גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #32307 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 32307   
495 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.02
66464 הודעות, 204 מדרגים, 392 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''א בחשון תשפ''ד    15:55   05.11.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מופץ ברשת האינטרנט - דברי ארז נוף, הטייס שהודח:  

דברי ארז נוף, הטייס שהודח:

"בקר טוב לכולם, בימים האחרונים מופצים ברשתות החברתיות השמצות ו"מכתבים לכאורה" של יודעי דבר, לגבי תיפקוד חיל האויר ומפקדיו ב"שבת השחורה", ואני אישית מקבל שאלות בנושא.

חשוב לי להבהיר קבל עם ועדה כי כל האמירות האלו נוצרו והודהדו בידי לשכת רוה"מ וחבר מרעיו הנבזים.

לדאבוננו, חה"א אינו יכול לפרסם את רשימת הגיחות מאותה שבת. אני לעומת זאת רשאי לפרסם מה שידוע לי בזכות הדחתי מהמילואים ע"י הנאשם וחבריו.

אשמח אם גם אתם תפרסמו את מכתבי זה.

"בשבת השחורה" היו 2 זוגות מסק"ר בכוננות 15 דקות (רמת דוד ורמון) משום שזו הכוננות השגרתית בארץ בזמן רגיעה.

2 הזוגות הוזנקו מיד עם תחילת האועים בעוטף עזה אולם בשלב זה לא היה כבר עם מי לדבר בקשר באוגדת עזה, בחטיבה המרחבית ו/או בגדוד שבכוננות בגזרה והתצפיות.

המסוקים שהגיעו לישובים לא יכולים להבדיל בין מחבלים/חיילינו/כתת כוננות במערכת הפליר וללא קשר עם מישהו בקרקע אינם יכולים לפתוח באש.

כל טייסי המסק"ר זרמו מאזור המרכז לבסיס רמון מיד כשהחלו הפרסומים על האסון בדרום והחל מ 0900 כבר היו מסוקים רבים בגזרה אך לרובם היו קשיים בזיהוי עמית/אויב. למרות זאת השתמשו בכל החימוש שהיה ברשותם בישובים ולאורך הגדר.

לגבי הכטמ"מים- גם במקרה זה עקב מצב ה"רגיעה" לא היו מוקדים באויר וסד"כ הכוננות הוזנק מפלמחים מיידית כאשר מפעיליו פועלים ללא קשר עם האוגדה והחטיבה באותן מגבלות שהיו למסק"ר.

גם מפעילי הכטמ"מ הגיעו ליחידותיהם ואיישו הקרונות כבר כעבור שעתיים/שלוש והפעילו לא מעט מוקדים באויר מעל הישובים.

אני אישית הייתי במפקדת האוגדה שלי בשעה 1100 וכבר ניהלנו עם תא השליטה של חיל האויר הטסות של מאות חיילי חי"ר סדירים ביסעורים ממרחבי איו"ש לישובי העוטף. מטוסי קרב הוזנקו מהכוננות החיילית עפ"י פקודות ותקפו מטרות מוכנות מראש בעזה, עם תחילת האירועים.

למי שאינו מבין בנושא ראוי להסביר כי לא ניתן להטיל פצצות של קרב במרחק נמוך מ 1000 מטר מכוחותינו /ישובינו עקב הסיכון לפגיעה בבלתי מעורבים משלנו ולכן לא ניתן היה להפציץ את המעברים של הגדר.

לסיום ארצה להדגיש שוב את רצונו של רוה"מ, האשם העיקרי באסון שקרה לנו, להעביר האשמה והאחריות לכל מי שבסביבה, וחיל האויר הוא קורבן מצויין לאור העובדה שטייסי המילואים הם שהובילו את המחאות בשנים האחרונות.

ברכת "וישובו בנינו בשלום לגבולם" ושנזכה לשקט וממשלה חדשה בקרוב בימינו."

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  מקשקש. היסעורים הגיעו אחרי 10:00 כלומר שלוש שעות וחצי אחרי תחילת השחיטה. שני מסק''רים בלבד זאת בדיחה צללפון 05.11.23 16:14 1
     אין מנהיגות שמחה1948 05.11.23 17:35 3
  אני האחרון שאתווכח איתו על העובדות ואני מאוד מקווה שהוא מדייק בתיאור העובדות, אבל השקר הגס והמרושע כאילו נתניהו הוא זה שמוביל את הביקורת על עבד לעם קדוש 05.11.23 16:43 2
  עובדות... AVNER 05.11.23 18:38 4
     הוא הסביר במכתב למה הם לא הפציצו בתוך הקיבוצים. לפחות בשעות הראשונות. zzzDiklazzz 06.11.23 00:53 8
         דיקלה זה נושא מעייף ומתיש Seagulls 06.11.23 01:59 9
             עניתי שם לגבי הציטוט על המחאה. zzzDiklazzz 06.11.23 07:21 16
  שיכנע אותי בכל הנוגע למהלכי חיה''א. פחות שיכנע אותי בנוגע למעורבות נתניהו בעניין. ilanka 05.11.23 23:36 5
  הרוב מדויק ונכון מידיעה אישית. רוניר 06.11.23 00:44 6
  מבחינה מערכתית צבאית זה רק מחזק, אצלי, את ההנחה/הבנה שכשאוגדת עזה הותקפה, בשל הנהלים, הצבא, סוג של שותק...עד שהבינו מה קרה באוגדה. zzzDiklazzz 06.11.23 00:46 7
     תודה שכתבת שלצבא לקח שעות ארוכות להגיע Seagulls 06.11.23 02:05 10
         לא צריך לומר את זה באופן ישיר, אבל אחרי שהבנו (דרך הכתבות בטלוויזיה, בין היתר) מה קרה בבסיסים שהיו אמורים לנהל את האירוע, די ברור למה. zzzDiklazzz 06.11.23 03:27 12
             תודה על הדברים Seagulls 06.11.23 06:23 14
                 ממה שאני הבנתי הקודקודים בשעות הקטנות של הלילה לא הבינו את גודל האירוע (חלקם גם את הטיימינג הצפוי). zzzDiklazzz 06.11.23 08:56 17
     המורד לא הודח בגלל דעה פוליטית, המורד הודח כי קרא למרד צבאי באמצע המלחמה, להדיח זה הנחה בשבילו צריך להיכנס לכלא, להרבה זמן! עבד לעם קדוש 06.11.23 06:39 15
         הוא לא. הוא כתב בקבוצת וואטסאפ פרטית לחברים ליזום הפגנה נגד ראש הממשלה, בתום הקרבות. זאת יום אחרי שרהמ צייץ נגד אמ''ן והשבכ. zzzDiklazzz 06.11.23 09:05 18
             תחליפי את מתווכי המידע שלך, דחוף... עבד לעם קדוש 06.11.23 09:52 19
  למה חיל האויר לא יכול לפרסם רשימת גיחות Seagulls 06.11.23 02:07 11
     לא יודעת אם המידע הזה רלוונטי לכלל הציבור, אבל גם אם כן, זה לא רלוונטי כרגע לעת הלחימה. zzzDiklazzz 06.11.23 03:41 13

צללפון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.8.13
16507 הודעות, 66 מדרגים, 122 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''א בחשון תשפ''ד    16:14   05.11.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. מקשקש. היסעורים הגיעו אחרי 10:00 כלומר שלוש שעות וחצי אחרי תחילת השחיטה. שני מסק''רים בלבד זאת בדיחה  
בתגובה להודעה מספר 0

וממילא לא שמעו או ראו אותם (עדויות כיתת הכוננות של בארי) לפני 14:00, כלומר שבע וחצי שעות לאחר תחילת השחיטה. רכזת צח"י של בארי אמרה שהם הודיעו לחיל האוויר שכולם בממדים והם יכולים להפציץ את כל מי ומה שבחוץ.
חיל האוויר כמובן לא פעל בזדון אלא לא היה מוכן בגלל היהירות של אנשים כמו ארז נוף וחבריו שהפכו את חיל האוויר לכלי נשק פוליטי.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
שמחה1948
חבר מתאריך 24.5.23
1 הודעות
יום ראשון כ''א בחשון תשפ''ד    17:35   05.11.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אין מנהיגות  
בתגובה להודעה מספר 1

לנו כאן אסור לפלג
די
רק לצפות מהמנהיגים לקחת אחריות על עצמם
לא לחפש אשמים מתחת לכל אבן

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
עבד לעם קדוש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.9.19
68546 הודעות, 255 מדרגים, 450 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''א בחשון תשפ''ד    16:43   05.11.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אני האחרון שאתווכח איתו על העובדות ואני מאוד מקווה שהוא מדייק בתיאור העובדות, אבל השקר הגס והמרושע כאילו נתניהו הוא זה שמוביל את הביקורת על  
בתגובה להודעה מספר 0

תפקוד חיל האוויר - מתאים כמו כפפה ליד לארכי מורד שניסה להוביל בגלוי הפיכה צבאית!
בושה!
בושה!
בושה!

AVNER לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.4.02
3484 הודעות, 34 מדרגים, 51 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''א בחשון תשפ''ד    18:38   05.11.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. עובדות...  
בתגובה להודעה מספר 0

המחבלים שוטטו בשבילי הקיבוץ,
מבלי שכלי טייס ימטירו עליהם
אש תופת כמו שהאפאצ'י ידע
לעשות בפעילות צבא ארה"ב.

כי כזכור כדברי מפקד בסיס פלמחים,
תא"ל עומרי דור:
"הגענו לפיל שבחדר - המחאה ...
לא כולם חזרו לטוס כי צריך לבנות להם כשירות.
אנחנו נשלם על זה מחיר כי הם לא כשירים באופן מלא...".

ציטוט מתוך:
https://news.walla.co.il/item/3615013

zzzDiklazzz לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.2.07
3294 הודעות, 48 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ב בחשון תשפ''ד    00:53   06.11.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. הוא הסביר במכתב למה הם לא הפציצו בתוך הקיבוצים. לפחות בשעות הראשונות.  
בתגובה להודעה מספר 4

לגבי כשירות הטייסים, בשל המחאה....

עובדה:
המחאה הייתה תוצר של ניסיון ההפיכה.

אם לא היה ניסיון הפיכה, לא הייתה מחאה, לא היו טייסים שצריך להכניס לכשירות שוב.

מעבר לזה...
מחנה התומכים בהפיכה אמר שהוא יוכל להסתדר טוב בלי הטייסים.. אז על מה התלונות על זה שהכשירות שלהם ירדה?

Seagulls לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.2.19
31758 הודעות, 190 מדרגים, 366 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ב בחשון תשפ''ד    01:59   06.11.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. דיקלה זה נושא מעייף ומתיש  
בתגובה להודעה מספר 8

בפרט כשדנים איתך

(חבר ותיק)

ובכל זאת אזכיר
היו בחירות דמוקרטיות לגיטימיות
אחרי שוב ושוב ושוב שלא הצליח ואז ממשלת בנט לפיד
ואז זה הצליח לגוש המכונה ימין

זוכרת שספרו את הקולות
והיו פאנלים בטלויזיה שפירסמו את התוצאות, כן?

ובכן
אלו שנבחרו
ניסו בצורה חוקית לגמרי
בעזרת ועדות הכנסת
וכנסת ישראל
לבצע בקטנה חקיקה נדרשת (שבעבר כמה מהשמאלנים צידדו בזה)

בקיצור
זה שמגדל השן בשבתו בפירמידה של בגצ
בגלימות שחורות
לא אוהב את החלטות כנסת ישראל

זה עדיין לא אומר שיש כאן הפיכה

הפיכה
זה מה שהכוהן הגדול שלכם עשה (אהרון
לפני עשרות שנים
בזמן שכולנו היינו רדומים

אנחנו בדיוק 30 שנים לאוסלו (עבודה שלכם
ויום השנה לרבין (עבודה שלכם

וממש בא לי לדבר על זה

עם מי

חבר מתאריך 4.2.07
יום שני כ''ב בחשון תשפ''ד    07:21   06.11.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. עניתי שם לגבי הציטוט על המחאה.  
בתגובה להודעה מספר 9

והמחאה הייתה תוצר של ניסיון החקיקה האנטי דמוקרטית לדעת רבים, כולל מקרב אלו שהצביעו לממשלה.

אם ניסיון החקיקה לא היה נתפס בקרב ימין ושמאל כסיכון הדמוקרטיה, המחאה לא הייתה בגודל ובעוצמה שהיא... היא הייתה נשארת מחאת בלפור, עם מספר מוחים דומה.

זו לא הייתה מחאה "פוליטית" כמו שמחנה התומכים ניסה לצייר אותה. לא הייתה סרבנות בגלל שנבחרה ממשלת ימין, עובדתית החותמים עשו מילואים תחת ממשלות הימין הקודמות.
הם גם הסבירו (והמשתמטים בממשלה זלזלו בהם) שפגיעה בביהמש תסכן את אלו המשרתים בצבא/מילואים מאחר ואז ביהמ"ש בהאג עלול לקבל תביעות נגד אנשי צבא/מילואים, תביעות אותן הוא דחה בעבר בגלל שביהמ"ש שלנו נתפס כישר, מה שיגביל את חופש התנועה שלהם.

גם אנשי מערכות הבטחון הווה/עבר הצטרפו למתנגדים או הזהירו לגבי ההשלכות, גם השלכות אישיות על אנשי בטחון שחופש התנועה שלהם עלול להיפגע אם החקיקה תעבור, ובין אם לגבי ההרתעה הכללית שהתחלנו לאבד... במיוחד כשהממשלה התחילה לשלוח חצים נגד הטייסים ונגד ההייטקיסטים ונגד כל מי שמחה.

לא זכור לי שראיתי שום דבר שבגצ פסל ללא סיבה, ולרוב הם החזירו כאלה למחוקק עם מה שצריך לתקן כדי שהחוק יהיה סביר ולא "ייפסל"או לא יתקבל על ידי הקהילה הבינלאומית (מה לעשות, יש חוקים וחוק בינלאומי).

לי אין כהן גדול, אבל מה שכן יש לי זה צ'קלקה גדולה שפועלת כאשר אדם שמתרועע עם עבריינים, אדם שעומד למשפט, אדם שגר בבית לא חוקי ועוד, מנסים לעשות שינויים במערכת המשפט

ואני אפילו לא אתייחס להחלטות כנסת ישראל (או ראש הממשלה) מבחינת מינויים... כי המינויים והג'ובים שיוצאים מהם, נעשים בניגוד לכל שכל ישר או היגיון, ואנחנו בגדול רואים את ההשלכות היום... כשהמדינה לא מתפקדת והמתנדבים מטפלים בעורף.

בזמן אוסלו, לא הייתה לי מודעות פוליטית.
כל מה שאני זוכרת ממה שהיה בזמנו היה את הפגנות ה"בוגד" "שלכם"... אפילו "האמנתי" לכם, כי אם כולם צורחים, אז כנראה זה "נכון".

מודעות פוליטית פיתחתי אחרי הרצח.
הבנתי כמה חשוב להפעיל את הראש ולא ללכת אחרי ססמאות.
הבנתי את ההסתה שהייתה לפני (הסתה ששוכללה בהמשך, וכיום הגיעה למצב של אלימות כלפי אלו שדעתם שונה), והבנתי כמה היא מסוכנת וכמה היא רחוקה ממני.

פוליטיקה בצד, אם זה היה תלוי בי, הייתי עושה קודם כל שינוי ב"תנאי הקבלה" לריצה לכנסת, ואז שינוי בנוגע למינויים כולל תיקים, בצורה בה אדם לא יוכל לקבל או לדרוש תיק מסויים במידה ואין לו ניסיון רלוונטי וכד'.

הכנסת ברובה פועלת למען עצמה כאשר בפועל היא אמורה לפעול למען הבוחרים. את זה צריך לשנות. הצבעה לפי משמעת סיעתית צריכה להיפסל. נבחרים שהמצע שלהם נוגד את נשוא ההצבעה, צריכים לבחור לפי מה שהבטיחו לבוחרים שלהם... ולא לדבר על כאבי בטן.

ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
134406 הודעות, 300 מדרגים, 494 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''א בחשון תשפ''ד    23:36   05.11.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. שיכנע אותי בכל הנוגע למהלכי חיה''א. פחות שיכנע אותי בנוגע למעורבות נתניהו בעניין.  
בתגובה להודעה מספר 0

אבל מי יודע...

בתום הקרבות - מקווה שיתוחקר ויפורסם בהקדם.

רוניר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.5.22
14185 הודעות, 59 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ב בחשון תשפ''ד    00:44   06.11.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. הרוב מדויק ונכון מידיעה אישית.  
בתגובה להודעה מספר 0

לא אוסיף בפרטים בגלל ביטחון שדה וסיבות נוספות.

ואשר לרעל שזרם מכל עבר ,
גם מפוליטיקאים מהמדרגה הראשונה וממכונת הרעל הגדולה והידועה,
זה מזמן לא סוד אבל יש רבים החיים בהכחשה.

חבר מתאריך 4.2.07
יום שני כ''ב בחשון תשפ''ד    00:46   06.11.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. מבחינה מערכתית צבאית זה רק מחזק, אצלי, את ההנחה/הבנה שכשאוגדת עזה הותקפה, בשל הנהלים, הצבא, סוג של שותק...עד שהבינו מה קרה באוגדה.  
בתגובה להודעה מספר 0

מניחה שהיה צריך את האוגדה לתיאום בין חיל האוויר לכוחות הקרקע, מה גם שהיו מספיק סרטונים ועדויות של ניצולים וקורבנות שהראו שהרבה מאלו שהיו על הקרקע, פנים אל מול פנים עם המחבלים, טעו פעמים רבות לחשוב שמדובר בחיילים.

מראה עד כמה שיתוף הפעולה בין האוויר לקרקע חשוב לתיאום בין החילות (למניעת ירי דו"צ)... ומראה שביום שאחרי, צריך להיערך מחדש... כי המחדל הגדול (לדעתי) מבחינה צבאית היה ששיתוק אוגדה אחת, שיתק בעצם את הצבא למשך שעות ארוכות.

בשעות הראשונות אלו שניהלו את הקרב היו בעיקר התושבים ואנשי בטחון וצבא שהקפיצו את עצמם לשטח כשהבינו שקורה שם משהו רע.

אני זוכרת גם עדות של בחור אחד, שאם אני לא טועה ברח מהמסיבה או מחוף הים לכיוון אחד הבסיסים שם שראה את המסוק מעליו, ניסה לסמן לו ואז המסוק פתאום ירה למה שהוא חשב שזה הכיוון שלו, עד שהוא קלט שהמסוק ירה על טנדר של מחבלים שנסע בכיוון שלו, ובעצם הציל אותו.

גם הטייסים אמרו יותר מאוחר שהם התחילו לתקשר בוואטסאפ עם קצינים או רבשצים על הקרקע וקיבלו מהם מיקומים וכד'.

לא יודעת אם התקשורת באמת הייתה מרוכזת כולה במקום אחד (נשמע לי לא סביר, אבל לאור העדויות... לא יודעת), אבל זה שלא הייתה תקשורת במשך שעות, הביא לכאוס הגדול שהיה שם ולאסון.

עכשיו, לגבי ההדחה... מזעזע. מחליא. מכעיס...
אדם שמפרוץ המלחמה נתן מעצמו להגנה על המדינה וחיזוק הצבא מודח על ידי אלוף העולם בבריחה מאחריות. מודח בגלל שכתב הודעה פרטית על זה שצריך לארגן הפגנה אחרי המלחמה. א-ח-ר-י.

הנאשם מוכיח פעם נוספת שיש מי ששם את המדינה קודם, ויש אותו. מי ששם את המדינה קודם, לפי תורת הנאשם, צריך להיות מוקצה... גם אם הוא, ככל הנראה, תורם למדינה הרבה יותר מהנאשם...
גם אם בתפקידו הוא בורג חשוב במערכת.

הנאשם שוב פוגע בבטחון המדינה.
ולא רק זה, אלא שנראה שהוא גם פוגע בכשירות חיל האוויר כאשר הוא גורם למח"א להדיח פוליטית... כשהפוליטיקה היא הדבר האחרון שמעניין את רוב העם הזה שנלחם על המדינה שלו.

כאילו לא מספיק שאזרחי המדינה נלחמים באוייב אכזר מבחוץ, הם צריכים גם להיאבק בממשלה שרובה, עדיין, פועל נגד המדינה, כאשר חלקם באופן בוטה מסכנים אותה.

חבר מתאריך 11.2.19
יום שני כ''ב בחשון תשפ''ד    02:05   06.11.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. תודה שכתבת שלצבא לקח שעות ארוכות להגיע  
בתגובה להודעה מספר 7

כי ההמונים עדיין לא קולטים את זה
(גם ברוטר)

ובטלויזיה ממש לא רוצים לדבר על זה
וסוג של מכחישים את זה (בעדינות מסוימת

חבר מתאריך 4.2.07
יום שני כ''ב בחשון תשפ''ד    03:27   06.11.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. לא צריך לומר את זה באופן ישיר, אבל אחרי שהבנו (דרך הכתבות בטלוויזיה, בין היתר) מה קרה בבסיסים שהיו אמורים לנהל את האירוע, די ברור למה.  
בתגובה להודעה מספר 10

מכלל הכתבות, דיווחים, ראיונות, עדויות וכד', מה שאני התרשמתי שקרה הוא שאלו שהיו אמורים להגן על העוטף, הותקפו ראשונים... ורובם נטבחו.

אין לי מושג איך היחידות בנויות שם, ומה חלוקת העבודה/נהלים, אבל נראה היה שהם הצליחו להשבית גם את הכוחות שהיו אמורים להגן על היישובים, וגם את התקשורת או/ו את אלו שהיו אמורים לתקשר את מה שקורה לאגודות אחרות.

כן היו שם אנשי צבא, אבל ממה שנשמע רובם הגיעו באופן/התארגנות פרטנית, ולא כי איזשהו גורם מסודר בצבא הקפיץ אותם למקום.

הרי היו לא מעט סיפורים על כאלו שהגיעו בבוקר ונפצעו או נפגעו.

הטוב והרע בצבא זה הנהלים/ביורוקרטיה.
צריך נהלים בשביל הסדר והכיסוי החוקי.
אבל בזמן חירום, כשאתה יודע שאתה צריך להמתין לפקודה כדי לפעול, זה מסוכן... במיוחד כאשר מבלי שתדע, ייתכן ואין כרגע מי שייתן אותה.

ואולי זו הסיבה שהרבה מאלה שיצאו לכיוון בבוקר היו מילואימניקים וקצינים בדימוס... כי אותם, אולי, הנהלים פחות מפחידים.. במיוחד כשאין לאנשים עדיין מושג לגבי גודל ועוצמת התופת.

בכל אופן, שוב, לא יודעת איך הצבא מאורגן שם, אבל לעתיד, אולי זה לא רעיון טוב לשים את מרבית הכח ממש על הגבול.

חבר מתאריך 11.2.19
יום שני כ''ב בחשון תשפ''ד    06:23   06.11.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. תודה על הדברים  
בתגובה להודעה מספר 12

אנסה בקצרה

לגבי דבריך
״במיוחד כשאין לאנשים עדיין מושג לגבי גודל ועוצמת התופת.״

1. יש לי סיבות טובות להבין ולדעת (לפי פרסומים רישמיים בטלויזיה )
שהקודקודים הכי בכירים בשעות הקטנות של הלילה
כבר ידעו שזה ארוע גדול.

2. יש נושא נוסף מאוד חשוב
• הארוע התחיל הרבה לפני 06:30 •
שאני לא אדבר עליו עכשיו
וגם אותו אני יודע על סמך מידע רישמי שפורסם
ועל סמך המצלמות של המחבלים
שגם את זה מנסים להצניע ולהסתיר מהציבור ויש סיבות

3. על זה שזה בילתי אפשרי שלא היה מודיעין על זה
אני לא אדבר עכשיו

4. אז
בקשר למה שכתבת (לאנשים עדיין אין מושג)
ובכן
א. כאמור כל הקודקודים כבר ראו אינדיקציות ענקיות
כבר בשעות הקטנות של הלילה בואכה 6:30

ב. המזכיר הצבאי עודכן בשעה 6
ג. ביבי עודכן ב6:29
ד. ביבי והצמרת הבטחונית בבור בקריה ב7:30

ה. ואם נזרום לפי הגרסה הרישמית שזה התחיל כאילו ב6:30

אז מה שקרה בפועל זה שבעקבות אינסוף יריות ורציחות
אלפי אנשים עשו אלפי צילצולי טלפונים במינימום
(אלו מפסטיבל נובה ואלו מהעוטף)
והם התקשרו החל נניח מ6:30, או 7 ובמשך שעות ארוכות
התקשרו לכל מי שאפשר
למשפחה, לחברים , לטלויזיה , לכתבים, לאנשי תקשורת, לאנשי צבא, למשטרה
בקיצור כולם מעדכנים את כולם בשעת אמת מוקדם בבוקר
כשהתופת חוגגת ואנשים נשחטים
תמיר שייטנמן כתבנו בשטח מערוץ 12
מתחנן וכמעט בוכה בטלויזיה
מבקש שהצבא יגיעו
למה לא מגיעים
וזה היה ב7:45 בבוקר בערך

בקיצור לקח לפחות 7 או 8 שעות לכוחות מתוגברים גדולים
להגיע לאזור העוטף

ויש כונניות בבבסיסים

בקיצור
אפילו אם צריך להביא אנשים מבסיסים ממרכז הארץ
או לשלוף חיילים מהבתים

זה לגמרי מרגיש
וזה מה שקרה בפועל
שנתקבלה החלטה בשעות המוקדמות
שלא לשלוח כוחות מתוגברים

וזה מה שהיה צריך לעשות
ואת זה לא עשו

והיה אפשר לעשות את זה

נסיעה מהמרכז לעוטף זה שעה

וגם אם אני אכניס למשוואה מקלחת טובה
וארוחת בוקר
וסרט ארוך שבא לי לצפות לפני שאני יוצא לעוטף

עדיין

ולא רק שלא הגיעו כוחות מתוגברים
(כי לא נתקבלה החלטה לשלוח להבנתי)

זה לגמרי היה נראה שהרוצחים בשטח לא ממהרים
ומתנהגים כאילו שיש להם את כל הזמן שבעולם
ממש היו בניחותא ובעצלתיים
והרשו לעצמם לאכול
והפסקת עישון
ולהתעכב בסלון של כמה בתים 5 שעות
או 7 שעות
ויותר

מקווה שהנקודה ברורה

חבר מתאריך 4.2.07
יום שני כ''ב בחשון תשפ''ד    08:56   06.11.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. ממה שאני הבנתי הקודקודים בשעות הקטנות של הלילה לא הבינו את גודל האירוע (חלקם גם את הטיימינג הצפוי).  
בתגובה להודעה מספר 14

1. יחידות השב"כ שנשלחו לפנות בוקר, בטרם הטבח מוכיחות, לדעתי, שלא הבינו את גודל האירוע.

2. באותו לילה, או לפני? כי נתקלתי, בזמנו, בסרטון כלשהו... שעלה יום קודם ולכן הנחתי שהוא בהקשר אחר.

3. מבחינה מודיעינית ברור שהיה מחדל.

4. אני אחזור לאוגדת עזה... שממה שזכור לי לא עודכנה שיש סימנים למשהו, היא או יתר הבסיסים צמודי הגדר... אם הם היו אלו שהיו אמורים לתפעל אירוע כזה, ולעדכן את החלונות היותר גבוהים... והם מהראשונים שהותקפו, כאשר התקשורת שלהם נוטרלה...אז זה יוצר בעיית קשר בניהול האירוע... מבחינת הצבא.

ממה שזכור לי, הידיעות המוקדמות, דרך התקשורת היו בעיקר על החדירות ליישובים ולקיבוצים. על המסיבה, ממה שזכור לי, הייתה פחות הבנה בשעות הראשונות.

סביר שהעדכונים המצמררים מהקיבוצים והישובים שהותקפו היו הראשונים שיצאו בגלל שתושבי העוטף הכירו את כתבי הדרום, ומיהרו ליצור איתם קשר, כי מי ידע יותר טוב מה קורה אם לא התקשורת.
השיחות שקיבלו גם תמיר סטיינמן וגם אלמוג בוקר היו מצמררות.

אלו שהיו במסיבה התקשרו קודם כל למשפחות ולחברים ברובם, ולא לכתבים (לי, לפחות, פחות זכור שיחות שהתקבלו מהמסיבה בשידור).
הרי שגם הם בעצמם לא הבינו בהתחלה מה קורה, והבינו רק כאשר המחבלים התחילו לנוע לכיוונם אחרי שטיווחו במשך איזה שעה פלוס את כל הרכבים הראשונים שניסו לצאת ממטחי הרקטות.

גם אלו שהתחבאו במיגוניות לא ממש הבינו, לפי העדויות, בהתחלה מה קורה, והיו שחשבו שהמחבלים הם חיילים.

עכשיו, לגבי הבסיסים, גם שם פחות זכור לי שהתקשורת בהתחלה הבינה /עודכנה לגבי הטבח שנעשה בהם. מה שכן זכור לי היה שאחד הטייסים הראשונים שהיו שם על הבוקר, נשלח לכיוון אחד הבסיסים שם, ולא היה מודע בהתחלה לזה שכמויות פלשו לא רק לבסיס אלא גם למסיבה ולקיבוצים.

העובדה שהיו קצינים בכירים (כמו המגד סלאמן חבקה ז"ל) שיצאו לכיוון ברגע שהבינו שקורה משהו, מראה, לדעתי, שלא הייתה שום החלטה לגבי שליחה או אי שליחה של כוחות. מה שכן היה זה חג שנפל על שבת... וזה יצר יחידות עם צוותים מצומצמים.

וגם הצוותים המצומצמים האלו לא יכלו לקבל, ככל הנראה, פרטים לגבי הזירות... בגלל שאוגדת עזה נטבחה והתקשורת איתם נפגעה.

הבעייתיות בצבא, לדעתי, היא חוסר הגמישות והנהלים. בשגרה, אמנם, הם עוזרים לשמור על סדר... אבל במלחמה, נראה שהם פגמו ביכולת ההתארגנות המהירה.

מאחר וייתכן וציפו שאוגדת עזה תטפל, או שמא המתינו שהיא תעדכן מה המצב ואילו יחידות להקפיץ, הניהול הצבאי, לדעתי, התעכב. בגלל שהאוגדה הייתה נצורה.

מה שעוד מחזק את זה, הוא העובדה שבשבוע+ הראשון מי שהסתובב עם ההנהגה הצבאית היה מפקד האוגדה הקודם. את הנוכחי ראינו כמה שבועות אחרי (אחרי שמועות שחשדו שמא הוא נחטף).

היה את היחידה שהמתינה מחוץ לקיבוץ (בארי?) ולא נכנסה אליו כשהיא ממתינה להוראות. לא זכור לי איזו סיבה הם נתנו אן באיזו שעה הם הגיעו, אבל גם זה מחזק בעיניי את היעדר מי שהיה אמור לפקד עליהם.
סדיר, ברובם, זה לא מילואימניקים או קצינים שיפעילו שיקול דעת מבלי מחשבות יתר על כלא צבאי אם יפעלו על דעת עצמם ללא פקודה.

הרוצחים בחלקם התנהגו ככה בניחותא, אחרים רצחו והמשיכו לרצח הבא, והיה גם את ההוא מהחדר אוכל, אם אני זוכרת נכון, שרצה לנהל מו"מ, כשהוא בטוח שהם כבר בתוך הקיבוץ.... שעות לפני שהם בכלל הגיעו/או קיבלו אישור להיכנס.

אלו שלקחו את הזמן, ממה שנראה, היו לרוב האזרחים... הם היו שיכורים מכח מכדי לחשוב על זה שצה"ל עלול לחסל אותם... וכשהם סיימו לבזוז, הם חשבו שגם מהמסקרים אין להם מה לחשוש... כי הם לקחו איתם מגנים אנושיים, לפחות לחלק שבין הקיבוצים לעזה.

חבר מתאריך 5.9.19
יום שני כ''ב בחשון תשפ''ד    06:39   06.11.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. המורד לא הודח בגלל דעה פוליטית, המורד הודח כי קרא למרד צבאי באמצע המלחמה, להדיח זה הנחה בשבילו צריך להיכנס לכלא, להרבה זמן!  
בתגובה להודעה מספר 7

עכשיו, לגבי ההדחה... מזעזע. מחליא. מכעיס...
אדם שמפרוץ המלחמה נתן מעצמו להגנה על המדינה וחיזוק הצבא מודח על ידי אלוף העולם בבריחה מאחריות. מודח בגלל שכתב הודעה פרטית על זה שצריך לארגן הפגנה אחרי המלחמה. א-ח-ר-י.

חבר מתאריך 4.2.07
יום שני כ''ב בחשון תשפ''ד    09:05   06.11.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. הוא לא. הוא כתב בקבוצת וואטסאפ פרטית לחברים ליזום הפגנה נגד ראש הממשלה, בתום הקרבות. זאת יום אחרי שרהמ צייץ נגד אמ''ן והשבכ.  
בתגובה להודעה מספר 15

הבן שלו פרסם את ההסבר:

לחץ כאן לצפיה דרך טוויטר

חבר מתאריך 5.9.19
יום שני כ''ב בחשון תשפ''ד    09:52   06.11.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. תחליפי את מתווכי המידע שלך, דחוף...  
בתגובה להודעה מספר 18

חבר מתאריך 11.2.19
יום שני כ''ב בחשון תשפ''ד    02:07   06.11.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. למה חיל האויר לא יכול לפרסם רשימת גיחות  
בתגובה להודעה מספר 0

לפני כשבועיים היה איזה טייס שעלה לשידור (מן הסתם באישור)
וניסה לתת לנו תמונה
של מי עלה ולאיפה וכמה ומתי

מתי חיל האויר יפרסם
בשעה שעה אחרי המלחמה?

זה לא הזמן עכשיו לשאלות?

חבר מתאריך 4.2.07
יום שני כ''ב בחשון תשפ''ד    03:41   06.11.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. לא יודעת אם המידע הזה רלוונטי לכלל הציבור, אבל גם אם כן, זה לא רלוונטי כרגע לעת הלחימה.  
בתגובה להודעה מספר 11

כרגע הם צריכים להתמקד במטרות, בתיאום עם החילוץ והכוחות השונים, ובחיפוי.

אחרי המלחמה יהיה הזמן לתחקירים, ואז העניין בטוח ייבדק.

בניגוד לממשלה שמנסה להתחמק ממילים כמו תחקיר ואחריות, אני בטוחה שהגופים שכן לקחו אחריות, לא ימתינו שמישהו ידרוש מהם לעשות תחקיר.

לגבי חיל האוויר, היו לא מעט ראיונות עם טייסים.
אני זוכרת את זו עם טייס המסק"ר בה נאמר משהו לגבי זה שהמסקרים פועלים/מופעלים פחות (או שהטייסת הוקטנה) מאז כניסת טייסות הכטב"מים/מל"טים.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות