גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #833542 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 833542        
החדשות החמות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.16
24514 הודעות, 127 מדרגים, 230 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ד' בשבט תשפ''ד    15:39   14.01.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה לאישור תקציב המדינה לשנת 2024  

*דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה לאישור תקציב המדינה לשנת 2024:*

״לפני 100 ימים, המפלצות של החמאס פלשו למדינת ישראל ושחטו בנו, אנסו, שרפו וחטפו את אזרחינו. אנחנו השבנו את מחציתם. *אנחנו לא מוותרים על אף אחד. אנחנו עושים הכל כדי להשיב את כולם הביתה. אני מדגיש: כולם, בלי יוצא מן הכלל. המאמצים האלה נמשכים כל העת, גם ברגעים אלה.* אנחנו נשלים אותם בד בבד עם השלמת יעדי המלחמה האחרים.

אחד מהדברים שהתבררו בלי כל ספק, זה *שאנחנו חייבים לנהל את המלחמה הזאת, והיא תיקח עוד חודשים ארוכים. לכן אנחנו מביאים היום תקציב מלחמה.* התקציב הזה הוא אמנם תקציב שנתי, אבל הוא תקציב של שנה שבה יש לנו מלחמה. *הדבר הזה מחייב אותנו להוציא הוצאות לביטחון הרבה יותר גדולות ממה שתכננו. אנחנו גם מבינים שאנחנו נצטרך להשקיע בתכנית רב-שנתית לשחרר את מדינת ישראל מהתלות ברכש חיצוני בהרבה דברים;* בהצטיידות מקומית, ביכולת ייצור מקומית, כל זה יגיע לשולחן הממשלה.

אבל *ברגע זה מה שמגיע זה קודם כל לכסות את הוצאות המלחמה, ולאפשר לנו לנהל את המלחמה בשנה הקרובה ולהשלים אותה,* כולל חיסול החמאס, כולל החזרת חטופינו, כולל החזרת הביטחון ותחושת הביטחון, הן לצפון והן לדרום על מנת להחזיר את התושבים לשם. *אנחנו גם מביאים כאן תגמולים ומענקים למילואימניקים, למשפחות של המילואימניקים, לעצמאים. שורה שלמה של הטבות, מגיע להם. אנחנו מביאים גם תקציב מוגבר לשיקום היישובים והקיבוצים, וכמובן השבת המפונים.*

אנחנו עוסקים כאן קודם כל בצעד של השגת הביטחון המיידי, אבל אנחנו גם מניחים את היסודות לביטחון לדורות. כאן אני אומר - *כולנו חייבים להיכנס מתחת לאלונקה. כשאני אומר "כולנו" אני מדבר על כל משרדי הממשלה.* כך עושה גם משרדי; לפי בדיקה ראשונית שעשה הפרופ' שמחון, הוא אמר לי שהקיצוץ היחסי ממשרד רה"מ הוא הגדול ביותר בין כל המשרדים. אינני יודע אם הוא הגדול ביותר, אבל אני כן דורש מכולם להיכנס מתחת לאלונקה ולתת את הסיוע המתבקש.

*יש דברים שאני אומר לכם שאני לא התפשרתי עליהם: למשל, נקודות הזיכוי במס להורים של ילדים מ-0 עד 3, משום שהדבר הזה משרת את האנשים הללו. זה בד"כ אנשים בני 30-40, הם משרתים עכשיו, זה סיוע למשרתים. גם אמרתי, שלא יהיה מע"מ בשנה הזאת.*

בדרך כלל אנחנו לא מעלים מיסים. נדמה לי שהמיסים היחידים שאנחנו מביאים בתקציב הזה ובשנה הזו הוא על רווחי הבנקים. יש גם מס על הסיגריות. *אני יודע שיש בשורות טובות על ההשקעות שאנחנו נותנים למפעל 'אינטל' ולתעשיות ההייטק, אבל בראש ובראשונה יש פה השקעה עצומה בביטחון.*

זה מחייב את מה שהם קוראים לו "התאמות" - זו מילה מכובסת לקיצוצים. זאת האמת, וככה זה נדרש. עם זאת תהיה כאן הגדלת גירעון, כי *המימון לגידול כזה גדול בתקציב הביטחון יבוא גם כתוצאה מזה שאנחנו מגדילים את הגירעון באופן זמני לשנה הזו, משום שיש לנו כלכלה מאוד חזקה, שבנינו כאן יחד ב-20 השנים האחרונות, אחת מהכלכלות המפוארות בעולם.*

יש לנו את האפשרות להגדיל את הגירעון, אבל מצד שני אנחנו גם נדרשים לעשות את אותן התאמות. אני מבקש מכולם לתת כתף, לתת כתף לאלונקה. זה מה שאני מבקש מכולם.

אני יודע שאנחנו עדיין נתדיין כאן במהלך היום, אבל זה היעד שלי: אני מצפה שביממה הקרובה, יממה זה עד ל-24 שעות, אני מוכן לשבת כאן את הזמן הדרוש, *ואם אפשר בלילה הקרוב נסיים את הדבר הזה. נביא תקציב מלחמה למדינת ישראל, תקציב שמבטיח לנו את הביטחון ואת העתיד.* אני מודה לכם מראש״.

- וידאו (עלה לשרת): רועי אברהם / לע״מ, סאונד: יחזקאל קנדיל / לע״מ

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  קשקשן חסר תקנה האזרח המודאג 14.01.24 15:48 1
  הגדלת הגירעון, זה מה שרציתי לשמוע. זה אומר שלא הכל יוטל עלינו במיסים אולימפיאדה 14.01.24 15:48 2
     אז לא הבנת ידידי ראנץ 14.01.24 15:54 3
         ממש לא מתחייב אולימפיאדה 14.01.24 16:35 8
         נחלט את ההפרש מהמזומנים שנמצא בעזה igal_474 14.01.24 17:09 12
             שליטה אזרחית על אוכלוסיה אזרחית נחשלת תעלה יותר מגבייה על חשמל ומים Cyber 14.01.24 17:11 14
     באבו אבו יוטל עלייך. ועם ריבית דירבית. Street 14.01.24 16:45 10
         הגירעון תמיד היה ויהיה, להגדילו או להקטינו החלטה שרירותית חסרת משמעות אמיתית לנו אולימפיאדה 14.01.24 18:33 17
  מכבסת מילים, ב''מחצית'' שהוחזרו - הרוב פועלים זרים Zhuzha77 14.01.24 16:02 4
  לא סחבק. מנהיג. מרמה אחרת. אחיקר הסורי 14.01.24 16:05 5
  כתבתי את זה בהלצה לפני חודש (לצערנו המציאות האכזרית איננה מצחיקה אף פעם): Androidog 14.01.24 16:08 6
     אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק, - ותראה יש כבר טוקBBיסטים שחוגגים שלא תהיה 'העלאת מיסים', הם לא מבינים שהגדלת הגרעון זה העלאת מיסים בריבוע. Sceptical 14.01.24 16:11 7
  ביבי אלוף בדיבורים ובפוזה, אבל אפס במהות. מדבר ומופיע נהדר מול מצלמות אבל לא אומר כלום. זילטש. גורנישט. והתקציב הזה הוא שערוריה. מאירקה 14.01.24 16:39 9
  סדרי העדיפויות של ממשלת הימין המלא מלא. מקצצים בחינוך הממלכתי (שעליו מבוססת כלכלת ישראל לעתיד). ומשאירים את תקציב הישיבות וההעברות הפוליטיות מאירקה 14.01.24 16:49 11
  הולכים להורדת דירוג נוספת כנראה. ביבי כנראה החליט לנסות לדפוק את ישראל ככל יכולתו. Street 14.01.24 17:11 13
  נוכלותו אמנותו GordonFreeman 14.01.24 17:13 15
  אנחנו באירוע מתגלגל שאף אחד לא יודע מה בסופו ומתי, אי אפשר להשתמש בגרעון ככלי עיקרי Cyber 14.01.24 17:17 16

האזרח המודאג לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.11.13
18518 הודעות, 101 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ד' בשבט תשפ''ד    15:48   14.01.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. קשקשן חסר תקנה  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
אולימפיאדה
חבר מתאריך 4.11.23
263 הודעות
יום ראשון ד' בשבט תשפ''ד    15:48   14.01.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. הגדלת הגירעון, זה מה שרציתי לשמוע. זה אומר שלא הכל יוטל עלינו במיסים  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ראנץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.10.17
13718 הודעות, 88 מדרגים, 152 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ד' בשבט תשפ''ד    15:54   14.01.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אז לא הבנת ידידי  
בתגובה להודעה מספר 2

הגדלת הגרעון= דחיית הטלת המיסים,לא ביטולם.

אולימפיאדה
חבר מתאריך 4.11.23
263 הודעות
יום ראשון ד' בשבט תשפ''ד    16:35   14.01.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. ממש לא מתחייב  
בתגובה להודעה מספר 3

igal_474 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.7.22
3225 הודעות, 10 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ד' בשבט תשפ''ד    17:09   14.01.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. נחלט את ההפרש מהמזומנים שנמצא בעזה  
בתגובה להודעה מספר 3

נגבה מהם מיסים על החשמל ומים בנוסף , רטרו אקטיבית

Cyber לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.11.14
11580 הודעות, 37 מדרגים, 70 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ד' בשבט תשפ''ד    17:11   14.01.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. שליטה אזרחית על אוכלוסיה אזרחית נחשלת תעלה יותר מגבייה על חשמל ומים  
בתגובה להודעה מספר 12

Street
חבר מתאריך 2.1.17
31976 הודעות
יום ראשון ד' בשבט תשפ''ד    16:45   14.01.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. באבו אבו יוטל עלייך. ועם ריבית דירבית.  
בתגובה להודעה מספר 2

חחח עלאק לא יוטל עלינו...

אולימפיאדה
חבר מתאריך 4.11.23
263 הודעות
יום ראשון ד' בשבט תשפ''ד    18:33   14.01.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. הגירעון תמיד היה ויהיה, להגדילו או להקטינו החלטה שרירותית חסרת משמעות אמיתית לנו  
בתגובה להודעה מספר 10

Zhuzha77 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.4.09
4653 הודעות, 56 מדרגים, 15 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ד' בשבט תשפ''ד    16:02   14.01.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מכבסת מילים, ב''מחצית'' שהוחזרו - הרוב פועלים זרים  
בתגובה להודעה מספר 0

אחיקר הסורי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
2867 הודעות, 26 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ד' בשבט תשפ''ד    16:05   14.01.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. לא סחבק. מנהיג. מרמה אחרת.  
בתגובה להודעה מספר 0

משאיר אבק לבן גוריון.

Androidog לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.2.19
16520 הודעות, 67 מדרגים, 88 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ד' בשבט תשפ''ד    16:08   14.01.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. כתבתי את זה בהלצה לפני חודש (לצערנו המציאות האכזרית איננה מצחיקה אף פעם):  
בתגובה להודעה מספר 0

https://rotter.net/forum/scoops1/830941.shtml#20

קים ג'ונג נתניהו נכנס לחדר הישיבה בזמן שכולם בסיעתו מתקוטטים אחד עם השני, דפק על השולחן ובטון סמכותני הצהיר:''להעלות מיסים תהיה טעות גדולה''

כולם נפעמו לאור חוכמתו הרבה של האיש שנכנס לחדר: "ראש הממשלה צודק. זאת תהיה טעות גדולה" מיהרה להגיב מירי רגב. "אם ראש הממשלה אמר. כנראה שהוא בחוכמתו הרבה מבין משהו שאנחנו האנשים הפשוטים לא מבינים"
שאלו אותו "מה מציע ראש הממשלה לעשות? לקצץ בתקציבים במשרדים המיותרים השונים? לקצץ מיליארדים בכספים הקואליציונים?"

"יש תמיד נתיבים אחרים", פנה לעבר הנוכחים בישיבה בעודו מוודא שכל מילה חשובה כזו מודלפת החוצה."לא נעשה שום דבר כזה"

"עלה לי רעיון מבריק" פונה קים ג'ונג נתניהו לנתיניו בסיעה:

"במקום לצמצם את הגרעון. למה שפשוט לא נגדיל את יעד הגרעון? 5%? 10%? השמיים הם הגבול". שתיקה רועמת בחדר. כולם מגרדים את ראשם "איך לא חשבנו על זה? אתה גאון אדוני ראש הממשלה. (מאי גולן ממהרת להגיב לפני שמירי רגב משיגה אותה) במיוחד משחק המילים המשעשע שלך אדוני ראש הממשלה (קטי שטרית מצליחה להשחיל ברגע האחרון)"

קים ג'ונג נתניהו מביט בנתיניו: "אל תשכחו שכמו שאני מר בטחון. אני גם מר כלכלה. עם הפייק אייקיו 180 שיש לי, ידעתי שבעת סערה, אדע לנווט לכיוון הנכון, ואביא פתרונות כבירים לאזרחי ישראל. במיוחד לקראת בחירות"

Sceptical
חבר מתאריך 16.1.05
22881 הודעות
יום ראשון ד' בשבט תשפ''ד    16:11   14.01.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק, - ותראה יש כבר טוקBBיסטים שחוגגים שלא תהיה 'העלאת מיסים', הם לא מבינים שהגדלת הגרעון זה העלאת מיסים בריבוע.  
בתגובה להודעה מספר 6

מאירקה
חבר מתאריך 13.11.20
5103 הודעות, 19 מדרגים, מינוס 1 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ד' בשבט תשפ''ד    16:39   14.01.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. ביבי אלוף בדיבורים ובפוזה, אבל אפס במהות. מדבר ומופיע נהדר מול מצלמות אבל לא אומר כלום. זילטש. גורנישט. והתקציב הזה הוא שערוריה.  
בתגובה להודעה מספר 0

מאירקה
חבר מתאריך 13.11.20
5103 הודעות, 19 מדרגים, מינוס 1 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ד' בשבט תשפ''ד    16:49   14.01.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. סדרי העדיפויות של ממשלת הימין המלא מלא. מקצצים בחינוך הממלכתי (שעליו מבוססת כלכלת ישראל לעתיד). ומשאירים את תקציב הישיבות וההעברות הפוליטיות  
בתגובה להודעה מספר 0

בושה!

Street
חבר מתאריך 2.1.17
31976 הודעות
יום ראשון ד' בשבט תשפ''ד    17:11   14.01.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. הולכים להורדת דירוג נוספת כנראה. ביבי כנראה החליט לנסות לדפוק את ישראל ככל יכולתו.  
בתגובה להודעה מספר 0

GordonFreeman לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.11.23
1894 הודעות, 12 מדרגים, 17 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ד' בשבט תשפ''ד    17:13   14.01.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. נוכלותו אמנותו  
בתגובה להודעה מספר 0

Cyber לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.11.14
11580 הודעות, 37 מדרגים, 70 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ד' בשבט תשפ''ד    17:17   14.01.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. אנחנו באירוע מתגלגל שאף אחד לא יודע מה בסופו ומתי, אי אפשר להשתמש בגרעון ככלי עיקרי  
בתגובה להודעה מספר 0

במיוחד שההוצאות יהפכו במהרה להוצאות שוטפות וקבועות, כמו הגדלת תקציב הבטחון באופן דרמטי לשנים הבאות.

ככל שהממשלה תמנע מקיצוצים נרחבים, תמנע מהעלאת הכנסות ותגדיל חוב, ההרחבה הפיסקלית תתרחב, אך הסיכון האינפלציוני יגבר ולבנק ישראל יהיה פחות יכולת להתערב מוניטרית (להקטנת גובה הריבית).

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות