גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #27371 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 27371   
רוזנצוייג לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.6.19
1456 הודעות, 17 מדרגים, 34 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ח בתשרי תשפ''א    12:36   16.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

כשערבי ישראלי גאה יוצא בתקיפות רבה נגד המנהיגים של ערביי ישראל אשר הצביעו נגד הסכם השלום עם האמירויות.  

https://bit.ly/3j1PS6w

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  במדינה יהודית מתוקנת הרשימה המשותפת לא הייתה לגיטימית Law 16.10.20 13:47 1
     במדינה יהודית ''מתוקנת'' היו גם סוקלים את הנואפות Big Joe 16.10.20 13:52 2
         חלילה Law 16.10.20 13:53 3
             אז גם אתה רואה לעצמך זכות ''לנפות'' צווים הלכתיים. אז למה אתה מוהע זאת מאחרים Big Joe 16.10.20 14:54 4
                 אני לא יודע על מה אתה מברבר ומנסה להכניס מילים לפי Law 16.10.20 15:01 5
                     אין שום מילה על כך שהמדינה תהיה מדינת הלכה יהודית. ''מדינה יהודית'' היא תרגום של Jewish state Big Joe 16.10.20 15:05 6
                         אני לא כתבתי מדינת ״הלכה״ יהודית Law 16.10.20 15:18 7
                             אין לי שנאה לפייגלין. גם לא עיוות דיעות. ואין לי שום רצון בהמשך דיון עם מי שמייחס לי דיעות שלא הבעתי Big Joe 16.10.20 15:42 8
                                 זה בדיוק מה שעשית לי ואתה עושה לי... אז שאני עונה באותו האופן זה לא בסדר? Law 16.10.20 15:51 9
     דבר ראשון , ודאי שאתה צודק עלי 18.10.20 07:37 11
         לא סתם אני כותב שהבעיה של העם היהודי היא מלחמת הזהות שמתחוללת בינו לבין עצמו Law 18.10.20 12:37 12
             מסכים איתך שחלקים מגוש ה״ימין״ משתמשים שימוש ציני במונח ״ימין״ עלי 18.10.20 13:04 13
                 היה זה ביבי שלחץ את ידו של רב מרצחים והמשיך את אוסלו המשיחי בו העם היהודי מסר את ערך הצדק Law 18.10.20 13:12 14
                     מסכים עם הסיפא של דבריך במלואה עלי 18.10.20 13:21 15
                         סלח לי על הבוטות אחי Law 18.10.20 13:26 16
                             לא הסברתי את עצמי נכון עלי 18.10.20 13:31 17
                                 עברו מאז מעל 25 שנים Law 18.10.20 13:35 18
                                     מסכים עם כל מילה . עלי 18.10.20 13:58 19
  ברשימה המשותפת לא דואגת לערביי ישראל-אבל הקהילה כמו אצל החרדים מקשה עליהם לצאת לדרך אחרת 495 18.10.20 07:28 10

Law לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.18
6105 הודעות, 52 מדרגים, 104 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ח בתשרי תשפ''א    13:47   16.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. במדינה יהודית מתוקנת הרשימה המשותפת לא הייתה לגיטימית  
בתגובה להודעה מספר 0

כל מפלגה מכל דת שהייתה חותרת תחת יהדותה של המדינה לא הייתה לגיטימית, אבל לצערי מדינת ישראל לא באמת יהודית ובטח לא מתוקנת.

עד שנתעורר..

"Good man must not obey the laws too well"

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
173763 הודעות, 387 מדרגים, 451 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ח בתשרי תשפ''א    13:52   16.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. במדינה יהודית ''מתוקנת'' היו גם סוקלים את הנואפות  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 4.10.18
יום ששי כ''ח בתשרי תשפ''א    13:53   16.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. חלילה  
בתגובה להודעה מספר 2

במדינה יהודית מתוקנת הייתה חירות מקסימלית לפרט ושיוויון אזרחי, אבל אך ורק מתוך זהות מוצקה, לא מכילה, לא רופסת ולא גלותית כלפי אויבים.

יריב פוליטי הוא לא אויב ידידי, אדם שחותר תחת יהדותה של המדינה ושואף לשיוויון לאומי הוא מבחינתי אויב.

חבר מתאריך 2.9.05
יום ששי כ''ח בתשרי תשפ''א    14:54   16.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אז גם אתה רואה לעצמך זכות ''לנפות'' צווים הלכתיים. אז למה אתה מוהע זאת מאחרים  
בתגובה להודעה מספר 3

חבר מתאריך 4.10.18
יום ששי כ''ח בתשרי תשפ''א    15:01   16.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. אני לא יודע על מה אתה מברבר ומנסה להכניס מילים לפי  
בתגובה להודעה מספר 4

אכתוב שוב, מדינת ישראל הוקמה להיות בית לאומי לעם היהודי בעולם של מדינות לאום, מדינה יהודית, נקודה.

יהדות = ערך לאומי ועליון

דמוקרטיה = שיטת ממשל

לו היינו מדינה מתוקנת כל אדם ולא משנה דתו ולאומיותו לא יכול היה בשם ה״דמוקרטיה״ לחתור תחת יהדותה של המדינה לשיוויון לאומי, הוא היה כמתבקש הופך לאויב ומטופל בהתאם, אבל כאמור אנו לא מדינה מתוקנת, ה״דמוקרטיה״ בישראל הפכה להיות ערך עליון הנעלה מהיהדות.

וידידי, תהיה בטוח שבכל הנוגע לענייני הפרט אני הרבה יותר חירותי מימך מבלי שאכיר אותך לעומק, ומכבד כל לאום באשר הוא כל עוד הוא לא יטען שנחלת אבותיי היא מולדתו ההיסטורית, אני פשוט יודע לעשות את ההפרדה בין שיוויון לאומי לשיוויון אזרחי, בין הרמה הלאומית לרמת הפרט.

חבר מתאריך 2.9.05
יום ששי כ''ח בתשרי תשפ''א    15:05   16.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אין שום מילה על כך שהמדינה תהיה מדינת הלכה יהודית. ''מדינה יהודית'' היא תרגום של Jewish state  
בתגובה להודעה מספר 5

מהחלטת העצרת על חלוקת א"י למדינה ערבית ולמדינה יהודית. מגילת העצמאות כוללת הקמת מדינמה דמוקרטית. כל נסיון לדחוק אותה למקום שונה מפני ה"יהודית" לא יצלח.

חבר מתאריך 4.10.18
יום ששי כ''ח בתשרי תשפ''א    15:18   16.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אני לא כתבתי מדינת ״הלכה״ יהודית  
בתגובה להודעה מספר 6

כתבתי מדינה יהודית, תקרא את מצע מפלגת זהות כמכלול אם בא לך ותבין את תפיסותיי והרעיונות בהם אני מאמין.
(אני מעריך שזה קשה לך עם השנאה, עיוות הדעת והדעות הקדומות כלפי פייגלין אבל הרעיונות נותרים אותם רעיונות ללא קשר לדמות)

וההשוואה של הדמוקרטית ליהודית פוגעת בצדקת דרכנו ובלגיטימציה שלנו כעם, הופכת בפועל את מדינת ישראל לישות בלתי מוסרית, אבל לא נראה שלאנשים שעשו את ההשוואה הזאת בתחבולות ומירמה איכפת ממוסר או צדק, בטח ששלום בארץ ישראל זה לא המטרה של השלטון של מדינת ישראל.

אגלה לך עוד סוד, אני גם הרבה יותר דמוקרטי מאנשים כמוך ובטח מהשלטון של מדינת ישראל ששום קשר בינו לבין דמוקרטיה אמיתית אין.

נ.ב החלטת האו״ם מ47 מעולם לא קיבלה תוקף בינלאומי חוקי תודות לפרטנרים שלנו שפתחו במלחמה, לו הם היו מנצחים לא היינו מתדיינים ברוטר כרגע.

ואני באמת לא בטוח ולא ממש זוכר, אשמח שתראה לי איפה בהכרזת המדינה מוזכרת המילה דמוקרטית, אם היא מגיעה ביחד עם המילה יהודית כשוות ערך.

חבר מתאריך 2.9.05
יום ששי כ''ח בתשרי תשפ''א    15:42   16.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. אין לי שנאה לפייגלין. גם לא עיוות דיעות. ואין לי שום רצון בהמשך דיון עם מי שמייחס לי דיעות שלא הבעתי  
בתגובה להודעה מספר 7

.

חבר מתאריך 4.10.18
יום ששי כ''ח בתשרי תשפ''א    15:51   16.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. זה בדיוק מה שעשית לי ואתה עושה לי... אז שאני עונה באותו האופן זה לא בסדר?  
בתגובה להודעה מספר 8

ושוב, אני ממתין שתראה לי איפה במגילת העצמאות או בהכרזת המדינה מוזכרת ה״דמוקרטיה״ כשוות ערך ל״יהודית״.

בטח גם לוחמי האצ״ל והלח״י (ושאר המחתרות) שלחמו נגד הערבים והבריטים על חייהם צעקו בקרב ״למען מדינה יהודית ודמוקרטית!״

אני באמת לא מכוון לעלוב בזדון חבר, אבל תבין שטענתי שמדינת ישראל היא יהודית ברמה הלאומית, נקודה, לא הופכת אותי לאנטי דמוקרט.

עלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.8.19
3269 הודעות, 67 מדרגים, 134 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ל' בתשרי תשפ''א    07:37   18.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. דבר ראשון , ודאי שאתה צודק  
בתגובה להודעה מספר 1

אך יש גם להוסיף את הבעיה היותר גדולה (לדעתי) , והיא שחלקים מהשמאל , ולצערי לא מדובר רק על חבורת ״מרצ״ ההזויה , רואים בה במשותפת פרטנר לגיטימי להקמת ממשלה .
כמובן שאני מתכוון ליאיר לפיד ועופר שלח שכבר אמרו זאת מספר פעמים , האחרונה שבהם ממש בשבוע שעבר.
כלומר , לא רק שלא מוקיעים את הגיס החמישי הזה מתוך הפוליטיקה , אלא אף רוצים לתת להם כח ועמדות שליטה .

חבר מתאריך 4.10.18
יום ראשון ל' בתשרי תשפ''א    12:37   18.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. לא סתם אני כותב שהבעיה של העם היהודי היא מלחמת הזהות שמתחוללת בינו לבין עצמו  
בתגובה להודעה מספר 11

הבעיה הכי גדולה שלי היא עם הגוש הביזיוני והפופוליסטי שמכונה ״ימין״ במדינת ישראל, אין שום קשר בינו לבין המושג ימין ואותו צריך להחליף.

חבר מתאריך 29.8.19
יום ראשון ל' בתשרי תשפ''א    13:04   18.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. מסכים איתך שחלקים מגוש ה״ימין״ משתמשים שימוש ציני במונח ״ימין״  
בתגובה להודעה מספר 12

אבל בעיניי זו הבעיה הפחות חמורה .
חיבוק האויבים הוא הרעה החולה היותר גדולה .

חבר מתאריך 4.10.18
יום ראשון ל' בתשרי תשפ''א    13:12   18.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. היה זה ביבי שלחץ את ידו של רב מרצחים והמשיך את אוסלו המשיחי בו העם היהודי מסר את ערך הצדק  
בתגובה להודעה מספר 13

והפך את מדינת ישראל להיות מדינה תומכת טרור ובלתי מוסרית.

כל עוד נהיה שבויים בנשף המסכות הזה בו המתיישב והפולש הערבי בארץ ישראל מכונה רישמית כלאום ״פלסטיני״ שמולדתו היא ״פלסטין״ החיכוך והלחימה בארצנו היחידה לעולם לא יסתיימו, ושלום הוא ממש לא המטרה.

חבר מתאריך 29.8.19
יום ראשון ל' בתשרי תשפ''א    13:21   18.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. מסכים עם הסיפא של דבריך במלואה  
בתגובה להודעה מספר 14

לגבי הרישא יש לי הסתייגויות , אבל בעקרון זו אכן היתה טעות .

חבר מתאריך 4.10.18
יום ראשון ל' בתשרי תשפ''א    13:26   18.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. סלח לי על הבוטות אחי  
בתגובה להודעה מספר 15

אבל למי שלא מאמין בצדקת דרכו של העם היהודי יש הסתייגויות, למי שאצלו ה״מדינה״ היא המלך לפני אלוהים יש הסתייגויות, לי בעניין ארץ ישראל אין שום הסתייגות גם אם לצערי למדינה שלי שאני כל כך אוהב יש.

חבר מתאריך 29.8.19
יום ראשון ל' בתשרי תשפ''א    13:31   18.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. לא הסברתי את עצמי נכון  
בתגובה להודעה מספר 16

ההסתייגות שלי היא לא מהרעיון , כפי שאמרתי , כעיקרון אני מסכים עם דבריך .
אלא עם המקרה הספציפי בו נתניהו לחץ את ידו של עראפת והמשיך את תהליך אוסלו הנורא .
אני חושב שהוא היה בבעיה ועשה זאת בעל כרחו .
לא שאני מצדיק אותו , אבל אני כן מאמין שגם הוא , בעיקרון היה נגד זה .

חבר מתאריך 4.10.18
יום ראשון ל' בתשרי תשפ''א    13:35   18.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. עברו מאז מעל 25 שנים  
בתגובה להודעה מספר 17

מדינת ישראל קיבלה כל הוכחה אפשרית עד כמה ההסכם הזה על כל נספחיו הוא אסון משיחי ובזוי, אבל אנו עדיין מהונדסי דעת ושבויים לגזירת הגורל הזאת.

שתבין ידידי, גם תכנית המאה של טראמפ היא בסה״כ עוד נספח בזוי של אוסלו, תכנית שלום אמיתית לארץ ישראל לא תכלול בתוכה את המושג ״פלסטין״ ו״פלסטיני״, אלו שמות שהעם היהודי צריך להשמיד מעמדת צדק וכוח, על כל ארגוני הטרור שלהם, לאחר מיכן עם הערבי נוכל לדבר בתנאים שלנו בלבד כי זו ארצנו.

חבר מתאריך 29.8.19
יום ראשון ל' בתשרי תשפ''א    13:58   18.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. מסכים עם כל מילה .  
בתגובה להודעה מספר 18

495 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.02
65450 הודעות, 201 מדרגים, 386 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ל' בתשרי תשפ''א    07:28   18.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. ברשימה המשותפת לא דואגת לערביי ישראל-אבל הקהילה כמו אצל החרדים מקשה עליהם לצאת לדרך אחרת  
בתגובה להודעה מספר 0

כל עוד דולק הנר אפשר לתקן - רבי ישראל מסלנט

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות