גירסת הדפסה          
קבוצות דיון בית המדרש נושא #25150 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 25150
גבעתי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.5.04
35469 הודעות, 300 מדרגים, 572 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ב באב תש''פ    13:12   02.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

החיזוק היומי ליום יב' מנחם אב  

חיזוק יומי... יב' אב

אב ובנו יצאו לטייל בגן הסמוך לביתם, בדרכם ראה האב עשר ציפורים יושבות על העץ. שאל האב את בנו: "על העץ הזה יושבות עשר ציפורים, שלוש מהן החליטו לעוף, כמה ציפורים נשארו על העץ?"

חשב בנו והשיב: "אבא, שאלה פשוטה שאלת אותי, אם שלוש ציפורים החליטו לעוף, נשארו על העץ שבע ציפורים".

אמר לו אביו: "לא בני, אתה טועה, נשארו עדיין עשר ציפורים על העץ".

הבן המבולבל לא הצליח להבין, "הרי שלוש ציפורים החליטו לעוף" הקשה על אביו.

"אתה צודק", אמר לו אביו, "אך הציפורים רק החליטו לעוף, בפועל אף אחת מהן באמת לא עפה..."

כולנו יושבים לעיתים עם עצמנו, חושבים על שינוי, על התחלה חדשה, על תיקון מידה מסויימת.

כדי באמת לשנות ולהשתנות, חשובה ההחלטה, אך יותר חשוב הוא לעשות, לפעול, ליישם את ההחלטה.

לא פעם העצלות, הקושי, הפחד מהשינוי, מכבידים על ההחלטה שלנו להגיע לכלל יישום.

כדי לתקן ולשנות לא מספיק להחליט, לא מספיק לומר: "מכאן אני מחליט לא לכעוס, מהיום אני מתחיל לאכול נכון", אלא מההחלטה לשנות צריך להתחיל תהליך, וכך לאט לאט, עם כל הקשיים בדרך, יבוא השינוי המיוחל.

שינוי קטן בך, יכול לשנות את כולך, מספיקה החלטה קטנה, קבלה טובה, והתחלה של דרך חדשה, כדי לתת לך מנוף שירים אותך מעלה.

אתה תעשה שינוי קטן, ובורא עולם ישנה את גזירותיו לפינוקים והטבות...

יום טוב, ובשורות טובות
לגאולת והצלחת עם ישראל ברחמים רבים. אמן!

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות