אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #20812 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 20812   
מנחם בן דב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.5.10
3657 הודעות, 40 מדרגים, 70 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ה באדר תשע''ה    15:48   16.03.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

הרב מאזוז: אם היינו מקבלים בש''ס חופש הצבעה בנושאים מדיניים, 'יחד' לא הייתה קמה  

פחות מיממה לבחירות • בראיון נדיר ל'קול ברמה' חושף הרב מאיר מאזוז את מה שהתרחש מאחורי הקלעים בדרך להקמת מפלגת 'יחד', עונה לביקורות על שילובו של ברוך מרזל ברשימה ומהמר על מספר המנדטים בהם תזכה המפלגה בבחירות • האזינו לראיון המלא

ראש ישיבת כסא רחמים ומנהיג מפלגת 'יחד', הגר"מ מאזוז, העניק הבוקר ראיון נדיר ל'קול ברמה' והתייחס לבחירות הקרובות ולמפלגה שהוא עומד מאחוריה.

הרב מאזוז טען כי למרות אמירות קשות מצד ראשי ורבני ש"ס בשנה האחרונה – הוא לא חשב להתפלג מהתנועה ו"רק אחרי שהכריזו שיחברו להרצוג אחרי הבחירות החלטתי על הקמת מפלגה חדשה". האזינו לראיון המלא באדיבות רדיו 'קול ברמה'

"כבר החליטו על משהו סודי עם הרצוג ודווקא יתמכו בו. הדבר הזה לא הרצון של מרן ולא הרצון של הקדוש ברוך הוא. לא היה אחד בדור הזה שכיבד את מרן הרב עובדיה כמוני…אנחנו לא באנו למחלוקת, באנו לשלום. באנו להשלים מה שחסר למצביעים של ש"ס", טען הרב מאזוז.

הרב מאזוז הוסיף: "מאז שאמרו שהולכים עם השמאל כאב לי. אלי ישי אמר אני אפרוש לגמרי מהפוליטיקה ואמרתי לו אל תפרוש. אתה חייב להצליח. למה אתה חייב? יש מאות אלפים של כיפה סרוגה, מאות אלפים שהולכים לצבא, מאות אלפים מתנחלים מעבר לקו הירוק וגם חבדניקים וכל אלה לא ידעו למי להצביע. אתה דוחף אותם לאנשים…. לכן אין ברירה, חייבים למצוא להם אלטרנטיבה. חייבים למצוא להם מפלגה מתאימה".

הרב מאזוז רמז כי הקמת 'יחד' וההתחייבות של המפלגה לתמוך בנתניהו היא זו שגרמה למפלגות החרדיות לשנות את עמדתם בנושא, לדברי הרב, "בזמן האחרון. מי שיראה בתחילת ימי הבחירות, כותרת ענקית שמה שלוש תמונות של גפני, ליצמן ודרעי, הם אומרים אנחנו הולכים עם הרצוג, בפירוש. כשראו שהעם כואב לו ורוצה ללכת עם "יחד" אז עשו רוורס ואמרו "הולכים עם ביבי",זה לא ברור. יש שמועות שאומרים שכבר החליטו על משהו סודי עם הרצוג ודווקא יתמכו בו. הדבר הזה לא רצון של מרן ולא הרצון של הקדוש ברוך הוא. נתן לנו את ארץ ישראל לא כדי לשחק בה אחר כך. לא היה אחד בדור הזה שכיבד את מרן הרב עובדיה כמוני"".

הרב מאזוז דחה את הטענות לפיהן יש בהקמת 'יחד' משום הרס מורשתו של מרן: "מרן היה לו תנאי מסוים שכל היהודים כשרים. יש לו חתן אחד שאוהב אותו כמו כל החתנים, כיפה סרוגה. מרן כתב את המכתב ליהודים ביש"ע, ביהודה ושומרון, מכתב מעודד מאד. השם ישמור עליכם, שלא יזיזו אתכם. והיום מדברים אחרת, היום אומרים לא, כתוב בגמרא… מתי נאמר זה? בזמן החורבן(…)".

הרב מאזוז הרחיב: "זו דעתו של מרן. יש אומרים שמרן כפו עליו להחליף את היו"ר. הוא אמר בכל ביתי נאמן הוא, כאשר החליט להחליף אמר 'תסלחו לי רבותי, תבינו אותי', זה נאמר לכולם. כולם זוכרים. מה זה 'תבין אותי, תסלחו לי?'. מה אתה צריך לבקש סליחה? פשוט הרגיש שזה בשבילו בגידה, שהוא בוגד באדם ששירת אותו 13 שנה. הרב אמר בקלטת הידועה 'איך אני יכול לבגוד בו'. זאת אומרת, שהוא נבגד, הוא לא בוגד"(…).

לקראת סוף הראיון סיפר הרב כי לא דיבר טלפונית עם דרעי: "קראתי לו שיבוא והוא לא בא. הוא רצה לבוא לבד ואמרתי לו לבד לא שייך. למה? טלפון שבור. אחר כך אני גיליתי…לא עושים ככה. אמרתי 'תדברו שניכם. מה שאפשר לגשר ביניכם בשמחה רבה'. אבל הוא לא רצה לבוא, רק לבד זה אי אפשר…כיוון שרוב העם אוהבים ימין, במיוחד הספרדים. ספרדים אוהבים את ארץ ישראל, ככה חונכו. ופורסם בתקשורת ששלושת המפלגות החרדיות לרבות ש"ס הולכים עם השמאל. לכן אנחנו מבקשים שיוטל עלינו חופש הצבעה. אז הוא קרא לי ודיברנו ביחד, אמר לי אני מבין אותך אבל אי אפשר. צריך להיות מנהיג אחד. אבל… תן לו להתבטא, תן לו להתבטא אחרת לא יבחרו בכם. ילכו במישהו אחר שימני גם אבל הוא לא בסדר".

בסיום הראיון חשף הרב מאזוז כי ההתעקשות של ש"ס שלא לאפשר חופש הצבעה בנושאים מדיניים לנציגי התנועה – היא שגרמה באופן סופי לפילוג.

"נתנו לי הזדמנות לדבר עם הרב בעדני שיהיה בריא, ורק אני לבד ארבע עיניים. בין הדברים…. אחר כך, כנראה דברים נשמעו בחוץ כאילו הוא מסכים, הוא לא מסכים. הוא מבין, זה שני דברים. מבין זה מה שאני מדבר… לא יהיה חופש הצבעה שום דבר לא יהיה", דברי הרב מאזוז.

הרב מאזוז הימר ש'יחד' תקבל שמונה מנדטים ומעלה.

http://www.kooker.co.il/%D7%94%D7%A8%D7%91-%D7%9E%D7%90%D7%96%D7%95%D7%96-%D7%90%D7%9D-%D7%94%D7%99%D7%99%D7%A0%D7%95-%D7%9E%D7%A7%D7%91%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%A9%D7%A1-%D7%97%D7%95%D7%A4%D7%A9-%D7%94%D7%A6%D7%91/

ימים של גינויים, הוקעה, מעצרים, רדיפות והכפשות

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  תיקון קל: הרב מאזוז לא הימר ל8 מנדטים אלא מקווה בעז''ה צדק 16.03.15 15:55 1
  לא מבין Dudi 16.03.15 15:58 2
  הצהרת הרב מאיר מאזוז - מה שלא יהיה או יפורסם כביכול אנו לא חוזרים בנו מלכוש המופלא 16.03.15 18:50 3

צדק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.12.13
13881 הודעות, 160 מדרגים, 306 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ה באדר תשע''ה    15:55   16.03.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. תיקון קל: הרב מאזוז לא הימר ל8 מנדטים אלא מקווה בעז''ה  
בתגובה להודעה מספר 0

חרם על ישראל? הכל מתחיל מפה חברים שעושים דה לגיטימציה ליהדות ואין פוצה פה ומצפצף

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Dudi
חבר מתאריך 4.3.07
11107 הודעות
יום שני כ''ה באדר תשע''ה    15:58   16.03.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. לא מבין  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 16.03.15 בשעה 16:04 בברכה, Dudi

יחד גם הם סוג של ש"ס?

אם הם יבחרו לכנסת נשמע אותם כל יום מעלים באוב את המרן ההוא?

כלומר הימניים שנדמה להם שהם מצביעים למפלגת ימין יקבלו גרסה "ימנית" של ש"ס ומי שיצביע דרעי יקבל גרסת שמאל של ש"ס?

@ ידי לא היתה במעל - לא הצבעתי ליכוד, אני ימני @

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מלכוש המופלא
חבר מתאריך 14.1.14
7192 הודעות
יום שני כ''ה באדר תשע''ה    18:50   16.03.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. הצהרת הרב מאיר מאזוז - מה שלא יהיה או יפורסם כביכול אנו לא חוזרים בנו  
בתגובה להודעה מספר 0

הכנה להפצת שקרים הקלטות וזיופים כפי שהפיצו על הרב אמנון יצחק בזמנו

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

קללת אדריאנוס - בדיית פלשתין

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות