גירסת הדפסה          
קבוצות דיון יש לי מה לומר נושא #18738 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 18738   
אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
64032 הודעות, 256 מדרגים, 445 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ח' בסיון תשע''ז    10:04   02.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

יצא לי לכתוב תגובה, והחלטתי שהיא ראויה להשמר. מועתקת כפי שהיא, לא נגענו  

אנחנו יודעים רק מה שאנחנו יודעים.
אנחנו לא יודעים את מה שאיננו יודעים.
הבעיה היא שאנחנו לא יודעים שאנחנו לא יודעים.
השחצנות שלנו מונעת מאיתנו לדעת.
אגלה לכם עתה מה נדע עוד כמה מאות שנים.
כמובן שמי שבטוח שאני לא יכול ללמד את המדע והאנושות, רשאי לדלג ולהקשיב רק לפרופסורים נערצים. כמו חצרוני למשל...

מנקודת מבט עתידית אנחנו עדר של גלמים.
אין לנו מושג היכן אנו חיים. אנחנו כל הזמן מתרוצצים כנמלים שכל הזמן רומסים אותן ואין להן מושג מניין זה בא להן. שנאמר, צר עולמי כעולם נמלה.
אבל בגלל שאנחנו לא יודעים שאנחנו לא יודעים, אז אנחנו מוצאים הסברים במה שאנחנו כן יודעים. כמו שבתקופתו של גלילאו לכל בר דעת היה ברור שהארץ השטוחה עומדת על 4 פילים.

כל המונחים שלנו כמו חוק, דמוקרטיה, כלכלה, מגילת העצמאות, אזרחות וכיוצא בהללו, הם בבחינת הרצוי.
בעוד כמה מאות שנים האנושות תעשה כברת דרך ותופתע לגלות שיש גם... מצוי. מי היה מאמין.
מה ההבדל? פשוט מאוד: אני רוצה להיות מלכת אנגליה. מאוד רוצה, אך זה עדיין לא יוצא.
בתקופתנו, הפרימיטיבית מנקודת מבטו של מי שמקדים את זמנו בכמה מאות שנים, הדרך היחידה שיש לנו להתבונן על המצוי זה סטטיסטיקה וסקרים.

אבל יש פיל על הבמה. אנחנו לא יודעים על קיומו ולא מסוגלים לדעת. אני כבר צועק 17 שנה, גם אם אצעק עוד 17 שום דבר לא יעזור. מבחינת הבשלות זה נראה שיקח עוד מאות שנים. למרבה הצער. אנחנו כה גלמים שאנחנו מתעקשים על זכותנו הלגיטימית להמשיך להיות גלמים. כמי שעיניו פקוחות, אני חייב לומר שאנחנו פתאטים.
אתם יודעים שאני פוץ, מגלומן, שחצן וכו. אבל להתייחס עניינית... זו כבר דרישה מוגזמת.נסחפתי, אה?

לענייננו, מהו הפיל? פילהרמונית? טפיל? פילפל? פרופיל? נפיל? מי שמכיר אותי יודע, זהו כמובן פיל התרבות.
בעוד כמה מאות שנים נבין שהתשובה לכל השאלות היא חוק הטבע מספר 2. חוק העדר. כלומר תרבות, נורמות, מוסכמות, ערכים, קונספציות, תפיסות קולקטיביות. פיסי.
אני יודע שלא המצאתי שום מושג חדש. בשבילכם זו הוכחה מוחלטת שהכל ידוע ואתם יכולים לרוץ לישון על זרי הדפנה. אבל אני אומר לכם: זו הטעיה! אנחנו לא מגרדים את קצה קצהו.

בעוד כמה מאות שנים נזרוק לפח האשפה את כל עולם המושגים של תקופתנו ונדבר רק תרבותית.
אוקיי, כעת נתחיל לדבר בשפה העתידית. השאלה היא כמובן: מהן התרבויות שלנו?
במקרה הכינותי תשובה. ממש במקרה בדקתי ולהפתעתי גיליתי שאנו חיים בחברה הנהנית מתרבות עושק, שחיתות, חזירות, וכמובן נאורות.
כמובן שתרבות ערב נמצאת דרגה שלמה מתחתנו, תרבות ברברית זוועתית, אבל האמת היא שגם לנו יש מה לשפר...

חוק, ציונות, אזרחות, מגילת העצמאות, חוקי עבודה. הכל שטויות. רצוי. מה המצוי? תרבות עושק. מה שאתם כעוורים קוראים משק עבודה אני קורא שוק עבדים מודרני.
נפרגן, אין שום בעיה. מי שרוצה לפרגן לעדר החזירים הרועים אותנו ויונקים את לשדנו מוזמן להכנס לאשכול הפירגון בפורום יש לי מה לומר.

תכלס, לא משנה מה אומר החוק, מגילת העצמאות או האזרחות. מה שקובע זו השאלה איזו מדינה אנחנו רוצים? אם טוב לנו בחזיריית עושק? אפשר להמשיך לברבר את המוח כרגיל. בכיף, לא אפריע לכם.

אבל, אם אנחנו רוצים מדינה מתוקנת? זה מה שיש לעשות: להקים משטרת תעסוקה, כל עושק מורשה שיעלה בחכה ישלם לעבד העשוק שלו פיצוי פי עשרים לפחות!!! לכל עובד שעשק על כל גרוש שעשק! הכריח מנופאי לעלות על מנוף ביום עם רוחות שסיכן את חייו? אין שום בעיה. יתכבד החזיר וישלם למנופאי מאה אלף שח. בעצם, למה שלא ישלם חצי מיליון? רוצה לסכן? שיסכן את הילדים שלו.

נכון או לא?... בודאי שבטח. חייבים לחוקק חוק פגיעה פיצוי. פגעת תפצה. אבל פיצוי נאה והולם. ברברת זה נפלא, אבל צריך גם פיצוי עתק. כדי שהפושע יהרהר פעמיים אם כדאי לו וכדי שהקורבן יתחיל לחייך.

חייבים לחוקק חוק חובת תום לב! רוצה להרוויח בחברה קפיטליסטית? בכיף. תן תמורה. מלאה. אותיות קטנות לפח האשפה. לא יצאת מגדרך לספק תמורה הולמת לכספו של שלקוח? פצה אותו פיצויים נאים והולמים, שיכאבו לך בכיס. ככה כן בונים חברה!

כל הטרמינולוגיה של קפיטליזם, סוציאליזם, קומוניזם, קשקשניזם, חוק, דמוקרטיה, כלכלה, אזרחות, הכל בולשיט! עשן בעיניים. מאטריקס. חברה מתנהלת רק על פי דבר אחד: תרבות! תוך כמה מאות שנים נדע.

המדינה קיימת למען אזרחיה. ביבי הוא לא האזרח מספר 1 אלא המשרת מספר 1. לאליטות יש רק תפקיד אחד בחיים: לשרת אותנו, העם, הציבור. אברהם, משה, שלמה, הרצל, בן גוריון לא הקימו כאן מדינה עבור החזירים הקפיטליסטים אלא למען העם היהודי! זה לא סוציולוגיה, לא סוציאליזם ולא קומוניזם. זו פילוסופיה אלמנטרית!

מדינה זה לא דבר פשוט ולכן אנו נעזרים בשירותיהן האדיבות של האליטות היקרות שלנו. יקרות מדי, כמה הן עולות לנו? אופס שכחנו לבדוק... וגם בכלים משוכללים ומתקדמים: חוק, דמוקרטיה, כלכלה. אבל כולם כלים, כולם נועדו לשרת אותנו, לרבות הכלכלה הקפיטליסטית.
רק תזכורת במקרה שמישהו מרוב התלהבות מהכלי, שכח את מטרתו...

ברשותכם אקצר ואסיים כאן.
תודה על ההמתנה, סליחה על הסבלנות.
כפי שאתם אולי שמים לב, הרבה הערכה אל בני תקופתי המסרבים בעקשות ראויה לציון להבין היכן הם חיים, אין לי. מן הסתם גם לכם, נו טוף, אנחנו תיקו...
אין צורך להודות.

לקוח מכאן
https://rotter.net/forum/scoops1/405663.shtml#35

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  רק דיברתי אהרון5 04.06.17 14:13 1
     מבין שזה אשכול פרטי :) פיטר 04.06.17 14:34 2
         למה? אהרון5 04.06.17 16:06 3
             עניין ״התרבות״, לעניות דעתי הוא סובייקטיבי ותלוי זמן פיטר 05.06.17 20:36 8
                 עוד פיטר 06.06.17 00:06 9
                     וספציפית לעניין ״התרבות החזירית״ פיטר 06.06.17 07:54 13
                         אתה מבלבל את עצמך אהרון5 06.06.17 08:23 14
                             תשובה פיטר 06.06.17 08:31 15
                                 זה מה שיהיה פיטר 06.06.17 08:39 16
                                     קריקטורה נפלאה אהרון5 06.06.17 11:04 17
                                 משכוכית במשמעות רועה? אהרון5 06.06.17 11:12 18
                                     משכוכית במובן זו הראשונה בעדר (עם פעמון), שכולם הולכים אחריה ללא שיקול דעת פיטר 06.06.17 11:19 19
                                         מעבר לאמור, שים לב לארבע ההנחות של הברירה הטבעית לפי דארווין, מתוך מוצא המינים פיטר 06.06.17 15:42 20
                                             יש דמיון ביני לבין דרווין אהרון5 06.06.17 19:52 22
                                         אנחנו מתפרשים ומתרחקים אהרון5 06.06.17 19:29 21
                                             תשובות פיטר 06.06.17 23:09 23
                                                 טוב אתה אהרון5 07.06.17 01:11 24
                                                     אנא פיטר 07.06.17 04:55 25
                                                         אנחנו מתקרבים לדו שיח של חירשים אהרון5 07.06.17 07:05 27
                                                             להלן פיטר 07.06.17 07:25 29
                                                                 בשביל זה כנראה צריך להיות גאון אהרון5 07.06.17 10:25 31
                                                                     רגע של פסיכולוגיה פיטר 07.06.17 19:54 33
                                                                         במקרה יש לי תואר ראשון בפסיכולוגיה אהרון5 07.06.17 22:04 34
                                                                             קראתי היטב את מה שכתבת ואפילו מספר פעמים פיטר 07.06.17 22:30 35
                                                                                 בהחלט אהרון5 07.06.17 23:03 36
                                                                                     תשובה פיטר 07.06.17 23:47 37
                                                                                         תודה על הכנות אהרון5 08.06.17 11:50 38
                                                     נ.ב פיטר 07.06.17 05:27 26
                                                         אכן יש מה לשפר אהרון5 07.06.17 07:23 28
                                                             שוב פיטר 07.06.17 07:38 30
                                                                 שוב שוב אהרון5 08.06.17 12:03 39
                                                                     תפסתי איזו הרעלת מזון חריפה, אענה כאשר אחלים פיטר 08.06.17 22:20 40
                                                                         שתה הרבה מים, תנוח, אולי אפילו תצום קצת אהרון5 09.06.17 10:43 41
                                                                             תודה, זה בדיוק מה שאני עושה פיטר 09.06.17 11:01 42
                                                                                 יופי של דיון אהרון5 09.06.17 15:10 43
                                                                                     אהרון לפנתיאון Sub 09.06.17 15:51 44
                                                                                     לגבי הבקשה בכיף, ברגע שאתאושש. כרגע הכל עדיין מהמיטה ובחצי ערפול פיטר 09.06.17 23:34 45
                 ודאי אהרון5 06.06.17 07:50 12
  נו, עוד לא מצאת זמן לכתוב ספר ? המסביר 04.06.17 18:59 4
     חחח אני אוסף את הפרקים, הנה עוד פרק הפעם בנוגע לכיבוש אהרון5 04.06.17 20:40 5
         כל מילה זהב, איפוא הספר ? אני רוצה לראות אותך בסטימצקי ובצומת, וגם בשלושים שפות המסביר 05.06.17 12:37 7
             תודה אהרון5 06.06.17 07:32 11
  כאילו שכיום אין מספיק חסמים לעצמאים ויזמים במדינת ישראל בן אדם 05.06.17 08:53 6
     בוא נעשה סדר אהרון5 06.06.17 07:26 10
  תגובה נוספת בנוגע לאום אהרון5 07.06.17 13:23 32

חבר מתאריך 19.10.15
יום ראשון י' בסיון תשע''ז    14:13   04.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. רק דיברתי  
בתגובה להודעה מספר 0

והמנופאים מאיימים

https://rotter.net/forum/scoops1/406257.shtml

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
פיטר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.11.13
14073 הודעות, 169 מדרגים, 336 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בסיון תשע''ז    14:34   04.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מבין שזה אשכול פרטי :)  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 19.10.15
יום ראשון י' בסיון תשע''ז    16:06   04.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. למה?  
בתגובה להודעה מספר 2

אתה מוזמן להתפרץ לדלת פתוחה.

חבר מתאריך 10.11.13
יום שני י''א בסיון תשע''ז    20:36   05.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. עניין ״התרבות״, לעניות דעתי הוא סובייקטיבי ותלוי זמן  
בתגובה להודעה מספר 3

מה שהיה תרבותי להפליא במחוזותינו לפני שנים מספר עלול להיות חוסר תרבות לחלוטין באותה חברה ובקרב אותם אנשים (למשל מנהגי אכילת בשר בקרב חלק מהאוכלוסיה). היות שכך, העלאה על נס של משהו שהוא לחלוטין גמיש כאיזה דגל נפלא לנפנף בו היא מאוד בעייתית מבחינה מדעית. מבין את הרציונל ואת ההסברים ועדיין נראה שאתה עושה אידאליזציה לעצמך, וזאת ללא שום ביקורת עצמית.

אם תרצה לקבל הסכמה או תמיכה רעיונית, אנא נסה בכל דרך לסתור את דעותיך עצמך (מה שדי קל כאמור בהקשר התרבות למשל), ורק כאשר נכשלת בכך משתמע מזה שאולי אתה צודק. אחרת כאמור, קשה מאוד להתייחס ברצינות ובאופן מדעי מקובל לנאמר

חבר מתאריך 10.11.13
יום שלישי י''ב בסיון תשע''ז    00:06   06.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. עוד  
בתגובה להודעה מספר 8

מה שאתה למעשה מציע הוא קודקס חוקים שונה מהקיים ובעל דגש חברתי. מה שלא קשור בהכרח לתרבות, בדיוק כמו שהחוק הקיים בישראל לא בהכרח עולה בקנה אחד עם תרבות זו אחרת (בפרט שחלקו בכלל מנדטורי או התפתחות של כזה).

אם בקודקס חוקים חדשים עסקנן, מציע שתקרא את הספר ״השולטים בעתיד - הון-שלטון, טכנולוגיה, תקווה״, של רועי צזנה. יש סיכוי שתגלה שחלק מהרעיונות שהזכרת כבר מצויינים שם ואף ישנם רעיונות נוספים דוגמת מתן ״תגמול״ מוחשי על מעשים טובים בצד ״עונש״, משמעותי יותר על פשיעה ועוד. מרתק

חבר מתאריך 10.11.13
יום שלישי י''ב בסיון תשע''ז    07:54   06.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. וספציפית לעניין ״התרבות החזירית״  
בתגובה להודעה מספר 9

ערכתי לאחרונה בתאריך 06.06.17 בשעה 08:10 בברכה, פיטר

עם כל הכבוד לטבע האנושי ולחברה האנושית בכללותה, היא עדיין קיימת בסך הכל כ-10,000 שנים עם המעבר מציידים מלקטים ליישוב קבע ופיתוח חקלאות. זאת בשעה שהטבע בכללותו, על שלל היצורים החברתיים והלא חברתיים החל להיווצר לפני כמיליארד שנים ועבר תהליכי אבולוציה מהירים במשך של כ-10 מיליון שנים ומאז ממשיך להתפתח לשלל מגוון בעלי החיים שישנם כיום. מביניהם היונקים התפתחו לפני כ-200 מיליון שנים. האדם המודרני (כזה שהיה יכול להעמיד צאצאים איתנו), כנראה נוצר כחצי מיליון שנה לפני זמננו.

אחרי ההקדמה הארוכה משהו, מה שאני מנסה להגיד הוא שחוקי הטבע קיימים הרבה לפנינו ומן הסתם יתקיימו גם הרבה אחרינו. ההשוואה הטובה ביותר למערכות חברתיות יעילות הן אורגניזמי על - חברת בעלי חיים מאותו מין אשר מקיימת ״קן״, שהוא למעשה מעין בעל חיים שלם המורכב משלל יצורים שלכל אחד תפקיד במערך הכולל אך למערך עצמו קיימת חשיבות מעל לפרט עצמו. כך למשל בקן נמלים או דבורים, הקן הוא ״היצור״, כאשר בו יש פרטים המשרתים את הכלל די דומה לתאים בגוף - יש נמלים או דבורים לוחמות המגינות על הקן (במקרה של דבורים אפילו מתות לאחר העקיצה), מלכה המייצרת ביצים, זכרים - שלא עושים הרבה ולכן לעיתים אפילו מתים מיד לאחר ההפרייה של המלכה וכדומה. לאור כך, ניתן להגיד שבחברה אנושית אידאלית, לכל פרט יהיה תפקיד שמשרת את כלל האנושות באופן כזה שהכלל ירוויח בצורה הרמונית.

ובחזרה לענייני החזירות וכולי. כסף הוא פיקציה. פיקציה שמשותפת היטב בין כולם ומשמרת את עצמה היטב בשל האמונה הקולקטיבית בה. עם זאת, אין באמת משהו שעומד מאחורי הכסף. הצעתך לחלוקה חדשה למעשה תעקר את המהות מהכסף ותביא להפסקת האמונה בו כאמצעי מקובל לחלוקת משאבים. במצב כזה, בשלב הראשון יפנו לחלופה מוחשית, דוגמת זהב וסחורות ובהמשך יהיה כאוס מוחלט. נכון שחלוקת המשאבים הדמיוניים כיום היא לא מאוזנת, אבל מעשית היא מאפשרת המשך קיום של האשלייה המשותפת. מה תעזור חלוקה מחדש כאשר הקונצפט ילך לאיבוד?

חבר מתאריך 19.10.15
יום שלישי י''ב בסיון תשע''ז    08:23   06.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. אתה מבלבל את עצמך  
בתגובה להודעה מספר 13

אבל לא נורא, אעזור לך לעשות סדר. מה שכתבת בהתחלה נכון, אבל לא קשור. מה שכתבת בסוף קשור אבל לא נכון.

לא משנה אם האבולוציה ארכה שנתיים וחצי או מיליארד שנים, ולא משנה אם קן הוא כן או לא. מה שחשוב זה השורה התחתונה, והיא?

1. חוקי הטבע החברתיים. האם האנושות מבינה אותם או לא? במקרה שהיא לא מבינה אותם היא מסתובבת בעלטה כעדר של גלמים והכל קורס, עיניך הרואות: קריסה כוללת בכל התחומים החברתיים.

2. האם האנושות מתנהלת בצורה יעילה? למרבה הפלא, מי שמכיר את חוקי הטבע לא מופתע לגלות שחוק הטבע מספר 1 ממשיך לשלוט, החזק ממשיך לנצח, החזירים עושקים את הכלל. האנושות לא מתנהלת כקן שהוא כאורגניזם אחד, אלא עדרים של מיליארדי מסכנים המשרתים עדרים של חזירים.

הפחד שלך מן הבלתי נודע הוא מובן, אך לא מנהלים אנושות על ידי כך שמפחדים מהפחד. אני בהחלט פתוח לדיון ציבורי בנושא, אין לי שום כוונה לבצע מחטף. כל שהצעתי הוא ריסט, איתחול, פורמט. הכלכלה השתבשה, מאתחלים אותה וממשיכים כרגיל למעט השינויים המתבקשים.

חבר מתאריך 10.11.13
יום שלישי י''ב בסיון תשע''ז    08:31   06.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. תשובה  
בתגובה להודעה מספר 14

כאשר יש מגבלת משאבים ביחס לגודל אוכלוסיה, מנגנון האיזון מייצר פתרונות. מחלות, סטיות ופשיעה (אפילו נרחבת דוגמת האיסלאם), מווסתות את כמות האוכלוסיה בהתאם למגבלות המשאבים. לשמחתנו אנחנו נמצאים פיזית באיזור שהפכנו לשופע ולכן וויסות פחות נדרש כאן. עובדה ידועה היא שבמדינות עשירות, כמות הפשיעה נמוכה יחסית. מכאן שעודף התערבות למעשה תפריע לתהליכים הטבעיים ואף עלולה לעשות נזק עצום שאפילו שלא ניתן להעריך

הבהרה קטנה וחשובה: החזירים הם חלק מהעניין. תנטרל אותם -ישאר עדר של 8 מיליארד מסכנים, אך הפעם הם יהיו גם ללא משכוכית

חבר מתאריך 10.11.13
יום שלישי י''ב בסיון תשע''ז    08:39   06.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. זה מה שיהיה  
בתגובה להודעה מספר 15

חבר מתאריך 19.10.15
יום שלישי י''ב בסיון תשע''ז    11:04   06.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. קריקטורה נפלאה  
בתגובה להודעה מספר 16

מתארת יפה את מה שאני מכנה לרוץ קדימה לתהום, או לרוץ קדימה בלי לדעת לאן. מתאר נכון את האנושות בתקופתנו. עדר של נאורים שרץ קדימה לקראת עולם אסלאמי וקריסה חברתית וכלכלית. זה לא רק מה שיהיה, אנחנו כבר בעיצומו.

חבר מתאריך 19.10.15
יום שלישי י''ב בסיון תשע''ז    11:12   06.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. משכוכית במשמעות רועה?  
בתגובה להודעה מספר 15

אם אתה מנסה להפחיד אותי, תצטרך להתאמץ יותר. אם אתה מנסה להפחיד את עצמך, אז אני אתאמץ...

אם העדר יהיה מודע למינופלציות שרועיו מבצעים עליו, האם זה יגרום לכך שהוא ישאר ללא רועה? כמובן שלא. הנהגה תמיד תהיה, רק שהפעם מושחתים וחזירים לא יוכלו להתחבא מאחרי האימפוטנציה של שלטון החוק.

בנוגע לויסות, אני אומר דבר מאוד ברור: האנושות חייבת להשקיע בקונדומים. יפה מאוד מצידם של המוסלמים שהם שוחטים בכמויות, אבל מסתבר שלמרות זה והרעב והמגיפות, איבדנו שליטה על אוכלוסיית העולם. אני מניח שתצטרף אלי בכך שנתנגד התנגדות נחרצת לדילול אוכלוסיה באמצעות זוועות. אנחנו לא נאצים.

העולם השלישי חייב לאמץ את המדיניות של סין. בטח שלא לתגמל ערבים על כך שהם מייצרים ילדים מקיר לקיר בלי הגבלה, על ידי חלוקת מענקי ילדים!

נו, המאמץ שלי הצליח?
כל הכבוד על המאמץ, בסוף תגלה שאני צודק.

חבר מתאריך 10.11.13
יום שלישי י''ב בסיון תשע''ז    11:19   06.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. משכוכית במובן זו הראשונה בעדר (עם פעמון), שכולם הולכים אחריה ללא שיקול דעת  
בתגובה להודעה מספר 18

ערכתי לאחרונה בתאריך 06.06.17 בשעה 11:30 בברכה, פיטר

https://en.m.wiktionary.org/wiki/bellwether

אני לא מנסה להפחיד לא אותך ולא את עצמי. בקרת ילודה בעייתית מבחינה מוסרית, לא פחות מדילול אוכלוסייה דוגמת הפתרון הסופי. מציע בחום שלא להעלות מחדש רעיונות כאלו. תן לטבע שהרבה יותר חכם ממך וממני לדאוג לכך שהמאזן בין המשאבים לאוכלוסיה ישמר באופן טבעי, כפי שפירטתי בתשובות הקודמות.

עצה ידידותית באמת מכל הלב, הנסיונות להתחפש לבורא עלולים להביא אותך לסיטואציה של שלילת החופש וזה לא מומלץ. אני מודע לחלוטין לרצון הטוב והכוונה לשפר, אבל כידוע הדרך לגיהינום וכו׳. חשוב לשים לב לגבולות הסביר ואם זה לא ברור אסביר לך בפרטי.

ספציפית בנושא הערבים, מציע שתראה את ההבדלים בין אסטרטגיית הרביה של דגים לעומת יונקים. הדגים משריצים כמות עצומה של ביציות וזרע למים בתקווה שאחוז כלשהו מהדגיגים ישרוד. רובם לא קשורים או משגיחים על אותם דגיגים ומסתבר שבסוף חלק אכן שורדים. מנגד, אצל היונקים ובפרט המפותחים מביניהם, האסטרטגיה היא ילודה מאוד מצומצמת אולם השגחה הורית צמודה על אותם צאצאים עד לבגרות ולעיתים אפילו מעבר. היתרון הברור הוא חינוך ועקב כך שיפור מהותי מדור לדור בשעה שאצל הדגים (או הערבים לשם ההשוואה), השמירה היא על המשך הגנים בלבד ופחות שיפור והתפתחות. שתי האסטרטגיות לגיטימיות, תבחר במי מהן לעשות שימוש. להשמיד את כל הדגים זה רעיון רע, גם אם חלקם מציקים לנו

חבר מתאריך 10.11.13
יום שלישי י''ב בסיון תשע''ז    15:42   06.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. מעבר לאמור, שים לב לארבע ההנחות של הברירה הטבעית לפי דארווין, מתוך מוצא המינים  
בתגובה להודעה מספר 19

1. פרטים שונים בתוך אותו מין שונים זה מזה (ע״ע ערבים)

2. חלק מהשונות הזאת מועברת בתורשה לצאצאיהם (ישנה גם תורשה התנהגותית חברתית)

3. בכל דור נוצרים (או נולדים) יותר פרטים מאלה המסוגלים לשרוד (ע״ע עודף ילודה)

4. ההישרדות והרבייה של פרטים אינה אקראית. הפרטים שמצליחים לשרוד ולהתרבות, או אלה שמצליחים להתרבות הכי הרבה, הם הפרטים שלהם התכונות המתאימות ביותר. (החזק שורד)

כך משתנים מאפייני האוכלוסייה מדור לדור. רק חלק מהפרטים זוכים לשרוד ולהתרבות (הנחה 3); הפרטים שזכו לשרוד ולהתרבות הם בעלי תכונות מסוימות, שעזרו להם לשרוד (הנחה 4); הם מורישים את התכונות האלה לצאצאיהם (הנחה 2). לכן בדור הבא תכונות מועילות אלה יהיו נפוצות יותר. לכן שכיחות תכונות שונות משתנה באופן הדרגתי ומתמשך באוכלוסייה. האבולוציה של האוכלוסייה מתרחשת כתוצאה מהשפעת הברירה הטבעית על פרטים באותה אוכלוסייה.

במילים אחרות, אין חדש תחת השמש, עולם כמנהגו נוהג וגם אתה לא באמת מחדש ״בחוקיך״. הגם אם אתה מיטיב להסביר אותם למי שאינו בקיא בתחום. וזה כמובן מבורך למעט החלקים של ההאדרה העצמית שמיותרים להפליא.

חבר מתאריך 19.10.15
יום שלישי י''ב בסיון תשע''ז    19:52   06.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. יש דמיון ביני לבין דרווין  
בתגובה להודעה מספר 20

בוא נשים בצד את כל העניין של האדרה עצמית. נסכם שלדעתי יש לי משהו גדול ביד.

כן, אני מכיר את האבולוציה, ובהחלט מעריך את התיאוריה. יש דמיון מסויים לתיאוריה שלי, אבל הוא קטן. בקצרה: דרווין אומר המתאים שורד, אני אומר החזק מנצח. היטלר לא התאים ולא שרד. כשהיה חזק ניצח. עד שנוצח. דרווין מדבר על תורשה, אני על סביבה. הוא מדבר על מיליוני שנה, אני על אירועים אקטואליים בתקופה.

חוק הטבע החברתי מספר 1, שאני גיליתי אותו, ואני אומר שכל גורילה הבין אותו לפני מיליון שנה, ומי לא מבין? המדע! האנושות! הוא חוק הג'ונגל החזק מנצח.

נכון, חוק טריוויאלי. אגב, גם החוק השני, חוק העדר טריוויאלי. הבעיה שהאנושות מתנהלת כאילו היא לא מבינה אותו. יש חוק, דמוקרטיה, כלכלה, הידד. מרגע זה רצים עם משכוכית קדימה בלי לדעת לאן, ומה שיקרה יקרה. ואכן מה שקורה קורה: הכל מתרסק.

וכולם מבסוטים כי צר עולמנו כעולם נמלה. אבל אם היינו מגלים את חוק הטבע מספר 1 היינו מגדירים את מטרתה של האנושות כריסון החזקים ואז בודקים האם הצלחנו לרסנם? להפתעתנו היינו מגלים שלא. אבל זה יקרה עוד כמה מאות שנים. כי אנחנו עדר של גלמים, ולא מסוגלים להבין מה שכל גורילה הבין לפני מיליון שנה. התלהבנו מעצמנו ודילגנו על השלבים הבסיסיים.

חוק הטבע מספר 2, חוק העדר קובע שבכל דור ודור האנושות מקובעת בקונספציות כלשהן. בשפה מקצועית זה נקרא קופסה. כדי לחשוב מחוץ לקופסה צריך להטיל ספק בערכים ובקונספציות של התרבות. אבל כאמור, מאחר ואנחנו עדר של גלמים, אין בשלות לכך בתקופתנו.

חבר מתאריך 19.10.15
יום שלישי י''ב בסיון תשע''ז    19:29   06.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. אנחנו מתפרשים ומתרחקים  
בתגובה להודעה מספר 19

אין שום בעיה עם בקרת ילודה.
אין גם שום מקום להשוואה להשמדה.

אתה סבור שאני מתחפש לאלוהים?
מדוע?

אכן כוונות טובות מובילות פעמים רבות לגהינום, אבל כוונות רעות בטוח מובילות לשם...

אני בפורום הזה נזהר מאוד בדברי מחשש להיחסם. לא הייתי ממהר להשוות ערבים לדגים... למרות שההסבר בהחלט מעניין.

ידידי היקר, אני גיליתי את חוק הטבע מספר 2. אני מבין את חשיבותו. האנושות בתקופתי רחוקה מכך כרחוק מזרח ממערב. לכן כרגע נראה שהיא תגלה אותו רק עוד כמה מאות שנים. שנאמר אין נביא בדורו. מכיוון שכך הרי שאני יודע מהן השאלות ומהן התשובות, מהן הבעיות ומהן הפתרונות. אני יודע להציל את האנושות, כל הנדרש הוא שיקשיבו. באופן טבעי אף אחד לא מוכן להקשיב. גם אני במקומך הייתי מסתייג מדבר כזה, אבל הייתי סקרן להקשיב. וגם אתה בהחלט שואל ומקשה.

אני משווה את חשיבות הגילוי שלי לגלילאו. כפי שאתה רואה אני לא מתחמק משום שאלה, ומתמודד עם שאלותיך יפה. אני לא דורש כבוד או כסף. למעשה אני לא דורש כלום. יתירה מכך, ויתרתי על זכויות יוצרים וקניין רוחני והענקתי אותם למי שיצליח לשווק את התגלית לעולם, כי הבעיה היא שיווקית. המכרז במרכאות עדיין פתוח, גם אתה יכול להיות האדם שיציל את האנושות, אם תבין את חשיבות התגלית ותצליח להעלותה למודעות התקשורתית.

כך ניטרלתי את מוקש הכבוד והצניעות והמגלומניות ושאר קישקושין. אני טוען שאני יודע לפתור את כל בעיות האנושות. כמעט. בוא לא נתפס על קטנות. אתה מוזמן לאתגר אותי ולבדוק את הפתרונות שלי. הכל במסגרת הנורמאלי. אין לי הוקוס פוקוס. 7 מיליארד אנשים אני לא יכול להעלים. אבל לא צריך להיות גאון שחייבים לאמץ את המדיניות הסינית לעולם הערבי.

אבל אף אחד לא עושה את זה. כל העדר רץ קדימה בלי לדעת לאן, עם משכוכית או בלי, ואף גולם מכל הפילוסופים לא מצליח להעלות על הדעת: שמא על האנושות להטיל ספק בדרכה...

אני בחרתי בהנס כריסטיאן אנדרסן כפילוסוף החכם ביותר, כיוון שהוא הבין את חוק הטבע מספר 2 בספרו בגדי המלך החדשים. האנושות חושבת שזה סיפור ילדים, עוד כמה מאות שנים היא תבין שזה הקיום הבסיסי של החברה האנושית.

אני שמח לאתגר שאתה מעלה לי, ואשמח להתמודד עם כל שאלה. תודה על התעניינותך.

חבר מתאריך 10.11.13
יום שלישי י''ב בסיון תשע''ז    23:09   06.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. תשובות  
בתגובה להודעה מספר 21

עדיין לדעתי מה שאתה מתאר ״כתגלית החוקים״, ידוע מקדמת דנא, אמנם בהקשרים אבולוציוניים יותר מחברתיים אבל המהות היא אותה מהות.

ברמה הפרקטית, הרעיונות המוצעים דוגמת הגבלת ילודה וגניבת חלק מהממון של העשירים וחלוקתו לעניים משל רובין הוד מודרני הם לא באמת פרקטיים. הן בהקשר היותם לא חוקיים, הן בהקשר היותם לא מוסריים ולמעשה כולם יחדיו לחלוטין בלתי ישימים בעליל. אשמח מאוד למפרט חלופי של רעיונות ליישום המודל החדש, אולם שאינם בעייתיים כאמור.

עוד הערה קטנה, שמת בוודאי לב לכך שאתה חוזר שוב ושוב על אותם הסברים ועדיין הרוב המכריע של האוזניים נשארות ערלות. למרות שלזכותך יאמר ששפתך רהוטה ומובנית ואף מתובלת היטב בהומור שמנעים מאוד את הקריאה (לי אישית), עדיין נראה שהתכנים לא מתומצתים דיים.

מציע לנסח מחדש את המכלול בצורה הבאה:
• מצב נתון: חלוקה לתתי נושאים רלוונטיים לדיון
• חסרונות: כללית וספציפית לכל תת נושא

• מצב מוצע: כנ״ל
• יתרונות למימוש: כנ״ל
• הצעות אופרטיביות (אנא ריאליות): כנ״ל

הכוונה למבנה תמציתי ולאחריו הרחבה. החלק המהותי במיוחד הוא ההצעות לשיפור ושוב אבקש להדגיש *ריאליות*. ההצעות הנוכחיות לצערי הרב, כאמור, אינן ישימות ולכן לא רלוונטיות כלל ועיקר ברמה הפרקטית בטווח הנראה לעין

חבר מתאריך 19.10.15
יום רביעי י''ג בסיון תשע''ז    01:11   07.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. טוב אתה  
בתגובה להודעה מספר 23

אני אוהב את האתגרים שלך. כל הכבוד.
זה לא אומר שלא אבקר אותך, כן?...

עמלתי קשות להסביר לך את ההבדל ביני לבין דרווין. בתגובה אתה מנפנף אותי ואומר שבאופן כללי זה ידוע, מה זה משנה תורשתי או סביבתי? חחח אותי הצחקת, אותך לא?

אסביר לך. אתה חש בטעות שהדברים ידועים. זהו אחד המסיחים הגדולים המונעים את גילוי התיאוריה. בהזדמנות אתן לך את הרשימה המלאה עם כל 17 המסיחים. בינתיים נסה להתעלות על עצמך, ושאל את עצמך האם יתכן שהתחושות שלך משקרות לך, משכרות אותך, מטשטשות ומבלבלות אותך ומטעות אותך? כמובן שלא יהיה לך קל לזהות זאת כי הרגשות שלך זה אתה.

הרעיונות מעשיים מאוד. עובדה סין יישמה אותם. לא ידוע לך שבסין היה מותר רק ילד אחד?... לא מתאים למוסר שלך? אז לא. לא נורא... גם רעיון הרובין הוד יושם, לא בהצלחה גדולה, אבל בטח לא דמיון, קוראים לזה קומוניזם. אז הרעיון שלי הוא להפיק את המיטב מהקומוניזם והקפיטליזם. כמובן לא לחזור על טעויות העבר. לא ונצואלה, ולא שגיאות הקפיטליזם הקיצוני. כל סעיף פה נושא לדיון ארוך.

משעשע אותי שעשית איקס על הרעיונות שלי ודרשת אחרים. הרעיונות שלי גאוניים! אני לא הולך להחליף אותם רק בגלל שכבודך קבע כהרף עין שהם פסולים על הסף... אני נוהג לסיים כל רעיון שלי במשפט: אין צורך להודות, פרס נובל כרגיל במייל. יקח לך זמן להבין את הגאוניות של כל רעיון.

בנוגע למוסריות ההסבר פשוט: האליטות נמצאות כאן כדי לשרת אותנו. גם בעלי ההון. כולם משרתי ציבור. יש טייקונים רק בגלל שהציבור חפץ בהם. אם שכחת מי קיים למען מי, אשמח להזכיר. בדיוק בשביל זה אני פה. הציבור לא קיים בשביל הטייקונים. סליחה, טעות! תקרא שוב את הודעת המקור של אשכול זה. אמרתי שביבי משרת ציבור וכך הלאה. אני יודע שזה לא אינטואיטיבי, אבל בדיוק לשם כך אני עוסק בשינוי תפיסות שגויות.

אוקיי, הרעיון שלך להיות מסודר בהחלט מדבר אלי. בוא ננסה דוגמה לפתרון גאוני. 3 ציפורים במכה אחת. הון שחור, שחיתות, סיאוב. אף גולם לא מצליח להתגבר על מכות מצרים האלו. אני במכה אחת.

הבעיה ידועה. המטרה: מיגור ההון השחור, השחיתות והסיאוב. השיטה: הפרטה. הרציונל: מוטיבציה. למושחתים אין מוטיבציה להלחם בשחיתות. הם ינצחו את השחיתות בדיוק כמו שערפאת ינצח את הטרור... הדרך: מפריטים את המאבק בבעיות החברתיות. החברות הפרטיות יקבלו שכר כשיעור מסוים מהכספים שיחסכו. ובעצמן יעניקו שיעור עוד יותר קטן למלשינים. רעיון גאוני, תוך שנה הבלתי אפשרי היסטוריה...

כתבתי פעם בצורה לא מספיק מסודרת את סיכום הרעיונות הכי חשובים שלי לאנושות. אתה מוזמן להציץ ולהתרשם

http://m.news1.co.il/ArticlePage.aspx?docid=107256&subjectId=3

לילה טוב.

חבר מתאריך 10.11.13
יום רביעי י''ג בסיון תשע''ז    04:55   07.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. אנא  
בתגובה להודעה מספר 24

הרעיונות מעשיים מאוד. עובדה סין יישמה אותם. לא ידוע לך שבסין היה מותר רק ילד אחד?... לא מתאים למוסר שלך? אז לא. לא נורא..

אתה מדבר על מהלכים שיכולים היו להתקיים (אם בכלל), רק בדיקטטורות בהן לשלטון (החזירים), שליטה טוטאלית בהמון. וגם שם, דוגמת סין, אותו החוק בוטל בסופו של דבר לפני מספר שנים בלחץ ההמון. אני מנסה (באמת), לחשוב על יישום פרקטי ואתה מנגד מתעקש (שוב ושוב ושוב), להפריח מגדלים דמיוניים באויר.

ההצעות הנוכחיות שלך ליישום אינן ישימות כלל ועיקר. הן היו יכולות להיות ישימות בעולם דמיוני שבו אתה סוג של אל (כאמור), שמחליט לעשות מה שבא לו תוך התעלמות טוטאלית מהמקובל, החוקי והאפשרי.

אדגיש שוב, לבוא ולהגיד: ״אני הבנתי הכל! בשביל לפתור את בעיות העולם צריך להפוך קש לזהב! זה הפתרון. עכשיו תעשו את זה והכל יסתדר. אתם פשוט לא מבינים כמה שהפתרון ברור ונגיש. אמשיך להגיד - קש לזהב!״, זה לא שונה מהותית מההצעות שלך. גם אם קיים היגיון כלשהו ברעיונות הבסיסיים, עדיין, ההצעות ליישום תלושות לחלוטין מהאפשרי. לכן כל מגדל הקלפים, מפורט ככל שיהיה, מתמוטט עוד באיבו.

להטוטי המילים והניסוחים המתוחכמים להפליא לא יעזרו. ״המהפכה״, אותה אתה מציע בלהיטות ואדיקות רבה איננה מעשית, שוב, איננה מעשית. אתה יכול להמשיך ולצעוק ״המלך הוא עירום״, אם הדרך המוצעת לשינוי היא דמיונית - זה לא יקרה לעולם.

אנא שב עם עצמך. עשה סדר בראש ונסה להבין שגם אם הרעיון בבסיסו בעל היגיון, אם הדרך אליו איננה הגיונית (לחלוטין), למעשה לא עשית כלום חוץ מלתת מקסם שווא. זה נחמד לסיפורים ואגדות ואפילו יכול להתקבל במסגרת מדע דמיוני. אבל לא מעבר לזה.

חבר מתאריך 19.10.15
יום רביעי י''ג בסיון תשע''ז    07:05   07.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. אנחנו מתקרבים לדו שיח של חירשים  
בתגובה להודעה מספר 25

אתה מייעץ לי, אך שוכח ליעץ לעצמך. אמרת קש לזהב, למה? אתה מסתפק במשל ושוכח לחזור לנמשל, שהוא העיקר. אתה משוכנע שהפתרונות שלי לא ישימים? למה? שכחת לנמק...

חייבים לרסן את קצב הילודה של העולם השלישי. בעיקר מוסלמים. הוכחתי לך שזה אפשרי, ואתה מתעקש שלא, כי זה לא מוסרי וגם כי סין ביטלה את זה. אתה לא רואה את הסתירה? אם זה נגמר זה היה! ואם זה היה זה כן היה! כלומר זה יכול להיות!

אם זה לא מוסרי מבחינתך, אז תתנגד, אבל זה עדיין לא אומר שזה בלתי אפשרי. אני אומר שהרבה יותר לא מוסרי להשריץ, אם ניקח את דוגמת הדגים שלך, בלי חשבון, ולהביא לעולם מיליוני מסכנים, סתם כדי להסית אותם לשנאה ומלחמה.

מה שקורה עם הבדואים זה טירוף. במקום שישבו על ביגמיה, כל בדואי שבא לו הופך לשייח סעודי, מביא מכל אישה 10 ילדים ויונק מהמדינה תקציבי עתק. כי אסור להפלות, מה שנותנים למשפחות ברוכות ילדים יהודים נותנים לערבים.

אם האנושות מחליטה על מהלך לצמצום הילודה בעולם השלישי ואו האסלאמי, יש המון דברים שהיא יכולה לעשות. כמו חיזוק וענישה. כלא על ביגמיה, ביטול קצבאות. וגם להאיץ בשייחים ובמנהיגים הדתיים להטיף לצמצום. גם תגמולים למשפחות מצומצות.

אתה משוכנע שזה בלתי אפשרי, אז אתה חי בדמיון. אתה נוטה להרים ידיים מהר. זה לא רק מוסרי, זה קיומי. פיצוץ אוכלוסין זו בעיה גדולה של האנושות.

ודאי שאמנת הדתות היא דבר מעשי. חתימה זה דבר קשה? זו יוזמה פשוטה, נחמדה, לכאורה תמימה. רבים יראו אותה בחיוב. גם האפיפיור, גם הרבנים, וכעת יוותר לנו לקחת פופקורן ולראות איך המוסלמים מתלבטים ביניהם אם לחתום. כמובן שהעולם יהיה כמרקחה ויעסוק בפסוקים בקוראן שקוראים לאלימות טבח וזוועות ובתיאורים היסטוריים של הבעיות הנפשיות של מוחמד. והכל הודות לטריגר הגאוני הפשוט הזה. אתה חושב שהם לא יודעים? למה נמנעים מזה? מפחדים להעיר את השור מרבצו. מנסים בכח להגן על האסלאם מפני מבוכה.

אם אתה רוצה שאני ואתה נצליח לתקשר, אנחנו צריכים לשדר על אותו גל. אם אני אומר אפשרי ואתה אומר לא אפשרי, אנחנו תקועים. אתה צריך לשכנע שלא אפשרי ואני צריך לשכנע שכן. אז אני אומר: קודם כל נתחיל ביוזמה והיא הכרזה על בעיות האנושות והצרכים. אחד הדברים: ריסון ההתרבות. האם זה אפשרי? נבדוק אחר כך, אבל קודם כל נבין מה צריך. יש סדר.

האנושות חייבת לקחת את עצמה לשיחה רצינית של חשבונפש ולבדוק לאן היא רצה. ברור שאתה טועה בויכוח הזה כי פיצוץ אוכלוסין זו בעיה! חמורה! מצרים טובעת בעשרות מיליוני מסכנים!!!

אני טוען שיש לי פתרונות קסמים. אתה טוען מצג שווא, קש לזהב. אוקיי, לגיטימי, אני מוכן לשמוע. בוא נשב רעיון רעיון וננתח לעומק. חוק פגיעה פיצוי למשל. למה שפושעים לא יפצו את קורבנם? למה רק עשירים ונפוחונים יקבלו פיצויי עתק? זה חוק גאוני שיצמצם את הפשיעה. הפרטת המאבק בהון השחור ובשחיתות. עוד פתרון קסמים גאוני. וכך הלאה. לא? אוקיי, הסבר ונמק, אני פתוח לשמוע. תודה.

חבר מתאריך 10.11.13
יום רביעי י''ג בסיון תשע''ז    07:25   07.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. להלן  
בתגובה להודעה מספר 27

ויסות אוכלוסיה דוגמת סין: לא ישים.
הסבר: לא יעבור שום מבחן משפטי במדינות דמוקרטיות. פגיעה בלתי מתקבלת על הדעת בחופש האדם וחירותו. אתה באמת לא מבין שזה אפשרי רק בדיקטטורות אפלות? זה הרעיון הגאוני שלך? להפוך את העולם לדיקטטורה?

חוק פגיעה פיצוי: לא ישים.
הסבר: נשמע לך הגיוני להכניס אדם לכלא בתוספת עבודות פרך לכל חייו. לפי הרציונל הזה למה לא להוסיף עינויים? אז מסתבר שזה כבר לא טרנדי במדינות נאורות

הפרטת המאבק בהון השחור ובשחיתות: לא ישים.
הסבר: ככל שמדובר במדינת ישראל, אפילו הפרטת בית כלא פרטי לא עברה מבחן בג״ץ בזמנו. ודובר רק על שירותים מסביב, לא על הסוהרים עצמם. נראה לך שמערך כזה הן בהקשר מיסים והן במלחמה בשחיתות בכל מתכונת שהיא יוכלו אי פעם לעבור לעבור לידיים פרטיות? אין קמצוץ קטן ושברירי של סיכוי. זה בדיוק להפוך קש לזהב. אני אהרון החכם מכל אדם הצעתי פתרון. לא מעניין אותי שהביצוע הלכה למעשה לא מציאותי בכלל. תשברו אתם את הראש. שלא תגידו אחר כך שלא אמרתי.

וכך הלאה

חבר מתאריך 19.10.15
יום רביעי י''ג בסיון תשע''ז    10:25   07.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. בשביל זה כנראה צריך להיות גאון  
בתגובה להודעה מספר 29

אסביר לאט. אתה נמצא בתוך הקופסה. אתה לא רואה אותה. אתה לא יודע שהיא קיימת. אתה לא יודע שאתה לא יודע.

פתאום מגיע אהרון, מכיר את חוק הטבע מספר 2, לפתע העיניים נפקחות, ניתן לראות היכן אנו חיים.

הקופסה היא ה... תרבות כמובן. הערכים, הפיסי כלומר הפוליטיקלי קורקט. איינשטיין אמר שבעיות לא פתורות לא יפתרו במונחי הבעיה. כלומר צריך לחשוב מחוץ לקופסה. מה ההבדל ביני ובין כולם? בשבילי ערכי הנאורות הם לא אורים ותומים, אמן כן יהי רצון, כזה ראה וקדש.

בשבילי ערכי הנאורות זו קופסה. מכוערת, מגעילה, מטונפת והזויה, אגב. אני יודע לחשוב מחוץ לקופסה.

אתה כבול לערכי הנאורות. מבחינתך אין עולם מחוצה להן ולכן אתה קובע לא ישים. אבל אני אומר שהאנושות צריכה לקחת את עצמה בידיים, לערוך חדבונפש ולהגיע למסקנה שערכיה שגויים.

אני מבין את הקושי לצאת מהקופסה, לכן חשיבות החשיבה שלי. כי אף אחד אחר לא מסוגל לחשוב אותה. כולנו חיים בתקופתנו. אבל מאחר ואני מכיר את חוק הטבע מספר 2 אני מתייחס לערכי תקופתנו בעמ. כלומר בערבון מאוד מוגבל.

כעת לתכלס. פגיעה בזכויות אדם זה ערכים נאורים. אם האנושות תבין שהיא חייבת לפגוע בזכויות אדם כדי לשרוד, אז היא תשנה את ערכיה. מה עוד שהעולם השלישי הוא עולם שלישי... כמובן. בכל מקרה זו דיקטטורה ופגיעה בזכויות אדם. לספר לך מה זה אסלאם?...

שנית, לא חייבים להרחיק לפגיעה בזכויות אדם. אפשר להחליט שזוג שיש לו ילד אחד יקבל תמיכה נאה. מי שיש לו יותר לא. גבר המביא ילדים יותר מאשה אחת יצטרך לשלם חתיכת מזונות. הכל חוקי ולגיטימי ועומד בערכי הנאורות. אמרתי גם שמנהיגים דתיים יכולים להוציא פסק הלכה שאין לשאת יותר מאשה אחת ויש להמעיט בילודה.

יש הרבה אופציות על השולחן. אבל כפי שאמרתי, קודם צריך להתחיל בהכרזה על בעיות האנושות ולהביע כוונה להתמודד עמן. האנושות טרם עשתה זאת ואף לא מעלה על דעתה. האנושות היא עדר של גלמים שרץ קדימה עם הדמוקרטיה שלו. האום מחליט מה שהוא רוצה, על פי יחסי הכוחות הדמוקרטיים. אין משכוכית מכוונת.

כאשר תהיה מודעות לתרבות, האנושות תהיה מכוונת מטרה! תוך כמה מאות שנים... גם לך בודאי ברור שהאום מתנהל לא נכון, בלשון המעטה. טובת האנושות אינה הקו המנחה אותו, אלא אינטרסים של שליטים.

מה עוד היה לנו? בית המשפט מסרס. הנאורות מסרסת. כאשר תהיה מודעות לתרבות בית המשפט כבר לא יוכל לאנוס את הקונספציות של הנאורים. אם ההנהגה הנבחרת תחליט להפריט את המאבק בשחיתות אז כך יהיה.

אגב, אני בכלל לא בטוח שההשוואה שלך נכונה. חברה פרטית שתחקור הון שחור או שחיתות, או יעול עקב סיאוב, זה ממש לא בר השוואה לצהל או שבס. לדעתי מחר בבוקר המדינה יכולה לשכור חברה שכזו והבגצ לא יתנגד.

חוק פגיעה פיצוי לא קשור לכלא. מדובר בפיצויים. כל הרשעה, בלי קשר כן כלא לא כלא, הפוגע יפצה את הנפגע בסכום שמן, שישמח את הנפגע ויכאב לפוגע.

חבר מתאריך 10.11.13
יום רביעי י''ג בסיון תשע''ז    19:54   07.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. רגע של פסיכולוגיה  
בתגובה להודעה מספר 31

מה שמות המונחים הרלוונטיים?

האחד - יודע שמה שהוא חושב/עושה שונה מהכלל, רק שאין לו יכולת להפסיק או שהוא מתקשה מאוד להפסיק. למשל: לשטוף ידיים 30 פעם ביום.

השני - בעל דיעות מוצקות ונחרצות/התנהגויות חריגות וכאשר הן שונות מהכלל, להבנתו הוא צודק וכולם טועים. במצבים קיצוניים הוא יצדיק מהלכים שעלולים לפגוע בכלל לטובת הגשמת הרעיונות/המעשים שלו. למשל: חניבעל לקטר מהספר הדרקון האדום (שתיקת הכבשים)

חבר מתאריך 19.10.15
יום רביעי י''ג בסיון תשע''ז    22:04   07.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. במקרה יש לי תואר ראשון בפסיכולוגיה  
בתגובה להודעה מספר 33

1. אובססיב קומפלסיב דיסאורדר.
2. פסיכופאט.
איך האבחנה? רוצה לשלוח אלי לקליניקה עוד כמה פציינטים? חחח

תציץ אולי על ההודעה האחרונה למטה מספר 32, סיכמתי את מה שהאום כנציג האנושות צריך לעשות.

חבר מתאריך 10.11.13
יום רביעי י''ג בסיון תשע''ז    22:30   07.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. קראתי היטב את מה שכתבת ואפילו מספר פעמים  
בתגובה להודעה מספר 34

הזיהוי הפסיכולוגי עבר בהצלחה מרשימה

לגבי תשובה 32, חשוב לציין שהאום במתכונתו הנוכחית אימפוטנטי להפליא ולכן בעייתי להתייחס אליו כפתרון. מנגד, אם היית יכול לתפוס שיחה עם טראמפ, ייתכן שחלק מהרעיונות היו מתקבלים. עם זאת חשוב מאוד שתדע שחלק מהרעיונות שלך הם הזויים ולחלוטין לא ישימים כפי שכבר כתבתי לך לא פעם. את טיעוני הקופסה אפנה לזיהוי מקבילות במבחן הפסיכולוגי. בכלל זה שחרור כל אזרחי צפון קוריאה, מחיקת האיסלאם ועוד

השאלה האמיתית היא אם יש לך יכולת לסנן בין מה שישים לבין מה שתלוש לגמרי מהמציאות. התשובה יכולה להיות אך ורק בינך לבין עצמך - האם אתה באמת מודע או לא למבחן הישימות.

אם תצליח לסנן היטב את המוץ מהתבן, אולי תמצא אוזן קשבת ליישום החלקים הריאליים. מהפכות דמיוניות תוכל להשאיל לספרות המדע בדיוני שכן גם ככה אין מי שיוכל ליישם אותן בטווח הנראה לעין.

חשוב שתדע שהכל נאמר ברצון וברוח טובה. אני לא נלחם בך, רק משקף לך את החלקים שגם אם מובנים, הם לחלוטין אינם ריאליים

חבר מתאריך 19.10.15
יום רביעי י''ג בסיון תשע''ז    23:03   07.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. בהחלט  
בתגובה להודעה מספר 35

אין לי בעיה לקבל ביקורת, נהפוך הוא, כך אני מבין דברים שלא הבחנתי בהם קודם. תרגיש חופשי. אני אדם מאוד חזק נפשית ומסוגל להתמודד עם כל ביקורת.

יש דבר שנקרא בריין סטורמינג, סיעור מוחות. שם מקובל לשפוך הכל לשולחן, גם דברים הזויים, ואז מתחילים לסנן. לכן גם אם רק חלק מהצעותי ישימים, זה גם לא מעט.

אם אתה סבור שטראמפ יזמן אותי לשיחה אם רק אשמיט את הרעיונות שלא אהבת... אתה אופטימי.

בוא נתמקד במסגרת. האנושות לא מתנהלת נכון! האום אינו מייצג את האינטרסים שלה, אלא אינטרסים של שליטים, עריצים, רודנים, פוליטיקאים וכו. אין משכוכית, אין עמוד אש, אין עמוד ענן, מקסימום קופי... יש דמוקרטיה במרכאות, והשליטים מנצלים אותה היטב לצרכים זרים. עד כאן כולם מסכימים. אין אדם בעולם שיחלוק על כך. אז למה לא מתקנים?

יש לך תשובה? מה התשובה שלי? שלב התשובה הזהה, אותה תשובה לכל השאלות: חוק הטבע מספר 2! כי אנחנו עדר! המקובע במה שהוא רגיל!

לכן הדרך היחידה להיחלץ מן הקיבעון זה מודעות לתרבות. זו התגלית הגדולה באמת שלי. כל השאר רק ספחים הרומזים על כך שיש פוטנציאל לפרספקטיבה הזו.

גיליתי אותה לפני 17 שנה. מאז יש להודות, האנושות שומרת בעקשנות על זכותה הלגיטימית להתעלם ממני ולהמשיך לרוץ קדימה בלי לדעת לאן בעיניים עצומות לרווחה עם הראש עמוק באדמה. מה אני יכול לעשות? כלום.

חבר מתאריך 10.11.13
יום רביעי י''ג בסיון תשע''ז    23:47   07.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. תשובה  
בתגובה להודעה מספר 36

בהקשר טראמפ הכוונה היתה שאם בכלל, רצויה הכנה מהותית לעניין.

בהקשר לעדר, העולם מורכב בעיקרון משני סוגי אנשים: מנהיגים ומונהגים. הרוב הם מונהגים ומרגישים טוב ונוח כאשר הם לא נדרשים להוביל אלא מובלים. החכמים מביניהם יעדיפו להיות מובלים על ידי חכמים אחרים ועדיין חשוב שתבין שהרצון הבסיסי שלהם הוא להיות מובלים.

מנגד קיים מיעוט המנהיגים, שהם מרגישים נוח בהובלה, חדשנות ופריצת גבולות.

כאשר שמים מנהיג בקבוצה והוא לא מסוגל להנהיג, הוא יסבול ויפריע. כאשר יבקשו ממונהג להוביל, הוא יצמד למוכר ולידוע, יפחד משינויים וירגיש רע עם הסיטואציה.

מה כוונתי בכך?
טענתך כנגד העדר מפספסת בענק את העובדה המהותית שהרוב רוצים להיות שם. אתה מנסה להעביר את הזקנה בכוח לעבר השני של הכביש.

נשאלת השאלה אם כך מה עושים? והתשובה דווקא לא בעדר אלא בקומץ המנהיגים. אם תמצא דרך לאתר אותם (הקיימים והפוטנציאליים כאחד), ולהם ורק להם תסביר (אך ורק את החלקים היישימים מבין הרעיונות כמובן), למעשה תשיג את מה שרצית.

אנא קח בחשבון שכל פעם שתזכיר ״קופסאות״, וכמה אתה יודע יותר מאחרים, תפגע אנושות בסובלנות ובקשב שלי וכפועל יוצא תהיה פגיעה בנכונות להבין ולעזור.

אני מצליח לראות היטב את החלקים הטובים מבין הרעיונות והפתרונות המוצעים, אבל החזרה על ההזויים מביניהם שוב ושוב, מאוד צורמת גם אם מדובר רק בסיעור מוחות. זאת משום שלהבנתי (וזו בהחלט מחמאה שתצטרך לעמוד במבחן המציאות), אתה לבדך יכול להבין מה מגלומני ותלוש מכל הגיון ומה ישים והגיוני. להכחיד את האיסלאם זו מגלומניה לא מציאותית כאמור. לשנות את מהותו באמצעות סנקציות כאלו ואחרות, יותר סביר אם כי בעייתי ביותר למימוש.

חבר מתאריך 19.10.15
יום חמישי י''ד בסיון תשע''ז    11:50   08.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. תודה על הכנות  
בתגובה להודעה מספר 37

לקחתי לתשומת לבי. מעתה אשתדל להתבטא בצורה עניינית פשוטה, ללא רמזים של התנשאות. אתה רואה? אני מסוגל להקשיב וללמוד ולהשתכנע. תודה.

לצערי אינני יכול להבחין ברעיונות שאתה קורא להם הזויים, מכיוון שאני חושב שכל הרעיונות שלי טובים. בשביל זה משוחחים ומקבלים פידבקים מנקודת מבט אחרת שאני לא חשבתי עליה.

אם התכוונת שתירבות האסלאם זה רעיון הזוי, אשמח לענות.

1. מנקודת מבט שגרתית המציאות היא מציאות. מנקודת מבטי זו בכלל תרבות. אחת מתוך אינסוף. היום היא כך מחר אחרת. הגישה התבוסתנית המקבלת את המציאות התרבותית כאילו נפלה משמיים, אמן כן יהי רצון, כזה ראה וקדש, ולהפקירה לרוחות השמיים ולכוחות החברתיים העלומים באשר הם, נשמעת לי מאוד פרימיטיבית. אני רוצה לאמץ את הערתך, אך אני מתקשה להשמע בלתי מתנשא.

יש לי ביקורת על האנושות, ואין לי דרך לומר אותה מלבד לומר אותה... אנשים חושבים שלתקן את העולם זו משימה בלתי אפשרית, דון קישוטית של תמימים. אבל אני אומר, אנושות שהגיעה למאדים מרימה ידיים מהאפשרות להשפיע על מראה פניה? ועוד בכלל לפני שניסתה? זהו אבסורד מטורף שטרם היה כדוגמתו. תצטרך לסלוח לי ולהבין שכשמדברים על תיקון עולם באופן טבעי מדברים על שגיאות של האנושות.

לטעמי ברגע שמשתמשים במילת הקסמים תרבות, פתאום הכל נהיה פשוט, הבלתי אפשרי נהיה אפשרי והמלחמה בטחנות רוח הופכת לתוכנית סוציולוגית.

2. שוב אני מתרשם שאתה קופץ מהר מדי לקיצוניות. מה פתאום להכחיד את האסלאם? מניין הבאת את זה? כשם שאפשר לפעול למען עידוד צמצום התרבות האוכלוסיה ללא פשעים כנגד האנושות, כך אפשר לפעול למען הכוונת האסלאם לכיוון חיובי יותר. מה הבעיה להוציא את השריעה מחוץ לחוק הבינלאומי? למה לא להציע למנהיגי האסלאם לחתום על אמנת דתות נגד אלימות? למה לא להפעיל סנקציות על סעודיה שתעניק זכויות לנשים? למה לא לחוקק עונשים כבדים על מילת נשים? למה לא לחוקק חוקים שיאסרו לבישת בורקה? הכל לגיטימי ומציאותי ביותר.

אינני מנסה להעביר את הזקנה בכח את הכביש. כל שהצעתי זה דבר פשוט ותמים מאין כמוהו: מודעות לתרבות! להכניס ללקסיקון, לשיח הציבורי גם את ההיבט התרבותי. שום קשר למנהיגים ומונהגים. פשוט נקודת מבט נוספת של החברה האנושית על עצמה.

שים לב לחתימה שלי: בכל דור ודור חייבת האנושות להטיל ספק בערכיה וקונספציותיה. זהו. כאן זה מתחיל וכאן זה נגמר. מודעות לתרבות משמע בחינה מחודשת של ערכים ותפיסות קולקטיביות. אולי יש לנו טעות? אולי אנחנו בכלל רצים קדימה במרכאות לכיוון שגוי? אולי מה שכולנו כעדר סבורים שהוא נכון פוליטית, אולי הוא בכלל לא נכון? אולי ערך הרב תרבותיות שגוי? אולי מחבלים הם רק בני אדם ביולוגית, אך מבחינה אנושית הם מפלצות מוסלמונאציות שטופי הסתה ושנאה? אולי יש תרבות שחיתות בשלטון? אולי הבעיה עם האסלאם היא לא גזענות אלא התרבות שלהם?

אתה מבין? עולם התרבות הוא עצום. לא יתכן שהאנושות תעשה קולות של שטיח ותתעלם מקיומו. מבחינה חברתית אנחנו כמו התקופה שהאנושות עוד לא גילתה את החיידקים ולא הבינה למה אנשים חולים...

חבר מתאריך 10.11.13
יום רביעי י''ג בסיון תשע''ז    05:27   07.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. נ.ב  
בתגובה להודעה מספר 24

ערכתי לאחרונה בתאריך 07.06.17 בשעה 05:34 בברכה, פיטר

קראתי את הקישור שצירפת. שים לב שחלק מהפסקאות מציינות פתרונות וחלק מציינות בעיות. על מנת לאפשר קריאה רהוטה ורצף לוגי, כדאי לסדר את המכלול באופן מובנה כזה או אחר כפי שהוצע קודם. או ריכוז בעיות וריכוז פתרונות, או בעיה - פתרון, וחוזר חלילה. הם לא יכולים להיות באותו מדרג.

עוד לזכותך יאמר, שאמנת הדתות היא רעיון דווקא ישים. נראה שחלק ב׳ שלו מתחיל להתקיים למשל בזכות יוזמת טראמפ באשר להוקעת קטאר בשל תמיכה בטירור.

ההתייחסות הקודמת שלי מכוונת רובה ככולה לפתרונות הכלכליים שהצעת. לצערי הרב ההצעות כאמור אינן ישימות לחלוטין. לא עכשיו ולא בכלל, אי פעם.

חבר מתאריך 19.10.15
יום רביעי י''ג בסיון תשע''ז    07:23   07.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. אכן יש מה לשפר  
בתגובה להודעה מספר 26

זה יותר טיוטה מאשר דוקטורט מדעי. כמובן. אתה צודק. אני צריך לפרסם גרסה יותר מסודרת ומנוסחת של הרעיונות שלי לאנושות. זה תהליך, בניגוד למה שלומדים באוניברסיטה, אני לא מתחיל מהסוף, כי הכל בתהליכי הבשלה בראש. הרעיונות מבשילים אצלי בראש, ולאט לאט קורמים עור וגידים ולובשים צורה. גם שיחות כמו זו איתך תורמים לזה. אנחנו באמצע תהליך היסטורי של גיבוש פתרונות לאנושות.

אני לא בטוח שהבנת בכלל את הפתרון הכלכלי שלי. אנחנו מתפרסים, ועלולים לאבד ידיים ורגליים. בגדול מה שאתה אמור להתרשם זה הגדרת הבעיות, היעדים והרעיונות להגעה ליעד. סהכ לא הרבה אנשים עושים את זה. זו עבודה של האום, לא שלי. האנושות צריכה לעשות את זה, אבל בגלל שהיא עדר היא מעדיפה להסתפק בלרוץ קדימה בלי לדעת לאן...

בנוסף כדי שלא לאבד כיוון הייתי מציע לך לזכור שכל הרעיונות המקוריים שלי לא נפלו משמיים, אלא מתוך הבנת שני חוקי הטבע החברתיים: החזק מנצח וחוק העדר. כך שהדבר הכי חשוב זה העלתם לתודעה של המדע, התקשורת, או האנושות בכלל.

שלל הרעיונות והפתרונות הם יותר בגדר התרשמות לאן דרך החשיבה שלי יכולה להוביל את האנושות. לכן אני מגדיר את חלום חיי כהעלאת התרבות למודעות. החברה האנושית צריכה לחדול מן ההתמכרות לחוק, דמוקרטיה, כלכלה, ולפתוח עיניים גם לקיומו של פיל נוסף על הבמה שטרם התגלה: התרבות. כלומר הנורמות, התפיסות, הערכים, הקונספציות וכו של האנושות בתקופתנו, שכובלים אותנו אליהם. מבלי שיש לנו יכולת להשתחרר מהם. קונספציות אוויליות כמו רב תרבותיות, מאבק בגזענות, זכויות אדם לתתי אדם, עליונות מוסרית וכו. עדר הנאורים חייב להפסיק להאמין בשטויות. כמו כן עלינו להכיר את תרבות האויב!

חבר מתאריך 10.11.13
יום רביעי י''ג בסיון תשע''ז    07:38   07.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. שוב  
בתגובה להודעה מספר 28

הרצון לצמצם את האלימות והשחיתות מבורך וראוי. עם זאת, הדרכים אותן אתה מציע, מנותקות מכל הקשר מוסרי ומשפטי הקיים כיום בעולם הנאור ולכן אינן ישימות. התייחסתי לחלק מהן בתשובה הקודמת.

אתה מתיש בהתעלמות הבוטה ממגבלות המציאות בה אנחנו חיים. יתכן ואתה חי במציאות מקבילה בה ניתן להגביל ילודה באמצעות חוקי המדינה. אני חי במציאות אחרת משלך. בה אסור בשום פנים ואופן לאסור על אנשים להתרבות. גם אם לדעתך ולדעתי ישנם לא מעט כאלו שלא ראויים להיות הורים (דווקא הבדואים שהזכרת פחות מטרידים אותי אישית), לא הייתי רוצה לחיות במדינה בה נאסר עלי להעמיד צאצאים. בשום פנים ואופן

חבר מתאריך 19.10.15
יום חמישי י''ד בסיון תשע''ז    12:03   08.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. שוב שוב  
בתגובה להודעה מספר 30

ההיבט המשפטי והתפיסתי הקיים היום זה תרבות. אני לא מחויב לשום דבר, כפילוסוף מתנדב אני מטיל ספק בהכל.

עם זאת, אין שום בעיה מוסרית בהטלת פיצויים כבדים לעבריינים. אדרבא, זהו פשע לא לעשות זאת. אין דבר צודק מכך שהפוגע יפצה את קורבנו. חוק פגיעה פיצוי הוא טריוויאלי. האמוק שלנו להצר את אפשרויות הענישה לכלא בלבד, מטופש.

ברגע שיהיה חוק פגיעה פיצוי, ונוסיף על כך חוק חובת תום לב, שיחייב כל קפיטליסט להרוויח באופן הוגן. ובנוסף המשטרה תטמין מלכודות ותארוב לגנבים, העולם יראה אחרת לגמרי מבחינת פשיעה. הפשע יהיה בלתי משתלם וידעך.

לא חייבים להכניס לכלא כל הורה, אבל בהחלט לגיטמי שמדינה תחלק מענקים לזוגות שיש להם ילד אחד ולא תעשה זאת לזוגות עם ילדים רבים יותר. בעולם השלישי. תאכוף ביגמיה. תטיל מזונות עתק לבדואים מרובי ילדים. ותבקש ממנהיגי דת להטיף למען צמצום ילודה. וגם תחלק קונדומים בחינם. מכאן ועד פשעים נגד האנושות המרחק גדול.

אבל מה שחשוב לפני הכל זה הגדרת יעדי האנושות. ואת זה כולם שוכחים לעשות. למה? כי כל העדר תקוע בכלים הקיימים שהם חוק, דמוקרטיה, כלכלה. לכן כל כך חשוב המודעות לתרבות. כדי לחשוב מחוץ לכלים הקיימים.

חבר מתאריך 10.11.13
יום חמישי י''ד בסיון תשע''ז    22:20   08.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. תפסתי איזו הרעלת מזון חריפה, אענה כאשר אחלים  
בתגובה להודעה מספר 39

תודה על ההבנה

חבר מתאריך 19.10.15
יום ששי ט''ו בסיון תשע''ז    10:43   09.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. שתה הרבה מים, תנוח, אולי אפילו תצום קצת  
בתגובה להודעה מספר 40

כל הכבוד לך על הנכונות לאתגר אותי.
יאמר לזכותך שאתה שורד אותי הכי הרבה. הרוב העצום מתעלם. הבודדים שכן מתעמתים מתיאשים הרבה יותר מהר. אם כי אני חייב לציין את אברך, גולש בשם אברך ניהל איתי בשעתו דיונים ארוכים ולפתע נעלם.

השאלה כמובן מה תהיה התוצאה? האם התרבות תעלה למודעות? כמובן שלא. לא לי ולא לך היכולת להשפיע על השיח והתודעה הציבורית. אבל יש לי מטרת ביניים לשמר את הגחלת. היום אם הגפרור שלי נכבה הכל נקבר עמוק באדמה יחד איתי. ואז כמו שאני אומר בכאב רב נצטרך להמתין עוד כמה מאות שנים...

לכן מאוד הייתי רוצה למצוא מישהו שישמור על הגחלת כדי שגורלה של התיאוריה שלי לא יהיה תלוי רק בכך שאני נושם. בינתיים זה נראה לי משימה בלתי אפשרית. תרגיש טוב ושבת שלום.

חבר מתאריך 10.11.13
יום ששי ט''ו בסיון תשע''ז    11:01   09.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. תודה, זה בדיוק מה שאני עושה  
בתגובה להודעה מספר 41

העובדה שאנשים מתייאשים קשורה לא מעט, כפי שניסיתי להסביר בזמנו, שהרציונל לא מובנה בצורה נוחה לעיכול. קיים אצלך בלבול בין רמות היררכיה שונות דוגמת הצגת הבעיות והפתרונות באותו מישור ועוד. בנוסף, היה נכון לסדר את הפתרונות השונים לפי רמת הזמינות ליישום. מה היה אפשר לעשות כבר היום ומה לעתיד הקרוב והרחוק. במתכונת הנוכחית הצגת פתרונות שלהבנתי לא ישימים בטווח הנראה לעין, מונעת התייחסות עניינית לפתרונות שאולי כן רלוונטיים. זו נקודה מאוד חשובה כי אותם פתרונות לטווח המאוד רחוק מעמידים אותך באור בעייתי, על גבול ההוזה ולמעשה מטשטשים את הקשב לשאר.

לגבי הגחלת, כדאי לחשוב על אמצעי דוגמת ספר שיביא את עיקרי הדברים בצורה מושכת. נניח כאשר זה מולבש על רומן, דוגמת מרד הנפילים, 1984, הנסיך הקטן ועוד.

הערה קטנה לגבי פגיעה פיצוי: הנושא נטחן עד דוק במערכות המשפט במדינות השונות. מציע לא ״להמציא״, מה שכבר קיים. אין ברעיון הזה שום חדש וההחלטה האם לעשות שימוש במלוא חומרת העניין היא לפי שיקול דעתו של השופט. לא מקובל בארץ להשית קנסות משמעותיים בשל אי היכולת של הנאשמים לעמוד בכך הלכה למעשה. תוכל לקרוא עוד על הנושא בארץ ובעולם במאמר הבא:
http://taubcenter.org.il/wp-content/files_mf/5פיצוייפשיעה59.pdf

חבר מתאריך 19.10.15
יום ששי ט''ו בסיון תשע''ז    15:10   09.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. יופי של דיון  
בתגובה להודעה מספר 42

בהחלט מקדם, ואני מודה לך מאוד על הפרספקטיבה הנוספת החסרה לי.
אני יודע שהבעיה היא שיווקית, הבנתי את זה באיזשהו שלב.
אני בהחלט פתוח ללימוד ולשינוי. מכל מלמדי השכלתי.

נפל לי האסימון והבנתי את חשיבות העניין עד כדי כך שהכרזתי על ויתור זכויות יוצרים. כי ברור לי שמי שיצליח לשווק, הוא לא יגנוב ממני את התיאוריה, נהפוך הוא, הוא ראוי לכל הזכויות כי זה הדבר העיקרי: השיווק.

עדיין אני מבין את הפידבק שלך במישור העקרוני בלבד.
מה שלך ברור כשמש, לי לא ברור בכלל.
אני לא יודע מה הזוי ומה ראוי.
אם תוכל להקדיש כמה דקות למיין את הרעיונות ולהציע מה לקדם ומה לגנוז או להפריד, אני אשמח.
אולי אפילו תתן דוגמה לניסוח יעיל של בעיה ופתרונה בצורה מובנית כך שתהיה נוחה לעיכול לאדם המצוי בתקופתנו.
למשל אם אחד הרעיונות נראה לך, אולי תתן דוגמה איך כדאי להציג אותו.

====

חוק פגיעה פיצוי

את חוק פגיעה פיצוי אני מחשיב כפתרון קסמים לצמצום הפשיעה.
זה שדנו בו עד דק, זה לא מבטיח שהוא פסול.
הנה ציטוט מהקישור שלך:

"אלא שמסתבר כי בתי המשפט אינם ששים לדון ולפסוק בנושא
פיצויים (שהוא נושא "אזרחי" מטבעו) במהלך משפט פלילי, והם חשים
שהעלאת נושא הפיצויים והדיון המתחייב ממנו מקשים על הדיון הפלילי
ומעכבים חריצת הדין.

בנוסף, לעיתים העבריין לא מוכר, אינו נלכד, או נתפס ומתקיים עמו "הסדר ('עיסקת') טיעון". במקרים אלה ספק אם נושא הפיצויים יועלה כלל במ
הלך המשפט הפלילי. הפרקליטות, התובעת בשם המדינה, וגם בית משפט מבקשים על פי רוב "לסיים את התיק" ולא להקשות במהלכו דיון בנושא פיצוי הנפגע, שהוא זר לדיון הפלילי.

אפילו פסק בית משפט פיצויים לטובת הנפגע, במקרים רבים אין בידי העבריין לשלם את הסכום שנגזר. ספק לכן אם התרופה שמציע חוק העונשין, לפיצוי קורבנות פשיעה בידי העבריין, הולם נפגעי פשע בכלל, ונפגעי פשע אלים בפרט. תרופה זו נראית לעיתים כ"עלה תאנה", שנועד לכסות את היעדר התייחסותה של החברה הישראלית לקורבנות פשיעה."

יפה מאוד שמצאת את המאמר הזה, נראה שאתה בעניינים...
תסלח לי שלא אקרא את כולו.

תגובתי: ברברה.
ברברת על ברברת. כולם מברברים, אני פותר.
הדברים מכעיסים.

1. בתי המשפט אינם ששים.
אינם ששים? מי הם שישישו?
שופט הוא פקיד. פקיד גדול. תפקידו לדחוף את אפו עמוק לספר החוקים ולעשות בדיוק מה שכתוב שם. כשהמחוקק יכתוב שם שתקפידו לשוש, אז הוא ישוש. מה לא ברור?

2. הם אינם ששים כי זה מקשה על הדיון הפלילי ומעכב את חריצת הדין.
מכעיס מאוד. מקשה? שיתקשו? לא מקבלים מספיק משכורת? נחתוך להם את המשכורת בחצי, אולי אז הם יבינו שצריך לעבוד לא רק בשביל כבוד...

מה זה השטויות האלה? קשה? שיתאמצו. חוצפה.

מי בכלל מתיר להם לעכב את חריצת הדין?
החוצפה כאן לא רק מכעיסה בטירוף, אלא מרתיחה.
מה כל כך קשה? כל העצלנים האלו גם ככה עושים עינויי דין ומותחים משפטים למשך שנים. מה יש להם כל הזמן להתעכב? פיצוי הקורבן, זה מה שיעכב אותם? אז שיעשו הסבה מקצועית, ונבחר למקצוע השיפוט אנשים שמסוגלים לשפוט כהלכה בלי להתעכב, גם כשיש פיצויים. באמת, מה אנחנו ילדים מפגרים?

כשאני אהיה ראש ממשלה אני אקבע בחוק פיצויים!
שופט שיתקשה לשפוט עם החוקים שלי, יעשה הסבה מקצועית!
מי שואל אתם בכלל? חוצפנים.

3. בנוסף לעתים העבריין לא מוכר.
אז תכירו אותו, נעים מאוד.

4. אינו נלכד.
בשביל מה אני פה?
כולם עדר של גלמים? אז שישאלו אותי. אני מוכן לענות בחינם.
יקימו קרן פיצויים, וכל עבריין יפריש אליה, בנוסף לפיצוי לקורבן.
הקרן הזו תהיה קיימת בדיוק למקרים האלו.
מה הפתרון של הגאונים שלנו? מפקירים את הקורבן...
לכו, עופו לי מהעיניים.
איך הם לא מתביישים?
איזה תירוצים מפגרים.

5. הסדר טיעון.
הסדר טיעון, מותק, צריך להסביר לשופט המתוק, נועד לסייע. לא להפריע.
כאשר יהיה חוק פגיעה פיצוי, אז הסדר הטיעון יכלול גם את הפיצוי.
הבנת מתוק שלי? ככה מדברים אל השופט. כדי שיבין.
כל הרעיון כאן שאנחנו עוקפים את כל חוליי המערכת.
לא מעניין הסדרי טיעון ולא מעניין כלא ורחמים ושיקום וכלום.
אחרי כל זה, חוץ מכל זה, מעבר לכל זה, אחרי שסיימנו עם כל זה, עכשיו מגיע הפיצוי.
לא ירצה לחתום על הסדר טיעון? לא יחתום. שיעשה טובות לחברים שלו.
תודיעו לעבריינים שאהרון לא מתרגש מזה שהם לא יחתמו על הסכמי טיעון.
אוקיי? יופי.

6. הפרקליטות, התובעת בשם המדינה, וגם בית משפט מבקשים על פי רוב "לסיים את התיק" ולא להקשות במהלכו דיון בנושא פיצוי הנפגע, שהוא זר לדיון הפלילי.

החוצפה כאן גודשת את הסיאה.
המערכת המושחתת השתלטה על הכל.
הזכרתי קודם שאין לי בעיה להקשות על השופטים.
כן להקשות. שיעבדו קשה. שופט שרוצה חיים קלים שיעוף לי מהעיניים.
אני מקווה שזה סגור.

חוצפתה של הפרקליטות גודשת את הסיאה.
היא רוצה לסיים את התיק, אז הקורבן מתבקש ללכת לכל הרוחות ולא להפריע.
מי אתה יבחוש בן שלולית, מקרוב בן דומן, שתשתלט על המשפט?
זה אני שואל את הפרקליטות.
הרצון שלך מעניין לי את הישבן.
חובתה של מערכת המשפט לנהל את החברה בצורה טובה ויעילה.
אין חובתה להקל על השופטים וגם לא על הפרקליטות.
חבל שלא שמתם לב לכך. לא נורא, בשביל מה אני פה?

זר לדיון הפלילי... אני אקרע להם את הצורה.
זר? באמת? לא מצאתם מתחת לקש תירוץ יותר מוצלח.
אז תכירו. הם חושבים שכולם ילדים מפגרים?

אומר לך משהו במאמר מוסגר.
אני כאן כדי לשנות נורמות, לשנות תרבות.
עדר הגלמים כבול לנורמות הקיימות.
בוודאי שהרעיונות שלי זרים. אם היו מוכרים מה הייתי מחדש?

7. "אפילו פסק בית משפט פיצויים לטובת הנפגע, במקרים רבים אין בידי העבריין לשלם את הסכום שנגזר".

אז שיפרסו לו לעשור, עשוריים, שלוש, ארבע, יובל.
איך אני? מתוק נכון?
כאשר לאב אין כסף לשלם מזונות, זה לא מעניין אותם.
הם גוזרים עליו מזונות ושולחים אותו להתאבד.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/318973

רק כשיש פושע, עבריין, חלאה, פתאום מרחמים עליו שאין לו כסף?
לכו, תעופו לי מהעיניים.
בחייך, יש גולם שיכול להתווכח איתי?
אם אני מגיע לכנסת אני מקרקס את כולם.
כולם יברחו, אף אחד לא יעז לפתוח את הפה.
לא יודעים לנהל מדינה? שישאלו.

8. "ספק לכן אם התרופה שמציע חוק העונשין, לפיצוי קורבנות פשיעה
בידי העבריין, הולם נפגעי פשע בכלל, ונפגעי פשע אלים בפרט. תרופה זו
נראית לעיתים כ"עלה תאנה", שנועד לכסות את היעדר התייחסותה של
החברה הישראלית לקורבנות פשיעה".

לסיכום שלל התירוצים העלובים, אומרים העצלנים, שהפיצוי אינו הולם כי אנחנו עצלנים, ומתעצלים, וזה מקשה עלינו, וזר לנו, ויפריע לעסקאות, והעבריין לא מוכר ומסכן ואין לו כסף, אכלו לו שתו לו, אז לסיכום הרעיון נפסל. אם ניישם אותו זה רק יהיה תירוץ, עלה תאנה, ולכן הרעיון הגאוני שלנו: להמשיך להפקיר את הקורבנות ולהמשיך לרחם על הפושעים.

לכו, עופו לי מהעיניים.
בושה לאינטיליגנציה.

Sub לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.7.14
14947 הודעות, 136 מדרגים, 267 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט''ו בסיון תשע''ז    15:51   09.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. אהרון לפנתיאון  
בתגובה להודעה מספר 43

חבר מתאריך 10.11.13
יום ששי ט''ו בסיון תשע''ז    23:34   09.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. לגבי הבקשה בכיף, ברגע שאתאושש. כרגע הכל עדיין מהמיטה ובחצי ערפול  
בתגובה להודעה מספר 43

חבר מתאריך 19.10.15
יום שלישי י''ב בסיון תשע''ז    07:50   06.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. ודאי  
בתגובה להודעה מספר 8

לתרבויות גוונים רבים בצירי המרחב והזמן. אין הערכים של תקופתנו דומים לערכים של טרומן וצרציל שהיו לא כל כך מזמן בהיסטוריה והשמידו את הירושימה, נגסאקי ודרזדן. ואין ערכי העולם המערבי דומים כלל וכלל לערכי השריע המזוויעים של העולם הערבי. אתה בודאות צודק: התרבות היא בפירוש תלוית מיקום וזמן.

מה כן? חוקי הטבע נשארים קבועים: בכל דור ודור האנושות מקובעת בערכיה וקונספציותיה, באשר הם, באותה תקופה ומקום. בתקופתו של גלילאו כולם ידעו שהארץ השטוחה היא מרכז העולם, בתקופתו של פרויד כולם ידעו שמין זה לגברים בלבד. בתקופתו של היטלר כולם ידעו שיהודים זה גזע נחות. מהן השטויות שאנחנו יודעים?

עד שהאנושות לא תבין את חוק הטבע מספר 2, כפי שכיניתי אותו, היא תמשיך להתנהל כעדר של גלמים השבוי בערכיו וקונספציותיו ללא יכולת להיחלץ מהם.

היום הנאורים מלאים בעצמם, הם מתים על עצמם, עפים על עצמם, משוכנעים שהשמש זורחת מישבנם, ולכן הם אונסים על האנושות בכל כוחם את ערכיהם המעוותים. כל הפילוסופים ישנים שינה עמוקה ולכן לא ניתן לבצע את מה שכתוב בחתימתי, דהיינו חשבונפש של ערכים וקונספציות.

אינני יודע מתי ואם אספיק לקרוא את מה שהצעת, אך עד אז אני פתוח לכל אתגר. אני יודע שהתיאוריה שלי נכונה משום שהיא לא ברת הפרכה. עד כה איש לא הצליח לאתגרה. אתה מוזמן.

המסביר
גולש אורח
יום ראשון י' בסיון תשע''ז    18:59   04.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. נו, עוד לא מצאת זמן לכתוב ספר ?  
בתגובה להודעה מספר 0

חבר מתאריך 19.10.15
יום ראשון י' בסיון תשע''ז    20:40   04.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. חחח אני אוסף את הפרקים, הנה עוד פרק הפעם בנוגע לכיבוש  
בתגובה להודעה מספר 4

לקוח מכאן
https://rotter.net/forum/scoops1/406215.shtml#27

טרמינולוגיה היא שפה.
שפה היא לא רק מילים, היא גם תפיסה.
המשמעות של השימוש במילה כיבוש על ידי רוב האנושות היא, שהשטחים האלו שייכים לפלסטינים, וישראל השודדת חייבת להחזיר להם את מה ששייך להם. לכאורה מילה, בפועל אימוץ הנרטיב הפלסטיני, כלומר נקיטת עמדה לטובת האוייב.

יש פתגם האומר: שקר שחוזרים עליו פעמים רבות הופך לאמת בלבבות. הפתגם הזה מעיד על אינטואיציה נכונה, ואולם עם כל הצניעות רבים מתקרבים, אני היחידי שפגעתי בול. הענקתי לכך את התואר ההולם: חוק הטבע מספר 2! כלומר, לא סתם מילים, לא סתם פתגם, הכח החברתי החזק ביותר בעולם! למעט חוק הטבע מספר 1, כמובן...

רבותי, מאז תקופת האבן זרמו לא מעט שפכים בירקון, גם ימי הביניים כבר מאחרינו. האנושות חייבת להתבגר. עדר הגלמים המכונה אנושות מרכז את כל האנרגיה בטכנולוגיה, ומי נותר להבין את הכוחות החברתיים?... למה הכל אני?

ובכן חברים, היום נהוג להתייחס לדעת הקהל כ... משהו. עושים סקרים, הציבור חושב ככה, חושב ככה. אבל, בעוד כמה מאות שנים, כשנגלה את חוק הטבע מספר 2, נבין שהציבור הוא עדר. והאמונות והתפיסות של הציבור הם לא תמיד אורים ותומים. הרבה פעמים הם עניין של מניפולציה.

בחברה הערבית רואים זאת מצויין. הרועים שלהם הצליחו להפוך מיליארד אנשים לפרימיטיבים, ומיליוני אנשים לרוצחים סדרתיים. האם לתרבות המערב יש פטור מחוקי הטבע? הפתעה: לא. גם אנחנו בני אדם, גם אנחנו עדר, גם עלינו עושים מניפולציות, וגם אנחנו יודעים שטויות.

הכיבוש זו המניפולציה הכי מוצלחת של האויב. האויב במקרה הזה כולל את הערבים והשמאל הנאור. מבחינה אידאולוגית הזהות מוחלטת! לא? אם אני טועה, היכן?

ראשית, כל העולם כיבוש. אין פיסת אדמה שלא נכבשה. להצביע בגלובוס שכולו כיבוש על נקודה אחת ולקרוא לה כיבוש, זה מחובר למציאות בדיוק כמו לקבוע להפגש ביער ליד העץ או באוקיאנוס ליד המים... כל קשר למציאות שמאלני בהחלט.

שנית, זה נכון שזה כיבוש: בבלי, אשורי, יווני, רומאי, צלבני, ממלוכי, עותמני, בריטי, יו ניים איט. חסר? הארץ המובטחת הובטחה ליהודים על פי הספר הנפוץ בעולם, ואם אומרים די לכיבוש המשמעות היחידה הלגיטימית היא שהאדמה תוחזר לבעליה.

בנוסף, הבריטים חסמו את פלסטינה ליהודים, כדי שנישרף באירופה, ופתחו אותה למהגרים ערבים. אחר כך יש להם את החוצפה לצעוק: אנחנו פה מלפני 48...

זאת אחרי שזרקו לפח את ההחלטה המוצהרת שלהם עצמם כי פלסטינה שייכת ליהודים על ידי בלפור.

לאמץ את הגישה האנטישמית הבריטית, שכללה בעצם סיוע להשמדת יהודים מחד תוך פתיחת הארץ לערבים, ולקרוא לפשע הנורא הזה צדק, זה מזעזע.

ומעבר לכל אלו, הפלסטינים, כלומר ערביי פלסטינה ששדדו מאיתנו את השם כמו ששדדו את האדמה, ציפצפו על החלטת החלוקה 181 וקמו עלינו להשמידנו, יחד עם עוד 5 צבאות ערב הסדירים. לו היו מנצחים היו אונסים ושוחטים את כולנו. על כך אין חולק.

הפסידו, התחילו ליילל, הם רוצים פיצויים. אז זהו, שלכאורה זכותנו לאנוס ולשחוט את כולם. מאחר שזו לא דרכנו, אנו יכולים להסתפק בעליונות מוסרית קלה שמשמעה גירוש כל הערבים מכאן.

להציג את המצב הברור הזה תוך היפוך היוצרות, זו בהחלט הצלחה גאונית של האויבים והאנטישמים. אבל אני חכם מהם.

והשאר יסופר ב 17 סרטונים כאן:

https://rotter.net/forum/ihaveasay/18642.shtml

המסביר
גולש אורח
יום שני י''א בסיון תשע''ז    12:37   05.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. כל מילה זהב, איפוא הספר ? אני רוצה לראות אותך בסטימצקי ובצומת, וגם בשלושים שפות  
בתגובה להודעה מספר 5

חוץ מהמילים ״אני היחידי שפגעתי בול״
הרי אתה יודע שיש עוד הרבה אנשים שחושבים כמוך
אז תתחיל כבר לעשות את העבודה כמו שצריך באמת
ניסוחים פשוטים אחד אחרי השנייה זה חוב
תמשיך כך ותצליח

חבר מתאריך 19.10.15
יום שלישי י''ב בסיון תשע''ז    07:32   06.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. תודה  
בתגובה להודעה מספר 7

מה שניסיתי לומר שהעדריות היא לא סתם קוריוז, אלא דבר מהותי בהתנהלות חברה אנושית. ליתר דיוק ה דבר! הדבר הכי חשוב. עדריות במובן של תרבות, נורמות, ערכים, קונספציות, תפיסה קולקטיבית, פיסי וכדומה. למה זה חשוב? כי האנושות חייבת להיות מודעת למניפולציות המתרחשות עליה. לכן רשמתי בחתימתי שהאנושות חייבת להטיל ספק כלומר לערוך חשבון נפש בנוגע לערכיה וקונספציותיה. זה לא קורה, משום שהאנושות טרם הבינה את חשיבות אפקט העדר. אני היחיד שהענקתי לו את התואר חוק הטבע מספר 2. כשהאנושות תבין זאת, השמאל הנאור כבר לא יוכל לתמרן את האנושות עם התפיסות המעוותות שלו, וכבר לא יוכל לאנוס עליה את ערכיו. עד אז אנוסים אנו לשחק על פי כללי המשחק של השמאל הנאור השולט בעולם. הוא קבע שאסור להכליל, ומי שאומר את האמת על האסלאם הוא גזען. זה לא ייתכן!

בן אדם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.1.16
3189 הודעות, 31 מדרגים, 58 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א בסיון תשע''ז    08:53   05.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. כאילו שכיום אין מספיק חסמים לעצמאים ויזמים במדינת ישראל  
בתגובה להודעה מספר 0

מי יסתכן ויפתח עסק אם על כל שטות יוכלו לתבוע אותו?

חבר מתאריך 19.10.15
יום שלישי י''ב בסיון תשע''ז    07:26   06.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. בוא נעשה סדר  
בתגובה להודעה מספר 6

עסקים חדשים הם כמו תינוקות במדבר, רובם מתים. למדינה יש כנראה אינטרס לעשות את מלחמת הקיום מאוד קיצונית ואת הקפיטליזם דורסני כדי שהברירה הטבעית תשמיד 90 אחוז חלשים. את זה צריך לשנות! מצד שני אין לסבול תרבות עושק. אלו שני צדדים של אותה מטבע. המדינה יכולה לוותר על מיסים בשנים הראשונות להמראת עסק ולהעניק אשראי עם ליווי צמוד ויעוץ. לו רצתה.

חבר מתאריך 19.10.15
יום רביעי י''ג בסיון תשע''ז    13:23   07.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. תגובה נוספת בנוגע לאום  
בתגובה להודעה מספר 0

אני הייתי ממליץ לא לעצור כאן. האנושות צריכה לעשות חשבונפש רציני בנוגע לאופן התנהלותה: האם האום כמייצג האנושות, מונע על פי המוטיבציה לדאוג לאנושות? לא! התמוגגנו מהדמוקרטיה והפקרנו את האום כנציג האנושות לאינטרסים של שליטים.

אי לכך ובהתאם לזאת על האום להקים ועדת פרופסורים מומחים שינסחו את בעיות האנושות, יסמנו את היעדים אליהם על האנושות לחתור, וגם יתחילו להתוות את הדרך.

קראתי לזה פעם אמנת האנושות. בקצרה.

1. פילוסופיה. מאחר וחוק הטבע החברתי מספר 1 הוא החזק מנצח, הרי שהמטרה מספר 1 של האנושות היא ריסון החזקים. בפועל המשמעות היא השמדת שדרות ההנהגה באירן וקוריאה הצפונית.

שחרור עשרות מיליוני הצפון קוריאנים המסכנים ממחנה הריכוז הגדול בעולם, ושחרור העולם מן המגלומניה האירנית המנסה להשתלט עליו והמתדלקת את הטרור.

השמדת האסלאם הקיצוני, החל בדאעש, בוקו חראם ודרומה. הוצאה להורג של כל המוסלמים הקיצונים, וניכוי הכדור מפסולת אנושית רצחנית סדיסטית.

כמובן גם ריסון החזירים הקפיטליסטים. כדאי להקדים ולהכיר בקריסת הכלכלה הקפיטליסטית בגרסתה החזירית ולשקול את אתחול הכלכלה מחדש, לאחר שאיבדנו שליטה, וטריליונים מעופפים לכל הכיוונים, לא בדיוק על פי התועלת לאנושות.

המשך במיגור הפשיעה. לשם כך הצעתי חוק פגיעה פיצוי, חוק חובתום לב והטמנת מלכודות של המשטרה. לצורך מיגור השחיתות, הסיאוב וההון השחור הצעתי את הפרטת המאבק לחברות פרטיות. וכלה בהצבת גבולות בחינוך.

2. מאחר וחוק הטבע מספר 2 הוא חוק העדר, על האנושות לעסוק בהיבט של העדריות, כלומר התרבויות וסוגי החברות בתקופתנו.

אי לכך ובהתאם לזאת המטרה השניה של האנושות היא הפרדת תרבויות, ותירבות תרבויות ברבריות.

צביון הוא ערך עליון! על האנושות להתבגר ולהחלים מאמוק המאבק בגזענות ולהחליפו ביעד עולמי של הפרדת תרבויות. יש למהר לפני שהאסלאם ישתלט על אירופה וישמידה.

יש להקים המון ערי ענק בארצות ערב במימון משותף ערב ומערב ולהעביר לשם את כל עשרות מיליוני הפליטים, המהגרים, והמוסלמים והערבים שהגרו למערב בעשרים השנים האחרונות. לא פרויקט קטן, אבל לא משהו שהאנושות לא יכולה להתמודד עמו. הפתרון הכי הומני לפליטים ולמהגרים.

למעט הבודדים שהוטמעו היטב, כלכלית ותרבותית, הם לא מוסלמים אדוקים, והם השתלבו היטב. יש לוודא שהם ישארו מיעוטים במובן המועט שבמילה ללא השפעה על הצביון!

יש לאסור על הנאורים חובבי חופש הביטוי לאנוס את ערכיהם ולהשתמש בטרור רוחני כדי לסתום פיות באמצעות תביעות גזענות. בהיבט הזה האנושות תצטרך להבין שגם התרבות הנאורה לוקה בערכים שגויים, הפיסי שגוי, הפוליטיקלי קורקט אינו קורקט, והוא יתוקן והחוק הבינלאומי יתוקן בהתאם למה שצויין להלן.

במקביל יש לתרבת את תרבות ערב. להוציא את השריעה מחוץ לחוק הבינלאומי, להכריח את מנהיגי האסלאם לחתום על אמנה נגד אלימות, ולאלצם לפעול כנגד מיגור כל הרעות החולות של התרבות הנוראית הזו, ובהן מילת נשים, דיכוי נשים, ריבוי נשים, הכאת נשים, הסתרת נשים. פדופיליה ממוסדת, נישואי קרובים, נישואי תענוג, רצח על כבוד המשפחה, ושאר ברבריזם.

3. חייבים לצמצם ילודה. 7 מיליארד זה יותר מדי. יש להכין תוכנית להפצת קונדומים בעולם השלישי, לתגמל זוגות עם ילד אחד, לא לתגמל משפחות עם 2 ילדים ומעלה, לכלוא ביגמיסטים, ולאלץ אבות לילדים רבים לשלם המון מזונות. המדובר בעולם השלישי כמובן.

4. להיערך לעידן הרובוטיקה ולאבטלה של 90 אחוז.

מכאן אפשר להמשיך ולנסח את בעיות האנושות ויעדיה. אני התחלתי, אתם תמשיכו... אין צורך להודות, פרס נובל כרגיל במייל.

לקוח מכאן

https://rotter.net/forum/scoops1/407011.shtml

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות