אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #5380 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 5380   
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   18:44   11.04.03   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

היום לפני 42 שנה החל משפטו של אייכמן בישראל!!  

 
עבר עריכה לאחרונה בתאריך 11.04.03 בשעה 18:50
 

NZIV
חבר מתאריך 18.3.03
686 הודעות 17:26 11.04.03

היום לפני 42 שנה החל משפטו של אייכמן בישראל.

ידיעה זו מצאתי אצל סוכנות הידיעות היפנית : KYODO .
מדובר על תאריך 11.4.1961 .
הם זוכרים ואנחנו ..... כרגיל חפיפניקים !
לא נשכח! לא נסלח!

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
9028 הודעות 18:06 11.04.03

1. ימח שמו וזיכרון !!
בתגובה להודעה מספר 0

עבר עריכה לאחרונה בתאריך 11.04.03 בשעה 18:14

בתאריך 31 לחודש מאי 1962 הוצא להורג בתליה,
לאחר שבית משפט העליון אישר את פסק הדין.
לפני שהוצא להורג קרא אייכמן:
"תחי גרמניה, תחי ארגנטינה, תחי אוסטריה,
המדינות שהייתי קשור אליהן."

@ ימח שמו וזיכרו לעד !!

@ סיפורו האישי של ראש המוסד איסר הראל ז''ל @


ALPCA9334
חבר מתאריך 15.6.02
75 הודעות 18:29 11.04.03

2. תמונות מהמשפט


ההבעה שעליה שמר לאורך כל המשפט

מקור: ארכיון התצלומים הלאומי http://www.gpo.gov.il
(אתר מעולה, דרך אגב.)

מבחן התוצאה.
פ"ש              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  היום לפני 42 שנה התמוטט הסופר ק. צטניק על... פילוביץ שחף 11.04.03 19:29 1
  מתי יהיו אלה ערפאת וחבריו על דוכן הנאשמים?... DolphinBoy 11.04.03 20:10 2
  אחרי יותר מ-40 שנה: הפרוטוקול של משפט אייכמן זמין ברשת פילוביץ שחף 31.12.08 10:05 3

     
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   19:29   11.04.03   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. היום לפני 42 שנה התמוטט הסופר ק. צטניק על...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
דוכן העדים בבית המשפט/אולם בית העם בירושלים.

כמו כן: המשורר אבא קובנר העיד ביום זה.

להלן: משפט אייכמן-
"...עימדי ניצבים כאן היום שישה מיליון קטיגורים."

מבחן התוצאה.
פ"ש            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
DolphinBoy
גולש אורח
   20:10   11.04.03   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מתי יהיו אלה ערפאת וחבריו על דוכן הנאשמים?...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום רביעי ד' בטבת תשס''ט    10:05   31.12.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אחרי יותר מ-40 שנה: הפרוטוקול של משפט אייכמן זמין ברשת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 31.12.08 בשעה 10:36 בברכה, פילוביץ שחף
 
tec
חבר מתאריך 11.10.07
1958 הודעות, יום שלישי ג' בטבת תשס''ט 19:28 30.12.08


אחרי יותר מ-40 שנה: הפרוטוקול של משפט אייכמן זמין ברשת


ומדוע עד היום לא הועלו לרשת פרוטוקולי ומסקנות ועדת אגרנט למלחמת
יום כיפור, וועדת שמגר לרצח רבין?


http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000412275&fid=829

אחרי יותר מ-40 שנה: הפרוטוקול המלא של משפט אייכמן זמין באינטרנט
הפרוטוקול עלה באתר משרד המשפטים ; המידע באינטרנט מורכב משישה כרכים ; אדולף אייכמן היה שותף מרכזי בארגון ובביצוע "הפתרון הסופי" - התוכנית להשמדת יהודי אירופה של השלטון הנאצי ; כזכור, אייכמן הורשע ב-1961 ונידון למוות בתלייהנעם שרביט | 30/12/2008, 18:51

משרד המשפטים העלה לאתר האינטרנט שלו את הפרוטוקול המלא של משפט אייכמן. יותר מ-40 שנה חלפו מאז הועמד לדין בירושלים הפושע הנאצי אדולף אייכמן, אולם רק עתה התאפשר להוציא לאור את הנוסח המלא של המשפט בשפה העברית.

המידע באינטרנט מורכב משישה כרכים: שלושה כרכים כוללים את הפרוטוקול המלא ופסק הדין שניתן בהרכב מיוחד של בית המשפט המחוזי בירושלים; כרך נוסף כולל את הפרוטוקול ופסק הדין שניתן בהרכב מורחב בערעור בעליון, את הטענות הטרומיות של הסניגוריה, תרגום לעברית של עדויות של עדי התביעה וההגנה שנגבו בגרמניה, באוסטריה ובאיטליה, וכן מפתח שמות, מקומות, מושגים ועניינים לכל הכרכים; בשני כרכים נוספים מצויים צילום הודעתו המקורית של אייכמן בחקירתו במשטרה וכן ראשי פרקים של ההודעה בעברית. כן הועלו לאתר 1,500 מסמכים שהוגשו לבית המשפט.

הוצאתם לאור של הכרכים, הפצתם ללא כל עלות למוסדות חינוך, מכוני מחקר, ספריות וגורמים נוספים וכן העלאת החומר לאתר האינטרנט מומנו בידי משרד המשפטים וכן מכספי עיזבונות שיועדו לטובת המדינה.

נוסח מלא בתרגום אנגלי של המשפט פורסם בשנים 1995-1992 בשמונה כרכים, בליווי כרך של כרטיסי זיעור (מיקרופישים) של המסמכים שהוגשו לבית המשפט.

אדולף אייכמן היה שותף מרכזי בארגון ובביצוע "הפתרון הסופי" - התוכנית להשמדת יהודי אירופה שהשלטון הנאצי בגרמניה החליט עליה במהלך מלחמת העולם השנייה. הוא עמד בראש המחלקה המיוחדת ב"משרד הראשי לביטחון הרייך", שהיתה אחראית לכל ענייני היהודים, ובמסגרת זו היה ממונה על איתורם, סימונם, ריכוזם ושילוחם של יהודים למחנות ריכוז והשמדה, בתחומי הרייך הגרמני ובכל יתר הארצות שהיו בשליטת הגרמנים.

הקדש "קרן להוצאה לאור של רשומות משפט אייכמן", נרשם בפנקס ההקדשות הציבוריים בשנת תשמ"ג (1982). מאז, במשך כחצי יובל פועל ההקדש להוצאתם לאור של כרכי רשומות המשפט. עם סיום הוצאתה לאור של המהדורה בעברית, ומתוך ראיית חשיבות הנושא, החליטו נאמני ההקדש לפרסם את המידע גם באתר משרד המשפטים.

כזכור, אייכמן הורשע ב-1961 בביצוע פשעים נגד העם היהודי ונגד האנושות ופשעי מלחמה, ונידון למוות בתלייה. ערעורו נדחה ע"י הרכב של חמישה שופטים בעליון והוא הוצא להורג ב-1 ביוני 1962.

המשפט עורר הד ציבורי רב ביותר בארץ ובעולם, וגרם להתעוררות התודעה על השמדת יהודי אירופה במלחמת העולם השנייה והיקפה. נושא השואה אומנם הוזכר כבר במשפטים קודמים, כגון משפטי פושעי הנאצים בנירנברג, אך ההתייחסות לגורל היהודים היתה תמיד שולית. משפט אייכמן הוא המשפט הראשון בו המוקד היה כולו בנושא זה, ובו נדונה פרשת שואת יהודי אירופה על כל שלביה והיבטיה.

חקירתו של אדולף אייכמן ואיסוף המסמכים והעדויות הוטלו על משטרת ישראל, שהקימה לשם כך לשכה מיוחדת - לשכה 06, שלוותה ע"י פרקליטות המדינה. למרות שאייכמן ואנשיו ומטה הגסטאפו השמידו מסמכים רבים לפני תום המלחמה, אספה לשכה 06 בעזרת "יד ושם" ומוסדות אחרים בארץ ובחו"ל מסמכים רבים ועדויות רבות. בנוסף הם נעזרו בפרוטוקולים של בתי הדין הצבאיים הבינלאומיים ששפטו פושעים נאצים בנירנברג ב-1945 ולאחר מכן.

גביית עדותו של אייכמן במשטרה ארכה כ-275 שעות ונמשכה 9 חודשים. היא הוקלטה על גבי 44 סלילי-קול והועתקה ל-3,564 עמודים במכונת כתיבה. בהודעה זו אייכמן מסר את גרסתו על מעשיו, שבחלקה ניתנה בתגובה למסמכים שהוצגו לפניו.

חברי הנהלת הקרן האחראים עתה להוצאה בעברית הם השופט בדימוס גבריאל בך (יו"ר); יו"ר "יד ושם", אבנר שלו; יו"ר המועצה הבינלאומית של "יד ושם", פרופ' שבח וייס; גנז המדינה הקודם, פרופ' אביתר פריזל שהוחלף ע"י הגנז הנוכחי, ד"ר טוביה פרילינג; וחבר הנהלת "יד ושם" ראובן דפני. ד"ר יהושע פרוינדליך שימש מתאם מטעם גנזך המדינה ולקח חלק פעיל בעריכת הרשומות.


פרסום ראשון: 30/12/08, 19:06
הפרוטוקולים של משפט אייכמן עולים לרשת

הפרוטוקול המלא של משפט אייכמן הועלה לאתר האינטרנט של משרד המשפטים, יותר מארבעים שנה לאחר שהצורר הנאצי אדולף אייכמן הועמד לדין בירושלים.
שלמה פיוטרקובסקי

משרד המשפטים/הקדש קרן להוצאה לאור של רשומות משפט אייכמן: כרך א', כרך ב', כרך ג', כרך ד', כרך ה', כרך ו' ומוצגים
http://www.justice.gov.il/MOJHeb/ReshimatEichman/


יותר מארבעים שנה חלפו מאז הועמד אדולף אייכמן לדין בירושלים אולם רק עתה התאפשר להוציא לאור את הנוסח המלא של המשפט בשפה העברית, כפי שהתנהל בבית המשפט המחוזי בירושלים, בהרכב מיוחד, ולאחר מכן בבית המשפט העליון של מדינת ישראל, שדן בערעורו של הנאשם על פסק הדין.

נוסח מלא בתרגום אנגלי פורסם בין השנים 1995-1992, בשמונה כרכים, בליווי כרך של כרטיסי זיעור (מיקרופישים) של המסמכים שהוגשו לבית המשפט.

אדולף אייכמן היה שותף מרכזי בארגון ובביצוע "הפתרון הסופי" דהיינו, התכנית להשמדת יהודי אירופה שהשלטון הנאצי בגרמניה החליט עליה במהלך מלחמת העולם השנייה. הוא עמד בראש המחלקה המיוחדת ב"משרד הראשי לביטחון הרייך", שהיתה אחראית לכל ענייני היהודים, ובמסגרת זו היה ממונה על איתורם, סימונם, ריכוזם ושילוחם של יהודים למחנות ריכוז והשמדה, בתחומי הרייך הגרמני ובכל יתר הארצות שהיו בשליטת הגרמנים.

הקדש "קרן להוצאה לאור של רשומות משפט אייכמן", נרשם בפנקס ההקדשות הציבוריים בשנת תשמ"ג (1982). מאז, זה חצי יובל, הקדש זה פועל במטרה להעלות על הכתב את רשומות הליך משפטו של הפושע הנאצי אדולף אייכמן באמצעות הפקתם, הוצאתם לאור והפצתם של כרכי רשומות המשפט. עם סיום כתיבתה והוצאתה לאור של המהדורה בשפה העברית, מתוך ראיית חשיבות הנושא, החליטו נאמני ההקדש לפרסם את המידע גם באמצעות אתר האינטרנט של משרד המשפטים.

מדינת ישראל, באמצעות היועץ המשפטי לממשלה,העמידה את אדולף אייכמן לדין על פשעים נגד העם היהודי, פשעים נגד האנושות ופשעי מלחמה, וכן על חברוּת בארגון עוין, על יסוד החוק לעשיית דין בנאצים ובעוזריהם, תש"י-1950. המשפט נוהל בבית המשפט המחוזי בירושלים במשך החודשים אפריל עד אוגוסט 1961, ופסק הדין ניתן בדצמבר 1961. אדולף אייכמן נמצא אשם בכל הפשעים הנ"ל, למעט חברות בארגון עוין, והוא נידון למוות בתלייה. ערעורו של אייכמן בפני בית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים, בהרכב של חמישה שופטים, נדחה ב-29 במאי 1962, והוא הוצא להורג ב-1 ביוני 1962.

המשפט עורר הד ציבורי רב ביותר בארץ ובעולם, וגרם להתעוררות התודעה על השמדת יהודי אירופה במלחמת העולם השנייה והיקפה. נושא השואה אומנם הוזכר כבר במשפטים קודמים, כגון משפטי פושעי הנאצים בנירנברג, אך ההתייחסות לגורל היהודים היתה תמיד שולית. משפט אייכמן הוא המשפט הראשון בו המוקד היה כולו בנושא זה, ובו נדונה פרשת שואת יהודי אירופה על כל שלביה והיבטיה.

חקירתו של אדולף אייכמן ואיסוף המסמכים והעדויות הוטלו על משטרת ישראל, שהקימה לשם כך לשכה מיוחדת - לשכה 06. פרקליטים בכירים מפרקליטות המדינה, שהופיעו לאחר מכן כתובעים במשפט, צורפו כבר עם תחילת החקירה כיועצים משפטיים ללשכה 06.

למרות העובדה שאייכמן ואנשיו ומטה הגסטאפו השמידו מסמכים רבים לפני תום המלחמה, אספו לשכה 06 ופרקליטות המדינה, בעזרת "יד ושם" ומוסדות אחרים בארץ ובחוץ לארץ שעסקו באיסוף חומר נגד הנאצים, שפע רב של מסמכים ועדויות, שלהם קשר לרדיפת היהודים ופשעים על ידי הנאצים בכלל, ולאדולף אייכמן בפרט. כן נעזרו המשטרה והתביעה בפרוטוקולים של בתי הדין הצבאיים הבינלאומיים ששפטו פושעים נאצים בנירנברג ב-1945 ולאחר מכן.

ההודעה של אדולף אייכמן במשטרת ישראל נמסרה ממאי 1960 עד פברואר 1961, במשך 275 שעות. היא הוקלטה על גבי 44 סלילי-קול והועתקה ל-3,564 עמודים במכונת כתיבה. בהודעה זו אייכמן מסר את גרסתו שלו על מעשיו, שבחלקה ניתנה בתגובה למסמכים שהוצגו לפניו. הודעתו של אייכמן וכל השאלות שנשאלו הוקלטה על סלילי-קול שמהם נעשו העתקים במכונת כתיבה. העתקים אלה ניתנו לאייכמן לשם השוואה מילה במילה עם ההקלטה, והוא הוסיף בהם ותיקן בהם בכל מקום שסבר שהדבר נדרש וחתם בחתימת ידו על כל עמוד ועמוד ובכל סיום של העתק סליל הקלטה.

מן הראוי לציין, שהדברים שהושמעו במהלך המשפט בשפות שאינן עברית תורגמו בתרגום סימולטני לעברית, ותרגומים אלה מהווים חלק מן הנוסח הרשמי של הפרוטוקול. מהלך המשפט נרשם בקצרנות והוקלט במכונות הקלטה. בסוף כל ישיבה, אב בית הדין עבר על הפרוטוקולים ואישר אותם. לאחר המשפט הוכנסו תיקוני הגהה על סמך הקצרות וההקלטות הנ"ל. נוסח זה שימש מקור לעוסקים בהכנת הרשומות לדפוס. הם נמנעו מהכנסת כל שינוי בטקסטים שעמדו לפניהם, להוציא פליטות קולמוס וטעויות בעליל. הכתיב הואחד לפי כללי הכתיב חסר הניקוד. שמות האנשים והמקומות ניתנו בסוגריים בלועזית, במידת הצורך, פעם אחת בכל ישיבה וכן במפתח השמות. כל התיעוד הקשור במשפט שמור בגנזך המדינה בירושלים ופתוח לעיון הציבור.

פרסום המשפט של אדולף אייכמן נתאפשר הודות להקמת קרן מיוחדת שבראשה עמדו השופט בדימוס משה לנדוי (יו"ר), מר גדעון האוזנר ז"ל (בתוקף תפקידו כיושב ראש המועצה הבינלאומית של "יד ושם"), השופט גבריאל בך וגנז המדינה לשעבר, פרופ' פ"א אלסברג. מר האוזנר ז"ל הוחלף על ידי ד"ר יוסף בורג ז"ל.

חברי הנהלת הקרן האחראים עתה להוצאה בעברית הם: השופט בדימוס גבריאל בך (יו"ר); יושב ראש הנהלת "יד ושם", מר אבנר שלו; יושב ראש המועצה הבינלאומית של "יד ושם", הפרופסור שבח וייס; גנז המדינה הקודם, פרופ' אביתר פריזל שהוחלף על ידי הגנז, ד"ר טוביה פרילינג; וחבר הנהלת "יד ושם" ראובן דפני. ד"ר יהושע פרוינדליך שימש מתאם מטעם גנזך המדינה ולקח חלק פעיל בעריכת הרשומות.

הוצאתם לאור של הכרכים, הפצתם ללא כל עלות למוסדות-חינוך, מכוני מחקר, ספריות וגורמים נוספים וכן העלאת החומר לאתר האינטרנט מומנו בידי משרד המשפטים ומכספי עיזבונות שיועדו לטובת המדינה.
מקור:
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/183499http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000412275&fid=829

תזכורת:''בצעד יוצא דופן, התירה דורית בייניש לחשוף...''
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=8074&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E0%E9%F1%F8%20%E4%F8%E0%ECמסמך 1969: איסר הראל נגד ממשלת ישראל
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6452&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E0%E9%F1%F8%20%E4%F8%E0%ECשלמה נקדימון: מותו של סוכן- ''איסר הראל'' !!
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5294&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E0%E9%F1%F8%20%E4%F8%E0%EC


ומה הקשר למובאה הבאה??

יעקב כהן = איסר הראל ואורי אבנרי = במסווה של גילוי שחיתויות = מנגנון החושך של מפא"י, תמך בגלוי בהכרת אש"ף בכלל
ובהקמתה של מדינה פלשטינית !!
מצ"ב תקציר קצר של מי נגד מי, למה איך וכיצד....
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5653&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E0%E9%F1%F8%20%E4%F8%E0%EC#62. משה פרלמן: ''איך תפסו את אייכמן''
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6452&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E0%E9%F1%F8%20%E4%F8%E0%EC#2סרט על גדעון האוזנר ז''ל: ''אהיה להם לפה''
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6452&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E0%E9%F1%F8%20%E4%F8%E0%EC#9''כך תליתי ושרפתי את אייכמן..'' |קשה לקריאה|
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5770&forum=gil&viewmode=all&keywords=%FA%EC%E9%FA%E9מי העלים את אייכמן?
http://www.shofarnews.co.il/site/ARDetile.asp?id=8280

_______


פרס: ''ההסטוריה לא חשובה, מה שחשוב זה העתיד''...למה?!
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=6137&omm=69&viewmode=
מי מפחד מ''תולעת יעקב ודוֹד ישמעאל''?
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6179&forum=gil&omm=0

            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | תייק בארכיון | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
     


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות