החופשה הבאה שלך מתחילה כאן
פורום גילוי מסמכים אשכול 18350

lurker 10.03.1022:15

ריכוז אשכולות בנושא הקרן לישראל חדשה (NIF)

ליה 23.08.1507:44
1. הקרן החדשה - נציגה של ברונים זרים - נשיאה חדשה, מטרות וכספים בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 23.08.15 בשעה 07:53 בברכה, ליה

ד"ר רונן שובל, חוקר הקרן החדשה ומפעליה, מזכיר מהי הקרן בעקבות כניסת עו"ד טליה ששון לכהונת הנשיאה החדשה של הקרן.

עם כניסתה לכהונת נשיאת הקרן לישראל החדשה של עורכת הדין טליה ששון, שוחחנו על הקרן ומעורבותה בחיי אזרחי ישראל עם מי שחקר לעומק את תופעת הקרן בשנים האחרונות, יו"ר חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי ד"ר רונן שובל.

"הקרן החדשה היא אחד הגופים המשמעותיים ביותר בהשפעה על מדיניות בישראל. אין עוד הרבה גופים עוצמתיים כל כך, בוודאי גופים שלא נבחרו על ידי אף אחד", אומר ד"ר שובל ומצטט את דבריו של מי שכיהן בעבר כנשיא הקרן, אליעזר יערי, כשאמר: 'אנחנו נציגים של ברונים זרים' ובכך תימצת את התנהלותה הבעייתית של הקרן.

"רוב מוחלט של כספי הקרן מגיע מעבר לים, ממגוון מדינות.

היו להם שותפויות עם קרנות בין-לאומיות נוספות כמו קרן פורד האנטישמית", אומר שובל המתאר את האופן בו פועלת הקרן, לא פעם בלי שהדברים יהיו ידועים לאזרחי ישראל: "ישנו הרובד הפשוט והידוע ובו הקרן מעבירה 30 מיליון דולר בשנה לארגונים שונים בישראל. עד היום הם העבירו 250 מיליון דולר. כמעט שאין מאבק ציבורי בישראל שהקרן לא קשורה אליו בצורה כזו או אחרת, מויקי כנפו, ארבע אמהות ועד דו"ח גולדסטון. כמעט כל מה שאנחנו מכירים קשור אליהם".

ממשיך שובל ומתאר את פעילות הקרן שלעתים נראית כסותרת את עצמה, אך מאחוריה מגמה מובילה אחת – החלפת השלטון הישראלי. "מצד אחד היא מממנת ארגונים רדיקאליים שהם חוד החנית של הדה לדה-גיטימציה, כמו 'בצלם' 'עדאללה' 'מחסום ווטש' 'שוברים שתיקה' ועוד רשימה ארוכה של ארגונים שפועלים נגד ישראל וצה"ל ומתייגים אותנו בעולם כפושעי מלחמה, כולל התבטאות של הנשיאה החדשה שהשוותה בשבוע שעבר בכנס של 'שלום עכשיו' בין ישראל לאיראן כשאמרה שכפי שאנחנו מחרימים את איראן יש זכות לגיטימית להחרים את ישראל. זה הרובד הגלוי והמקומם שמוכר לשיח הישראלי.

בכל פיגוע דה-לגיטימציה נגד ישראל נמצא את טביעות האצבע של הקרן החדשה במישרין או בעקיפין".

"רובד מעמיק יותר של פעילות הקרן: הקרן פועלת מול כל משרד ממשלתי בצורה כפולה, מצד אחד יש לה ארגונים שמאתגרים את המשרד הממשלתי ומצד שני יש לה ארגונים שפועלים בתוך המשרד הממשלתי בשיתוף פעולה, כך שיד ימין משתפת פעולה עם יד שמאל ואתן לכך דוגמה: אנחנו זוכרים את המחאה החברתית שהקרן החדשה תרמה לה במימון, באוהלים ועוד.

הדרישה היתה לפתור את משבר מחירי הדיור. המדינה הקימה ועדה, ומי שהתנגד לוועדה הם ארגונים ירוקים שממומנים על ידי הקרן החדשה.

כלומר יש כאן שיטה שמטרתה היא לייצר משבר ולשבור את החברה הישראלית שתהפוך מקולקטיב לכמה קבוצות שכל אחת נלחמת על האינטרס שלה מול הקבוצות האחרות.

המטרה היא לא פתרון למשבר הדיור אלא לייצר משבר משטרי בישראל.

הרעיון הוא להחליף משטר בישראל וככל שיהיו יותר משברים זה טוב יותר.

מבחינתם המשטר הציוני הוא אם כל חטאת כי מבחינתם צריך להחליף את המשטר היהודי למשטר של מדינת כל אזרחיה".

"כשהם נכשלים ויודעים שהרעיונות האלה נמצאים במקומות של חד"ש ובל"ד ולא ניתן לנצח איתם בקלפיות אז הם משתמשים בכלים לא דמוקרטיים כדי לכפות את רצון המיעוט על הרוב ולהפוך את ישראל ממדינה יהודית דמוקרטית למדינת כל לאומיה שבה היהודים הם מיעוט, כמו שאמרה סגנית נשיאת הקרן החדשה, חדווה רבינוביץ', שסיפרה שבעוד מאה שנים ישראל לא תהיה יהודית, וזה טוב כי היא תהיה דמוקרטית יותר. זה היעד וזה החזון".

ממשיך שובל וקובע כי הקרן ואנשיה נאבקים למעשה מול קיומו של רוב יהודי בישראל, ובשם מאבק זה הם מסייעים למסתננים, נאבקים למען סוג מסוים של זכות שיבה, תומכים בביטול חוק האזרחות.

"הם מנסים לפורר את החברה הישראלית מבפנים ומבחוץ בזה שהם מכניסים לכאן כמה שיותר ערבים ומסתננים וישנו את האופי היסודי של המדינה. זה מנגנון שלם של כסף זר שתכליתו לחתור תחת הדמוקרטיה הישראלית ולשנות מהיסוד את האופי של מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית".

ואיך הדברים מתיישבים עם דמותה של הנשיאה החדשה, עו"ד טליה ששון?

ד"ר שובל מדגיש כי לה עצמה עדיין לא נרשמו התבטאויות מערכתיות משלה בנושא, אם כי "אנחנו מכירים את טליה ששון ממקרים ספציפיים וקונקרטיים". עם זאת הוא רואה בדו"ח המאחזים שהנפיקה ששון עדות לעמדותיה הקיצוניות ומכאן עולה בעיניו תמיהה עקרונית: "איך אישה עם תפיסות כל כך קיצוניות מסוכנות והזויות הגיעה לעמדה בכירה כל כך במשרד המשפטים הישראלי? זה מה שצריך להדיר שינה מעינינו".

לקראת תום דבריו מזכיר ומדגיש שובל עבור הציבור הישראלי פרט שאינו תמיד ידוע:

"הקרן פועלת בארץ תחת ארגון אחר. חשוב שמועצות מקומיות ומשרדי ממשלה ישימו לב לכך שבארץ הם קוראים לעצמם שתי"ל. אין בארץ גוף משפטי שנקרא הקרן החדשה, אלא יש שתי"ל. הם שותלים את הארגונים שצומחים להיות גידולי פרא שהופכים את ישראל למצורעת בעיני העולם".

מוסיף שובל וממליץ לקרוא את הדו"ח שהנפיקו ב-2003 ד"ר רן ברץ ומשה איפרגן על הקרן ו"אחד הדברים המעניינים הוא שהקרן היתה מעורבת במאבק נגד אדמות הקיבוצים. כששואלים למה? המסמכים מלמדים שהסיבה היא כדי שיהיו אדמות לפליטים כשהם ישובו...והדבר מסכם הכל".

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...



לעיון האשכול:

אירגונים לא ממשלתיים ונזקם לישראל באמצעות חתרנות, עתירות לבג''צ תואם ומימון זר

https://rotter.net/forum/gil/27289....

ליה 16.11.1505:54
2. עירית לינור: מי שהפגינו נגד מתווה הגז הם זרועות הקרן וגופים אזרחיים שרוצים לפרק את החברה בתגובה להודעה מספר 0
עירית לינור כתבה בציוץ:

"מי שהפגינו נגד מיתווה הגז הם זרועות של הקרן החדשה וגופים אזרחיים שרוצים לפרק את החברה הישראלית". שרידי המחאה החברתית מנסים לפרק את החברה הישראלית לקולחוז קומוניסטי".

על כך הגיבו בקרן החדשה:

"היי עירית לינור, נעים מאוד. שמענו אותך הבוקר בגל"צ אומרת ש"מי שהפגינו נגד מתווה הגז הם זרועות הקרן", צחוק צחוק, אבל תגידי: יש מצב שמזמן לא יצאת מפתח ביתך? היית בסופר לאחרונה? שילמת חשבון חשמל או שכ"ד? קנית חיתולים או מטרנה? אחרת מאוד קשה לנו להבין אמירה כמו "שרידי המחאה החברתית מנסים לפרק את החברה הישראלית לקולחוז קומוניסטי".

אמירה כזו קודם כל מרדדת את הדיון הציבורי לגובה הרצפה, ובעיקר - היא מזלזלת וממעיטה ביכולתו של הציבור להבין את ממדי השוד שמסביבו, שוד של משאבי ציבור שאמורים לדאוג לרווחתו ולעתיד ילדיו, ולא רק לרווחתו של יצחק תשובה ונובל אנרג'י.

הקרן החדשה לישראל תומכת באזרחי ישראל שמתעוררים ויוצאים מן הבית לדרוש את זכויותיהם. גברים ונשים, ימנים ושמאלנים, דתיים וחילונים, ופעילים חברתיים שעובדים קשה כבר שנים כדי להעלות את המודעות לסוגייה, חוקרים את נושא הגז לעומק - ללא כל תמיכה כלכלית, ומקדישים את זמנם וכספם הפרטי, על חשבון שעות העבודה והמשפחה, למאבק על עתיד המדינה. תגידי, בעולם שלך, זה משהו שיש להתבייש בו?

ומילה אחרונה על הקשקושים על קומוניזם: יו"ר רשות החשמל אורית פרקש-כהן, שהודחה מתפקידה כי הזהירה מפני השלכות מתווה הגז על חשבון החשמל הביתי - קומוניסטית? דיויד גילה, הממונה על ההגבלים העסקיים שהתפטר כי סירב לחתום על המתווה הגרוע - קומוניסט? השר לאיכות הסביבה אבי גבאי שהצביע נגד המתווה? כווווולם קומוניסטים? כולם זרועות הקרן"?

תגובת לינור:

"הי הקרן החדשה. ראיתי שכתבתם עלי הודעה אחרי ששיערתי היום ב"המילה האחרונה" שיש לכם קשר למאבק נגד מיתווה הגז, שבעיני הוא די בסדר בסך הכל וגם אם אפשר לשפר אותו לא הייתי קוראת לו "שוד" ובאורח נס התברר שבאמת הגעתם גם לשם.

כיוון שטענתי בשידור ואטען גם עכשיו שאחת ממטרותיכם היא לפרק את מדינת ישראל מערכיה ולהשתיל במקומם ערכים שלא הצליחו כאן בדרכים הדמוקרטיות המקובלות, כיוון שטענתי אבל אטען שוב שאתם מנסים להחליף את השלטון הנבחר בישראל דרך פאסאדות כמו המחאה החברתית ואירגוני "זכויות אדם", אבל בעיקר כי אין לכם כל כך הרבה עוקבים, אבל לי יש, הנה אני משתפת שכמה שיותר אנשים יכירו אתכם מקרוב".

https://rotter.net/forum/scoops1/26...

תגוביות:

1.מעניין איפה הם כשערבים חייבים לחברת החשמל מיליארד וחצי ש"ח וכשהמדינה מפסידה כל שנה 7 מיליארד ש"ח בשל פשיעת הבדואים?!

2.כל מה שהשמאל אומר זו תעמולה, תעמולה ועוד תעמולה.

3.יפה שעירית לינור חושפת את המטרה העליונה של ''הקרן'' שהיא לפרק את ישראל ולא בדרך דמוקרטית.

4.בתגובה הזו הם מאשרים שהם מאחורי ההפגנות. אין כאן כלל הכחשה ומאחר והם ארגון חזית שמטרתו חיסול מדינת ישראל - הרי עירית
לינור צודקת בעיקרון. מי שתומכים בעדאלה, מוסאווא, קרן אברהם, שוברים שתיקה, יש דין, אנרכיסטים למען שייח' גארח... - כל דבר שבו הם נוגעים הינו טמא וכוונתו הרס וחורבן של החברה והמדינה היהודית.

5.הם בהחלט צודקים. הם הצמיחו את עזמי בשארה וחנין זועבי. אני מאמין שאפשר לצאת נגד תשובה "הטייקון החזירי" ונגד נובל אנרג'י "האימפריאליסטית האמריקאית", שמכניסים ידיים לכיסים שלנו
ועם זאת להיות עירני ולהבחין מי האוייב האמיתי שלנו.

לא תשובה, שאני לא מחבב, ולא נובל אנרג'י שג'ון קרי מפעיל גם למען
הכיס הפרטי שלו - הם כוס התה שלי, אולם הם לא האוייבים שלי.

הקרן לישראל חדשה - NIF - שתי"ל הינה אוייב רע וערמומי שרוצה לחסל
את מדינתי ע"י רשת של ארגוני חזית שונים. חלק מהם עוסקים בתחום
האנרגיה.

מבין מי שרק לוקחים לי קצת כסף, שאפשר היה לחסוך, לבין מי שמטפחים את
הבוגדים והמחבלים כמו שתוכלו לקרוא כאן - ברור לי מי עדיף ומי לא צודק.

***

פורסם 14.7.10

מי הם 3 המרגלים/הבוגדים הערביים שגידלה הקרן לישראל חדשה

https://rotter.net/forum/gil/19390....

למי שלא יודע עדיין, אז מדובר ב:

ח"כ לשעבר, עזמי בשארה

מנכ"ל אתיג'אה - אמיר מח'ול

ח"כ חנין זועבי

עזמי בשארה ברח מהארץ, כמבוקש באשמת שיתוף פעולה עם האוייב (חיזבאללה) בעת מלחמה. עזמי בשארה גדל עם הקרן החדשה לישראל ונשלח, לא תאמינו, כנציגה לחגיגות ה-50 של המדינה בארה"ב.

http://www.nrg.co.il/app/index.php?...

https://rotter.net/forum/gil/18077....

אמיר מח'ול עצור בידי השב"כ ומואשם בסעיפי ריגול ובגידה חמורים. אמיר מח'ול גדל בערוגות של ארגון "שתי"ל" (הזרוע הביצועית של הקרן לישראל חדשה).

https://rotter.net/forum/gil/18985....

כמנהל ארגון הגג של העמותות הערביות "אתיג'אה", הקים יחד עם הקרן לישראל חדשה את ארגון "מוסאווא". בעמותת הגג שלו ישנן 6 עמותות ערביות קיצוניות שמקבלות מימון קבוע מהקרן (עדאלה, מדה אל-כרמל, אעלאם...).
https://rotter.net/forum/gil/18825....

ח"כ חנין זועבי השתתפה יחד עם מחבלים מוסלמים במשט הטרור האחרון ופעלה כנציגתם באניה, בקשר מול חיל הים. בעקבות זאת, נשללו מחנין זועבי הטבות שניתנו לה בתוקף היותה חברת כנסת. חנין זועבי גדלה וצמחה עם הקרן לישראל חדשה כמנהלת עמותת "אעלאם". העמותה מקדמת את הנרטיב של ערביי ישראל כפלסטינים וכן את זכרון ה"נכבה", מעודדת עיתונאים ערבים לכתוב כנגד המדינה הציונית. מוציאה מנשרים בהם צה"ל מואשם בטבח וכדו'..."אעלאם" מקבלת תקציב שנתי קבוע מטעמן של נעמי חזן ורחל ליאל. בשנת 2008 קיבלה העמותה 149,900 דולר וחרגה אף ב – 3,000 דולר מהתקצוב המקורי.

http://www.haaretz.co.il/hasite/pag...
http://www.israelbehindthenews.com/...





6.יעל כהן פארן, מנכ''לית "הפורום הישראלי לאנרגיה" שפועל כנגד מתווה הגז הינה שותפה של שתי''ל.

Yael is one of IVN's 2008-10 Social Entrepreneur (SE) Fellows. Initiated in 2004 in partnership with the New Israel Fund, IVN's SE Fellowship Program supports and incubates entrepreneurial individuals, such as Yael, dedicated to developing and implementing innovative and sustainable social/economic solutions in Israel and beyond and empowering people and communities to create positive, sustained change. However, they often lack the resources and support mechanisms to achieve their goals.

http://ivn.typepad.com/

http://www.energia.org.il/

7.נראה שיש קשר לגז הפלסטיני והמתנה בשווי 5 מיליארד דולר שהשמאל הקיצוני רוצה להעניק להם.

8.השמאל והאנרכיסטים מנסים יחד עם התקשורת השמאלנית להפיל בכל דרך את הממשלה אם דרך הבג"צ השמאלני, אם דרך ההפגנות על דיור בת"א ואם דרך ההפגנות כעת נגד הגז! זה השמאל שנואש על כך שהוא לא מצליח דרך בחירות דמוקרטיות להגיע לשלטון!

9.ברגע שהקרן החדשה מתנגדת למשהו, ברור לכולם שזה טוב ליהודים.

10.אתם בסך הכל חבורת שמאלנים שמה שמעניין אותה זה השלטון. כרגע מי שמגן עליכם זה בג"צ. ברגע שנטפל בו, אתם תוצאו אל מחוץ לחוק כמו בוגדים בכל מדינה נורמלית אחרת.

11.הקרן המשומדת הזאת מנסה לבנות כאן "ישראל חדשה". ישראל עירומה מכל ערך או מסורת ולהתאבד כמו בגרמניה של שנות ה- 20 של המאה הקודמת.

12.במקום להפגין באופן קבוע בעד חזרה לקווי 67, הם עברו להפגין בנושאים כלכליים. הם מבינים שבקטע המדיני והבטחוני אין להם שום סיכוי לגייס אהדה ולכן הם מנסים לעוור ולהסית את הישראלים דרך הכיס וחושבים שככה יגיעו לשלטון ואם גם זה לא יצליח, הם לפחות יצליחו לעורר תסיסה חברתית ושסעים פנימיים כדי שניחלש מבפנים. הם לא החליפו אג'נדה. הם רק החליפו כותרת וסיסמאות לצרכי הישגים. עשרות מיליונים מוזרמים לכאן מדי שנה כדי לבלבל את הציבור.

13.תפסיקו ליריב אופנהיימר וחבריו את המשכורות השמנות מגופים אנטישמים מוצהרים ומיד נפסיק לשמוע את ההבלים ודברי הבלע שיוצאים מפיהם חדשות לבקרים ומועברים בשידור חי דרך חבריהם בתקשורת, כשתכליתם ומגמתם כל כולה מאיסה ורמיסה של זיקתנו למולדתנו, וערעור בלתי נלאה על זכותנו כיהודים לחיות בשקט ושלוה בארץ ישראל, תוך הטפה מתחסדת שבעצם הערבים הם בעלי הבית ואנחנו היהודים גזלנים חסרי מצפון.

14.ההוכחה הטובה ביותר שהמתווה יחסית טוב ומחויב המציאות היא שהגיס החמישי נגד.

15.יש לדרוש הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית למעשי הקרן הזרה הזו ומטרותיה ואירגוניה.

16.הרוב הדמוקרטי החליט שאנחנו לא רוצים את "ישראל החדשה" שאתם מציעים. אנחנו רוצים דווקא את ישראל הישנה.




ליה 18.11.1518:33
3. דרישה מהקרן החדשה: די לתמיכה בהסתה נגד צה''ל בתגובה להודעה מספר 0
סגן השר בן דהן וח"כ זוהר שיגרו מכתב לנשיאת הקרן, טליה ששון, ודרשו להפסיק לתמוך בארגון שהפיק סרט הסתה נגד גיוס בני מיעוטים

סגן שר הביטחון ח"כ הרב אלי בן דהן וחבר הכנסת מיקי זוהר, יו"ר השדולה לעידוד וקידום גיוס בני מיעוטים לצה"ל ולשירות אזרחי שיגרו היום (רביעי) מכתב לנשיאת הקרן החדשה לישראל טליה ששון בדרישה להפסיק את התמיכה של הקרן בארגון "בלדנא", שהפיק לאחרונה סרטון מוזיקלי המסית נגד בני מיעוטים המתגייסים לצה"ל תוך קריאה לסרבנות.

במכתב, עליו היו חתומים גם חברי הכנסת מוטי יוגב, מירב בן ארי המשמשת גם היא כיו"ר השדולה, נכתב כי "בקליפ של המוזיקאים תאמר נאפר וג׳ואן ספדי, הם מבקשים למחות "נגד גיוסם של צעירים ערבים, אזרחי המדינה, לשירות הצבאי".

"אנו רואים בחומרה את ההסתה נגד מיעוטים המבקשים לשרת בצה"ל ולהשתלב בחברה הישראלית ודורשים מכם להפסיק מיידית את מימון ארגון 'בלדנא' והוצאה של הודעה רשמית מטעמכם שאתם מגנים מכל וכל כל הסתה נגד מיעוטים המשרתים בצה"ל או בשירות האזרחי", לשון המכתב.

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן הבהיר כי הוא דורש מהקרן החדשה לישראל "שמתכסה באיצטלה ציונית להפסיק לממן ארגונים הפועלים נגד שירות צבאי של בני מיעוטים ופועלים לפגוע בהם. בלתי מתקבל על הדעת שכספי הקרן החדשה ישרתו פגיעה בערכי היסוד של מדינת ישראל ובצה"ל".

מתן פלג מנכ"ל תנועת "אם תרצו" שיזמה את השדולה לעידוד וקידום גיוס מיעוטים לצה"ל אמר:

"הקרן החדשה תומכת בעמותות המקדמות הסתה ושיח פוגעני כלפי מיעוטים המבקשים לקחת חלק בחברה הישראלית ובצה"ל. הקרן שמתיימרת לקדם שוויון ודו קיום יהודי-ערבי עושה בדיוק את ההפך כאשר היא תומכת ומממנת ארגונים אנטי ציונים אשר מפלגים את החברה הערבית בישראל ומבדלת אותה מהציבור הישראלי, במקום לקרב אותה אליו".

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...

תגוביות:

1.זו בושה שצריך לבקש ממנה חסד כזה. יש לחוקק חוק שימנע הסתה נגד חיילי צה"ל ובפרט מגופים אנרכיסטיים כאלה.

2.למערב שני אויבים: אחד חיצוני - האיסלם. אחד פנימי - השמאל.


ליה 06.02.1620:07
4. התרומה שלנו לחומרים מהם עשוי דו''ח גולדסטון / בן כספית 29.1.2010 בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 06.02.16 בשעה 20:42 בברכה, ליה

תכירו את רונן שובל. בן 29, נשוי פלוס 2, גר ברמת השרון, חילוני, שירת בשריון, עובד לפרנסתו בהיי-טק. בעל תואר ראשון ביחסים בינלאומיים ופילוסופיה, תואר שני במחשבת ישראל מהאוניברסיטה העברית.

חוץ מזה, הוא גם היו"ר והמייסד של "אם תרצו", המגדירה את עצמה כ"תנועת מרכז חוץ-פרלמנטרית, הפועלת לחיזוק ולחידוש ערכי הציונות בישראל ולמתן מענה לתופעות פוסט ואנטי-ציוניות בחברה הישראלית". עמותה צעירה, לא גדולה, אבל פעילה ונושכת. להלן, צד א'.

מיהו צד ב'? אחת מקרנות הפילנתרופיה הגדולות, מבוססות, פעילות ומוכרות בישראל "הקרן החדשה לישראל". עמותה הרשומה בארצות הברית, תומכת ומטפחת מאות עמותות וארגונים ישראליים.

מאז שהחלה לפעול בארץ, חילקה הקרן 140 מיליון דולר לארגונים השונים, שזה למעלה מחצי מיליארד שקל. סכום אדיר. הקרן מגדירה את עצמה, באתר האינטרנט שלה, כ"קרן הון סיכוי חברתית למען חיזוק הדמוקרטיה, קידום החופש, הצדק והשוויון בישראל. הקרן משקיעה בנושאים בוערים על ידי פיתוח מאות ארגונים, טיפוח יזמות חברתית והעצמה של מנהיגות...".

בימים הקרובים תעלה "אם תרצו" קמפיין חוצות נשכני נגד "הקרן החדשה לישראל" ונגד הנשיאה שלה, חברת הכנסת לשעבר הפרופ' נעמי חזן, מאושיות מר"צ ופעילה חברתית ישראלית ותיקה.

"נעמי חזן-גולדסטון", היא אמורה להיקרא בשלטים, וקרן גדולה אמורה להופיע על מצחה. הכותרת: על פי דו"ח מיוחד שתפרסם "אם תרצו" בימים הקרובים, הקרן החדשה לישראל תומכת בחלק גדול מאוד מהארגונים הישראליים שסיפקו לוועדת גולדסטון את החומרים המרשיעים על צה"ל.

דו"ח גולדסטון מכיל 1,208 הערות שוליים, המכילות 1,377 הפניות למקורות מידע שונים (אסמכתאות).

"אם תרצו" בדקה את כל האסמכתאות הללו והגיעה למסקנה מדהימה: קרוב למחצית (42 אחוז) מהציטוטים המופיעים בדו"ח גולדסטון הם ממקורות ישראליים, באים מארגונים הנתמכים על ידי הקרן החדשה.

כשמבודדים את הציטוטים השליליים בלבד, המבססים האשמות ואישומים שונים נגד צה"ל ומפקדיו, הנתון מדהים הרבה יותר: 92 אחוז מהם מקורם באותם ארגונים.

במילים אחרות: הקרן החדשה לישראל, כך על פי "אם תרצו", בעצם פמפמה ומימנה, בעקיפין, את פעילותה של ועדת גולדסטון ואת הדו"ח הקטלני שניפקה.

גולדסטון הכפיש, והארגונים הללו סיפקו לו את האסמכתאות. מדובר גם בהטפה להקמת ועדת חקירה של האו"ם לפני (הקמתה), באספקת חומרים מרשיעים במהלך העבודה, ובשבחים וליבוי האש אחריה.

כל זאת, כאמור, תוך הסתייעות במיליוני דולרים, כספים שהקרן החדשה לישראל מעבירה לאותם ארגונים ישראלים פוסט-ציוניים מדי שנה. אם תרצו, אפשר לקרוא לזה מהרסייך ומחריבייך ממך ייצאו, מודל 2010.

אין קרן אור

סיפור קשה. כמו הוויכוח עצמו. מצד אחד, אני מחובר לגמרי לנראטיב של "אם תרצו". כמי שתמך בעופרת יצוקה וסבר שהסתיימה מוקדם מדי (הסיפור האמיתי על סיומה לא פורסם עדיין), כמי שמאמין שצריך לענות בפגז 155 מ"מ לעזה על כל קסאם, כמי שמביט בזעזוע על כישלון ההתנתקות ועל מה שחמאס עשה בעזה מאז שצה"ל פינה אותה עד המילימטר האחרון, אני רואה בשופט ריצ'רד גולדסטון שקרן מתועב שהתייצב בראש מכונת תעמולה אנטי-ישראלית ואנטישמית קטלנית ומשומנת היטב.

עקבתי בעניין אחר העבודה שעושה בעניין הזה, בעמודי האתר הזה, עמיתי בן-דרור ימיני. חבל שהמדינה לא עשתה, עד רגע זה, כמעט כלום.

מצד שני, ויש גם צד שני - הקרן החדשה לישראל.

אני מודע לפעילויות מבורכות רבות של הקרן הזו. היא תורמת להרבה מאוד ארגונים חיוביים.

בעוונותיי, נחשפתי גם לפעילות מטעמה, שנועדה למיגור האלימות והגזענות במגרשי הכדורגל. גם פרופ' נעמי חזן מוכרת לי כפרלמנטרית משובחת לשעבר ואישה ראויה.

ועכשיו, פתאום הדו"ח הזה של "אם תרצו".

הוא עב כרס, למעלה ממאה עמודים. עמוס אסמכתאות ונתונים סטטיסטיים. הוא מתמקד ב-16 עמותות ישראליות המקבלות, על פי ממצאי החקירה, תמיכה משמעותית ביותר מהקרן החדשה בישראל. הנה הרשימה המלאה: עדאלה, שוברים שתיקה, בצלם, האגודה לזכויות האזרח בישראל, המוקד להגנת הפרט, הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל, יש דין, רופאים לזכויות אדם (סניף ישראל), גישה, במקום, שומרי משפט, איתך, קול אחר, ארגוני "קואליציית נשים לשלום".

ב-8 ביוני 2009 פרסמה ועדת גולדסטון "קריאה למסירת מידע" ובה הזמינה כל אדם או ארגון שמעוניינים בכך, להגיש לוועדה מידע או מסמכים שיעזרו לה בחקירתה. 16 הארגונים הללו, על פי הדו"ח, קפצו על המציאה והעבירו לגולדסטונים חומרים רבים. בסך הכל, מכיל דו"ח גולדסטון 450 הפניות למקורות שמקורם ישראלי.

142 מתוכם הם מקורות ישראליים רשמיים, שלא שייכים למשחק. 61 מתוכם הם מקורות תקשורת ישראליים, שגם הם לא רלוונטיים (שני דיווחים ממעריב). 191 הפניות מקורן בארגוני הקרן החדשה, ורק 56 הפניות מארגונים אחרים. באחוזים -77 אחוז מהארגונים שפנו ביוזמתם וסיפקו חומר לגולדסטון הם ארגונים הנתמכים על ידי הקרן החדשה.

אבל כשמפלחים את החומרים שסופקו לחיוביים (התומכים בישראל ובצה"ל) או נייטרליים מצד אחד, ולשליליים, המטיפים נגד צה"ל וישראל מצד שני, מקבלים מספרים קשים בהרבה. אם נספור רק את ההפניות שתוקפות את צה"ל וישראל, נקבל 207 הפניות. מתוכן, 191 מקורן בארגוני הקרן החדשה!

זה אומר 92 אחוז, בעצם, כמעט כל הציטוטים שמקורם ישראלי, התוקפים את צה"ל ומובאים כהפניות ואסמכתאות בדו"ח גולדסטון, מקורם בארגונים שמקבלים מיליוני דולרים מהקרן החדשה לישראל. אגב, הארגונים הללו, על פי הדו"ח של "אם תרצו", לא סיפקו ולו ציטוט חיובי אחד, בודד, על צה"ל או על מדינת ישראל. יכול להיות שחיפשו, ולא מצאו.

ניצחון בדעת הקהל

וזה לא הכל. הדו"ח מפרט השפעות נוספות של אותם ארגונים הנתמכים על ידי הקרן החדשה: עדאלה, למשל, פנה לאו"ם בקריאה לכפות על ישראל להפסיק את עופרת יצוקה והאשים אותה בפשעי מלחמה. אתרי אינטרנט מרכזיים ומשותפים לכמה ארגונים ריכזו פעילות הסברה בינלאומית, תוך האשמת צה"ל ומדינת ישראל בפשעי מלחמה, קראו להטלת חרם וסנקציות על ישראל ודרשו הקמת ועדת חקירה בינלאומית (שאכן קמה בסופו של דבר).

לאתרי אינטרנט אלו, על פי הדו"ח של "אם תרצו", היו שותפים ארגונים מהקרן החדשה לישראל.

ב-7 בינואר 2009 חתמו ארגונים, בהם "קואליציית נשים לשלום" הנתמך על ידי הקרן החדשה, על מודעה שהתפרסמה בארץ ובחו"ל ובה ציטוטים קשים מאוד על פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות שמנהיגי ישראל מכריחים את חיילי צה"ל לבצע וקראו לסרבנות.

שבעה מארגוני "הקרן החדשה לישראל" שלחו מיוזמתם מסמך לוועדת גולדסטון הדורש חקירה חיצונית למבצע "עופרת יצוקה", תוך ערעור על אמינות תחקירי מדינת ישראל וצה"ל והעלאת חשדות חמורים נגד חוקיות המבצע ומוסריות צה"ל.

מדובר, על פי הדו"ח, בדפוס פעולה אופייני לכל הארגונים הללו: מקימים עשרות ארגוני "נישה", בכל אחד מהם מספר קטן יחסית של פעילים, שעוסקים, כל אחד מהזווית שלו, ב"חשיפת פשעי צה"ל באספקטים שונים תוך פמפום בלתי נפסק של אמצעי התקשורת. כל ארגון מתמחה בתחום מסוים, מספרם הרב מייצר אשליה של פעילות ציבורית בינלאומית רחבה.

במציאות, מדובר בפעילים מעטים, יחסית, המשתייכים, רובם ככולם, למגזר רדיקלי מצומצם. מה שפחות מצומצם, הוא הכסף. המימון, על פי הדו"ח, מגיע לעשרות מיליוני דולרים בשנה ומאפשר לרדיקלים החופשיים האלה לתפוס נפח תקשורתי נרחב ולהשפיע.

עובדה, הם מנצחים במלחמה על דעת הקהל, בגדול. ישראל מדממת, קציני צה"ל ספונים בקריה, מנהיגים מבטלים ביקורים בחו"ל, סחורה ישראלית מורדת מהמדפים, וזוהי רק ההתחלה. בסופו של דבר, המסרים של כל הארגונים הללו אחידים: צה"ל מבצע פשעי מלחמה, קריאה להטלת חרם כלכלי וצבאי על ישראל, דרישה להעמדת קצינים ומדינאים ישראלים לדין בחו"ל, עידוד סרבנות והשתמטות משירות בצה"ל ויצירת לחץ בינלאומי מתמיד על ישראל בכלל, ולחץ כבד על האו"ם להפסיק את "עופרת יצוקה" ולהקים ועדת חקירה נגד ישראל, בזמן אמיתי, בפרט.

יד רוחצת יד

מדובר בכלים שלובים קטלניים: דו"ח כמו גולדסטון משווע לאסמכתאות. הוויכוח הציבורי הנוקב שהתעורר בעקבותיו מצריך הוכחות. כשיש "הוכחות" ממקורות ישראליים, נחשב הדבר להישג של גולדסטון ומעניק נפקות מיוחדת לטענות הכלולות בדו"ח. בבחינת "הנה, תראו מה הישראלים עצמם אומרים על הצבא שלהם".

אותם 16 ארגונים הם ספקי ה"הוכחות" העיקריים שמקורם ישראלי. הדו"ח מתקשט בהפניות ומובאות שלהם, ואילו הם, בתורם, מתקשטים בקביעותיו הנוקבות של הדו"ח. יד רוחצת יד, צד מפמפם צד, העיקר שבסוף האג'נדה המאוחדת תנצח. והיא מנצחת.

הנזק שנגרם לישראל כתוצאה מדו"ח גולדסטון כבד מנשוא.

תדמיתה בשפל של כל הזמנים. הלחץ הבינלאומי גובר, הקריאות להחרמות ונידויים מתרבות. את כל אלה תדלק דו"ח גולדסטון, שתודלק בעצמו ממקורות ישראליים. על פי "אם תרצו", את הכסף והמימון למקורות הללו מספקת, בין היתר, "הקרן החדשה לישראל". השאלה היא אם הקרן החדשה הזו היא גם למען ישראל.

לא הכל גולדסטון. על פי הדו"ח, ארגונים נוספים הנתמכים על ידי "הקרן החדשה לישראל" פעילים בשטח. שתי"ל, זרוע מבצעת של הקרן החדשה לישראל, סייעה בהקמת "הטלוויזיה החברתית" באינטרנט. באתר הזה ניתן לצפות, בין השאר, בעשרות קטעי וידיאו המאשימים את מדינת ישראל בביצוע פשעי מלחמה, המעודדים סרבנות והשתמטות וקוראים להעמדת קציני צה"ל לדין.

יש שם גם קטעים רבים בהם מופיעה נעמי חזן כנשיאת הקרן. באתר ניתן לראות את תכניהם של כמה מהארגונים שסיפקו את החומרים לדו"ח גולדסטון ומקבלים מימון מהקרן החדשה. בקיצור, תמנון רב-זרועות שמטרתו ברורה.

גיס חמישי?

סיכום עד עכשיו: הקרן החדשה לישראל תומכת במיליוני דולרים ב‭16-‬ ארגונים ישראליים רדיקליים. הארגונים הללו דחפו ותמכו והטיפו להקמת ועדת גולדסטון, ואף ציידו אותה במרבית החומרים שבהם השתמשה לצורך "הרשעת" ישראל וצה"ל. ספקית כספים מרכזית של הקרן החדשה לישראל היא קרן פורד האמריקאית, שביד השניה מממנת פעילות אנטי-ישראלית קשה במדינות ערב ובעזה.

לכל זה, צריך וחובה להוסיף שהקרן החדשה לישראל מממנת למעלה מ‭300-‬ ארגונים ועמותות בארץ. רובם הגדול פועלים פעילות חברתית ציבורית ברוכה. אין להם כל קשר לנאמר כאן. וזה, אולי, שורש הסיפור.

האם פעילותה זו של הקרן באה בעצם להסוות את הפעילות הרדיקלית החותרת תחת יסודותיה של המדינה הציונית?

האם כל הג'אז הזה מטרתו לקשט ולטשטש את הדבר האמיתי, המתרחש מתחת לפני השטח, ומתפוצץ רק פעם בכמה שנים, כשישראל נאלצת לצאת למלחמת הגנה על מאות אלפי אזרחים שהופצצו שבע שנים בידי ארגוני טרור?

הפניתי את השאלה הזו לרונן שובל עצמו, יו"ר ומייסד "אם תרצו‭."‬ מה, בעצם, אתה רוצה מהם, שאלתי אותו. "זה לא אני, זה הם‭,"‬ הוא אמר, "העמותה שלנו, 'אם תרצו‭,'‬ מתרוצצת כל הזמן לכבות שרפות שמדליקים ארגונים כמו פרופיל חדש, שוברים שתיקה, עדאלה. אתה לא יודע מה קורה באוניברסיטאות סביב זה. הפעילות שלהם שם מאוד אינטנסיבית. ואני רואה את הגודל וההיקף, ואת המימון, ושואל את עצמי מה קורה כאן, מאיפה יש לאנשים האלה כל כך הרבה כסף, כשאנחנו נאבקים על כל סנט. ככה התחלנו לחקור, והגענו לממצאים מדהימים‭."‬

הכל כל כך שלילי, שאלתי, הרי יש להם מאות עמותות חיוביות. "זה נכון‭,"‬ אישר שובל, "הזרוע הביצועית של הקרן החדשה, שתי"ל, מפמפמת גם הרבה מאוד עמותות נהדרות. נפלאות. אבל בסוף הגענו ל‭16-‬ עמותות לפחות שעובדות בצורה ישירה, קשה ומתוחכמת נגד צה"ל ונגד הלגיטימציה שלו ושל המדינה".

"התחלנו לחפור סביב זה, וככה זה התפתח. במהלך 'עופרת יצוקה' קיימנו 25 הפגנות בעד צה"ל, וראינו מי עמד מולנו בניסיון לשלול את הלגיטימציה של המבצע. כשטילים נפלו על שדרות עמדו סטודנטים מהארגונים הללו באוניברסיטה העברית וצעקו "חמאס, חמאס, תפציץ את שדרות‭."‬

יש כאן מזימה, שאלתי, הקרן החדשה לישראל בעצם שותלת כאן גיס חמישי, חופרת תחת יסודות המדינה, מטשטשת את זה בפעילות חברתית ברוכה אבל ממוקדת במטרה פוליטית?

"תראה‭,"‬ אמר שובל, "מה שאני יודע בוודאות כתוב בדו"ח. עשינו עבודה יסודית וקשה. את התחקירים עשתה לנו חברת "קלע מחקרים‭,"‬ שהקימו קצינים שעבדו באמ"ן ועשו בעבר צי"ח (ציון ידיעות חיוניות, פעולה מודיעינית, ב"כ) של חמאס. עכשיו הם עשו צי"ח של ארגונים שתומכים בחמאס, ושל הקרן החדשה.

"כל מה שכתבנו בדו"ח ניתן להוכחה ברורה. מעבר לדו"ח, באופן אישי אני משוכנע שהמטרה הגדולה של הקרן והכוחות שמממנים אותה, כמו קרן פורד, היא לייצר כאן את מדינת כל אזרחיה. הם פועלים במסגרת חוקית, חינוכית, ממשלתית, הנציגים שלהם יושבים בכל ועדות הכנסת, הם בכל מקום, ממרכז 'אג'נדה' של ענת סרגוסטי, דרך מעורבות בהקמת 'ג'יי סטריט‭."'‬

"זה שקוף בעיניי, והגיע הזמן לקרוע את המסכה הזו. איזה אבן שאתה לא מרים, אתה מוצא עקבות. הנה, עמותת 'זוכרות‭,'‬ שמקבלת מימון מהקרן החדשה, מקושרת לעמותת 'אלון' שחניכיה עושים שנת שירות לפני הצבא, ובמסגרת השנה הזו לוקחים אותם לראות וללמוד על הטרנספר שהיה בלוד. נגד הדברים האלה אני לא יכול לפעול, כי מדובר בחופש הביטוי, ועם כל הקושי, צריך לדעת לקבל את זה. אבל כשפועלים נגד הלגיטימציה של צה"ל ושל זכותנו להגנה עצמית, זו, לדעתי, חצייה של קו אדום. זה כבר לא לגיטימי‭."‬

שובל צעיר, רהוט, חדור מוטיבציה, בטוח בעצמו. הימור די בטוח הוא שיגיע לפוליטיקה. בבחירות האחרונות פנו ל"אם תרצו" שלוש המפלגות (ליכוד, קדימה ועבודה‭.(‬ אבל הוא לא היה בשל עדיין. אין לי מושג איך ייגמר המאבק הנוכחי שלו, ומי בסוף ינצח. מה שבטוח, רונן שובל יבשיל.

תגובת הקרן החדשה לישראל: "הקרן גאה בתפקידה בתמיכה בגופי ביקורת פנימיים בישראל. זהו תפקיד פטריוטי ממדרגה ראשונה, משום שגופים אלה חשובים להמשך קיומה של הדמוקרטיה הישראלית כמו גם לביצור מעמדה הבינלאומי בתקופה שבה הוא נתון למתקפה עזה. למרות כל נקודות הזכות הללו, גל הכפשה שוטף לאחרונה את התקשורת נגד הארגונים, ודו"ח זה הוא רק הדוגמה האחרונה בסדרה ארוכה"
.

"בניגוד לתפישה זו, הארגונים לא פועלים נגד ישראל, ממש כפי שלא נכון לטעון כי ארגוני זכויות אדם אמריקאיים המבקרים את ארצות הברית פועלים נגד ארצם. החברה האזרחית הביקורתית היא כבר חלק מובנה במודל המדינה הדמוקרטית ויש לה תפקיד חשוב בהיותה כלב שמירה נוסף, גורם מפקח, הדואג ליישומם של זכויות אוניברסליות מול גורמי כוח בחברה ובממשל. נציין כי ארגון "פרופיל חדש" לא מקבל מענקים מהקרן. ניתן להניח כי נפלו בדו"ח עוד טעויות מהותיות מסוג זה ואלה יעלו בבדיקת עומק שתבצע הקרן בימים הקרובים, שתוצאותיה יועברו ליועצים המשפטיים.

"בעידן בו אל-ג'זירה וסי-אן-אן מגיעים כמעט לכל בית שיש בו טלוויזיה, הכביסה המלוכלכת ממילא בחוץ. לא ניתן להלבין אותה בהכחשות חמורות סבר, אלא להראות כי מתוך מדינת ישראל יש מי שבודקים את הדברים ללא משוא פנים ומקנים למדינה כמכלול עוד אמינות, קרדיט מוסרי ותדמית של ישות מורכבת ורבת פנים. כך במלחמת עזה האחרונה הפכו ארגוני זכויות אדם ישראליים את פניה של ישראל למורכבות יותר, לצד תמונות הזוועה וההאשמות בפשעי מלחמה, שזרמו לתקשורת גם בלי להזדקק לשבירת שתיקה מהצד הישראלי"...

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...

תגוביות:

1.הקרן הבריונית למחיקת ישראל.

2. 10,000,000 דולר. הסתכלתי עכשיו במאגר הנתונים של קרן פורד. השנה הקרן לישראל חדשה New Israel Fund (השם באמת נורא מכדי לבטא בעברית. לא סתם הם חשים כך ומכנים עצמם בשם שהוא שקר גס) קיבלה מהם 10 מיליון דולר. זו תרומה אדירה אפילו ביחס ליתר התרומות של הקרן לארגונים בעולם. רוב התרומות שקרן פורד מחלקת הן בתחום מאות אלפי דולרים לשנה למדינות עולם שלישי, אך בישראל המצוקה, כנראה, מצריכה פעולה מאסיבית - אחרי הכל צריך כאן מדינה חדשה.

3.אני בז לכל כנופיות השמאל ולמזלנו ראינו כי הם נעלמים מהר מעל פני האדמה והמדינה שלנו ממשיכה להתקיים על אפם וחמתם של עוכרי ישראל אלה ושל כל כנופיות הגייס החמישי שמנסות ללא הרף להזיק למדינה. אמרו חכמים ''למינים ולמלשינים לא תהיה תקוה ובמהרה יאבדו מעל פני הארץ''
והנה אנו רואים לשמחתי את מפלגת אוייבי העם מר"צ שנשארה ללא מרץ ובקרוב תיכחד, במהרה בימינו.

4.הקרן הינה גייס חמישי לכל דבר ועניין.

5.דמוקרטיה צריכה גם להתגונן נגד שוחרי רעתה - גם אם הם לובשים מסיכה של שוחרי שלום יפי נפש - ושרים את האינטרנציונל.

6.שאלה לנעמי חזן - למה את לוקחת פנסיה מאזרחי מדינה פושעים שפוגעים בחאמס - ברברים אכזריים - שצריך לפעול נגדם בכל דרך - בקיצור מדינת אויב. זה לא קצת דו פרצופי להתקיים מהמיסים שלהם - במקום מהמיסים של החאמס בעזה - אירגון שוחר שלום - שחייב לפגוע ללא הבחנה - בנותני הפנסיה שלך?

7.אני לא מתפלא שהכל מאורגן על ידי נאצים בגמלאות. תמיד ידעתי שכל הארגונים האלה מאוחדים. תמיד היתה הרגשה מוזרה ותהייה מאיפה כל המימון והלוגיסטיקה והתיאום של כל ''ארגוני זכויות אדם'' האלה. פשוט ארגונים ניאונאצים. פתאום ראינו הפגנות מתוזמנות משני צידי הגדר. פתאום השמאל עם חמאס. פתאום גם נציגי הג'יאהד נראים ברחובות בילעין. בהחלט מה שהריח מסריח הסתבר כעובדות נכונות ואמיתיות בשטח!!! אנטידמוקרטים שהרסו את השמאל הישראלי!!! מר''צ מתה בגלל אותם הבוגדים בדיוק!!! מסתבר שהרבה אנשי שמאל הריחו את צחנת הבגידה והאנטישמיות של ארגונים אלה!!! וראינו את ההפגנה המגוחכת שהם ניסו להרים בלב ת''א. גם עם חובבי הכלבים הם נשארו מיעוט שונא ישראל!!! מי שבחר חנין מפגין למען ראאד סאלח התומך בטרור ערבי ובפיגועים. שמאל=דם=טרור=לגיטימציה לאלימות. רק אל תבכו כשהנקמה תשתמש באותם אמצעים.

8.פעולה סטייל הפעולה של המוסד בדובאי יכולה להוות דרך פעולה....מי שיעסוק בגרימת נזק למדינה בזדון וברוע לב...יתלה על ידית דלתו השלט ''נא לא להפריע...''.

9.השמאל הוא בהחלט גרוע מקומוניזם כיוון שהשמאל הפך להיות פרו-שריעה.

10.הנרי פורד, מייסד חברת המכוניות פורד, פתח בתחילת המאה עיתון שכל תכניו עסקו בהשמצת היהודים על בסיס הפרוטוקולים של זקני ציון. זה לא מפתיע שהקרן תומכת במשמיצי ישראל.

11.יש לתחקר את פרופ' חזן ויש לשלול ממנה את הפנסיה מהכנסת. לא יתכן שאנשים יפגעו במדינה ובצה"ל באמצעות כספים עלומי קרן וייהנו ממיסי אותם חיילים שלחמו בעופרת יצוקה ובני משפחותיהם וחבריהם ושכניהם ותושבי שדרות ואשקלון ואשדוד. נמאס לי ממרגלים באיצטלה של יפי נפש.

12.הצבא עושה בשמנו מה מצריך לעשות. אין מלחמות סטריליות. מי שבמשך שנים יורה רקטות על אזרחים צריך לדעת שיום הדין יגיע. רוב החיילים מודים לאל שיצאו מהמלחמה בשלום. כשהם היו שם הם עשו מה שצריך כדי לחזור הביתה בשלום ולהשמיד את האויב. אין מלחמות סטריליות. מי שלא מחפש צרות שלא יירה על חיילים ואזרחים במשך שנים.

13.איפה האגף למניעת חתרנות של שב''כ כשצריך אותו???

14.גם בשואה היו משתפי''ם יהודים בכל תהליך ההשמדה. השמאל הפוסט ציוני הוא ממשיך דרכם של משתפי''ם אלו.

15.הצטרפו עוד היום לקרן נערי גבלס - תשלום ביורו. טוקבק ארבייט.

16.כמה שנאה עצמית וארס...רחמי עליכם מרעילי בארות. קרן נערי יאסין.

17.בעצמי ראיתי את התופעה המבישה הזו, שסטודנטים ישראלים יחד עם סטודנטים ערבים מפגינים בקמפוס וצועקים קריאות הידד למחבלי החמאס.

18.אז מדוע הממשלה, צה''ל והשב''כ פועלים במחשכי עזה למגר את הטרור? ביום שיחסלו את הטרוריסטים האמיתיים היושבים להם שאננים במרכז ת''א, נדע כי יש לנו ממשלה אמיתית ובעלת יכולת התמודדות מול הטרור. עד אז, הכל הבל הבלים ודמגוגיה. החמאס אינו בעזה. בסיסו העיקרי כאן בתוכנו באמצעות הקרן החדשה להשמדת ישראל. ממשלת ישראל לא תוכל להתחמק מהענשת הבוגדים. זה בנפשנו.

19.כשנכשלים בבחירות לכנסת מקימים קרן ועוקפים את הכנסת. מר"צ ותומכיה השתלטו על המדינה. הקרנות והארגונים השתולים שממומנים מבחוץ מחזיקים את מדינת ישראל במקום רגיש ואם כל מוסדות השלטון לא יפעלו מידית לחסימת הפעילות החתרנית הזו מדינת ישראל תתפורר מבפנים. חברי הארגונים עם כל כספם יברחו מפה ראשונים ויישארו החלשים והעניים שיובלו לטבח המוסלמי הידוע באכזריותו.

20.מסתבר כי טרור החמאס מתחיל אצלנו ע''י בוגדים נאלחים והממשלה מציגה חוסר תגובה. במידה והממשלה והשב''כ יודעים על הטרור מבית היוצר של ''הקרן החדשה לישראל'' או יותר נכון להוסיף ''להשמדת ישראל'' ולא נוקפים אצבע, אזי אנו אזרחי ישראל מופקרים ביודעין לטרור מבית. את כשל הממשלה במיגור הפשע במדינה ובחיסול הבוגדים, יודעים לנצל היטב שונאי ישראל בכלל וקרן פורד בפרט.

21.לפתוח בחקירה פרלמנטרית על הפעילות של הקרן החדשה לישראל בארץ.

22.הפאשיסטים האנטי-ציונים נחשפו במערומיהם. הם שמבחינתם לישראל אין זכות להתקיים כמדינת לאום יהודית (למרות שרוב מדינות העולם הן מדינות לאום מובהקות). הם שמבחינתם הקמת מדינת ישראל היא החטא הקדמון (ראו את ארגון זוכרות שפועלות כדי להביא לפה מיליוני ערבים שלא נולדו פה ולא שייכים לפה, על חשבון המדינה היהודית היחידה בעולם). הם שמבחינתם הפרת החוק הבין לאומי מותרת לחמאס ולפת"ח, אבל פעולה צבאית במסגרת החוק הבין לאומי אסורה על ישראל (החוק הבין לאומי אומר שאם מטרות צבאיות ממוקמות ליד אזרחים בכוונה תחילה, אין אחריות פלילית על תקיפתן של מטרות אלה).

הם שמבחינתם רוצים פלסטין לאומנית, אתנית, גזענית ומוסלמית בקווי 1967, תוך עקירת 650 אלף יהודים מבתיהם, ומצד שני רוצים מדינה ללא כל סממן יהודי בתוך 1967.

אלו הם הגזענים האמיתיים והם אויביה של מדינת ישראל. על העם היהודי לפעול מול הקונגרס והסנאט כדי שידעו שהקרן החדשה לישראל תומכת בעמותות פוליטיות בארץ, מה שיחייבה במס. מס זה יגרום להפחתה דראסטית של פעולתה של הקרן וסגירת חלק מהארגונים האנטי ישראלים שמופעלים בשמה.

ומר"צ שוב נחשפה במערומיה.

23.התנגדות לתנועה כה סולידית כ'אם תירצו' תיתכן רק מצד המחבלים ותומכיהם.

24.הקרן תומכת באירגון ''יש דין'' שעיקרו רדיפת חיילי צה''ל. הם משת"פים שפועלים עם עורכי דין ערבים כדי להעמיד חיילים לדין, כלומר הקרן החדשה תורמת במטרה לסרס את צה''ל מהיכולת להגן על המדינה.

25.מקרתיזם הציל את ארה''ב מבוגדים קומוניסטים, מתנגדי זכויות האדם.

26.לכל הארגונים שהקרן מממנת יש יעוד מרכזי אחד, לבטל את ישראל כמדינת העם היהודי ע''י סירוס יכולתה להגנה עצמית, הצפת ישראל ב''פליטים'' (מהגרי עבודה) וביסוס מעמדם בישראל, עידוד הגירה ערבית לתוך ישראל, הכחשת השייכות של עם היהודי לארץ ישראל! תחת מסווה של תנועת זכויות אדם וכו'. בשל ההון שצברה והשתלת אנשיה במקומות מרכזיים בשלטון בישראל, הקרן היא הסכנה הכי גדולה לעם היהודי מאז מלחמת העולם השניה!

27.הקרן החדשה לישראל פועלת לפירוק המדינה מבפנים! הקרן החדשה לישראל תומכת באינטרסים של אויבי המדינה! קרן פורד המממנת את הקרן החדשה ממומנת בעצמה ברובה ע''י הסי.אי.איי. הקרן החדשה -כמו כל ארגון טרור וריגול מסייע גם לחלשים בחברה. זה טריק ישן נושן. קרן צדקנית מלאה מתנדבים שמאחוריה אירגוני טרור או ריגול. הסיוע לאוכלוסיות או לעניינים פופוליסטיים הם ההסוואה כשמדובר בקרן הממומנת על ידי לא פחות מהמבקשים לעשות לנו שואה שניה...

28.הקרן החדשה לישראל = אנטישמיות חדשה .

29.תפקידה של הקרן החדשה לישראל הוא לאפשר לחמאס לירות על נשים וילדים ולהאשים את ישראל בפשעי מלחמה. הקרן החדשה היא סכנה לעם היהודי!

30.

האגודה לזכויות האזרח בישראל

אלראבטה: האגודה למען ערבי יפו

אעלאם - מרכז תקשורת לחברה הערבית בישראל'

האגודה להגנת זכויות המשפחות המעורבות בישראל

הועד הציבורי נגד עינויים בישראל

המועצה האזורית לכפרים הבלתי מוכרים בנגב

המרכז הערבי לתכנון אלטרנטיבי

המרכז למאבק בגזענות

העמותה לסיוע לנוער ערבי - באמצעות אב"י

העמותה לקידום הישוב ואדי אלנעם (אלעזאזמה)

העמותה לקידום לימודי כלכלה וחברה (מכללה חברתית כלכלית)

הפורום לדו-קיום בנגב

התנועה לחופש המידע

התנועה לחיים בכבוד - באמצעות אתך

ועדת ההיגוי לתכנון והגנה על זכויות הערבים הבדואים בנגב

ועדת המעקב לענייני החינוך הערבי

מדה אלכרמל - המרכז הערבי למחקר חברתי יישומי

מוקד סיוע לעובדים זרים

מרכז אדווה

מרכז ישראלי לקידום צדק חברתי

מרכז מוסאוא לזכויות האזרחים הערבים בישראל

עדאללה - מרכז משפטי לזכויות המיעוט הערבי בישראל

מחסום ווטש

שוברים שתיקה

יש דין

ועוד...

31.פשוט מאוד - אם תרצו = בעד ישראל , הקרן החדשה לישראל = נגד ישראל.

32.סופה של הקרן החדשה לישראל יהיה כסופו של הרייך ה-3 !!!

33.רוצחי ילדים תמימים. סה''כ שיגרו 7000 קאסמים על ילדים וחיל האוויר הפשיסטי הזה בא ופוגע להם בחופש הביטוי...איפה גולדסטון כשצריך אותו?

34.ה''פלסטינים'' הם אסופה של ערבים שברחו ממדינת ישראל ערב מלחמת יום העצמאות מתוך תיקווה שהערבים ישמידו אותנו וגם מתוך פחדנות נטו, כאשר הם ראו שהם עומדים להפסיד. למרות זאת, מדינת ישראל כל הזמן מסייעת להם ומנסה לשקם אותם, אבל הם שוב ושוב בוחרים בדרך האלימות והרצח.

35.הקרן החדשה לישראל מממנת גם את ארגון ''קולך''.

36.חובה לצאת למלחמת חורמה כנגד הבוגדים בתוכנו.

37.סוף סוף יוצא לאור הפשע של השמאלנים אוהבי הטרוריסטים. מעניין כיצד היו מגיבות מדינות אחרות, אשר היו נחשפות למניפולציות, שקרים ובגידה. התנהלות המדינה ממש מביישת. בגלל חוסר מנהיגות ואנרכיה שילטונית, קם לו גוף, עושה כרצונו ומערער על יסודות החיים במדינה. הפשע הנתעב הזה גרוע מכל ההפגזות של החמאס. יש לקחת את כל הבוגדים הכחמולוגים הללו, לעוצרם ולהושיבם במעצר בשדרות וביישובי עוטף עזה. שיחושו ויחיו את תחושת התושבים בדרום. אולי הם יעבירו לחמאס גם את נקודות מעצרם על מנת שיוכל הוא להפגיז ישירות את מבני המעצר ונצא כולנו נשכרים. די לאדישות הממשלה לאוייבים מבית.

38.יש בחוק עונש ברור למי שבשעת מלחמה מוסר סודות לאוייב, מקיים קשרים עם גורמים אוייבים, מסייע לאוייב, מייצר דמורליזציה. הגיע הזמן ליישם אותו.

39.גם כאן הבוגדים הללו ממשיכים להכפיש ולשקר בתגובות. זו הוכחה כי
יש להם את הפנאי לשבת במשרדים המקבלים מימון משונאי ישראל המצהירים לחיסולה ולכתוב שקרים הרסניים. אם לא תהיה תגובה נאותה של הממשלה, אזי אין תכלית חיים לאזרחי המדינה. מדובר כאן בפושעים ובוגדים אשר היו נידונים למוות בכל מדינה שפויה. בארה''ב, בוגדים כאלה היו נמקים בכלא או מוצאים להורג. משהו מסריח בהתנהלות הממשלה.

40.הקרן החדשה לישראל אינה קרן. היא קבוצה של בוגדים אנרכיסטים שונאי ישראל. במדינה מתוקנת, שלא לדבר על מדינות שבהן לא היו כלל חוקרים אלא ישר מחסלים, חבורת הפשע הזו היתה מואשמת בבגידה. איך יתכן שמפיצים שקרים הרסניים כנגד מדינה שלמה הנלחמת על קיומה מעל 60 שנה והממשלה לא עושה דבר? אם נתוני הכתבה נכונים, והמציאות אכן מוכיחה כך, אזי מה יש לחכות? חובה מיידית על היועץ המשפטי להורות על חקירה עמוקה והענשת הבוגדים. האם עלי חובה לצאת לקרב ולגונן בגופי או להקריב חיי למען בוגדים שכאלה?!?! לא!!! לא!!! לא!!! עד מתי הממשלה תשתוק ותביא עלינו אסונות נפשעים? שתיקת הממשלה, לאור העובדות הללו, כמוה כהודאה באשמה לכל האישומים. נתניהו, תתעורר והפסק לשחק בפוליטיקה בגרוש. כל הממשלה חייבת להתעורר לפני שהאנרכיה שעתה היא מוכחת, תכריע ואוייבינו מבית ומחוץ יחסלונו ב-ק-ל-ו-ת.

41.גולדסטון הוא השליח...! הדו"ח נכתב ע''י תנועות השמאל הסהרורי הישראלי...! היות והשמאל הסהרורי והחולני לא יכול להרוס את המדינה בצורה דמוקרטית הוא פונה לעזרה חיצונית. וכרגיל גם שם נמצאים ''מישלינגים'' שיעשו רע למדינה בחדווה ובששון. צריכה לקום ועדת חקירה ממלכתית (משפטית) כדי לבדוק את פעילות תנועות אלו ופגיעתן בבטחון ובחוסן הציבורי של מדינת ישראל.

42.ברל כצנלסון חזה את זה כבר ב-1936: ''היש עם בעמים, אשר בניו הגיעו לסילוף כזה, שכלי ונפשי, שכל מה שעושה עמם, כל יצירתו וכל ייסוריו, הם בזויים ושנואים, וכל מה שעושה אויב עמם, כל שוד וכל רצח וכל אונס ממלא את לִבם רגש של הערצה והתמכרות? ... וכאן ידבקו בו חיידקים של שנאה לעצמו... עד כדי כך שיראה את הגאולה בנאצים הפלשתינים, שהצליחו לרכז כאן בארץ את האנטישמיות הזואולוגית של אירופה עם תאוות הפגיון שבמזרח.'' 1 במאי 1936.

43.הבג''צ לקח את הסמכות מהמדינה לפעול נגד בוגדים ולכן אנחנו נראים כמו שנראים. ביבול שלתוכו נכנסים מחבלים קטנים מכרסמי כרמים ומשם השנאה לבג''צ.

44.הקרן לישראל החדשה (New Israel Fund) ולא כפי שמשקרים בתשקורת, כשמה כן היא - קרן שנועדה ליצור ''ישראל חדשה'', קרי ישראל שהיא מדינת כל אזרחיה (ובעתיד פלסטין 2), מדינה רב תרבותית ורב לאומית, שמאלנית שהיהודים בה יהיו מיעוט נרדף שיאלץ לחזור לבסוף לאירופה. כל שאר ''התרומות'' והעזרה החברתית שלה הן בבחינת כיסוי ותרמית בלבד (כמו שגם החמאס עוסק בפעילויות צדקה...). מבחינה אידיאולוגית היא אויבת בנפש של ישראל במתכונתה הציונית ומטרתה היא אחת - להרוס את המדינה. זאת עושים ע''י:

1.אי לגיטימציה של מדינת ישראל ושל צה''ל, דבר שיוביל לכך שישראל לא תוכל להגן על עצמה, שיוביל להתפוררות החברה והמדינה ולחיסולה בשלב מאוחר יותר ע''י האויבים מבחוץ.

2.הרס מבפנים - אינספור ארגוניים חתרניים שכל פרנסתם זה כספי הקרן והם פועלים להרס הנוער על ידי עידוד להשתמטות, שטיפת מוח שמאלנית רדיקלית על הכיבוש, הנכבה וכד'.

הכספים הם לא רק מקרן פורד האנטישמית אלא גם מהאיחוד האירופי וממדינות ערב.

45.פעילות פוליטית מנוגדת לחוק התרומות בארה''ב. קרן פורד והקרן החדשה לישראל שבסיסה בארה''ב זוכות לפטור ממסים פדרליים כי הן טוענות לפעילות תרבותית והומניטרית. משום כך, תורמיהם פטורים ממס על הכנסות בגובה תרומותיהם. על-פי הנכתב כאן, העמותות הממומנות כן עוסקות בפעילות פוליטית. פנייה לרשויות המס בארה''ב עם דוגמאות לפעילות כזו יביאו לחקירה ולביטול המעמד המיוחד, אשר יביא לייבוש התרומות. זהו תסריט אימים לכל ארגון חוץ-ממשלתי ומישהו צריך לפעול בנושא.

46.כל הכבוד לרונן שובל. חזק ואמץ ואל תחת - עוד נכון לך עתיד רב מעש בקרב ציבור מיואש שמחפש בחשיכה איזה ציוני לרפואה שמשמיע קול צלול וברור בארץ הזאת.

47.אוייבי ישראל הבינו שכסף יפיל את מדינת ישראל בשילוב עם חלקלקות לשון כפי שרוב השמאלנים יודעים לעשות.

48.יש לסמן את הארגונים וראשיהם ולפגוע בהם!!!

49.הספר המחקרי, ''משנאי החינם בינינו'' יפרוש בפני הקורא את מסכת התכנון הגלובלי של ''הסדר העולמי החדש'' וכיצד תוכניות חובקות עולם משפיעות במישרין ובעמיקות על הדרך בה מתנהלת מדינת ישראל.
לקריאה:

http://www.aaronroll.com/democracy/...



ליה 31.03.1605:29
5. אף אחד לא מדבר על הקרן / עקיבא ביגמן / מידה בתגובה להודעה מספר 0
כולם מדברים על 'בצלם' ו'שוברים 'שתיקה' אבל שוכחים את המקור: ה'קרן החדשה לישראל', שמפעילה מערך ארגוני חתרנות פוליטיים במטרה להפוך את ישראל למדינת כל אזרחיה

החשיפה של עופר חדד בערוץ 2 אודות המידע המבצעי שתחקירני 'שוברים שתיקה' אוספים מחיילים, החזירה לדיון הציבורי את הארגון הבעייתי והעלתה שוב את סוגיית כנות הצהרותיו ומטרותיו האמיתיות. מאז ומתמיד המאבק נגד "הכיבוש" היווה הליכה על הסף של מאבק נגד המדינה, ופעולות 'שוברים שתיקה', 'בצלם', 'שלום עכשיו' ודומיהם התאפיינו בפלרטוט עם הצד האפל של שנאת ישראל בעולם. מספיק לבחון את רשימת התורמים של 'שוברים שתיקה' – שרובם עומדים גם מאחורי קמפיין ה-BDS – כדי להבין.

אבל בעוד ארגוני הקצה הרדיקליים מוצאים עצמם שוב ושוב תחת ביקורת ציבורית נוקבת, ישנו ארגון חשוב יותר, משפיע יותר ומסוכן הרבה יותר, שזוכה כמעט להתעלמות מוחלטת: ה'קרן החדשה לישראל'. גוף אמריקני פרוגרסיבי (שמאלני) רדיקלי, שכלל איננו רשום בישראל, המממן, מתאם, מתכנן ומוביל את רובם המוחלט של המאבקים הציבוריים נגד המדינה בישראל.

הקרן החדשה לישראל היא זו העומדת מאחורי 'שוברים שתיקה' ו'בצלם' ומעניקה להם מאות אלפי שקלים בשנה, היא זו שעמדה בצד העריסה כשתנועת ה-BDS נולדה, והיא זו שעד היום תומכת במפורש בחרם על ההתנחלויות.

אך למען האמת השפעתה של הקרן על הפוליטיקה הישראלית חורגת הרבה מעבר לפעולות אלו. מי שעוקב אחר האירועים בתקופה האחרונה (למעשה בעשורים האחרונים) מתקשה שלא לזהות את טביעות אצבעותיה של הקרן כמעט בכל תחום: המאבק במתווה הגז ('אנו', ואחרים); מאבק בחוק המסתננים (האגודה לזכויות האזרח, המוקד להגנת פליטים ועוד); קמפיין נגד החטיבה להתיישבות ומפעל ההתנחלויות (מולד); ניסיונות להגבלת יכולת התגובה של כוחות הביטחון ('האגודה לזכויות האזרח' ו'עדאלה'); המאבק של התנועה הרפורמית בסוגיות כמו רחבת הכותל, שזוכה לחשיפה אדירה בחו"ל ומהווה חלק ממנגנון ההכפשה נגד ישראל. ועוד.

כל המהלכים הללו – שהמשותף להם הוא חתירה מתמדת לשינוי אופיה של מדינת ישראל ממדינה יהודית ריבונית למדינת כל אזרחיה – אינם מקריים או 'ספונטניים'. מדובר במערכה מתואמת ומכוונת, הנובעת מאותו שורש: הקרן החדשה לישראל, שמנסה לחלוש על רוב תחומי העשייה בישראל מבחינה תקשורתית, משפטית ואינטלקטואלית, ולנתב אותם לכיוון השמאלני-פרוגרסיבי, נגד רצון העם כפי שנקבע בבחירות.

זה לא "זכויות אדם"

זה כבר סוד גלוי שהמושג "זכויות אדם" הפך לשם נרדף ל"שמאל רדיקלי", ולא בכדי. בניגוד לתדמית שעוד נותרה בחלקים מסוימים מהציבור (בעיקר אצל דתיים-מודרניים וזן מסוים של נסיכים ליכודניקים) רעיון זכויות האדם כפי שמשתמשים בו היום בישראל איננו רעיון מוסרי חף מהקשר, אלא להפך, הוא משרת אג'נדה פוליטית, שמאלית-פרוגרסיבית מובהקת.

'שוברים שתיקה' הם דוגמה טובה לכך. הארגון שהוקם לפני עשר שנים במטרה לספר לציבור הישראלי מה קורה ביהודה ושומרון, נתפס תחילה כארגון למטרות מצפון. פעילות צה"ל בחיכוך עם אוכלוסיה אזרחית יוצרת כשלים מוסריים מפעם לפעם, והמדינה צריכה ארגון נאמן וישר שיסייע לצה"ל לשמור על טוהר הנשק. זו התדמית הציבורית הבסיסית של הארגון, וזהו גם קו ההגנה הפופולרי ביותר שלהם, שמצליח לגייס לשורות הארגון אפילו בכירים לשעבר כמו האלוף (במיל.) עמירם לוין.

אך האמת שונה. המטרה האמתית והמוצהרת של הארגון היא: "לחשוף בפני הציבור את המחיר המוסרי הכבד אותה משלמת החברה האזרחית על המשך השליטה באוכלוסיה האזרחית הפלסטינית", במטרה "לעורר התנגדות להמשך השליטה הזאת ולהביא עתיד לישראל שלא כולל את המשך השליטה בפלסטינים".

אם כן, ה"כיבוש" הוא הבעיה, לא הנחיות כאלו ואחרות של צה"ל או מעשים שונים, ולפעמים משונים, של חייליו. כל עוד ישראל שולטת ביהודה ושומרון – ואפילו ינהגו חיילי צה"ל בנימוסים מלכותיים וידכאו את הטרור הפלסטיני באמצעות שכנוע פילוסופי ושירי ערש פרחוניים – ימשיכו בארגון לשבור שתיקה ולספר לעולם שהחיילים במחסום משתמשים בהיקשים לוגיים פוגעניים ושרים בסולם מאז'ורי שצורם לאוזן המזרחית ה"ילידית".

למרות שהקרן משקיעה מאמצים רבים בחדירה גם לשורות הימין ובשיתופי פעולה עם מגוון גופים בנושאים שונים, הפוליטיקה של זכויות האדם ברורה גם לקרן: "רבים מהארגונים הפועלים בסיוע הקרן מזוהים פוליטית", מודים באתר האינטרנט של הקרן, "בעיקר אלה העוסקים בזכויות אדם וצדק חברתי". כמו כן "מתנגדת הקרן לכיבוש. מטעמים אלו ניתן להגיד שהקרן מזוהה פוליטית".

כפי שהראיתי בעבר, למעלה מ-75% מתקציבה של הקרן מופנה לאותם ארגונים "העוסקים בזכויות אדם וצדק חברתי", שפעילותם היא פוליטית באופן מובהק. מדיניות המענקים של הקרן מלמדת כי הזיהוי הפוליטי שלה אינו דבר מקרי: מדובר בחלק בלתי-נפרד מאסטרטגיית הפעולה הכוללת שלה.

מערכת ארגונים הנהנית ממשאבי עתק של ממשלות זרות וארגונים בינלאומיים ומנהלת מערכה פוליטית בתוככי הדמוקרטיה הישראלית – להגדירה כחתרנות זה אנדרסטיימנט.

הקשר האמיץ בין מאמצי ההכפשה והדה-לגיטימציה מבחוץ לבין ניסיונות ההשפעה מבפנים, בא לידי ביטוי בפעילותו של מכון המחקר והתעמולה 'מולד'. המכון הוקם על-ידי שניים מראשי הארגון הרדיקלי 'סולידריות שייח' ג'ראח', אבנר ענבר ואסף שרון, והוא מנוהל כיום על-ידי מיכאל מנקין, ממקימי 'שוברים שתיקה'. המכון, שהוקם בשנת 2012 מהווה מעין חממת מדיניות ואינפוגרפיקה לחברי-הכנסת מהאגפים הקיצוניים של מפלגת העבודה, כמו סתיו שפיר, מירב מיכאלי ואחרים. בנוסף מתפקד המכון כראש חץ תעמולתי נגד הממשלה והקואליציה. לעתים אף תוך הענקת שירות – בתשלום – למפלגת העבודה.

המעבר מ'שוברים שתיקה' ו'סולידריות' ל'מולד' מלמד כי בעיני הקרן החדשה לישראל אין הבדל גדול בין הארגונים. 'שוברים שתיקה' הם לא "טעות מביכה" ו'בצלם' הם לא "שובבים בשוליים", הכל חלק מאותו מהלך, חלקים מאותה מהפכה מיוחלת.

כאשר מתפוצצת פרשה כמו חשיפת חדשות ערוץ 2 בשבוע שעבר או תחקיר עובדה אודות עזרא נאווי ו'בצלם' מלפני חודשיים, תשומת הלב הציבורית מופנית בעיקר לארגון ה"סורר" שנחשף במערומיו. ואילו הקרן, שלא נרטבת בגשם, תופסת את עמדת מגן הנדכאים ומלינה על "רדיפה פוליטית", "השתקה" ו "הפללה", וראו תגובתם לכתבה זו.

הקרן ודובריה מקווים שהציבור לא יבין את מה שהוא רואה. אבל אנשים מבינים היטב: אם אתה מממן את 'שוברים שתיקה', 'בצלם', 'עדאלה', 'במקום', 'רבנים לזכויות אדם' ועוד ארגונים רבים אחרים שחצו את קווי הלגיטימציה הציבורית בישראל, אתה לא יכול להתנער מאחריות.

מהקרן החדשה לישראל נמסר:

"הקרן החדשה לישראל פועלת ותומכת בארגונים הפועלים על פי חוק. אנו משוכנעים שכל הפעולות שנעשות על-ידי ארגון שוברים שתיקה גם הם בהתאם לחוק. יתרה על כך, ידוע לנו כי ארגון שוברים שתיקה לא מפרסמים מידע מסווג וכי כל העדויות שלהם עוברות דרך הצנזורה הצבאית – הגוף הצבאי המוסמך שקובע מה מותר לפרסום. לצערנו, מסתמן שיש כאן עוד שלב ברדיפה ובמלחמה נגד ארגוני זכויות אדם, כשהפעם מדובר על ניסיון להפללה. מן הראוי שאם נפתחת חקירה בנושא זה יחקרו את כל היבטי הפרשה: מצד אחד האם מישהו מהפעילים פעל בניגוד לחוק ומאידך האם נעשו ניסיונות לייצר ראיות על מנת להפליל או להשתיק גורמים בארגוני זכויות אדם. הפללה ושיבוש ראיות הן עבירה פלילית המאיימת על החופש של אזרחים שומרי חוק ויש לנקוט אמצעים קשים כנגד מי שפועל כך ביודעין ובכוונה".

http://mida.org.il/2016/03/21/אף-...

תגוביות:

1.השמות שלהם מדהימים! איך הם בוחרים אותם? מולד, הועד הציבורי נגד עינויים, בצלם. בכל רע יש גם טוב...

2.אני לא אגזים אם אומר שבנפשנו הוא. יש למצות כל דרך אפשרית להצר את צעדיהם של אויבנו מבפנים. צריך ליצור לחץ ציבורי כבד ובלתי פוסק על המערכת ומחוצה לה ומיד. להפעיל את כל הגורמים וכל הכלים לחסל את המערכת הזו. יותר מדי ידיים זרות וכסף זר בוחשים וחותרים תחתנו. המחיר יהיה כבד ולדעתי אנו כבר משלמים על החשבון. הגיעו מים עד נפש.

3.בני גידרון: "קשה להעריך במדויק מה מספרן של הקרנות בישראל. גדרון ואחרים (2006) גורסים כי אם נמנה את הקרנות לפי ההגדרה הרחבה, נמצא 6,377 קרנות וגופים העוסקים במימון. ההערכה היא שמבין הקרנות הפעילות בישראל, יותר מ-1,500 הן קרנות זרות".

https://www.facebook.com/didi.halel...

4.עפ"י הדין הבינלאומי, יהודה ושומרון הם "שטחים נתונים במחלוקת", משום שמדינת ישראל השיגה שליטה עליהם בעת מלחמת מגן ותוך נטילת השטח מידי הירדנים, שלהם לא היתה אפילו זכות קלושה להחזיק בשטח. הסיבה היחידה לכך שהשטחים האלה נתונים במחלוקת היא שאנחנו החלטנו לא להחיל עליהם את הדין הישראלי ברוב טיפשותנו. אבל למי אכפת מהעובדות כשיש דמגוגיה?

5.בואו נתחיל מן היסוד. שמה באנגלית "הקרן לישראל חדשה" ולא כפי שהיא מוצגת בישראל תוך הטעיה ויצירת דמיון מלאכותי ושקרי ל"הקרן הקיימת לישראל". הקרן הנ"ל אינה חפצה לא בטובת מדינת ישראל ולא בטובת עם ישראל. הקרן היא מוסד לחתירה תחת אושיות המדינה והדמוקרטיה הישראלית במגמה להביא במקומה ליצירת גוף מדיני אחר שבשפה מכובסת קוראים לו שם "מדינת כל אזרחיה". המשמעות האמיתית היא יצירת מדינה פלסטינית, בה בשלב ראשון יהודים יהפכו למיעוט מדוכא ובשלב שני ייעלמו אם בדרך של הגירה ואם בדרכים בנוסח סוריה ואסד. המימון לפעילותה מגיע מארגונים אנטישמיים בעולם, כולל ארגונים ומדינות ערביות. רק להדגמה, חלק ניכר מתקציב "שוברים שתיקה" עובר דרך רמאללה (ע"פ הודאת יוליה נובק מנכ"לית הארגון).

6.לא 'הקרן החדשה לישראל' – אלא 'הקרן לישראל חדשה'. זה התרגום הנכון ורבים כ"כ נופלים למלכודת ההטעייה. ישראל חדשה. לא הקרן חדשה. למי שיש רק קצת מודעות היסטורית, יודע שכך קוראים הנוצרים לעצמם. ישראל החדש.
מיליונים מבני עמנו נרצחו בשל שם זה...

7.יש לחסל את בג"צ במתכונתו הנוכחית בה זה לא בית משפט אלא ממשלת השמאל, שאיבד כוחו בכנסת והעתיק פעילותו לשם. כשזה יקרה אפשר וחובה תהיה על המדינה להקים ועדת חקירה ממלכתית למעשי ומטרות הקרן החדשה. בנוסף ניתן יהיה לחוקק חקיקה דרקונית נגד הקרן ואירגוניה ונגד החתרנות המסוכנת שחדרה לכל מוסד וצמרת במדינה כולל צמרת צה"ל, המשטרה, השב"כ, המוסד, בנק ישראל וכל השאר. כל משרדי הממשלה מוצפים בחתרנים וממומנים מהסוג הזה שמטרתם קידום ביטול המדינה היהודית. כשמתבוננים בפעילות צה"ל מבינים שמי שמשליט שם את סדר היום התבוסתני אלה אנשי הקרן ואירגוני השמאל במימון פושע וזר.

לעיון:

יש לחסל את בג''צ במתכונתו הנוכחית. אך ורק ממשלות ישראל תבחרנה את השופטים!

https://rotter.net/forum/gil/27766....

פרופ' מאוטנר: בג''צ הפך למוסד לפעילות פוליטית של השמאל שאיבד כוחו בכנסת!

https://rotter.net/forum/gil/27789....


ליה 27.05.1610:44
6. עיתונאי מהמגזין שביעי: הקרן החדשה פועלת לבלימת בניה ופיתוח בשכונות בירושלים בתגובה להודעה מספר 0
השבת נפרסם ב'שביעי' סיפור על פועלה של הקרן החדשה להשבת הפליטים הפלסטינים לירושלים ובלימה של פיתוח שכונות בירושלים.

הקרן החדשה אמנם מתרחקת מכל סוגיית "זכות השיבה", שיבת הפליטים והנכבה (כך למשל סרבה טליה ששון, נשיאת הקרן, לממן את ארגון השמאל 'זוכרות' בגלל פועלם בתחום השיבה והנכבה), אבל מהסיפור הבא נראה שהקרן החדשה דווקא כן מקדמת את שיבת הפליטים לישראל ולעיר הבירה.

ארגון 'עדאלה', אחד הארגונים המשמעותיים והנתמכים ביותר על ידי הקרן החדשה הוציא לאוויר, לראשונה, אתר שעוסק בנכבה ובהשלכות משפטיות ממלחמת 48.

באותו אתר אפשר לקרוא על מאבק משפטי שארגון עדאלה מנהל נגד "התנחלות בגדה המערבית" ש"הוקמה בגזל" והיא "ליהודים בלבד".

אין הכוונה למקומות כמו יצהר או איתמר אלא לשכונת רמות בירושלים. לדעת 'עדאלה' שכונת רמות שהוקמה על ידי מפלגת העבודה ב-74' (שמה המקורי 'רמות יגאל' על שם יגאל אלון) מעולם לא היתה צריכה לעלות על פני האדמה.

מעבר לזה, מסמכים משפטיים מראים שעדאלה מנהל מאבק נגד הרחבת השכונה הירושלמית.

אחת הסיבות לכך, לפי אותם מסמכים, היא הרחבתה של השכונה לאזור ליפתא.

ליפתא, כידוע, היה כפר פלסטיני שננטש במלחמת השחרור. כשעדאלה מסבירים מדוע שכונת רמות לא יכולה להתרחב לליפתא הטיעון שנכתב על ידם הוא שהדבר יפגע בזכות השיבה של הפלסטינים. הפלסטינים של ליפתא, כמו פליטים פלסטינים אחרים, צריכים לשוב לאדמותיהם. בניה בשכונת רמות, טוענים בעדאלה, לא תאפשר את זכות השיבה.

הווה אומר ארגון עדאלה והקרן החדשה מנהלים מאבק משפטי נגד הרחבת שכונה בירושלים בשם עיקרון "זכות השיבה".

באותם מסמכים מציינים עורכי הדין של עדאלה, שצאצאיהם של פליטי ליפתא מונים היום כ-40 אלף איש.

ביקשנו את תגובת הקרן החדשה האם הם עומדים מאחורי המאבק להחזיר את פליטי 48 לירושלים.

הקרן הסתפקה בתגובה שהם ימשיכו לגבות את ארגון עדאלה.

הסיפור המלא יתפרסם השבת במגזין שביעי - עיתון לציבור הדתי

https://www.facebook.com/ishay.frid...

https://rotter.net/forum/scoops1/31...

תגוביות:

1.רמות אלון, לא רמות יגאל.

2.אז גם בשייח' מוניס אי אפשר לבנות.

3.יש להקים ועדת חקירה למעשי ואירגוני הקרן החדשה הזרה ולחסום את המימון הזר. יש לחוקק חוק סוכן זר כהעתק מדוייק של החוק האמריקני.




****

לעיון נוסף האשכול:

אירגונים לא ממשלתיים ונזקם לישראל באמצעות חתרנות, עתירות לבג''צ תואם ומימון זר

https://rotter.net/forum/gil/27289....

אשכול זה יוקדש להצגת האירגונים הלא ממשלתיים ונזקם העצום למדינה היהודית ולעם היהודי.

החתרנות המבהילה נחשפת מדי יום לעיני הציבור הזועם.

נשאלת עדיין השאלה מדוע אין המדינה המאויימת נוקטת באמצעי הבטחוני בו נוקטת ארה"ב?

יש לקיים דיון ציבורי ודרישה עיקשת לעצירת זרימת הכספים הנסתרת לכיסי מערך אירגונים הפועלים לרעת מדינת היהודים.

גם בישראל יש לחוקק חוק סוכן זר.

כל ארגון המקבל כסף מארצות אחרות מוגדר בארה"ב - "סוכן זר" (FOREIGN AGENT) וככזה עליו לדווח כל 6 חודשים בשקיפות ובפרטי פרטים למה שימש הכסף, על כל פעולה שנקט האירגון ומחירה ומיהם הגורמים מזרימי הכספים, כולל הסכומים המדוייקים.

לשם מעקב הוקם בישראל אירגון המעקב אחרי אירגונים לא ממשלתיים בראשותו של פרופ' שטיינברג. ניתן לעקוב באתר האירגון אחרי פעילותם של אירגונים לא ממשלתיים אלה, נזקיהם והדרך המתבקשת למנוע ולהפסיק פעילות זו באמצעות חקיקה חדשה הנדרשת לישראל.

NGO MONITOR ISRAEL

http://www.ngo-monitor.org.il/

לעיון נוסף:

*ריכוז אשכולות בנושא הקרן לישראל חדשה (NIF) / לורקר

https://rotter.net/forum/gil/18350....

*אשכול מרכז מחאת האוהלים: המסע המתוכנן להפלת הממשלה / לורקר

https://rotter.net/forum/gil/22050....


ליה 31.08.1611:26
7. מנכ''לית הקרן החדשה לישראל מציגה: זכויות אדם – לערבים בלבד / אריק גרינשטיין / מידה בתגובה להודעה מספר 0
שנים שארגוני הדגל של הקרן החדשה לישראל מובילים מאבק נגד מעצרים וצווים מנהליים. אך כשהם מופנים כלפי יהודים, מנכ"לית הקרן רחל ליאל נזכרת פתאום כמה הכלי הזה יעיל וחשוב

אולי זה החום הכבד, ואולי זה אני שמתבלבל כאן, אבל לפני מספר ימים הודתה מנכ"לית הקרן החדשה לישראל רחל ליאל, פיקסל על גבי לבן, שמעצרים וצווי הרחקה מנהליים עובדים. כלומר, עובדים על יהודים. לא זו בלבד: היא אף התגאתה והוסיפה כי גל המעצרים שביצע השב"כ ברחבי יהודה ושומרון התבצע בעקבות לחץ תקשורתי וציבורי שהפעילו ארגונים "ממשפחת הקרן".

"לשמחתנו, לאחרונה פורסם שהלחץ הציבורי והתקשורתי שהפעילו 'תג מאיר' וארגונים נוספים ממשפחת הקרן על כוחות הביטחון, במטרה שימגרו את תופעת התקיפות של יהודים את פלסטינים בגדה המערבית, נשא פרי", דברי ליאל בניוזלטר האחרון של הקרן החדשה. "מסתבר שמאז גל המעצרים שביצע השב"כ בסוף שנת 2015 ברחבי השטחים בעקבות רצח בני משפחת דוואבשה בכפר דומא בקיץ שעבר ירד משמעותית מספר פשעי השנאה של יהודים כלפי פלסטינים בגדה. לשם השוואה, מאז המעצרים בוצעו 2 פשעי שנאה בלבד לעומת 15 מעצרים ב-2015, 16 ב-2014 ו-25 (!) פשעי שנאה ב-2013". הנתונים שהביאה ליאל מתבססים על ידיעה שפורסמה לאחרונה ב'הארץ'.

למה זה מעניין, אתם שואלים? בשתי מילים: זכויות אדם. הרי אם תשאלו את 'האגודה לזכויות האזרח' או אפילו את 'בצלם', מארגוני הדגל של הקרן החדשה, מעצרים וצווים מנהליים הם "אמצעי פסול, פוגעני ודרקוני, העומד בניגוד לכללי ההליך ההוגן ופוגע בשורה ארוכה של זכויות וחירויות". יתרה מכך, מזה שנים ארוכות שהאגודה לזכויות האזרח היא ממובילות המאבק נגד מעצרים וצווים מנהליים, גם כשהם מתקיימים נגד יהודים – כפי שהיא מדגישה, שכן "חשדות שלא עברו את כור ההיתוך של המשפט ההוגן עשויים להיות מופרכים, ועל כן אין להניח ש'חשוד' אכן אשם. מעצר וצווי הגבלה מנהליים הם מסממניה המובהקים של משטר טוטליטרי", כלשון אתר האגודה.

ואכן, גם במקרה הנוכחי, באגודה לזכויות האזרח איתנים בדעתם למרות הפרסום ב'הארץ'. בתגובה לפנייתנו הסביר דובר האגודה כי מבחינתם "הקשר הסיבתי בין הוצאת הצווים לבין הירידה בפשיעה הוא לא מוכח, אך הוא גם לא רלוונטי. מבחן זכויות האדם הוא לא מבחן של יעילות". לדבריו, "אנחנו מתנגדים לכך שאנשים הוגבלו בצווים מנהליים על בסיס הנחה שהם עלולים להיות מעורבים בפשיעה, ואנחנו גם תוהים אם אכן כל מי שהוצא נגדו הצו, אכן היה עלול להיות מעורב בפשיעה שכזאת".

אמנם, גם ב'בצלם' מודים כי השימוש בכלים מנהליים "יכול להיחשב לחוקי בנסיבות מסוימות, אך בשל הפגיעה הקשה בזכויות להליך משפטי הוגן הטבועה באמצעי זה ונוכח הסכנה הברורה לניצולו לרעה, יש להשתמש בו במקרים חריגים בלבד, כאמצעי מניעתי בלבד, כאשר כל האמצעים האחרים נכשלו ובהיעדר כל ברירה אחרת". אך האם זהו המקרה שלפנינו? על פי ארגון 'חננו', נכון להיום מספר המורחקים המנהליים היהודיים הוא לא פחות מארבעים, כאשר חלקם שוהים בתנאים מנהליים למעלה משנה. מנובמבר האחרון, מספר המורחקים קפץ פי שלושה. ההיגיון אומר שקשה לראות בשימוש נרחב כל כך בגדר "חריג".

הקרן החדשה לישראל חרטה על דגלה את "קידום הדמוקרטיה, הצדק והשוויון לכל תושבי ותושבות ישראל", ו"חזון המבטיח שוויון זכויות חברתיות ומדיניות לכל אדם, ללא הבדלי דת, גזע ומין". פתאום מסתבר שזכויות אדם זה רק כשנוח, ו"משטר טוטליטרי" זה בסדר כשהוא מפעיל כוח נגד יהודים.

ליאל כותבת: "מספר פשעי השנאה המועט מאז גל המעצרים מעיד אמנם על מגמת שיפור, אבל ברור לכולנו שמעצרים והרחקה מהגדה המערבית של פעילי ימין אלימים הם פתרון לטווח הקצר בלבד, ואין בכוחם להבטיח לתושבי הגדה המערבית חיים שקטים לאורך זמן. עד שהנהגת המדינה לא תחליף את ההסתה בחזון, תסיים את הכיבוש ותפעל למען הקמת מדינה פלסטינית לצדה של מדינת ישראל – פתרונות קצרי טווח יהיו הנחמה היחידה שבנמצא".

יש להניח שליאל לא הייתה חותמת גם על "מעצרים והרחקה מהגדה המערבית" של פעילי טרור פלסטינים, כדי "להבטיח לתושבי הגדה המערבית חיים שקטים לאורך זמן". הרי מי שאשם בקיומו של הטרור אלו המתנחלים וממשלת ישראל.

הקרן החדשה לישראל בחרה שלא להגיב.

http://mida.org.il/2016/08/30/%d7%9...

aa/
ליה 16.06.1713:54
8. דרישה מבנט: להוציא את הקרן החדשה מהאקדמיה בתגובה להודעה מספר 0
ארגון לביא פנה לשר החינוך בנט בדרישה להפסיק התמיכה בתוכנית המתקיימת בשיתוף הקרן החדשה במוסדות אקדמיים.

ארגון לביא פנה בימים האחרונים לשר החינוך נפתלי בנט בתלונה ובדרישה להפסקת תמיכת משרד החינוך בתוכנית של מרכז מינרבה אשר פועל באוניברסיטה העברית בירושלים ובמוסדות אקדמיים נוספים ברחבי הארץ.

במכתב של ''לביא'' נאמר כי מדובר בתוכנית אשר פועלת בשיתוף הקרן החדשה לישראל ובה פועלים הסטודנטים בארגוני שמאל קיצוני.

"הקרן החדשה לישראל מפעילה תכנית משותפת עם מרכז מינרבה. התכנית פועלת באוניברסיטה העברית בירושלים ובאוניברסיטאות ומוסדות אקדמיים נוספים", נכתב.

"ניתן לראות את ה'קול קורא' שהוציא ארגון שתיל מבית הקרן החדשה, לקראת שנה"ל התשע"ח, ובו פירוט התכניות בירושלים בצפון בדרום ובמרכז, באתר ארגון שתיל. במסגרת תוכנית זו מתנדבים הסטודנטים בארגונים פוליטיים קיצונים, כדוגמת: ארגון בצלם; המוקד להגנת הפרט; הועד הציבורי נגד עינויים, וארגונים נוספים בעלי אוריינטציה פוליטית מובהקת מצד אחד בלבד של המפה הפוליטית", ציינו ב''לביא''.

בהמשך נכתב כי "מצב דברים זה, בו מתקצבת הוועדה לתכנון ותקצוב פעילות תכנית המופעלת על ידי הקרן החדשה לישראל, תוך נתינת מונופול מוחלט לצד אחד של המתרס הפוליטי, איננו מתקבל על הדעת".

בארגון ''לביא'' הוסיפו, "אין הצדקה שכספי המסים של אזרחי ישראל באמצעות הות"ת, יממנו 'תכנית לימודים' הנערכת בשיתוף עם ארגון 'בצלם' וארגונים קיצוניים כדוגמתם. אין הצדקה שכספי המסים של אזרחי ישראל יממנו 'תכנית לימודים' המדירה ארגונים חברתיים לאומיים. אשר על כן אבקשך להורות על הפסקת תקצוב תכניות אלו על ידי הות"ת, עד להפסקת פעילות פוליטית במסגרתן במסווה של התמחות אקדמית''.

פניית ארגון לביא מגיעה על רקע החלטתו של שר החינוך בנט לאמץ את הקוד האתי שהוגש לו על ידי פרופ' אסא כשר, ואשר בכוונתו להביאו בקרוב לאישור בפני מליאת המועצה להשכלה גבוהה וליישמו בכל האוניברסיטאות והמכללות בארץ.

הסעיף המרכזי בקוד האתי בנושא פעילות פוליטית באקדמיה מדגיש כי אסור למרצים במוסדות להשכלה גבוהה להביע דעות פוליטיות במהלך השיעורים וזאת כחלק ממהלך של הוצאת הפוליטיקה מהמוסדות להשכלה גבוהה.

לפני מספר חודשים פנה עו"ד דורון ניר צבי מטעם ארגון ''לביא'' ליו"ר הות"ת בדרישה להפסיק את תמיכת הות"ת בתוכנית מרכז מינרבה. לאחר חודשים ספורים, התקבלה תשובת הות"ת מאת עו"ד עמרי גולן, ולדבריהם הקוד האתי שצפוי פרופ' אסא כשר לנסח עשוי לפתור בעיה מעין זו שהוזכרה, כמו כן הוסיפו שהפנייה תועבר לידיעתו של פרופ' כשר.

מעיון בקוד האתי שפורסם עולה כי הבעיה המוזכרת בפנייתו של עו"ד ניר צבי לא באה אל פתרונה.

מארגון ''לביא'' הפועל למען מנהל תקין בישראל נמסר, "תכנית הלימודים המשותפת של הקרן החדשה לישראל ומרכז מינרבה הצפויה להיפתח גם בשנת הלימודים הקרובה, איננה מתקבלת על הדעת. עיון ברשימת הארגונים המשתתפים בתכנית זו, מעלה באופן חד משמעי שמדובר בתכנית בעלת הטיה פוליטית קיצונית.

''אנו קוראים לשר החינוך נפתלי בנט לעצור לאלתר את מימון משרד החינוך לתכנית הקרן החדשה ומרכז מינרבה באקדמיה. אין כל הצדקה שכספי המיסים של אזרחי ישראל ישמשו לפעילות פוליטית השנויה במחלוקת של הקרן החדשה לישראל", נמסר.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...

תגוביות:

1.ארז תדמור- על פוליטיזציה באוניברסיטה העברית

https://www.youtube.com/watch?v=Zd8...

2.המוסדות האקדמאים בישראל הן קן צרעות של הטרור השמאלני היהודי הפאשיסטי שפועל לקעקע את אופיה, צביונה וחוסנה של מדינת ישראל כמדינת העם היהודי.

3.''מטרתנו: 'אזרחות אוניברסלית', אבל לא נאמר זאת בפומבי''

במסמך שנכתב בשנת 2011 עבור סוכנות הפליטים של האו"ם, בנושא
המסתננים ממצרים ואפריקה לישראל, מצוטט פעיל עמותת זכויות אדם
(פעיל שמאל, סייען אוייב) שאומר, שארגוני החברה האזרחית בישראל
:

".. דוגלים ומקדמים תפיסה של "אזרחות אוניברסלית", שבה לכל אחד יש זכויות...
הם אינם חושבים שנושא הלאום הנו רלבנטי, אולם זה לא נאמר באופן פומבי..
באוירה הציבורית שקיימת כיום, לא נאמר זאת בקול רם, משום שזה לא
משרת את המאבק ואת האסטרטגיה
.."

"..הנושא המרכזי (בעניין המסתננים), הנו החברה האזרחית בישראל..המאבק הנו על אופייה
של ישראל כמדינה.."


…one NGO worker argued that civil society organisations ―advocate a perception of ‗universalistic citizenship‘, where everyone should have rights…they do not see the nationality issue as relevant, but publicly, it is not stated. In today‘s public atmosphere, we will not say it out loud because it does not serve the struggle and the strategy‖. As the same NGO worker argued: ―the central issue here is [one that addresses] the nature of Israeli civil society, the struggle is about the character of Israel as a state,...

African asylum seekers in Israel





את המסמך כתב במרץ 2011, יונתן פז, פעיל שמאל ישראלי שחי בחו"ל, כנייר סיכום
שפורסם ע"י UNHCR – (סוכנות האו"ם לפליטים)




דברים אלה מחזקים את
עדותו האישית של הבלוגר יהודה בלו שכותב בבלוג
"רשימות מן התיבה הלבנה", על שיחה שלו עם פעילת שמאל, שעבדה
בארגון סיוע לזרים (אחת מכמה עמותות של הארגון הזר - NIF ).

"...היא הודיעה לי כי כוונות הארגון שהיא עמדה בראשו הן פוליטיות בלבד. בעוד אני מרחם
על אנשים במצוקה ורוצה לסייע להם, יהא אשר יהא צבע עורם ומקום הולדתם, היא טוענת שמטרת
הארגון שלה הוא להביא ארצה ככל שיותר מוסלמים מאפריקה, להפוך את ילדיהם
לאזרחים, ובדור הבא לשנות באמצעות קולות הצבעתם את החברה הישראלית כדי
שתהיה זו מדינת כל אזרחיה
, וחלילה לא מדינה יהודית..."


מי שעקב אחרי הנכתב בפורום רוטר, ידע זאת כבר לפני שנה וחצי.

תזכורת


חשיפה מתאריך 1.11.10

מסתנן סודני בראיון : אנשי NIF משדלים אותנו כבר בסיני
https://rotter.net/forum/gil/20573....

כעת, אפשר להעריך הרבה יותר את המאבק של תושבי דרום ת"א ושל חברי הכנסת.

הם עומדים בחזית המלחמה על הבית הלאומי של היהודים. ובמלחמה כמו במלחמה.

ברכות להם ולחברי הכנסת מירי רגב, דני דנון ומיכאל בן ארי.

https://rotter.net/forum/gil/22839....

https://rotter.net/forum/gil/18350....





















ליה 12.09.1713:07
9. סמוטריץ': ''מטרת הקרן החדשה היא לבצע הפיכה פוסט-ציונית'' בתגובה להודעה מספר 0
חה"כ בצלאל סמוטריץ' הצטרף לגינויים נגד אמירת נשיאת הקרן החדשה, טליה ששון, כי ישראל מבצעת טיהור אתני. "את השם הרע שקיבלה הקרן וגרורותיה היא הרוויחה ביושר", אמר. בתגובה לסערה מסרה ששון כי "זו הייתה התבטאות קיצונית שנכתבה מתוך זעזוע"

אמירתה של נשיאת הקרן החדשה לישראל, טליה ששון, כי ישראל היא מדינת רשע המבצעת טיהור אתני, ממשיכה לגרור תגובות נזעמות. חבר הכנסת מהבית היהודי, בצלאל סמוטריץ', הצטרף הערב (ב') לגורמים השונים במערכת הפוליטית, אשר גינו את ששון ואמר: "סך הכול הגיוני שמי שעומדת בראש הקרן לישראל חדשה רואה במדינת ישראל שלנו מדינת רשע.

"את השם הרע שקיבלו הקרן וגרורותיה הן הרוויחו ביושר. רוב העם בישראל גאה במדינתו ובז לאמירות מבישות כאלה. יותר ויותר מאזרחי ישראל מגלים סלידה, ובצדק, מהכספים האירופאים המוזרמים דרך הקרן שנועדו לביצוע מהפיכה פוסט ציונית במדינת ישראל".

הסערה החלה אמש בעקבות ציוץ תגובה של ששון לכתבה שפרסם עמוס שוקן מתוך עיתון 'הארץ'. שוקן צירף לציוץ כתבה של עמירה הס העוסקת במדיניות הישראלית כלפי בנות זוג זרות של פלסטינים וכתב: "האם ישראל מדינת רשע, או שרק מדובר בטיהור אתני שגרתי?". בתגובה לציוץ ענתה לו עו"ד טליה ששון, המשמשת כנשיאת הקרן לישראל חדשה: "היא שניהם".

מוקדם יותר היום, חבר הכנסת מהליכוד, אמיר אוחנה, אמר בתגובה לדברים כי "לומר על מדינת ישראל שהיא מדינת רשע המבצעת טיהור אתני - זה חד וחלק אוטו-אנטישמי".

"בימים האחרונים יש דיון ער בתקשורת הישראלית סביב פוסט קומי ששיתף צעיר ישראלי בן 26 ותילי תילים של מילים נכתבו ופרשנויות נמסרו סביב השאלה אם מדובר בפוסט אנטישמי. מעניין מה תהיה מידת הסיקור התקשורתי סביב דבריה של נשיאת הקרן לישראל חדשה".

גם שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן (כולנו) התייחס להתבטאויותיה של ששון ואמר: "אם היה צריך הוכחה נוספת לכך שהקרן החדשה היא עוכרת ישראל אז טליה ששון שמה את החותמת הסופית!". מארגון "ישראל שלי" נמסר: "לא שאי פעם היינו צריכים הוכחה שהקרן לישראל חדשה היא גוף שפועל נגד ישראל בארץ ובעולם, אבל עכשיו זה גם כתוב. מפי נשיאת הקרן בכבודה ובעצמה".

טליה ששון מסרה ל-360 בתגובה: "מדובר בהתבטאות קיצונית מדי שנכתבה מתוך זעזוע עמוק על כתבה קשה ששיתף עמוס שוקן".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...

תגוביות:

1.רק מרד אזרחי אלים נגד הדיקטטורה השמאלנית הבוגדנית יביא דמוקרטיה אמיתית. נקודה!

2.והיא כתבה דו"ח "אובייקטיבי" לגבי חוקיות המאחזים. הזוי, ממש הזוי.
נראה יותר כדו"ח מוזמן.

3.מטרת הקרן היא להפוך את ישראל למדינת כל אזרחיה. התמימים והטפשים שתומכים בקרן מאמינים שזה יהפוך את ישראל 'למדינה מתוקנת'. המרושעים והנבונים שתומכים בקרן יודעים שזו רק ההקדמה לפני הפיכת ישראל לחור מוסלמי סטנדרטי.

4.יש לדרוש הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית למעשי הקרן הזרה הזו ומטרותיה ואירגוניה.

5.ולמה עדיין לא הוציאו את האויב הזה מחוץ לחוק? חופש דיבור והתבטאות זה לא חופש להסית ולחתור תחת המדינה כדי למוטט אותה מבפנים.

6.ויש עוד הרבה מכשפות כאלה בפרקליטות, מהיכן שמגיעה הבהמה הגסה הזו.
"מדינת רשע", "טיהור אתני"??? ש ק ר נ י ם נ מ א ס ת ם!!!

7.צריך להיזהר מכל הארגונים והאנשים הקשורים לקרן.

8.השאלה מדוע לא מוציאים את הקרן הזאת מחוץ לחוק. זו אותה קרן שמעבירה קורסי שטיפת מוח לצמרת צה"ל, מעבירה כספים לכל מיני ארגוני שמאל קיקיוניים שחותרים תחת המדינה? כי היא קשורה לסי אי איי!

9.הכל בעד בצע כסף, רק כסף, אין ערכים, רק כסף, כסף, כסף, כסף.

10.ואחד, שימוין פרס כזה, מבזבז 62 מיליון שקל על סוכנות נסיעות חינמית הכל כלול וצוות נקבות ב"משכן". ואחד פואד כזה, בונה לעצמו ארמון 3 קומות ביפו וכספות עם מיליוני דולרים בבנק ואחד עם תסרוקת צפון קוריאנית, מקבל 56 מיליון שקל פיצוי על "עבודה" של 3 שנים שבה קיבל 175 אלף שקל בחודש וארמון 4 קומות ושתי חניות בתל ברוך. להמשיך? והבוז'י ארמון אחד בצהלה ועוד שתי דירות ברחבי הארץ ושותפות במשרד עורכי דין ענק ו-20 מיליון שקל בבנק. להמשיך?

11.כסף הוא חלק קטן יחסית, שמשפיע בעיקר על הדגי רקק שפועלים בשירות הקרן בתור חיילים פשוטים ומרוויחים מעט. הקודקודים פועלים ברובם מתוך שנאה עמוקה לעם ישראל ולמדינת ישראל. העם הפיקטיבי, כמו גם הסודאנים/אריתראים/ערביי הגליל וכ"ו, מעניינים להם את הסבתא.

12.טליה ששון - כיעור פנימי וחיצוני.

13."זו הייתה התבטאות קיצונית שנכתבה מתוך זעזוע"???
לא: זו היתה התבטאות מזעזעת שנבעה מתוך קיצוניות.

14.תקשיבו בשעה 10 בלילה לערוץ 20. ממליץ לשמוע אנשים שלא מפחדים מהקרן להשמדת ישראל.

15.ימכרו לנו שמדובר באירגון ציוני במימון של מדינות זרות בעלות אינטרסים. ארגון כזה היה חייב להיות מזמן מחוץ לחוק. למי שהיה ספק בקשר לאנטישמיות הארגון הרע הזה.

16.הקרן רוצה ישראל חדשה בלי מתנחלים.

17.יש להחיל עליה ועל שותפיה בקרן להשמדת ישראל את החוק לעשיית דין בנאצים ובעוזריהם.

18.מכוערת פיזית ונפשית. הגיע הזמן להוציא את הקרן להשמדת ישראל מחוץ לחוק כי כעת יש סיבה מספקת.

19.לדעתי היא לא יהודיה לכן זו טעות לקרוא לה אוטו-אנטישמית, היא אנטישמית!!!

20.אנחנו בעיצומה של מלחמה פוליטית: השמאל מול שאר אזרחי ישראל. כל יום או יומיים יוצאת התבטאות מן הסוג של: "מרצע מן השק".

פעם זה גרבוז, פעם זה קוטלר, פעם זה קליין, פעם זה שוקן, והפעם זה ששון מן הקרן לישראל חדשה.

חברים איך לפעול?

לא להכות בהם חזק מדי...כי זה דוחף את מי שלא נדחף יותר ויותר שמאלה... עד למצבים של הודעות ברמה של אויב כפי שעשתה ששון, כפי שעושים שוברים שתיקה ודומיהם.
לחכות לבחירות הבאות ואז יוכח שהשמאל הוא כוח שולי.

21.והפרוצה הזו כתבה את הדו"ח לארכי פושע מהחווה!

22.צאצאי הערב רב שיצאו ממצרים מצויים לצערי בכל שטחי הממשל וגורמים נזק בל ישוער. יש לאתרם ולזרוק אותם מכל המדרגות גם כאשר אין מדרגות.

23.לזרוק לכלא מיד בגין הסתה.

24.מפחידה.

25.אנחנו יהודים. זו המדינה שלנו.

26.עמוס שוקן, עמירה הס, טליה ששון, עושים הכל כדי לפגוע בחוסנו של העם, יוצרים פילוג ושינאה נגד היהודים. ראוי להגדירם כאויבים.

27.השמאל תומך במסתננים ובהכנסת בנות הזוג של ערביי ישראל/שטחים. כל מה שנגד יהודים ויהדות השמאל כיום מקדם בברכה.

28.לשלול את אזרחותה של אויבת המדינה.

29.שלטון דמוקרטי הוגדר כשלטון של העם באמצעות העם למען העם. כדי להבטיח זאת הוגדרו לדמוקרטיה שלושה עקרונות מהותיים שבלעדיהם אין היא מתקיימת: שלטון העם, הפרדת הרשויות, והאיזונים והבלמים המופעלים על כל רשות והשניים האחרונים נועדו להבטיח שלא תשתלט רשות אחת ותבטל את רצון העם.

בנגוד לכך, בישראל שופטים שולטים בלי שהם נבחרים. בית המשפט העליון פלש לתחום החקיקה ואף רצה להעניק זכות זו לכל בתי המשפט תחתיו בטיעון הצבוע של "שמירה על זכויות".

כמו כן פלש בג"צ לתחום הוראות הביצוע וכך הפך עצמו לרשות על שהיא גם השופטת, גם המחוקקת וגם המבצעת ועיקרון הפרדת הרשויות בוטל.

בית המשפט, עוד מתחילת דרכו, דאג שלא תהיה שום רשות שבסמכותה לרסן ולבלום את כוחו שלו בכך שכבר בהתחלה שופטים בחרו את עצמם וזה אף נעשה בסודיות.

נוסף על כך גם הובטח חוסר פיקוח רשות אחרת על בית המשפט באמצעות חוקים שונים שקידם, כמו חסינותם המוחלטת של השופטים או איסור בחינה ע"י כל רשות אחרת לדוגמא בחוק מבקר המדינה.

יותר מכך, נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרון ברק הסכים להקמת נציבות תלונות על שופטים רק אם זו תהיה בפיקוח נשיא בית המשפט העליון כשהוא, בכיסוי הועדה לבחירת שופטים, בוחר את הנציב.

כך לא העם שולט אלא השופטים. בכך בית המשפט פגע בכל שלושת העקרונות המהותיים גם יחד.

ביטול כל אחד מעקרונות אלו הינו חמור דיו והורס את הדמוקרטיה.

שופטים שנבחרים על ידי נציגי העם אך בידיהם הכוח גם לשפוט וגם לחוקק הינם רודנים, לא כל שכן המצב בישראל בה שופטים ממנים את עצמם וגם אין כל רשות המגבילה אותם.

ועדת אגרנט, בהשפעת הכובש האנגלי, בשנת 1962 אימצה את הדגם המרכז סמכויות יעוץ ותביעה יחדיו עבור מישרת היועץ המשפטי לממשלה. אלו הם שני תפקידים שמתקיים ביניהם ניגוד עניינים מהותי. למותר לציין כי באנגליה עצמה אין דגם זה מתקיים.

השופט אגרנט אף החליט להכפיף את התפקיד לבית המשפט. גם בכך לא די.

מאוחר יותר, בעקבות פרשת בראון-חברון, הסמכות לבחור את היועץ המשפטי הופקעה מידי הממשלה והועברה לידי ועדת משפטנים הנמנית עם הקליקה המשפטית.

זו אף לאחרונה לא טרחה להציג כמה מועמדים לבחירת הממשלה אלא כפתה עליה אדם אחד – יהודה וינשטיין והממשלה כלל לא נשאלה אם הוא לטעמה להיות לה איש אמונה. אך גם בכך לא די.

בנוסף בית המשפט קבע שוב ללא כל סמכות שאסור לממשלה להשתמש בשירותי יועץ אחר...

כך הועברו החקיקה והביצוע לגופים שאינם נבחרים אלא ממנים את עצמם ואין עליהם אחריות כלשהי. משטר זה איננו דמוקרטי כל עיקר אלא אוטוקרטי משפטני.

הפרדת הרשויות היא לב ליבה של הדמוקרטיה ואל לה לרשות אחת להיות גם מחוקקת וגם שופטת.

על פי שרל מונטסקייה: "אילו חוברה הסמכות לשפוט עם סמכות החקיקה, היו חייו וחירותו של הנתין נתונים לפיקוח שרירותי, שהרי אז היה השופט גם המחוקק" ואלכסנדר המילטון טען: "אין כל חירות אם לא תופרד סמכות השפיטה מסמכויות החקיקה והביצוע".

במדינת ישראל בית המשפט העליון מתערב וקובע את החקיקה ואת המדיניות ובכך רומס את הדמוקרטיה מהיסוד.

30.יש לה פנים של חולת נפש.

31.המחנה ממנו הגיעו גדולי הבוגדים כמו ענת קם, מרקוס קלינברג, אודי אדיב, ואנונו, טדי קולק, סנה, מאיר דגן...

32.מדינה ציונית יש אחת. מדינות אנטיציוניות יש המון. שיעשו את המהפכה הפוסט-ציונית בכל מדינה אנטישמית שיבחרו. לא כאן.

33.האם טליה ששון ועמוס שוקן הם אוטו-אנטישמים-סלקטיבית או בוגדים סייעני חמאס? שניהם! השאלה האם שילמו להם עבור ההתבטאויות הללו?

מדוע לא תובעים אותם בעוון עלילת דם נגד מדינת ישראל והתרת דמו של עם ישראל?

בול טרייר 15.09.1709:29
10. קרן גרמנית בישראל: ''היהודים רוצים שטח נקי מערבים'' בתגובה להודעה מספר 0
ישראל_ק
חבר מתאריך 29.12.15
יום חמישי ט''ז באלול תשע''ז 08:28 07.09.17


קרן גרמנית בישראל: ''היהודים רוצים שטח נקי מערבים''

ההסתה והשקרים של נציגות קרן השמאל הקיצוני 'היינריך בל' בישראל משתוללת ברשתות החברתיות. הגולשים לא נשארו חייבים: "יש עם אחד בהיסטוריה המודרנית שרצה שטח נקי מיהודים ומערבים יחד, וכמעט הצליח"

אביה ריש

קרן "זכויות אדם" גרמנית על שם היינריך בל (Heinrich-Böll) פועלת בישראל, זאת במימון בסך של מיליוני אירו מממשלת גרמניה. הקרן אמנם לא מאוד מוכרת, אך בזכות מנהל דף הפייסבוק הפעיל שלה, התאספו ישראלים רבים לבקר את טענות הקרן ולהתווכח עם מי שמשיב לתגובותיהם מטעמה.

אחד מאותם ישראלים נתקל בשרשור תגובות לפוסט אותו העלתה הקרן הגרמנית בו טענה כי ההתיישבות ביהודה ושומרון מפריעה לצה"ל ופוגעת בביטחון ישראל, והחליט לעמת את הקרן מול נכונות טענותיה. בפוסט שותף אף ארגון השמאל הקיצוני 'שישים ואחת'. באחת התגובות, טען המשיב מטעם הקרן, כי "הפלסטינים חיים שם מאות שנים בעוד שרוב היהודים הגיעו ממדינות אחרות" וכינה את העם היהודי "עם של מהגרים" המעוניין "להשתלט להם על השטח".

הגולש לא נשאר אדיש אל מול השקר בתגובתו, וענה לנציג הגרמני, תוך פירוק טענותיו: ""הפלסטינים חיים מאות שנים בעוד שרוב היהודים הגיעו ממדינות אחרות" – גם רוב הערבים שחיים פה הגיעו ממדינות אחרות במהלך המאות האחרונות. דווקא היהודים הם העם היחיד שלהם תיעוד היסטורי רציף של חיים פה בארץ מלפנה"ס ועד היום".

הוא המשיך וסתר את טענתו: ""עם של מהגרים" – לא חביבי, עם של חוזרים. כשחיינו בגלות היינו מהגרים. אם כבר, בוא נדבר רגע על הגרמנים. הגרמנים, כאתניות מובחנת, קיימים מאז ימי הבניים. אלפיים שנה בערך אחרינו. רוב הגרמנים שחיים היום בגרמניה הם צאצאים של מהגרים מדרום סקנדינביה, צפון גרמניה ומרכז אירופה – עם של מהגרים".

עוד טען האלמוני המשיב תחת שם הקרן, כי "היהודים רוצים שטח נקי מערבים" וכי "רוב היהודים הגיעו מאירופה ומדינות ערביות שונות". אולם בתגובה אחרת סתר את עצמו ואמר כי "ממשלת הימין בשלטון" לא מעוניינת בשטח רצועת עזה, המאוכלת ע"י ערבים: "אם היו רוצים את עזה חזרה, היו לוקחים אותה – אבל לא נראה שזה משהו שהם מעוניינים בו".

על כך השיב הגולש כי ""גם היהודים רוצים שטח נקי מערבים" – במדינת היהודים חי המיעוט הערבי הגדול ביותר במדינה מערבית ביחס לאוכלוסיה לא ערבית. אם היינו רוצים שטח נקי מערבים, זה היה קורה מזמן. רק אומר שיש עם אחד בהיסטוריה המודרנית שרצה שטח נקי מיהודים ומערבים יחד, וכמעט הצליח (רמז: גרמניה).

""רוב היהודים הגיעו מאירופה ומדינות ערביות שונות" – חוץ מהבורות שאיראן, טורקיה, גרוזיה ואתיופיה אינן מדינות ערביות או אירופאיות, מאוד מעניין לשאול: היהודים חזרו לפה מאירופה ומדינות ערביות? או שאולי… מישהו (קריצה קריצה חיוך) ניסה להשמיד אותם ללא הרף במדינות אלו?

הגולש אף ביקש להזכיר כי "היינריך בל עצמו שירת בוורמאכט והיה מוצב בצרפת, רומניה והונגריה. הכבושות", וחתם בעקיצה: "עכשיו תחשבו על מה שכתבתי. 6 מיליון פעמים".



העיתונאי וחה"כ לשעבר (מרצ) ניצן הורוביץ ופעילת השמאל נעמי חזן (לשעבר ח"כ מטעם מרצ וסגנית נשיאת הקרן החדשה לישראל) בכנס של קרן 'היינריך בל'. צילום: קרן היינריך בל, Flickrגרמניה מממנת ארגונים פלסטיניים התומכים בטרור ואלימות

על פי נתוני מכון NGO Monitor המנטר את פעילותם של ארגוני "זכויות אדם", קרן היינריך בל המזוהה עם המפלגה הירוקה בגרמניה, וזוכה למימון שנתי מהממשלה הפדראלית הגרמנית על סך 37 מיליון אירו (ב-2015), כאשר תקציבה הכוללת עומד על מעל 57 מיליון אירו. הקרן, באמצעות הגופים אותם היא מממנת, מאשימה את ישראל ב"אפרטהייד", "טיהור אתני", "גזענות", "החרמת אדמות", "אפליה", "עקירה", "כשלון בהעמדה לדין שפועלים אלימות נגד פלסטינים", "מבצעים נכבה נוספת", ולועגים ל"צביעות האמריקאית היהודית". מטה הקרן ממוקם בברלין, עם משרדי בישראל הממוקמים בתל אביב וברמאללה.

אתרי הקרן, הישראלי והפסלטיני, מספקים מידע מוגבל אודות שותפי המימון שלה, אולם מדו"חות של הארגונים הנתמכים, עולה כי מדובר בארגוני השמאל הקיצוני הישראליים 'מחסום ווטש', 'עיר עמים', 'מגזין 972+' וכן בארגונים הפלסטיניים 'אל-מאזן', 'מען', 'אל-חאג' ו'אדמיר'.

מהקרן לא התקבלה תגובה עד למועד פרסום הכתבה.

http://www.20il.co.il/%D7%A7%D7%A8%...






ליה 13.10.1710:02
11. את האמת על הקרן החדשה לא תקראו בידיעות אחרונות / ארז תדמור / מידה בתגובה להודעה מספר 0
בראיון מלוקק מנסה מנכ"ל הקרן לטהר את שמו של הארגון. למי ששכח, הנה תזכורת על מעללי הקרן

בשבת האחרונה התראיין מנכ"ל הקרן החדשה, מיקי גיצין, לעיתון ידיעות אחרונות. מדובר בארבעה עמודים במיקום מרכזי במוסף לשבת, אותם קיבל הכתב נבו זיו מהעורך כדי לנסות ולשקם את מעמדה הציבורי של הקרן. הכתב הנחוש אפילו לא ניסה להסוות או לעמעם את החנופה, עם שאלות שיקשו על גיצין.

במקום זה, הוא הגיש לקוראיו ארבעה עמודי חנופה והרמות להנחתה. המקבילה לראיון המפנק של זיו עם גיצין היא פרסום של ראיון מלטף עם איתמר בן גביר או ברוך מרזל, מה שאף כלי תקשורת ימני לא יעלה בדעתו לעשות, ובצדק.

הראיון ואופיו, אם כן, נקבעו בהחלטה מערכתית שהמשמעות שלה פשוטה: בעימות המתקיים בין הציבור הישראלי לבין הקרן החדשה, בחר 'ידיעות אחרונות' להתייצב לצד הקרן.

אז לפני שנדבר על 'הקרן החדשה', כמה מילים על 'ידיעות אחרונות'. עיתון שמפרסם ראיון חנופה מביך ומלוקק עם המנכ"ל החדש של 'הקרן החדשה' אינו יכול להתהדר בתואר "העיתון של המדינה".

'הקרן החדשה' איננה עוד ארגון שמאל מתון, ציוני, ענייני. היא לא שמאל סטייל 'יש עתיד', מפלגת 'העבודה' או אפילו 'שלום עכשיו' המנהלים דיאלוג עם החברה הישראלית.

היא הרבה יותר שמאלה משם, איפשהו באזורי החיוג האידיאולוגיים הנעים בין מר"צ לרשימה המשותפת. זה לא השמאל הציוני של בן גוריון, כצנלסון, רבין, פרס, בוז'י הרצוג או ציפי לבני, זה השמאל הרדיקלי של 'בצלם', 'שוברים שתיקה', 'עדאלה', 'יש דין' ו'מוסאווה'. תירוצים וגלגולי עיניים על מגוון דעות וריבוי קולות אינם רלוונטיים במקרה הזה.

חיכו לפרס ישראל

אחרי שדיברנו על הצלחת, ניגש למנה עצמה.

נתחיל מהבשורה הטובה המופיעה בפתיחת הראיון: הכתב מספר שכששאל אנשים מהי 'הקרן החדשה' "התשובות נעו בין "לא יודע" ל"זה אלו שתומכים במחבלים, לא"? אני באופן אישי מסתפק בתיאור צמחוני יותר של הקרן מאשר תומכי מחבלים, אבל קרן שמתקצבת בכבדות ארגונים כמו 'בצלם', 'שוברים שתיקה' ו'עדאלה' הרוויחה ביושר את התיעוב שרוחש להם רוב גדול בציבור הישראלי.

בהמשך מרים זיו למנכ"ל הקרן להנחתה ושואל "איך עשו לכם את זה"? – איך הפכו את הקרן לארגון המושמץ בישראל?

תשובתו של גיצין מבטאת את חוסר יכולתו של השמאל לקיים דיאלוג עם החברה הישראלית: 'אם תרצו' עם "קמפיין מפלצתי", משה קלוגהפט שעשה "קמפיינים במזרח-אירופה", נתניהו שמזכיר לגיצין את הטכניקות של הצאר ברוסיה – לשיטת גיצין כולם אשמים במצבה של הקרן חוץ מהקרן עצמה.

"הקרן החדשה מייצרת את החברה הישראלית שביבי נתניהו מסתובב בעולם ומשוויץ בה", התרברב גיצין, תוך שהוא מנסה לנכס לקרן כל פרויקט או מהלך חיובי שהתחולל בישראל בעשורים האחרונים.

רוב מכריע מהישראלים שמכירים את הקרן רואים בה ארגון עוין ואנטי-ישראלי, אבל גיצין אפילו לא מעלה בדעתו לשקול מחדש את צעדיו.

אותה הערצה עצמית חסרת מודעות קפצה שוב כשגיצין תיאר את תגובת אנשי הקרן לקמפיין 'אם תרצו' שחשף את מעלליה: "הקרן היתה במצב פגיע. כל מי שעבד בה האמין שהוא קם בבוקר ועושה רק טוב. לא היתה להם היערכות תקשורתית להתמודד מול קמפיין נוסח קלוגהפט". נשיאת הקרן דאז, נעמי חזן; יחד עם המנכ"לית לשעבר רחל ליאל, כנראה האמינו שהן יממנו את 'בצלם' ו'שוברים שתיקה' ואזרחי ישראל ינגבו את הרוק מהפנים, ישתכנעו שמדובר באבקת פיות ויזמינו אותן לקבל את פרס ישראל.

לא קיבלה פרס ישראל. נעמי חזן

האמת היא שאפשר להבין אותן. אם זאב שטרנהל, ישעיהו לייבוביץ' ויגאל תומרקין זכו בפרס, למה לקפח את נעמי חזן? אך הימים הללו נגמרו. אלו הימים בהם ראשי הקרן ירקו לבאר ולאחר מכן חילקו לעצמם פרסים. הדמוקרטיה עובדת בשני כיוונים, ואם חופש הביטוי מאפשר לארגוני הקרן להפיק אינספור דוחות וקמפיינים המשמיצים את ישראל, הרי שהוא מאפשר גם ל'אם תרצו' לקנות שלטי חוצות ולחשוף את הקשר של ארגוני הקרן לדו"ח גולדסטון.

מיהו מחבל

ועכשיו לכמה נתונים קשיחים: בין השנים 2005 ל-2016 העבירה הקרן 2.8 מיליון דולר ל'בצלם', 1.4 מיליון דולר ל'שוברים שתיקה', כמעט 3 מיליון דולר ל'עדאלה', 2.1 מיליון ל'מוסאוה', 665 אלף דולר ל'יש דין', 854 אלף ל'מחסום ווטש' וכמעט 600 אלף שקל ל'קואליציית נשים לשלום'.

בשנים האחרונות פורסמו מאות כתבות שחשפו את פרצופם הקיצוני, המגמתי והאנטי-ישראלי של ארגונים אלו.

רשימת הפנינים שהפיקו ארגוני הקרן אינסופית. כדוגמית, להלן כמה דוגמאות נבחרות ביחס ל'בצלם' – אחד מהארגונים הנתמכים ביותר על ידי הקרן: לפני שנה בדיוק טס מנכ"ל 'בצלם', חגי אלעד למועצת הביטחון של האו"ם ו"הפציר" בפני חברי הוועדה "לפעול" נגד ישראל.

אותו חגי אלעד, שארגונו מקבל מ'הקרן החדשה' מאות אלפי דולרים מדי שנה, סירב בראיון עם שרון גל להגדיר את חמאס כארגון טרור. סא"ל במיל' יונתן דחוח הלוי חשף שורה ארוכה של סילופים, אי-דיוקים ועיוותים בדו"חות 'בצלם'.

בין היתר חשף הלוי מקרים בהם קיטלג 'בצלם' מחבלים כאזרחים בלתי מעורבים שנהרגו מאש צה"ל. אפילו את מייסד החמאס אחמד יאסין התקשו ב'בצלם' להגדיר כמחבל והוא נע שוב ושוב בין הקטגוריות השונות, עד שבשנת 2011 התייצבה הגדרתו על הניסוח המיתמם: "אחמד איסמאעיל יאסין – בן 68, תושב עזה, נהרג ב-22.03.2004 בעזה מירי טיל ממסוק. היווה יעד להתנקשות".

על פי מסמך שנחשף בויקיליקס, בינואר 2010 נפגשה המנכ"לית הקודמת של 'בצלם', ג'סיקה מונטל, עם עוזר שרת החוץ האמריקאית ואמרה לו כי: "מטרתה היא להביא את ישראל למצב שבעתיד, תשקול הנהגתה פעמיים לפני שתחליט לצאת למבצע צבאי נוסף".

לא מחבל. אחמד יאסין

עם רשימת הישגים כזו, אין פלא שהתשובות שקיבל כתב 'ידיעות' כששאל מי זו 'הקרן החדשה' היא כי מדובר ב"אלו שתומכים במחבלים".

התמיכה שהעבירה הקרן החדשה ל'בצלם', 'שוברים שתיקה', 'עדאלה' או 'יש דין' היא רק קצה המזלג של התמיכה המסיבית שמעבירה הקרן לארגוני שמאל רדיקלי העוסקים בהכפשתה של מדינת ישראל.

לצידם אפשר לציין תרומות בסדרי גודל דומים לשורה ארוכה של ארגוני שמאל ושמאל רדיקלי נוספים כגון: 'במקום', 'המוקד להגנת הפרט', 'רופאים לזכויות אדם', 'מדא אל כרמל', 'רבנים לזכויות אדם', 'הטלוויזיה החברתית', וכן תרומה לארגונים רבים שאמנם לא עוסקים בהכפשת ישראל, אבל פועלים לשינוי אופייה וזהותה, בניגוד לעמדות רובם המכריע של אזרחי ישראל. כך לדוגמה העבירה הקרן 223 אלף דולר לארגון אס"ף (ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט) ומיליון דולר נוספים ל'מוקד הסיוע לעובדים זרים'.

מכבסת השמות

דוגמה מובהקת לפער שבין השמות המפוצצים והמסגור הפוזיטיבי של ארגוני הקרן לבין מעשיהם בפועל היא ה'אגודה לזכויות אזרח' – ארגון על שזכה מ'הקרן החדשה' למענקי ענק שהצטברו לסכום של לא פחות מ-11 מיליון דולר בין השנים 2005 עד 2016.

במציאות, רוב גדול בחברה הישראלית יתקומם לנוכח פעילות האגודה.

בין השאר, פועלת האגודה למנוע מישראל לשלול את מעמד התושב מהמחבלים סובחי אבו ח'ליפה ושורוק דוויאת שניסו לדקור אזרחים ישראלים. האגודה גם פועלת להשיב למחבלים את זכאותם ללימודים אקדמיים לאחר שנשללה.

הארגון המכונה 'האגודה לזכויות האזרח' פועל למעשה להגנה על פריבילגיות של אסירים בטחוניים פלסטינים, שאינם אזרחים, ושביקשו לרצוח אזרחים ישראלים – שעל זכויותיהם האגודה אמורה, לפחות לפי שמה, להגן. החליפו את המילה אגודה במילה מוקד, את המילה זכויות במילה הגנת ואת האזרח בפרט והרי לכם מכבסה רדיקלית חדשה בשם 'המוקד להגנת הפרט'. על פי דו"ח תנועת 'אם תרצו', רק בשנתיים האחרונות ייצג המוקד 48 מחבלים ובני משפחותיהם שאחראים יחד על רצח של לא פחות מ־51 ישראלים. בשנים 2005 עד 2016 העבירה הקרן למוקד 1.1 מיליון דולר.

האסימון שמעבר לים

גיצין יכול להמשיך ולהתרברב על כך שהקרן אחראית לכל הדברים הטובים שנתניהו מתגאה בהם בעולם. בפועל, הארגונים בהם הקרן תומכת מעורבים או קשורים כמעט לכל פעולה מתועבת ומקוממת מצד השמאל הקיצוני.

הנה דוגמה רק מהימים האחרונים: בשבוע שעבר גילינו כי פעיל השמאל הקיצוני דרור אטקס פרסם צילום אוויר ברור של ביתו של אביחי שורשן, מייסד 'האמת שלי', אליו הוסיף האשמות שליליות כנגד שורשן בעברית ובערבית. לפוסט צירף אטקס תמונת תקריב של הכניסה לביתו של שורשן בו הוא מתגורר עם אשתו ושני ילדיו. לא חלפו שעות ספורות ושורשן החל לקבל איומים על חייו והמשטרה החליטה להכריז על ביתו כ"איתור מאוים" בדרגת איום 6. אטקס, למי שתהה, הוא פעיל לשעבר בארגון 'יש דין' והמייסד של ארגון 'כרם נבות' – שהוקם בשנת 2012 וזכה מהקרן למענק של כ-40 אלף דולר בשנה שעברה.

אם נשים בצד כמה וכמה מניפולציות שגיצין עורך במטרה להכפיש את יריביו הפוליטיים או להאדיר את מפעלות הקרן, המהלך המרכזי שהוא מבקש לערוך בראיון הוא ניסיון מגושם למדי לכבס את תמיכת הקרן בעשרות ארגוני שמאל רדיקלי באמצעות לקיחת בעלות על העשייה החברתית בזירה החוץ פרלמנטרית.

ניתן היה להרחיב על עזות המצח של גיצין שמרשה לעצמו למחוק אינספור ארגוני חסד וסיוע לנזקקים שאינם קשורים לקרן או לשמאל, או לציין את העובדה שאפילו בקרב אלו שנהנים מפעילות הרווחה של הקרן, יש מי שחש בחילה לנוכח האג'נדה האנטי-ישראלית שארגוני הקרן מקדמים. אבל זה לא העיקר.

הניסיון לכבס את תועבת 'בצלם' ו'שוברים שתיקה' באמצעות פרויקטים חברתיים, מזכיר את אותם סוחרי סמים שמגיעים לבית המשפט כשכיפה גדולה על ראשם ומתגאים בתרומה שהרימו למועדון הגמלאים השכונתי. וכמו שזה לא עובד לאותם עבריינים, ככה זה לא יעבוד גם עבור הקרן.

הציבור הישראלי יוקיע ויבוז לחגי אלעד, יולי נובק ודרור אטקס, ובצדק. הציבור הישראלי יראה, ובצדק, במי שמממן את תעשיית השנאה האנטי-ישראלית הזו תופעה מעוותת וחולנית של יהודים שונאי עצמם.

והאסימון נופל לא רק כאן: השינוי הדרמטי במעמדה של הקרן מתחולל גם מעבר לים.

ב-2010 השקיעה הקרן 2.5 מיליון דולר בגיוס כספים, מתוך תקציב שנתי של כ-37 מיליון דולר. בשנת 2016 כבר נאלצה הקרן להוציא על גיוס כספים סכום של כ-4 מיליון דולר, וזאת מתוך תקציב שנתי של כ-26 מיליון דולר.

למרות שהגדילה את תקציב גיוס הכספים ב-60%, תקציב הקרן צנח בכ-30%.

פרצופה האמיתי של 'הקרן החדשה' נחשף בישראל ובקרב יהדות ארה"ב.

הקרן היא עדיין ארגון ענק בעל תקציבי עתק, אבל היא הרבה יותר פגיעה מכפי שחשבנו.

אם מיקי גיצין הוא הדבר הכי טוב שהיא הצליחה לגייס כדי לנסות ולעצור את הסחף, כנראה שאפשר להיות אופטימיים. עברנו את פרעה, נעבור גם את 'הקרן החדשה'.

http://mida.org.il/2017/10/12/%d7%9...

תגוביות:

1.רק טעות אחת. בן גוריון היה אמנם במפלגת העבודה, אבל בדעותיו היה שייך למה שהבית היהודי מייצג כיום:

https://www.youtube.com/watch?v=jXb...

2.מזעזע. ידעתי שהקרן החדשה קיצוני שמאל, אבל לא ידעתי שזה כל כך חמור.

3.מאיפה יש לקרן 300,000,000 דולר (300 מיליון דולר, שזה מיליארד ₪?

דקה 1.54 בסרטון המצ"ב

https://www.youtube.com/watch?v=zT5...

4.מאמר מצוין החושף את פניה האמיתיות של הקרן, למי שעוד לא יודע.
עם זאת, כדאי מאד להתייחס גם לכך שהקרן ממומנת על ידי ג'ורג' סורוס, אוטו-אנטישמי, אשר כבר בצעירותו שיתף פעולה עם הנאצים ואשר לדבריו בראיון לתכנית 60 דקות "לא מרגיש לא נח עם זה".

5.הם לא שווים פרוטה. הם לא יהודים גם אם אמא שלהם יהודיה. אין להם כל קשר למקום הזה וצריך להתייחס אליהם כמחבלים.

6.דודה של אשתי נהגה שנים לתרום, בין היתר, גם לקרן החדשה לישראל יחד עם ארגון ידידי צה"ל, קק"ל ובית חולים שניידר. היא היתה משוכנעת שמדובר בקרן ישראלית תמימה, פעילה מאוד וציונית. לאחר פרסום הנתונים המחרידים על הקרן ועל התרומות העקיפות שלה לגורמים אנטי-ציוניים, העברנו את הנתונים לדודה והשנה, לאחר שנים רבות של תרומה, הברז נסגר. התרומה לשניידר גדלה על חשבון האנטי מדינת ישראל.

7.חבל שלא הזכרתם את המממן הראשי של כל האירגונים שנלחמים בישראל, בעיקר באוניברסיטאות, ג׳ורג׳ סורוס:

האדם הנאלח הזה נולד בהונגריה לאב שהכחיש את יהדותו ואימץ לעצמו את שפת האספרנטו: בשנת 1944 כאשר הצבא האדום התקרב לבודפשט התחילו הנאצים ועוזריהם ההונגרים לשלוח במהירות רכבות לאושוויץ בזו אחר זו! סורוס האב ובנו עזרו לנאצים במאמציהם לאתר יהודים וכך הצילו את עורם! מאז סורוס ממשיך במאמציו לחסל את מדינת היהודים על ידי מימון אירגונים אנרכיסטים כמו אנטיפה (עלק אנטי פאשיסטים) שמניפים את הדגל הבולשוויקי לצד הדגל הפלסטיני וכבר לפחות עשרים שנה הם מונעים בכוח הרצאות של אקדמאים ישראלים, בין שאר פעילותם הקיצונית. הגיע הזמן לפרסם תחקיר מעמיק על השטן הגלובאליסטי אשר שמו ג׳ורג׳ סורוס ולגלות את שמות כל האירגונים האנרכיסטיים והפלסטינים שנהנים ממיליוני הדולרים שהוא מרוויח על ידי הימור כנגד שערי המטבעות הבינלאומיים.

8.חשוב להשריש את השם שחושף את טבעה האמתי של הקרן הזאת: הקרן להשמדת ישראל. לפעמים די במטבע לשון כדי לגרום נזק רב יותר, מאשר מאמר מצוין ומלומד, כמו המאמר הזה.

9.יפה כתבת! שכחת רק שהקרן בוחשת גם בתוך החברה פנימה, כמו קרן אברהם לדוגמא. קרן זו "משמנת את הפיקוד של המשטרה במימון חופשות ונופשונים. מולד, הרטמן ועוד מממנים גם עמותות הפועלות עם המסתננים וכפי הנראה ישנם רבים אחרים. זה יותר חמור מסתם קרן עוינת.

10.דוגמה נוספת :תקשורת! ערוצים 2 ו-10 בנו חברה חדשה. חילונית, מדינת כל אזרחיה. היכן המשילות? שנים רבות של שלטון הליכוד ותחנת שידור שמרנית אחת לרפואה לא קמה. ערוץ הכנסת בשליטת ערוץ 2 למרות שערוץ 20 זכה במכרז לשדר מיולי האחרון ומנוע בגלל בג"צ שהגישו ערוצים 2 ו-10. אף ציוץ לא שמעתי מאנשי תקשורת ימניים כולל ארז תדמור שמוחים על כך. ככה זה עובד וזו הסיבה שהשמאל לוקח אותנו גם בתחום זה.

10.למרקוס:

כל עוד בג"צ שולט בארץ הזו לא יוכל הימין לשלוט ולבצע שום דבר שהוא ייראה לנכון לצורך הצלת המדינה מציפורני הפאשיסטים השמאלנים שפועלים להחרבת המדינה היהודית מתוך שינאת היהדות והדת היהודית. שום דבר לא יעזור והממשלות לא יכולות לעשות כלום כל עוד הייעוץ המשפטי מתחזה לייעוץ אך בעצם הוא ידו הבוחשת של בג"צ במעי המדינה, הממשלה והכנסת. בג"צ משול לתולעת שרשור ממיתה ומצמיתה החבויה בתוך מעי הפונדקאי והורגת אותו מבפנים מבלי להיראות למתבונן מבחוץ.

רוב הציבור חש סלידה מבג"צ אך לא מבין מהי בדיוק הבעיה ואיך נפתור אותה.

הבעיה היא שאהרון ברק שודד הים המשפטי כהגדרת פרופ' פוזנר את האיש הזה, הפך באמצעות פסק דין ערמומי מפרי חשיבתו המעוותת והדיקטטורית והסמולנית והמסוכנת לעם היהודי - את היועץ המשפטי לממשלה לפוסק האחרון בכל נושא שממשלה נבחרת מעוניינת לפעול בו. השלטון הועבר לבג"צ שהיועץ המשפטי הוא נציגו בתוך קרבי השלטון. היועץ המשפטי של הכנסת הוא זרועו השניה של בג"צ בקרבי בית המחוקקים. ינון אייל הוא השולט בחקיקה ולא מחוקקינו הנבחרים. זו רק מראית עין שיקרית.

מדינת ישראל המתהדרת בדמוקרטיות אינה אלא אסקופה נדרסת של השמאל העולמי והיהודי בארץ. השמאל היהודי והישראלי זהו כוח פאשיסטי ממדריגה עליונה שרק משהו בסגנון של המהפיכה הצרפתית ישחרר אותנו ממנו.

איש לא יצליח לשנות את פעילות בג"צ והדיקטטורים הסמולנים שם ששולטים בכל פיפס שהמדינה קשורה אליו.

לא אלף איילות שקד ולא עשרות שנים נוספות של עבדות תחת מגף בג"צ יעזרו. להיפך. המצב יחמיר וילך עוד ועוד. המדינה היהודית תבוטל לחלוטין.

הסיכול הממוקד לעם ולמדינה וליהודים וליהדות ולדגל ולהמנון ולזכותנו ללאומיות יהודית עם שפה אחת בלבד שהיא שפה רישמית פה העברית ורק היא כמו בכל מדינה ריבונית אחרת - פועלים כבר על אוטומט משומן וצריך כאמור מהפיכה כוללת, בה העם כולו יצא וידרוש את החרות שלו, או במילים אחרות כפי שביטא זאת בדייקנות אחד מחברי הכנסת: רק D9 יכול לעזור.

כדי להשתחרר מהשלטון החצוף, הגנוב, הערמומי הזה חייב לקרות דבר מהפכני ביותר.

מאמרים לא יועילו לנו.

אפילו מומחה כפרופ' דיסקין התייאש לאחרונה מיכולת הלוחמה של העם על חרותו מהדיקטטורה האיומה והאפלה של השמאל באמצעות השתלטות על בג"צ בעזרת ועדות דילים אפלים ומסריחים ואפילו מסוכנים לעתידנו בארצנו - ועדת בחירת השופטים ווועדת השתיים האפלה וחשוכה כלילה שחור (שזה עתה התגלתה לנו כי לא ידענו כלל שהיא קיימת ואין לה שום רשות מאיתנו להתקיים.

השמאל משתמש בחוק מחורר כגבינה שוויצרית שעבר בקושי עם רבע מאצבעות חברי הכנסת כאילו היה חוקה. זהו שקר גס ואפל. יש לבטל את חוק כבוד האדם (הערבי והמסתנן הפושע) וחרותו (של המחבל והטרוריסט הרוצח) מיידית ואת כל הררי הפסיקה ההזויה שייצר אהרון ברק שודד הים הערמומי שהשתלט באמצעותו על המדינה הזו ומנטרל את העם היהודי ואת טובתו הלאומית היהודית בכל דרך, באמצעות הפיכת בית המשפט לרשות המחוקקת והמבצעת והשופטת.

יש לנקות את הפרקליטות והמשטרה מגורמים עלומים שהנהיגו איסוף מודיעין חסוי ופלילי על כל אדם שמסכן את שלטון השמאל הגנוב הזה.

למחוק את כל התיקים באפלה המחכים לתפירה כשזה יתאים לפאשיזם השמאלני השולט עלינו. ממש ק.ג.ב. פה. ממש.

אף אדם נורמלי ואיכותי לא ילך לפוליטיקה בימינו ואפילו ביבי ממליץ לבניו להתרחק מכך כמו מאש, כי כל שיקבל אדם אוהב ארצו ומדינתו יהיה ליכלוך שמו, הטלת רפש בכל מה שיצר עשה ובנה, והולדת מפלצות בדמות חשדות להפרות אמונים, סיגרים פושעים, שמפניה נהנתנית ומה לא. כל אדם יכוסה בצואה מסריחה אם רק ינסה לעשות טוב למדינת היהודים.

המדינה הזו אבודה כבר בגלל שבכל תחומי חיינו כולל בצמרת הבטחון ובעיקר צמרת צה"ל יושבים אנשי הקרן החדשה ומאמיניה האדוקים להרס ולהפיכתנו לגטו יהודי בשלטון ערבי מוסלמי. כל מי שמשתחרר מהשב"כ או המוסד מתגלה פרצופו הסמולני קיצוני. מפחיד ממש. סעו לבאר שבע ותראו איך העברית הולכת ונעלמת מהמרחב הציבורי. אוטובוסים עם כיתוביות ערביות, הכרזות בערבית על תחנות האוטובוס ומה לא.

הערבים השתלטו בעזרת הקרן והמימון הזר והעתירות לבג"צ המאוייש בדיוק באותם סוג של עורכי דין שמאלנים שבחרו את עצמם להיות שופטים בעצמם, באמצעות ועדת האופל שלהם, בראשות שלושה מהם למרבה המקבריות, על כל המרחב הציבורי של המדינה היהודית הקטנה.

כל עוד נאלח ככחלון מגן על כל זה מתוך פחד שיחסלו את הקריירה שלו וטוען שבג"צ מגן על החלשים (איזה חלשים כחלון? אלה בדרום בתל אביב? מוליך שולל וצבוע שכמותך!!!) אין סיכוי כלשהו לשינוי.

כשיש דיקטטורה חובה של העם לפרק אותה.

אין יכולת לפרק כל עוד מיליונים זורמים באין מפריע לצורך חתרנות וחדירה לצבא, לחינוך, לפוליטיקה, ולכל חור אפשרי בישראל כולל כל מערכת המשפט שהיא מערכת רקובה וחסרת יושרה לחלוטין.

בישראל אין לנו בית משפט.

קיראו את דבריו של פרופ' מאוטנר שהוא חלק ממחנה השמאל על מערכת המשפט ובג"צ. אלה דברים מזעזעים ואיש לא מתמודד עימם. איש לא שואל את השופטים האלה שבחרו את עצמם מה הם אומרים על דבריו הנוקבים של מאוטנרשמלמד במוסדות האקדמיה שלנו- וכמותו יש המוני משפטנים.

פרופ' מאוטנר: בג''צ הפך למוסד לפעילות פוליטית של השמאל שאיבד כוחו בכנסת!

השמאל הפסיד הרבה מאד כוח בפוליטיקה וסובל הפסדים פוליטיים גדולים מאד ומה שהוא עושה בעצם, הוא העתיק את הפעילות הפוליטית שלו מהפוליטיקה של הבחירות, שהיא הפוליטיקה של הכנסת, למקום אחר - לבית המשפט העליון - והפך אותו למוסד שממנו הוא מנהל פוליטיקה.

אחרי 30 שנה של כיוון כזה מצידו של בית המשפט, בית המשפט מוצא את עצמו כרגע במצב של אובדן לגיטימציה...

יש לנו משבר חמור כרגע עם בית המשפט העליון שהוא מוסד מדינה חשוב מאין כמותו.

כדאי שנפתח חשיבה חדשה לגמרי לגבי איך הוא צריך לפעול ב- 30 השנים הבאות.


****

פרופ' מאוטנר:

*באוקטובר 2007, פורסם שמו כמועמד לכהונת שופט בבית המשפט העליון.

*מנחם מאוטנר הוא פרופסור מן המניין בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב, לשעבר דיקן הפקולטה.

פרופ' מאוטנר: השמאל העביר את הכוח שלו לא רק לבג''צ אלא גם ליועץ המשפטי לממשלה ועוד...

פוליטיזציה של משפט

פרופ' מנחם מאוטנר, הפקולטה למשפטים, אוניברסיטת תל אביב

http://www.youtube.com/watch?v=MaGO...

החל מדקה 16:26

להלן התמלול המלא:

קבוצת מלכי הגבעה של השמאל הפסידה הרבה מאד כוח בפוליטיקה וסובלת הפסדים פוליטיים גדולים מאד ומה שהיא עושה בעצם, היא העתיקה את הפעילות הפוליטית שלה במידה רבה מאד מהפוליטיקה של הבחירות, שהיא הפוליטיקה של הכנסת, למקום אחר - לבית המשפט העליון - והפכה אותו למוסד שממנו היא מנהלת פוליטיקה.

בראש העותרים לבג"צ חברי הכנסת של מר"צ והעבודה והעתירות שלהם תמיד על נושאים פוליטיים.

בג"צ הפך למוסד פוליטי.

זה חלק מתהליך.

בית המשפט העליון פה לא לבד. הקבוצה הזו העבירה את הכוח שלה לא רק מהפוליטיקה של הבחירות, מהכנסת, לבית המשפט העליון, היא העבירה אותו גם אל היועץ המשפטי לממשלה, גם אל אגף התקציבים של האוצר, גם אל מבקר המדינה, גם אל בנק ישראל.

כל הקבוצות האלה זה קבוצות לא נבחרות של פקידים שמופעלים על ידי הקבוצה הזאת כדי לנטרל את המערכת הפוליטית שפועלת למגינת ליבה של הקבוצה הזאת שאיבדה בכנסת הרבה מאד כוח.

...הוא איבד באופן כמעט מוחלט את הלגיטימציה אצל הקבוצות התרבותיות שלא מזדהות איתו ובראש ובראשונה הציונות הדתית והוא איבד הרבה מאד מהלגיטימציה שלו אצל הקבוצות שהכי מזדהות איתו, זה הקבוצות שקראתי להן ההגמונים הליברלים לשעבר, החילונים המשכילים המערביים. אין לי זמן לנתח למה קרה אובדן הלגיטימציה הכפול הזה אבל מה שאני רוצה לומר שלא רק במערכת הפוליטית יש לנו משבר.

יש לנו משבר לא פחות חמור כרגע עם בית המשפט העליון שהוא מוסד מדינה חשוב מאין כמותו. כדאי שנפתח חשיבה חדשה לגמרי לגבי איך הוא צריך לפעול ב- 30 השנים הבאות.

********

יש לחסל את הקרן החדשה בישראל באמצעות הקמת ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת כל מעשיה ואירגוניה אבל מי יכול? תהיה עתירה לבג"צ שם יושבים תומכי הקרן הזרה הזו במימון זר ופושע - ובג"צ יוציא צוו ביניים נצחי שלא יאפשר להזיז כלום. זאת המדינה היום. אנחנו בשלטון זר וניחומים כמו עברנו את פרעה לא מנחמים כלל.

בבתי ספרנו לא לומדים כלום על יהדות, על צדקת דרכנו על זכאותנו למדינה.

לומדים שאין לנו זכויות ולכן לא יהיה עוד דור מי שישמור ויילחם על זכותנו זו.

השמאל מפיץ בורות ושינאה ליהדות.

מה יהודי במדינה?

אנחנו אבודים אם לא נצא למהפיכה הצרפתית שלנו וזה ברחובות בדיוק כמו שעשו הצרפתים.


*הינו עורך ראשי של סדרת הספרים משפט חברה ותרבות היוצאת לאור על ידי הפקולטה למשפטים.

*היה מראשוני המבקרים את מהפכת "הכל שפיט" של פרופ' אהרן ברק, ואת תפיסת בית המשפט כמין כנסייה של מאמינים חילונים.

https://rotter.net/forum/gil/27789....

https://rotter.net/forum/gil/20101....

******

''אהרן ברק שודד-ים'' ו''החוק בשבילו הוא רק טיוטה''

פרופ' ריצ'רד פוזנר מחשובי המשפטנים בעולם אומר במאמר שפרסם בכתב העת היוקרתי האמריקאי 'ניו רפבליק' את מה שכולנו פחדנו להגיד: ''אהרן ברק שבר את השיא העולמי ביהירות שיפוטית'' ו''החוק בשבילו הוא רק טיוטה'' .

אילו היה גורם ישראל כלשהו המזוהה עם הצבור הדתי או הלאומי מכנה את הנשיא בדימוס של ביהמ''ש העליון, בתואר המבזה והמשפיל שודד ים משפטי, בוודאי היתה קמה עליו התקשורת ושאר יפי הנפש מהשמאל כדי להסות אותו, למחות על הפגיעה בכבודו של בית המשפט.

אולם מתברר שככל שעם ישראל מתרחק משתלטנותו ועריצותו של ברק, הולך ומתברר כי הוא פעל על פי מוסר חלול של הפיראטים, שדדו, גנבו, חמסו וגזלו ,והכל מפני שהאנושות התעצלה להלחם בהם.

ומשהחליטה לעשות זאת עלה בידיה לחסל את התופעה.

האם ברק הוא פיראט (שודד ים) ששדד, גנב, חמס וגזל מדינה שלמה?

פעם לא היינו מעזים להעלות על דל שפתנו אמירה שכזו.

אבל מסתבר שזה מה שחושבים עליו לא רק נתינים ישראלים נבערים מתבונה ודעת, בלתי נאורים בעליל, אלא בהחלט בכירי ונאורי המשפט העולמי.

קחו למשל אישיות משפטית בינלאומית בכירה כמו פרופ' ריצ'רד פוזנר, כיום שופט בית משפט הפדרלי לערעורים בארה''ב, מחשובי המשפטנים בעולם, שפרסם בימים אלה באחד מכתבי העת היוקרתיים בארה''ב, 'ניו ריפבליק', בקורת נוקבת על ספרו של ברק שהופיע במהדורה אמריקאית: ''שופט בחברה דמוקרטית'' והזהיר את מערכת המשפט האמריקאית שלא להיגרר למודל של ברק.

פוזנר קבע במאמרו כי ''ברק שבר את השיא העולמי ביהירות שיפוטית'' ומי ש''החוק בשבילו הוא רק טיוטה''.

שמעתם?

האיש שהפר את החוק יום יום ויותר מכל אחד אחר, הוא, לדעת פרופ' פוזנר, לא אחר מ... אהרן ברק.

האיש שכולם רוממו וקילסו את ''חכמתו המשפטית''.

המלך, כמו בסיפור העם הידוע, הוא ערום.

אבל אף אחד בישראל הנאורה עדיין לא העז לומר זאת (פרט ל'נייטיבס', הילידים, ה"בלתי נאורים" ), עד שבא פרופ' פוזנר והסיר את המסווה מעל פרצופו של ברק.

במאמר הבקורתי החריף של פוזנר מזהיר המשפטן האמריקאי שאינו חשוד בהשתייכות לחוגים הדתיים ו/או הלאומיים בישראל: ''ספרו של ברק מוכיח ששופטים אמריקאים צריכים להיות זהירים ביותר בצטטם מתוך פסקי דין של שופטים זרים.

כשנאמר על ברק שהוא 'שובר את השיא העולמי בהיבריס (יהירות, גאוה יצירה, בטחון עצמי מופרז) שיפוטי', זה היה קרוב מאד לאמת.

ברק יצר יש מאין, עוצמה שיפוטית שעליה לא חלמו אפילו שופטי העליון האגרסיביים ביותר שלנו''.

פוזנר, בן 68, אחד המשפטנים החשובים הפועלים בתחום המשפט והכלכלה, שמאחוריו עשרות ספרים בתחום תורת המשפט, שימש פרופסור בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת שיקגו והוא עדיין משמש בה כמרצה, לצד תפקידו כשופט.

בביקורתו כותב עוד פוזנר: ''לישראל אין חוקה. רק חוקי יסוד שחוקקה הכנסת ואותם הגדיר ברק כחוקה וקבע כי הכנסת אינה יכולה לבטלם.

מדובר ברעיון מדהים: תארו לכם שהקונגרס האמריקאי יחוקק חוק המתיר לכל אזרח להחביא בכליו כלי נשק ובית המשפט העליון שלנו יחליט שלעולם אי אפשר יהיה לבטלו, כאשר החוק המדובר נחקק בתמיכת רבע בלבד מחברי הקונגרס.

שהרי בישראל חוק יסוד כבוד האדם וחירותו נחקק בתמיכת 32 ח''כים בלבד''.

עוד כותב פוזנר: ''ברק איננו מנסה להגן על גישתו השיפוטית באמצעים משפטיים מסורתיים. הוא לוקח כמובן מאליו שלשופטים יש סמכות טבועה לגבור על חוקים.

גישה כזאת יכולה להיות מתוארת כתופסת שלטון בכוח.

מערכת משפט הרואה עצמה חופשיה לגבור על החלטות של גורמים הנבחרים באופן דמוקרטי, מטשטשת את הדמוקרטיה.

בעבור ברק, המונח 'פרשנות' מרוחק מחיפוש המשמעות, אשר לה כיוונו מחברי דבר החקיקה.

בית המשפט הוא שיוצר את דבר החקיקה בישראל, תוך שהוא, ביהמ''ש, הופך את החוקים עצמם לטיוטה ראשונה שהוא, בית המשפט, חפשי לשכתבה''.

המשפטן האמריקאי טוען כי ברק ''פשוט הגדיר מחדש את הדמוקרטיה''

ומוסיף: ''ברק גם קבע כלל שאין לו אח ורע בחוק האמריקאי, שלא המחוקק אלא רק שופטים אחרים יכולים להעביר שופט מתפקידו;

ושכל החלטת ממשלה הנחשבת 'בלתי סבירה' היא גם מטבעה בלתי חוקית; שביהמ''ש יכול לאסור על הממשלה למנות אדם לתפקיד כלשהו, אם עבר על החוק וגם אם קבל חנינה, או אם קיים חשד שעבר עבירה אתית;

והוא גם יכול להורות על פיטורי שר בממשלה אם הוגש נגדו כתב אישום;

ובשם 'כבוד האדם' יכול ביהמ''ש לפעול להפחתת העוני ולמען מחוסרי הדיור;

ושביהמ''ש יכול להחליט אם לשחרר טרוריסטים במסגרת הסדר פוליטי;

ושבכוחו לבטל פקודות צבאיות ולהורות לממשלה להזיז את גדר ההפרדה שאמורה למנוע מטרוריסטים מתאבדים לחדור לשטחי ישראל...

רק בישראל מעניקים השופטים לעצמם את הסמכות הזו, לבקורת שיפוטית מופשטת, מכוח עצמם, בלא הסמכה חוקתית או חקיקתית מפורשת, מפי הרשות המחוקקת.

זה מזכיר את נפוליאון שלקח את כתר המלכות מידיו של האפיפיור והניח אותו על ראשו בעצמו''.

לא רק את הדמוקרטיה הגדיר ברק מחדש.

גם את המונח המשפטי פרשנות.

הוא מרשה לעצמו, אומר פוזנר, ללכת לפרשנות מרחיקת לכת, הרבה מעבר לזו שאליה התכון המחוקק, בטענה ש''תפקיד המחוקק הוא לגשר על הפער בין הדין לחברה ותפקיד השופט בפרשנותו הוא לוודא שהחוק אכן מגשר בין הדין לבין החברה''.

מוסיף פוזנר: ''זה מוזר מאד. האם הוא רק מתווך בין הדין לבין החברה? נראה שברק מתכוון לכך, שכל חוק צריך לקבל פרשנות התואמת את רוח הערכים של מערכת המשפט.

במילים אחרות: מדובר במערכת אידיאית של השופט, שהרי במערכת המשפט אין מציאות של מיקשה אחת ומערכת ערכים משותפת ורוח אחידה''.

העובדה שברק פשוט דרס את הדמוקרטיה ואת החלטות המחוקקים בישראל במרוצת שנות כהונתו באה לידי ביטוי על פי פוזנר גם בטענתו ששופט צריך לתת דעתו ל'תכלית האובייקטיבית... לממש את הערכים הבסיסיים של הדמוקרטיה'.

אמירה זו נותנת פתח רחב ביותר לשיקול הדעת של השופט, באופן שהוא אנטי תיזה למונח אובייקטיבי...

ביהמ''ש הוא אם כן זה שמחוקק את החוקים בישראל, כשהוא משתמש בחוקים עצמם כדפי טיוטא ראשונית שאותם הוא חופשי לשכתב כרצונו''.

בלשון פחות נקיה מהתבטאויותיו של פוזנר, נאמר במאמר שלו שברק פשוט ציפצף על החוק הכתוב ולש אותו כרצונו, באורח אנטי דמוקרטי מובהק, אולי דיקטטורי.

יכולים נבחרי העם לחוקק מה שיחוקקו, אבל ברק יהפוך את חקיקתם על פיה ויחליט על דעת עצמו, כאילו היה נפוליון מס' 2, בשביל אזרחי ישראל ומחוקקיה, מה באמת טוב להם.

פוזנר טוען גם שספרו של ברק רצוף שגיאות, כמו למשל עיוות שמו של פרופ' פוזנר, שאותו הוא מכנה בספרו פרופ' רוברט פוזנר.

http://www.shofar.net/site/ARDetile...



ליה 15.10.1711:28
12. כך הפך המיליארדר היהודי ג'ורג' סורוס לאויב העולם. בישראל תרם סורוס לקרן החדשה! בתגובה להודעה מספר 0
רוסיה גירשה עמותות שלו, בהונגריה ובמקדוניה הוא מוצג כנבל, בספרד הוא מואשם במרד הקטלוני, ובארץ הוא מקושר עם "הקרן להשמדת ישראל" ונחשב לסדין האדום של הימין

בזמן כתיבת שורות אלה, 8 מיליון מכתבים עושים את דרכם לבתיהם של אזרחי הונגריה. כשיפתחו אותם, יגלו סדרת שאלות שהכינה ממשלת הימין השולטת במדינה, בראשות ויקטור אורבן. כל השאלות מוקדשות ל"תוכנית סורוס", מונח שבו משתמשת הממשלה כדי לתאר קנוניה בינלאומית, שנועדה להציף את הונגריה בפליטים מוסלמים. השאלות ואופן ניסוחן הופכים את המסמך למעין כתב אישום של ממשלת הונגריה נגד ג'ורג' סורוס, המיליארדר היהודי בן ה-87 שעל שמו קרויה התוכנית, הכוללת את הריסת התרבות ההונגרית, שינוי מערכת המשפט וכפייה על המדינה לקבל מהגרים.

שליחת המכתבים, שמוגדרת באופן רשמי על-ידי הממשלה כחלק מ"התייעצות לאומית", היא שיאו של קמפיין שיטתי המתמקד באופן אישי בסורוס. איש העסקים, ששרד כנער את השואה, עבר לניו-יורק ועשה את הונו במסחר במט"ח ולאחר מכן בהשקעות ברחבי העולם, הפך בעשורים האחרונים לתורם מספר אחת למאות ארגונים ליברליים הממוקמים לרוב בשמאל הפוליטי, וחלק ניכר מתרומותיו הוקדש למקום שממנו הגיע - המדינות הקומוניסטיות לשעבר במזרח אירופה ובמרכזה.

עם עליית מפלגות ימין פופוליסטיות לשלטון במדינות אלו בשנים האחרונות, ועל רקע משבר הפליטים ב-2015 ותמיכתו של סורוס בהכנסתם למדינות האיחוד, הועלה המיליארדר היהודי למעמד שימושי של "אויב המדינה" ברבות מהן.

בפולין קרא הנשיא להגביל את פעילות הארגונים שלהם הוא תורם, במקדוניה נערכו הפגנות המוניות נגדו וברומניה אמר ראש מפלגת השלטון כי סורוס "מממן רוע" במדינה.

דמותו של סורוס צצה בהופעת אורח גם בקמפיין הבחירות באוסטריה (שם נבדקת מעורבותו של היועץ האסטרטגי הישראלי טל זילברשטיין, ועל כך בהמשך), והיא משמשת יעד לתיאוריות קונספירציה כבר שנים רבות בימין האמריקאי, וגם בישראל - בין השאר על ידי יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, ששיתף קריקטורה בעלת ניחוח אנטישמי, שבה נראה סורוס כמי שמפעיל אנשים כמו אלדד יניב, מני נפתלי, אהוד ברק ויצורים מהחלל החיצון.

אבל נראה כי הונגריה, המדינה שבה נולד סורוס, מובילה את המגמה.

עלותה של ה"התייעצות הלאומית" שיזמו אורבן ופוליטיקאים עמיתים ממפלגת "פידס" (Fidesz) עומדת על לפחות 3 מיליון אירו. היא מצטרפת ל-21 מיליון אירו שהממשלה הוציאה על קמפיין טלוויזיוני ופוסטרים ברחבי המדינה, שבהם הוצג סורוס בקיץ האחרון כנבל המאיים על ההונגרים. "אל תתנו לו לצחוק אחרון", נכתב עליהם.

היא מצטרפת גם להאשמות מפורשות של אורבן ושריו, שלפיהן ארגונים לא-ממשלתיים בתוך הונגריה הם חלק מ"הצבא של סורוס", שחותר תחת השלטון.

בלב ההאשמה, מיוחסת לסורוס השפעה על הנציבות האירופית, שאימצה תוכנית שתחייב חלוקת נטל הפליטים באיחוד לפי מפתח כלכלי ודמוגרפי.

"הם אוכלים מכף ידו", אמר אורבן. התוכנית עדיין לא יושמה, ועתירה של הונגריה נגדה לבית הדין של האיחוד האירופי נדחתה, אבל הממשלה מבטיחה להיאבק בה.

העולם נגד סורוס

"ממשלתו של אורבן צריכה להמציא אויב, בגלל הסגנון הפוליטי שמאפיין אותו", אומר יוזף פיטר מרטין, מנכ"ל הסניף ההונגרי של "Transparency International", ארגון לא ממשלתי העוסק בשקיפות ציבורית ובמאבק בשחיתות. "הם צריכים מישהו שייצג איום להונגריה. האופוזיציה במדינה נחלשה וכבר אי אפשר להאשים אותה בשום דבר, העיתונות העצמאית גם היא מדולדלת. האיחוד האירופי הוא יעד להתקפות, אבל צריך לזכור שבסופו של יום, הונגריה מקבלת כסף ממנו. לכן פידס מתמקדים בסורוס ומייחסים לו את ההשפעה על האיחוד האירופי. העובדה שהוא נולד בהונגריה מסייעת לצייר אותו כבוגד. ייתכן שמחר הם יאשימו מישהו אחר".

מרטין אומר כי מעולם לא פגש את סורוס, אבל הארגון שבראשו הוא עומד קיבל ממנו תרומה של 45,000 אירו בשנה שעברה, שמהווים כ-7% מהתרומות שקיבל בשנה זו. "בשביל הממשלה הנוכחית, חייב להיות אויב שאפשר להאשים אותו במצב הנוכחי. זו טקטיקה ותיקה, לומר לציבור - אנחנו בעדכם, אבל הנה יש דמות אחת שמטרפדת את ההצלחה שלכם. צריך לזכור שהבחירות הבאות יתקיימו עוד חצי שנה. זהו ניסיון לצבור תמיכה לפני כן".

הקמפיין בהונגריה מצטרף למאמצים קודמים להגביל את כוחו של סורוס בהונגריה.

חוק עמותות שעבר במדינה, הדומה מאוד לחוק העמותות הישראלי, מקשה מאוד על ארגונים לא ממשלתיים לקבל כסף כתרומה למימון הפעילות.

בנוסף, האוניברסיטה שהקים סורוס בבודפשט, "אוניברסיטת מרכז אירופה", נאלצה להתאים עצמה כדי להמשיך ולפעול, לאחר שהממשלה העבירה חוק שהקשה עליה. "מדובר בסוכנים זרים הממומנים על-ידי כסף זר", אמר דובר הממשלה, ד"ר זולטאן קובאץ'.

סורוס נולד ב-1930 בבודפשט למשפחה יהודית. אביו היה עורך דין, שחייו עוצבו על-ידי תלאות מלחמת העולם הראשונה והמהפכה הבולשביקית. ב-1944, כשהנאצים נכנסו להונגריה ויותר מחצי מיליון מיהודי המדינה נשלחו לאושוויץ ולמחנות ריכוז אחרים, אביו הצליח להבטיח את שלומה של המשפחה על-ידי ניירות מזויפים, תשלומי שוחד ומעבר בין מקומות מחבוא. האב גם סייע ליהודים אחרים לשרוד, לפעמים עבור תשלום. סורוס עצמו, שהיה נער בן 14, התחזה לבנו של פקיד הונגרי בכיר. בתמורה, אשתו היהודייה של הפקיד זכתה בניירות מזויפים.

סורוס אמר בראיונות בעבר כי אביו היווה השפעה מרכזית על חייו. מעבר לעובדה כי האב סחר במטבעות חוץ במהלך המלחמה ואחריה, הוא היה בעל גישה בלתי מקובלת לכסף בעקבות חוויותיו הקשות בשבי הרוסי. "הוא לא רצה כבוד או כסף, ועבד רק מספיק כדי לפרנס את המשפחה", אמר על אביו בנאום באותה אוניברסיטה מרכז אירופית, שבו הציג את הביוגרפיה האישית שלו. הוא סיפר כי פעם נשלח ללוות כסף מלקוח של אביו לפני חופשת סקי, והאב רטן במשך חודשים לאחר מכן שהוא צריך לעבוד כדי להחזיר את הכסף: "לא היינו המשפחה הבורגנית הטיפוסית, והיינו גאים בכך".

גם סורוס עצמו לא הפך למיליארדר הטיפוסי. הוא הגיע לבד לאנגליה בגיל 17 בעזרת קשריו של אביו, אחרי שהונגריה הפכה לקומוניסטית. הוא למד כלכלה ב-LSE (לונדון סקול אוף אקונומיקס), אבל אמר כי התעניין בעיקר בפילוסופיה, ובמיוחד בהגותו של הפילוסוף היהודי-אוסטרי קרל פופר, מחבר הספר "החברה הפתוחה ואויביה" (על שמו נקראת רשת הארגונים הלא-ממשלתיים של סורוס, "קרנות החברה הפתוחה").

אחרי לימודיו עבר סורוס לניו-יורק ופתח שם חברת ברוקרים קטנה שהתמחתה בהשקעה בניירות ערך באירופה שאחרי המלחמה. את הפריצה שלו לתודעה הבינלאומית הוא חייב להימור המוצלח שלו על פיחות בערכו של הפאונד הבריטי בספטמבר 1992, שהניב לו רווח של כמיליארד דולר ביום אחד. מאז המשיך לצבור הון, ולחלק אותו, בסדרה של הימורי מט"ח מוצלחים לצד השקעות ברחבי העולם בראש קרן מצליחה ואקסקלוסיבית.

סורוס מגדיר את עצמו כמעין נדבן פוליטי ("Policy Oriented Philanthropist").

לפי הערכות, "קרנות החברה הפתוחה" שהוא מממן תרמו בעשורים האחרונים כ-13 מיליארד אירו לארגונים ולפרויקטים שונים ברחבי העולם.

ברמה הגלובלית, הוא תורם מרכזי של ארגונים כמו Human rights Watch ו-Transparency International;

בארה"ב הוא תרם בעבר למועמדים דמוקרטים ולשדולה היהודית ג'יי-סטריט המתחרה עם אייפאק בעלת האוריינטציה הימנית.

בישראל תרם סורוס לקרן החדשה, למרכז עדאללה, ארגון אעלאם, בצלם, שוברים שתיקה ועוד.

גם אחרי התרומות, הונו מוערך כיום ב-25 מיליארד יורו, לפי המגזין "פורבס", והוא אחד מ-30 האנשים העשירים בעולם.

הסנטימנט נגד סורוס, כך נראה, התפשט במהירות בשנתיים האחרונות, והוא הפך מנושא לתיאוריות קונספירציה של הימין הרדיקלי בארה"ב למעין ארכי-יריב של פוליטיקאים ימנים באירופה.

מי שנתן את הטון, כמו במקרים אחרים, היה נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, שסילק מהמדינה את כל ארגוני "החברה הפתוחה" של סורוס ואסר על ארגונים לא ממשלתיים במדינה לקבל כספים ממנו באמצעות חקיקה לפני כשנתיים שנים. הוא הגדיר אותם כ"איום ביטחוני".

מאז, לצד ההאשמות בהונגריה, הפך סורוס גם לדמות שנואה במקומות אחרים.

במקדוניה, מדינה שדרכה עברו כמיליון פליטים בנתיב הבלקני בדרך לגרמניה, נרשמו הפגנות ענק במארס השנה על-ידי ארגון שמכנה את עצמו SOS - Stop Operation Soros. הפוליטיקאים במדינה מאשימים אותו, בשל הארגונים הלא ממשלתיים שהוא מממן, באחריות למשבר פוליטי המשתק אותה. שר החוץ של מקדוניה קרא ל"דה-סורוסיזציה" שלה.

בפולין, הפוליטיקאי הבכיר ירוסלב קצ'ינסקי הודיע כי הוא מתכוון לקדם חוקים נגד תרומות מחו"ל לארגונים לא ממשלתיים, כדי להיאבק בהשפעתו של סורוס.

שמו של סורוס צץ גם במערכת הבחירות הנוכחית באוסטריה, שעוסקת בעיקר בפרשת הקמפיין השלילי שיזם היועץ הישראלי טל זילברשטיין למפלגה הסוציאל-דמוקרטית ששכרה את שירותיו. בימים האחרונים התברר כי צוות ישראלי-אוסטרי פרסם בעמודי פייסבוק שהקים "ממים" נגד המועמד היריב מטעם המפלגה השמרנית של אוסטריה, סבסטיאן קורץ. אחד מהם מראה את סורוס לוחש על אוזנו, ובאחרים כתוב כי קורץ יאפשר למאות אלפי פליטים להיכנס לאוסטריה, נאמן ל"חזונו" של המיליארדר היהודי. זילברשטיין, אגב, נעצר בפרשת החשד לשוחד ולהלבנת הון של המיליארדר הישראלי בני שטיינמץ, שטוען כי כל חקירתו היא תוצאה של "קנוניה" שרקם נגדו סורוס בשל עימותים עסקיים.

בגלל האופי הגלובלי של מעורבותו של סורוס והכספים שהוא מפזר, שמו מוזכר כעת בכל מקום.

בשבוע האחרון הוא "נחשף" באתרי ימין אמריקאים כמי ש"עזר לממן" את מחאת שחקני ליגת הפוטבול האמריקאית נגד אפליה (שבמסגרתה הם כורעים על ברך אחת בזמן ההמנון הלאומי), נושא לעימות עם הנשיא דונלד טראמפ.

בעיתונות הספרדית נכתב כי הוא "עומד מאחורי" השאיפה הקטלונית לעצמאות, לאחר שאותרה תרומה של כמה אלפי דולרים לארגון שקידם את בדלנות הקהילה האוטונומית.

חבר קונגרס אמריקאי אף האשים אותו בשבוע שעבר באופן ישיר במימון סודי של המהומות הניאו-נאציות בשרלוטסוויל: "אני חושב שהוא מהונגריה, אני חושב שהוא יהודי, אני חושב שהוא הסגיר יהודים לנאצים".

סורוס עצמו מתמודד עם ההאשמות נגדו בעיקר באמצעות הודעות לעיתונות, והוא עצמו אינו מתראיין.

"אין שום קונספירציה עולמית נגד הונגריה בהובלת ג'ורג' סורוס", אמר הדובר שלו, "אנחנו מצטערים שהממשלה ההונגרית מוציאה 3 מיליון אירו מכספי הציבור כדי לזרוע רגשות פחד ושנאה במטרה לגייס קולות, שישה חודשים לפני הבחירות".

אחרי שיתקבלו המכתבים, על תושבי הונגריה לשקול את תשובותיהם ולשלוח אותן עד סוף בנובמבר. אורבן צפוי להורות לתומכיו לעשות זאת בהמוניהם.

http://www.globes.co.il/news/articl...

תגוביות:

1.יש טענות שאחרי שהוא שרת את הנאצים הוא שרת את שרות הביון הסובייטי כדי להינצל מגולאג.

Simply said this must be explained to the American public because these facts are not possible to be true under any normal circumstances. Soros admits to trade currencies on black market but that was always punishable by death during the Nazi era in any occupied country. Also what is important is the allegation that Soros family collaborated with the Hungarian Nazi regime during the WW2.

That would make the whole family a target of reprisals from the victims of the Nazi regime and the occupying Soviet forces would treat Soros's family very harshly . The only way out of this would be an agreement to co-operate with the GRU Soviet military intelligence or perhaps also with the NKVD espionage.

Young George was able to leave the country, he was able to make it through countless Red Army check points, without a passport that would be valid, without a Soviet approved permit to leave the country, without money and without any outside help.

Soros was not only able to "pass through" these check points but he was able to cross the border to Austria, where the Red Army was also present at the time, and Soros was able to get through the Red Army check points in Austria and "defect" to the West all the way to London, U.K. Un-parallel achievement and because of my personal experiences as a political refugee who had to go through some difficulties escaping the communist oppression, I know what I'm talking about.

http://www.rense.com/general61/thec...

2.הוא מנצל את הדמוקרטיה כדי לכרסם בה ובלאום. אם יש מישהו שיהיה אחראי לאנטישמיות שתתפרץ בעקבות משבר הפליטים, זה האיש הזה - שכמו מגשים את סטריאוטיפ "זקני ציון".

3.ישראל צריכה להכריז שהוא פרסונה נון גרטה ולגרש את אירגוניו. הדמוקרטיה מיצתה עצמה פה. זמן למעשים. אפשר להתחיל מהחרמה פוליטית (של ראשי המפלגות המרכז והשמאל) של הקרן להשמדת ישראל וגרורותיה.

4.חבל שבארץ לא קמים אנשי ציבור שקוראים לחסום את פעילותו. אם החיזבאללה היה תורם כסף לרשימה המשותפת, היו זורמים עם זה?

5.בגלל יהודים כמוהו שונאים אותנו ובנוסף הוא גם דופק אותנו.

6.


7.צריך לכתוב את זה אחרת: כך הפך אויב העולם ג'ורג' סורוס למיליארדר.

8.סופו של מי שמביא את המקל, לחטוף בו מכות.

9.מעניין איך כל החברים שלו שהפגינו בשארלוטסוויל לא מזהים שהוא הדבר שנגדו הם מפגינים.

10.שכחו לציין שבקונגרס האמריקאי הוגשה הצעת חוק להכריז על סורוס ארגון טרור!!!

11.


12.ג'ורג' סורוס, מיליארדר בשירות אויבי ישראל

מסמכים חדשים חושפים את תרומתו של המיליארדר היהודי־אמריקני ג'ורג סורוס למען האינטרס הפלסטיני ולעמותות המקדמות חרם על ישראל. האדם שמאחורי קרנות "החברה הפתוחה" מחזק דווקא את אויביה

ביומיים האחרונים גועשים אתרי החדשות האמריקניים, במיוחד אלו המכוונים לקהילות היהודיות.

מסמכים פנימיים השייכים ל"קרן החברה הפתוחה" של הפילנתרופ היהודי־אמריקני ג׳ורג׳ סורוס – תומך נלהב של הנשיא אובמה ושל המועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון – הודלפו לאתר בשם DC Leaks, ולפי פרסומים לא מאומתים הדבר נעשה בהנחיית הרוסים. זהו אותו אתר שבו פורסמו לפני מספר שבועות הדלפות מסמכים מהוועידה הדמוקרטית הלאומית, שגרמו למבוכה רבה בקרב המפלגה הדמוקרטית לקראת הבחירות.

בין ההדלפות ניתן למצוא מסמכים השופכים אור על השפעתו של סורוס על הסכסוך הערבי־ישראלי:

כיצד הושקע כסף ב"הטלת ספק במעמדה של ישראל כדמוקרטיה" בפני הקהילה הבינלאומית, באמצעות "חיזוק הקשר של ארגוני חברה אזרחית בישראל עם שחקנים בינלאומיים, האיחוד האירופי וארה"ב"; ופירוט על כמה הצלחות ל"אתגור המדיניות הגזענית והאנטי־דמוקרטית של ישראל בזירה הבינלאומית, והשפעה על היחסים הבילטרליים בין האיחוד האירופי לישראל".

דמות שנויה במחלוקת

ג'ורג' סורוס נמנה עם הפילנתרופים הגדולים והוותיקים בעולם, ומוסדות "החברה הפתוחה" שהקים הם בעלי השפעה ברמה גלובלית.

לפי המסמכים שהודלפו, אחד הגופים המרכזיים ברשת זו, 'קרן החברה הפתוחה', תפקד הן כמממן והן כלוביסט, תוך קידום האג׳נדה שלו במגוון נושאים בפרלמנט האירופי ובמסדרונות הממשל האמריקני.

הסכם הגרעין עם איראן, הפצת הנרטיב הפלסטיני ועידוד הגירה בינלאומית הם רק חלק מהנושאים המוזכרים.

אחד המסמכים שהודלפו חושף באופן חלקי את התמיכה הכספית והלוגיסטית לארגונים לא־ממשלתיים המעורבים בסכסוך הערבי־ישראלי.

המסמך מפרט את המימון שניתן לארגונים העוסקים בערביי ישראל, חלקם מעורבים בצורה עקיפה בקמפיינים אנטי־ישראליים כמו ה־BDS וצורות נוספות של דה־לגיטימציה לישראל.

המענקים מנוהלים על ידי "המשרד הערבי האזורי – אזרחים פלסטינים בישראל" היושב בעמאן, שבראשו עומד עמאר אבו־זיאד. בעבר התמחה אבו־זיאד במשרד עורכי דין ברמאללה כחלק מהתוכנית המשפטית של 'קרנות החברה הפתוחה'.

בין היתר מצוין במסמך מענק בסך 400 אלף דולר שניתן בשנים 2015-2014 לארגון עדאלה, לצורך "קידום זכויות המיעוט הפלסטיני בישראל באמצעות לובי וחקיקה"; 150 אלף דולר בשנים 2015-2013 לארגון מדה אל־כרמל, לקידום "הבנה של השפעת החוקים המפלים הישראלים על האזרחים הפלסטינים בישראל ולפעול לשינוי מדיניות"; 110 אלף דולר בשנים 2015-2014 לארגון מוסאוא, לבניית "רשת בינלאומית של תמיכה למיעוט הפלסטיני הערבי בישראל, ולאתגר את הפרות זכויות האדם שהם מתמודדים עמן"; ו־100 אלף דולר בשנת 2015 למכון המחקר 'מולד' כדי "לייצר תמיכה ציבורית ופוליטית נגד ההתנחלויות באמצעות מחקר בנוגע להשלכות הכלכליות שלהן, לגרות שיח פוליטי ולהציג המלצות מדיניות לסיום הכיבוש הישראלי".

בנוסף, על פי דיווחים שהוגשו לרשם העמותות הישראלי, נכון לשנים 2015-2014, הארגונים בצלם, שוברים שתיקה, גישה, עיר עמים, מחסום ווטש, ויש דין קיבלו כסף מגופים של החברה הפתוחה בסכום מצטבר של מיליוני שקלים.

גם הקרן החדשה לישראל מוזכרת במסמך, כמי שקיבלה מענק בסך 837 אלף דולר בשנת 2015 לתמיכה בפרויקט של "תוכנית הרמן שוורץ למשפט וזכויות אדם". מטרת המענק היא "חיזוק יכולות הלובינג המשפטי של צעירים פלסטינים בעלי רקע משפטי על ידי למידת תואר במשפט הומניטרי בארה"ב, יחד עם אפשרויות התמחות בישראל". יש לציין כי ללא קשר לקרן 'החברה הפתוחה', הקרן החדשה מממנת גם את כל הארגונים הישראליים שהוזכרו לעיל.

ג'ורג' סורוס נחשב לאחת הדמויות השנויות ביותר במחלוקת בעולם הפילנתרופיה.

הוא עשה חלק גדול מהונו על ידי ניצול המשבר הכלכלי בבריטניה ב־1992, תמך בהקלת מדיניות המלחמה בסמים של ארה"ב כדי להוריד את אחוזי הפשיעה ובהקלות על כניסת פליטים לאירופה, והטיל על מדיניות ארה"ב וישראל את האחריות הבלעדית לאנטישמיות הגואה.

אגב, אין זה מקרי שרבים מייחסים את ההדלפות על סורוס לרוסים, שכן הקרנות שלו מקדמות אג'נדה ליברלית־פרוגרסיבית במזרח אירופה ורוסיה. בדצמבר 2015 הוציאו שלטונות רוסיה שניים מהגופים של סורוס מחוץ לחוק בטענה כי "הפעילות של 'מכוני החברה הפתוחה' ו'קרן הסיוע של מכון החברה הפתוחה' מייצגת איום על בסיס המערכת החוקתית של הפדרציה הרוסית וביטחון המדינה". הדבר נעשה בתגובה להצהרתו של סורוס כי יש להגביר את תמיכת המערב באוקראינה.

כפי שהוא ביקורתי כלפי משטרים לא דמוקרטיים, בעיקר רוסיה, סורוס ביקורתי גם כלפי דמוקרטיות רבות ובראשן ישראל וארה"ב. הוא אינו מחשיב עצמו ציוני, ופעילות הקרנות שלו ותמיכתן המתמשכת והמשמעותית בגופים אנטי־ישראליים בהחלט מתיישבת עם תפיסת העולם הזו.

מי אתה ג'ורג סורוס?

סיפורו של ג'ורג' סורוס החל ב־1930 בהונגריה, שם נולד למשפחה יהודית. לאחר שמשפחתו שרדה את שלטון הנאצים באמצעות אימוץ זהות לא יהודית, היגר סורוס ללונדון ורכש בה השכלה אקדמית. בשנות החמישים הגיע לארה"ב והחל להתעשר באמצעות מסחר בוול־סטריט. בשנת 1973 הקים בעצמו קרן השקעות שסללה עבורו את הדרך, עשרות שנים אחרי, למעמדו הנוכחי כאחד מעשירי העולם, עם הון עצמי מוערך של 24 מיליארד דולר. בספריו הוא חזה בהצלחה כמה משברים כלכליים.

את הפרויקטים הפילנתרופיים הפוליטיים הראשונים שלו הקים סורוס ב־1979, תחילה כעזרה לסטודנטים שחורים באפריקה וליוצאי ברית המועצות. לאחד מכן ניסה להקים מספר קרנות פילנתרופיות בהונגריה, בפולין ובברית המועצות. בשנת 1984 הקים סורוס רשת קרנות בשם "קרנות החברה הפתוחה". כיום, הקרנות מממנות ותומכות במגוון רב של יוזמות ברחבי העולם כדי "לקדם צדק, חינוך, בריאות הציבור, פיתוח עסקי ותקשורת חופשית".

האידאולוגיה העומדת מאחורי פעילות הקרנות מתבססת על פרשנות לעקרון ה"חברה הפתוחה" של הפילוסוף המדיני קרל פופר, שהיה מורו של סורוס באוניברסיטה. על פי פופר, רק חברה פתוחה עם שוויון זכויות מלא ליחידים תוכל להיות חברה הומניטרית שבה זכויות האדם נשמרות. אף שאימץ את הגישה הזו טען סורוס כי השיטות המודרניות למניפולציה על ההמונים חזקות מכדי להתגבר עליהן בקלות, ולכן יש לעבור מגישה של "פוליטיקת ההמונים" אל השקעה ופילנתרופיה. לדידו, המטרה היא לספק לבני אדם יותר ידע כדי שיוכלו לקבל החלטות נכונות. המאמץ שלו מכוון לשנות את השיח הציבורי באמצעות גירוי מחשבה ביקורתית והשפעה על מקבלי ההחלטות.

בארה"ב קיימות לפחות 14 קרנות הקשורות לג'ורג' סורוס.

הקרן לחברה פתוחה בניו־יורק היא הגוף המממן ומוציא לפועל פרויקטים מקומיים ובינלאומיים, ומתאם בין גופים אחרים של 'החברה הפתוחה' ברחבי העולם. התקציב השנתי המוערך של רשת זו עומד על מיליארד דולר בקירוב. רשת הקרנות מורכבת וסבוכה: יש ארבע קרנות נפרדות באפריקה, 22 קרנות/יוזמות באירופה, ו־15 במזרח התיכון. חלק מכספי הקרנות מושקעים בקרן ההשקעות המקורית של סורוס, קרן קוואנטום.

ואם זה לא מספיק, הנה עוד מספר גופים מרכזיים ברשת הזאת: הקרן לקידום החברה הפתוחה עם תקציב של למעלה מ־2 מיליארד דולר; מרכז מדיניות החברה הפתוחה, ארגון לובי אמריקני שנחשב לסניף של הקרן בוושינגטון; ו"קרנות משפחת סורוס", שגם תקציבן מוערך במאות מיליוני דולרים בשנה.

גוף נוסף הוא 'מכון קרן החברה הפתוחה' בעיר זאג שבשווייץ. ישות זו אינה שקופה, ועד היום תפקידה אינו ברור. הקרן הזו איננה מוזכרת בדו"חות של המשרד הראשי בניו־יורק ולא ניתן להשיג מידע בנוגע להכנסותיה והוצאותיה. עם זאת, בהתבסס על מחקר של NGO Monitor, ניתן לראות את הקשר בין מנהלי המשרד בניו־יורק לבעלי תפקידים בשוויץ, ותכתובות בין הקרן למוטביה בעניין שמירה מוחלטת על סודיות.

הקרן תומכת בפרויקטים ברחבי העולם, ובנוסף מקיימת קשרים עם קרן Tides התומכת בארגונים פרוגרסיביים רבים בארה"ב, כולל בקמפיין "Occupy Wall Street". לאחרונה נקשר שמה של קרן Tides בתמיכה שהועברה למכון מחקר ושנועדה להשפיע על דעת הקהל האמריקנית כדי לקדם את הסכם הגרעין עם איראן, שעליו יפורט בהמשך.

פעילות למען הסכם הגרעין

בנוסף למימון קבוצות פוליטיות בשולי החברה הישראלית, התמיכה הכספית והלוגיסטית של קרנות החברה הפתוחה קשורה באופן נרחב לקמפיינים אנטי־ישראליים בשני ממדים נוספים: פעילות נגד ישראל ברחבי העולם, ומימון לטובת החלשת התמיכה של ארה"ב בישראל באמצעות השפעה על דעת הקהל האמריקנית בנושא הסכסוך הישראלי־פלסטיני והגרעין האיראני.

המסמכים המודלפים החדשים מראים כי בנוסף למענקים ישירים לארגונים המעורבים בסכסוך הישראלי־ערבי, 'המכון לחברה פתוחה' מספק "תמיכת אד־הוק למשימות לובי של המוענקים בארצות הברית ואירופה, בתמיכת קרנות החברה הפתוחה בוושינגטון ובבריסל".

מסמך אחר פותח צוהר לפעילות הלובי של גוף נוסף, "מכון המדיניות האירופי של החברה הפתוחה", ובו מפורטת רשימת שאלות לבכירי האיחוד האירופי בנוגע למדינות רבות. בין היתר מוצגות שאלות לשרת החוץ של האיחוד האירופי בנוגע ליישום מדיניות סימון מוצרים ישראליים המיוצרים ביהודה ושומרון, ובדבר "הצטרפותה של פלסטין" לבית הדין הפלילי הבינלאומי.

קבוצה גדולה של ארגונים הזוכים למענקים מ'קרן החברה הפתוחה' פועלים באיחוד האירופי, במחלקת המדינה האמריקנית ובגופים בינלאומיים.

ארגונים פלסטיניים כגון אל־חק, אל־מזאן והמרכז הפלסטיני לזכויות אדם פעילים בקידום קמפיין הדה־לגיטימציה ומנסים להציג את ישראל כמדינה "גזענית" וכ"מדינת אפרטהייד" ה"מבצעת פשעי מלחמה".

רבים ממוענקים אלו הם ממובילי קמפיין החרם (BDS) ועוסקים בלוחמה משפטית נגד בכירים ישראלים. הפעילות כוללת גם ארגונים ישראליים הפועלים בישראל ומבצעים לובינג בחו"ל כדי להשפיע על מקבלי ההחלטות.

סורוס תורם בהרחבה גם לארגונים לא־ממשלתיים בינלאומיים דוגמת Human Rights Watch ואמנסטי אינטרנשיונל, המתמקדים בישראל באופן מוטה וחסר פרופורציה.

סורוס העניק 100 מיליון דולר לארגון Human Rights Watch לאחר שורה של סקנדלים בארגון, כולל מסע גיוס תרומות בערב הסעודית כדי לקדם קמפיינים אנטי־ישראליים ותמיכה במשפחת קדאפי כ"רפורמטורים של זכויות אדם".

סורוס מתנגד באופן רשמי לשדולה הפרו־ישראלית איפא"ק.

כנראה מסיבה זו, ואף שבתחילה היו הכחשות רבות לכך, נחשף ב־2010 מסמך המתעד מענק מבנו ובתו של סורוס בסך 750 אלף דולר לארגון הלובי השמאל היהודי בארה"ב – ג'יי־סטריט. בהמשך הודה מנכ"ל הארגון, ג'רמי בן־עמי, כי אכן קיבל את הסכום הזה.

קרנות החברה הפתוחה מעניקות כספים רבים לארגונים אנטי־ישראליים העוסקים בהשפעה על דעת הקהל האמריקנית.

בין אלה ניתן למצוא את AMIDEAST, ארגון אנטי־ציוני שהוקם בשנות החמישים על ידי אקדמאים יוצאי ה־CIA ואנשי עסקים הקשורים ל"חברת הנפט הערבית־אמריקנית" (סכום לא ידוע);

המרכז לזכויות חוקתיות, שפועל רבות לקידום קמפיין ה־BDS (בין רבע לחצי מיליון דולר בשנת 2015);

המרכז ללימודי מדיניות, שראש מחלקת המזרח התיכון בו תומך בחרם על ישראל; המרכז האמריקאי לקדמה (שנתמך בעבר, לא ידוע על סכומים עדכניים), ועוד רבים נוספים.

בנושא הסכם הגרעין עם איראן, אחד המסמכים המודלפים מראה כיצד הקרן לחברה פתוחה מוכנה לדחוק הצדה את זכויות האדם של אזרחי איראן כדי לקדם אג'נדה פוליטית: "למרות שהגנה על זכויות אדם באיראן היא בעדיפות חשובה… אין להתנות אותה בעבודה נוספת, כולל תמיכה בהסכם הגרעין עם איראן".

כמו במקרה הערבי־ישראלי, הדרך למטרה זו עוברת במימון ארגונים שישפיעו על דעת הקהל האמריקנית, בהם למשל המועצה האיראנית־אמריקנית הלאומית (NIAC), שדולה פרו־איראנית הפועלת בוושינגטון והשואפת להקנות לגיטימציה למשטר האיראני ולהגן עליו מפני הניסיונות למנוע ממנו טכנולוגיה גרעינית.

המועצה קיבלה מענק מקרנות החברה הפתוחה (סכום לא ידוע), בנוסף למענקים ממספר קרנות אנטי־ישראליות (כולל קרן האחים רוקפלר, התורמת לארגונים הישראליים שוברים שתיקה, זוכרות ומי מרוויח מהכיבוש, ולארגון האמריקני ׳קול יהודי לשלום׳ שמוביל את קמפיין החרם נגד ישראל בקמפוסים בארה"ב).

הקרן לאמריקה חדשה (New America Foundation), הממומנת בין היתר על ידי מחלקת המדינה האמריקנית, גוגל, מיקרוסופט ומשרד החוץ ההולנדי, קיבלה לפי אתר האינטרנט שלה בין רבע מיליון למיליון דולר לשנת 2015 מקרנות החברה הפתוחה.

יוזמת ארה"ב־איראן שלה גורסת כי הסכם הגרעין יפחית את עוצמת הסכסוכים במזרח התיכון. עד לפני שנתיים נוהלה היוזמה על ידי בעל ואשה – פלינט לבנט והילארי מן. האחרונה היא מבקרת חריפה של ישראל, ובין היתר קוראת לדיאלוג עם הג'יהאד האסלאמי וחמאס, טוענת כי ישראל מכתיבה את מדיניות ארה"ב וכי ללובי היהודי יש השפעה שלילית על החברה האמריקנית.

עדיין רב הנסתר

לא ברור אם משפחת סורוס מודעת לתפקידה של קרן החברה הפתוחה בקמפיין הדה־לגיטימציה נגד ישראל.

סורוס אמר בעבר כי "כאשר אני בוחן את רשת הקרנות שלי, איני יכול לבצע הערכה אמיתית של הפעילויות השונות והמגוונות שמתרחשות בהן, כיוון שאיני מודע לכולן". לאור ההיקף הרחב, עוצמת הפעילות וההד הציבורי שלהן, קשה להאמין שאכן כך הדבר. אף על פי כן, השאלה באיזו מידה סורוס, משפחתו ומנהלי 'קרן החברה הפתוחה' מודעים להשפעה המצטברת על ישראל וללוחמה הפוליטית נגדה המבוצעת על ידי הארגונים שבהם הם תומכים – נותרת פתוחה, ודורשת דיון ציבורי, הן בארץ הן בארה"ב ובאירופה.

תעשיית הקרנות של ג'ורג' סורוס מתהדרת בשם "החברה הפתוחה".

ככזו עליה לנהוג בשקיפות מלאה, בניגוד לסודיות המאפיינת אותה.

על מנהליה לוודא שהארגונים הנתמכים על ידם פועלים בהתאמה מלאה עם זכויות האדם ועם ערכים הומניטריים, ולהימנע מלתמוך במשטרים טוטליטריים דוגמת איראן.

המספרים הזמינים ושמות הארגונים המוזכרים במסמכים המודלפים, תואמים בדיוק למספרים הקיימים ברשותנו. עם זאת, חלקן הגדול של מסגרות המימון של סורוס איננו כלול במסמכים המודלפים, כך שמה שנחשף מהווה רק חלק קטן ממערכת הארגונים של קרנות "המכון לחברה פתוחה", שרב בה הנסתר על הגלוי.
_

איתי ראובני הוא חוקר בכיר במכון המחקר NGO Monitor. לדו"ח המלא של NGO Monitor – "הפילנתרופיה של ג'ורג' סורוס והסכסוך הערבי-ישראלי" לחצו כאן.


ציטוט מאת: ליה


ליה 05.01.1812:33
13. לא יעזרו ההכחשות: כך מממנת הקרן החדשה את ההפגנות להפלת נתניהו / מידה בתגובה להודעה מספר 0
בלוף של הקרן לישראל חדשה נחשף: ארגונים הנתמכים על ידי הקרן מקצים משאבים לקידום ופרסום ההפגנות: “מחליפים אופוזיציה לוחמת”

הקרן לישראל חדשה תומכת, מקדמת ובעקיפין גם מממנת את הפגנות השמאל.

ארגונים הנתמכים במאות אלפי שקלים בשנה על ידי הקרן רותמים משאבים אנושיים וכספיים על מנת להרחיב ככל הניתן את מספר האנשים שישתתפו מדי מוצ”ש בהפגנות.

עובדה פשוטה זו, הנסמכת על פרסומים של הקרן וארגוניה ושיתוארו בהמשך, מוכחשת בשבועות האחרונים באופן נמרץ על ידי בכירי הקרן החדשה והתקשורת המרכזית.

לפני כשבועיים למשל, בעקבות האשמותיו של נתניהו כי הקרן עומדת מאחורי ההפגנות ברוטשילד, פרסמה הקרן פוסט הכחשה חריף: “ראש הממשלה יודע שהוא משקר. הוא משקר כשהוא אומר שאנחנו מממנים את ההפגנות ברוטשילד”, טענו בקרן החדשה. בפוסט נוסף דרשו בקרן מנתניהו “להוכיח האשמותיו או להתנצל על דבריו”. בשבוע שעבר התגייסו גם בערוץ עשר לטובת “טיהור” שמה של הקרן, כשהעיתונאי איתי רום כינה את הטענה של ראש הממשלה “תלושה מן האוויר”, וכי היא מהווה חלק מתופעה של הטחת “שקרים על הקרן” מצד הימין. בקרן מיהרו לשתף את ה”אייטם (ה)מדויק” בדף הפייסבוק של הארגון.

בקרן ממשיכים גם השבוע במאמצים להתנער ממעורבותם בהפגנות הפוטש.

לפני יומיים פרסמה הקרן סרטון “סאטירי” שבו נטען כי נתניהו “מעליב את הציבור הישראלי” בהאשמות אלו. הסרטון מתבסס על הפנייה של ראש הממשלה לעם האיראני ותמיכתו במרד האזרחי נגד משטר האייתולות. לאורך כל הסרטון משווים בקרן בין השלטון הרצחני באיראן, שבשנה החולפת הוציא להורג לפחות 508 מאזרחיו, לבין ממשלת ישראל הדמוקרטית.

בסוף הסרטון מצהירים בקרן במפורש כי הם חותרים להפיל את שלטון הימין: “כשהמשטר הזה סוף סוף ייפול, ויום אחד זה יקרה”, מייחלים בקרן, “כל חלקי העם יחזרו להיות חברים טובים”.

שיטת הפעולה של הקרן

המאמץ הכביר של הקרן לשכנע את הציבור כי היא אינה עומדת מאחורי ההפגנות ברוטשילד, כמו גם הטון המזלזל והיהיר כלפי מי שמבקש לאתגר טענה זו מתנגשים חזיתית עם העובדות.

פרסומים ברשתות החברתיות ובאתרים הרשמיים מלמדים כי בניגוד להכחשות הקרן, ארגוניה משמשים שופר והם חלק אינטגרלי מארגון “ההפגנות נגד השחיתות”.

לפני כשלוש שנים, ערב הבחירות האחרונות לכנסת, חשפה נשיאת הקרן טליה ששון את דפוס הפעולה של הארגון. לדברי ששון, הקרן החדשה “היא הגוף הנאבק למען שינוי המדיניות החברתית והדמוקרטית, ולעיתים נדמה שהיא וארגוניה הנתמכים מחליפים בפרקטיקה אופוזיציה לוחמת”. כלומר, ששון הודתה בכך שהגוף בראשו היא עומדת רותם את העמותות הרבות שהוא מממן על מנת להחליף את שלטון הימין בישראל בשלטון שמאל.

איך עושה זאת הקרן?

איך היא הפכה לאופוזיציה פעילה?

התשובה: כסף.

הקרן איננה ארגון ישראלי, אלא ארגון אמריקני מממן ומפעיל. במובן זה הקרן יכולה להכחיש כל פעילות בישראל – הרי לא היא פועלת, אלא הארגונים שהיא מפעילה באמצעות העברת תרומות. כך שההכחשה של המעורבות בהפגנות ריקה מתוכן.

כשמדברים על מעורבותה של הקרן האמריקנית בפעילות בישראל, השאלה היא תמיד אחת: האם ארגוני הקרן, אלו שמקבלים ממנה כספים, פועלים בסוגיה מסויימת – ולא האם הקרן עצמה מעורבת ישירות.

נבהיר את הנקודה: הקרן לא מגינה באופן ישיר על מחבלים או על בני משפחותיהם. היא פשוט מעבירה כספים, במישרין או בעקיפין, ל’מוקד להגנת הפרט’, העושה עבורה את העבודה.

הקרן לא מגינה על טרוריסטים מאום אל פאחם שרצחו שוטרים בהר הבית. היא “רק” תורמת מאות אלפי שקלים בשנה לארגון עדאלה – שמעניק רוח גבית לטרור רצחני. ויש דוגמאות רבות נוספות.

אותו הדפוס נכון גם לגבי ההפגנות ברוטשילד: הקרן אולי לא תורמת כסף באופן ישיר לאלדד יניב או למני נפתלי (בחודשים הקרובים נקבל גם על כך תשובה), אבל השאלה היא האם היא תורמת לארגונים שפועלים במרץ לקידום והצלחת ההפגנות.

תומכי בל”ד משבחים את יועז הנדל

כשבוחנים את העובדות התשובה לשאלה האם הקרן מסייעת להפגנות השמאל היא ברורה: כן.

בוויכוח הזה ראש הממשלה צודק.

הקרן בהחלט מממנת ארגונים פעילים מאוד בהפגנות.

בדף הפייסבוק של אתר השמאל הקיצוני ‘שיחה מקומית’ נכתב למשל: “גם הערב יגיעו המפגינים לרוטשילד, להפגין נגד שחיתות נתניהו, ונגד גרירת הרגליים של היועץ המשפטי לממשלה. תקראו על האנרגיות, ובואו”. יש כאן קריאה ברורה לפעולה. לא רק הזדהות אידיאולוגית, אלא כניסה לזירה ומעורבות בארגון ההפגנה.

בשנים 2016-2011 תרמה הקרן החדשה קרוב ל-930 אלף שקל לעמותה המפעילה את ‘שיחה מקומית’. לאחרונה העניקו מנכ”ל הקרן מיקי גיצין ואישים נוספים פרס ל’שיחה מקומית’, המעניק במה לכותבים קיצוניים במיוחד.

אגב, שלא במפתיע שיבחו לאחרונה ב’שיחה מקומית’ את “הפגנת הימין” שארגן יועז הנדל “נגד השחיתות” בירושלים.

נגד “השחיתות”, בעד עהאד תמימי

ארגון שמאל קיצוני נוסף הקורא לציבור הרחב להצטרף להפגנות הוא “זזים”, המתקיים כמעט כולו על כספי הקרן החדשה.

הארגון מתפאר בפני תומכיו על השתתפות פעיליו בהפגנות ברחבי הארץ: “בירושלים, בתל-אביב, בחיפה ובכל רחבי הארץ – פעילות ופעילי זזים צעדו יחד נגד השחיתות ולמען עתיד טוב יותר לכולנו”, נכתב בפוסט של הארגון, אליו צורף סרטון בו מופיעים פעילי התנועה בהפגנות השונות. במוצ”ש לפני שבועיים אף התגאו ב’זזים’ בכך שמפגינים בירושלים נשאו שלטים של הארגון.

ב’זזים’, ארגון שקורא לשחרורה של עהאד תמימי (הפלסטינית שהכתה חיילי צה”ל ושמשפחתה מעורבת בטרור), מבקשים לצבוע את ההפגנות “נגד השחיתות” בגוני שמאל עזים: “אנחנו גאים על האפשרות לצרף למחאה את הקול הייחודי של פעילות ופעילי זזים – נגד השחיתות, נגד הכיבוש ולמען צדק חברתי”. הארגון לא מסתפק בקידום ההפגנות ברוטשילד, אלא פועל להפיל את שלטון הימין גם באמצעות לחץ על פוליטיקאים. לפני כחודשיים יצאו למשל בארגון בקמפיין שמטרתו להפעיל לחץ על כחלון, לפיד וגבאי להפיל את הממשלה.

פעילות זו של ‘זזים’ מצטרפת, כפי שדיווחנו ב’מידה’, ללחץ השיטתי שהארגון מפעיל להגשת כתב אישום נגד נתניהו, בין היתר באמצעות פרסום שלטי חוצות נגד היועמ”ש והשתתפות פעילה בהפגנות ליד ביתו של מנדלבליט בפתח תקווה.

ארגון ‘זזים’ קם ב-2015 ופעל על בסיס תרומה יחידה של הקרן החדשה בסך כ-600 אלף שקל. ב-2016 קיבל הארגון את רוב תקציבו מהקרן בסכום של כ-410 אלף שקל.

קואליציית ארגוני הקרן הנרתמים למען הפגנות הפוטש כוללת גם את ‘אנו – עושים שינוי’. חלק נכבד מהאתר הרשמי של התנועה מוקדש לקידום הפגנות השמאל ברוטשילד ובמוקדים נוספים ברחבי הארץ. “העם נלחם בשחיתות”, נכתב באתר ‘אנו’. בארגון לא מסתפקים בקריאה כללית לצאת ולהפגין, אלא מספקים תשתית ידע ארגונית להרחבת מעגל המשתתפים בהפגנות. באתר הארגון מופיעה למשל “מפת הפגנות” המציגה את מיקומי ההפגנות ברחבי הארץ. בארגון מציעים גם להירשם לאתר התנועה על מנת לקבל עדכונים למייל על ההפגנות השבועיות. שירות דומה ניתן גם לעוקבי דף הפייסבוק של התנועה. ניכר כי הארגון משקיע בהצלחת ההפגנות משאבים רבים, לצד השקעתו בקמפיין למניעת גירוש המסתננים.

בשנת 2016 קיבלה ‘אנו’ מעל ל-105 אלף שקל מהקרן החדשה.

שותפים אידיאולוגיים

גם ארגון ‘מולד’, שהוקם ומומן בנדיבות רבה על-ידי הקרן בעבר, קורא לצאת להפגנות. בשנים 2016-2012 העבירה הקרן קרוב ל-8.5 מיליון שקל למולד. ב-2017 הוחלט על הפסקת שיתוף הפעולה בין הצדדים.

גם התנועה לאיכות השלטון, שעלתה לאחרונה לכותרות בעקבות נאומו המביש של יו”ר התנועה אליעד שרגא במהלך ההפגנה ברוטשילד, נתמכה בעבר בסכומים גבוהים על ידי הקרן.

לרשימה זו יש להוסיף את ‘דרכנו’, שמפמפמת את ההפגנות, כולל באמצעות שליחת הודעות טקסט לאזרחים. ‘דרכנו’ נתמכת על ידי ארגון ‘קול אחד’ המקיים שיתופי פעולה עם הקרן.

‘דרכנו’ היא גלגול ישיר של 15V, ארגון שניסה להפיל את שלטון הימין בבחירות האחרונות, בין היתר בעזרת כספים מממשל אובמה.

לפי אתר ‘קול אחד’ העולמי, הארגון מקיים שותפויות גם עם ארגונים מוסלמים בבריטניה, כמו גם האיחוד האירופי, קרן רוקפלר התומכת בארגוני שמאל ישראלים ו”חברי מפלגת הלייבור למען פלסטין”.

הבלוף נחשף

מעבר למימון ארגונים הפעילים באופן ישיר בהפגנות, הקרן גם משקיעה מאמצים משל עצמה לקידומן. “מצדיעים להתעוררות האזרחית ולעשרות אלפי בני אדם שגדשו את שדרות רוטשילד בתל אביב, ובמקביל בחיפה, פ"ת נהריה וירושלים”, הריעו בקרן ב-2 לדצמבר, והוסיפו: “די לשחיתות, די לניצול הכוח והמעמד לרעה!”

למרות התמיכה הנלהבת, בקרן כאמור מתאמצים לקדם את הנרטיב הבעייתי שלפיו הם וארגוניהם לא מעורבים בשום צורה ב”הפגנות הספונטניות”. ב’זזים’ ביקשו למשל להקדים תרופה למכה בדמות “הבהרה” כי הקרן או מי מארגוניה לא עומד מאחורי ההפגנות: “כמו בהפגנות בפתח תקווה, גם עכשיו ביבי ואנשיו מנסים לפגוע בלגיטימציה של ההפגנות עם השקרים הקבועים שלהם על כך ש’זזים’ והקרן החדשה לישראל עומדים מאחורי ההפגנות”, נכתב בדף הפייסבוק של ‘זזים’. “אז אנחנו כאן כדי להבהיר שוב שאנחנו לא מארגנים את ההפגנות ואין לנו קשר למארגנים”. נוסח דומה הופיע גם בדף הפייסבוק של ‘אנו’.

במילים אחרות, הקרן וארגוניה מבקשים לרקוד על שתי החתונות: גם להשתמש במשאבי הארגונים על מנת לקדם ולדחוף “בכל הכוח” את ההפגנות, וגם להצטייר כגורם לא מעורב, שבסך הכל צופה מהצד במחאה “ספונטנית”, ו”עממית” ה”צומחת מן העם”. אך מדובר בטענה מיתממת המזלזלת באינטליגנציה של תומכי ההפגנות ומתנגדיהם כאחד.

העובדות לא מותירות מקום לספק: ארגוני הקרן השונים מקצים ממשאביהם האנושיים והכספיים על מנת לרתום ציבור רחב ככל הניתן לטובת ההפגנות.

בקרן לישראל חדשה בחרו שלא להגיב לכתבה.

https://mida.org.il/2018/01/04/%D7%...

תגוביות:

1.לא יעזור לנפתלים...ביבי יש רק אחד.

2.במילה אחת: יהודונים.

3.אירגוני הקרן משתתפים, מדרבנים ומפרסמים הפגנות. מממנים שלטים ומפגינים, שהם “פעילים”, כלומר עובדים בשכר של אירגוני הקרן.

4.הקרן להשמדה כפי שמכנה אותה יאיר נתניהו - במימון זר ופושע. להקיא לנוכח הקרן ועצם קיומה בינינו. טפו.

5.זה פשוט נורא...אין מילים. ההגיון לא יכול להכיל מדוע באנשים האלה יש כוונות כה רעות כלפי עמם.

6.זה ברור וגלוי – הקרן לישראל חדשה – היא אויבת של המדינה – וההפגנה היא כדי ללבות מלחמת אזרחים.


ליה 10.01.1810:31
14. אורחים בכנסת: הקרן החדשה לישראל בתגובה להודעה מספר 0
יו"ר ועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי: "אקדם את לימודי השפה הערבית כדי שכולנו נוכל לדבר אחד עם השני".

ועדת החינוך של הכנסת קיימה היום (ג') ישיבת ועדה לקידום חיים משותפים בין יהודים וערבים.

במסגרת הישיבה נפתחה תערוכת הצילומים הנודדת "חום אנושי" ביוזמת הקרן החדשה לישראל ומרכז מוסאוא, שתוצג לראשונה בכנסת. התערוכה מציגה צילומים המתעדים רגעים של סולידריות בין ערבים ליהודים מאירועי השריפות בחיפה 2016.

יו"ר ועדת החינוך, ח"כ יעקב מרגי מסיעת ש"ס אמר בפתח הדיון "יש לנו ויכוחים לא פשוטים עם הקרן החדשה לישראל אבל כשיש אירועים מתונים כמו קידום תרבות הדיון והדיבור אז אנחנו גאים להיות ראשונים. חברה שיודעת להכיל אחד את השני היא חברה יותר חזקה, יותר ערכית, יותר תרבותית. הפחדות לא מובילות לשום מקום. לא משפה ערבית, לא מהאזרח הערבי להפך, זה צריך לעורר סקרנות, רב תרבותית, מרכז, פריפריה דעות אחרות, זה הכוח של החברה הישראלית ואני אקדם את לימודי השפה הערבית כדי שכולנו נוכל לדבר אחד עם השני".

ח"כ מרגי הוסיף "אני אגלה לכם סוד על מי שמהלך עלינו אימים. הדוגמאות השליליות הן אלה שמקבלות ביטוי בתקשורת אבל אנחנו יודעים לחיות ביחד. צריך להוציא את הדיון המיליטנטי כל צד ותראו שיש דו קיום וצריך להעצים אותו. לא צריך להיפגש רק בתור לבנק, למשרד הפנים או לרשתות השיווק. צריך לכבד אחד את השני, צריך להכיר אחד את השני. אנחנו חברה שנותנים לשונות לנהל אותנו ולא צריך לתת לשונות לנהל אותנו. זה לא קלישאות. זה דרך חיים שצריך להאמין. אל תהלכו עלינו אימים. השמיים אף פעם לא נופלים. יש גשמים, קצת רוחות, אבל הכל יציב. מתייגים אותי כחרדי אבל אני לא חרד מכלום".

מיקי גיצין, מנכ"ל הקרן החדשה לישראל אמר "העתיד החברתי בישראל מבוסס על חיים משותפים בין יהודים וערבים. זה הבסיס למדינת ישראל מתוקנת, וצריך לדאוג שכך יהיה בעתיד. לקול קורא שפרסמנו עבור תמיכה ביוזמות שמקדמות חיים משותפים בין יהודים לערבים הגיעו מעל ל-350 בקשות. יוזמות מסוג זה מבטאות את החתירה למען חיים משותפים טובים יותר לכולנו. המאבק הזה הוא לא רק הצודק ביותר הוא גם האופטימי ביותר שמציג את המוכנות של הישראלים לחיות יחד בעתיד משותף טוב יותר".

https://www.inn.co.il/News/News.asp...

תגוביות:

1.מרגי מחזק ומשלים את דרכו הנפתלת של דרעי: לחסל את ש"ס סופית.

2.השתגענו??? מה פתאום נותנים במה בכנסת לאויבים שונאי ישראל ואוהבי אויביו. ירדנו מהפסים. מישהו צריך לקחת את המושכות בידים. אי אפשר להמשיך כך. עם ישראל יתפרק אם לא יהיה שינוי לטובת העם, הדת והמדינה.

3.השפה הערבית מעוררת גועל וחרדה בלב כל יהודי. לעולם לא נלמד אותה. הערבים אינם צריכים להיות איתנו בארצנו הקטנה. יש להם 22 מדינות ושם מקומם עם בני עמם, עימם ידברו בשפה הזאת. יהודים חיו במדינות ערב אלפי שנים וזה לא הקנה להם שום זכויות על הארץ. הם עזבו ובאו לכאן. הכובש הערבי מקומו בארץ ממנה הגיע לכאן. סעודיה היא מקור כל הערבים. הסלידה ההדדית לא תאפשר לעולם חיים משותפים והפחד מפניהם לעולם לא ייעלם. אחד שעובד בבית חולים קם ורוצח את רון קוקיא. איך אפשר לדעת מי הרוצח הבא מהם? מרגי אתה מבחיל והקרן החדשה צריכה להיות מסולקת מארצנו לארה"ב שם ביתה. זו קרן אמריקנית חתרנית להזרמת מיליוני שקלים לכיסים אפלים למטרות השמדה של המדינה היהודית והפיכתה למדינה לא יהודית כהגדרת יאיר נתניהו.

4.הכל רע מאד. נוסף על כל טיפשותו הוא עוד מנציח את הטמטום שלו בתמונה.
מה אתה רוצה?

5.מרגי אתה מנוול. אתה וכל ש"ס ואריה מכלוף דרעי שהביא עלינו את פשע אוסלו. מה לכם וליהדות בכלל או לתורה?

6.ש"ס נתנה ידה לחלוקת ירושלים וגם לפינוי גוש קטיף וכמובן לאוסלו. אלה סמולנים עם כיפות שחורות.

7.מרגי אתה מאוס כמו כל המאוסים בש"ס ובראשם הגנב הגדול דרעי.

8.קודם שיתחילו בלימוד העברית כמו שצריך!

9.הכניסה המנומסת הזו תיהפך לכפייה תוך זמן קצר ותיהרס מערכת החינוך היהודית או מה שנותר ממנה. בשיטת הפרד ומשול מייצרים עוינות וניכור בין יהודים אחים. התוצאה עלולה לעלות לכולנו ביוקר, אם לא נעצור את הקרן להשמדת ישראל. מרגי מובל כשה לשחיטה והוא אפילו לא מבין זאת. איום ונורא. מי שרוצה ילמד ערבית בזמנו החופשי. למדינה הזו חייבת להיות רק שפה רשמית אחת. כך מחילים ריבונות אמיתית.

10.גועל נפש. ש"ס ממשיכה את הקו העקום של דרעי שסובב את מר"ן ועוד עם הקרן לישראל חדשה. מצא מין את מינו. אחר כך מתלונן שפתחו אליאנס בצפון אפריקה. מה שתעשה הקרן לישראל החדשה יגמיד את הנזק שעשתה אליאנס...

11.אם זועבי עדיין מקבלת משכורת ממשלם המיסים הישראלי (שרובו מורכב מיהודים), אז מה אפשר עוד לצפות מהכנסת הזאת?

12.התרגום מאנגלית של 'new israel found' הוא לא הקרן החדשה לישראל אלא הקרן לישראל החדשה. יחי ההבדל הקטן. בושה שנותנים להם לגיטימציה.

13.הם קנו בכסף חלק גדול מנשות ש"ס שהשתתפו בפרוייקטים שונים שקשורים לקרן. הם פועלים מאד בחכמה החברים בקרן. לא טיפשים בכלל. בכנסת צווחים וצועקים ובקרן החדשה נכנסים בדלת האחורית ומשפיעים על צה"ל והמדינה.

14.אולי תכניסו לשכונות החרדיות ערבים בשם הידידות וגם תקבלו אותם למוסדות החינוך שלכם ולמה בעצם שלא נתחתן עימם כפי שרצה חמור אבי שכם?

15.כנראה שלעסקני ש"ס יש מהדורה מיוחדת של התורה, בה מחקו את המצוות לרשת את הארץ ולא לכרות ברית עם תושבי הארץ.

16.בכירי ש"ס משתפים פעולה עם בוגדים שמסייעים ביד אלו הפועלים להשמדת ישראל.

17.האידיוטים השימושיים אינם מתים, הם רק מתחלפים. העבד והאידיוט השימושי יעקב מרגי שוחרר מהשלשלאות זה מכבר, אך הוא איננו יכול להיגמל מהנטיה המולדת לזחול על גחונו לקול צליפת השוט של אדוניו מ"הקרן לישראל חדשה".

18.טליה ששון נשיאת הקרן להשמדת ישראל - לשעבר בכירה במשרד המשפטים,
דוגמה חיה לאיך ששונאי ישראל משולבים בצמרת המדינה. לא צריך BDS.

19.טליה ששון, עוכרת ישראל וההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, ערכה ביוזמת אריאל שרון דו"ח שקרוי: "דו"ח טליה ששון", במסגרתו "הוכיחה" שההתנחלויות אינן חוקיות על פי החוק הבינ"ל ויש לעוקרן, כאשר השופט אדמונד לוי ז"ל קבע ובמפורש שמדובר בלא פחות ולא יותר מגיבוב של שטויות וביטל את הדו"ח שלה לאלתר...ברם על סמך הדו"ח הארסי שלה, כבר נעקרו יישובי חבל קטיף, וצפון השומרון. טליה ששון שימשה כפרקליטה בפרקליטות המדינה, הוגדרה כפרקליטה בינונית ומטה מבחינה מקצועית, מעולם לא הסתירה את היותה אשת שמאל רדיקאלית ושימשה לאבי עקירת הישוב היהודי בחבל עזה אריאל שרון, עלה תאנה "מקצועי" לביצוע הפשע הזה. היצור המוזר הזה, עוד מסתובב לו בחופשיות בכנסת???

20.אני מחכה בהתרגשות לאלפי ערבים שרצים להשתתף בפרוייקטים האלה וגם מוכנים "להכיל את השני"...

21.ישראל מלאה כסף זר הזורם לכיסי האליטות. מיליארדים מסעודיה נמצאים פה לשחד את הבכירים. גם מקטר, מדובאי ומארגוני ביון זרים. הכל הושחת. גם הזרמת הכספים ל"תורתם אומנותם" משמנת את ההשחתה הנוראה הזו. צריך מאמין אחר שמפרנס את עצמו ולא סקטוריאלי. הרבה קשור למילה נוראה אנוכית זאת. הסקטוריאליות החרדית, מביאה סקטוריאליות שמאלנית שמביאה סקטוריאלי כמו כחלון ומולידה עוד ועוד ועוד על חשבון ההמון הרגיל שהולך לצבא ולעבודה. רק ביטול הסקטוריאליות הזו תביא ארוכה ומרפא לרעות החולות במדינה. זה דורש התחדשות מכולם. יצירת אמונה אחרת לגמרי, העלאת עשרות אמצעי שידור ותקשורת לאומיים, עם מסרים לאומיים, עבריים, אידיאליסטיים. עשרות שנים מוכרים את המדינה לסקטוריאליות. כולם אנוכיים. כל אחד דואג לעצמו בגטו שלו ובנישה שלו. ככה הרסו את העם מכל הבחינות. מה יהיה?

22.מקומם בכלא לא בכנסת.

23.הקרן החדשה שמממנת את שונאי העם היהודי היא סרטן ממאיר בגוף העם היהודי.

24.בושה וחרפה. הקרן לישראל החדשה - האויב מבית - בכנסת. לחברי הכנסת של ש"ס אין בושה.

25.מרגי מבין שהוא עשוי למצוא את עצמו מחוץ לכנסת הבאה והדרך להישאר עוברת דרך הקרן החדשה. זה לא מפתיע שאיש כמו מרגי, שבאמת אין לו שום חזון, ירכב על עגלת הנצרות ושונאי ישראל למען מטרה חשובה אחרת לדעתו. בש"ס אין דין ואין דיין.

26.ערבית שפה טמאה.

27.ש"ס אסון. אכן רבני ש"ס בעד מסירת לב ארץ התנ"ך לג׳יהאד הנאצי הערבי הסוני הרצחני, כמו מרגי המפחיד.

28.מרגי הצבוע. להשתתף בטקסים בכנסיות של נוצרים ורפורמים, זה ח"ו!
אבל לתת במה ושת"פ בכנסת - זה כן. אלה מגדולי האויבים מבית...תזכרו את זה לקראת הבחירות.

29.מרגי מטורף. מיליארד ש"ח בשנה וכנראה יותר, מבזבזת ישראל על לימודי ערבית. כסף לפח. הילדים לא יודעים את האותיות אפילו אחרי 4 שנים וממילא אין שום צורך ללמוד ערבית. שום צורך, פרט למי שרוצה ללמוד אותה מסיבות מקצועיות, שזה אלפים בודדים בשנה אולי.

30."אורחים"? הם יותר בעלי הבית ממרגי!

31.הייתי אומר שמאחורי ה"שמלאנית הציונית" עומד בכלל אחמד טיבי. גם הוא מרבה לקרוא לנו "פאשיסטים".

32.הערבים הציתו את השריפות ואחר כך מקיימים איתם כנסים ותערוכות משותפות בנושא השריפות? הלו קרן להשמדה - יש לכם בדיחות מוצלחות יותר?

https://www.inn.co.il/News/News.asp...


lurker 03.04.1820:41
15. נתניהו: ביקשתי להקים ועדת חקירה על פעילות הקרן החדשה לישראל בתגובה להודעה מספר 0
הגורם המרכזי שהפעיל לחץ אירופי על ממשלת רואנדה לסגת מההסכם להוצאת המסתננים מישראל, זוהי הקרן החדשה לישראל.

הקרן החדשה היא ארגון זר שמקבל מימון מממשלות זרות ומגורמים עוינים לישראל, כמו הקרנות של ג׳ורג׳ סורוס. מטרת העל של הקרן היא מחיקת הציביון היהודי של ישראל והפיכתה למדינת כל אזרחיה, לצד מדינת לאום פלסטינית נקייה מיהודים בקווי 67׳ שבירתה ירושלים.

מזה עשרות שנים הקרן מממנת ארגונים אנטי ציונים ופרו פלסטינים, ביניהם כאלה שמוציאים את דיבתם של חיילי צה"ל כמו "שוברים שתיקה" ו"בצלם" וכאלה שנלחמים למען מחבלים פלסטינים כמו ארגון "עדאללה".

אני לא מכיר אף דמוקרטיה מערבית, ובמיוחד ארה"ב, שלאורך זמן הייתה מוכנה לסבול פעילות עוינת הממומנת על ידי מדינות זרות, כפי שקורה כאן בישראל עם הקרן מזה עשרות שנים.

לכן ביקשתי מיו"ר הקואליציה דודי אמסלם להוביל את המהלך להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית על פעילות הקרן החדשה לישראל, שמסכנת את ביטחונה ועתידה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי.

https://www.facebook.com/Netanyahu/...


ליה 20.05.1814:44
16. הקרן החדשה והאיחוד האירופי מנסים לתקוע את העברת השגרירות / מידה בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 20.05.18 בשעה 14:56 בברכה, ליה

ארגון השמאל הקיצוני ‘עיר עמים’, שקיבל מישויות זרות ומהקרן מעל ל-20 מיליון שקלים, עתר לבג”צ נגד המהלך: "ארה”ב צריכה להקים שגרירות גם באל קודס"

האיחוד האירופי והקרן החדשה ממשיכים את ההתערבות בענייניה הפנימיים של ישראל, ואף בענייני החוץ של ארצות הברית, באמצעות ארגוני שמאל ישראלים שמנצלים את מערכת המשפט להגשת עתירות.

עמותת השמאל הקיצוני ‘עיר עמים‘, הנתמכת על ידי האיחוד והקרן, מנסה למנוע את העברת השגרירות האמריקנית לירושלים שהתקבלה בהחלטת הנשיא טראמפ, ועתרה לבג”צ בדרישה להפסיק את עבודות ההכנה לקראת ההעברה.

בשבוע שעבר הוחלט שלא יינתן צו ביניים בעתירה – כלומר העבודות לבניית השגרירות יימשכו כסדרן. המדינה אמורה לתת בהמשך השבוע את תשובתה ודיון יתקיים ב-7 במאי. השופט סולברג, שקיבל את ההחלטה, ציין בהחלטתו שסיכויי העתירה להתקבל נמוכים.

טקס החנוכה של השגרירות החדשה בבירה מיועד ל-15 במאי, כחלק מחגיגות יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל. ב’עיר עמים’ מנסים למנוע את המהלך ולא מתביישים במניעים הפוליטיים המובהקים שלהם:

עו”ד אושרת מימון מהעמותה אמרה לאחרונה כי "‘עיר עמים’ הייתה מברכת על קיומה של שגרירות אמריקנית בירושלים, כל עוד היתה קמה שגרירות במקביל גם בבירת פלסטין באל קודס", והוסיפה כי העברת השגרירות לבירה בעת הנוכחית מהווה "צעד דורסני, כוחני וחד-צדדי".

בארגון גם התנגדו להצהרת הנשיא טראמפ על ירושלים כבירת ישראל בטענה כי "העיר היא ביתם של שני העמים ובירתם העתידית".

לפי נתונים שמספק מכון המחקר NGO מוניטור, בשנים 2017-2012 קיבל ‘עיר עמים’ קרוב ל-13 מיליון שקלים מהאיחוד האירופי, שוודיה, גרמניה, נורבגיה, קנדה, אירלנד ומדינות נוספות. כמחצית מתקציב הארגון מקורו בישויות זרות.

מדובר באותן ישויות המהוות את חוד החנית בגל הגינויים הבינלאומי להחלטת טראמפ להעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים. האיחוד האירופי, שבשש השנים האחרונות העביר ל’עיר עמים’ מעל ל-1.7 מיליון שקלים, נשכב על הגדר כדי למנוע סחף מצד מדינות אירופיות נוספות ללכת בעקבות טראמפ ולהעביר את שגרירויותיהן לבירת ישראל.

גרמניה, שמאז 2012 הזרימה לקופת ‘עיר עמים’ למעלה מ-3.6 מיליון שקלים, הכריזה כי העברת השגרירות "תלבה את הסכסוך" – ובכך העניקה לגיטימציה מראש לרצח ישראלים על ידי ערבים.

המימון המאסיבי של האיחוד האירופי ומדינות אירופה ל’עיר עמים’, בשילוב התנגדותם הנחרצת להעברת שגרירות ארצות הברית לבירה, מסמנים את העתירה כמעבר מהשדה המקובל של גינויים ומחאות הצהרתיות לניסיון אקטיבי לחבל בהחלטה עצמאית שקיבל הממשל האמריקני.

משמעות הדבר היא שמדינות אירופה מנהלות מלחמה דיפלומטית עם ארה”ב באמצעות בית המשפט הישראלי.

הקרן לישראל חדשה, גוף הרשום בארצות הברית, תומכת גם היא בעקיפין בניסיון להכשיל את העברת השגרירות, ובשנים 2016-2008 העבירה כ-6.5 מיליון שקלים ל’עיר עמים’. כלומר, גוף אמריקני מממן ארגונים במדינות זרות הפועלים נגד האינטרסים של ממשלת ארצות הברית.

עתירה צבועה

לאחרונה נקטו ב’עיר עמים’ בשני מהלכים שנועדו להכשיל את המהלך: אנשי העמותה פנו למועצה הארצית לתכנון ובניה נגד מתן פטור מהיתר בנייה לשגרירות, ובמקביל עתרו לבג”צ בדרישה להפסקת העבודות לבניית מבנה השגרירות בשכונת ארנונה. אחת המשיבות בעתירה היא מחלקת המדינה האמריקנית.

בעתירה של ‘עיר עמים’ נגד העברת השגרירות לירושלים נכללים גם 20 תושבי ארנונה המתלוננים כי מבנה השגרירות "יכער, את שכונתם וישנה בה את "משטר הרוחות". עורך הדין ישי שנידור, המייצג את העותרים, עובד באופן צמוד עם ‘עיר עמים’ זה מספר שנים.

ביסוד העתירה עומדת הטענה כי לא קיימת "דחיפות" בהעברת השגרירות ולכן המדינה לא היתה רשאית להפעיל סמכותה בחוק ולזרז את העבודות על מנת להספיק לתאריך היעד לפתיחת השגרירות – בעוד כחודש.

בעוד שנוסח העתירה לבג”צ רווי בטיעונים "סביבתיים" וחף מנגיעות פוליטיות, ב’עיר עמים’ הודו כאמור כי העתירה מהווה אקט פוליטי מובהק. כלומר, בארגון מבינים שבג”צ עשוי לדחות את טענותיהם הפוליטיות, אז הם קישטו את העתירה בטיעונים סביבתיים, נייטרליים כביכול, על מנת לתת לבג”צ תירוץ למלא את מבוקשם. כאמור, לתפיסת ‘עיר עמים’, אם היתה מוקמת שגרירות אמריקנית ב"בירת פלסטין", הרי שה"כיעור" שמבנה השגרירות מסב לשכונה היה הופך לפתע לחסר כל חשיבות.

"תחושת קבס" מחגיגות יום ירושלים

הניסיון של ‘עיר עמים’ לסכל העברת השגרירות האמריקנית לירושלים מתכתב היטב עם חזונו הקיצוני של הארגון המקדם את מסירת חלקה המזרחי של ירושלים לריבונות ערבית. בארגון מדגישים כי הם אינם מעוניינים לקדם דו-קיום בעיר הבירה, אלא דווקא להילחם במה שהם מכנים ניסיונות של ממשלות ישראל "לייהד" את חלקה המזרחי של עיר הבירה ולהוביל "לפירוק וריסוק ירושלים הפלסטינית".

ב’עיר עמים’ מאמצים בחום את התעמולה הפלסטינית לפיה ישראל עושה שימוש בחפירות ארכיאולוגיות כחלק מ"מאבק על השליטה באגן הקדוש", ומכנים התיישבות יהודית במזרח ירושלים "התנחלויות".

בארגון מדגישים כי יפעלו למנוע בנייה ישראלית בשכונות בירושלים הממוקמות "מעבר לקו הירוק", ויתנו "מענה אפקטיבי" לפעולות הממשלה לחיזוק הריבונות בעיר הבירה.

מבחינת ‘עיר עמים’ אפילו גילה ופסגת זאב, שכונות שבהן מתגוררים מעל ל-100 אלף ישראלים ושבהצעות המופקרות ביותר של ממשלות ישראל לפלסטינים לא נשקלה האפשרות לפנותן, אינן חלק אינטגרלי ממדינת ישראל.

בנוסף לכך, בארגון נוהגים לעתור לבג"צ מדי שנה נגד קיום ‘מצעד הדגלים’ ביום איחוד ירושלים. מנכ"לית ‘עיר עמים’, יהודית אופנהיימר, העידה כי חגיגות יום ירושלים מעוררות בה "תחושת קבס" וכי "מחריד" אותה לראות יהודים חוגגים עם דגלי ישראל ברובע המוסלמי.

לדברי מנכ"לית ‘עיר עמים’, יום ירושלים הוא ביטוי ל"התנהלות קיצונית וגזענית", "התנפלות של צד אחד על צד שני" ו"חגיגת ניצחון של קהילה אחת מול אסונה של השנייה בצורה מתריסה ופרובוקטיבית".

אופנהיימר, שמאשימה את ישראל בהפעלת מדיניות של "אפליה עמוקה ונישול עמוק" כלפי ערביי ירושלים, אף פיתחה תיאוריה לפיה תושבי ירושלים, אותם היא מגדירה "מתונים", כלל לא שמחים ביום חגה של עיר הבירה. לתפיסתה, ה"פלישה ההמונית" של חוגגים מחוץ לירושלים מהווה "כיבוש מחדש" של העיר. לפחות היתה לאופנהיימר ההגינות להודות כי "אולי אני מספרת לעצמי סיפור שרוצה לשמוע".

הצדקה לטרור והסתה לפיגועים

בשנה וחצי האחרונות התרחשו לפחות עשרה אירועי טרור בירושלים, בהם נרצחו ארבעה אנשים (שלושה ישראלים ואזרחית בריטית) ועשרות נפצעו. כל התוקפים היו ערבים. למרות הנתונים החד-משמעיים, בתגית ‘אלימות’ המופיעה באתר האינטרנט של ‘עיר עמים’ אין זכר לפיגועים אלו ואירועי רצח נוספים שבוצעו בידי ערבים. מה כן נחשב ל"אלימות"? מצעד הדגלים כמובן.

לפני כשנתיים וחצי, עם פרוץ גל טרור הדקירות שבשלביו הראשונים בוצע בעיקר על ידי ערביי מזרח ירושלים, פרסמו ב’עיר עמים’ נייר עמדה שנועד להציע פתרונות לסיים את "מעגל האלימות". באף חלק במסמך לא הוזכרה המילה "טרור" ובארגון גם נמנעו מלכנות את הדוקרים הערבים בתואר "מחבלים".

פרעות של ערבים בהר הבית והנחת מטעני צינור בכניסה להר מוסברים למשל על ידי הארגון כתוצר של "הסלמה באלימות" דווקא מצד ממשלת ישראל. לפי ‘עיר עמים’, שליחת השוטרים להר הבית, קרי מימוש הריבונות הישראלית בהר, מייצרת "תחושה חריפה אצל הציבור המוסלמי שהממשלה מסייעת לתנועות המקדש להשתלט על מתחם אל אקצא".

כלומר, ב’עיר עמים’ לא רק שמעניקים לגיטימציה לאלימות נגד שוטרים ואזרחים ישראלים, אלא גם הופכים את המציאות על פיה ותוך התעלמות מפיגועים אינספור שהתרחשו בירושלים זמן רב לפני שהשוטרים עלו להגן על הר הבית.

פעילים קיצוניים יותר ב’עיר עמים’ אף מהללים ומשבחים פעילות טרור נגד ישראלים.

כך למשל כותב אביב טטרסקי, חוקר ב’עיר עמים’: "מה אם במקום התקרבות והסכמות נדרשים כאן מאבק כוחני, העצמה של הסכסוך וגביית מחיר"?

טטרסקי קורא לפלסטינים לשוב "אל דרך המאבק", ומכנה פעולות טרור כ-"גביית מחיר מישראל על סרבנותה".

גם על חמאס יש לחוקר ‘עיר עמים’ מילים חמות לומר: "חמאס, שעוצמתו כלל אינה בת השוואה לזו של צה”ל, גרם לישראל לפנות התנחלויות ולסגת מעזה".

האם הדמוקרטיה הישראלית תיחשף בערוותה?

לאחרונה הבהירה ארצות הברית את דעתה הנחרצת על מדינות ידידותיות הפועלות להכשיל מדיניותה.

בדצמבר האחרון, בעקבות הגינוי הנרחב בעצרת הכללית של האו”ם להחלטה האמריקנית להעביר את השגרירות לירושלים, הבהירה שגרירת ארצות הברית באו"ם, ניקי היילי, כי מדובר ב"חוסר כבוד" וכי ארצות הברית "תזכור" את מי שפעלו כנגדה.

למרות זאת, נראה שבאירופה לא חוששים מהאמריקנים.

שרי החוץ של האיחוד האירופי וגרמניה, המזרימים קרוב ל-5.5 מיליון שקלים ל’עיר עמים’, היו יכולים לדרוש מהארגון למשוך את שמו מהעתירה – מהלך שעשוי להוביל כליל לביטולה – אך בינתיים לפחות זה לא קרה.

כעת הכדור מצוי בידי שופטי בג"צ. קבלת העתירה של ‘עיר עמים’ עלולה להיות הרסנית למרקם היחסים של ישראל עם ארצות הברית. המשמעות של הקפאת העבודות ודחיית מועד פתיחת השגרירות ברורה: מבוכה דיפלומטית אדירה לא רק למדינת ישראל, אלא גם לארצות הברית.

יש לקוות כי שופטי העליון יחרגו ממנהגם ולרגל חגיגות שבעים שנות עצמאות יפגינו אחריות ממלכתית. אחרת, הדמוקרטיה הישראלית תיחשף בערוותה וגם העולם כולו ידע מי הם השליטים האמיתיים במדינת ישראל: שופטי בג"צ.

https://mida.org.il/2018/04/22/%D7%...

תגוביות:

1.סיכויי העתירה להתקבל נמוכים (עפ"י השופט סולברג), אך עצם הגשת העתירה מראה כמה רחוק ולאיזה מקום הזוי הגיע בג"צ.

2.בארה”ב פעילות כזו אסורה עפ”י חוק. מותר להביע דעה נגד הממשל וזה ברור אך פעילות במימון ממשלות זרות דורשת אישור – זה נקרא חוק סוכן זר.

3.על הכנסת לחוקק בנוסף גם את החזרת זכות העמידה בפני בג"צ כפי שהיה לפני ההפיכה האגרסיבית של אהרון ברק. בעניין יחסי חוץ ובטחון אין לבית המשפט זכות להתערב והעתירה צריכה להימחק במקום. והיה ובג"צ יחליט לדון בנושא, על ממשלת ישראל להתעלם מבג"צ ולא להופיע לדיון ובוודאי להתעלם מכל החלטה שלו בעניין. באשר למדינות התומכות בעמותות, יש להודיע לאותן ממשלות שיפסיקו התמיכה או שישראל תתערב בעניינים הפנימיים שלהם. החוצפה האירופית אינה יודעת גבולות ולכן יש לתחום אותה.

4.הדמוקרטיה הישראלית מזמן מזמן נחשפה בערוותה וגם העולם כולו יודע מי הם השליטים האמיתיים במדינת ישראל: שופטי בג"צ. מדינות אירופה מנצלות זאת מזמן וגם ארצות הברית של אובמה ניצלה זאת.

כולם יודעים שבישראל לבחירת העם אין משמעות כי זאת כדברי זהבה גלאון "עריצות הרוב". ביטוי זה נועד כדי לא לרמוס קבוצת מיעוט ככזאת, אלא שהשמאל כהרגלו הפך זאת למשהו אחר. לשיטתו הגישה הפוליטית של הרוב אסור לה לצאת לפועל כי זאת לשיטתו עריצות הרוב. כנגד זאת צריכה להתממש הגישה של המיעוט השמאלני כי זו איננה עריצות הרוב.

מדינת ישראל איננה מדינה ריבונית.

5.בג"צ כיום משרת את השמאל, הערבים, העובדים הזרים, המסתננים, המחבלים, ואת כל העולם חוץ מאת יהודי ישראל הימניים, או הדתיים, או החרדים, או המסורתיים, או המזרחיים. הם לא נחשבים בעיניו. אני שמח שבג"צ דוחק לפינה עוד ועוד אוכלוסיות. כך אני יודע שיומו ואידו קרב. שופטי בג"צ יקרים אנא המשיכו כך.

6.יש לבטל את הקשר של התלות ההדדית בין בית המשפט - פרקליטות - משטרה - יועץ משפטי לממשלה - ומבקר המדינה. כל עוד זה לא נעשה, לא יצלח שום צעד לביטול כוח הטרור של בית המשפט אשר ימשיך לרדות בכולם.

7.ומי בהנהלת "עיר עמים"? שמות מוכרים למדי: אלון ליאל ונעמי חזן.

http://www.ir-amim.org.il/he/manage...

מזעזע לגלות שחברי ההנהלה נמצאים בכל מיני צמתי השפעה במדינה ולא רק באקדמיה (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, קרן ירושלים ועוד). בטוח שיש להם כוח לשנות החלטות שלא לרוחם והם אקטיביסטים מאד, זה ברור.

הנה רשימת המתפרנסים מהקרן החדשה לישראל ומארגון שתי"ל וכמה הם שתולים בכל הצמתים:

http://nif.org.il/people/#managemen...

http://nif.org.il/people/#public

http://nif.org.il/people/#employees

https://www.shatil.org.il/node/5

8.מצד אחד שנים של הזנחה במזרח העיר ללא אכיפה ופיקוח ומצד שני קיצבאות המיליארדים מהביטוח הלאומי הכפילו באלפים את האוכלוסיה הערבית בעיר, עד שיש איום ממשי על עיר הבירה של המדינה, בלי להזכיר את סכנת הנפשות לישראלים שיעזו להיכנס לשכונות ערביות, ואת זה שאין שכונה שלא יצאו ממנה מחבלים רוצחים. המדינה חייבת לגבש תוכנית מקיפה ודחופה שתכלול גורמי בטחון ומודיעין - בכל הרמות ולהכין כפרוייקט לאומי תוכנית עידוד הגירה לחו"ל עם תמריצים עצומים.

9.הגיע זמן לשים סוף לקרן החדעשה להשמדת ישראל ולמאות גרורות הסרטן שלה, שעיר עמים היא רק אחת מהן. להלאים את רכוש כל עמותות הזדון הללו ולהעמיד למשפט בעוון בגידה את כל העומדים בראש, עבירה שיש עימה גזר דין מוות בחוק בישראל, או לחילופין הגיע הזמן שעם ישראל ישים לסרטן הזה סוף במו ידיו.

10.יש להקים עוד ארגונים לאומיים שיקראו תיגר על מדינות מערב אירופה ויתחילו להתערב במה שקורה במדינות אלה בכוח, בדיוק כמו הארגונים שהם הקימו בישראל. הכל בעורמה, בצדקנות. לחפש אותם מתחת לאדמה. בישראל צריך לתקוף את הארגונים המזעזעים האלה כמו עיר עמים ממש בשיטות שלהם. להגיש נגדם בג"צים ולעשות להם את המוות, שיהיו עסוקים בהתגוננות ולא בהתקפות נגד המדינה.

https://www.youtube.com/watch?time_...

Nikki Haley at UN General Assembly on America embassy in Jerusalem








ליה 21.05.1810:10
17. מסע פירסום נגד הקרן לישראל חדשה: מעיפים את הקרן החדשה מישראל בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 21.05.18 בשעה 10:16 בברכה, ליה



https://rotter.net/forum/scoops1/46...

תגוביות:

1.סוף סוף שוברים שתיקה ומעיפים את הקרן.

2.


3.הקרן לישראל חדשה מממנת את האגודה לזכויות האזרח שעתרה לבג"צ רק לאחרונה עבור מחבלי החמאס במנהרה שהופצצה. זו רק דוגמא אחת לארגון אחד מרבים ורעים, שפועלים נגד מדינת ישראל וממומנים על ידה.

4.בג''צ הוא המתרס מאחוריו מסתתרים כל עוכרי ישראל ולכן אי אפשר לשנות כלום עד שבג''צ יטופל. הדרך של אם תרצו ועד כאן כן מקדמת אותנו לקראת לחץ על הפוליטיקאים שלנו שאם לא יפעלו יעופו.

זו בדיוק הסיבה שעכשיו הליכוד והימין לחוץ להעביר פיסקת התגברות.

הם פוחדים שאם לא יעבירו בבחירות ישלמו מחיר כבד כי הציבור הרחב רוצה שלטון נבחר ולא שלטון של גנבי השלטון בבג"צ כדברי פרופ' מאוטנר ופרופ' דיסקין.

לעם היהודי נמאס מבג"צ והוא שונא את בג"צ במתכונתו הנוכחית בה השופטים האלה בוחרים את עצמם בעצמם באמצעות ועדת דילים אפלים וועדת שתיים בסגנון ה-ק.ג.ב. שאוספת חומר סודי על אנשים, ממש כמו השטאזי, כדי לקבוע מי ייבחר לשופט.

לציבור נמאס מכך שלכל בעיה ידוע מראש מה יהיה פסק הדין של התערבות בג"צ בעיניינים לא לו. דוחף את האף שלו לכל עניין ששייך רק ואך ורק לממשלות ולכנסת.

מספיק עם הפארסה המסוכנת הזו שמחסלת את המדינה היהודית צעד צעד כל יום עוד.

יש לשנות את המצב ולהשיבו לקדמותו, בו העם מקבל שלטון של מי שנבחר על ידו ולא של בג"צ והקרן להשמדה. בשני האירגונים האלה יושבים בדיוק אותם אנשים עם אותן אג'נדות חיסול.

ויש לבטל את חוק כבוד האדם (הערבי והמסתנן האפריקני) וכבודו (של המחבל הערבי).

חוק מחורר שעבר עם 32 אצבעות מתוך 120 ולפתע הפך אצל האייטולות בגלימות לחוקה שאיש לא התכוון לייצר. הכל רמיה ושקר. בדיוק כמו הפייק ניוז כך גם הפייק חוקה והפייק פסיקה.

עורמה ורמיה.

5.מאז הפרסום של אם תרצו ב- 2009 החל תהליך ה"הכחדה" של שתי"ל שזו זרוע הביצוע של הקרן. אין כיום אדם בישראל שאינו יודע מי האוייב של צה"ל והמדינה הציונית מבפנים. תהליכים לוקחים זמן. גם הטראמפיזם יגיע לשיאי השפעתו רק בעוד 20-10 שנים ויותר.

6.הקרן היא קרן אמריקאית. מדובר ביהודים אמריקאים, ברוב המקרים רפורמים, שתורמים כסף למטרות שמאלניות רדיקליות.

7.להחיל עליהם את חוק ''הסוכן הזר'' האמריקני.

בענין זה עלינו ללמוד לקח מהאמריקנים. הם כבר עברו מצבים מעין אלו, בפרט בעת המלחמה הקרה כאשר רוסיה הסובייטית שלחה אצבעות מרופדות ממון לקירבי הדמוקרטיה האמריקנית באמצעות, אכן ניחשתם, עמותות חוץ פרלמנטריות קומוניסטיות הפועלות (כמה מוכר ובנאלי במקומותינו כיום), במסווה "שלום" ו"זכויות אזרח", כן, זה החל שם. ולכן, כל שעלינו לעשות הוא "להתגלח על זקנם", בלי קומבינות, קריצות ונכלולים ישראלים, בפשטות ליישם את שעובד נכון והיטב מעל שבעים שנים עבור האמריקנים.

המדובר הוא ב"חוק רישום סוכן זר" האמריקני אשר חובה עלינו לגיירו ולהשמישו כאן אצלנו. זהו חוק וותיק אשר נחקק בארה"ב כבר בשנת 1936 ועבר כבר התאמות ועידכונים רבים בעת "המלחמה הקרה", ראוי ללמוד ממנו (ראה אתר החוק בסיפא להלן).

אנו נביא עבור הקורא את עיקרי החוק (בעיברית-באדיבותו של אכפתי אלמוני) וניתן יהיה להתרשם עד כמה מחשבה דמוקרטית מתגוננת כהלכתה הושקעה בחיבור החוק מעבר לים:

1 - רישום ככלל – חובה על סוכן זר, קרי מי שפועל בארה"ב בעבור גוף זר, להירשם במשרד המשפטים.

במסגרת הרישום מחויב הסוכן בגילוי מידע מפורט על מי שפועלים במסגרת הגוף הזר שהוא מייצג, מקורות המימון שלו ואופן השימוש בכספים שקיבל.

את הרישום יש לעשות בתוך עשרה ימים מהיום שבו הפך אותו אדם לסוכן זר, ובטרם החל בפעילותו בעבור הגורם הזר.

2 - עדכון שוטף לפחות אחת לחצי שנה חובה - על הסוכן הזר להעביר למשרד המשפטים עדכון של נתוני הרישום ובו פירוט פעילותו בחצי השנה שקדמה לעדכון. רשאי התובע הכללי (העומד בראש משרד המשפטים) לדרוש קבלת עדכונים במועד מוקדם יותר, אם הוא סבור שיש בכך צורך מסיבות של ביטחון לאומי או אינטרס ציבורי.

3 - חובת הגילוי - על כל חומר שהסוכן הזר מפיץ חייבת להופיע באופן בולט הצהרה שהמידע מופץ בשם הגוף הזר, כוללת ציון שמו של גוף זה. עותק מחומר זה יש להעביר בתוך 48 שעות למשרד המשפטים.

בכל שיחה שהסוכן הזר מקיים עם גורם בממשל (הרחבת רול – כל מגע שהוא, עם כל גורם ממשלתי או שאינו כזה), ובכלל זה בשיחותיו עם חברי הקונגרס, חובה על הסוכן להבהיר לבן-שיחו כי הוא פועל בשם הגוף הזר.

כל סוכן זר שמעיד לפני ועדה של הקונגרס חייב להמציא לוועדה עותק מהצהרת הרישום האחרונה שהעביר למשרד המשפטים.

חובה על הסוכן הזר לשמור רישומים של כל פעילותיו ולאפשר לשר המשפטים לבדוק אותם בכל עת שידרש.

יצוין כי ההגדרות בחוק האמריקני למונחים "גוף זר הן רחבות וכוללות. כך, למשל, הוראת "גוף זר" עשויה להיות ממשלה או מפלגה זרה, אך גם כל אדם שהוא מחוץ לארה"ב. נוסף על כך, המונחים "ממשלה זרה" ו" מפלגה זרה" מוגדרים אף הם הגדרה רחבה – הוראת "ממשלה" עשויה להיות כל שלטון, חוקי או לא חוקי, מוכר או לא מוכר על-ידי ארה"ב, והוראת "מפלגה" עשויה להיות כל ארגון המנסה להגיע לשלטון בטריטוריה זרה.

בהגדרת "סוכן זר" נכללים אלה:

אדם (המלה "אדם" חלה לעניין זה גם על שותפות, התאגדות, ארגון וכל צורת התארגנות של בני- אדם, למעט בעלי אזרחות ותושבות של ארה"ב או תאגידים המאוגדים על- פי חוקי ארה"ב, שמרכז העסקים שלהם (הנהלתם, בדרך כלל, הוא בארה"ב), הפועל בארה"ב כסוכן, כנציג או כעובד של גוף זר, אדם הפועל לפי הוראה, בקשה, הנחיה או שליטה ישירה של גוף זר, או אדם שפעולותיו מפוקחות, מונחות, או נשלטות, באופן ישיר או עקיף, ממומנות או מסובסדות, באופן מלא או חלקי, על- ידי גוף זר המבצע אחת מאלה:, ישירות או באמצעות אדם.

א - פעילות פוליטית למען אינטרס של גוף זר; פעילות שאדם מתכוון להשפיע באמצעותה או מאמין שתשפיע על סוכנות או על פקיד של ממשלת ארה"ב, וכן פעילות כאמור המכוונת להשפיע על הציבור בארה"ב לנקוט עמדה כלשהי בכל הקשור להסדרים של ענייני הפנים או מדיניות החוץ של ארה"ב.

ב - יעוץ ליחסי ציבור, פרסום, שירותי מידע או ייעוץ פוליטי בעבור או בשם אינטרסים בתחום המדיני של גוף זר.

ג - שידול, איסוף או נתינת תרומות, הלוואות, כסף או כל דבר אחר בעל ערך למען אינטרס של גוף זר.

ד - ייצוג אינטרס של גוף זר לפני כל סוכנות או פקיד של ממשלת ארה"ב.

4 - אדם המסכים לפעול למען אינטרס של גוף זר, המתיימר לפעול למענו, המתכוון לפעול למען אינטרס של גוף זר או הרואה את עצמו עושה זאת. לרשימה שלעיל שורה ארוכה של חריגים: לדוגמא, עיתונאים העומדים בקריטריונים מסוימים אינם נחשבים סוכנים זרים אך הנם כפופים למגבלות אחרות עקב מקצועם.

מומלץ לחברי הכנסת להיכנס לאתר החוק האמריקני וללמוד ולשנן היטב את הנאמר שם. רבים יופתעו מהפירוט התחכום וההגנה על הדמוקרטיה, תוך שמירת חופש הביטוי בו זמנית המופיעים בו.

על חברי הכנסת לחדול מלנסות ולהמציא את הגלגל בשטח זה. אין פסול בכך כי נלמד מנסיונם של אחרים.

בנוסף, אימוץ החוק האמריקני ככללו, לא יגרום להכפשת ישראל כמדינה חוסמת דמוקרטיה וחופש ביטוי. כל מי שיתלונן על כך, יש לשלחו לאורים והתומים של הדמוקרטיה העולמית, למשרד המשפטים האמריקני לקבלת הסברים. בניגוד לנו הם מצטיינים בכך.

ככל שנקדים לאמץ את חוק רישום סוכן זר במקומותינו, נועיל לביצורה וחוסנה של מדינת ישראל ונסלק הרבה דם רע הקיים כאן בינינו.

אך יותר מכל, שקיפות כוללת ורחבה בנוסח "חוק רישום סוכן זר" כניזכר לעיל תעמיד בעין הציבורית לחיוב עמותות אשר בכנות תורמות לחיי החברה ותקינותה המוסרית, הלאומית והקיומית ומנגד, תטיל אור מבזה-שלילי על אותן העמותות הפועלות ללא לאות לשם הרס מדינת היהודים בארץ ישראל. הציבור הישראלי אינו טיפש, הוא יבור מיד את התבן מן הבר וישכיל לנהוג בהתאם לאינטרסים הקיומיים שלו.

לאתר "חוק רישום סוכן זר" האמריקני

http://www.fara.gov/

אהרון רול

[email protected]

www.aaronroll.com

http://www.global-report.com/aroll/

http://www.aaronroll.com/democracy/...

http://www.aaronroll.com/Democracy/...

לעיון:

חוק רישום סוכן זר-דמוקרטיה מתגוננת כהלכתה / אהרון רול

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dc...

לעיון האשכול:

אירגונים לא ממשלתיים ונזקם לישראל

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dc...


ליה 30.08.1817:01
18. הקרן החדשה בהדרכה לפעילים לקראת פתיחת שנת הלימודים – כך תפעלו בנושאי הדתה בתגובה להודעה מספר 0
לקראת פתיחת שנת הלימודים, פנתה הקרן לישראל החדשה לפעילים בנושאי דת ומדינה, בהדרכה מפורטת כיצד לפעול בנושאי 'הדתה' במערכת החינוך, מול מנהלי מחלקות החינוך ברשויות המקומיות, ומול ומנהלי בתי הספר.

ההודעה נשלחה לפעילים היום -30.8.18- על ידי רות קליין, המשמשת כרכזת שינוי חברתי בארגון שתיל – הזרוע הביצועית של הקרן לישראל החדשה.

בהודעתה כתבה קליין "ריכזנו עבורכם ערכת מידע עדכנית ומפורטת" שבעזרתה יוכלו הפעילים לגלות מי הן העמותות שמלמדות יהדות בבתי הספר, וכיצד אפשר להוביל בהצלחה שינוי בתוך בתי הספר.



רכזת הקרן החדשה לא מסתפקת במדריך המפורט, ומציעה לפעילים לשכפל "את המכתבים מאתר הפורום ולעשות בהם שימוש במגעיכם עם נושאי תפקידים במערכות החינוך המקומיות", קליין מפנה את הפעילים למכתבים מסוג 'מכתב למנהלי מחלקות חינוך' שאותו ערך הפורום החילוני, ולמכתב נוסף מסוג 'מכתב למנהלי בתי ספר', גם הוא של הפורום החילוני.

בנוסף, מפנה רכזת הקרן החדשה את הפעילים לדף מידע מרוכז, תחת הכותרת: 'כיצד ניתן להתמודד עם פעילות עמותות דתיות במערכת החינוך', ולהזמנת מנחי הפורום להרצאות בכל הארץ ללא תשלום, וממליצה לפעילים לנסות להטמיע את הערכה החילונית להעשרת תוכנית תרבות יהודית - ישראלית בבתי הספר היסודים, שבה יש הצעות פרקטיות לשאלות מכוונות כדוגמת "מה הבעייתיות במשפט התלמודי: עניי עירך קודמים".



מכתבה של רכזת הקרן החדשה לפעילים בנושא ההדתה, נשלח במסגרת פרויקט 'פורום הערים החופשיות' של הקרן לישראל החדשה, מיזם כלל ארצי שאותו מפעילה הקרן החדשה עם המרכז הרפורמי לדת ומדינה והפורום החילוני.



http://www.lavi.org.il/%D7%94%D7%A7...

https://rotter.net/forum/scoops1/49...

תגוביות:

1.כל מה שהקרן הזרה הזו עושה נעשה בחסות בג''צ שמעוניין בחיסול המדינה כיהודית ותומך בכך.

שפטל:

ברק ובייניש שעמדו בראש בג"צ כמעט 2 עשורים, עיצבו אותו במודע ובמובנה כבית משפט פוסט ציוני מובהק שחייב לפעול נגד יהדותה של המדינה. בג"צ חותר תחת הרוב היהודי הציוני במדינת ישראל באמצעות פסיקות הנוגעות לערבים ולמסתננים. כמו כן הוא פועל באופן לא חוקי כשהוא מבטל חוקים של הכנסת, כיוון שאין לו רשות לכך. החוק קובע שכל גוף שלטוני בדמוקרטיה אינו רשאי לעשות שום פעולה שהחוק לא התיר לו אותה במפורש.

2.מדינה בריאה בנפשה עוצרת את בג"צ עכשיו! לא מדבר עדיין על חקירת מניעי השופטים ומעצרם על אינספור סעיפים שונים שהמשותף להם הוא גרימת נזק למדינה. אבל לכל הפחות הגדרה מחודשת של סמכות בית המשפט בחוק בלתי חדיר, והחלפת השופטים באופן מיידי בכאלה שהם פרו ישראלים.

3.מי לא רואה את ההפיכה המתחוללת במדינה???

4.בגלל חנפן בג"צ והשמאל כחלון הממשלה לא יכולה לשנות את החוק ואת בג''צ ואת מעשי החורבן של התאגיד האמריקני הנקרא הקרן לישראל החדשה במימון זר ועויין.

בבחירות הבאות אל תפצלו שוב את קולות הימין. הצביעו לליכוד.

רק אם תתנו לליכוד 50 מנדטים כדי שלא יצטרך רסיסי מפלגות הזויות כמו כחלון ודומיו המתחזים למה שהם לא, ניתן יהיה לתקן את המצב. בליכוד יש מספיק כוחות חזקים ואידיאולוגיים שיפעלו בעוצמה אדירה עם 50 מנדטים. נסו פעם אחת לא לפצל את הקולות. הגיע הזמן לזה.

כחלון מלקק לשמאל ולבג"צ ובמעשיו ועמדותיו והחוקים שלהם, הוא ורועי פולקמן שמאל קיצוני קומוניסטי.

יאיר לפיד הוא שמאל שמטעה את הציבור כאילו הוא לא.

*

יש עתיד אלה אנשי הקרן החדשה! קיראו:

ח''כ קארין אלהרר מ''יש עתיד'' היא בוגרת תוכנית המשפטנים של הקרן החדשה

שי פירון מ''יש עתיד'' טוען שבימין מכפישים אותו בשל הקשר שלו לקרן החדשה לישראל

ח"כ יפעת קריב תוקפת את הסטודנטיות באוני' העברית שמותקפות ע"י ערבים

http://www.youtube.com/watch?v=tCi_...

עדי קול מיש עתיד בהצעת חוק שיתיר למסור ילדים יהודים לאימוץ גם למשפחות לא יהודיות

עליזה לביא מיש עתיד היא מארגון קולך (נתמך הקרן החדשה לישראל)

ח''כ שקד מבקרת את דברי שר הרווחה מאיר כהן מ''יש עתיד'' נגד המתנחלים

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...

עפר שלח מ''יש עתיד'' תיאר את גיבורי השייטת על המרמרה כרוצחים שפלים שידיהם מגואלות בדם

עפר שלח:

מדינות שחפצות להיות בקהילת העמים, וישראל חייבת להיות ביניהן למען שרידותה, אם לא מכל מניע אחר, פשוט לא עושות דברים כאלה. הן לא תוקפות עם חיילים חמושים אוניות שנושאות אזרחים, ואפילו אלה מנסים לשבור את המצור המקודש על עזה. הן לא מבצעות פעולה משטרתית על אזרחים זרים בלב ים, ובוודאי לא מסיימות פעולה כזו עם מספר דו-ספרתי של הרוגים.

דיון בכנסת: אוניברסיטת חיפה מסייעת למחבלים. ח"כית קרין אלהרר מיש עתיד: ''הם אסירים נרדפים''.

יש עתיד: ''המדינה מחויבת לרווחתם של מסתננים לא חוקיים''.

שפטל: לפיד שקרן מכף רגל ועד ראש.

שוב נתפס משקר: ליאור שליין חושף בגב האומה עוד ''סיפור'' מאת יאיר לפיד - צפו:

https://www.10.tv/gavuma/157386

https://rotter.net/forum/gil/20264....

**

כחלון השמאלן ואנשיו:

גבאי: כחלון אמר שהוא מעדיף ממשלה בראשות הרצוג, אך תוצאות הבחירות מנעו זאת

גבאי אמר את הדברים בתשובה לשאלה שהציג לו העיתונאי יואב קרקובסקי באירוע שבתרבות במרכז רוזין בתל אביב.

בסביבתו של כחלון ביקשו שלא להגיב לדבריו.

https://www.haaretz.co.il/news/poli...

רק כחלון אשם ולא אף אדם אחר בכל המתרחש עם בג''צ ועם המסתננים האפריקנים שפלשו לישראל.

כחלון הדו פרצופי טוען שהוא מגן על בג"צ כי בג"צ מגן על החלש.

אולי יראיין אותו אחד מהצבועים בתקשורת, שמאתרגים את מתרפס השמאל הזה וישאל אותו על איזה חלשים מגן בג"צ? על אומללי וחלשי מדינת היהודים או על פושעים חצופים שפלשו לכאן בניגוד לחוק והם אזרחי מדינות אחרות בכלל?

וגם:

1.מדוע הוא מונע סילוק המסתננים האפריקנים הפושעים (רק לפושע אפריקני יכולים להיות 5000 דולר לצורך פלישה למדינה לא לו בניגוד לחוק) מישראל בכך שהוא מונע מהממשלה ומהכנסת לפעול, בלי ששופטי בג"צ שבחרו את עצמם בעצמם באמצעות ועדת הדילים האפלים בראשות שלשה מהשופטים האלה שבחרו את עצמם בעצמם – מלגרשם מישראל ומיד???

2.מדוע הוא גורם למצב שכשר אוצר הוא מממן על חשבון הציבור את עשרות אלפי הפושעים האפריקנים, האלה שיולדים פה בכמות מפחידה עשרות אלפי מסתננים חדשים? אנחנו משלמים את החשבון שהוא על סך מיליארדים. כחלון, זה תקין??? לא ראוי לחסוך את המיליארדים העצומים האלה ולמנוע את הנזק לעתיד למדינה היהודית?

3.כחלון מחפש דיור והרי עשרות אלפי דירות מושכרות לפושעים האפריקנים האלה. האם לא כדאי שהם יוחזרו לארצם שם לא נשקפת להם שום סכנה והדירות תתפנינה עבור אזרחינו ומחירי השכירות ירדו?

4.כחלון מאתרג עצמו באמצעות התרפסות בפני השמאל ובג"צ, שזה אותו דבר בדיוק כדברי פרופ' מאוטנר. האם לא הגיעה העת להשיב את כל הג'ובים לידי יהודים וערבים המתגוררים פה ולא לדאוג לאזרחי מדינות זרות?

כחלון הוא האשם בממשלה הנוכחית שיכלה לשנות ולחוקק מה שדרוש להצלת המדינה היהודית והוא מונע זאת. הוא אשם במצב הנורא שנקלענו אליו שהוא גם מסוכן מאד לעתיד המדינה.

הדבר היחיד שמונע את הצלתה של הדמוקרטיה הישראלית מחרב שופטי העליון הוא משה כחלון / מידה

כך הפך כחלון לשכפ''ץ של העריצים בבג''צ שמחריבים את הדמוקרטיה הישראלית / ארז תדמור

http://mida.org.il/2017/09/30/%d7%9...

בג''ץ בשירות הקרן החדשה: הבעיה: כחלון מסרב / גלעד צוויק / מידה

http://mida.org.il/2017/12/12/%D7%9...

רועי פולקמן יו''ר כולנו בכנסת עבד בעמותת סיכוי של הקרן החדשה

רועי פולקמן יו''ר כולנו עבד בעמותת סיכוי התומכת בהכרה בערבים כמיעוט לאומי בישראל

מיהו רועי פולקמן:

רועי פולקמן עבד בשנים 2008-2012 בעמותת סיכוי של הקרן לישראל חדשה. העמותה פועלת לקידום שיוויון אזרחי והכרה בערבים כמיעוט לאומי במדינת ישראל, כלומר תומכת בחוק -יסוד: המיעוט הערבי כמיעוט לאומי, שהגיש ח"כ זחאלקה ואשר נדחתה בהצבעה בכנסת.

***

בשנת 2015 יצאה עמותת סיכוי לדרך במהלך רחב-היקף שמטרתו לחולל שינוי.

סיכוי מקדמת נוכחות שוויונית במרחב הציבורי לשפה, לתרבות, להיסטוריה, לנרטיב הפלסטיני ולזהות של האזרחים הערבים כמיעוט לאומי, ילידי, פלסטיני. כלומר פועלת למען הכרה בערבים כמיעוט לאומי שיש להעניק לו בצד הזכויות האישיות, גם זכויות קבוצתיות של מיעוט לאומי.

http://www.sikkuy.org.il/%d7%90%d7%...

זילבר את פולקמן מציגים: שלטון הפקידים על הנבחרים / מידה

https://mida.org.il/2018/03/18/%D7%...

כחלון מונע בכוח מהלכים שיאזנו את הכוח חסר הריסונים שחמס בג''צ לעצמו

מי הם שני חברי הכנסת שאזרח אמריקאי זר רוצה להפכם לשתולים שלו בישראל

על רקע המאבק של הארגון האמריקאי NIF בחוק העמותות החדש (מה שמכונה
גם חוק השקיפות), מספר לנו מנכ"ל הארגון הזר, דניאל סוקאץ', שהארגון
שלו גילה לאחרונה ששני חברי כנסת מסיעת "כולנו", עבדו בעבר בעמותות
שבהן תומכת שתי"ל – הקרן לישראל חדשה.

מדובר בחברי הכנסת רחל עזריה ורועי פולקמן.

'אדם גולד' במתקפה על חבר הכנסת פולקמן: שרלטן שבדק הצטרפות למר''צ

הגולש האנונימי 'אדם גולד' במתקפה על חבר הכנסת פולקמן: "שרלטן שעד אתמול עוד בדק הצטרפות למר"צ, נואם בפומפוזיות למה הימין בעצם מוכרח להילחם כדי לשמר בית משפט שמממש אג'נדה שמאלית מובהקת".

בזמן שבמפלגת 'כולנו' משמיעים דברי תוכחה וביקורת נוקבים כלפי החברים מהקואליציה על מתן לגיטימציה ל'חוקים הזויים' העלולים להביא לקץ הדמוקרטיה, מפרסם הגולש האנונימי אדם גולד פוסט בו הוא מעלה טענות על עברו של יושב ראש סיעת 'כולנו' חבר הכנסת רועי פולקמן אותו הוא מציג כ'בוגר הקרן החדשה לישראל'.

****

הצביעו רק למפלגה גדולה. הצביעו לליכוד ובואו נראה סוף סוף שינוי בישראל לטובת העם היהודי ומדינתו היהודית בכל המישורים.

5.אף מדינה ריבונית אינה מרשה פעילות חתרנית זרה בשטחה. ביום שבו הקרן לישראל חדשה תירשם כעמותה בישראל ותקבל רק תרומות של הזויים מקומיים כמו מצנע, אפשר יהיה לדון במה דמוקרטי ומה לא. עד אז החתרנים הזרים צריכים להיות מנועי פעילות במדינה הציונית, הם וכל חבריהם - האיחוד האירופי, סורוס ועוד. זו חתרנות. כסף שמגיע מהאיחוד האירופי, סורוס, ערבים - כסף של האוייב זו אשכרה חתרנות. הקרן זה תאגיד אמריקאי שפועל להשפיע על חיסולה של ישראל כמדינה יהודית.

https://103fm.maariv.co.il/programs...

6.ממליץ מאוד לעשות מחקר על פרויקט שטני מאחורי הקלעים לכיבוש העיריות בבחירות הקרובות

למי מצלצלים הפעמונים? ערב בחירות כ"חלון הזדמנויות"

http://shiftshatil.org.il/%d7%9c%d7...

איך בכל זאת להוציא אנשים להצביע?

http://shiftshatil.org.il/%d7%90%d7...

שנת בחירות ברשויות המוניציפליות, יצאנו לדרך

http://shiftshatil.org.il/%d7%a9%d7...

כלים משפטיים ותקציביים לעבודה שלכם ברשויות

http://shiftshatil.org.il/%d7%9b%d7...

למה קמפיין עידוד ההצבעה שלכם לא עובד על כולם?

http://shiftshatil.org.il/%d7%9c%d7...

אלה רק דוגמאות (ויש עוד) לפרויקט הדגל של הקרן הזרה, בשלב זה לדעתי,
להתחיל את השינוי לקראת הבחירות הבאות, בהשתלטות על מועצות ועיריות
במסווה של הכנסת סיעות של צעירים "רעננים" (שבמקרה יתברר לכולם לאחר
הבחירות שהם אנשי מר"צ ושמאלה ממנה).

לא אתפלא אם מושקע בפרויקט זה סכום כסף גדול וייעודי מהיהודים הרפורמים ובעיקר מהאיחוד האירופי.

שווה בדיקה. יתכן שישנה כאן עבירה חמורה של מעורבות בפעילות פוליטית
שאסורה על שתי"ל, מתוקף היותה עמותה רשומה בארה"ב שזוכה להטבות
מס גדולות, בהתנייה שאינה תומכת בפעילויות פוליטיות או כאלה שמיועדות
לשנות את המערכת הפוליטית.

7.כת ׳יהודים׳ מומרים מארה"ב מחנכת מחד"ש את ילדי וחיילי ישראל.

8.אז איך מעיפים מפה את הקרן לישראל החדשה באמצעות חוק יסוד:

שפטל להלן:

התקשורת המחבלו-תקשורתית שפועלת ככלב התקיפה של הקרן לישראל חדשה מסלפת במודע את שמה, כי שמה הוא הקרן לישראל חדשה כדי שלא תהיה עוד מדינה יהודית, אלא מדינת כל לאומיה.

מה מעמדה המשפטי של הקרן הזרה הזו?

מעמדה המשפטי של הכנופיה הפוליטית, האנטישמית, המזוהמת והמחליאה הזאת הוא ברור לחלוטין.

זהו תאגיד אמריקאי שפעיל להריסתה מבפנים של מדינת ישראל באמצעות מימון 27 כנופיות בוגדניות, שמאלניות קיצוניות, שכולן פועלות בחסות בג"צ למעשה.

זה תאגיד אמריקאי שפועל להשפיע על חיסולה של ישראל כמדינה יהודית ומה שצריך לעשות אפשרי רק באמצעות חוק יסוד:

"הגנת המדינה מפני השפעות פוליטיות עוינות זרות"

זאת כדי למנוע כל אפשרות מגוף פוליטי זר כלשהו לפעול בתוך מדינת ישראל בדרך כלשהי ובראש ובראשונה באמצעות תרומות, בין אם ישירות ובין אם בעקיפין, לגוף ישראלי כלשהו, לצורך השפעה פוליטית עוינת זרה. חד וחלק.

כל צעד אחר ייתקל בחומת ברזל של הדיקטטורה של בג"צ שהמשך פעילותה כדי להרוס את מדינת ישראל כמדינה יהודית היא בבת עינה של הדיקטטורה של בג"צ, כפי שבא לידי ביטוי בפסיקה היומיומית של בג"צ בסוגיות כאלה ואחרות הנוגעות או מזכירות את העניין.

בג"צ יוצר פסיקה שמחזקת את האפשרות של הכנופיה האנטישמית, הזרה, המזוהמת הזו, שנקראת הקרן לישראל החדשה, לבצע את הפעילות ההרסנית שלה בתוך מדינת ישראל.

https://103fm.maariv.co.il/programs...


ליה 30.08.1818:50
19. הקצנה בקרן החדשה: הגדילה התמיכה בארגוני סיוע למחבלים / מידה בתגובה להודעה מספר 0
‘עדאלה’ ו’המוקד להגנת הפרט’ מככבים בדו”ח הכספי האחרון של הקרן. ארגון שהמייסדת שלו קראה “לשחרר את פלסטין” קיבל לראשונה תמיכה

הקרן לישראל חדשה מגדילה את התמיכה בארגוני שמאל קיצוני המעניקים הגנה משפטית למחבלים, תומכים בחרם על ישראל וקוראים “לשחרר את פלסטין”. כך עולה מדו”ח המענקים של הקרן לשנת 2017. מדובר בתקופה החופפת לכניסתו של מיקי גיצין לתפקיד מנכ”ל הקרן בחודש מאי של השנה שעברה.

הדו”ח, שנותח בחלקו על ידי מכון המחקר NGO מוניטור, מלמד כי ה’מוקד להגנת הפרט’ ו’עדאלה’, המייצגים מבצעי פיגועים וקרוביהם, זכו לגידול במענקים מטעם הקרן בשיעורים של עשרות ועד אלפי אחוזים לעומת 2016. ארגונים קיצונים נוספים – ‘גישה’, ‘972+’ ו’זזים’ – נהנו גם הם מעליה חדה בתרומות מהקרן. ארגון ‘עומדים ביחד’, שהמייסדת שלו קראה להצטרף להתפרעויות חמאס בעזה, זכה לראשונה לתמיכה מהקרן.

הארגון שזכה לשדרוג הגדול ביותר הוא ‘המוקד להגנת הפרט’, אשר הגן בשנים האחרונות על יותר מ-60 משפחות מחבלים בהליכים הנוגעים למניעת הרס בתיהן, ביטול שלילת תושבות ועוד. ב-2017 קיבל ‘המוקד’ 304 אלף שקל מהקרן – סכום גבוה ביותר, המשתווה לבדו לסך התרומות של הקרן למוקד בארבע השנים הקודמות. ב-2016 העבירה הקרן פחות מ-5,000 שקל למוקד – כלומר ב-2017 זינקה התמיכה בארגון הקיצוני בכ-5000%, ובסך הכל העבירה הקרן ל’מוקד’ בעשור האחרון כשלושה מיליון שקלים.

לפני כשנה וחצי פירסמנו ב’מידה’ כתבה נרחבת על ‘המוקד’, שהגן על משפחת המחבל שרצח ארבעה ישראלים בפיגוע המשאית בארמון הנציב וייצג את קרובי אחד המחבלים שהיו מעורבים ברצח בני הזוג איתם ונעמה הנקין ז”ל. המוקד גם עתר לבג”ץ בשם המחבל שביצע את הפיגוע האכזרי בו נרצחה הלל יפה אריאל בת ה-13 מקרית ארבע. אחותו של המחבל היללה את אחיה (“שאלוהים ינקום ביהודים”), אך זה לא מנע מעורכת הדין לאה צמל לטעון מטעם ‘המוקד’ כי הריסת בית המחבל מהווה “פגיעה בזכויות היסוד” של משפחתו. בג”צ קיבל חלקית את העתירה.

‘עדאלה’, שמתמחה גם הוא בהגנה על מחבלים, קיבל ב-2017 מהקרן סכום של 337 אלף שקל – עליה של כ-40% לעומת 2016. בעדאלה שותפים בייצוג של המחבל הערבי-ישראלי שביצע את פיגוע הדריסה בגן שמואל. המדינה ביקשה לשלול אזרחותו של המחבל, תושב אום אל פאחם, אך ב’עדאלה’, יחד עם ‘האגודה לזכויות האזרח’, מבקשים למנוע זאת.

ב’עדאלה’ גם תומכים בתנועת ה-BDS ובחיסול זהותה היהודית של ישראל: “המשטר הישראלי בתוך ומחוץ לקו הירוק הוא מערכת קולוניאלית שפועלת בניגוד מוחלט למשפט הבינלאומי”, אמר לאחרונה מנכ”ל עדאלה חסן ג’בארין. לאחרונה חשפנו ב’מידה’ כי ב’עדאלה’ היו שותפים להקמת ועדת חקירה באו”ם נגד ישראל בגין האירועים בעזה, והגישו עתירה לבג”ץ בדרישה לעצור את הירי במחבלים המתפרעים בגבול הדרום. בעשור האחרון העבירה הקרן כשמונה מיליון שקלים ל’עדאלה’.

מתחבקים עם משפחות מחבלים

ארגון ‘גישה’, שמתמקד בהשחרת שמם של ישראל וצה”ל בעולם, קיבל ב-2017 כ-137 אלף שקל מהקרן – פי שישה לעומת 2016. מייסדת ‘גישה’ קראה בעבר לפיפ”א להחרים קבוצות כדורגל ישראליות הפועלות ביהודה ושומרון, ושיבחה את הנציב העליון של האו”ם לזכויות אדם על מאמציו לארגן חרם על ישראל. לפני כשנה נאמה מנהלת הארגון בפני ועדה של האו”ם וטענה כי ישראל מפעילה “מדיניות של היבריס ואכזריות” במלחמתה בחמאס.

‘מחסום ווטש’ נהנה ב-2017 מתרומה של 470 אלף שקלים מהקרן – עליה של 50% לעומת השנה הקודמת. פעילות הארגון נוהגות להטריד ולהפריע ללוחמי צה”ל במחסומים ברחבי יהודה ושומרון תוך שהן מטיחות בחיילים כי עוסקים ב“אפרטהייד”.

הארגון קרא בעבר להטלת חרם על ישראל ופעילה של ‘מחסום ווטש’ נתפסה על ידי צה”ל כשהיא מטפסת על גדר ההפרדה ומעבירה חבילה לפלסטיני, ללא אישור. דוברת הארגון, רעיה ירון, צולמה מחבקת את אם אחד הרוצחים של חמשת בני משפחת פוגל באיתמר – יממה לאחר הרצח. בעשור האחרון זכה ‘מחסום ווטש’ לתרומות של כ-3 מיליון שקל מהקרן החדשה.

מיליונים בשירות הפוטש נגד הימין

בסך הכל העבירה הקרן בשנת 2017 מענקים בגובה כ-50 מיליון שקל למעל ל-300 ארגונים שונים, סכום דומה לזה שהוציאה הקרן בשנת 2016. חלק מהכספים מגיעים ישירות דרך הקרן (“מענקי ליבה”) וחלקם באמצעות תורמים שונים שהקרן משמשת עבורם צינור לארגונים המבוקשים. הדו”ח החדש מלמד כי הקרן ממשיכה לתמוך בארגון ‘מולד’ (250 אלף שקל) – על אף הצהרה משותפת של שני הגופים כי ‘מולד’ לא יבקש עוד מענקים מהקרן.

עמותת ‘+972 – שיחה מקומית’ מגזין אינטרנטי המתפרסם באנגלית ובעברית, נהנה ב-2017 ממענק של כחצי מיליון שקל מהקרן – פי שבעה מ-2016. מדובר בסכום הגבוה ביותר שקיבל ‘שיחה מקומית’ מהקרן. ב’שיחה מקומית’ מהדהדים את תעמולת ה-BDS ומעניקים לגיטימציה לטרור, כולל פרסום מאמר תמיכה בח”כ לשעבר באסל גטאס שהורשע בהברחת טלפונים סלולריים למחבלים בכלא. לאחרונה אף העניקו מנכ”ל הקרן מיקי גיצין ואישים נוספים פרס ל’שיחה מקומית’”. בשבע השנים האחרונות העבירה הקרן 1.3 מיליון שקלים לאתר הקיצוני.

ארגון ‘זזים’, שתמך במחבלת עהד תמימי והפיץ את השקר כי המסתננים “נשלחים למותם”, זכה ב-2017 למעל למיליון שקל מהקרן – תוספת של כ-40% לעומת 2016. מדובר באחד המענקים הגבוהים ביותר של הקרן בשנה החולפת מבין מאות הארגונים להן היא תורמת. ‘זזים’ נטל גם הוא חלק מרכזי בהפגנות הפוטש נגד שלטון הימין ומפעיל לחץ שיטתי על היועמ”ש להגשת כתב אישום נגד נתניהו.

“למחוק את השלטון הפשיסטי בישראל”

שני ארגונים שזכו לראשונה למענק מהקרן הם ‘עומדים ביחד’ ו’עקבות’. ‘עומדים ביחד’, שנוסד בשנה שעברה, נהנה מנקודת פתיחה נוחה במיוחד עם מענק של למעלה מ-330 אלף שקל מהקרן. אחת ממייסדות ‘עומדים ביחד’ היא ד”ר יעלה רענן שהשתתפה לפני מספר חודשים בהפגנת הזדהות עם חמאס לצד ח”כים ערבים: “כולנו שותפים בלמחוק את השלטון הפשיסטי בישראל”, אמרה רענן, פעילה בחד”ש ומרצה במכללת ספיר. רענן תומכת גם בהטלת חרם על ישראל, וקראה למשתתפי ההפגנה: “ביחד נשחרר את פלסטין”. מכללת ספיר, בה מרצה רענן, נתמכה בשנה שעברה על ידי הקרן ב-45 אלף שקל.

צעדת השיבה | ד"ר יעלה רענן, תושבת כיסופים, בהפגנה בסכנין: "למחוק את השלטון הפשיסטי בישראל. ביחד נשחרר את פלסטין" @samiaah10

בראש ‘עומדים ביחד’ עומד פעיל חד”ש אלון לי-גרין, ששימש בעבר כעוזרו הפרלמנטרי של ח”כ דב חנין. באתר ‘עומדים ביחד’ נכתב כי התנועה נאבקת נגד “הקשר שבין הכיבוש של פלסטין לייאוש הכלכלי והחברתי בישראל ולהתקפות על הזכויות הדמוקרטיות של האזרחים הערבים-פלסטינים”. חבר בכיר אחר בתנועה הוא שרון לוזון, גם הוא פעיל חד”ש שתועד לאחרונה כאשר הוא תוקף, מאיים ומגדף נשים מבוגרות בדרום תל-אביב.

‘עומדים ביחד’ גם נטלו חלק בהפגנות הפוטש ברוטשילד כחלק משאיפתם לייצר “חלופה לשלטון הנוכחי ולהבאת שינוי מהותי בחברה הישראלית”. הארגון קרא לחבריו להגיע “להפגין בירושלים, חיפה ותל-אביב, ולהיאבק נגד הממשלה המושחתת, שכדי לשמור על השלטון והאינטרסים של אדוני הארץ, מוכנה להקריב את העתיד שלנו”.

‘עקבות’ זכה גם הוא לראשונה לתמיכה מהקרן, בסכום של כ-18 אלף שקל. ‘עקבות’, שנקרא בעבר ‘ארכיוני הכיבוש’ ונתמך כמעט כולו על ידי ישויות זרות, פועל להכפיף את ארכיון המדינה לאג’נדת השמאל הקיצוני, בין היתר בדמות חשיפת מסמכים ארכיונים מסווגים שיש בידם להשחיר את פניה של ישראל. כפי שחשף עקיבא ביגמן ב’ישראל היום’, גנז המדינה ד”ר יעקב לזוביק הודה כי שיתף פעולה עם ארגון השמאל הקיצוני, ועובדים תחתיו האשימו אותו באיומים בגלל ש”התריעו נגד פעולות אסורות שביצע בחומרי הארכיון”.

35 מיליון שקל לארגון שפועל נגד כוחות הביטחון

‘האגודה לזכויות האזרח’ שומרת על מעמדה כארגון הדגל של הקרן, עם מענק של למעלה מ-2.5 מיליון שקל ב-2017, עליה קלה לעומת 2016. בעשור האחרון העבירה הקרן לא פחות מ-35 מיליון שקל לפעילות הארגון. על אף שמו המטעה, מדובר בארגון קיצוני הפועל באופן קבוע נגד מדינת ישראל וצה”ל בעימותים צבאיים ואירועי טרור.

כך למשל, במהלך מבצע ‘צוק איתן’ קראו באגודה לחקור אם צה”ל ביצע פשעי מלחמה בעזה, ולפני כשלוש שנים, כאשר השתולל בארץ טרור הסכינים, מיהרו בארגון לתקוף דווקא את החיילים והשוטרים בגין “יד קלה על ההדק” כלפי המחבלים. בעימותים האחרונים בגדר הרצועה עתרה האגודה לבג”ץ, יחד עם ארגוני קרן נוספים, על מנת לאסור על הצבא לירות במחבלים.

באופן שערורייתי השתתף לאחרונה קצין בכיר בצה”ל בכנס של האגודה, באישור שר הביטחון ליברמן והרמטכ”ל גדי אייזנקוט.

ארגונים קיצוניים נוספים דוגמת ‘בצלם’, ‘יש דין‘ ו’הטלוויזיה החברתית‘ נהנו גם הם מעליה בתרומות. ‘בצלם’ קרא לאחרונה ללוחמי צה”ל לסרב פקודה ולהימנע מירי על מחבלים שהסתערו על גדר הגבול בעזה. ‘שוברים שתיקה’ ו’רופאים לזכויות אדם’, שהמייסדת והנשיאה שלו תומכת ב-BDS, קיבלו בשנה שעברה למעלה מ-1.6 מיליון שקל מהקרן – קצת פחות מ-2016.

גוף נוסף שזוכה לרוח גבית מהקרן הוא ‘פורום דו קיום בנגב’ המאשים את ישראל ב”טיהור אתני“, “אפרטהייד“, “עונש קולקטיבי“, “אפליה“, ו”גזענות“. ב-2017 נהנה ‘הפורום’ מתרומה של כ-270 אלף שקל – הסכום הגבוה ביותר בשבע השנים האחרונות שקיבל מהקרן.

בין שאר פעילותיו, ‘הפורום’ מבקש להגביר את הזהות ה”פלסטינית” של הבדואים בנגב ומבצע דה-לגיטימציה נגד ישראל בעולם, בניסיון להשפיע על ממשלות אירופה ובועדות האו”ם להתנגד למדיניות ממשלת ישראל בנושא הבדואים. לפני כשנה, במהלך אירועי אום אל-חיראן, פרסמנו ב’מידה’ כי בטרם פרוץ האירועים האלימים קראו בארגון להתנגד לפינוי היישוב הבדואי הלא־חוקי. בתשע השנים האחרונות זכה הפורום לתרומות בסך 1.5 מיליון שקל מהקרן החדשה.

נתניהו הבטיח ועדת חקירה, אך זו לא הוקמה

במקביל לסיוע לארגונים המגנים על מחבלים ופועלים להחליש את צה”ל הקרן ממקדת מאמציה גם בהשארת המסתננים הבלתי חוקיים במדינת ישראל.

ב-2017 העבירה הקרן למעלה ממיליון שקל לחמישה ארגונים שליבת העבודה שלהם נוגעת לסוגיית המסתננים: ‘אחותי’, ‘א.ס.ף’, ‘הקו החם לפליטים ומהגרים’, ‘המרכז לנשים אריתראיות’ ו’אליפלט’.

ארגונים נוספים הנתמכים על ידי הקרן ושחלק גדול מעבודתם מוקדש לסיוע למסתננים – דוגמת ‘רופאים לזכויות אדם’, ‘רבנים לזכויות אדם’ ו’קו לעובד’ נהנו מתמיכה של קרוב ל-600 אלף שקל מהקרן ב-2017.

אוניברסיטת תל אביב מקבלת מדי שנה למעלה מ-100 אלף שקל, המנותבים ל’קליניקה למשפטים’ באוניברסיטה – המתייצבת באופן תדיר נגד תושבי דרום תל אביב בעתירות המסתננים. כאמור גם ‘זזים’ ו’עומדים ביחד’, שקיבלו במצטבר מעל לשני מיליון שקל מהקרן, פעלו נמרצות לטובת המסתננים.

נוסף על מענקי 2017 הודיעה הקרן בחודשים האחרונים על מתן ‘מענקי חירום’ לצורך הכשלת התכנית הממשלתית להרחקת המסתננים מישראל. בפברואר התפארה הקרן בגיוס 600 אלף שקל לצורך המהלך, ובאפריל נסוגה הממשלה מהמתווה. לטענת ראש הממשלה לקרן היה חלק נכבד בכישלון, ונתניהו אף הודיע כי תוקם ועדת חקירה לבחינת פעולות הקרן, אך בחלוף חמישה חודשים לא נעשה דבר בנושא.

33 מיליון שקל לארגונים בציונות הדתית

הקרן ממקדת מאמציה גם בניסיון להשפיע מבפנים על הציונות הדתית, באמצעות סיוע לארגונים דוגמת ‘קולך’, ‘תורה ועבודה’, ‘מבוי סתום’, ‘בת קול’ ו’שחרית’.

ב-2017 קיבלו ארגונים אלו למעלה מ-1.3 מיליון שקל במצטבר מהקרן. נתונים אלו, בצירוף הממצאים של ארגון ‘חותם’, מלמדים כי בשנים 2017-2007 העבירה הקרן למעלה מ-33 מיליון שקל לארגונים הפעילים בחברה הדתית-לאומית.

לפני למעלה משנה התרענו ב’מידה’ על תופעה חמורה זו של שיתוף פעולה בין הקרן לבין ארגונים בציונות הדתית. בראיון עם מנכ”לית הקרן לשעבר, רחל ליאל, היא אישרה כי ניסיונות ההתקרבות של הקרן לציונות הדתית הם בגדר “אסטרטגיה חדשה”, שבבסיסה עומדת התפיסה כי “אם אתה לא יכול לנצח אותם – הצטרף אליהם”.

בראיון הסבירה ליאל: “הרגשנו בקרן החדשה לישראל שמבחינה אסטרטגית עלינו להתקדם במאבק וזאת על ידי שימוש בקולות הבאים מתוך הקהילות עצמן… ארגונים שמגיעים מתוך החברה הדתית־לאומית בישראל מכירים את הנפשות הפועלות, מבינים את התרבות והשפה והם יכולים לבוא עם הרעיונות שלהם ואנשים יקשיבו להם. זו שפה שהחילונים לא יכולים להבין, אבל הם (הארגונים בציונות הדתית, ג”צ) כן יכולים”.

הסתה נגד הימין

הדו”ח הכספי האחרון מלמד כאמור כי גם מכון ‘מולד’ ממשיך לקבל כספים מהקרן, על אף הצהרת הארגון מלפני כשנתיים כי “מכון מולד משך את בקשתו למימון” מהקרן. ההצהרה של מולד פורסמה בזמנו בעקבות פרסום ב’חדשות 10′, שאושר גם על ידי הקרן. לפי העיתונאי רועי שרון הנימוק לפרידה הוא פעילותה של הקרן “גם בשיתוף ארגונים לא ציוניים”.

"מולד" נגד "הקרן החדשה לישראל": לא רוצים יותר את התמיכה הכספית שלכם, 300 אלף דולר בשנה. הנימוק: "הקרן" פועלת גם בשיתוף ארגונים לא ציוניים

לפי מגזין ‘פורוורד’, הקרן הקימה את ‘מולד’ ב-2012 כחלק משינוי אסטרטגיה שנועד להחליף את שלטון הימין, על פי מודל אובמה בקמפיין לנשיאות ב-2008.

מייסדי הארגון היו פעילים בארגוני קרן אחרים דוגמת ‘שוברים שתיקה’.

בפוסט שהעלו לאחרונה על ‘צוק איתן’ ציינו בארגון כי המבצע בעזה “גבה את חייהם של 73 ישראלים וכ-2,200 פלסטינים” – ללא הפרדה בין לוחמי צה”ל ואזרחי ישראל שנהרגו אל מול מחבלי חמאס, המהווים לפחות מחצית מההרוגים הפלסטינים במבצע.

‘מולד’, שנתמך גם על ידי ‘קרנות החברה הפתוחה’ של המיליארדר האנטי-ציוני ג’ורג’ סורוס, מפעיל את ‘פרויקט 61’ – המהווה במה להסתה נגד הימין הישראלי תוך הצגת נתונים מסולפים ולעתים גם שקריים.

למרות ההצהרות המשותפות על ניתוק הקשרים בין ‘מולד’ לקרן ועל אף שהקרן לא הפסיקה לממן ארגונים “לא ציוניים”, הכסף כאמור ממשיך לזרום: ב-2016, השנה בה נטען כי ‘מולד’ “משכו בקשת המימון”, הועברו לארגון קרוב ל-370 אלף שקל מהקרן; בשנה החולפת סכום התמיכה עמד על 250 אלף שקל. בסך הכל בשש השנים האחרונות הוזרמו למעלה מ-8.6 מיליון שקל מהקרן החדשה לארגון ‘מולד’.

https://mida.org.il/2018/08/28/%D7%...

תגוביות:

1.המערכה בעיצומה אבל הם יפסידו. אין למשומדים מה להציע חוץ משנאה ליהודים בפרט ולבני אדם בכלל בכסות של “דאגה” ו”זכויות”. גם בעיני הערבים הם נחשבים לבוגדים בזויים ושרלטנים. יחד עם זאת חייבים לצופף שורות ולשמור שלא יפלו חללים תמימים ממחננו לציפורני הטרף של האוטו אנטישמים הללו.

2.צריך להבחין בין שני סוגי הקצבות, האחד, הקצבות לשונאי ישראל, כמו למשל לארגון שוברים שתיקה החותר תחת קיומנו העצמאי, אין כל כך בעיה עם הקצבה כזאת, המטרות של שוברים שתיקה ושל הקרן הארורה להשמדת ישראל שוות, אז הקרן מקציבה למי שמשרת את מטרותיה. הבעיה המרכזית היא עם הקצבות שאני מכנה הקצבות שוחד. הקצבות שנועדו לשנות את תפיסת עולמם של המקבלים, להשפיע על תפיסת עולמם לשנות אותו, כדרך שהמיסיון פועל. אלו הקצבות מסוכנות ובלתי מוסריות לחלוטין. לסוג הזה שייכות ההקצבות לארגון קולך, למשל. הארגון הזה מהרגע שהחל לקבל כספים מהקרן מבחינתנו הוא שרוף. אין אמצעי לעמוד מול כוח ההשפעה של כספים. אין סוג של הקצבות כאלה מצד גורמים ימניים. אתם רואים את אדלסון נותנת כסף נגיד למכללת ספיר כדי להשפיע על דרך פעולתם? בוודאי שלא. דרך הפעולה של המיסיון הוא זה שמאפיין את הבולשביקים. מתן שוחד לגורמים מרכזיים. זה יכול להיות הטבות עקיפות לשופטים, לקצינים בצה”ל, לעתונאים וכדומה. השוחד עובד ועובד תמיד. ההרצאות בצה”ל של ארגוני השמאל , לטעמי זה בגדר אסון לאומי מן המדרגה הראשונה.

3.הנה דבריו של מפקד חיל האויר בשנת התשל”ג, האלוף בני פלד, בעניין תהליכים חברתיים המשפיעים על מדינת ישראל לרעה. הראיון היה בשנת 1973. הוא ראה את הנולד:

http://www.youtube.com/watch?v=QFnT...

4.‘בעל המאה הוא בעל הדעה’

לצערנו כל המגזרים נפלו בפח וברשת הפיתוי הכספי שנותנת ה’קרן החדשה לישראל’.

גם בציבור הדתי-לאומי יש קבוצות המקבלות מהם כספים (ולכן גם את דעתם).
גם מערכת המשפט והמשטרה נפלו ברשת (ע”י שלוחת הקרן ‘קרן אברהם’)
מעל 900 ארגונים בישראל מקבלים מהם תקציבים (והנחיות!).

חז”ל צפו תופעה זו כבר לפני כ-1,800 שנה: “אין בן דוד בא עד שייכלו כל שוטרים ושופטים שבישראל”.

וחז”ל צפו גם שעם ישראל יחזור לאדמתו אך תהיה תקופה של שליטה סמויה של זרים (והיא תחלוף!).

“אין בן דוד בא עד שתכלה מלכות הזלה (+הזרה) מישראל”. שליטה שאינה מאפשרת לכוח הנשמה היהודית לבוא לידי ביטוי מלא ומחניקה ומצמצמת אותו.
כידוע בקבלה גם ל’רוע’ יש תפקיד.

הרמח”ל מסביר זאת נפלא במאמר הגאולה שלו וממש צופה את העתיד באופן מדהים. במקרה זה התפקיד הוא: עידוד העצמיות היהודית להתנגד לכל מה שמחניק, מאיים ומצמצם. עצם ההתנגדות מחשלת ומאפשרת לעצמיות היהודית (שדוכאה 2,000 שנה ויותר) להעמיק שורשים מחד ולהרבות ענפים, כדי להביא לביטוי מלא את המהות הישראלית והיהודית ואת העוצמה הפנימית שדוכאה אלפי שנים. חוק הלאום, אם כך, מהווה שלב חשוב בתהליך זה. אהבתי מאוד את המיצג הנפלא של הרב עמיחי אליהו בעניין הקרן למחיקת ישראל.

https://www.inn.co.il/News/News.asp...

https://www.youtube.com/watch?v=m0N...

5.שפטל להלן:

התקשורת המחבלו-תקשורתית שפועלת ככלב התקיפה של הקרן לישראל החדשה מסלפת במודע את שמה, כי שמה הוא הקרן לישראל החדשה כדי שלא תהיה עוד מדינה יהודית, אלא מדינת כל לאומיה.

ומה מעמדה המשפטי של הקרן הזרה הזו?

מעמדה המשפטי של הכנופיה הפוליטית, האנטישמית, המזוהמת והמחליאה הזאת הוא ברור לחלוטין.

זהו תאגיד אמריקאי שפעיל להריסתה מבפנים של מדינת ישראל באמצעות מימון 27 כנופיות בוגדניות, שמאלניות קיצוניות, שכולן פועלות בחסות בג"צ למעשה.

זה תאגיד אמריקאי שפועל להשפיע על חיסולה של ישראל כמדינה יהודית ומה שצריך לעשות נגד זה אפשרי רק באמצעות חוק יסוד:

"הגנת המדינה מפני השפעות פוליטיות עוינות זרות"

זאת כדי למנוע כל אפשרות מגוף פוליטי זר כלשהו לפעול בתוך מדינת ישראל בדרך כלשהי ובראש ובראשונה באמצעות תרומות, בין אם ישירות ובין אם בעקיפין, לגוף ישראלי כלשהו, לצורך השפעה פוליטית עוינת זרה. חד וחלק.

כל צעד אחר ייתקל בחומת ברזל של הדיקטטורה של בג"צ, שהמשך פעילותה של הקרן הזרה הזו כדי להרוס את מדינת ישראל כמדינה יהודית, היא בבת עינה של הדיקטטורה של בג"צ, כפי שבא לידי ביטוי בפסיקה היומיומית של בג"צ בסוגיות כאלה ואחרות הנוגעות או מזכירות את העניין.

בג"צ יוצר פסיקה שמחזקת את האפשרות של הכנופיה האנטישמית, הזרה, המזוהמת הזו, שנקראת הקרן לישראל החדשה, לבצע את הפעילות ההרסנית שלה בתוך מדינת ישראל.

https://103fm.maariv.co.il/programs...


ליה 30.08.1818:53
20. שפטל: יש לחוקק חוק יסוד נגד התאגיד האמריקאי שפועל לחיסול ישראל - הקרן לישראל החדשה בתגובה להודעה מספר 0
שפטל להלן:

התקשורת המחבלו-תקשורתית שפועלת ככלב התקיפה של הקרן לישראל החדשה מסלפת במודע את שמה, כי שמה הוא הקרן לישראל החדשה כדי שלא תהיה עוד מדינה יהודית, אלא מדינת כל לאומיה.

ומה מעמדה המשפטי של הקרן הזרה הזו?

מעמדה המשפטי של הכנופיה הפוליטית, האנטישמית, המזוהמת והמחליאה הזאת הוא ברור לחלוטין.

זהו תאגיד אמריקאי שפעיל להריסתה מבפנים של מדינת ישראל באמצעות מימון 27 כנופיות בוגדניות, שמאלניות קיצוניות, שכולן פועלות בחסות בג"צ למעשה.

זה תאגיד אמריקאי שפועל להשפיע על חיסולה של ישראל כמדינה יהודית ומה שצריך לעשות נגד זה אפשרי רק באמצעות חוק יסוד:

"הגנת המדינה מפני השפעות פוליטיות עוינות זרות"

זאת כדי למנוע כל אפשרות מגוף פוליטי זר כלשהו לפעול בתוך מדינת ישראל בדרך כלשהי ובראש ובראשונה באמצעות תרומות, בין אם ישירות ובין אם בעקיפין, לגוף ישראלי כלשהו, לצורך השפעה פוליטית עוינת זרה. חד וחלק.

כל צעד אחר ייתקל בחומת ברזל של הדיקטטורה של בג"צ, שהמשך פעילותה של הקרן הזרה הזו כדי להרוס את מדינת ישראל כמדינה יהודית, היא בבת עינה של הדיקטטורה של בג"צ, כפי שבא לידי ביטוי בפסיקה היומיומית של בג"צ בסוגיות כאלה ואחרות הנוגעות או מזכירות את העניין.

בג"צ יוצר פסיקה שמחזקת את האפשרות של הכנופיה האנטישמית, הזרה, המזוהמת הזו, שנקראת הקרן לישראל החדשה, לבצע את הפעילות ההרסנית שלה בתוך מדינת ישראל.

https://103fm.maariv.co.il/programs...

גמני 06.10.1810:48
21. א בתגובה להודעה מספר 0
העבר לפורום אחר
העבר לפורום:
סיבה:
תגובה חדשה
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג
עריכת אשכול
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג