, אני חושב שאחרי המוות
יש רק חידלון. אין חיים שאחרי המוות, אין טיפת חיים, אין כלום. אדם מת, אז הוא מת. הכל נגמר. מה ש יעשו אחרי מותי, יזכירו אותי כך, או אחרת, אין לזה שום משמעות. ויחד עם זה, כשאני מתאר את העולם הבא, זה עושה לי טוב".

- אין לך איזו פנטזיה שאולי בנך בכל זאת יודע על זה מלמעלה? שהשיחה היא דו סיטרית ולא רק בתוכך?

"כן, היו לי כל הזמן פנטזיות. כל הזמן. אני יודע שהוא איננו. אבל כשכתבתי, בשעות האלה כשישבתי וכתבתי, הוא היה מאוד קיים. אני החזרתי אותו לחיים. אני הורדתי אותו מהשמים".

מעריב 22.6.2001

http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=6137&omm=69&viewmode=
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6179&forum=gil&omm=0

כנעני
חבר מתאריך 9.7.10
13161 הודעות
אור ליום חמישי י''ג בחשון תשע''א    23:41   20.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. מר פילוביץ הנכבד, האמן לי שאני מבין שהנך מדבר מנהמת לבך  
בתגובה להודעה מספר 13

ברם אני רואה את הדברים קצת אחרת, ואולי אין אנו תמימי דעים על הדרך, אך אנו שנינו מן הסתם רוצים בטובת ישראל, כל אחד מכיוון אחר.

אני מניח שאתה בקיא בתחום מקורות חז"ל טוב ממני, ובכל זאת בחרתי להציג קטע קטן מאחד מגדולי המוסר, וממנו נבין והלוואי ונשכיל לראות את הדברים עין בעין.

תורת חובות הלבבות
חיברו בלשון ערבי
רבינו בחיי
ב"ר יוסף אבן פקודה
ותרגמו ללשון הקודש
רבי יהודה אבן תבון
מבואר בסגנון קל המכונה
לב טוב
הכין ופעל בעזר ממעל
פנחס יהודה ליברמן
באאמו"ר מו"ה טוביה
ירושלים תשל"א
שער הכניעה פרק ו
עמוד עח (חלק שני) ב"לב טוב"

ומסופר על חסיד אחד שעבר פעם בלוית תלמידיו ליד נבלת כלב שהסריחה מאד.

אמרו לו תלמידיו: כמה מסריחה נבלה זו!

אמר להם החסיד: כמה לבנות שיניה!

וכאשר שמעו תלמידיו את תגובתו התחרטו את מה שדיברו בגנות הנבלה.

– ועתה צא ולמד, מה אם מכוער הדבר לדבר בגנות כלב מת, כל שכן שמכוער לדבר בגנותו של אדם חי.

ומה אם יפה לשבח נבלת כלב בלובן שיניה, אם כן כל שכן שחובה לשבח בן אדם שיש לו שכל ובינה.

וזאת היתה כונתו של החסיד, להדריך את תלמידיו שירגילו את לשונם לא לדבר רע, עד שהרגל זה ייעשה להם טבע, כך שלא יוכלו לדבר רע אפילו על נבלה, ושירגילו את לשונם לדבר טוב עד שהרגל זה ייעשה להם טבע קבוע, כך שידברו טוב אפילו על נבלה סרוחה,

כמו שנאמר (תהלים טו ג): לא רגל על לשונו ועל מי שעושה את ההפך נאמר (תהלים נב ד): הוות תחשוב לשונך וגו' אהבת כל דברי בלע, ונאמר (תהלים קכ ג) מה יתן לך ומה יוסיף לך לשון רמיה, ונאמר (קהלת י יב): דברי פי חכם חן ושפתות כסיל תבלענו.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום חמישי י''ג בחשון תשע''א    01:10   21.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. כנעני חצות נעים לך.....  
בתגובה להודעה מספר 23

"אמר רבי יוחנן: ענוותנותו של רבי זכריה בן אבקולס, החריבה את ביתנו, ושרפה את היכלנו, והגליתנו מארצנו" (גיטין נ"ו ע"א).

פירוש הגמרא:

הלך בר קמצא אמר לו לקיסר: מרדו בך היהודים! אמר לו: מי אמר? אמר לו: שלח להם קרבן וראה אם מקריבין אותו. שלח בידו עגל משולש. תוך כדי הליכתו הטיל (בר קמצא) בקרבן מום בניב השפתיים ויש אומרים בדוקין שב-עין, מקום שעבורנו הוא מום ועבור הרומאים אינו מום. סברו חכמים להקריב הקרבן משום שלום מלכות, אמר להם רבי זכריה בן אבקולס יאמרו: בעלי מומין קריבין לגבי מזבח! סברו חכמים להורגו שלא ילך ויאמר (לקיסר רומי) אמר להם רבי זכריה יאמרו: מטיל מום בקדשים יהרג! אמר רבי יוחנן: ענוותנותו של רבי זכריה בן אבקולס, החריבה את ביתנו, ושרפה את היכלנו, והגליתנו מארצנו.

ראוי היה לך כנעני למצוא את הטוב שבכוונתי להביא בסיפור שהבאתי מלנסות למצוא בי רע. (לשיטתך)

שא ברכה.

כנעני
חבר מתאריך 9.7.10
13161 הודעות
יום חמישי י''ג בחשון תשע''א    03:49   21.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. ידידי,  
בתגובה להודעה מספר 25

הרב בחיי אבן פקודה חי למעלה מ 1000 שנים אחרי תקופת הגמרא.

יש להניח שהוא הכיר את המימרא שבחרת, כי היא מאוד פופולארית כיתר החומרים העוסקים בחורבן האיום והנורא.

בכ"ז, הוא בחר במשל הנ"ל והעדיף את דרך המיצוע ובלבד שלא לדבר סרה ביהודי.

גם רבי נחמן מברסלב - מאוד פופולארי היום להיות מתלמידיו של זה, אך האם מי שמחשיב עצמו לתלמידו, גם מקפיד ללכת לאורו? אתמהא!

ובכן, רבי נחמן יידע גם יידע ממציאותם של רשעים בעם ישראל ושמצווה להוקיעם אצל עמוד הקלון ושמותר לדבר עליהם ואינו נחשב ללשון הרע וכו'.

ומה אמר? אסר לדבר עליהם לשון הרע בתואנה שבני מלכים הם.

הזוי? מציאות.

ואף על פי כן ולמרות הכל - בני מלכים הם.

זה יפה בשירים: יהלום שהתלכלך בבוץ וכד'; שומה עלינו לאמץ זאת בפועל, כדי שיתקיים בנו "כל המתפלל על חברו, נענה תחילה" ואינני מתכוון לעצום עיניי מהפסוק "המרחם על האכזרים".

יש מציאות קיצונית שכזו; כדאי להשאיר אותה למקרים יוצאי דופן כדי שהפתגם לא יישחק מרוב שימוש ויאבד מהמיוחדות שלו.

אי אפשר להפעיל אותו על כל צעד ושעל בתואנה שכל שמאלני או מישהו שחושב אחרת ממני, עונה על הקריטריונים שמגדירים אותו כרשע בעיני חז"ל.

BurningBush
גולש אורח
יום חמישי י''ג בחשון תשע''א    05:07   21.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. אין אדם משים עצמו רשע  
בתגובה להודעה מספר 26

"אבל מה קורה לאחד שקורא לעצמו המן הרשע? לא תולים אותו אבל מתייחסים אליו כאל שוטה או קטן".

כנעני
חבר מתאריך 9.7.10
13161 הודעות
יום חמישי י''ג בחשון תשע''א    07:42   21.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. בעוניי ובעקבות השכל המצומצם שחלק לי ה',  
בתגובה להודעה מספר 27

לא הצלחתי לרדת לסוף דעתך.

נשגבה מבינתי (הדלה ממילא).

התאיר את עיניי הארבע?

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום חמישי י''ג בחשון תשע''א    09:04   21.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. ידידי,  
בתגובה להודעה מספר 26

ההתחסדות שלך אינה לשם שמים.

עם התחסדות כמו שלך אין לך מה לעשות בפורום הזה

למען האמת עם התחסדות כמו שלך אתה צריך לשבת כבר ב...גן עדן....מקומה של התחסדותך אינו בעולם הזה.

התחלת לדבר על בזיון מת, שלא היה אפילו שמץ מזה, ועברת לדבר על לדון לכף זכות, ללא קשר כלל לדברים שהובאו,
כנראה קשור לפופלאריות אודותיה אתה מדבר באשר להיות מתלמידי רבי נחמן מברסלב אמירה שמעידה היטב על אופי לימודך,
ועל השימוש הציני שאתה משתמש בדברי תורה כקרדום לחפור בו (תרתי משמע) את החפירות שלך שאין בינן לבין המובא קשר קלוש ביותר.

אתה צריך לשבת בבית המדרש ולתת דרשות לתלמידים שיבואו לשמוע אותן. לא אתה ולא אני נמצאים כאן במידת חסידות
כמו זו שאתה מתאר כאן, וגם לא כל אלו שמכונים היום "גדולי ישראל".

אז מה בדיוק אתה מחפש?? אתה מדבר על הפעלות...??

מי "הפעיל כאן" דברי תורה שאינם קשורים כהוא זה למובא??

ועדיין אני מסיים במה שסיימתי קודם, איך אתה מסוגל להסביר לעצמך את העובדה שאתה אינך "הולך לאור" דבריך
שלך (לא דברי רבי נחמן)ואינך מקיים בי את דבריך הנשגבים ואינך דן אותי לכף זכות ??

pinyamin
גולש אורח
אור ליום ששי י''ד בחשון תשע''א    21:08   21.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. נגזר ונשמר!  
בתגובה להודעה מספר 30

אל נקמות ה'

סניגור
חבר מתאריך 15.11.09
17204 הודעות
יום חמישי י''ג בחשון תשע''א    11:08   21.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. מה בין דבריך, כנעני, לבין האמת?  
בתגובה להודעה מספר 23

זו דרכי, להביט אל הטוב - וראה בטוב ירושלים
במבט חיובי, אף אני עונה תדיר כמה לבנות שיניה
דיון העוסק במישהו? הוי דן את כל האדם לכף זכות
כנעני, כל זה אינו דומה ואינו ממין העניין. לא בכל מקום
כאשר מישהו פועל רע וצריך להוקיעו ולהתנגד לו אין זכות
אינו דומה הדן בספק לזכות או הדן בעניינו של היחיד לזכות
אינך יכול לעשות בזכותו של מישהו גם כאשר אתה חב לאחריני
במאזני השיקול, במאבק, הרוע ועושי רע פעילים אינם בכף הזכות
לישראל אמור, משנאייך אשנא ובתקוממיך אתקוטט, לאוייבים היו לי

בבקשה!

pinyamin
גולש אורח
אור ליום ששי י''ד בחשון תשע''א    21:24   21.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. בסה'כ מדובר בכלב טוב עם שיניים לבנות...  
בתגובה להודעה מספר 33

בבקשה!

אל נקמות ה'

gva
חבר מתאריך 22.9.09
17599 הודעות
אור ליום חמישי י''ג בחשון תשע''א    23:21   20.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. ענק...תודה  
בתגובה להודעה מספר 5

יחי מלך המשיח..משיח נאו בשמחה טוב לבב עושר ואושר

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום חמישי י''ג בחשון תשע''א    00:00   21.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. תזכורת 3:  
בתגובה להודעה מספר 5

19. פרק רביעי: עידכון אחרון !!
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5150&forum=gil&viewmode=all&keywords=%FA%E5%EE%F1%20%F4%F8%E9%E3%EE%EF#1

פרק רביעי

פשעים מבחוץ

הקשר של הותיקן נגד ישראל

בחודש מרץ 1994 העיתון שישי חשף פרט מדהים על תהליך "השלום" במזה"ת. בראיון במאי 1993, חבר של שמעון פרס, אינטלקטואל צרפתי בשם מארק הטלר טען שהוא העביר מכתב מפרס לאפיפיור. באותו מכתב שמעון פרס הבטיח שירושלים תהפוך לעיר בינלאומית שהשליטה הפוליטית עליה תהיה בידי האו"ם ואילו הותיקן יזכה בהגמוניה דתית על ירושלים. האו"ם יעניק בירה לאש"ף ומזרח ירושלים תהפוך למרכז דיפלומטי בינלאומי.

הטענה של הטלר מגובה ע"י העיתון האיטלקי לה סטמפה שבו נכתב גם שערפאת שמע על ההסכם הזה והוא נוסף כסעיף סודי למסמך "הצהרת העקרונות" שנחתם בוושינגטון בספטמבר 1993.

במרץ 1995 ערוץ הרדיו הישראלי, ערוץ שבע, קלט מסר מהשגרירות הישראלית ברומא שהיה מיועד למשרד החוץ הישראלי בראשות פרס. במסר זה היה אישור להסכם העברת ירושלים לידי הותיקן. התוכן של המסר התפרסם בעבור יומיים בעיתון ישראלי שמאלני קיצוני, הארץ. בעקבות הפרסום פרץ סקנדל ורבנים רבים שהזמינו את פרס לליל הסדר ביטלו את ההזמנה כמחאה על בוגדנותו. פרס טען שהמסר הוא אמנם נכון אך מישהו השמיט מילה אחת, את המילה: לא. מה שנכתב באמת במסר היה כביכול: ישראל לא תמסור את ירושלים לידי הותיקן.

הרבנים קיבלו את התירוץ העלוב של פרס והזמינו אתו מחדש לליל הסדר. אולם, במפגש מאוד מתוקשר עם קלינטון בשנת 1997, פרס חזר שוב על מדיניותו והשתמש במילים " כפי שכבר הבטחתי לבישופות הקדושה".

השותף של פרס לפשע, היוזם האמיתי של הסכמי אוסלו, יוסי ביילין, תיאם את המדיניות שלו בנוגע לאש"ף עם הותיקן. שימו לב לתזמון. באותו זמן שביילין ניהל מו"מ על הסכמי אוסלו עם אש"ף הוא היה בדיונים עם הותיקן לגבי הכרה במדינת ישראל. ההסכם שלו הפך גם הוא לסקנדל קטן כשפוליטיקאים כמו יו"ר אגודת ישראל, אברהם שפירא וסגן ראש עיריית ירושלים, שמואל מאיר, שמעו על סעיפים סודיים בהסכם של ביילין עם הותיקן. סעיפים אלו כללו מסירת מקומות קדושים בירושלים לידי הותיקן. אך שניהם הושתקו. שפירא הושתק ע"י מחיקת חוב בן 250 מיליון דולר שמפעל השטיחים שלו צבר. מאיר הושתק אחרי שרכבו נמחץ תחת רכב של האו"ם שנהג בו איש אש"ף. מובן לחלוטין שהנהג לא נשפט אלא שוחרר לאחר חקירה מקוצרת במשטרה.

בואו נקפוץ קדימה לשנת 1999. שר החוץ שלמה בן-עמי מדלג בין המלך קרלוס מספרד והותיקן. שם נמצא האקשן של ממשלת ישראל. וכשהמצב מחמיר מרכז העניינים עובר לפריז שם שיראק, אולברייט, וערפאת מחכים לשר החוץ הישראלי.

אין שום ספק שהותיקן רוצה שישראל תיסוג מהר הבית ושמנהיגינו מנסים למלא את רצונו של הותיקן. מה שאני לא מבין הוא למה. אך חומר שנשלח לי עונה על השאלה הזו.

הרשו לי להקדים ולהעיר כמה הערות לפני שאני ממשיך. רוב הקוראים הנאמנים שלי אינם אנשים עם אופי חובב-קונספירציות. מה שמשך אותם לרשימת האי-מייל שלי הוא שפתרתי את רצח רבין והצעתי פתרונות הגיוניים יותר להתאבדות הישראלית מאשר הפתרונות ששומעים בתקשורת הכללית. לקח לי חמש שנים להוכיח את העובדה שהמועצה ליחסים בינלאומיים (CFR) בניו יורק היא אויב מספר אחת של ישראל. ולמרות שאני מספק לכך עדויות רבות עדיין ישנם אלו המפקפקים שיש בידי ארגון אחד כל-כך הרבה כוח. כל פעם שאני חופר לעומק מאשימים אותי שאני מגזים ומדמיין, וממציא לי אויבים.

אך מה אעשה ויש בידי ראיות שה"חברה של ישו" הידועה בשם "הישועים", הוא הכוח האמיתי בידי המועצה ליחסים בינלאומיים ובכך היא האויב הגדול ביותר של ישראל ושל היהדות? המפקפקים בי הולכים לעשות מזה חגיגה אך אני אגיד את זה בכל זאת. יש בידי ראיות, והדברים שאני אומר הם לא סתם דמיונות.

ידוע לי כבר זמן מה שכומר הישועי לשעבר, מלאכי מרטין, חשף את בוגדנותה של החברה שלו. מכותבים רבים שלי כתבו לי שאני לא יכול להבין את המצב האמיתי של ישראל בלי לקרוא את דבריו של מרטין. אך עדיין דבריו של איש אחד לא הספיקו לי. לא רציתי להסתכן סתם בכך שישימו אותי ללעג. אך לאחרונה קולות נוספים נשמעו וחיזקו את דבריו של מרטין, אז התחלתי לשים לב. מלחין שמאוד הערצתי לפני שלושים שנים, טופר סאסי, פרסם ספר שנקרא Rulers of Evil שהרחיב על התיזה של השלטון הישועי על המערכת הפוליטית של ארה"ב. הספר זוכה לביקורות טובות. התחלתי להתכתב איתו ובקרוב אקבל את ספרו.

בינתיים, ארחיב את הדיבור על ספר שסיימתי לקרוא, הספר: Vatican Assassins, שנכתב ע"י אריק ג'ון פלפס. אפשר לקרוא מובאות מתוכו באתר: www.vaticanassassins.org . הקריאה בספר הייתה חוויה בלתי רגילה. קיבלתי את הגירסה הראשונית של הספר, בכריכת ספירלה. הספר היה בן 750 עמודים. שש מאות העמודים הראשונים בספר מנסים להוכיח, ומצליחים לא רע, שהמטרה של הישועים היא המלחמה ברפורמה הפרוטסטנטית ובסופו של דבר החזרת עטרה ליושנה כשהאפיפיור האחד והיחיד יהיה בעל המונופול על הדת בעולם. הם ישתמשו בכל כוח אפשרי ואכזרי שיש בידם כדי לחסל את כל המתחרים, יהיו אשר יהיו: יהודים, מוסלמים, ונוצרים שלא מכירים בותיקן כבירתם.

אנחנו נתמקד במה שיותר יעניין את רוב הקוראים, המלחמה נגד היהודים, עכשיו ולאורך ההיסטוריה.

אני אתחיל עם הטענה של הספר שהשלטון הישועי בבריטניה הוא שיצר את התנועה הציונית ואת הקמת הבית הלאומי של העם היהודי, מדינת ישראל. אין לי שום בעיה עם זה מכיוון שידוע שהבריטים הם שעיצבו את כל המזה"ת כפי שהוא מוכר לנו היום. אם הבריטים יצרו את ערב הסעודית, ירדן, עיראק לבנון וסוריה, אפשר להיות בטוחים שהם יצרו גם את מדינת ישראל.

ההאשמה הכבדה ביותר כלפי הישועים היא שכדי לאכלס את מדינת ישראל הם חוללו את הפוגרומים ואת השואה כדי לעודד את ההגירה למקום בטוח יותר במזה"ת. בעמוד 548 בספר כתוב כך:

היטלר, כשעלה לשלטון עיצב את האס. אס כמו המסדר הישועי. הוא נעזר בהימלר הקתולי הבווארי ובדודו הישועי כדי להוציא לפעול את תכניתו. היטלר הצהיר:

"הכי הרבה למדתי מהמסדר הישועי. חלק גדול מהארגון העברתי למפלגה שלי. אני אספר לכם סוד, אני מייסד מסדר. אני רואה את הימלר כאיגניטיוס דה ליולה שלנו."

ווולטר שלנברג, ראש השיצהריטסדיינסט (SD) הנאצי חושף:

"האס.אס אורגן ע"י הימלר ע"פ העקרונות של המסדר הישועי. החוקים והרוחניות שעיצב איגניטיוס דה ליולה הם מודל שהיטלר רצה לחקות."

אדמונד פריס שואל שאלה נוקבת יותר על היטלר:

" האם זה לא היה דודו, הכומר הישועי שקודם לדרגה בכירה באס. אס? האם זה לא היה אותו אחד שהיה יד ימינו של הלק וון לדוצ'אוסקי, ראש המסדר, שבאותו הזמן שלח כ"כ הרבה אנשים למוות? האם זה היה היינריך הימלר או דודו הקאנון הישועי?"

הספר מתאר את הבוגדנות של המנהיגות היהודית, ומזכיר את רודולף קסטנר:

"באותו זמן הוא היה אחד המנהיגים המכובדים של היהודים. הוא היה בוגד. הוא שיתף פעולה עם המנהיגים הנאצים, כולל אדולף אייכמן, לגירוש היהודים מהונגריה."

אני לא חולק על זה ומי שכן שייקרא את הספר Perfidy"" של בן הכט או את הספר
""The Transfer Agreement של אדווין בלק. המסקנה שעולה מהבוגדנות הזו היא מה שבאמת מטריד. היא מופיעה בספר האמור בעמוד 584.

"הו, מחפשי אמת יקרים, מדינת ישראל הציונית היא תוצר של המסדר הישועי. המטרה שלהם היא להבטיח את ירושלים לאפיפיור האלוהי של הישועים. הם רוצים שכל העולם יעבוד את האפיפיור מתוך בית המקדש בהר הבית. אם הציונים, הבונים החופשיים, בגדו בעמם ושלחו אותם למחנות ריכוז של פיוס ה- 12 אין סיבה להאמין שהם לא יבגדו בעמם עוד וימסרו את ירושלים לאפיפיור לצורך בנייה מחדש של בית המקדש.

אנחנו חיים בצל העוצמה של קונספירציה ישועית. אותה קונספירציה מעסיקה בונים חופשיים יהודים וגויים בתור סוכנים. זה מעצים את התרמית שהיהודים עסוקים בקונספירציה לכבישת העמים. הישועים מנצלים את השקר הזה להצתה מחדש של זעם ואנטישמיות. הזעם הזה אמור להביא לבסוף לפלישה רבתי למדינת ישראל והשמדת כל הצאצאים של יעקב."

ומי מוביל את הפלישה הזו? אנחנו יודעים שביל קלינטון היה נשיא אגודת הסטודנטים באוניברסיטת ג'ורג'טאון הישועית ושלתקופה מסוימת הוא עצמו רצה להיות כומר ישועי. באותם ימים קלינטון נשלח לאנגליה עם מלגת רודז', על כל המשתמע מכך, ובהפגנה אנטי-אמריקאית הוא פגש את המטיף הישועי ריצ'ארד מקסורלי. בעמוד 672 אנחנו מוצאים רמז מטריד לחלקו של קלינטון בהשמדת מדינת ישראל, וכן רמז לחלקם של נורווגיה וצרפת:

" מקסורלי הלך לאחר מכן לצרפת וסקנדינביה כדי לפגוש פעילי שלום. זה שירד מהרכבת בדיוק אחריו באוסלו, נורווגיה, היה ביל קלינטון."

הם מאיימים שאם קלינטון חבר המפלגה הדמוקרטית לא יצליח להצית את האש שתכלה את ישראל הם, הישועים, ישתמשו במפלגה הרפובליקנית ויעלו לשלטון דיקטטור, פשיסט, שונא יהודים וצייתן למסדר הישועי "לתפארת האל היושב בכיסאו של פיטר הקדוש".

זהו ההסבר של אריק ג'ון פלפס לשאלה מדוע מנהיגי המדינה, בעיקר ממפלגת העבודה, מסתובבים אצל שיראק, המלך קרלוס והותיקן כדי להבטיח הסכם "שלום" עם אש"ף. אני יכול רק לייעץ לקוראי שלא לדחות את האפשרות על הסף.

הרופא האחרון של רבין ואבירי המקדש

עכשיו נכנס לאזור הדמדומים האמיתי. אנחנו נבחן את הרופא האחרון של רבין, הפתולוג הרשמי של מדינת ישראל, ד"ר יהודה היס. הישראלים יודעים טוב מאוד שהפתולוג של המדינה מושחת. בספטמבר 1999 השופטת רות אור ביטלה את הרשעתו של יהודי תושב יש"ע שהואשם בירי למוות בנער ערבי. היא טענה שד"ר היס המציא ראיות משפטיות שקריות לאשמתו של היהודי. זו הייתה הפעם השניה באותה שנה שגזר דין בוטל בשל זיוף ראיות של היס מסיבות פוליטיות. ובעבר הוא גם נתפס מעוות את המציאות כדי להביא להרשעה של זוג הורים ברצח ילדם.

הזיוף הגדול ביותר התרחש אחרי שהסקנדל הכי גדול בתולדות המדינה הוכח. בעשור הראשון של המדינה ממשלת מפלגת העבודה חטפה למעלה מ-4500 תינוקות, בעיקר תימנים ומכרה אותם לאימוץ ולניסויים מדעיים, בעיקר בחו"ל. תודות למאמצים של קבוצות של יהודים תימנים לחשוף את הפרשה, לפני שלוש שנים אחת האמהות, מרגלית עומסי, התאחדה מחדש עם בתה, סיליה לוין, שאומצה לפני יובל בקליפורניה. מלבד העובדה שהם נראות כמו תאומות, המעבדה לגנטיקה של האוניברסיטה העברית ערכה להם בדיקה גנטית ומצאה שהן אם ובת. ד"ר היס ערך להם בדיקה חוזרת והפלא ופלא, לא יאומן, הוא גילה שאין ביניהם כל קשר משפחתי.

ולכן בחוגים מסוימים הוא מכונה "ד"ר העלמת עדויות".

אנשים התחילו לקרוא לו כך בערך שנה אחרי רצח רבין. הוא ערך נתיחה חלקית שלאחר המוות לרבין וקבע שהוא נפטר משתי יריות בגבו מטווח בינוני. בשנת 1996 הדו"חות הרפואיים של רבין מבית החולים נחשפו, ומסתבר שיותר מעשרה רופאים ואחיות חתומים על דו"ח רפואי שונה מזה שמסר היס. רבין באמת נורה שלוש פעמים, פעמיים מאחור מטווח אפס, ופעם אחת מלפנים בחזה העליון. בנוסף עמוד השדרה של רבין היה מרוסק והיס דיווח שהוא לא ניזוק. יגאל עמיר מעולם לא ירה ברבין מטווח אפס או מלפנים וכיוון שהצילום של הרצח בוידיאו מראה את רבין ממשיך ללכת אחרי הירי, מובן שעמיר לא ריסק את עמוד השדרה של רבין. כנראה מישהו ביקש מהיס שישנה את הדיווחים הרפואיים. אז הוא ציית. וועדת החקירה של הממשלה קיבלה את הגירסא השקרית של היס כגירסא הרשמית.

אז אנחנו יודעים שהיס היה מושחת. הוא כתב את הדו"חות שלו ע"פ בקשת הממשלה. מה שלא ידענו עד כה, הוא שהיס הוא איש נתעב לחלוטין. ניצנה (דרשן) ואבי לייטנר הם עורכי הדין של עמיר. הם מייצגים גם קורבן נוסף של ד"ר היס, משפחתו של אליסדאר סינקלייר.

בתאריך 14 באפריל 1998, אליסדאר סינקלייר, בן 47, נעצר ע"י מע"מ בנמל התעופה בן-גוריון. הוא היה בדרכו חזרה לביתו בחו"ל אחרי שהייה של 6 ימים בארץ. הם מצאו 9000 מרק גרמני בתחתית כפולה במזוודה שלו. הוא נעצר אך לא הואשם. המשטרה חשדה שתחתית כפולה מרמזת על אופי פלילי, למרות שתחתית כפולה היא דרך חוקית לחלוטין לנסות למנוע גניבה.

בתחנת המשטרה בנמל התעופה סינקלייר נמצא חנוק ע"י שרוכי נעליו. הוא הובא לבית החולים ומותו נקבע במקום. משם גופתו הועברה למכון הפתולוגי באבו כביר, הישר לטלפיו של ד"ר יהודה היס שערך את הניתוח שלאחר המוות. הוא קבע שסינקלייר התאבד.

אחרי כן עלתה הבעיה, מה לעשות עם הגופה. הוא לא היה נשוי, הוריו כבר לא היו בין החיים. הוא חי חיים די בודדים בארה"ב ועסק במכירת גיטרות ונגינה על גיטרה בפאבים המקומיים. במשך שלושה ימים נעשו ניסיונות לאתר את המשפחה שלו, ובסוף נמצאו לו קרובים בסקוטלנד. המשטרה הציעה לקבור אותו בארץ. אך המשפחה סירבה ושילמה 5,000$ להטסת הגופה הביתה.

ב- 13 במאי עוד נתיחה שלאחר המוות בוצעה, הפעם באוניברסיטה של גלזגו, ונחשו מה גילו?
עצם הייתה חסרה בבסיס הלשון שלו, וגם הלב שלו היה חסר. שניהם הוסרו ע"י ד"ר היס. אבל למה?? לא קשה לנחש מדוע הסירו את העצם בבסיס הלשון. היא הייתה חושפת שסינקלייר לא חנק את עצמו אלא נחנק בדרכים אחרות.

אך למה הסירו את ליבו? אבי לייטנר יכול רק לומר:

"הניחוש המוצלח ביותר שלנו הוא שהיס מעורב בשוק השחור של מכירת איברים. אני לא יכול להוכיח את זה, אבל זה נראה כמניע המוצלח ביותר להסרת לב במצב טוב."

למרבה הפלא, מקור מאוד לא צפוי מעלה בפנינו עוד אפשרות, מפחידה יותר. אך קודם נסיים את הסיפור.

משפחת סינקלייר התחילה לחקור את סיפורו של אליסדאר. הם גילו שאף אחד מחבריו לא חשב שיש לו נטיות אובדניות. הם לא הבינו למה עצרו אותו על שנשא מטבע חוץ חוקי לגמרי. ממשלת ישראל הסבירה שהיא חשדה שהוא סוחר סמים ושאכן, בחקירה הוא הודה שהוא מכר בשבוע שעבר 1000 כדורי אקסטזי אך הוא לא יודע מי קנה אותם. אחיו של אליסדאר, ג'יימס, מסלקירק בסקוטלנד, לגלג על גרסת המשטרה. הוא אמר שאין שום סיבה שאחיו יודה בפשע אם הוא לא נתפס כשסמים עליו, ואין נגדו שום ראיות.

היס הסביר שבתור סוחר סמים, היו מתגלים על ליבו סימנים של שימוש ארוך טווח בסמים. טוב, מילא, אבל למה הוא לא החזיר את הלב לגוף אחר כך? היס אמר: "נכון שלא הודענו למשפחה שהסרנו את הלב. אך בכנות, לא רצינו לפגוע ברגשותיהם".

ממש יפה. והחזרת גופה בלי לב היא באמת דבר לא פוגע ומכעיס בכלל... היס נכנע לדרישה ובסופו של דבר החזיר את הלב. או לפחות החזיר לב, שספק רב אם הוא של אליסדאר. משפחת סינקלייר דרשה לערוך בדיקת DNA כדי לוודא שזה באמת לבו של אליסדאר. ד"ר היס סירב בטענה שהבדיקה עולה 6,000$. משפחת סינקלייר לא הייתה יכולה לעמוד בהוצאות האלה וגם הרשויות באנגליה לא התערבו.

ג'יימס סינקלייר המתוסכל הביע את כעסו כלפי חוסר העקביות של הסיפור על אחיו.

" לאליסדאר מעולם לא היה תיק במשטרה ולא סביר שהוא פתאום יהפוך לסוחר סמים. למה שייחשד כי סחר בסמים אם המזוודה שלו הייתה ריקה מסמים. האח שלי הוא איש משכיל ואינטליגנטי. הוא לא היה טיפש."

משטרת ישראל ערכה את הבדיקות בסופו של דבר. ג'יימס חיכה בסבלנות לתוצאות. הוא לא היה מודע שד"ר "העלמת ראיות" היס קשור בהכרח לביצוע הבדיקה, ואי לכך תוצאות הבדיקה יהיו אמיתיות כמו הדו"חות שלו על רצח רבין.

ועכשיו נציע את המניע הכי מפתיע שיכול להיות לסיפור. הוא מופיע למרבה הפלא בעיתון "Jerusalem Report" , מגזין חדשות רציני שמשמש בעיקר להפצת שקרים של מפלגת העבודה. הפיסקה הבאה עשויה לעניין את אלו שחוקרים את ההתעניינות הבריטית העמוקה בתחילת תקופת הציונות, יראת הכבוד שלהם כלפי חיים וייצמן, הצהרת בלפור, החברה הבריטית-ישראלית, מדיניות השולחן העגול של ססיל רודז', לורד מילנר ועוד.

" אחיו של אליסדאר, ג'יימס, אומר שהמסורת המשפחתית אומרת שהם צאצאים של הצלבנים אבירי המקדש שצעדו לירושלים באמצע המאה ה- 14 בחיפוש אחרי אביזרים קדושים מהמקדש של הורדוס, כדי להביאם לידי הגיבור הסקוטי, רוברט ברוס. אליסדאר עצמו, כך אומר אחיו, היה מאוד גאה בשמו השני, רוזלין, ע"ש הכנסיה בסקוטלנד שעיצוב רצפתה מבוסס על מקדשו של הורדוס. ג'יימס מספר את הפרטים האלה בניסיון להסביר את המניע של אחיו לנסוע לישראל."

איך ההיסטוריה של ימי הביניים מסבירה את היעלמותו המסתורית של הלב של אליסדאר??
חוקרים של אבירי המקדש נותנים לנו רמזים שיסבירו, אולי, את פשעו הנתעב של היס. בואו נתחיל עם קצת היסטוריה על אבירי המקדש שנכתבה ע"י שני בונים חופשיים, כריסטופר נייט ורוברט לומאס. הספר נקרא: "The Second Messiah" . הוא מסכם את ההיסטוריה של אבירי המקדש.

אבירי המקדש היו מסדר אבירים עני שנמנע מגשמיות עד שהם הגיעו לירושלים בתחילת המאה ה- 12 במסע צלב. 11 אבירים חפרו במשך 9 שנים מתחת להריסות בית המקדש והם העלו חרס. בסופו של דבר הם עלו על רשת מנהרות שבהם הכוהנים היהודים החביאו את אוצרות המקדש מפני הרומאים בשנת 70 לספירה. האבירים גילו, לא רק חלק מהזהב והכסף שמתואר במגילות ים המלח, אלא הם גילו גם את דברי הימים של הכנסייה הירושלמית הראשונה. מחברי הספר טוענים שזה בדיוק מה שהם חיפשו.

הבישוף הראשון בירושלים היה אחיו של ישו, ג'יימס. הוא נעזר בשלושת אחיו ושתי אחיותיו. אחרי שהרומאים החריבו את ירושלים ג'יימס ומשפחתו נסו לצרפת. עובדה זו מוכחת בספר: "Holy Blood, Holy Grail" . לצאצאים של השושלת של ישו היו האמצעים להשיג רכוש ואדמות בכל אירופה, ולמשך תקופה ארוכה הם היוו את רוב האצולה האירופאית.

בזמן שאירופה התלבטה בשאלות דתיות, האם לבחור בקרקס האלים של רומא או שמא בכנסייה הפאפלית, הם עסקו בנצרות כפי שהיא הייתה בתחילת דרכה בכנסייה בירושלים. הצאצאים של השושלת הקדושה הזו קראו לעצמם "Rex Deus" והם העבירו את המסורות לאורך כל הדורות במקומות שבם הם שלטו באירופה. הכנסייה הקלטית המקורית הוקמה ע"י ה"Rex Deus" ופטריק הקדוש היה יהודי. חברים אחרים ב"Rex Deus" הם משפחת הבסבורג, משפחת סטיוארט מסקוטלנד והמלך קרלוס של ספרד, שמכנה את עצמו בין היתר: מגנם של המקומות הקדושים בירושלים.

אבירי המקדש חזרו עם אוצרות רבים שהם מצאו מתחת להר הבית. הם התחילו בפרוייקט בנייה אדיר באירופה שתוצאותיו היו 250 ארמונות וכנסיות גותיות. הם היוו איום לשליטה הפאפלית על אירופה, אך אנשי הותיקן הקנאים אפשרו את הצמיחה של אבירי המקדש ולא קראו עליהם תיגר.

הסופרים, נייט ולומאס, מתעקשים שהסיבה לכך היא היתרון הגדול שהיה לאבירי המקדש על הותיקן ברומא.

הם טוענים שהאבירים גילו את דברי הימים של הכנסייה הראשונה בירושלים ושמגילות אלו מוכיחות שישו היה נביא אך לא אלוהות. המטרה של ישו הייתה לארגן התנגדות צבאית למשטר הרומאי ולהקים מחדש שלטון יהודי בארץ. כדי לא לעצבן את קוראיי הנוצרים אני רוצה להוסיף שנייט ולומאס הם עצמם בונים חופשיים גאים והם פועלים למען האינטרסים שלהם, והם לא לגמרי אובייקטיבים. ולכן אין צורך להאמין לכל האמירות התיאולוגיות שלהם.

אולם, היסטורית, רוב טענותיהם הן עובדות מוצקות שניתן להוכיח. במאה ה- 14 המלך הצרפתי פיליפ תיאם עם הבישופות הקדושה את טיהורה של אירופה מאבירי המקדש. האדמות שלהם נלקחו והמנהיג שלהם, אחרון מנהיגי אבירי המקדש, ג'ק דה מולאי, עונה עינוים נוראיים בצליבה עד שהודה בפשעים חמורים של המסדר שלו. הוא שרד את הסבב הראשון של העינויים ואז כיסו אותו עם סדין פשתן, כדי לספוג את הדם וכדי לחמם אותו. הבד הזה נודע בסוף כ"תכריכים של טורין" . הטענות האלה של הסופרים מבוסים לחלוטין על עובדות.

קבוצת אבירי המקדש שהונהגה ע"י קלייר הקדוש ( סיינט קלייר) הצליחה לברוח מצרפת לסקוטלנד. הם הגיעו לנמל מבטחים שבו שלט חבר ה"Rex Deus" , רוברט דה ברוס. צריך לציין שבמותו, לבו של רוברט דה ברוס הועבר לירושלים לקבורה. יש שתי מסורות לסוף הסיפור. מסורת אחת אומרת שהשליחים נתפסו בספרד, ומסורת שניה טוענת שהם הגיעו לירושלים ושם ליבו נקבר.

דניאל לירי, היסטוריון שכתביו לא פורסמו, שחוקר את אבירי המקדש טוען:

" השם סינקלייר מגיע מהשם של הנזיר הקדוש סיינט קלייר ( קלייר הקדוש ), שגר ליד העיירה שנקראת היום, סיינט קלייר סור לאפט, צפונית לפריס, בצרפת. אבותיו של סינקלייר לקחו את שמם ממנזר שנקרא על שם הקדוש סיינט קלייר. הם בחרו את האתר הזה כיוון שבשנת 911 אחד מאבות אבותיהם, רולו הווקינג, חתם שם על הסכם עם המלך לואיס הפשוט של צרפת. הסכם זה הפך את רולו לדוכס של הנסיכות החדשה נורמנדי."

צאצאיו של רולו כוללים את תשעת אבירי סיינט קלייר שליוו את בן דודם וויליאם הכובש ( גם הוא מצאצאי רולו ) לאנגליה בשנת 1066. הם סייעו לניצחונו בקרב הייסטינגס בתאריך 14 באוקטובר 1066. רבים מהם נשארו באנגליה.

משפח סינקלייר נטלה תפקיד חשוב בהיסטוריה של האיים הבריטיים ובמיוחד של סקוטלנד. דרך נישואין, הם נהיו קרובים גם של המשפחות ברוס וסטיוארט. אחד מהם, הנרי סינקלייר (1275-1336) אף לחם במלחמה בבנוקבורן והיה מהחתומים על הצהרת ארברות' בארבעה באפריל 1320, שנשלחה מהאצילים הסקוטים לאפיפיור והצהירה על עצמאותה של סקוטלנד.

נייט ולומאס כותבים שאבירי המקדש הצרפתים הביאו איתם מגילות חד משמעיות מהר הבית והם בנו קתדרלה ברוזלין, ליד אדינבורג, בה הם הניחו את המגילות. הקתדרלה שנבנתה ע"י ווליאם סינקלייר (1415-1482), וקיימת גם היום, נבנתה בדיוק ע"פ התיאור של מקדש הורדוס והעתק מדויק של הכותל המערבי נבנה לצידה. כדי להסתיר את המוצא שלהם מאבירי המקדש, שהוצאו מחוץ לחוק, הם יצרו ארגון חדש שנקרא "הבונים החופשיים" (freemasonry ). הטכסים שלהם היו זהים לטכסים שתוארו במגילות שנמצאו מתחת להר הבית.

נייט ולומאס טוענים שהטכסים הסקוטים של הבנאים התפשטו ברחבי אירופה, למורת רוחם של אנשי הותיקן. ע"פ הגרסה שלהם, בשנת 1717 אישיות פרו-קתולית השתלטה על המלוכה הבריטית וגזרה על שינוי הטכסים של הבונים החופשיים. 33 הדרגות הסקוטיות צומצמו לארבע בלבד בטכסים האנגליים החדשים, וכל הסודות שבמגילות של הר הבית נמחקו מהטכסים הדתיים.

אך היסטוריונים אחרים רואים את מהלך העניינים קצת שונה. הם מתעקשים שאבירי המקדש והותיקן הם בני ברית מאז ומעולם. פ. טופר סאסי כותב בספרו הנפלא "Rulers of Evil" :

" ב-22 במרץ 1312 קלמנט החמישי פיזר את אבירי המקדש כשפרסם את הצו "Vox clamantis". אך זה היה למראית עין בלבד, ורק כדי לרצות את המלך פיליפ. אך בפועל, הוא איפשר לאבירי המקדש להמשיך את פעילותם בדרכים עדינות. "Vox clamantis" בעצם איפשר את המעבר של רוב נכסי אבירי המקדש לאבירים של סיינט ג'ון של ירושלים. בגרמניה ואוסטריה אבירי המקדש הפכו ל"רוסיקרוסיאנים" ול"אבירים הטווטוניקים". כעבור 600 שנה "המסדר הטווטוני" הפך לגרעין המרכזי התומך פוליטית במפלגתו של אדולף היטלר במינכן ווינה."

אריק ג'ון פלפס, בעבודתו המרשימה "Vatican Assassins" מגיע לאותה המסקנה. הגרסה שלו היא שהמסדר הישועי הסתנן לבונים החופשיים בסקוטלנד במאה ה- 16 ומאז אבירי המקדש עושים את העבודה של השליט של הותיקן, הגנרל הראשי של הישועים שסאסי ופלפס מכנים האפיפיור השחור. דניאל לירי מתייחס לברית של האבירים והותיקן:

"הצאצאים האלה של האצילות האירופאית נמצאים זה זמן רב ביחסים קרובים עם הותיקן והם עדיין משמשים לותיקן בנקאים ומקורות מידע. בנוסף, בקרב החברים הנוכחיים שלהם נמצאים אנשים בעלי השפעה גדולה, למשל אביו של נשיא ארה"ב, הנשיא לשעבר, ג'ורג' בוש האב."

עכשיו לאש"ף יש תוכניות משלו. בקיץ 2000 הם החלו לחפור בצורה רצינית מתחת להר הבית. בהתחלה הם טענו שהם רק רוצים להרחיב את המסגד מתחת לאורוות שלמה ומתחת לשער דמשק של חומות ירושלים. אולם, ערמות העפר והשרידים שנערמו בכל הואדיות הסמוכות חשפו כוונות אחרות, הרבה יותר גדולות.

ב-26 בינואר 2001, הערוץ הממלכתי, ערוץ 1, הקרין צילומים בוידיאו שצולמו בחשאי מתחת להיכל הקבר של עומאר, מבנה איסלאמי מהמאה השביעית, שייתכן שנבנה בכוונה בדיוק מעל קודש הקודשים, המקום המקודש ביותר ליהדות. הצילומים מראים מנהרה חדשה וגדולה שמכוונת כלפי המקום המקודש ביותר, הלב של מקדש שלמה ולאחר מכן, מקדש הורדוס.

אש"ף מחפש לא רק אוצרות שיעזרו לו לממן את משטר הטרור. הוא מחפש בעיקר מגילות נוספות שבעזרתן הוא יוכל לסחוט את הותיקן וכך לקבל את מבוקשו מהדיפלומטיה הבינלאומית.

הותיקן מלאים פחד שהיהודים יחשפו את האמת שמתחת להר הבית, תהיה מה שתהיה. זה הכרחי בעבורם שישראל תרד מהר הבית. והם לא היחידים שרוצים בזה. וכאן אנחנו חוזרים ללבו של אליסדאר סינקלייר.

בארבעה בינואר 2001 קולין גרנט פרסם חשיפה בעמוד הראשון של העיתון של גלזגו, "Sunday Post". הוא מגלה שאבירי המקדש חושבים שיש להם הזכות ההיסטורית להר הבית כיוון שהם צאצאי דוד.

דובר " Militi Templi scotia" , אגודת אבירי המקדש הסקוטית, מודה בפני העיתון "Sunday Post": " כרגע אנחנו מנסים להסיר את השלטון היהודי מהמקומות הקדושים. אנחנו מאמינים שהשלטון צריך לעבור לידי האו"ם. אנחנו עובדים עם האו"ם ונאט"ו להשגת מטרות אלו."

מלחמה שהתחילה בימי הביניים על הר הבית ממשיכה היום במדינת ישראל, ואם היא לא תיעצר המאבק הזה עשוי להביא את כל כדור הארץ למלחמה.

איך דברים באמת עובדים... שוב

עוד על ספרד והישועים

כל אלו שלא מאמינים שספרד חברתנו הטובה מתכננת עוד אינקוויזיציה, אנא היזכרו שהמלך קרלוס אינו מנהיג פוליטי, אלא כביכול רק דמות ייצוגית. ואנא הסבירו את העובדות הבאות :

אני אוסיף הערות והסברים שבתחילתם וסופם יהיו שלוש כוכביות ( *** ). עכשיו בואו נראה איך דברים באמת עובדים:

(http://haaretzdaily.com/hasen/pages/ShArt.jhtml?itemNo=61706&contrassID=1&subContrassID=1&sbSubContrassID=0)

שרון: ישראל מוכנה לויתורים כואבים למען השלום

אריאל שרון לוחץ את ידיו של עמיתו, ראש הממשלה הטורקי, בולאנט אצ'וויט, ביום רביעי, באנקרה.

http://www.img.com.tr/article.asp?docid=824

30 באפריל 2001. ראש הממשלה אצ'וויט מבקר בספרד. במהלך ביקורו הקצר הוא ביקר אצל המלך קרלוס בנוסף לביקורו אצל ראש ממשלת ספרד.

אצ'וויט מסר שהם בחנו את היחסים בין ספרד לטורקיה במישורים הפוליטיים, הסוציאליים והתרבותיים. הוא הוסיף גם שהם החליטו להוציא לפועל הסכם שהם חתמו עליו מוקדם יותר.

הוא אמר גם שהם התמקדו בדיון על אפשרויות לשיתוף פעולה בין המדינות, כדי לשפר את היחסים הכלכליים והמסחריים ביניהם.

*** ספרד שימשה כמתווכת ביחסי ישראל-טורקיה, וחלק עוד יותר גדול ביחסי ישראל ושכנותיה. לא לשכוח שאחרי מלחמת המפרץ, הצוות בוש/בייקר הכריחו את ישראל להסכים לויתורים גדולים בועידה שהתקיימה במדריד. "פעילי השלום" של ישראל וארה"ב רוצים לשחזר את הצלחת אותה הועידה בספרד.***

(http://www.haaretzdaily.com/hasen/pages/ShArt.jhtml;$sessionid$JXEJEZQAAC3OJLAUAUCSGWVMCQCQMI5G?itemNo=63033&contrassID=2&subContrassID=1&sbSubcontrassID=0&listSrc=y)

כל הדרכים מובילות לא רק לרומא אלא גם... לתוכנית ביילין

***עכשיו שימו לב מה קורה תוך יומיים***

מקור: CNN, יום שישי, העשרה באוגוסט 2001.

הצהרה של הנשיא האמריקאי ג'ורג' בוש: בוש מגנה את פיגוע ההתאבדות בירושלים.

... ארה"ב עדיין תומכת ביישומים של סעיפי דו"ח מיטשל, שמאפשר את החזרה למו"מ שמבוסס על החלטות המועצה לביטחון של האו"ם 242 , 338 והבנות פסגת מדריד. כדי להגיע למיטשל שני הצדדים צריכים לחזור לפעילות ביטחונית אפקטיבית משותפת ולפעול בשיתוף פעולה למניעת טרור ואלימות.

מקור: הארץ יום ראשון 12 באוגוסט 2001.

פרס מקבל אור ירוק לחזרה לדיונים עם הרשות הפלשתינאית
ביילין מתכנן "ועידת מדריד שניה" באוקטובר הקרוב

שר המשפטים לשעבר, יוסי ביילין, בינתיים פועל למימוש יוזמה חדשה משלו- "ועידת מדריד שניה", באוקטובר הקרוב, יום השנה העשירי לועידת מדריד הראשונה בשנה 1991 בו הסכם השלום קיבל תנופה אמיתית. מספר מדינות אירופאיות הביעו תמיכה נלהבת ברעיון, וכמוהם, מזכיר האו"ם, קופי ענאן ואפילו מספר גורמים רשמיים בבית הלבן. אתמול ביילין נסע לקהיר כדי לנסות למכור את תכניתו למצרים.

*** שימו לב מי מחליט פתאום לנסוע לדמשק אחרי שהנשיא הסורי מחליף כמה מילים עם המלך חואן קרלוס***

מזכיר אש"ף מגיע לדמשק ביום ראשון

היום בג'רוזלם פוסט: ערפאת מוזמן לדמשק.

http://www.arabinews.com/ansub/Daily/Day/010806/2001080616.html

בשאר אל- אסד קיבל בשבת מסר מהמלך הספרדי, חואן קרלוס.

http://www.arabinews.com/ansub/Daily/Day/010806/2001080608.html

מחמוד עבאס בדמשק

פוליטיקה סורית-פלשתינאית 8/6/2001

מזכיר הועד הפועל של אש"ף, מחמוד עבאס ( אבו מאזן ), הגיע לדמשק ביום ראשון. הצהרתו הראשנית לתקשורת הייתה שהוא הגיע לשם התייעצות עם ההנהגה הסורית לגבי העתיד. הוא הוסיף: " אני אעדכן את ההנהגה הסורית לגבי ההתפתחויות האחרונות בשטחים הערבים הכבושים"

(http://www.jpost.com/Editions/2001/08/07/LatestNews.32038.html)

09:35 , דיווח. אסד מזמין את ערפאת לביקור.

קול ישראל מדווח: יו"ר הרשות הפלשתינאית, ערפאת, מוזמן לביקור רשמי בדמשק, כך אומר מחמוד עבאס ( אבו מאזן ) סגנו של ערפאת.

*** מה אומרים לנו שהמלך חואן קרלוס אמר לאסד שהקפיץ את נביל שעת' היישר לדמשק? אנחנו שואלים מה באמת אמר המלך קרלוס לאסד?***

(http://www/arabicnews.com/ansub/Daily/Day/010806/200108601.html)

מסר לאל-אסד מהמלך הספרדי

פוליטיקה סוריה-ספרד 8/6/2001

הנשיא הסורי בשאר אל אסד קיבל בשבת מסר מהמלך הספרדי חואן קרלוס. המסר נמסר לידי שר החוץ פארוק אל-שרע במהלך פגישה עם השגריר הספרדי בדמשק חאווייר נאברו. השיחות בפגישה התמקדו ביחסי הגומלין בין המדינות.

יש עדיין מקום לאופטימיות. כך אמר השר הפלשתינאי לשיתוף פעולה ותכנון אזורי, נביל שעת', לרדיו ג'רוזלם פוסט היום.

*** עכשיו, הבה נראה איך שעת' מתאם את ההוראות שלו מספרד עם שר החוץ הישראלי והמרגל של המלך קרלוס בכנסת, שלמה בן-עמי***

http://www.jpost.com/Editions/2000/08/13/news/news.10828.html

אין לערפאת תמיכה בהכרזת מדינה
בינתיים, שר החוץ בפועל, שלמה בו עמי, שנמצא כיום בספרד, אמר שאם ערפאת יבצע את תוכניתו להכריז על מדינה בתאריך 13 בספטמבר, הוא כנראה יגרום לנזק בלתי הפיך לתהליך השלום.

דבריו אלו של בן-עמי נאמרו בפגישה עם שר החוץ הספרדי, ג'וזף פיקה בברצלונה, בשלב השני בסבב הפגישות שלו בטורקיה, ספרד, צרפת, איטליה והותיקן, פגישות שנועדו להוות התנגדות למאמציו של ערפאת להשיג תמיכה בינלאומית.

בן-עמי הזהיר אתמול במסיבת עיתונאים שמדינת ישראל עשויה לנקוט בצעדים חד צדדיים למניעת הכרזת המדינה הפלשתינאית.

"כשצד אחד מפר את כללי המשחק, הגיוני שגם הצד השני ינקוט באמצעים חד צדדיים" כך אמר שלמה בן-עמי.

בן עמי ביקש מפיקה שינסה להשפיע על ספרד והאיחוד האירופאי שילחצו על ערפאת וישכנעו אותו לגלות גישה פרגמטית יותר למו"מ.

הוא אמר: " צריך להזהיר את ערפאת שהוא עשוי לאבד הזדמנות היסטורית שלא בהכרח תחזור".

פיקה, שפגש מוקדם יותר באותו יום את שר התכנון האזורי הפלשתינאי, נביל שעת', אמר שהוא יפעל לתיאום בין העמדה של האיחוד האירופאי לגבי מדינה פלשתינאית, לעמדת ארה"ב למדינה פלשתינאית.

במסיבת עיתונאים שהתקיימה אתמול במדריד, אמר שלמה בן-עמי, לשעבר שגריר ישראל בספרד, אחרי פגישתו עם חאווייר סולאנה, הממונה על יחסי החוץ באיחוד האירופאי, שהוא רוצה שהמלך קרלוס ישמש כמתווך בשיחות עם המדינות הערביות לגבי עתידה של ירושלים.

" ביקשתי מפיקה שישפיע על המלך חואן קרלוס שינצל את קשריו הטובים עם כמה ממדינות ערב כדי לגרום לצדדים השונים להגיע להתקרבות בנושא ירושלים", אמר בן-עמי.

בן-עמי אמר שיש לשני הצדדים הזדמנות היסטורית להגיע לשלום, והוא העלה אפשרות לפסגה נוספת עם הפלשתינאים.

בברצלונה הוא העלה את האפשרות לפגישה קצרה ומכרעת לפני 13 בספטמבר.

בן-עמי אמר: " מדיניות השלום שלנו מאפשרת שאולי, בסביבות סוף החודש נהיה מוכנים לפיסגה שבה נהיה מסוגלים להגיע להכרעות שיסיימו את הקונפליקט" .

***אם אתם חושבים שחואן קרלוס מעוניין רק בישראל, שימו לב איך הוא פושט את הטלפיים שלו על כל המזה"ת***

29 ביוני, 2001

המלך קרלוס מקבל את פניו של הנסיך סלמאן בראשית ביקורו בספרד.

המלך הספרדי: ערב הסעודית וספרד יכולות לתרום להבאת שלום הוגן ,מוסכם וארוך טווח במזה"ת.

האמיר של מחוז ריאד בערב הסעודית: האופי של הקשר בינינו נעוץ במסורת המוסרית, התרבותית וההיסטורית של שני העמים.

המלך חואן קרלוס הראשון של ספרד הכריז שערב הסעודית וספרד יכולות לתרום יותר להבאת שלום הוגן, מוסכם וארוך טווח במזה"ת, דבר שאליו כמהים כל תושבי האזור.

"החברות האינטימית שמאחדת את משפחותינו, היא השתקפות ליחסים המכובדים ששוררים בין שני העמים ושתי המדינות, והיא שואבת את כוחה מההיסטוריה"

הנסיך סלמאן איבן עבד אל-עזיז, אמיר המחוז ריאד, הגיע למדריד לביקור רשמי בן כמה ימים. הוא התקבל בנמל התעופה ע"י יורש העצר של ספרד דון פליפה דה בורבון, שמשמש גם כנסיך של אסטוריאס, וע"י הממונה על מדיניות חוץ במשרד החוץ, ועל חילות הצבא במדריד.

בנאום שנאם המלך קרלוס בסעודה חגיגית הוא אישר שביקורו הנוכחי של הנסיך סלמאן איבן עבד אל-עזיז, אמיר המחוז ריאד, בספרד, יחזק את יחסי הגומלין ויגביר את שיתוף הפעולה בתחומים רבים, בין המדינות. המלך חואן קרלוס אמר: " הביקור של האמיר של מחוז ריאד בספרד משקף את הקשרים ההדוקים בין שתי המדינות."

המלך של ספרד ביקש מהנסיך סלמאן שימסור את מיטב איחוליו לאפוטרופוס של שני המסגדים הקדושים, המלך פאהד איבן עבד אל-עזיז.

"חברות ומשקיעים ספרדים עוקבים בעניין רב אחרי האפשרויות הפתוחות בערב הסעודית" אמר המלך קרלוס.

בקשר לתהליך השלום המלך קרלוס אמר שספרד עוקבת בעניין רב ובדאגה אחרי הקשיים שעוברים על תהליך השלום. הוא הוסיף שהוא רואה מעט מאוד תקווה אחרי 8 חודשים של אלימות.

המלך חואן קרלוס הראשון של ספרד הכריז שערב הסעודית וספרד יכולות לתרום יותר להבאת שלום הוגן , מוסכם וארוך טווח במזה"ת, דבר שאליו כמהים כל תושבי האזור.

המלך אמר גם שכעבור 6 חודשים ספרד תעמוד בראש האיחוד האירופאי ויפתחו הרבה אפשרויות לקידום והעמקת שיתוף הפעולה והיחסים הבינלאומיים.

***ובזמן שהמלך הגמלאי מבטיח לסוריה, אש"ף וערב הסעודית לטפל בישראל כמו שהם רוצים, הוא מסתיר את זה מהיהודים***

(http://www.ecjc.org/)

המשלחת אל המלך קרלוס

המלך קרלוס מקבל לביקור נציגים מהכנס השני של קהילות יהודי אירופה.

עוד נושא שמאוד חשוב להוד מעלתו הוא המצב של ישראל. הוא מקווה שבקרוב יהיה שלום באזור.

כל הנציגים היהודים הביעו את החשיבות שהם רואים בפגישתו של המלך איתם ובהקשבתו לדבריהם ודאגתו.

הצהרותיהם של המלך ושל הקרדינל היו אותות סימליים לרצונם להשלים עם העם היהודי, וזה גם מסביר את הרצון של ועד קהילות יהודי אירופה לקיים את הכנס הכללי השני בספרד.

*** אז ככה הדברים באמת עובדים במזה"ת***

האם הבריטים אחראים לייסורים של ישראל?

אני אכנע ללחץ של קוראים רבים שלי לכתוב ביקורת על שני מחקרים שבאופן אינסטינקטיבי לא נוח לי איתם; אחד נכתב ע"י יהודי שהמיר דתו לנצרות, ואחד נכתב ע"י יהודי שמקדם את האידיאולוגיה לשליטה גרמנית על כל כדור הארץ. אני מתכוון לספרים:
The Executive Intelligence Review's Special Report: Who is Sparking a Religious war in the Middle East, שנערך ע"י ג'ף שטיינברג, והספר: The Anti-Christ and a Cup of Tea, שנכתב ע"י טים כהן. אני מניח שאין ברירה אלא לנתח את שניהם מכיוון ששניהם מצטטים אותי, ובמקרה של כהן, בשפע.

יש הרבה במשותף לשני הספרים כיוון ששניהם מניחים שבריטניה עומדת מאחורי שפיכות הדמים בישראל, ומנצלת לצורך כך חברות סודיות. זאת לא תיאוריה חדשנית. העיתונאי החוקר ג'ון קולמן כתב שבריטניה עומדת בשורה הראשונה של המדינות שפושעות נגד ישראל, יחד עם גרמניה, רוסיה ורומא. הוא כותב שהמטרה של בריטניה היא השארת העם היהודי במצבו הבוגדני והכפוף לשליטה של הבונים החופשיים. שני הספרים מסכימים לחלק השני של המשפט אך כהן שונא את הבוגדנות של ישראל ואילו שטיינברג היה רוצה יותר מכל בהיעלמותה של היהדות במדינת ישראל.

הדיווח של EIR

המגזין Executive Intelligence Review הוא כלי ביטוי של תנועה מוזרה שבראשה עומד לינדון ג. לה רוש הבן. המסר המרכזי בפילוסופיה של לה רוש היא שיש לשים קץ לאימפריה הבריטית האכזרית שמנוהלת ע"י המשפחה המלכותית של בריטניה, ולהחליפה בהנהגה גרמנית טהורה וטובה יותר לאירופה. במטרה להשגת מטרה זו הארגון פרסם בעבר חשיפות ראויות לשמן על סחר הסמים העולמי, הנרי קיסינג'ר ומשפחת בוש. אולם, אין להם יכולת אמיתית להתייחס למצב במזה"ת.

השקפת העולם של הארגון (EIR) בקצרה היא:

דוד בן-גוריון, שחלומו היה בניית אומה שתנהיג את העולם השלישי, הנהיג את ישראל. הפשיסט, זאב ז'בוטינסקי ותנועתו, התנועה הרוויזיוניסטית, התנגדו לחלומו של בן-גוריון. הוא איחד את הפשיזם החילוני שלו עם הפשיזם של הרב המקובל אברהם קוק. ביחד הם יצרו את הפילוסופיה הפשיסטית היהודית ( הEIR- "מת" על המילה פשיזם...). התוצאה שלה היה הרצח של חברו האלטרואיסטי של בן-גוריון, חיים ארלוזורוב.

כעבור שני דורות, התלמיד של בן-גוריון, יצחק רבין, המשיך את חזונו ע"י חתימה על הסכם שלום עם אש"ף. אך הפשיסטים הנתעבים הקיצוניים של ז'בוטינסקי/קוק שלחו אחד מאנשיהם, ד"ר ברוך גולדשטיין, לחבל בתהליך השלום ע"י טבח בחברון, ועוד אדם נוסף, יגאל עמיר, כדי לחסל את רבין. למזלנו הגדול קיים עוד מאמין בחזונו של בן-גוריון, שמעון פרס, שממשיך ללכת בדרכו כנגד משטר ז'בוטינסקי/ קוק של שרון, ועם כל כוחות נפשו מנסה להציל את ישראל מ... לא תאמינו...כן, כן... פשיזם.

למרות הציניות, זהו תיאור מדויק של נקודת המבט של ה-EIR על ההיסטוריה המודרנית של ישראל. אז למה שלא ניכנס בהם ונסתור את כל טענותיהם אחת לאחת?

ז'בוטינסקי חי בישראל לפני קום המדינה בשנות העשרים לפני שהבריטים היגלו אותו. כן, אני חוזר, הבריטים האימפריאליסטים הרעים הם שהעדיפו את בן-גוריון על ז'בוטינסקי כמנהיג של היהודים. משם ז'בוטינסקי עבר לפריס שם הוא נקשר לבונים החופשיים ( כפי שחשף בכתבה נרחבת המגזין הארץ לאחרונה ). שם הוא זמם מזימות עם הצרפתים לגבי העתיד של המזה"ת.

בשנת 1933, בזמן שז'בוטינסקי ניהל חרם עולמי על גרמניה הנאצית, בן-גוריון שלח את חברו חיים ארלוזורוב לגרמניה כדי שיגיע להסכם שנודע כ"הסכם הטרנספר". בתמורה להעברת היהודים ממדינות השלטון הנאצי לפלשתינה, בן-גוריון וחבורתו הבטיחו לעשות כל שביכולתם לעזור למשטר הנאצי להלחם בחרם הבינלאומי. כדי לדכא את ההתנגדות הרוויזיוניסטית להסכם הלא מוסרי, בן-גוריון האשים אותם שלא בצדק ברצח ארלוזורוב, ועצר שלושה מתומכיו של ז'בוטינסקי. הם שוחררו כעבור זמן קצר אך הנזק לז'בוטינסקי כבר נעשה. הוא ותומכיו גורשו מהתנועה הציונית והסכם הטרנספר הרצחני של בן-גוריון התקבל.

המניע הסביר ביותר לרצח, כפי שחשף מגזין "הארץ", היה הרומן שלו עם מג'דה גבלס, אשתו של יוזף, בזמן היותו במו"מ על ההסכם בגרמניה. הגרסה הזו של הסיפור מקובלת היום אפילו בגרמניה עצמה הודות לרב-מכר שהגיע למסקנה שהנאצים התנקשו בחייו של ארלוזורוב, ולא הרוויזיוניסטים.

רבין היה בובה של אנשי הסדר העולמי החדש האנגלו-סאכסים. הוא חתם על הסכם "שלום" שעליו התחרט אחר-כך ואותו הוא ניסה להפר. דבר זה עלה לו בחייו. בשלב זה המחקר של ה-EIR נעשה קצת מעצבן.

שלא כמו שטיינברג, אני דיברתי עם עדים על הטבח בחברון. אף לא עד אחד, יהודי או ערבי, ראה יורה בודד בתוך המסגד. אך קבוצה גדולה של עדים, כולל מנהיגים דתיים ומוניציפליים ערביים, ראו שני חיילים יורים בכל מי שניסה לצאת מהמסגד. גולדשטיין הופלל לצורך "השלום" .

כמו כן יגאל עמיר. שוב, שלא כמו המחקר השטחי של ה-EIR, אני באמת טרחתי לאסוף את כל הדו"חות הרפואיים המשטרתיים והמשפטיים ואת כל העדויות שהיה ביכולתי להשיג. עמיר מעולם לא ירה ברבין פעמיים מטווח אפס ופעם אחת מלפנים. כך מת רבין ע"פ מעבדות המשטרה והרופאים של רבין. עמיר ירה כדורי סרק והמאבטח של רבין, יורם רובין הוא שרצח את רבין. עד היום כבר יצאו 5 ספרים בישראל שמוכיחים את זה.

ותאמינו או לא, 3 מתוך חמשת הספרים, כולל שלי, מאשימים את שמעון פרס, וכוללים הרבה ראיות שהוא המוח מאחורי מבצע ההתנקשות.

אז בסופו של דבר ה-EIR טעו בכל. אז אין סיבה להתייחס ברצינות לנקודת המבט שלהם לגבי המצב בישראל. אך לא נבטל את כל מה שהם אומרים. ואני עומד להסביר למה.

הנה הגירסא שלהם למצב:

"בדצמבר 1995 נוסדה הלשכה של הבונים החופשיים בירושלים בשכנות להר הבית, באורוות שלמה, כדי לפעול למען בנייה מחדש של בית המקדש. הלשכה פעלה בשיתוף עם פנאטים פונדמנטליסטים יהודים ונוצרים כדי ליצור מלחמה דתית עקובה מדם על השלטון בהר הבית. עצם הייסוד של הלשכה הזו דווקא אחרי פריצת הדרך בשיחות השלום בין ישראל לפלשתינאים באוסלו, ורק כמה שבועות אחרי רצח ראש הממשלה יצחק רבין, הארכיטקט של השלום, אינה מקרית.

הלשכה בירושלים נוסדה ע"י ראש הבונים החופשיים המסורתיים באיטליה, גיאליאנו די ברנרדו, יד ימינו של לורד נורת'אמפטון, לעניין הר הבית.
די ברנרדו פלט גם שהליגה נגד ההשמצה, "בני ברית", שבראשה עומד איב פוקסמן, משתפת פעולה בעניין הר הבית. די ברנרדו חשף שלמרות שאין לפוקס יכולת אינטלקטואלית, הוא וגם נורת'אמפטון פגשו את פוקסמן בשווייץ, ערב הקמת הלשכה בירושלים, וכן בהזדמנויות נוספות. הוא אמר שיש קשרים הדוקים בין ארגון בני ברית לבונים החופשיים.

התפקיד של הלשכה Quatuor coronati במזימת הר הבית קודמת באופן משמעותי לייסוד הלשכה בירושלים. ד"ר אשר קופמן, חבר בהתכתבות של הלשכה Quatuor coronati, היה אחד "החוקרים" הראשונים של הארכיאולוגיה של הר הבית, אחרי המלחמה. והם יצרו את היסודות להתפרצויות של פונדמנטליסטים יהודים באתר."

וכן הלאה. בקיצור, ראש הממשלה שרון הוא חבר של הלשכה Quatuor coronati ומשתמשים בו כדי להצית את האש במזה"ת ע"י התקפותיו בהר הבית. אחרים שנוטלים חלק בביצוע המזימה הם הארכיטקט ליין ריטמאייר שסיים ללמוד את עיצוב המקדש, לימודיו מומנו ע"י לורד יעקב רוטשילד. עוד חבר הוא סטנלי גולדפוט, חבר מזדקן של המחתרת היהודית משנות ה-40 , ומסית של המנהיגים הפונדמנטליסטים הנוצרים שמתעקשים להצית את אחרית הימים, ולא משנה מה מחיר הדמים היהודי. וכן, חברים נוספים הם: ד"ר למברט דולפין, צ'אק מיסלר וג' רנדל פרייס.

הנה. זוהי התוכנית הבריטית לישראל כפי שהיא מתוארת ע"י ה-EIR. מתוך כל המואשמים פגשתי רק את סטנלי גולדפוט . הוא הזמין אותי לביתו כדי לנסות לשכנע אותי להפסיק עם הכתיבה הפוליטית ולעבור לסאטירה. צריך להודות שזוהי בקשה מוזרה. לגבי הצתת המלחמה במזה"ת התיכון ע"י הר-הבית- לפני כמה שבועות אמר לי קצין מודיעין אמריקאי שאחד הפחדים הגדולים של חוגי המודיעין שלו הוא שערפאת, בצעד נואש, יפוצץ את הר הבית ויאשים את ישראל, וכך ילבה ג'יהאד עולמי שכל-כך חשוב לו להשגת מטרתו.

רק בגלל שרוב הדיווחים של ה-EIR הם מוטעים מייסודם, זה לא אומר שאי אפשר להפיק תועלת מקריאה קפדנית של הדברים. בתוך ערמות של השערות חסרות בסיס, קישורים מקריים בין אנשים וקביעות בלתי הגיוניות, אפשר גם למצוא כמה אמיתות. גם אם לא הייתה כוונה שהם התפרשו כמו שהם התפרשו.

ה-EIR שונא את המועצה ליחסים בינלאומיים (CFR). ה-EIR מאשים את המועצה ליחסים בינלאומיים במדיניות הרצחנית הלאומית והבינלאומית של ארה"ב. כמו כולנו. עם זאת, במקרה מסוים שטיינבר מפתיע ובוחר לנצל מקור של המועצה ליחסים בינלאומיים כדי לחזק את הטיעונים שלו. התוצאה היא ניצחון קטן של האמת. תקראו:

"בשנת 1998, התרחיש הבא כבר פורט בספר Jewish Fundamentalism in Israel: For the Land and the Lord שהוצא לאור ע"י המועצה ליחסים בינלאומיים (CFR) בניו יורק, ונכתב ע"י איאן ס. לוסטיק. הוא התחיל את מחקרו בין השנים 1979-1980 אז עבד כחבר במועצה ליחסים בינלאומיים בלשכה למודיעין ומחקר של משרד המדינה האמריקאי. התרחיש של לוסטיק מתאר איך התוכניות של מגזרים ימניים קיצוניים, כמו "גוש אמונים", לבנות מחדש את בית המקדש במקום שבו עומד כעת מסגד כיפת הסלע, יכולות להצית מלחמת עולם שלישית גרעינית. הקטעים הבאים מובאים מתוך הספר:

" וושינגטון צריכה למצוא דרכים למניעת התפרצות יהודית פונדמנטליסטית. התפרצות כזו בישראל עלולה להוביל להפגנות של מאות אלפי יהודים, אלימות נגד ערבים וגם נגד יהודים, קריאת תיגר על הסמכות והלגיטימציה של הממשלה... הקמת עשרות התנחלויות בלתי חוקיות נוספות , חשש למלחמת אחים, עליה פתאומית במיליטנטיות של יהודי התפוצות הלאומיים וכפי שכבר הצעתי, ניסיונות לפעולות גרנדיוזיות כמו פיצוץ אתרים קדושים מוסלמים בירושלים."

תראו מה סיפקו לנו ה-EIR, הוכחות שהמזימות של המועצה ליחסים בינלאומיים נגד הימין הדתי בישראל מתחילות לפחות ב-1979. השיטה שבה וושינגטון והמועצה ליחסים בינלאומיים החליטו להילחם בימין הדתי מובאת בפירוט בספר הבא שאני אבקר, ספרו של טים כהן, The Anti-Christ and a Cup of Tea.

חלק גדול במחקר של כהן מחליא אותי. העובדה שהוא נטש את האמונה שלי שאין בה כל רע לטובת אחרת, היא לכשעצמה מטרידה. הוא חושב שכל דת שאינה שלו, כולל היהדות הרבנית, היא פגאנית.

כלומר, דעתו על ישראל, כמו דעתם של נוצרים נבואיים אחרים, היא ברורה לחלוטין. וכמו נוצרים נבואיים רבים, יש לו חוש מוזר, שהלוואי שהרבנים שלי היו מפתחים, להבנה של מי הם האויבים האמיתיים של ישראל, ולמה. שלא כמו שטיינברג, האופי של בן-גוריון לא מטעה אותו:

" נראה שפרס וביילין פועלים למימוש דרכיו המעוותות של בן-גוריון. בן גוריון חזה בשנת 1962 'שכל המדינות יתאחדו לברית עולמית, שלה יהיה כוח משטרתי בינלאומי. כל הצבאות יפוזרו ולא יהיו עוד מלחמות. בירושלים האו"ם יקים מקדש לכל הנביאים והוא ישרת את האיחוד הפדרלי של כל המדינות'"

כהן מכנה את שאיפותיו של בן-גוריון, שללא ספק תואמות את שאיפותיה של המועצה ליחסים בינלאומיים, "מדינת העבדים הפגאנית של פלאטו". הוא גם מציין שבן-גוריון היה חבר "המועצה של 300". הוא מסתמך על:

"המונרכיה הבריטית עומדת בראש "המועצה של 300". הם מדגישים את כתביו של ג'ון קולמן. כהן מתעקש:
המלוכה הבריטית עומדת בראש ועדת ה-300. שושלת המלוכה מככבת בעבודתו של ג'ון קולמן. כהן מתעקש שהמוסד לעניינים בינלאומיים עומד בראש המועצה ליחסים בינלאומיים של ארה"ב ושל ישראל. במילים אחרות, המלכה אליזבת השניה והנסיך צ'ארלס הם אלו שבאמת עומדים בראש תהליך השלים במזה"ת."

בחוגים הנבואיים יש רצון גדול להצביע על משיח השקר. המועמדים המובילים הם המלך קרלוס מספרד והנסיך צ'ארלס הבריטי. אני הייתי אומר שזה המלך קרלוס אילו שאלו אותי. והשבוע מתאים בדיוק להצהרות מעין אלו. קודם כל הנשיא הסורי אסד נסע לספרד כדי לפגוש את המלך קרלוס, ואז האפיפיור נוחת בדמשק. סוריה כרגע נמצאת במרכז תשומת הלב של הסדר העולמי החדש. אני חושב שמציעים לה אימפריה שתכלול את כל המזה"ת עם אמונה אחת ומטבע אחד שבירתה תהיה דמשק. אך כמובן שבסופו של דבר אותה אימפריה תצורף לאיחוד האירופאי ואימפריות אחרות כדי לייצור בסופו של דבר ממשלה עולמית אחת. אך אסד לא יתנגד לזה בתנאי שמדינת ישראל תושמד לפני כן.

עם זאת, כהן מקדיש את מחקרו להוכחה שצ'ארלס ומשפחתו הם הספיריטואליסטים של העת החדשה, סוחרי הסמים והרוצחים שמנסים להשמיד את הנצרות ואת ישראל. הוא מאשים את צ'ארלס האשמות רציניות אך עדיין לא הייתי אומר שהוא אנטי-נוצרי.

אכן, בספרו, כהן מספק מידע הכרחי על יהודים שפעלו נגד ישראל ע"י סיוע לאויב. הוא חושף דיונים שהתקיימו בין לורד ויקטור מישקון לשמעון פרס ויוסי ביילין שמטרתם הייתה להכריח את מדינת ישראל לסגת מהשטחים שכבשה. הוא חושף איך ארמנד המר מימן את הפרויקטים של הסדר העולמי החדש של צ'ארלס, האוניברסיטאות העולמיות המאוחדות. ושימו לב לתגלית המפתיעה של כהן, שנמצאה ע"י אחד המקורות הרבים שלו:

"אפשר לראות דוגמא לשיתוף פעולה בין שטנים יהודים וגויים, כשהשליח של הנסיך פיליפ מאנגליה, מרטין פלמר ועוזרו של אדגר ברונפמן, הר' ארתור הרצברג, יצאו בהכרזה משותפת באו"ם בשנת 1989 על רצונם לייסד קרן לספרות קדושה שמטרתה חידוש הסגידה לאימא אדמה."

כהן מאמין שצ'ארלס והותיקן זוממים יותר מרק "להחזיר את העולם לסדר האירופאי הישן בו שלט האפיפיור על התחום הדתי והקיסר על התחום החילוני". אם זאת התוכנית, אני מציע לכהן שישקול את האפשרות שדווקא המלך קרלוס הוא משיח השקר האמיתי.

ברור לגמרי שאני לא תומך באף אחד מהספרים. לשני הסופרים יש אינטרסים שהם מנסים לקדם. ועם זאת, הנחישות שלהם מספקת לנו אינפורמציה הכרחית להבנת המניפולציות הסודיות העמוקות נגד ישראל. עכשיו נסדר את הכל מבחינה אובייקטיבית.

היהודים אכולי האשמה של הסדר העולמי החדש

שמעון פרס ויאסר ערפאת חלקו במה בכנס הכלכלי העולמי בדאבוס, שווייץ. נכח שם עיתונאי יהודי בשם, תומס פרידמן. אחרי שערפאת קילל את ישראל והפגין שנאה ארסית ופרס לחץ את ידו, פרידמן היה מזועזע. הוא אמר לכתב הכלכלי של ישראל, סטפן פולסקר: "לא יהיה לכם שלום עד שערפאת יירד מהפרק."

וואו!! איזו תגלית מדהימה גילה תומס פרידמן, המומחה של הניו יורק טיימס לענייני המזה"ת שבילה את השנתיים האחרונות בפגיעה במעמדה של ישראל בארה"ב.

באותו יום הייתה תגלית אמיתית באתר הישראלי: www.debka.com . הכותבים שם מציינים שלא משנה מה ערפאת אמר ובפני מי הוא דיבר, העניינים האמיתיים מתרחשים מאחורי הקלעים "בפגישות האקסקלוסיביות של קבוצת בילדרברג."

כתוצאה, מספר אנשים שלחו לי לוח שידורי הטלוויזיה האמריקאית. מסתבר שחבר המועצה ליחסים בינלאומיים דניאל פייפס, מחבר שני "ספרי קונספירציה" הולך לחשוף בתוכנית ב"ערוץ ההיסטוריה" שיש אנשים פרנואידים שמאמינים שארגונים כמו...

"... חברת העצמות והגולגולת, המועצה ליחסים בינלאומיים (CFR) וקבוצת בילדרברג, זוממים מזימות נגד התושבים של העולם."

נמצאת לפני רשימת החברים המעודכנת של המועצה ליחסים בינלאומיים. פייפס נמצא ברשימה וכן תומס פרידמן. אני מזכיר לאלו ששכחו, תומס פרידמן ודוד שיפלר היו שני כתבים שהעיתון ניו יורק טיימס שלח לישראל בשנות ה80. שיפלר הגיע ראשון, אך הוא היה פחות מוכשר מפרידמן, אולם, שיפלר הוא שסיפק לפרידמן את כל הקשרים בארץ ביניהם דמויות "דוד תום" ישראליות, כמו למשל הר' דוד הרטמן שנהנה מהפרסום ורץ לספר לכתבים בדיוק מה שהליברלים הרדיקלים בניו יורק רוצים לשמוע.

שיפלר ופרידמן שניהם כתבו ספרים על ניסיונם ככתבים במדינת ישראל. לאף אחד מהספרים לא היה קשר אמיתי למדינה, והספר של שיפלר נכתב עם כוונות זדון. אך שני הכתבים זכו בפרסי פוליצר על ספריהם. הם תיארו את מדינת ישראל כמדינה שונאת את שלטון הליכוד שבה ושאזרחיה כמהים ליחסים קרובים עם שכניהם הערבים.

הספר של פרידמן, "From Beirut to Jerusalem" גרם הרבה יותר נזק כיוון שהוא היה קריא. בספר פרידמן יוצר מחדש את המזה"ת כניו יורק קטנה מלאה באנשים טובים עם לב זהב. עם קצת הבנה וויתורים מצד ישראל, מדינת ישראל יכולה להפוך לרובע לונג איילנד שבעיר ניו יורק ולבנון יכולה להפוך לרובע קווינס. הנזק נגרם מכיוון שפרידמן התמקד על הויתורים הישראליים ולא ציין את הברבריות הפרימיטיבית של השכנים של ישראל.

אולם, מאז ועידת דאבוס האחרונה פרידמן מצטער על כל מה שכתב. זה לפחות מה שחבר המועצה ליחסים בינלאומיים, דניאל פייפס כותב בג'רוסלם פוסט.

אך בואו נחכה רגע לפני שננתח את ההתנצלות האומנותית הזו. קודם בואו נבחן את העולם האמיתי. במקרה אתמול סיימתי לקרוא יצירת מופת אמיתית: "Europe's Full Circle-Corporate Elites and the New fascism", שנכתב ע"י סופר כלכלי, רודני אטקינסון. זאת חשיפה שפויה של קבוצת בילדרברג ובנות בריתה במוסד המלכותי לעניינים בינלאומיים בלונדון ובמועצה ליחסים בינלאומיים (CFR) בניו יורק. הסופר מסכם שהקבוצות האלה מסורות להשלמת התוכנית הכלכלית שהתחילו הנאצים ושותפיהם בותיקן ובאירופה. האמצעים הם אמנת מאסטריכט. הרשו לי לצטט את אטקינסון:

" האיחוד האירופאי מבוסס בדיוק על אותם מבנים סוציאליים וכלכליים כמו ה 'קהילה הכלכלית האירופאית' שאותה יזמו בשלטון הנאצי. השיטה האנטי-דמוקרטית לכפות את המשטר האירופאי על בריטניה, ע"י חוק האמנה, הנהגות וכללים שעוקפים את הפרלמנט- זהה לחוקי החירום של ממשלתו של היטלר בגרמניה... אמנת רומא שייסדה את הקהילה האירופאית , טופחה בפגישות של בילדרברג"

אטקינסון בנחמדותו הרבה מספק לנו רשימה של כל הנוכחים בכנס האחרון של קבוצת בילדרברג, שדן בגלובליזציה כלכלית כפויה. ונחשו איזה שם מופיע לצדם של הנרי קיסינג'ר ודוד רוקפלר? הכתב של הניו יורק טיימס , תומס פרידמן, ולא אחר.

ברור שחבר המועצה ליחסים בינלאומיים דניאל פייפס החליט לפדות את חברו מהמועצה ליחסים בינלאומיים, שבמקרה גם שייך לקבוצת בילדרברג , העיתונאי המכובד, תומס פרידמן. בהתחשב בזה שפייפס הוא חושף קונספירציות גאה, איך הוא עושה את זה?

קודם הוא מציג את עמיתו: "תומס פרידמן הוא הכתב שהייתה לו ההשפעה הגדולה ביותר על התפיסה הבינלאומית של הסיכסוך הישראלי-ערבי". זה אולי נכון, אך עכשיו אנחנו נראה מה יחסו לעניין. " הוא חותם ברעיון לממש את תיאוריית הגלובליזציה על הקונפליקט". ואוו. הייתכן שהוא שמע את זה בפגישות המועצה ליחסים בינלאומיים-בילדרברג, במקרה?

" אם הערבים והישראלים יתמקדו בחובת הגלובליזציה, הוא טוען, לא רק שאיכות החיים שלהם תשתפר אלא שמרוב ההתעסקות בלהרוויח כסף, הם ישכחו לשנוא אחד את השני"

זה לא רק רעיון מפגר של פרידמן. זה גם החזון של פרס, למזה"ת החדש. וזה לא נראה לכם מקרה מעניין ששניהם נכחו השנה באותה ועידת דאבוס?

רעיון הגלובליזציה של פרס וביילין, שותפו לפשע, הוא שגרם להם לתת 40,000 רובים לפלשתינאים שהפכו אותם לכלים לרצח המוני. אך פייפס סולח לפרידמן על חלקו בשפיכות הדמים במזה"ת ואומר: "לאחרונה, פרידמן התעורר והבין את המציאות במזה"ת", כאילו הגישה של "מוטב מאוחר מאשר לעולם לא" עובדת במקרה הזה.

אך גם זה בסדר כיוון ש:

לטובתו של פרידמן ייאמר שהוא מכיר באמת בהטעיה שלו... עצוב יותר אך חכם יותר, תומס פרידמן לומד אמת עמוקה יותר על המזה"ת. זהו אחוז אחד בו פוליטיקה עולה על כלכלה"

אז סיימנו עם אקורד נעים. מספר אחת בעולם בתעמולה נגד ישראל מצטער. הוא טעה לאורך כל הדרך, ותודה לחברו ללשכה פייפס, אנחנו כולנו נודה לו על ששינה את דעתו, אפילו אותם יהודים שמתאבלים על יקיריהם יודו לו על שסוף -סוף הוא ראה את האור.

נחזור לרשימה של בילדרברג שמביא אטקינסון. מה שהפתיע אותי היה המיעוט של יהודים ברשימות של בילדרברג. הרוב המוחלט של החברים הם מצפון אירופה. ללא ספק הם יהודים שאיבדו את הכיוון שלהם והם זוממים ליצור ממשלה גלובלית בנוסחה הנאצית. נוכחותו של פרידמן משכנעת שישנם אחרים שמשמשים רק כטיפשים שמקדמים אינטרסים שהם עצמם היו עיוורים מכדי לראות את האמת מאחוריהם.

התוכנית המוצלחת של הפחדנים

ראש האיחוד האירופאי, חאווייר סולאנה הופיע בישראל ב-24 ביולי ורץ היישר לתוך זרועותיו של המרגל של אירופה בקבינט הישראלי, שמעון פרס. ומכיוון שסולאנה ואירופה הם כ"כ משעממים אף אחד לא שם לב למשמעות האיומה של הפגישה.

למזלנו, עורכת דין, קונסטנס א. קמבי, עוקבת אחרי סולאנה. היא כותבת:

" מאז שד"ר סולאנה נכנס לתודעתי ב-22 בנובמבר 1995, אני עוקבת אחריו מקרוב. מאז אני אוספת את כל הידיעות האפשריות על מעשיו הראשונים. את הכל שמרתי על דיסק. הדרך הטובה לשדר אותם היא דרך ה- CD-ROM . ערכתי סרט וידיאו אינפורמטיבי, ואני שוקדת על כתיבת ספר עליו. מכיוון שאני עוסקת בעריכת דין במשרה מלאה זה לא קל. אכן פגשתי אדם בשם דניאל סימן, ראש אגף התקשורת הבינלאומית, במחלקת התקשורת הממשלתית במשרד ראש הממשלה ( אז ברק ), במפגש של קניית אגרות חוב למען ישראל בסתיו האחרון. הכתובת שלו היא רחוב הלל 37, ירושלים 94581. הטלפון: 972-2-623-3389/90. פקס: 972-2-623-3388. אתר האינטרנט: www.gpo.gov.il. הצלחתי לצוד את תשומת לבו באותו ערב, לגבי חאווייר סולאנה. הוא ידע על האיחוד האירופאי ועל הנזק שהוא גורם, אך הוא לא ידע הרבה על סולאנה, אבל הוא רצה לדעת את כל מה שיש לדעת. הוא הציע להשיג לי מכתבי המלצה לתקשורת אם אני אבוא לישראל. אני מאמינה שיתכן שהוא לקח ללבו את מה שאמרתי לו על סולאנה והוא עשוי להיות בעל קשרים טובים. אמרתי לו שהוא וכל שאר הישראלים היו עושים בשכל אם הם היו יודעים על סולאנה כמו שהם יודעים על היטלר. למרבה הצער נדמה שסולאנה חכם וערמומי פי עשרה מהיטלר, והוא נראה מבחוץ הרבה פחות מפחיד. אך כשמסתכלים מקרוב גם הטלפיים של סולאנה נראות.

הגישה של הגברת קמבי היא לבחון את מה שסולאנה אומר לערבים ומה הם אומרים עליו. היא שלחה לי כמה דוגמאות. הרשו לי להוסיף כמה הערות:

נדרשת מעורבות רחבה יותר של האיחוד האירופאי בתהליך השלום במזה"ת

סוכנות החדשות של האמירויות (WAM)

פורסם ביום חמישי 24 במאי 2001. 10:12:26 בבוקר.

אבו דאבי- עיתון של האמירויות הערביות המאוחדות מביע תקווה שהאיחוד האירופאי יגלה מעורבות גדולה יותר בתיווך בסיכסוך הישראלי-פלשתינאי, בטענה שהמעורבות האמריקאית רק הזיקה למאמצי השלום.

"חדשות המפרץ"- האיחוד האירופאי מתחיל לגלות עניין רב בקונפליקט הישראלי-ערבי. הוא מקבל את דו"ח מיטשל ומוכן לסייע לשני הצדדים.

"ראש האיחוד האירופאי, חאווייר סולאנה, היה אחד מחברי ועדת מיטשל שניסחה את הדו"ח, והוא סייר בכל האזור ונפגש עם גורמים רשמיים בשני הצדדים. האיחוד האירופאי הוא אחד התורמים הגדולים לרווחה הפלשתינאית ויש לו אינטרסים כלכליים נרחבים וקשרים באזור."

*** בואו נקלוט את העוצמה של הדברים. סולאנה היה חבר בועדת מיטשל שאת ממצאיה רק ישראל קיבלה, ומאז היא סבלה יותר מ-700 התקפות טרור. ועם זאת סולאנה אומר לערבים שהמעורבות האמריקאית היא שהזיקה למאמצי השלום שלהם. זאת אומרת שמיטשל, המתווך האמריקאי, הזיק לערבים, אך סולאנה שעבד בצמוד איתו בכתיבת הדו"ח של הועדה, לא הזיק לערבים. או שסולאנה הוא סוכן כפול שנועץ סכין בגב של האנשים שהוא עובד איתם, או שהוא פשוט מבצע תפקיד שהוטל עליו, להציג כאילו האיחוד האירופאי וארה"ב לא תיאמו עמדות לגבי המדיניות במזה"ת. אנחנו יכולים רק לנחש שאם מיטשל דרש מישראל הפסקת אש חד צדדית שמאפשרת לאש"ף לרצוח ביתר קלות, לאיחוד האירופאי היו אותן הדרישות. ***

"הפלשתינאים רוצים מעורבות רחבה יותר של האיחוד האירופאי בתיווך בסיכסוך עם ישראל. כולם יפיקו מזה תועלת. המעורבות המוגזמת והפרטיזנית של ארה"ב גרמה בעיקר להחמרת המצב. אין לפלשתינאים סיכוי לקבל תנאים הוגנים, כיוון שהמתווך, כפי שברור לכל, משוחד ולגמרי לא אובייקטיבי.

הגישה של האיחוד האירופאי למצב הייתה מאז ומעולם אובייקטיבית ומאוזנת, והיא מתבססת על החלטות האו"ם מספר 242 ו-338. האיחוד האירופאי קרא גם להקפאת ההתנחלויות.

תפקיד מרכזי וישיר יותר יאפשר לאיחוד האירופאי לבטא את כוחותיו ולהתנתק מהצל של ארה"ב. הוא עשוי להביא איזון לדיפלומטיה של השיחות וכך אולי לספק את פריצת הדרך לה כולם מייחלים", כך כותב העיתון.

***עכשיו אנחנו רואים איך סולאנה עבד על הערבים. הוא שכנע אותם שהיחס של האיחוד האירופאי לישראל הוא פחות משוחד מהיחס האמריקאי, ושהוא יכול ללחוץ על ישראל יותר להגיע לויתורים. כשסולאנה מותיר רושם כזה, הוא עובד גם על ישראל. הישראלים אומרים לעצמם שברור שארה"ב חברה טובה בהרבה מהאיחוד האירופאי... אותה אמריקה שיצרה וקידמה את דו"ח ועדת מיטשל, שבה סולאנה נטל חלק פעיל. באו נראה עכשיו מה סולאנה אמר לסורים***

אל-אסד נועד עם סולאנה

סוריה האיחוד האירופאי, פוליטיקה. 5/2/2001

הנשיא הסורי בשאר אל- אסד קיבל ביום שני בארמון אל שעב שבדמשק משלחת שבראשה ראש המועצה ליחסי חוץ וביטחון של האיחוד האירופאי, חאווייר סולאנה.

בפגישה נכח גם שר החוץ פארוק אל-שרע. הדיונים היו סביב המצב בשטחים הערבים הכבושים והשמדת העם שישראל מבצעת נגד הפלשתינאים.

הנשיא הדגיש את החשיבות של שמירה על הקריטריונים הברורים של תהליך השלום במזה"ת שנקבעו בנוסח מדריד והכרעות הלגיטימציה הבינלאומית, וכך להשיג הסכם שלום הוגן ומוסכם.

אל-אסד גם ציין את התפקיד הפעיל של האיחוד האירופאי בתהליך השלום. ההחלטה הסופית הייתה המשך המגעים בין סוריה והאיחוד האירופאי. סולאנה הצהיר בפני SANA מיד אחרי הפגישה עם אסד שהדיונים היו מאוד חיוביים ומועילים."

*** סולאנה נפגש עם הנשיא הסורי ושר החוץ הסורי והם דנו בהשמדת העם שישראל מפעילה על הפלשתינאים. האם הוא טען בתוקף שהשמדת העם היחידה באזור היא זו שהפלשתינאים מתכננים לישראל? האם הוא מגנה את הרצח הסדרתי של חפים מפשע בידי אש"ף? לא. הוא רואה את הדיונים שלו עם אסד, כמועילים. ***

הוא אמר שהדיונים שלו עם הנשיא אסד התייחסו למצב באזור וליחסים בין האיחוד האירופאי לסוריה.

הוא הוסיף: " אני מאוד מרוצה. ואני משתוקק לחזור לדמשק כדי להשלים את השיחות."

הוא ממשיך: "אנחנו, האיחוד האירופאי, מנסים בכל יכולתנו לעצור את מעגל האלימות וליצור תנאים שיאפשרו חזרה לדיונים מועילים." סולאנה שנמצא כעת בסבב בחמש מדינות והרשות הפלשתינאית העיר שהיו לו פגישות "טובות ומועילות" עם הנשיא אל-אסד שהתמקדו גם במו"מ על הסכם איגוד בין סוריה לאיחוד האירופאי.

"הייתה לי פגישה מאוד מוצלחת עם הנשיא... אני חושב שקלטתי תמונה אמיתית של הגישה של סוריה למצב באזור"

***תראו מה סולאנה מציע לסוריה; שותפות באיחוד האירופאי, עם כל ההטבות שבהצטרפות למועדון. אך למה שהאיחוד האירופאי יקבל את סוריה כשותפה זוטרה? בגלל התרומות העתידיות שלה לרווחת היבשת האירופאית? כדי להפיץ את שיטותיה המוצלחות לשמירה על זכויות הפרט, בכל העולם? ולמה שסוריה תסכים, אם לא משום שהאיחוד האירופאי הציע לה הצעה מאוד ספציפית וברורה שנוגעת לישראל? מעניין, מה היה יכול להיות הסיכום ביניהם?***

באותו יום שני הנשיא הסורי קיבל בארמון אל-שעב את הפטריארך של אנטיוכיה של האורתודוכסיה היוונית המזרחית, פטריארך זאקא איואז הראשון ואת הפטריארך של אנטיוכיה של האורתודוכסיה הסורית, הנשיא העליון של הכנסיה הסורית בעולם, הפטריארך איסאדור באטייקא, סגנו של הפטריארך של הקתולים היוונים. הפטריארכים הביעו את " הערכתם הרבה למנהיגות הנבונה של הנשיא, למדיניות הלאומית שלו ולמאמציו למימוש אחדות ערבית אל מול האתגרים הנוכחיים".

***הייתכן שסולאנה הבטיח לאסד להוציא את היהודים מהעיר העתיקה בירושלים ואסד כ"כ התרגש והוא לא היה יכול להתאפק ולא לבשר את החדשות הטובות לפטריארכים הנוצרים שלו?***

ברגע זה ממש כמאתיים לוחמים אירופאים מהכיתה האוקראינית לומדים את מבנה העיר ירושלים. מספר מכותבים שלי ראו אותם מסתובבים בעיר העתיקה בירושלים. שרון כביכול מתנגד לנוכחות של חיילי האו"ם במדינה בזמן שהוא יודע שהם כבר מסתובבים בארץ. נמסר לנו שהוא מעדיף להזמין משקיפים מה-CIA, כאילו שהם לא מתכוונים לתאם תוכניות רצחניות נגד ישראל עם חיילי האיחוד האירופאי.

אתמול המתיישבים הופללו, ובצורה רצינית. השב"כ שתל שלוש פצצות במכוניתו של חבר "כך" לשעבר, נועם פדרמן. הופץ השקר שהוא מתכוון להשתמש בהם נגד ערבים. הוא נהג בחכמה והאשים את השב"כ אך זה לא מנע מהם מלממש את זממם. אחר כך, שלושה ערבים, כולל תינוק, נורו למוות בכביש ליד חברון וה"ועדה לביטחון בכבישים" נטלה אחראיות. אותה קבוצה היא גם כן פרי עבודתו של הפרובוקטור של השב"כ, אבישי רביב, בראשית שנות ה-90. ומובן שהשב"כ שכח לגמרי מקיומה, ולכן האשים את "כך" ברצח.

הכל מסתדר: החיילים של האיחוד האירופאי באים, ה-CIA בדרך לכאן, בכוחות גדולים וחזקים יותר, כדי "למנוע אלימות" ע"י פינוי המתיישבים "האלימים" מבתיהם, החל ממתיישבי חברון וכלה במתיישבי ירושלים.

אולם, יש נקודת תורפה אחת בכל התוכנית הזו. יש פגם אחד בתוכנית המוצלחת הזו. רצח רבין. בעקבות החנינה שהעניק הנשיא קצב למרגלית הר-שפי קם לתחייה הרצון לדעת את האמת על רצח רבין. הנה שני דיווחים ברדיו ששלחו אלי מכותבים שלי:

אתמול ברדיו היה ראיון עם נכדו של רבין, בעקבות השחרור של מרגלית הר-שפי. הנכד חשף שללאה רבין היו שאלות ותהיות משלה לגבי הרצח אך היא פחדה לפתוח תיבת פנדורה.

היום, 18/7/01 , בתוכנית הרדיו של ז'וז'ו אבוטבול, כתב ישראלי מבית-אל עלה לשידור ושיבח את הנשיא קצב על החנינה שלו להר-שפי. אותו כתב המשיך וטען שלפי פרוטוקול של הקבינט שנחשף זמן קצר אחרי הרצח, אך נאסר לפרסום נוסף כמעט מיידית, חבר בכיר מאוד בקבינט הציע " שיש צורך לביים התנקשות פוליטית" כדי לקדם את הסכמי אוסלו. הכתב אמר שהפרוטוקולים האלו היו חשופים למשך יום-יומיים אך אחר-כך הם נאסרו לפרסום לגמרי ע"י הממשלה והשב"כ, ולכן הם לא פורסמו בתקשורת הכללית. אך עם זאת, יש בידיו עותק של הפרוטוקולים. הוא המשיך ואמר שלציבור מעולם לא ניתנה ההזדמנות לדרוש חקירה אמיתית של רצח רבין ולמרבה הצער הרוצח עדיין מסתובב חופשי. בשלב הזה ז'וז'ו קטע את דבריו, באמצע השידור.

ברור לנו לגמרי שאותו חבר קבינט הוא שמעון פרס. אותו אדם שהיום חייך וחיבק את סולאנה.
אם תיחשף האמת על רצח רבין, פרס וכל חבריו "פעילי השלום" שהביאו את ישראל לסכנה קיומית, יפלו ובגדול.

ושימו לב מי דרש שהאמת תצא לאור! תיזכרו בתאריך 24 ביולי, באותו יום העיתון ג'רוזלם פוסט, אחרי שש שנות שתיקה מפוחדת, מגלה קצת כבוד עצמי. הפיסקה האחרונה במאמר המרכזי מסתיימת כך:

ברור כעת שכל המהומה סביב החנינה למרגלית הר-שפי הדגישה כמה עובדות, שרצח רבין עדיין רודף את הציבור הישראלי. עדיין יש שאלות רבות סביב רצח רבין שנשארו פתוחות, למשל תפקידו של סוכן השב"כ הפרובוקטור, ושאלות אלו מונעות מהפצע של רצח רבין להגליד ולהירפא בצורה אמיתית. אין ספק שרביב מואשם בפשעים חמורים בהרבה מהר-שפי ועם זאת הוא אינו עומד לדין.

משפט רביב עשוי לענות על שאלות פתוחות רבות בנוגע לרצח כמו מי ידע מה ומה הם ידעו. כדי שהציבור הישראלי יוכל באמת להתאחד יש צורך להתמודד עם הפשע הנורא שקרע את העם, וכדי להתמודד עם אותו הפשע יש צורך קודם לענות על השאלות הפתוחות שנותרו בנוגע לו. נקווה שבהירות זו תושג במהירות ובמיידיות.

בפעם הראשונה מאז רצח רבין אנחנו מצדיעים לג'רוזלם פוסט...כולנו חוץ מפרס, סולאנה, גילון וחבורתם.

מה עומד מאחורי הגינוי האמריקאי

האכזריות שבגינוי האמריקאי לפעולת החיסול של ששת מנהיגי החמאס בשכם באה לכמה יהודים בהפתעה. הגינוי נמסר ע"י יהודי שמכר את עצמו ששמו ארי פליישנר. הוא צווח בקול של נערה כפרית מעוצבנת ש"הפסקת אש היא הפסקת אש היא הפסקת אש". ממשל בוש מעלה ספק על הזכות של ישראל להגן על עצמה. ברור שהשאלה היחידה שהבית הלבן היה צריך לשאול היא: "למה דחיתם את זה עד עכשיו?"

בהתחשב בזה שהמבצע היה הצלחה צבאית גדולה, למה בוש ממהר לגדוע באיבו כל ניצן של אינדיקציה שממשלת שרון מאסה ברוצחים של החמאס? הייתכן שזה בגלל שהחוליגנים בבית הלבן לא מעונינים בהמשך הקיום של מדינת ישראל?

לא כל יום אדם מקבל שיחת טלפון ופקס מחבר המטה הכללי של הצבא האמריקאי. השבוע אלוף משנה בדימוס א.ב.קופט, חבר לשעבר במטכ"ל הצבא האמריקאי, בעל העיטורים: Secretary of Defense Civilian Service Medal, Joint Meritorious Unit Award, The Bronze Star , יצר איתי קשר ומסר לי אינפורמציה כ"כ מפחידה שרוב קוראי ידחו בשל מנגנון הדחקה פסיכולוגי. זה לא רעיון חכם. אני מצטט חלקים מתוך הפקס שנשלח לי.

אלוף משנה קופט מוסר שהממשל האמריקאי מודע לגמרי לדמיון של השנים 1939 ו-1999 מבחינת מדיניות הרייך השלישי, שהאיחוד האירופאי והסדר העולמי החדש מפעילים נגד ישראל. התוכנית כוללת:

... צורך בשוטרים/חיילים ההכרחיים לביצוע התוכנית של שואה שניה, כמו בשנים 1939-1945. אותה הרוח שהביאה לרצח של יותר משישה מיליון יהודים לפני שישים שנה, חיה וקיימת היום בארה"ב.

בתאריך 28 ביוני 2001 האלוף משנה קופט שמע על:

דיווח אמיתי על תוכניות לאפשר ליחידות של חיילי האו"ם לפטרל בנמלי התעופה הבינלאומיים של ארה"ב במידה ותהיה מלחמה ערבית-ישראלית במזה"ת.

החיילים האלה יפעלו גם בתשעה נמלי תעופה אירופאים. תפקידם יהיה מניעת חיילי מילואים ישראלים מלחזור לתפקידם בישראל. האו"ם ימנע גם מספינות נושאות חיילים ישראליים מלהפליג.

בקרוב האו"ם יקבע שציונות היא גזענות... יאשר שההתנחלויות הן פשע נגד האנושות ויזהה את העם היהודי עם תנועות כמו של היטלר וסטאלין... כשתפרוץ המלחמה, המוסלמים יזרעו הרס בארה"ב, ויהודים שינסו לצאת מארה"ב מכל סיבה שהיא, כולל סיוע למדינת ישראל הנצורה, ייעצרו בנמל התעופה.

כל האינפורמציה הבא נמסרה לי מקצין מבצעים של הצבא האמריקאי, סרן בצבא האמריקאי, בחיל האוויר האמריקאי.

אם יש מישהו שמפקפק שמתוכננת שואה שניה, שישים לב איך מכינים את אירופה לאנטישמיות שכמותה לא הייתה כבר ששה עשורים. בעיני התקשורת האירופאית, ישראל לא עושה שום דבר טוב, וכל צעד להגנה עצמית מוצג כברבריות. לפני ששה עשורים הכפריים האכזריים של קרואטיה, ליטא ופולין שימשו כלי בידי הנאצים לרצח יהודים. הפעם, מסיתים את הערבים, גם הם בורים כמו אותם האיכרים, כדי שיטפלו בסאדיזם.

מי אחראי לפרובוקציות נגד ישראל? ושוב, צריך להסב את תשומת הלב אל ממול לותיקן, אל המטה הכללי של החברה של ישו, הידועה בשם הישועים, שם נמצא את התשובה. הדיווחים הבאים נשלחו אלי ממספר מכותבים, אך בעיקר מאישה נבונה מטורונטו שלא רוצה בחשיפה. התמורה היחידה שלה היא בטחון ישראל.

היא כותבת:

נראה לי שאתה תתעניין בעובדה שג'ורג' טנט וג'ורג' מיטשל שניהם בוגרי אוניברסיטת ג'ורג'טאון.

שני האנשים שאחראים למצוקה של ישראל, שניהם למדו באוניברסיטה הישועית בג'ורג'טאון. כמה מפתיע לגלות שגם המלך קרלוס של ספרד והנסיך פליפה, הם בוגרים מכובדים של אותה האוניברסיטה.

(http://www.nato.int/docu/speech/1996/s960220a.html)

בפיסקת הפתיחה של דבריו של חאווייר סולאנה לסטודנטים באוניברסיטה הוא ציין את הקשרים ההדוקים של ארצו עם האוניברסיטה, החל בלימודיו של הנסיך פליפה באוניברסיטה וכלה בקבלתו של המלך קרלוס את התואר ד"ר כבוד מטעם האוניברסיטה.

ואלו קשרים יש למלך קרלוס עם הנשיא בוש!

לא מצאתי את התמונה שפעם נתקלתי בה של הנשיא בוש האב, והמלך קרלוס על מדרגות הארמון ב-14 בנובמבר 2000. אולם, כן מצאתי כתבה קצרה מהוושינגטון פוסט שמוכיחה את אותו הדבר.

מצאתי את הידיעה הזו בתזמון מאוד מעניין, מיד אחרי הבחירות בארה"ב, בזמן כל הבלגאן שנוצר בספירת הקולות, עוד לפני שבוש הוכרז סופית כנשיא. מעניין גם שהיה איתו נורמן שוורצקופף. התזמון הוא זה ששבה את תשומת לבי. תהיתי אם זו הייתה פגישה שמטרתה תכנון השלמת תוכנית הסדר העולמי החדש שהתחילו לבצע בזמן ממשלתו של בוש האב, ומתכננים לסיים בזמן כהונתו של בוש הבן.

(http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/articles/A14414-2000Nov13.html)

אל תשימו לב לכל אותם סלבריטאים שמאיימים לעזוב את ארה"ב אם בוש ייבחר כנשיא. אביו של בוש, הנשיא האמריקאי, כבר עזב את ארה"ב בפועל. בוש האב בילה את השבוע האחרון בספרד בציד חוגלות אדומות רגליים עם המלך קרלוס, הגנרל בדימוס נורמן שוורצקופף ומאמן קבוצת הכדורסל לשעבר של אוניברסיטת אינדיאנה, בובי נייט. הוא מתכנן להיפגש היום עם הוד מעלתו וראש הממשלה של ספרד, חוזה מריה אזנר.

"אנחנו לא אמורים לדון בזה"

עכשיו שימו לב לידיעה הבאה מתוך הג'רוזלם פוסט, ותתחילו להבין איך הישועי האיטלקי, המלך חואן קרלוס מתמרן את המנהיגות היהודית בשביל הגנרל הישועי העליון, "האפיפיור השחור" של הותיקן.

ערפאת נכשל בניסיונותיו להשיג תמיכה להכרזת מדינה פלשתינאית

במסיבת עיתונאים שהתקיימה אתמול במדריד, אמר בן-עמי, שגריר לשעבר לספרד, אחרי פגישתו עם ראש המחלקה ליחסי חוץ באיחוד האירופאי, חאווייר סולאנה, שהוא מעוניין שהמלך הספרדי חואן קרלוס ישמש בתפקיד מתווך בשיחות בין ישראל לארצות ערב לגבי עתידה של ירושלים.

"ביקשתי מפיקה שישפיע על המלך קרלוס שינצל את קשריו הטובים עם מדינות ערב כדי להביא להתקרבות בנושא ירושלים"

עכשיו שימו לב איך המנהיגות האיטלקית מתכמנת את המנהיג הערבי החזק ביותר כדי שיסכים לכניסת חיילי נאט"ו/ האו"ם/ האיחוד האירופאי לתוך ישראל:

שיחות של מצרים ואיטליה על משקיפים, שומרי שלום, בשטחים הפלשתינאים

מצרים-איטליה. פוליטיקה. 7/28/2001

איטליה פתחה במגעים אירופאים ובינלאומיים בעקבות השיחות שהיו לנשיא המצרי חוסני מובארכ עם ראש הממשלה האיטלקי סילביו ברלוסקוני לגבי שליחת משקיפים בינלאומיים לשטחים הפלשתינאים..

בשיחותיו של שר החוץ המצרי, אחמד מאהר, עם עמיתו האיטלקי, רנאטו רוגיורו, נושא הדיון היה שליחת משקיפים לאזורי העימות.

רוגיורו אמר שלאיטליה יש ניסיון רב בשמירה על שלום משום שהיא השתתפה במבצעים רבים כאלה מטעם האו"ם ונאט"ו.

פרשנים אומרים ששיחות מובארכ-ברלוסקוני היו משמעותיות להנהגה האיטלקית החדשה.

נחשו מי נמצא עכשיו בפגישה עם האפיפיור כדי לתכנן רצח המוני של יהודים?

המנהיג הפלשתינאי, ערפאת, פוגש את האפיפיור

הנשיא הפלשתינאי, יאסר ערפאת, יוצא לביקור ברומא בימים רביעי וחמישי והוא יפגוש את האפיפיור יוחנן פאולוס השני.

מקורות ברומא מדווחים שהמנהיג הפלשתינאי הולך לפגוש גם את הנשיא האיטלקי, אזגליו קיאמפי, את ראש הממשלה האיטלקי סילביו ברלוסקוני , ואת שר החוץ האיטלקי, רנאטו רוגיורו, כדי לדון איתם על המצב במזה"ת.

הנשיא ערפאת נמצא כרגע במרוקו במהלך סבב במדינות הערביות שמטרתו השגת תמיכה ברעיון המשקיפים הבינלאומיים שיעזרו לשקם את הפסקת האש המופרת בין ישראל לפלשתינאים.

הנשיא ערפאת אמור להגיע לבירה האיטלקית ביום רביעי בערב ולפגוש את האפיפיור ביום חמישי בבוקר.

אנשי הסדר העולמי החדש מצהירים שהם הולכים ליצור עולם בו תשלוט דת אחת שבירתה תהיה בהר הבית בירושלים, וכך מבטיחים הרמוניה דתית בינלאומית אם אתה לא רב במקרה...

איך זה הגיוני שערפאת הולך לפגוש את האפיפיור בנוסף לפגישתו עם הארכיבישוף של קנטרברי ועם הקרדינל של אירלנד?

(http;/www.jpost.com/Editions/2001/07/31/News/News.31549.htm)

במסיבת עיתונאים שהתקיימה אחרי פגישותיו עם ראש הממשלה אריאל שרון ויו"ר הרשות הפלשתינאית, קארי יצא מגידרו כדי לשבח את שניהם.

ומה הייתה המטרה הראשונית של הפגישות האלו?

(http://www.arabicnews.com/ansub/Daily/day/010727/20-01072715.html)

דו"ח האיחוד האירופאי: המתנחלים מוכנים לפינוי ההתנחלויות

ישראל-פלשתינאים. פוליטיקה. 7/27/2001.

דו"ח סודי של האיחוד האירופאי..............

ולא רק ממשלת ישראל משתפת פעולה במזימה נגד המדינה היהודית. שימו לב לפגישה של נתניהו עם אסד שהתקיימה ע"פ בקשת ראש הממשלה הספרדי.

נכתב ע"י ז'אן-ז'אק ביטון ב26 ביולי בעיתון הפריסאי Actualite Juive

מונקו- בנימין נתניהו פגש את הנשיא הסורי בשאר אל-אסד ביוזמה של ראש הממשלה הספרדי חוזה מריה אזנר שאירגן את הפגישה באמצעות שיחות טלפוניות. פגישה פרטית בין נתניהו ואסד התקיימה במלון הרמיטאג' ביום ראשון ה-27 ביוני.

נמסר שהפגישה הסודית הייתה בנושא נסיגה ישראלית מרמת הגולן.

איי, איי, איי, הספרדים מתכננים אינקוויזיציה שניה, בדיוק כמו שעשו מוקדם יותר במאה הזאת. ולא ברור שהם מנצלים את המנהיגים היהודים המושחתים כדי להשמיד את העם היהודי?

אפקט כדור השלג, גלי הגאות

הפרק הקודם כלל מידע מפחיד שסיפק לנו חבר מטכ"ל הצבא האמריקאי, אלוף משנה אל קופט. אפקט כדור השלג הביא לפגישה אישית שלי עם מלח בצוללת של בצי האמריקאי שהביא לי מידע עוד יותר חשוב על אדם עוד יותר בכיר במטכ"ל האמריקאי, האדמירל וויליאמס אוונס.

אוונס, אדמירל בדרגת 4 כוכבים, חבר בכיר במועצה ליחסים בינלאומיים (CFR), תלמיד רודז' , היה סגן היו"ר של המטה הכללי האמריקאי בראשית שנות ה-90. בשנת 1990 הוא היה בעל דרגת חמישה כוכבים, באופן זמני, בזמן שפיקד על הצי השישי במלחמת המפרץ.

האורח שלי אמר לי: "בפעם האחרונה שראיתי אותו תפסתי אותו מנהל מו"מ בטלפון על מכירת חברת "מוטורולה אירידיום, רשת לוויין גלובלית" לממשלת ארה"ב. כעת הוא מנכ"ל של "טלסדק", חברה ש-25% אחוז ממנה בבעלות של ערב הסעודית שעוסקת בבניה של רשת סלולרית עולמית באמצעות לוויינים. הוא הבטיח לי שתוך חמש שנים לכל אדם בכדור הארץ תהיה גישה לרשת הזו. הצבעתי של בעייתיות מסוימת שעולה מניצול המונופול אך הוא הבטיח לי "זה יהיה טוב בשביל כולם". אפילו האיכר הכי עני יוכל להצטרף. שיחות לכל מקום בעולם יעלו בערך שלושה סנט."'

השיחה נסבה לשימוש בטלפונים סלולריים בישראל כדי לאתר מחבלים פלשתינאים ומנהיגי ההתיישבות היהודית שסומנו כמטרה. כל כיתת רוצחים יכולה לארוב למטרה שלה, בתוך מרחק של כמה מטרים , אם הקורבן נושא עליו טלפון סלולרי, וזה הוביל למספר גדול של התנקשויות מוצלחות בשנה שעברה. אפילו אם הטלפון כבוי , מקור אנרגיה פסיבי מוסתר בתוך הטלפון ממשיך לשדר אותות שאפשר לאתר. העובדה שערב הסעודית בעלת רבע מ"חברת המעקב החלומית" של אוונס תגרום להרבה סיוטים לביטחון הישראלי.

" ביל אוונס היה הקברניט של הצוללת שלי לפני 20 שנים. כל הצוות החשיב אותו כקצין נעים ודואג. הוא החליט שהוא ממליץ עלי לקורס קצינים ואני הסכמתי לעשות את הקורס אם הוא מוצע לי. לפני שהוא שלח את ההמלצות שלו לוושינגטון הוא הזמין אותי לשיחה פרטית במגורים שלו.

אחרי מספר דקות שיחה הוא שאל אותי: " אם ארה"ב תתקוף את ישראל כמו שהיא צריכה, האם אתה תהיה מוכן לשגר טילי סוברוק נגד ישראל?" טילי סוברוק הם טילים עם ראש גרעיני. אמרתי לו שזה לעולם לא יקרה. הוא ענה שזה דווקא מאוד סביר. אני אמרתי לו שאלוקים לא ייתן לדבר כזה לקרות. זאת הייתה סוף השיחה. הוא לא המליץ עליי לקורס קצינים.

"אך במשך השנים שמרנו על קשר. הוא לא אדם שמנדב מידע סתם. הוא אומר רק את מה שלדעתו אני צריך לדעת, אך הוא אמר לי כמה דברים שישראלים צריכים כבר להבין. הדבר המטריד ביותר היה מיקומו של הצי השישי במלחמת המפרץ. הגיוני לחשוב שהצי ימוקם ליד ערב הסעודית, בדרך לכוויית. אך לא. הצי של אוונס נשאר כל המלחמה בים התיכון. שאלתי אותו למה והוא ענה שהספינות שלו הגנו על האזור מפני התערבות האויב במלחמה. שאלתי אותו איזה אויב והוא אמר: "לוב למשל".

מיותר להגיד שהתשובה הזו לא משביעה רצון. ללוב אין, ומעולם לא הייתה, היכולת הצבאית להתקיף את הכוחות שריכזו ג'ורג' בוש, קולין פאוול ושאר חבריהם אנשי הסדר העולמי החדש. וגם אם ללוב היה הכוח לעשות נזקים, לא היה צורך בכל הצי השישי כדי למנוע נזקים כאלה. אולם, חלק מהצי עגן סמוך לחיפה, רחוק למדי מלוב, ורחוק למדי מעיראק.

ישראל קיבלה הוראות שלא להגיב על התקפות הסקאד של עיראק. הפוליטיקאים האחראים למבצע היו שר הביטחון משה ארנס, חבר הועדה לייעוץ לענייני המזה"ת של המועצה ליחסים בינלאומיים. נעשו כל המאמצים כדי לשמור על ישראל שקטה ופסיבית, כולל זיוף תוצאות של סקרים, בהם נאמר שהרוב בישראל מעדיף שישראל תשמור על איפוק.

ארנס שיתף פעולה, כך הסביר לי האורח שלי, לא משום שהוא בגד בארצו, אלא בגלל האיום שאוונס יתקיף את חיפה בטילי סוברוק באם ישראל תגן על עצמה. חיפה הייתה נמחית מעל פני האדמה תוך שניות אם ארנס או ראש הממשלה שמיר יעיזו לצאת נגד ההוראות של אדמירל הצי השישי, ווליאם א. אוונס, חבר המועצה ליחסים בינלאומיים.

"בפעם האחרונה שנפגשנו, הוא כמעט גילה לי משהו באותו סדר גודל. הוא אמר: ' אילו רבין לא נרצח, היה יכול להיות שלום. היה לו קשר מיוחד עם הנשיא אסד של סוריה, ואסד מחזיק את כל הקלפים החזקים של האזור. מותו של רבין שם קץ לסיכוי הדיפלומטי הטוב ביותר שלנו.'"

"אמרתי לו: אתה יודע שהמתנקש שהורשע לא באמת אשם ושהקשרים לרצח עוברים דרך פרס וצרפת? הוא ענה בתמציתיות: 'ראיתי את הסרט, המאבטח של רבין התרחק'"

יצירת מציאות למען הבורים

בתאריך 30 בספטמבר 2000, ילד פלשתינאי בן 12, מוחמד א-דורה מעזה, נורה למוות כשהוא ואביו צמודים לקיר, הוא נלכד בקרב יריות בין אש"ף לצה"ל. הירי צולם ע"י הטלוויזיה הצרפתית ואש"ף ניצל את המאורע לחומר בעירה למלחמת הטרור נגד ישראל, ע"י הפיכת הילד לקדוש בינלאומי בכלי התקשורת הבינלאומיים.

מספר רב של ישראלים אחראים, ביניהם יעקב ורקר ויוסף דוריאל, ניגשו לתקשורת והציגו ראיות שבלתי אפשרי שצה"ל הם שירו בילד. הצילום בוידיאו מוכיח שהוא נורה מלמעלה ומלפנים. חיילי צה"ל היו מאחוריו ולצדו. .

המשמעות של זה היא שאש"ף ירו בילד ואחר כך, במעשה מכוער וציני, ניצלו את מותו עד הסוף. ואולי אפילו חמור יותר: המחקר של יעקב ורקר מגיע למסקנה שא-דורה שרד את קרב היריות.

למשך 18 חודשים, התקשורת הבינלאומית סרבה לקבל שאש"ף הם שירו בילד. זה הגיע עד למצב שועדת החקירה של צה"ל הגיעה גם היא למסקנה שהם ירו בילד, והם היו ללעג. בסוף, מפיקה אחת בודדה מהטלוויזיה הגרמנית, אסתר שפירא, שידרה את הסרט והוכיחה שצה"ל לא היו יכולים לירות בילד.

זה היה רגע נדיר של אמת תקשורתית על ישראל, ושימו לב איך גם מזה מתעלמים. הילד החף מפשע ימשיך להיות כביכול קורבן של האכזריות הישראלית, ולא משנה מה היא האמת מכיוון שהתקשורת הבינלאומית משרתת את המטרות של האדונים הפוליטיים שלה. ומטרות אלו הן כמובן הצתת האנטישמיות, במיוחד באירופה, לרמה של האנטישמיות לפני השואה. אין מקריות בשידורים המעוותים של התקשורת מישראל, ואנחנו נוכיח את זה בעזרת הדיווחים שהתקשורת לא מדווחת.

אך לפני שנתבונן על התקשורת הבינלאומית, בואו נראה עד כמה גרועה התקשורת בישראל. תדליקו את הטלוויזיה, תכוונו לערוץ 1, בשעה 19:30 ואתם זוכים לראות מפה של ישראל בלי יש"ע. כן, כן. אותם יהודים בעלי חזון שמנהלים את הערוץ הממלכתי ושהביאו עלינו את האושר הנפלא של הסכם אוסלו החליטו לחתוך את השטחים הבעייתיים מהמפה, יחד עם כרבע מיליון יהודים שחיים שם.

ובנוסף, אחד ממכותבי אומר לי שיש צנזורה מיוחדת. ההוצאה לאור שמקושרת למפלגת העבודה, "הקיבוץ המאוחד", הוציאה לאור מהדורה של הספר From Time Immemorial , (בעברית: "מאז ומעולם") שכתבה ג'ואן פטרס. הספר הזה הוא ספר שהרשות הפלשתינאית ניסתה בכל כוחה לאסור את הפצתו, כיוון שהוא מוכיח שאין "עם פלשתינאי" עתיק יומין.

פטרס מאשרת את מה שכל מסייר בארץ במאה התשע עשרה ראה: הפרובינציה הטורקית, שעל שטחה קיימת מדינת ישראל של היום, הייתה כמעט לא מיושבת, ובמספר המועט של הערים שכן היו קיימות, כמו צפת, טבריה וירושלים, הרוב היה יהודי. היא מגבה את טענותיהם של התיירים ע"י הבאת מיפקדי תושבים מפורטים שערכו הטורקים והבריטים. הוכחה מרכזית לטענתה שהעם הפלשתינאי אינו עם היא הקפיצה הגדולה במספר הערבים בארץ אחרי תקופת המנדט. ערבים הגיעו, אפילו מעיראק הרחוקה, בעידודם של הבריטים שרצו שערבים יתיישבו במושבה פלשתין. רוב הפלשתינאים של היום חיים בארץ, שהם אומרים שהיא שלהם, לא יותר משמונים שנה.

באותו זמן שהבריטים פיתו את הערבים, בעיקר באמצעים כלכליים, לבוא לפלשתינה, הם גם אישרו את הקמת מדינה יהודית על אותה האדמה. בדיוק כמו שהם עשו באפריקה ובהודו, הבריטים יצרו בכוונה מצב שיוביל בעתיד לכאוס, וכך מאפשרים לעצמם המשך שליטה, גם אחרי פינוי כוחותיהם הצבאיים.

מכותב שלי מתייחס:

רציתי את המהדורה העברית של הספר של פטרס והתקשרתי לכל חנויות הספרים בתל-אביב. כל הספרים הוסרו מהמדפים. אז התקשרתי לקיבוץ המאוחד כדי להזמין עותק. אמרו לי שאין אף עותק של הספר במחסן שלהם והם לא מתכונים להוציא את הספר לאור שוב, ולא משנה כמה אנשים יפנו אליהם בבקשה. שאלתי למה וענו לי שהספר פוגע בתהליך השלום.

ואכן, אם המטרה היא יצירת מציאות מעוותת, הספר הזה פוגע במטרה. אך כולם פועלים למען מטרה זו. כאשר נהרגו 12 איש בפיגוע במסעדה בירושלים, ה-BBC בחר לדווח דווקא על הנוכחות של צה"ל בעזה. דיווחים לא רלוונטיים גרועים כמו התעלמות מוחלטת.

ועם זאת, חוסר בדיווחים הוא הגורם המרכזי לעיוות. בואו נראה כמה סיפורים שמשום מה התקשורת לא מצאה לנכון לדווח.

מי צריך נוצרים?

בשנת 1992, חיו בבית לחם 40,000 נוצרים, והייתה להם נוכחות לא רעה גם ביריחו וירושלים. היום הם אינם, יש אולי 8,000 נוצרים בבית לחם ורק כמה מאות ביריחו. חלקם מצאו מקלט בירושלים שכביכול יהודית, אך היד הארוכה של אש"ף מגרשת אותם גם משם במהירות. הנוצרים סבלו מטרור, שוד, אונס והכאות עד שסוף-סוף הם קלטו את המסר שהם לא רצויים באש"ף-לנד.

אבל למה שהתקשורת תדווח פרט כל-כך טריוויאלי?

עסקים, מי צריך עסקים??

בשנת 1992 הכלכלה של ערביי הגדה המערבית שגשגה כמו הכלכלות המקומיות המוצלחות ביותר במזה"ת. אך לא עוד, מכיוון שפושעי אש"ף, ו"אלו בעלי נטיות קיצוניות", פגעו בכוח בעסקים של בעלי הרכוש. אם אתה בעל חנות או מפעל באש"ף-לנד אתה צריך לשלם כספי הגנה לאש"ף, ואם לא....

עם עסקים מתפרקים, במצב בו אין כבר מה להפסיד, מספר גדול של בעלי עסקים העבירו את משפחותיהם מישראל. הם מפחדים ממה שעשוי לקרות להם כשייגמר להם הכסף.

אך למי מפריע שיש קפיטליסטים חמדנים?

אנחנו לא מדברים עם המעצבנים האלה

לפני מספר שבועות, התפוצצה פצצה בתיכון בכפר הערבי צור באחר. היא פצעה 13 תלמידים. ה- CNN היו הראשונים שדיווחו שמדובר במבצע של "קיצונים ימניים" והידיעה הזו התפשטה בכל העולם. אך עם קצת סיפור פרטי הרקע, כל הסיפור התבהר.

צור באחר הוא הכפר הערבי היחיד שהצהיר בפומבי שתושביו לא מתלהבים מהרעיון לעבור לשליטת אש"ף. החיים טובים יותר בלי שאש"ף יעשה מהם בלגאן. מובן מאליו שאש"ף נעלבו מההצהרה ולכן ירו שני כדורים בראש הכפר, זוהיר המדם. החשוד העיקרי והיחיד בפיצוץ הזה הוא אש"ף ולא "קבוצת ימניים קיצוניים" שלא שמענו עליה מאז.

אולם הדיווחים על כפר ערבי שלא מתלהב מאש"ף מזיקים לתהליך השלום. הרבה יותר יפה לבזבז זמן שידור על דיבורים של קיצוניים שמאלנים על שלום עם קומץ ערבים.

רצח רבין

אני יכול להעיד שיש הרבה אנשי תקשורת גם בישראל וגם בחו"ל שיודעים שלא עמיר רצח את רבין. אני יודע על כתב חברתי אחד שמשוכנע ששמעון פרס הוא האחראי לרצח רבין ובכל זאת הוא מדווח על פרס דיווחים יפהפיים למען מטרתם המשותפת. אפילו מזכירת הארגון לתקשורת בינלאומית בארץ ביקשה שאני אפקסס לה את המסמכים והיא אמרה לי שהיא חושדת בקונספירציה מאז הלילה של הרצח.

הנה מקרה טיפוסי. דוד צ'טר מסקיי ניוז ראיין אותי במשך שעתיים בביתי. הוא הבין את העדויות יפה אך כשהוא הקרין את התוכנית החלק שלי לא הופיע. שאלתי למה והוא ענה שהגיעו להחלטה בלונדון. במקום לפוצץ את הסקנדל צ'טר רק אמר שיש שמועות ללא בסיס שהייתה קונספירציה סביב הרצח. רק אלו שגינו את ה"שמועות" זכו לזמן שידור.

אני יכול לספר לכם על 10 כתבים שכתבו דברים יפים על עבודתי אך דבריהם לא פורסמו לא בכתב ולא שודרו בטלוויזיה. אני יכול לספר לכם על כתב אחד שהזהירו אותו שיבוא הקץ לקריירה שלו אם הוא יכתוב שוב על רצח רבין.

פשוט, זה הרבה יותר מועיל למאמצי השלום אם רבין נרצח דווקא ע"י מתנקש יהודי קיצוני ולא ע"י שר החוץ האהוב.

כבר הוכחנו שהתקשורת מדווחת בצורה סלקטיבית, מטעה ולחלוטין לא אתית. עכשיו צריך לשאול את עצמנו למה? אנקדוטה קצרה: לפני מספר שנים התקשר אלי יליד-קובה, ראש המשרד הירושלמי בעיתון Miami Herald והציע לי עבודה כעוזרו. נסעתי למשרדו ועוד לפני שעשינו היכרות הוא שאל אותי: למי אתה מצביע? ואמרתי: "לליכוד". והוא אמר: "אני מצטער אבל אני לא יכול להעסיק אותך". מופתע, שאלתי: "אתה לא יודע שאסור לפי החוק להפלות מועמדים על רקע פוליטי?" והוא אמר: "פה אין איסור כזה"

בינגו.

פגשתי מספיק כתבים כדי להכליל. הם לא כל-כך חכמים והם נבחרו לתפקידם בגלל דעותיהם הפוליטיות ובגלל חוסר המוסריות שלהם. הם משרתים את האינטרסים של אדוני היקום, ואני לא הולך להתחיל לצטט לכם מרשימת ה-CFR כדי להוכיח את זה. אך יושבי הראש של NBC, CNN, וושינגטון פוסט, ABC, CBS, הניו יורק טיימס, ניוזוויק וכו' הם כולם חברי ה-CFR והם יחסית נחמדים לישראל, בהשוואה לתקשורת האירופאית שנשלטת ע"י קבוצת בילדרברג.

ככה תומכים בשואה הקטנה שמתחוללת היום בישראל, ומכינים את העולם לאנטישמיות עוד יותר קיצונית. פשוט מעוותים את המציאות.

הם הכובשים האכזרים של השטחים שלהם

מכיוון ש-99% של הפלשתינאים כבר נשלטים ע"י בני עמם הם כבר לא יכולים להאשים את ישראל בכיבוש העם הפלשתינאי. אך ההצדקה בה"א הידיעה לטרור הפלשתינאי הוא הכיבוש היהודי.

מי אומר שאלו שטחים ערבים? ברברה וולטרס למשל. היא אמרה לאחד מעמיתיי שבתקשורת יש"ע נחשבת שטח פלשתינאי ואין כל סיכוי לשנות את התפיסה הזאת.

כבר לא מספרים את האמת. איזו אמת לא מספרים? האמת היא שמעולם לא היה לא עם פלשתינאי ולא מדינה פלשתינאית. שתיהן המצאות של אמצע המאה העשרים. האמת היא שבשנת 1948 800,000 יהודים גורשו מבתיהם וכל רכושם הוחרם וש-500,000 ערבים עזבו את ישראל באותה תקופה והיו יכולים לקבל פיצויים מהרכוש היהודי שהערבים בזזו. האמת היא שישראל מצאה מקום ישוב מסודר לפליטים שלה ואלו הערבים השאירו את הפליטים שלהם במצוקה. האמת היא שכל הקונפליקט היה יכול להתיישב אז בהסכם פשוט: " אנחנו ניקח את הפליטים שלנו ואתם תיקחו את הפליטים שלכם".

יהודה ושומרון לא יהודיות? אז כדאי שאש"ף ישנו את השמות של הערים שלהם. חברון בעברית-חבר קטן. רמאללה- גבהים גדולים. יריחו-כפר הירח. בית לחם- מאפיה.

ולמה שהתקשורת תציין שלפני הפוגרומים בשנות ה-20, גרה קהילה יהודית בחברון מאז ימי דוד המלך? וכן ששרשרת ישובים יהודים בין ירושלים לחברון הייתה קיימת לפני שהערבים השמידו אותם בשנת 1948 ? למה התקשורת לא מדווחת שלא היה אף יישוב ערבי בכל בקעת הירדן, בין יריחו לבית שאן ורק אחרי שהישראלים הפכו את האדמה לבעלת ערך ה"פלשתינאים" פתאום טענו לבעלות עליה?

העובדות הן שלא רק שבריטניה יישבה ערבים מכל המזה"ת בפלשתינה, אלא שגם אחרי 1948 המצרים העבירו אלפי ערבים לרצועת עזה כדי לשמור על היציבות. הערבים בעזה והערבים בגדה המערבית הם לא משפחה אחת מאושרת, כי בפועל חלק גדול מערביי עזה הם בעצם מצרים.

כל העובדות ההיסטוריות הלא נעימות האלה, נשכחו, ולא מזכירים אותן אפילו ברמז. אחרי הכל, הן עשויות לגרום נזקים לתהליך השלום.

ישנו מעגל אלימות במזה"ת

זה מה שבאמת מתרחש. אש"ף וכנופיות הקשורות אליו מתאמצים מאוד להרוג כמה שיותר אזרחים, עדיף צעירים. צה"ל מתאמץ מאוד לירות באלו שהורגים אזרחים. אם צה"ל הורג אזרח, זאת תאונה. אם אש"ף הורג חייל, רוב הסיכויים שהוא בדיוק היה בבית קפה, בלי מדים, או שזאת הייתה תאונה.

אז למה המוסד המקודש, התקשורת החופשית, לא שואל את עצמו איזה מן עם שולח את נעריו להתפוצץ? כי התשובה היא: עם מפלצתי. בראשית שנות השלושים כתבים רבים דיווחו על הישגי המפלגה הנאצית בביטויים הדומים לביטויים שבהם מתארים את "המפעל" הפלשתינאי היום. כשמטפחים מפלצות, בסופו של דבר נשלטים על ידי מפלצות.

והתופעה הזו של שקרים, הסתרות, ועיוותים בתקשורת לא תשתנה מכיוון שלערב הסעודית אחוזים גבוהים ברשת UPI ואחוזים לא מעטים ברשת CNN. המנהיגות הסעודית מונתה מזמן ע"י חברות הנפט האמריקאיות והבריטיות, ועדיין משתפת פעולה עם חבריה במועצה ליחסים בינלאומיים ובמוסד המלכותי לעניינים בינלאומיים.

ברור שהם משתפים פעולה. הרי בלי המלחמה בישראל שתסיח את דעתם, הערבים עשויים להתחיל לפקפק במנהיגים שלהם, בדת ובתרבות שלהם.

וזה כמובן המפתח לשלום. אם הערבים יתעוררו ויראו איך המנהיגים שלהם שנשלטים ע"י גורמים חיצוניים, ניצלו אותם בכל דרך אפשרית, הם אולי יתחילו להבין את המציאות, במקום להאמין לתמונה המעוותת שמציירת התקשורת והיא הגורמת להם להישאר נטולי השכלה, והיא ההופכת אותם לברברים.

ואם הערבים לא יתעשתו, הם צריכים לדעת: אחרי שיסיימו עם ישראל, הם הבאים בתור.

יורד ים
חבר מתאריך 2.9.06
5997 הודעות
אור ליום חמישי י''ג בחשון תשע''א    22:46   20.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. יד רוחצת יד  
בתגובה להודעה מספר 0

וזה רק קצה הקרחון

Dark-Shadow
גולש אורח
אור ליום חמישי י''ג בחשון תשע''א    22:49   20.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. לא מפתיע, תודה רבה.  
בתגובה להודעה מספר 0

כנעני
חבר מתאריך 9.7.10
13161 הודעות
אור ליום חמישי י''ג בחשון תשע''א    22:52   20.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. יכול להיות שאתה צודק, אבל (ראשון)  
בתגובה להודעה מספר 0

מאידך, ייתכן שהוא שמאלני שיש לו אג'נדה מסויימת והוא נאמן לה בכל מחיר וזה מעצבן ומקומם ובפרט כשהוא יהודי,

אבל (שני)

שום דבר לא מצדיק בעיניי כינוי יהודי בסגנון האנטישמי-נאצי.

lurker
חבר מתאריך 18.9.05
15764 הודעות
אור ליום חמישי י''ג בחשון תשע''א    23:07   20.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. ראה תגובתי לעיל (7). זה מקרה שמצדיק לשון חריפה  
בתגובה להודעה מספר 10

ערכתי לאחרונה בתאריך 20.10.10 בשעה 23:13 בברכה, lurker

נכון שלא צריך לנקוט בה, אבל לפעמים זה מתאר
בדיוק את המצב, הרבה יותר טוב ממילים מכובסות.

פרידמן היהודון משרת את הפריץ אובמה. חד וחלק!

נתניהו ואנשיו לא יגידו זאת. גם לא יעלון, ישי
וליברמן שחטפו ממנו גידופים לא קלים בכתבה.

אני יכול לומר זאת.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
אור ליום חמישי י''ג בחשון תשע''א    23:09   20.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. צודק בהחלט ואני אוסיף מבית זרע עמלק שדינו:  
בתגובה להודעה מספר 15

מה אומר החוק במדינת ישראל על...´´בגידה´´???
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5021&forum=gil&viewmode=all&keywords=%EE%E5%E5%FA

סניגור
חבר מתאריך 15.11.09
17204 הודעות
אור ליום חמישי י''ג בחשון תשע''א    22:54   20.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. הם בשלהם...  
בתגובה להודעה מספר 0

.

ציפיות בישראל להקמת ועדת חקירה ממלכתית לחתרנות חב' הקרן לישראל-חדשה!
בולמים את וועדות הכנסת, לוחצים, מפזרים הון על יחסי ציבור - עודם מחריפים מאבק וישראל עוד מתפכחת
.

הידעת?
ישראל מעוניינת באבידות אזרחיות יותר מן החמאס!
דברי ראש הסניף, חב' הקרן לישראל-חדשה, ניו יורק

אובאמה כותב יותר מכתבי ניחומים מנתניהו...
דברי בכיר ג'יי סטריט וחב' הקרן לישראל-חדשה

במקום ישראל - קרן לישראל-חדשה?
רק הישראלים מתנגדים
.

עסקי דם שלום
NIF - JStreet
Peace Blood Bussiness

נעמי חזן: רק המציאות בוטה יותר!
קרן לישראל-חדשה
NIF - JStreet
.

'וְכָל קַרְנֵי רְשָׁעִים אֲגַדֵּעַ'!
תודה לאם תרצו על המסר החזותי החודר שהועתק ועְבַּד כאן.
תודה גם ל-Mifune, אצלו ראיתי את ההגדרה החדה 'עסקי דם שלום'.
נשיאת החברה חזן ודגל הפת"ח - שכונת שמעון הצדיק, 6.3.10, פרט מתוך תצלום.
.

.

תודה!

דור
גולש אורח
אור ליום חמישי י''ג בחשון תשע''א    23:13   20.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. עוד מידע: 'התוכנית הסעודית' המנובזת זה פרידמן !  
בתגובה להודעה מספר 0

פרידמן הציע למלך הסעודי שיציג תוכנית משלו למזרח התיכון. כשהמלך הסעודי לא ידע מאיפה יוציא תוכנית, מילטון פרידמן נסע לריאד, העביר אליו את התוכנית והסכים שתוצג כ"תוכנית הסעיודית"

עושה רושם שה-CIA ומחלקת המדינה מעורבים בניסוח.

למי שלא יודע, התוכנית הסעודית מציעה כניסת ערבים נוספים לתוך ישראל כמימוש "זכות" של הנבלות. זהו פרידמן!

dave333
חבר מתאריך 26.7.08
39276 הודעות
אור ליום חמישי י''ג בחשון תשע''א    23:18   20.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. תודה רבה  
בתגובה להודעה מספר 0

רנה דקארט
חבר מתאריך 1.6.09
47216 הודעות
אור ליום חמישי י''ג בחשון תשע''א    23:22   20.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. להערכתי פרידמן קשור יותר לאובמה. האיש הוא אשכרה עושה דברו  
בתגובה להודעה מספר 0

lurker
חבר מתאריך 18.9.05
15764 הודעות
יום חמישי י''ג בחשון תשע''א    08:48   21.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. אין הבדל. מדובר באותו מילייה ובאותה מאפיה  
בתגובה להודעה מספר 21

פרידמן, אנשי הקרן לישראל חדשה, אנשי ג'יי סטריט - כולם
שייכים לפלג הקיצוני שמאלני של יהודי אמריקה שחברים ותומכים
במפלגה הדמוקרטית.

למנכ"ל ג'יי סטריט ערוץ ישיר לבית הלבן וישנן עדויות כתובות
על ביקורים שלו ושל אחרים, כולל ג'ורג' סורוס אצל אובמה.

חצי מחברי מועצת המנהלים של הקרן לחיסול ישראל (הקרן החדשה לישראל)
כולל המנכ"לים ונשיאי הקרן בעבר, הנם חברי מועצה בג'יי סטריט.

מדובר באותו מילייה של זבל יהודי אנושי ואנטי ציוני שאינו רוצה לראות מדינה יהודית עצמאית.

דור
גולש אורח
יום חמישי י''ג בחשון תשע''א    12:00   21.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. מאישיות פוליטית בכירה שמעתי ''הם כבר ניתקו את עצמם''  
בתגובה להודעה מספר 29

אישיות פוליטית בכירה שסיירה בארה"ב ונמנית על חוגי מועצת יש"ע אמרה לי שהיהודים האלה "כבר ניתקו את עצמם מעם ישראל".

lurker
חבר מתאריך 18.9.05
15764 הודעות
אור ליום ששי י''ד בחשון תשע''א    21:43   21.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. חשוב יותר לשמוע את זה מאנשי הליכוד, קדימה והעבודה  
בתגובה להודעה מספר 35

אם ידוע לך, או לאחרים - זה יהיה סקופ.

גם אם זה לא לפרסום.

מחשב נייד
גולש אורח
אור ליום חמישי י''ג בחשון תשע''א    23:27   20.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. שילך לעזזאל  
בתגובה להודעה מספר 0

בשוליים
חבר מתאריך 15.11.07
6330 הודעות
יום חמישי י''ג בחשון תשע''א    11:52   21.10.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. זה רק מקרה שלקרן לישראל חדשה נצמדים כל השמאלניים  
בתגובה להודעה מספר 0

ושונאי ישראל מכל העולם. בין שהם בני ברית ובין שאינם. פשוט צרוף מקרים נדיר...

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות