גירסת הדפסה          
קבוצות דיון בית המדרש נושא #31707 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 31707   
גבעתי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.5.04
42180 הודעות, 376 מדרגים, 722 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''א 'באדר ב תשפ''ד    11:51   31.03.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

החיזוק היומי של רונן קרתא  

בס"ד

חיזוק יומי - כא' אדר ב

מפתחות לגן עדן נמצאים אצלך

אחד ממקורבי רבי יהודה החסיד היה רבי בונם, אדם זקן שהיה קובר מתים... באחד הימים ראה רבי בונם אדם אחד יושב בבית הכנסת ועל ראשו כתר של עשבים ...

התקרב אליו רבי בונם ושאלו: "אמור נא לי, אינך פלוני שמת וקברתיך?"
"אכן זה אני" השיבו האיש.

"ואיך הגעת שוב לעולם הזה? מה הזכות שהביאה אותך לכאן, הרי היית אחד מפשוטי העיר?" שאלו רבי בונם בפחד.

"הזכות שהביאה אותי לכאן היא כי הייתי אומר ברכות בקול נעים בבית הכנסת, בזכות זה הביאוני לגן עדן וכיבדוני עד מאד" השיבו.

"ומה זה בראשך?" הסתקרן רבי בונם.

אלו עשבים מגן עדן ששמתי בראשי כדי לבטל את הריח הרע של עולם הזה..." ('ספר חסידים')

יש פעמים בהן אנו לא מעריכים את המצווה העומדת מולנו, מזלזלים בה ובכוח שטמון בה, מעבירים אותה כלא הייתה או עושים אותה כלאחר יד, בחיפזון וללא כוונה.

בדרך כלל הדברים אמורים כלפי התפילה והברכות שלנו, אנו נחפזים לברך כדי להכניס כבר את המאכל לפה, מתפללים והראש מטייל בעולם.

אם אין בך ולך מעשים טובים, כיצד יהיה ניתן לבקוע שערי שמים ולקבל ישועות?

אמר רבי יהודה החסיד: "יש אדם שאינו זכאי שיקבל הבורא את תפילתו, אלא בעבור תוקף תחנונים ודמעות ... אף על פי שאין בידו זכות ומעשים טובים, מקבל הקב"ה את תפילתו, ועושה חפצו".

הכל תלוי בכוונה שלך, בלב שלך, בתחינה ובבקשה שלך, ככל שתשקיע בכל תיבה, בכל מילה, תבין מה אתה מוציא מפיך תוכל לבקוע שערים רבים.

בזכות קול ערב וכוונה בברכות הכניסו אדם פשוט לגן עדן, בזכות יותר כוונה ורגש במילות התפילה והברכות תוכל לקבל גן עדן בעולם הזה... ("חיזוק יומי" - רונן קרתא)

יום טוב, בשורות טובות ובעזרת ה' ננצח
לגאולת והצלחת עם ישראל ברחמים רבים. אמן!

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  תודה יוסף 31.03.24 13:19 1

יוסף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.3.18
32688 הודעות, 307 מדרגים, 593 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''א 'באדר ב תשפ''ד    13:19   31.03.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. תודה  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות