גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #721527 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 721527        
החדשות החמות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.16
21656 הודעות, 115 מדרגים, 211 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א בכסלו תשפ''ב    18:59   15.11.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ירידה בהתפרצויות תחלואת מעיים בצה''ל  

*דוברות הכנסת* (ועדת החוץ והביטחון)

*ירידה בהתפרצויות תחלואת מעיים בצה"ל – כך הוצג היום לוועדת החוץ והביטחון בדיון על איכות המזון בצה"ל*

ועדת החוץ והביטחון, בראשות *ח"כ רם בן ברק*, קיימה היום דיון מעקב על צפיפות באוטובוסים של חיילים וכן דיון על איכות המזון בצה"ל, אשר בשניהם השתתף ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה"ל, *אלוף איציק תורג'מן*.

יו"ר הוועדה פתח ואמר: כולנו הורים למשרתים, וכולנו שומעים את הסיפורים על איכות המזון שגם נחשפו בתחקיר של ערוץ 12, ועל הנסיעות בתחבורה הציבורית, וכל התמונות של העומסים בתחנות שרואים. נרצה לבחון היום את מצב הדברים והאם ישנו תהליך שיפור.

אלוף תורג'מן: "לי יש אחריות כוללת על הקיום של צה"ל וחייליו ואחריות על החוזה הלא פורמלי עם הורי החיילים, שיהיו שבעים, בריאים, ייסעו בצורה מסודרת ויחיו בסביבה טובה".

בנושא הנסיעות אמר אלוף תורג'מן: "אנחנו עושים את זה בשביל החיילים, נמשיך לעשות הכל כדי שלחיילים יהיה איך לנסוע באופן מיטבי. יש בקרה גבוהה וטיפול בתקלות. יש לנו קציני הובלות בכל מקום בשטח, הקמנו מרכז שליטה בתחנה המרכזית בבאר שבע, ואנחנו לוקחים אחריות על התחום הזה לאורך כל הדרך".

*תת אלוף פיני בן מויאל*, ראש חטיבת הלוגיסטיקה, הציג לוועדה את השינויים מאז דיון הוועדה בנושא ההסעות של החיילים בחודש יולי האחרון. תא"ל בן מויאל: צה״ל מפעיל מעל אלף אוטובוסים בימי ראשון וחמישי, שמאפשרים ללוחמים הזמנת מושב ונסיעה ישירה לבסיס. מחודש יולי, רק בימי ראשון וחמישי, ביצעו חיילי צה"ל 4.8 מיליון נסיעות, בהסעות שלנו ובתחבורה הציבורית. מאז אכן זיהינו 6 אירועים בעייתיים, שכל אחד תוחקר לעומק, כמובן, אבל ארבעה מהם התרחשו במרכזית באר שבע ולכן מיקדנו בה מאמץ. כעת בבאר שבע על כל רציף יש לנו סדרן צה״לי וגיבוי של אוטובוסים נוספים בתיאום עם הנהלת התחנה.

תא"ל בן מויאל אמר כי בחציון הראשון של 2022 הוא צופה שתוטמע לגמרי אפליקציית הנסיעות זוזו, וייחתם הסכם מלא חדש עם משרד התחבורה ומשרד הביטחון. תא"ל בן מויאל: השימוש באפליקציה ״זוזו״ שהשקנו וההסכם עם משרד התחבורה יוביל לחסכון של 150 מיליון ש"ח, שאותם נוכל להשקיע בשאטלים נוספים ללוחמים. הקשר שלנו עם משרד התחבורה רציף והעבודה משותפת. המחויבות שלנו היא לחיילים שלנו - המטרה היא לאפשר לכל חייל/ת חוויית נסיעה טובה ונוחה.

*נעה ליטמנוביץ'*, מנהלת אגף כלכלה ברשות לתחבורה ציבורית: יש שיתוף פעולה מדהים עם הצבא ונראה ששני הגופים מבינים שנמצא מצב של win-win. כאשר בצבא אומרים שהם חוסכים 150 מיליון ₪, זה כי אנחנו העמדנו 100 מיליון ₪ כבסיס למהלך הזה, כדי לפתור את הפגיעה בתחבורה הציבורית בימי ראשון וחמישי, מתוך הבנה שרק בשיתוף פעולה נצליח. אנחנו מעריכים שיהיו שלבים נוספים לשיתוף הפעולה, ונרצה להתמקד גם בנושא הרכבת כמובן. אנו שאופים שההסכם ייחתם עוד השנה כדי שבתחילת 2022 נדע היכן אנו עומדים.

ראש אט״ל, אלוף תורג'מן, אמר בדיון על איכות המזון בצה"ל: ״אני אישית עוסק בתחום המזון כל שבוע, וקצין לוגיסטיקה ראשי בכל יום. גם לי יש ילדים בצבא ואני שומע את כל הסיפורים. אני מתייחס בכובד ראש לכל אירוע. אני מנטר את הרשת ומטפל בכל פניה, פתחנו מוקד פניות לחיילים שבו בכל פניה אנו סוגרים מעגל מול מנהל המטבח. מספיק עשרה חיילים שלא אכלו טוב וזה לא מקובל עליי. אני לא מקבל לא עכברים ולא ציפורים במטבח. לא חסרים פרודוקטים בצה״ל. יש קושי להעמיד טבחים צבאיים ולהביא כוח אדם איכותי מעולם המטבח, ולכן ההחלטה להציב נגד בכל מוצב היא קריטית. אנחנו משקיעים זמן ומשאבים בדגש על הקצה בשטח, ונמשיך לראות גרף שיפור גם בהמשך״.

*תת אלוף רונן כהן*, קצין לוגיסטיקה ראשי, פירט בדיון על שיטות ההזנה השונות של צה"ל, ועל האתגרים השונים בשרשרת המזון, אם אלו תהליכי האספקה לכל רחבי הארץ, אם זה התשתיות בחלק מהבסיסים, אם המחסור בכח האדם, אם אלה נושאי כשרות, וגם חוויית הסועד אליה מורגלים החיילים כיום בבואם מהאזרחות.

כאשר נשאל על מקרים של חרקים ומזיקים בקרבת מזון, בדגש על קריית ההדרכה, תא"ל כהן ציין כי ישנה מגמה של ירידה בהתפרצויות של תחלואת מעיים בצה"ל, כאשר בשנת 2019 היו 15 מקרים, 14 בשנת 2020, ועד כה 6 מקרים ב-2021. עוד אמר תא"ל כהן כי קריית ההדרכה היא אירוע ייחודי בצה"ל, בו כל שרשרת המזון היא באחריות הספק החיצוני, אשר אחראי למצרכים ולהכנת האוכל לאלפי החיילים כל יום.

מאידך, אמר תא"ל כהן, לגבי ביקורות על מחסור במזון ביחידות שונות, קריית הדרכה היא המקום היחיד בצה"ל בו מותר לחיילים לאכול שתי מנות בשר ביום. עוד נאמר לחברי הוועדה כי ישנם גם שיקולים של בשר-חלב, ולכן לא בודקים מנות בשר אלא כמויות חלבון, בהתאם לאופי שירותו של חייל, ועל זה ניתן לענות באמצעים שונים, כמו למשל מעדנים עשירי חלבון.

יו"ר הוועדה, ח"כ בן ברק, סיכם ואמר: אני מודה על כך שבאתם לדיון בדרגים הכי גבוהים שאפשר, וזה מראה על רצינותכם בתחומים אלה. התכנית בנושא התחבורה הציבורית נראית לי כמו הכיוון הנכון, ונמשיך לפקח ולבדוק שאכן בכיוון זה מתקדמים הדברים. אני גם משוכנע ביכולת צה"ל לעשות את השיפור בנושא המזון, והמציאות בשטח מראה שעדיין נדרש שיפור, למרות הרצון הטוב של צה"ל. קשה לי עם זה שצה"ל החליט על הפרטה מוחלטת של בסיס שלם – קריית הדרכה. קשה לי עם העובדה שהבסיס הכי חדש בצה"ל, דווקא בו יש כל כך הרבה בעיות במטבח, ואני תוהה אם יש מספיק בקרה והאם משיהו שם מנסה לחסוך יותר מדי. כל החיילים צריכים להיות בריאים ושבעים, ונמשיך לעקוב גם בעניין זה.

לינק לתמונות מותרות בשימוש מהדיונים (קרדיט: דוברות הכנסת – דני שם טוב):
https://photos.app.goo.gl/WFJgPosRVFpDEPnt6

לפרטים נוספים:
רון רומן, דובר הוועדה

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  תורג'מן אוסקר 15.11.21 19:04 1
  הגיוני בתקופת הקורונה בה מקפידים יותר על הגיינה אישית גושן 15.11.21 19:13 2
     כי......35 אחוז מהחיילים אוכלים מחוץ לבסיס עקב מיני מזיקים שנמצאים שם. שיקאגו 15.11.21 19:28 3
         מדויק! מי שיכול לאכול בחוץ לא אוכל בבסיס... קדמי 15.11.21 19:36 4
             גם מי שלא. היתה תקופה שהעדפתי לאכול מנה חמה A_G 15.11.21 19:47 6
                 ככה שמנהיגי הצבא מנותקים מהעם, קדמי 15.11.21 19:52 9
  להתמקד באוכל בריא ומזין, ומדי פעם מפנק אפילו פחות מזין ורד הרים 15.11.21 19:40 5
     בשום מצב האוכל לחיילים לא היה טעים . ולא נקי.גם לא בהפרטה. וגם לא עם רסרי מטבח. גועל נפש עמלץ פלד 15.11.21 19:55 10
         לא מבין על מה מדובר. נשמע מוזמן לחלוטין ורד הרים 15.11.21 20:06 11
  ו...? Spook 15.11.21 19:48 7
  אוכל נורא. כמו עולם שלישי. הקצינים ואנשי הקבע נוסעים לבסיסים טעימים. ודלת העם חיילים עמלץ פלד 15.11.21 19:49 8
  חיילים ראו את הכתבות של ערוץ 12 על החיידקים והפסיקו לאכול = ירדה תחלואת המעיים. moto123 15.11.21 20:40 12
     זה בדיוק מה שקרה shlominator 15.11.21 20:43 13
  לא הבנתי היתה התפרצות?! uz7 15.11.21 21:17 14

אוסקר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.9.18
628 הודעות, 8 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א בכסלו תשפ''ב    19:04   15.11.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. תורג'מן  
בתגובה להודעה מספר 0

לך סע לואדי ערה

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
גושן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.3.19
16692 הודעות, 132 מדרגים, 202 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א בכסלו תשפ''ב    19:13   15.11.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. הגיוני בתקופת הקורונה בה מקפידים יותר על הגיינה אישית  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
שיקאגו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
4701 הודעות, 22 מדרגים, 40 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א בכסלו תשפ''ב    19:28   15.11.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. כי......35 אחוז מהחיילים אוכלים מחוץ לבסיס עקב מיני מזיקים שנמצאים שם.  
בתגובה להודעה מספר 2

קדמי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.7.09
4280 הודעות, 48 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א בכסלו תשפ''ב    19:36   15.11.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מדויק! מי שיכול לאכול בחוץ לא אוכל בבסיס...  
בתגובה להודעה מספר 3

הוֹלֵ֣ךְ אֶת־חֲכָמִ֣ים וחכם

A_G לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.11
37911 הודעות, 137 מדרגים, 218 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א בכסלו תשפ''ב    19:47   15.11.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. גם מי שלא. היתה תקופה שהעדפתי לאכול מנה חמה  
בתגובה להודעה מספר 4

קדמי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.7.09
4280 הודעות, 48 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א בכסלו תשפ''ב    19:52   15.11.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. ככה שמנהיגי הצבא מנותקים מהעם,  
בתגובה להודעה מספר 6

אם אני ממרום גילי צריך לנסוע פעמיים בשבוע כדי להסיע את נכדתי החיילת לבסיסה בנגב., מה יש להוסיף?!

הוֹלֵ֣ךְ אֶת־חֲכָמִ֣ים וחכם

ורד הרים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.3.17
6940 הודעות, 41 מדרגים, 79 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א בכסלו תשפ''ב    19:40   15.11.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. להתמקד באוכל בריא ומזין, ומדי פעם מפנק אפילו פחות מזין  
בתגובה להודעה מספר 0

בעיקר לחיילים קרביים.

לשאר החיילים להמשיך בהפרטה.

עמלץ פלד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.12.17
42337 הודעות, 113 מדרגים, 165 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א בכסלו תשפ''ב    19:55   15.11.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. בשום מצב האוכל לחיילים לא היה טעים . ולא נקי.גם לא בהפרטה. וגם לא עם רסרי מטבח. גועל נפש  
בתגובה להודעה מספר 5

של אוכל .

עבדתי בקיטרינג צבאי. בכמה בסיסים לפני שנים
.

ןאני בקשר עם עובדות לשעבר.

היו לעיתים נדירות איזה מפעיל שהכין אוכל טעים.

אבל בעיקרון זוועה

ורד הרים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.3.17
6940 הודעות, 41 מדרגים, 79 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א בכסלו תשפ''ב    20:06   15.11.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. לא מבין על מה מדובר. נשמע מוזמן לחלוטין  
בתגובה להודעה מספר 10

הייתי בלא מעט בסיסים לא מעט זמן.

אולי כי אני לא בררן.

האוכל כמעט תמיד לא היה כמו בבית. אבל ברמה אכילה לטעמי.

Spook לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.12.12
21810 הודעות, 136 מדרגים, 268 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א בכסלו תשפ''ב    19:48   15.11.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. ו...?  
בתגובה להודעה מספר 0

עמלץ פלד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.12.17
42337 הודעות, 113 מדרגים, 165 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א בכסלו תשפ''ב    19:49   15.11.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. אוכל נורא. כמו עולם שלישי. הקצינים ואנשי הקבע נוסעים לבסיסים טעימים. ודלת העם חיילים  
בתגובה להודעה מספר 0

אוכלים אוכל גועל.

moto123 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.5.12
4380 הודעות, 35 מדרגים, 63 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א בכסלו תשפ''ב    20:40   15.11.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. חיילים ראו את הכתבות של ערוץ 12 על החיידקים והפסיקו לאכול = ירדה תחלואת המעיים.  
בתגובה להודעה מספר 0

shlominator לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.5.13
1458 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א בכסלו תשפ''ב    20:43   15.11.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. זה בדיוק מה שקרה  
בתגובה להודעה מספר 12

uz7 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.12.09
67562 הודעות, 220 מדרגים, 431 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א בכסלו תשפ''ב    21:17   15.11.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. לא הבנתי היתה התפרצות?!  
בתגובה להודעה מספר 0

כג בסיוון ה'תשע"ב (12.6.2012) היום העצוב ביותר שידע רוטר.נט.עזיבתו בטרם עת של הרב ישעיהו רוטר זצ"ל

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות