גירסת הדפסה          
קבוצות דיון ביקורת תקשורת נושא #16831 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 16831   
הנסיך הפרסי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
5803 הודעות, 47 מדרגים, 85 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח באדר תשע''ח    20:57   15.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

דן מרגלית: הכי חשוב שאדם כמוני יכתוב ב''ישראל היום''  

חשבון הדולרים של לאה רבין, הפעם ההיא שבה הרתיח את מנחם בגין, ולמה לא קיבל את פרס ישראל: דן מרגלית מתארח באולפן וואלה! TALK.

"תסביך המלך", כך תימצת העיתונאי דן מרגלית את פרשות ראש הממשלה בנימין נתניהו. "העם אוהב מלך, וכשהוא אוהב מלך הוא סולח לו על הכול. משה דיין פעם אמר לי: 'כשאוהבים אותך אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה. כשלא אוהבים אותך, גם אם אתה רוצה לעשות משהו לגיטימי, מתנגדים לך'".

אז אתה מכיר את מנדלבליט טוב. הוא יעמוד בלחצים?

"בניגוד לכל חבריי, כל שותפיי לדעה, אני לא הלכתי נגד מנדלבליט. אני חושב שמנדלבליט, שכן עשה שגיאה בתחילת החקירות, לא מיצה את האשראי שמגיע לו, ולכן אני לא הלכתי נגדו, זה לא מוכיח שהוא לא ינהג כראוי היום".

מרגלית התייחס גם למערכת היחסים המורכבת שלו עם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, וסיפר כי "הוא היה כמו אחי הגדול. כשהתחלנו להיות חברים, הוא היה חבר כנסת זוטר שנלחם בשחיתות. זה מה שמשך אותי כל כך... הרי באו אליי אנשים כל השנים כמו רובי ריבלין ואחרים ואמרו לי: 'החבר שלך מושחת'. אבל אני תמיד אמרתי להם: 'תביאו הוכחה, אם אתם מביאים לי הוכחה אחת, אני לא חבר שלו'".

לדבריו, "אחרי מלחמת לבנון השנייה, או כבר במהלך מלחמת לבנון השנייה, אנשים איבדו את הפחד מפניו, ואז התחילו לבוא הסיפורים. וכשאני שמעתי את הדברים, וחלק מהם בדקתי, אז ראיתי, וואו, שומו שמיים, האיש משקר לנו 30 שנה. זה נורא. וגם היום אני אומר לך, שמע, הרבה פעמים שואלים אותי: 'יש דרך לחדש את היחסים?' אין דרך לחדש את היחסים. אבל מבחינתי הוא צריך לעשות רק דבר אחד: לבוא אליי ולבקש סליחה על כל השקרים שהוא סיפר לי כל השנים, איך סתם מעלילים עליו".

על פי מרגלית, "בגין הוא אדם מדהים, שב-1951 כתב את המסה הכי חשובה להגנת שלטון החוק, ושם הוא מסביר מדוע שופטים שלא נבחרו יכולים להכריע בגורל הפוליטיקאים שנבחרו. זו ממש תשובה לימינו, לבנימין נתניהו ולכל אלה שאומרים: 'מי הם שהם לא נבחרו?'"

מרגלית התייחס גם לחשיפת פרשת חשבון הדולרים של לאה רבין ("לא התלבטתי אפילו דקה אחת"), ליחסיו עם אריאל שרון ("אי אפשר לקחת ממנו את הגדולה") ולעבודתו ב"ישראל היום" ("זה הדבר הכי חשוב, שאדם כמוני יכתוב שם"). לדבריו, "כל העיתונות, בעצם כל התקשורת, הולכת
לעבר המצב הזה שהם חינמון, שכולנו נהיה חינמונים בצורה כזאת או אחרת".

היית בין המועמדים לפרס ישראל, אגב, השנה?

כן. אבל לא יצא. לא היה סיכוי. כשראיתי את הרכב הוועדה ידעתי שזה לא יקרה

מקור :

https://b.walla.co.il/item/3142892

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  איבדת אמינות וכבוד 9238 15.03.18 20:58 1
  מאז שפוטר הוא אובסס... בטח המשכורת משהו micmic 15.03.18 20:59 2
  תזכורת -- דן מרגלית פוטר מ''ישראל-היום'' הנסיך הפרסי 15.03.18 20:59 3
  יח''צ ? kitzz 15.03.18 21:01 4
  כבר כמעט ארבעים שנים שהאיש נישא על גבי התחקיר ההוא Leibniz 15.03.18 21:06 5
  מבוגר מדי , לקח משכורת של עשרה עיתונאים עמלץ פלד 15.04.18 14:25 6

9238 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.17
5635 הודעות, 59 מדרגים, 114 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח באדר תשע''ח    20:58   15.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. איבדת אמינות וכבוד  
בתגובה להודעה מספר 0

שהיו לך ממני.אתה משדר לוסר אמינות בזמן האחרון.אין לי דרך להסביר אבל נראה שהצטרפת לעדר הזאבים נגד ביבי.
אולי כדי למצוא חן בעיניי הקולגות שלך או כדיי ששמך לא ידעך אבל משהו בכתיבתך וזמן המסך שלך משדר אי אמינות בך.חבל

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
micmic לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.12.14
101731 הודעות, 295 מדרגים, 520 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח באדר תשע''ח    20:59   15.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מאז שפוטר הוא אובסס... בטח המשכורת משהו  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
הנסיך הפרסי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
5803 הודעות, 47 מדרגים, 85 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח באדר תשע''ח    20:59   15.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. תזכורת -- דן מרגלית פוטר מ''ישראל-היום''  
בתגובה להודעה מספר 0

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/347982

kitzz לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.5.07
119583 הודעות, 521 מדרגים, 1017 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח באדר תשע''ח    21:01   15.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. יח''צ ?  
בתגובה להודעה מספר 0

Leibniz לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.2.17
3987 הודעות, 118 מדרגים, 227 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח באדר תשע''ח    21:06   15.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. כבר כמעט ארבעים שנים שהאיש נישא על גבי התחקיר ההוא  
בתגובה להודעה מספר 0

משנות ה-70 של האלף הקודם והוא עדיין נאחז בו בכל ריאיון. מה היה עושה אלמלא התחקיר הזה?

מישהו יכול להצביע על תחקיר משמעותי שהאיש הזה סיפק בעשור האחרון? חשיפה דרמטית שהוא אחראי לה?

ולא, גיבובי קלישאות טרחניות ואינפנטיליות על ״בני האור ובני החושך״ בצירוף אובססיה לנתניהו לא נחשבים.

עמלץ פלד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.12.17
54134 הודעות, 143 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ל' בניסן תשע''ח    14:25   15.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. מבוגר מדי , לקח משכורת של עשרה עיתונאים  
בתגובה להודעה מספר 0

לא שווה עשרה עיתונאים מקסימום 2

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות