גירסת הדפסה          
קבוצות דיון משפטים נושא #609 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 609   
masterhaifa
גולש אורח
   09:21   10.05.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

שאלה לגבי חוזה לדירה  

קניתי דירה שהיתה "דירה לדוגמא" במפרט לא מצויינות כל התוספות שהתווספו לדירה אולם אני משלם כ10000$ על התוספות (קירות גבס תאורה פינת אוכל גינה וכו)
קבלת המפתח ובדק הבית הוא תוך מספר ימים אולם כבר עכשיו ישנם מספר הפרות לדעתי- מערכת ההשקיה שבגינה פורקה ואין לי אפשרות סבירה לחבר אותה ללא השקעה כספית גבוהה
כמו כן הדרדר מצב הגינה עקב חוסר השקיה ואני למרות שאין לי מפתח מגיע כל יומיים לדשן ולהשקות אותה
בחוזה לא רשום דבר על התוספות אולם בזכרון דברים רשום "דירה לדוגמא"10000$
האם זהו טיעון קביל בבית המשפט במידה ואזדקק לערכאות??

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  כרגיל - בעיית ראיות amos_ilan 12.05.02 09:30 1
     צריך לבדוק את הוראות ההסכם מוניוס 12.05.02 17:50 2

amos_ilan
גולש אורח
   09:30   12.05.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. כרגיל - בעיית ראיות  
בתגובה להודעה מספר 0

בחוזה לא כתוב כלום - חבל, למקרים אלו מיועד החוזה.

נעבור לתכל"ס - בקבלת הדירה תדרש לחתום על פרוטוקול מסירה - בו עליך לפרט את כל הליקויים שישנם בדירה (סדקים, רטיבות, מרצפות זזות וגם גינה) הינך רשאי להגיע למעמד קבלת הדירה יחד עם שמאי מטעמך שיבדוק את הדירה יחד איתך ויחפש בעיות (שבכל הכבוד לדשא אך הן אולי קצת יותר רציניות מהדשא שהתייבש...).
בכל מקרה על פרוטוקול קבלת הדירה תציין את כל הליקויים (ללא שמאי - עדיף שתכין רשימה מראש)

עכשיו, אם אתה חייב עדיין כסף לקבלן מצבך טוב (יחסית) - פשוט תקקז את העלויות לתיקון ושיפוץ הגינה וגם תשמור על הקבלות שיראו כי מדובר בשיפוץ גינה ברח' ___ - למען הסר ספק.

אם אינך חייב כסף - (סביר להניח שזה מצבך) אתה יכול להגיש תביעה כנגד הקבלן. מבחינת הראיות - תצרף את זכרון הדברים "דירה לדוגמא - תוספתת 10,000$)" כמו כן תצלם באופן ברור את הנזקים והליקויים. ולאחר מכן תבצע תיקון, שמור על כל הקבלות ותגיש תביעה.

אין לראות באמור לעיל ייעוץ משפטי.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מוניוס
גולש אורח
   17:50   12.05.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. צריך לבדוק את הוראות ההסכם  
בתגובה להודעה מספר 1

ולבדוק האם יש באותיות הקטנות התייחסות לשאלות הללו. בכל מיקרה על פניו ניראה שגבו ממך תשלום עבור התוספות הללו ואם כך התשובה הקודמת במקומה.

אין לראות באמור לעיל תחליף לייעוץ משפטי

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות