גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #844532 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 844532        
מלמ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.3.21
8611 הודעות, 22 מדרגים, 30 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ג' בניסן תשפ''ד    18:16   11.04.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מאז הקורונה ועד היום: חברי הצוות לטיפול במגפות לא חתמו על הסדר ניגוד עניינים  

בשל דיון ממושך בין משרדי הבריאות והמשפטים על אמות המידה בנושא, במשך ארבע שנים לא חתמו חברי הצט"מ, גוף מייעץ שהשפיע באופן דרמטי על המדיניות בזמן המגפה העולמית, על ההסדר. משרד הבריאות: לא ידוע לנו על ניגודי עניינים מהותיים בתקופה זו.
פרסום ראשון: חברי הצוות לטיפול במגיפות (צט"מ) שעסק בעבר בחיסון וההמלצות לגבי נגיף הקורונה למשרד הבריאות, לא חתם במשך ארבע שנים על הסכם הסדר ניגוד עניינים. הסיבה? דיון מתמשך בין משרד הבריאות למשרד המשפטים בנוגע לאמות המידה לקביעת החשש לניגוד עניינים.
המידע התגלה בעקבות בקשת חופש מידע ועתירה שהוגשה ע"י דוד שולדמן, כלכלן ומנתח מערכות, בתחילת חודש אפריל.
שולדמן ביקש ממשרד הבריאות לדעת למי מבין חברי הצוות היו או שיש לו ניגודי עניינים, ומדוע, לטענתו, משרד הבריאות לא מאפשר לפרט זאת.

במשרד הבריאות השיבו בבקשת חופש המידע כי לכל אנשי המקצוע הייתה נגיעה כלשהי בנושא הקורונה, אך לא היו מביניהם חברי הנהלות של חברות הפארמה הנוגעות לעניין או בעלי מניות. עוד הסבירו בתשובתם כי בתחילת כל דיון, נשאלו המשתתפים האם קיים חשש לניגוד עניינים. בנוסף מסרו כי כל חברי הצט"מ מילאו שאלונים לאיתור החשש לניגוד עניינים, אך טרם חתמו עליו - ולפיכך לא ניתן לפרט עליהם.

המלצות הצוות קבעו למעשה את מדיניות הטיפול בהתפרצות הקורונה בישראל, שכללה מדיניות קשוחה של סגרים ובידודים, חיסונים, תו ירוק והכול למען שלום הציבור. ישראל, בתור אחת המדינות הראשונות שקיבלו את חיסון הקורונה, השפיעה רבות גם על צעדים במדינות אחרות בעולם ביחס למגפה העולמית. מטבע הדברים, לחברי הצט"מ תהיה השפעה רבה על צעדי הפעולה גם במקרה של מגפה עתידית נוספת.
רשימת חברי הצט"מ לשנת 2022, המוצגת באתר משרד הבריאות, מורכבת מאנשי רפואה רבים. ביניהם נמצאים יו"ר הצט"מ, ד"ר בועז לב, נציב קבילות הציבור במשרד הבריאות; ד"ר טל ברוש, מרכז הצט"מ, רופא מומחה במחלות זיהומיות בביה"ח אסותא אשדוד; פרופ' שמואל רשפון, רופא מומחה בבריאות הציבור, יו"ר הועדה המייעצת לחיסונים ומחלות זיהומיות בישראל; וכן חוקרים, יועצים, נציגים ממשרד הביטחון, פיקוד העורף, המכון הביולוגי בישראל, אנשי האגף ללוחמה בטרור, אנשים מתחום ביטחון הפנים והגנת העורף ועוד.
ממשרד הבריאות נמסר: "הצט"מ הוא גורם מייעץ חשוב ומשמעותי למשרד הבריאות שבזכות המלצותיו סייע רבות להצלת חיים של ישראלים רבים. ישיבות הצט"מ נפתחות בשאלה לבירור חשש לניגוד עניינים בהקשר של נושאי הישיבה. במקרים הרלוונטיים מתקבלת החלטה על הימנעות מהשתתפות או מהצבעה. נושא הסדר ניגוד העניינים של הצט"מ מצוי בבחינה כוללת בין משרד הבריאות למשרד המשפטים. בסיומה של הבחינה יוחתמו חברים בצט"מ על הסדרים בהתאם לצורך ולאמות המידה שייקבעו. למיטב ידיעת גורמי המקצוע במשרד, לא היה ניגוד עניינים מהותי בקרב מי מחברי הצט"מ בתקופה זו".
https://news.walla.co.il/item/3657464?fbclid=IwAR19vyGdDVdZEFDblwKKF6JRmDRk_W0eLox1R3uTU7wAM1EGCS0p_hOmLeM#google_vignette

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  כשיתגלה שיש קשר, יגידו טעות ושהיו צריכים לפעול אחרת ''עוד הסבירו בתשובתם כי בתחילת כל דיון, נשאלו המשתתפים האם קיים חשש לניגוד עניינים'' גליצדק 11.04.24 18:22 1
  אתם סתם צרי עין. אני למשל מפרגן לכל המקושרים שם שעשו ארגזים של כסף בתקופת הקרונה. סמי הכבאי 11.04.24 18:23 2
  👽👽👽👽👽😍👽 פויקה 11.04.24 18:25 3
     מה אתה מזלזל? מדובר בחתיכת סקופ Solon 11.04.24 18:33 6
         זלזול? היכן? פויקה 11.04.24 18:36 7
         יש מישהו פה שנוהג לכתוב פה מדי פעם; ׳פאן פאקט׳ אז הנה אחד; לא יודע 11.04.24 19:26 12
             יאפ, אכן אובסס אך לא במובן שטרחת להבהיר כאן ואין זה טורד את מחשבותיי, גוזל את זמני וכדומה; אלא במובן של מעניין בנושא הרבה פויקה 11.04.24 19:59 15
                 למדתי מהטובים ביותר; לא יודע 11.04.24 20:01 16
                     אבל למה דאבל סטנדרט לא יודע? אדרבא - רצית מסיבותך ללעו/להקטין לזלזל בי? יאללה, באמת, אין שום בעיה בכך. ועל הדרך פויקה 11.04.24 20:16 17
                         הקטע לא היה האובססיה שלך. לא יודע 11.04.24 20:20 19
                     אפשר לשאול משו: אני סקרן (דוגרי) - יש לך תיקיה עלי במחשב? 😍 פויקה 11.04.24 20:18 18
                         חחח לא. לא יודע 11.04.24 20:23 20
                             שוב, זה בסדר לפגוע-לזלזל בי, הרי אני עושה זאת (מסיבותיי) , כולם עושים זאת, זה אנושי. לא נפגעתי אישית אבל כן בהחלט פויקה 11.04.24 20:35 21
                                 תודה. על הסיפא וגם על ההודעה שלאחריה. לא יודע 11.04.24 21:02 23
                             ותודה על ההתנצלות. זה יפה, זה גם מי שאתה. 👍 פויקה 11.04.24 20:36 22
  ימי השוקורונה העליזים.. היו זמנים פויקה 11.04.24 18:27 4
     חכה שיגדירו את האקלים כמגיפה מלמ 11.04.24 18:30 5
         אמרתי לך - בני אדם זה מגיפה, רק דולפינים ורודים! פויקה 11.04.24 18:38 8
             העיקר קיבלו פרס השקיפות. ואין שקיפות בנתונים ולא בבסיס של הבסיס ניגודי אינטרסים. מלמ 11.04.24 18:51 10
                 עקרונית, אין ביננו ממש מחלוקת על כך או לכל הפחות חילוקי הדעות ביני לבינך על שקיפות-התנהלות עקומה-ניגודי עניינים פויקה 11.04.24 18:58 11
         בזמן שהציבור עדיין תקוע עם הקורונה, הם מזמן עברו לאקלים וכבר עובדים במרץ על הטירלול הבא נשארים 11.04.24 18:44 9
  משרד הבריאות הוא בור שופכין של שחיתות וניגודי עניינים הנוסטלגי 11.04.24 19:31 13
  רק טיפש יכול להביט לאחור על התקופה הזו ולחשוב שלא הייתה כאן שחיתות ענק בסדרי גודל היסטוריים, בישראל AKA ''המעבדה'' כפי שקראו לה לא פעם pedro 11.04.24 19:54 14

גליצדק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.11.23
660 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ג' בניסן תשפ''ד    18:22   11.04.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. כשיתגלה שיש קשר, יגידו טעות ושהיו צריכים לפעול אחרת ''עוד הסבירו בתשובתם כי בתחילת כל דיון, נשאלו המשתתפים האם קיים חשש לניגוד עניינים''  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
סמי הכבאי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.1.15
14012 הודעות, 151 מדרגים, 297 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ג' בניסן תשפ''ד    18:23   11.04.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אתם סתם צרי עין. אני למשל מפרגן לכל המקושרים שם שעשו ארגזים של כסף בתקופת הקרונה.  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
פויקה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.12.20
11110 הודעות, 91 מדרגים, 154 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ג' בניסן תשפ''ד    18:25   11.04.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. 👽👽👽👽👽😍👽  
בתגובה להודעה מספר 0

Solon לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.8.23
2733 הודעות, 15 מדרגים, 29 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ג' בניסן תשפ''ד    18:33   11.04.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. מה אתה מזלזל? מדובר בחתיכת סקופ  
בתגובה להודעה מספר 3

חבר מתאריך 1.12.20
יום חמישי ג' בניסן תשפ''ד    18:36   11.04.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. זלזול? היכן?  
בתגובה להודעה מספר 6

לא יודע לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.11.21
1693 הודעות, 25 מדרגים, 50 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ג' בניסן תשפ''ד    19:26   11.04.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. יש מישהו פה שנוהג לכתוב פה מדי פעם; ׳פאן פאקט׳ אז הנה אחד;  
בתגובה להודעה מספר 6

לא חושב שהחבר פויקה מזלזל.
על פי הודאתו (במספר הזדמנויות שונות), הוא אובססיבי לעניין חיסונים.
אובססיביות לנושא מסוים - גורמת לראות דברים באור אחר. נסה להבין ולגלות רגישות.

* מהי אובססיה? אובססיה היא מחשבה טורדנית שחודרת ללא רצון לתודעה, תוך שהיא מעוררת חרדה, לחץ נפשי או תסכול. לעתים קרובות היא קשורה להפרעה נפשית רחבה יותר.

ה-DSM מגדיר אובססיות כ״מחשבות, דחפים או מראות חוזרים ונשנים ומתמשכים, בזמן כלשהו במהלכה של הפרעה אובססיבית קומפולסיבית, שנחוות כחודרניות ולא רצויות, שאצל רוב האנשים גורמות לחרדה או למצוקה ניכרת״.

חבר מתאריך 1.12.20
יום חמישי ג' בניסן תשפ''ד    19:59   11.04.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. יאפ, אכן אובסס אך לא במובן שטרחת להבהיר כאן ואין זה טורד את מחשבותיי, גוזל את זמני וכדומה; אלא במובן של מעניין בנושא הרבה  
בתגובה להודעה מספר 12

הרבה מעל הממוצע, קורא ופועל אקטיבית בעניין - אתה יודע, כמו בני אדם שתחום מסוים מעניין אותם והחברים שלהם אומרים "וואי איזה שרוט".

נסה לדמיין את האובססיה שלי למשל כמו אוהדי מכבי חיפה, או אחד שמתעניין בתעופה ולומד זאת ומשקיע מזמנו לרישיון טיס. גלה רגשות לזולת באבי, או לא.

אני אוהב את הפסיב-אגרסיב הקלולס פסאודו מרומז ילדותי שלך - התרשמת ש"האובססיה" שלי היא פגם והתחשק לך שוב ללעוג לאדם אחר ברשת על כך? טוף, זה האדם שאתה. כך אתה נראה.

חבר מתאריך 28.11.21
יום חמישי ג' בניסן תשפ''ד    20:01   11.04.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. למדתי מהטובים ביותר;  
בתגובה להודעה מספר 15

אגב, יש לך מאמר מעניין בנושא דאבל סטנדרט?
שואל בשביל חבר

חבר מתאריך 1.12.20
יום חמישי ג' בניסן תשפ''ד    20:16   11.04.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. אבל למה דאבל סטנדרט לא יודע? אדרבא - רצית מסיבותך ללעו/להקטין לזלזל בי? יאללה, באמת, אין שום בעיה בכך. ועל הדרך  
בתגובה להודעה מספר 16

הדגמת שאתה נוהג כך, למרות שזה נתפס בעינך כפסול, ככל הנראה, הרי פויקה עושה זאת אז אני אעשה לו (גם ילדותי אבל שוב סבבה). פספסת שהסברתי ודייקתי עבורך את האובססיה של כמו שפרשת אותה בקופסה שלך? זה לא גנאי, האובססייה שלי אינה בעיה עבורי, היא עניין. יש דברים אחרים שתוכל למצוא וללעוג לי, הרבה דברים, וזה מעסיק אותך אז אוכל לציין אותם בהזדמנות. נתפסת על "אובססיה" מלפני כשנה לגבי כאילו זה פוגעני או מעליב.. תעליב אותי על משהו מהותי וקיים, לא מה שאינו קיים פרט בדמיונך.

חבר מתאריך 28.11.21
יום חמישי ג' בניסן תשפ''ד    20:20   11.04.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. הקטע לא היה האובססיה שלך.  
בתגובה להודעה מספר 17

אל תצפה שלא יעלבו בך כאשר אתה עושה את אותו הדבר.

לי למשל, אין ענין בחיסונים.
יש לי עניין בשקיפות ומנהל ציבורי תקין.
יש לי גם עם עניין עם תעשיית הפארמה. אני לא חושב שכל חברות הפארמה רעות - אני כן חושב שתעשיות הפארמה מלאה ברעות חולות שכדאי עבור כולנו, לתקן.

אני משתדל לשמור על רמת שיח נאותה, לעיתים אני משתמש בסגנון שיח של אחרים להעביר נקודה.

חבר מתאריך 1.12.20
יום חמישי ג' בניסן תשפ''ד    20:18   11.04.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. אפשר לשאול משו: אני סקרן (דוגרי) - יש לך תיקיה עלי במחשב? 😍  
בתגובה להודעה מספר 16

חבר מתאריך 28.11.21
יום חמישי ג' בניסן תשפ''ד    20:23   11.04.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. חחח לא.  
בתגובה להודעה מספר 18

אני זוכר המון פרטים לא חשובים, וגם יודע למצוא אותם די בקלות ברשת…

אתה לא היחיד ׳ששלפתי׳ עבורו הודעות מהעבר. 😉
אין לי דבר אישי נגדך, אחרי הכל - כולנו כאן אנונימיים. לא הייתה כוונה אמיתית לפגוע בך. מתנצל אם כך חשת.

חבר מתאריך 1.12.20
יום חמישי ג' בניסן תשפ''ד    20:35   11.04.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. שוב, זה בסדר לפגוע-לזלזל בי, הרי אני עושה זאת (מסיבותיי) , כולם עושים זאת, זה אנושי. לא נפגעתי אישית אבל כן בהחלט  
בתגובה להודעה מספר 20

כך חשבתי באשכול הזה, זאתה רוצה-מעוניין להעליב אותי (לגיטימי). אני חרגתי על זה והעלבתי במודע ובזדון אחרים בעבר (אני מניח שזה יקרה שוב בעתיד אך אני משתדל וגם מתמתן, לומדים כל החיים כנראה) והורחקתי ואף אם זכור לך נחסמתי לצמיתות.

וכשאני בוחר להקטין-ללעוג לאחר זה לא מפני שהוא עושה זאת לאחרים - זה מפני מעשיו ודבריו הכתובים בפורום ציבורי; למשל החבר 'יהודי אמיתי' - אני נכנס בו בגלל שהוא אמנון יצחק (כלומר הוא מזוהה אחד לאחד עם אמנון, אני נכנס בעמדות של אמנון).

אלו דברים פשוטים, הם ידועים לך, אתה אדם נבון.

חבר מתאריך 28.11.21
יום חמישי ג' בניסן תשפ''ד    21:02   11.04.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. תודה. על הסיפא וגם על ההודעה שלאחריה.  
בתגובה להודעה מספר 21

לא חושב שזה המקום לדיון שאנו מנהלים, אבל ברשותך, כמה מילים;

תראה, אתה מצדיק להביא דבריו של אחר בלעג במקרה מסוים (למשל; החבר ׳יהודי אמיתי׳) כי דבריו מייצגים דעה של אחר, נו, מילא. אך עשית זאת בעוד מקרים שכביכול לעגת לדעה של חברים בפורום (למשל; מה שכתבת על החבר ׳מאזין׳ שהגיב לך על דבריך והתעלמת מהתגובה שלו (הכחשה)), כך שקצת מוזר לי שאתה מתרץ זאת ״נכנסתי באמנון יצחק״ ע״י מי שלטעמך “מזוהה אחד לאחד עם אמנון״.

אני בטוח שגם אני לא חף מטעויות בסגנון השיח שלי, ושוב אולי יכולתי להאיר ולהעיר לך בדרך יותר חברתית.
סה״כ אתה ואני חולקים המון מכנים משותפים, אנו גם רואים עין בעין בהמון נושאים וגם חלוקים באחרים. אני גם חושב שיש לך תגובות שמוסיפות מידע יודע באשכולות שונים במגוון נושאים, כך שזה לא פרסונלי מצידי, אלא יותר הסגנון שלא כל כך לטעמי.

חבר מתאריך 1.12.20
יום חמישי ג' בניסן תשפ''ד    20:36   11.04.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. ותודה על ההתנצלות. זה יפה, זה גם מי שאתה. 👍  
בתגובה להודעה מספר 20

חבר מתאריך 1.12.20
יום חמישי ג' בניסן תשפ''ד    18:27   11.04.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. ימי השוקורונה העליזים.. היו זמנים  
בתגובה להודעה מספר 0

חבר מתאריך 2.3.21
יום חמישי ג' בניסן תשפ''ד    18:30   11.04.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. חכה שיגדירו את האקלים כמגיפה  
בתגובה להודעה מספר 4

חבר מתאריך 1.12.20
יום חמישי ג' בניסן תשפ''ד    18:38   11.04.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. אמרתי לך - בני אדם זה מגיפה, רק דולפינים ורודים!  
בתגובה להודעה מספר 5

חבר מתאריך 2.3.21
יום חמישי ג' בניסן תשפ''ד    18:51   11.04.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. העיקר קיבלו פרס השקיפות. ואין שקיפות בנתונים ולא בבסיס של הבסיס ניגודי אינטרסים.  
בתגובה להודעה מספר 8

חלקם כזכור חתומים על מחקרים עם פייזר

חבר מתאריך 1.12.20
יום חמישי ג' בניסן תשפ''ד    18:58   11.04.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. עקרונית, אין ביננו ממש מחלוקת על כך או לכל הפחות חילוקי הדעות ביני לבינך על שקיפות-התנהלות עקומה-ניגודי עניינים  
בתגובה להודעה מספר 10

של חלק מהאנשים העוסקים בדבר (קרי צט"מ, קודקודי רפואה בישראל וכו'). אני מתעניין/נדלק בעיקר על חיסונים (כל החיסונים).

נשארים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.11.10
41714 הודעות, 156 מדרגים, 304 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ג' בניסן תשפ''ד    18:44   11.04.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. בזמן שהציבור עדיין תקוע עם הקורונה, הם מזמן עברו לאקלים וכבר עובדים במרץ על הטירלול הבא  
בתגובה להודעה מספר 5

הנוסטלגי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.12.20
2639 הודעות, 11 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ג' בניסן תשפ''ד    19:31   11.04.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. משרד הבריאות הוא בור שופכין של שחיתות וניגודי עניינים  
בתגובה להודעה מספר 0

קיבלו הון תועפות מפייזר ורק לפני שנתיים וחצי עוד שלחו שוטרים להרביץ לילדים שלא הזריקו את מוצר הדגל של החברה. וזה רק קצה הקרחון של הטירוף שהיה פה (ובעולם) ב2020-2022, ומעטים מאוד האחראים לכך שישלמו מחיר כלשהו.

pedro
חבר מתאריך 26.3.08
27153 הודעות
יום חמישי ג' בניסן תשפ''ד    19:54   11.04.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. רק טיפש יכול להביט לאחור על התקופה הזו ולחשוב שלא הייתה כאן שחיתות ענק בסדרי גודל היסטוריים, בישראל AKA ''המעבדה'' כפי שקראו לה לא פעם  
בתגובה להודעה מספר 0

ומחוצה לה.

מהתחלה לא אמרתי שמדובר בדילול אוכלוסין או משהו בסגנון, אבל כן שחיתות חולנית בה לקחו (לרוב שלא במודע) כל חברי הכנסת (למעט 2), כל גופי התקשורת והכתבים וכל הגופים המנהלים של המדינה.

נוצר טאבו מיינסטרימי מטומטם כזה סביב התקופה הזו שחייבים לחתום הכל מהר ולהגיד "לא ידעו", "איזה שחיתות תתקדמו", וכל זה למרות תופעות הלוואי, התו הירוק, הצט"מ, שקר הפימס, איומים בחרמות על צעירים שלא יתחסנו (בשיא הפריים טיים) ומאות המיליארדים שעברו כאן מיד ליד בלי חשבון כאילו זה נייר טואלט חסר ערך. סכומים שיכלו לפתור המון בעיות שישראל מתמודדת איתם בימים אלו.

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות