גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #30819 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 30819   
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
123377 הודעות, 291 מדרגים, 486 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ג בחשון תשפ''ג    17:58   07.11.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

עשרות מדינות - ובהן ישראל - הטילו, כבר לפני שנים, מס על משקאות קלים; כמה מהן (אם בכלל) חזרו בהן?  

המיסוי עצמו מוטל בכל מני שיטות. למשל:

מתוך ידיעה, שפורסמה בשנה שעברה: https://www.themarker.com/news/health/2021-08-02/ty-article/.premium/0000017f-db21-db5a-a57f-db6b8c000000

עוד באותו עניין:

מס על משקאות ממותקים: האם בעולם זה הביא לירידה בצריכה?
https://www.ynet.co.il/health/article/ryy4fetky

ובישראל... המס על המשקאות מוכיח: גמילה מסוכר רק דרך הכיס
https://www.calcalist.co.il/market/article/r1f5zrgvc

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  הציבור החרדי רוכש שתיה מתוקה בשיעור גבוה מזה שבאוכלוסייה הכללית. והסיכוי של צעיר חרדי לחלות בסוכרת גבוה פי 1.5 ilanka 07.11.22 19:44 1
     הבעיה של ליברמן שהוא כרך אותו יחד עם הכלים החד פעמים מזל דלי 08.11.22 00:57 2
         לי, למשל, אין שום בעיה עם 2 המסים: עוד קודם נמנענו מלהכניס הביתה משקאות כאלה. ולא היינו צריכים את ליברמן בשביל ilanka 08.11.22 14:58 14
             לי יש בעיה עם כל מס שהוא מסע נקמה ומשרת מגמות וגחמות של איש אחד במקרה הזה מזל דלי 08.11.22 16:30 15
                 העובדה שכ-100 מדינות נהגו באותו אופן, לא גורמת לך להניח לרגע בצד את שנאת החרדים שאתה מייחס לליברמן כמניע? ilanka 08.11.22 17:04 16
                     אם שמת לב התייחסתי לכלים חד פעמיים לא לשתיה מתוקה מזל דלי 08.11.22 17:33 17
                         מבחינתי נכון היה לאסור כליל על מכירת כלים חד'פ. והאמת היא שלטעמי זו רק שאלה של זמן עד שזה יקרה בעולם ויאומץ פה ilanka 08.11.22 21:01 18
                             איך עסקים ישרדו ומי ישטוף את הכלים ? מזל דלי 09.11.22 01:41 19
                                 טרם גיבשתי עמדה חד משמעית בעניין כלים מתכלים, כי יש לי איזו תחושה שתהליך היצור שלהם כה יקר ומזהם... ilanka 09.11.22 06:47 20
  אני לא שותה מיצים, אבל אני נגד כפיה במיסוי למען חינוך Foreteller 08.11.22 01:58 3
     משום מהאני זוכרת שליצמן בההיותו שר הבריאות היה הרוח החיה בקידום המיסוי על משקאות מסוכרים. ליברמן במידה רבה הגיע אל המוגמר. שלומצי 08.11.22 07:39 6
         איך זה מתקשר לתגובה שלי? Foreteller 08.11.22 07:44 7
             ליברמן? מיסוי? אוצר? אם ליצמן היה גורם להחלת החוק מה היתה תגובת המגזר? שלומצי 08.11.22 11:43 8
                 בשונה מהחד גוניות המחשבתית של נשות השמאל, אצלנו כל אחד עונה מה שהוא חושב Foreteller 08.11.22 11:45 9
                     אתה מדבר על ''חד גוניות''? ''נשות השמאל''? ''אצלנו כל אחד עונה מה שהוא חושב'' סירייסלי? שלומצי 08.11.22 12:01 10
                         לגמרי. אמרתי לך שאני נגד משהו, ואת לא מסוגלת לקבל את זה, כי אני דתי. רוצה רשימה של חלק Foreteller 08.11.22 12:50 12
         מעניין. חידשת לי. ביריון 08.11.22 12:20 11
  מידע מעניין. תודה על הבאתו. ביריון 08.11.22 05:42 4
  האם יש לך מידע על מיסוי שחל גם על משקאות ללא סוכר, כמו בישראל? זבוב על הקיר 08.11.22 06:05 5
     לא. אבל אם הבנתי נכון - הם לא פחות מזיקים, ולכן ההגיון לדרוש תמורתם מס למימון השקעות המדינה בטיפולים רפואיים ilanka 08.11.22 14:54 13

חבר מתאריך 25.4.02
יום שני י''ג בחשון תשפ''ג    19:44   07.11.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. הציבור החרדי רוכש שתיה מתוקה בשיעור גבוה מזה שבאוכלוסייה הכללית. והסיכוי של צעיר חרדי לחלות בסוכרת גבוה פי 1.5  
בתגובה להודעה מספר 0

...בישראל ישנם יותר מחצי מיליון חולי סוכרת. חצי מיליון! וסוכרת זו רק אחת משלל מחלות שצריכה מופרזת של סוכר מעובד עלולה להוביל אליה. וגם אם נתמקד רק בה – הנתונים מבעיתים: כל ילד שלישי בישראל יפתח סוכרת שתוביל לחיים של סבל וייסורים. נכרתים מעל לאלף גפיים בשנה בשל המחלה.
אה, וכולנו משלמים את המחיר: במחקר רשמי מ-2018 נמצא כי ההוצאה על חולי סוכרת בקופת חולים כללית, מהווה 33% מההוצאה הכללית (שליש!), בעוד ששיעורם באוכלוסיית המבוטחים המבוגרים היא 13% בלבד.
כ-14% מכלל ההוצאות של קופת החולים מיוחסת למחלת הסוכרת. קולטים?
(...)

מתוך הפוסט שלהלן, בו נתקלתי כרגע (ומבלי לאמת את הנתונים המופיעים בו):

לחץ כאן לצפיה דרך Facebook

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מזל דלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.18
43771 הודעות, 143 מדרגים, 275 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תשפ''ג    00:57   08.11.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. הבעיה של ליברמן שהוא כרך אותו יחד עם הכלים החד פעמים  
בתגובה להודעה מספר 1

ועוד בעיה שזה ליברמן

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 25.4.02
יום שלישי י''ד בחשון תשפ''ג    14:58   08.11.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. לי, למשל, אין שום בעיה עם 2 המסים: עוד קודם נמנענו מלהכניס הביתה משקאות כאלה. ולא היינו צריכים את ליברמן בשביל  
בתגובה להודעה מספר 2

להבין שהשלכת פלסטיק לאשפה (ובוודאי בטבע...) גרועה מאי השלכתה שם.
חבל שהעיסוק בחקיקה הזו - שהיא כה רווחת בעולם - ממשיך להתמקד בשר, כזה או אחר, או בעלבונות של מי שמתבקשים להתנהל אחרת, לטובת כלל יושבי הכדור הזה.

חבר מתאריך 6.3.18
יום שלישי י''ד בחשון תשפ''ג    16:30   08.11.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. לי יש בעיה עם כל מס שהוא מסע נקמה ומשרת מגמות וגחמות של איש אחד במקרה הזה  
בתגובה להודעה מספר 14

של אביר איכות הסביבה הפשיסט המהולל מר אביגדור ליברמן

א. לא הוכח שקנו פחות כלים חד פעמיים כנ"ל שתייה מתוקה אתה רוצה לעודד שמירה על הבריאות וערכי הטבע בא נתחיל בוודקה ובבשר החזיר

גם אני נגד שתיה מתוקה ולא צורך אז בא תעודד בשיטת הגזר תוזיל את המים ואת המיסים על כלים חד פעמים מקרטון או מקנה סוכר, אבל כשאתה מכוון מטרה לפגוע בשנואי נפשך ( ליברמן לא אתה ) אף אחד לא מאמין לך שאתה רוצה בטובתם ובריאותם

אגב מישהו בדק כמה הממשלה המעופפת פגעה באוזון ובאיכות הסביבה באדי דלק הרעיל שהיא פזרה

חבר מתאריך 25.4.02
יום שלישי י''ד בחשון תשפ''ג    17:04   08.11.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. העובדה שכ-100 מדינות נהגו באותו אופן, לא גורמת לך להניח לרגע בצד את שנאת החרדים שאתה מייחס לליברמן כמניע?  
בתגובה להודעה מספר 15

ליברמן כלל לא העניין, כשר הוא בוודאי מטרה לביקורת (ויתכן שבצדק).
אבל לגופו של עניין, אם מתברר שהעניין מוכיח את עצמו ולא רק פה, לשם מה להמשיך ולעסוק בליברמן במקום במהות. האם זה ויכוח-לשם-ויכוח (שלא לומר, ויכוח-לשם-ניגוח)?

תמיד ניתן ליעל ולשפר עוד יותר. אבל לפסול על הסף, רק מפני שבמקרה בנקודת הזמן הזו ישב פה אחד בשם ליברמן, שנהג כפי שנוהגים בכל כך הרבה מדינות אחרות?

חבר מתאריך 6.3.18
יום שלישי י''ד בחשון תשפ''ג    17:33   08.11.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. אם שמת לב התייחסתי לכלים חד פעמיים לא לשתיה מתוקה  
בתגובה להודעה מספר 16

להזכירך השר שבתקופתו חייבו לסמן מוצרים מכיל סוכר בכמות גבוהה או שומן רווי זה היה השר ליצמן כשר הבריאות רחוק כשנות אור מליברמן האיש

ואני בעד, השאלה על הדרך אין צורך להטיל מיסים כמו המס על הבקבוקים מתי עמדת בתור להזדכות על 25 אג' כנ"ל השקיות
שישתמשו בשקיות נייר או בקבוקי זכוכית וקרטון ובא לטבע גואל

כנ"ל כלים חד פעמיים שישתמשו בכלים שאפשר למחזר

עזוב את ליברמן בצד מרוב שאתה רואה ליברמן בתגובתי אתה מדלג על העיקר על המקל ( מיסים ) והגזר ( הפחתת מיסים למשקאות בריאים וכלים מקרטון או קנה סוכר .

חבר מתאריך 25.4.02
יום שלישי י''ד בחשון תשפ''ג    21:01   08.11.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. מבחינתי נכון היה לאסור כליל על מכירת כלים חד'פ. והאמת היא שלטעמי זו רק שאלה של זמן עד שזה יקרה בעולם ויאומץ פה  
בתגובה להודעה מספר 17

כך שרעיון המיסוי הוא סוג של פתרון זמני, שברורים לי יתרונותיו (צמצום צריכה) - אך גם חסרונותיו (לא שוויוני, כי לצרכני חד"פ מבוססים כלכלית אין מוטיבציה לשנות הרגלים).

חבל שגם בעניין כה חשוב אנחנו נשרכים אחרי העולם במקום להובילו (אור לגויים וכו').

חבר מתאריך 6.3.18
יום רביעי ט''ו בחשון תשפ''ג    01:41   09.11.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. איך עסקים ישרדו ומי ישטוף את הכלים ?  
בתגובה להודעה מספר 18

כלים חד פעמים מתכלים או בעלי יכולת מחזור אני לא מוצא בהם שום בעיה מלבד נוחות וחיים

חבר מתאריך 25.4.02
יום רביעי ט''ו בחשון תשפ''ג    06:47   09.11.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. טרם גיבשתי עמדה חד משמעית בעניין כלים מתכלים, כי יש לי איזו תחושה שתהליך היצור שלהם כה יקר ומזהם...  
בתגובה להודעה מספר 19

ערכתי לאחרונה בתאריך 09.11.22 בשעה 06:58 בברכה, ilanka

בשונה מכלים רב פעמיים, שאמנם גם הייצור שלהם יקר ומזהם, אך בבחינת זיהום הוא "מתחלק" על אינספור שימושים עתידיים.

איך עסקים ישרדו? הם ירכשו פעם אחת מדיח, כפי שנוהגות אינספור משפחות בעולם המערבי - וכפי שנוהגים מטבחים מוסדיים: מלונות, צבא, ובשנתיים האחרונות אפילו גני ילדים במדינה. אפשר גם לשטוף לבד, זה באמת לא סוף העולם. מנסיון.

Foreteller לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.2.22
17809 הודעות, 113 מדרגים, 213 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תשפ''ג    01:58   08.11.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אני לא שותה מיצים, אבל אני נגד כפיה במיסוי למען חינוך  
בתגובה להודעה מספר 0

שלומצי
חבר מתאריך 14.8.05
67883 הודעות
יום שלישי י''ד בחשון תשפ''ג    07:39   08.11.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. משום מהאני זוכרת שליצמן בההיותו שר הבריאות היה הרוח החיה בקידום המיסוי על משקאות מסוכרים. ליברמן במידה רבה הגיע אל המוגמר.  
בתגובה להודעה מספר 3

חבר מתאריך 22.2.22
יום שלישי י''ד בחשון תשפ''ג    07:44   08.11.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. איך זה מתקשר לתגובה שלי?  
בתגובה להודעה מספר 6

שלומצי
חבר מתאריך 14.8.05
67883 הודעות
יום שלישי י''ד בחשון תשפ''ג    11:43   08.11.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. ליברמן? מיסוי? אוצר? אם ליצמן היה גורם להחלת החוק מה היתה תגובת המגזר?  
בתגובה להודעה מספר 7

חבר מתאריך 22.2.22
יום שלישי י''ד בחשון תשפ''ג    11:45   08.11.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. בשונה מהחד גוניות המחשבתית של נשות השמאל, אצלנו כל אחד עונה מה שהוא חושב  
בתגובה להודעה מספר 8

שלומצי
חבר מתאריך 14.8.05
67883 הודעות
יום שלישי י''ד בחשון תשפ''ג    12:01   08.11.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. אתה מדבר על ''חד גוניות''? ''נשות השמאל''? ''אצלנו כל אחד עונה מה שהוא חושב'' סירייסלי?  
בתגובה להודעה מספר 9

חבר מתאריך 22.2.22
יום שלישי י''ד בחשון תשפ''ג    12:50   08.11.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. לגמרי. אמרתי לך שאני נגד משהו, ואת לא מסוגלת לקבל את זה, כי אני דתי. רוצה רשימה של חלק  
בתגובה להודעה מספר 10

מהדברים שאת וכל 'החושבים לבד' חושבים?

ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
101981 הודעות, 372 מדרגים, 606 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תשפ''ג    12:20   08.11.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. מעניין. חידשת לי.  
בתגובה להודעה מספר 6

ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
101981 הודעות, 372 מדרגים, 606 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תשפ''ג    05:42   08.11.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מידע מעניין. תודה על הבאתו.  
בתגובה להודעה מספר 0

ברשותך אזכיר כאן את אחד המשקאות הממותקים שהיה פעם מותג מבוקש וכיום כמעט ונעלם לחלוטין מן השוק

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

זבוב על הקיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.18
9400 הודעות, 67 מדרגים, 127 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תשפ''ג    06:05   08.11.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. האם יש לך מידע על מיסוי שחל גם על משקאות ללא סוכר, כמו בישראל?  
בתגובה להודעה מספר 0

חבר מתאריך 25.4.02
יום שלישי י''ד בחשון תשפ''ג    14:54   08.11.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. לא. אבל אם הבנתי נכון - הם לא פחות מזיקים, ולכן ההגיון לדרוש תמורתם מס למימון השקעות המדינה בטיפולים רפואיים  
בתגובה להודעה מספר 5

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות