גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #709541 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 709541        
פתח דבר
חבר מתאריך 25.4.21
282 הודעות
יום רביעי י''ט באב תשפ''א    16:17   28.07.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

לראשונה: צעירים על הרצף האוטיסטי התגייסו לשירות מלא בצה''ל  

הבוקר נכנסו בשערי הבקו"ם 53 מתגייסים חדשים שעשו היסטוריה - חלוצי תוכנית "תתקדמו", שיוצאת היום לדרך באופן רשמי.

משתתפיה נמצאים כולם על הספקטרום האוטיסטי, והתגייסו היום לשירות חובה מלא - לראשונה בצה"ל. עד היום, למלש"בים על הרצף נקבע באופן אוטומטי פרופיל 21, מה שנתן להם פטור מיידי משירות. אלו מהם שבכל זאת רצו להתגייס, יכלו לעשות זאת בעזרת עמותות משלבות שונות, בהתנדבות, ולא תמיד בתפקידים שייצגו את היכולות האמיתיות שלהם.

"זאת בשורה עצומה", מכריז בחגיגיות סרן אודי הלר, שהיה חלק מהקמת התוכנית ומאובחן בעצמו על הרצף האוטיסטי.

"אני חושב על עצמי כחייל בתחילת הדרך", הוא ממשיך, "אם הייתה לי תוכנית כזאת בזמני - החיים שלי היו נראים אחרת. אני הגעתי לאן שהגעתי בעיקר בזכות המפקדים שהיו לי, שידעו לזהות את הפוטנציאל ולמצוא מה מתאים לי. הרבה חיילים אחרים כמוני לא זכו לכזו חוויה. לי היה מזל - אבל מעכשיו לא צריך להסתמך על זה".

מתוך ההבנה הזאת, והרצון לאפשר שירות מלא ומשמעותי לכולם, החלו לעבוד על "תתקדמו" כבר לפני שנתיים. "המטרה היא לא לגרום לחיילים ליישר קו עם הנורמות שיש בצבא", הוא מדגיש, "אלא להתאים ולתווך להם את המערכת הצבאית בצורה שתטיב עם שני הצדדים".

השלב הראשון של התוכנית החל עוד בצו הראשון, שנערך באופן מותאם לכל אחד מ-53 החיילים. היום, אחרי שעברו את שרשרת החיול בבקו"ם, עלו על אוטובוס לבית גולדמינץ בנתניה, לשלב השני - ההכנה לצה"ל.

מדובר בשישה שבועות, במהלכם יעברו החיילים תכנים של טירונות רגילה, בנוסף לסיורים והעשרות, במתכונת שמתאימה להם ולצרכים שלהם - מתוך היכרות ולמידה אישית של כל אחד מהחיילים כאינדבידואל.

את ההכשרה מלוות שתי מ"מיות, תשע מפקדות ו-13 חונכות אישיות, כולן ממערך "מגן" של חיל החינוך והנוער, שמטרתו לשלב אוכלוסיות ייחודיות בצה"ל. המפקדות והחונכות עברו בעצמן מיונים, והוכשרו באופן ייעודי לפיקוד ועבודה עם החיילים. זאת מתוך הבנה שלתפקיד הזה נדרשות חיילות בעלות סל ערכים רחב, ורצון להוביל שינוי חינוכי בחברה.

החונכות האישיות ילוו אותם לאורך כל השירות במפגשים חודשיים, ויהוו גורם מקשר בין החייל לבין המערכת ומפקדיו, כדי לוודא שהוא מקבל את כל מה שהוא צריך, ולעזור לו עם כל קושי ואתגר שיצוץ במהלך הדרך.

"צבא ההגנה לישראל, במידה רבה מהווה גם צבא ההזדמנויות לישראל", חרצה אל"ם שולי בן מוחה, מפקדת מערך מגן, בטקס הסיום של הכנת הסגל, "יש לנו זכות, אבל בעיקר חובה - לוודא שאנחנו מממשים את אחריותנו, ומאפשרים לכל אחד ואחת הזדמנות לשירות אפקטיבי, תורם ובעל ערך".

בסוף השלב הראשון, ישובצו החיילים לתפקידים ייעודיים בכל רחבי הצבא. "המפקדים ביחידות שעובדות עם התוכנית - כמו סייבר, תקשוב, מודיעין וחיל האוויר - עברו כולם הכשרה, והם מוכנים לקלוט את החיילים באופן המיטבי, כמו כל אוכלוסייה אחרת שצריכה התאמה בשירות".

גם הקורסים והחפיפות שיעברו החיילים בתוך היחידות מותאם. "לא ברמת החומר", מדגיש סרן הלר, "התוכן הוא אותו תוכן, אין הנחות. אבל האופן שבו מעבירים אותו שונה - פחות שעות ביום, יותר הפסקות, הארכת זמן במבחנים. ככה נפתחות דלתות ליותר ויותר אנשים, שפעם היו סגורות בפניהם. זאת היסטוריה בהתהוות".

לחיילים החדשים והנרגשים, יש לסרן הלר מסר ברור: "אתם רק המחזור הראשון - אחריכם יבואו עוד אלפים רבים. פרצתם את הדרך, ממש כמו החלוצים שבנו את המדינה".

"אתם לא עושים משהו עבור עצמכם בלבד, אלא גם עבור כל מי שיבוא אחריכם. אנחנו מאוד סומכים עליכם, מאמינים בכם, ויודעים שתפתיעו אותנו ואת כולם, ותצליחו מעבר לכל הציפיות. אין לי ספק בכך".
https://www.idf.il/136324/

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  יאיר גולן הקדימם פשטות 28.07.21 18:13 1
     תגובתך מביכה. אתה עושה עוול לבעלי לקות זאת. mek2 28.07.21 18:15 2
     תגובה מבישה godfrey 28.07.21 18:41 4
     👎🏿👎🏿👎🏿 ביריון 28.07.21 18:42 5
     תתבייש לך!!!! אין לך מושג מה זה להיות הורה לילד על הרצף. בוש והיכלם. איפה האנושיות??? Gtamar 28.07.21 19:57 9
         צודק תגובתי לקתה בחוסר רגישות. אגב יש לי מושג קרוב מאוד פשטות 28.07.21 20:05 10
  אני מוריד כובע בפני godfrey 28.07.21 18:39 3
     אכן תרומה ענקית ומרגשת לשילובם בחברה. חסד גדול ורגישות של מערכת ממסדית. זהו חידוש מפעים פשטות 28.07.21 18:45 7
  כל הכבוד. זה מרגש. ביריון 28.07.21 18:45 6
  צעד סופר מבורך, ברכות ובהצלחה למתגייסים הטריים, הלוואי והיה דבר כזה בזמני, היה חוסך לי הרבה מאוד סבל Disco 28.07.21 19:22 8
  צעד חשוב ביותר, כן ירבו שיבולת בשדה 28.07.21 20:44 11

פשטות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.10.15
7117 הודעות, 73 מדרגים, 125 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט באב תשפ''א    18:13   28.07.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. יאיר גולן הקדימם  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
mek2 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.2.07
81026 הודעות, 230 מדרגים, 447 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט באב תשפ''א    18:15   28.07.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. תגובתך מביכה. אתה עושה עוול לבעלי לקות זאת.  
בתגובה להודעה מספר 1

| אני צב בעולם של ארנבים

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
godfrey לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.9.13
4097 הודעות, 26 מדרגים, 52 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט באב תשפ''א    18:41   28.07.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. תגובה מבישה  
בתגובה להודעה מספר 1

חסרת מצפון ולב . מה יש לדחוף אדם זה או אחר לנושא הזה.

ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
79996 הודעות, 333 מדרגים, 553 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט באב תשפ''א    18:42   28.07.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. 👎🏿👎🏿👎🏿  
בתגובה להודעה מספר 1

Gtamar לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.12.13
4764 הודעות, 16 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט באב תשפ''א    19:57   28.07.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. תתבייש לך!!!! אין לך מושג מה זה להיות הורה לילד על הרצף. בוש והיכלם. איפה האנושיות???  
בתגובה להודעה מספר 1

מעדכן אתכם בחידושים שבעולם הרכב. אשמח לדירוג חיובי

חבר מתאריך 16.10.15
יום רביעי י''ט באב תשפ''א    20:05   28.07.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. צודק תגובתי לקתה בחוסר רגישות. אגב יש לי מושג קרוב מאוד  
בתגובה להודעה מספר 9

godfrey לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.9.13
4097 הודעות, 26 מדרגים, 52 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט באב תשפ''א    18:39   28.07.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אני מוריד כובע בפני  
בתגובה להודעה מספר 0

כל מי שתרם לתוכנית הזו ולצה״ל. אין על צה״ל ואני מתגעגע לשירות משמעותי.
הלוואי על הילדים שלי להתגבר על קשיים שקשורים לאוטוזם ולשרת בצבא. זה כל מה שאני מבקש שיהיה להם טוב בחיים שישרתו את המדינה ומדינה תחבק אותם בחזרה.

חבר מתאריך 16.10.15
יום רביעי י''ט באב תשפ''א    18:45   28.07.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אכן תרומה ענקית ומרגשת לשילובם בחברה. חסד גדול ורגישות של מערכת ממסדית. זהו חידוש מפעים  
בתגובה להודעה מספר 3

ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
79996 הודעות, 333 מדרגים, 553 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט באב תשפ''א    18:45   28.07.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. כל הכבוד. זה מרגש.  
בתגובה להודעה מספר 0

כשלימדתי בחינוך המיוחד היו תלמידים שלי שהתגייסו במסגרת "גדולים במדים" כטבחים.

Disco לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.5.19
5630 הודעות, 29 מדרגים, 58 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט באב תשפ''א    19:22   28.07.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. צעד סופר מבורך, ברכות ובהצלחה למתגייסים הטריים, הלוואי והיה דבר כזה בזמני, היה חוסך לי הרבה מאוד סבל  
בתגובה להודעה מספר 0

שיבולת בשדה
חבר מתאריך 4.2.21
120 הודעות
יום רביעי י''ט באב תשפ''א    20:44   28.07.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. צעד חשוב ביותר, כן ירבו  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות