גירסת הדפסה          
קבוצות דיון בית המדרש נושא #31554 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 31554   
גבעתי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.5.04
42072 הודעות, 373 מדרגים, 716 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ז 'באדר א תשפ''ד    14:00   07.03.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

החיזוק היומי של רונן קרתא  

בס"ד

חיזוק יומי - כז' אדר א

כוח הרבים עדיף, אל תהיה יחיד במקום רבים, אחדות עכשיו!

שמעון ולוי, חברים טובים, יצאו מביתם ליום כיף בירושלים. עמדו השניים בתחנת האוטובוס והמתינו לאוטובוס הנוסע לירושלים.

בחלוף עשר דקות התייאש שמעון ואמר לחברו: "אין לי סבלנות לחכות, אני אקח מונית, ניפגש בתחנה המרכזית". הסכים חברו ושמעון עצר מונית ונסע לירושלים.

כעבור דקות מספר הגיע האוטובוס המגיע לירושלים, לוי עלה, שילם עשרים שקלים וישב בקדמת האוטובוס.

בחלוף שעה הגיעו השניים לתחנה המרכזית וישבו לשתות משקה חם. "אמור נא לי חברי לוי, כמה שילמת על הנסיעה באוטובוס?" שאל שמעון.
"שילמתי עשרים שקלים" השיב לוי.

"כיצד שילמת עשרים שקלים ואני שילמתי מאה וחמישים שקלים, ושנינו הגענו כמעט יחד?"

השיב לו לוי: "אתה נסעת כנוסע בודד, לכן עלות הנסיעה 'נפלה' כולה עליך, ואילו אני ישבתי באוטובוס עם עוד שלושים אנשים, כך שעלות הנסיעה התחלקה בין כולם" (על-פי רעיון של הרב ברוך גהזיי)

תפילה היא הכוח החזק ביותר שיש לעם ישראל, אדם יכול בתפילה אחת לשנות גורל של חיים שלמים.

אך לא דומה תפילה של אדם יחיד לתפילה הנאמרת בציבור.

כשאדם מתפלל לבדו הוא עובר בדיקות מקיפות - מיהו? מה פועלו? מהן זכויותיו?

הוא צריך "לשלם" הרבה מאד כדי שתפילתו תעלה מעלה. לא כן אדם המתפלל בציבור - מעמד התפילה, החברותא, איגוד של נשמות השונות אחת מהשנייה מעלות את התפילה ללא צורך בבדיקה אישית של כל אחד, אין צורך ב"תשלום" רב כדי שתפילת הרבים תעלה מעלה.

בזוהר הקדוש (פרשת ויחי) הפליג רבי שמעון בר-יוחאי בחשיבותה של התפילה בציבור - "כשהתפילה נכנסת להתעטר במקומה משגיח בה הקב"ה ומסתכל בה".

"תפילת יחיד אינה נכנסת לפני המלך הקדוש אלא בכוח חזק. כי בטרם כניסתה מסתכל בעוונותיו ובזכותו של אותו אדם. מה שאינו עושה כן בתפילת רבים, שכמה הן התפילות שאינן מן האנשים הצדיקים, הן נכנסות כולן לפני הקב"ה ואינו משגיח בעוונותיהם" (בעל ה'סולם')

כשנפטר רבי שמעון בן לקיש שהיה החברותא של רבי יוחנן, צעק רבי יוחנן: "או חברותא או מיתותא" - "אם אין חבר שאוכל ללמוד איתו אני מעדיף למות".

"שמעתי מרבותיי כי אילו נמצא מלאך אחד עומד במעמד עשרה מישראל ביחד, אף שאינם מדברים בדברי תורה, תיפול עליו אימתה ופחד בלי גבול ותכלית מהשכינה השורה עליהם עד שהיה מתבטל ממציאותו לגמרי" (בעל התניא 'אגרת הקודש')

"כשישראל הקדושים יושבים ביחד באחדות הלבבות, השכינה מצטרפת אליהם. עד שאפילו מלאך או שרף לא יוכל להיכנס ביניהם מגודל קדושת השכינה השורה עליהם בעת הזאת ('מאור ושמש')

כמובן שתפילתך רצויה תמיד, בורא עולם מתאווה לתפילה שלך, לקשר שלך איתו.

אולם כשיש אפשרות, אל תפספס אותה - בכל דבר ועניין הצטרף אל הרבים, על-ידי השותפות בקשותך ותפילותך תתקבלנה מהר יותר... ("חיזוק יומי" - רונן קרתא)

יום טוב, בשורות טובות ובעזרת ה'
לגאולת והצלחת עם ישרברחמים רבים. אמן!

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  תודה יוסף 07.03.24 15:38 1
  תודה maccabi34 07.03.24 18:31 2

יוסף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.3.18
32466 הודעות, 307 מדרגים, 593 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ז 'באדר א תשפ''ד    15:38   07.03.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. תודה  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
maccabi34 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.7.22
775 הודעות, 22 מדרגים, 44 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ז 'באדר א תשפ''ד    18:31   07.03.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. תודה  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות