גירסת הדפסה          
קבוצות דיון בית המדרש נושא #31670 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 31670   
גבעתי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.5.04
42154 הודעות, 374 מדרגים, 718 נקודות.  ראה משוב
יום שני ט''ו 'באדר ב תשפ''ד    16:40   25.03.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

החיזוק היומי של רונן קרתא  

בס"ד

חיזוק יומי - טו' אדר ב

חג פורים - כי גם אם גזירה נחתמה בטבעת המלך תמיד ניתן לקרוע אותה!

במדינה אחת היו שומרי המדינה עוברים ממקום למקום כדי לשמור על המדינה מפני מסתננים. באחד הימים תפסו השומרים אכסנאי אחד ששהה ללא התר. תפסוהו וביקשו להכותו. התחנן אליהם האיש ואמר: "בבקשה אל תכוני, אני בן ביתו של המלך".

כששמעו את דבריו הניחוהו ולקחו אותו למשמר עד הבוקר.

למחרת בבוקר הביאוהו לפני המלך ואמרו: "אמש מצאנו אדם הטוען שהוא בן ביתך".

הסתכל המלך על האיש ושאלו: "האם אני מכיר אותך?"
השיב האיש: "לא אדוני".

"אם כן, הכיצד אמרת שאתה בן ביתי?" שאל המלך המופתע.

"בבקשה ממך אדוני המלך איני בן ביתך, אמרתי זאת כי רק בך בטחתי. שאלמלא הייתי אומר זאת, היו מכים אותי" השיב האיש.

אמר המלך לשומרים: "הואיל והאיש הזה בטח בי, הניחו לו..." (מדרש תהילים)

אמר דוד המלך: "אֱלֹקי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי" (תהילים כה', ב') - אלוקי, אני בוטח בך, אני לא לבד, כי כל מי שמקווה לך ובוטח בך, אויביו עוזבים אותו.

אסתר המלכה הייתה בהסתר פנים גדול, היא הייתה צריכה להיכנס אל אחשוורוש והרגישה ששערי שמים היו חתומים וסתומים.

היא התחננה לבורא: "אֵלִי אֵלִי לָמָה עֲזַבְתָּנִי רָחוֹק מִישׁוּעָתִי דִּבְרֵי שַׁאֲגָתִי: אֱלֹקי אֶקְרָא יוֹמָם וְלֹא תַעֲנֶה וְלַיְלָה וְלֹא דוּמִיָּה לִי"* (תהילים כב', ב' -ג')

כדרכו של עולם, כשאיש ישראל שרוי בצרה אזי הוא שופך נפשו בתפילתו, ואחר תפילתו מרגיש הקלה מסויימת, הוא יודע שתפילתו עלתה לשמים וישועתו כבר "מתבשלת".

אסתר חשה שאת הגזירה הנוראה לא ניתן לבטל, היא שפכה את ליבה ושאגה במר נפשה, אך לא הקשיבו לה כלל, "רחוק מישועתי דברי שאגתי" - אין קול ואין עונה, הישועה שלי רחוקה.

אך יושב תהילות ישראל ישב וחיכה לתפילתה.

אז, מתוך החושך היא אמרה: *"בְּךָ בָּטְחוּ אֲבֹתֵינוּ בָּטְחוּ וַתְּפַלְּטֵמוֹ: אֵלֶיךָ זָעֲקוּ וְנִמְלָטוּ בְּךָ בָטְחוּ וְלֹא בוֹשׁוּ"* ( תהילים כב', ה'-ו') - "אני בוטחת בך בורא עולם, גם אם התחושה שאין כבר מוצא, שאתה לא שומע, אני חזקה, אבותי לפניי בטחו בך ונושעו".

גם אנו, כמו אסתר לעיתים מרגישים הסתרת פנים, נוקשים על "הדלת" של בורא עולם אך אין קול ואין עונה.

אסתר מייעצת לנו לא להישבר, בעת שאנו מרגישים שאין על מי להישען, דווקא אז להישען חזק יותר על הבורא, לא להניח לביטחון לברוח, כי גם אם גזירה נחתמה בטבעת המלך... תמיד ניתן לקרוע אותה...

הסוד הוא להמשיך לבטוח, להעצים את הביטחון, לאסתר זה עבד, גם לך זה יעבוד, הכל תלוי בביטחון שלך...

תזכור תמיד, יושב תהילות ישראל - בורא עולם, יושב ומחכה לך, לתפילה שלך, להתאמצות שלך, תעזור לו לעזור לך... ("חיזוק יומי" - רונן קרתא)

יום טוב, פורים שמח, בשורות טובות ובעזרת ה' ננצח
לגאולת והצלחת עם ישראל ברחמים רבים. אמן!

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  תודה יוסף 25.03.24 18:43 1

יוסף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.3.18
32603 הודעות, 307 מדרגים, 593 נקודות.  ראה משוב
יום שני ט''ו 'באדר ב תשפ''ד    18:43   25.03.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. תודה  
בתגובה להודעה מספר 0

יפה

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות