גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #16214 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 16214   
עמיחי63
חבר מתאריך 20.1.09
2415 הודעות
יום שני כ''ג בסיון תשס''ט    11:34   15.06.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

פרשת מוחמד אל דורא- השקר הכזב והעלילה- מפי פיליפ קרסנטי  

קרסנטי בשדמה: לא מוותר על האמת
פיליפ קרסנטי, יהודי צרפתי המקדיש את זמנו להפצת האמת בפרשת מוחמד אל-דורא, הגיע לשדמה ביום שישי וגילה את כל האמת על הפרשה.

אורנית עצר

פיליפ קרסנטי בשדמה
המחנה הצבאי הנטוש בשדמה הסמוכה לשכונת הר חומה משמש מידי שבוע כמרכז תרבותי ארץ-ישראלי. ביום שישי האחרון הגיע לשדמה פיליפ קרסנטי – יהודי צרפתי שמקדיש את זמנו להפצת האמת בפרשת מוחמד אל-דורא. המקום היה מלא מפה לפה. מעל 150 איש גדשו את "היציעים" ורבים נותרו ללא מקום ישיבה.

המשתתפים האזינו להרצאתה של שרה ג'ו בן צבי על מהותה של ירושלים וציפו בדריכות להרצאתו של פיליפ קרסנטי. פיליפ התחיל את הרצאתו באומרו שהיה זה נחום שחף שחשף לראשונה את תרמית אל-דורא . קרסנטי ממשיך ומראה עד כמה הסרט המבויים של הטלויזיה הצרפתית פראנס 2 עזר לתעמולה הערבית לעשות נזק עצום לישראל וליהודי התפוצות. הילד מוחמד אל-דורא הפך ברחבי העולם הערבי ל"מרטיר" שבעזרתו שולהבו המוני ערבים לפעולות נגד ישראל. הוגי תרמית אל-דורא גם הצליחו לצייר את ישראל המתגוננת לתוקפנית ולא הומאנית.

פיליפ בחוש הומור בריא, מסך אחר מסך, טבלאות וסרטוטים, צילומים ועדויות מומחים, מגלה את השקר, את התרמית, את העבודה התקשורתית המגמתית ואת הפרטים אודות המשפט המייגע בו הוא ניצח לאחרונה אבל שעדיין אינו הסתיים.

בועד למען שדמה יהודית אומרים כי "משרד החוץ הישראלי, הטלויזיה הישראלית, כל הממסד הישראלי היה צריך לחבק אותו באהבה ולנצל את עבודתו הסיזיפית של איסוף העובדות, להודות לו על עבודת ההסברה הנפלאה שהוא עושה- אך לבושתנו, זו לא המציאות".

"פיליפ מבלה את זמנו מהרצאה להרצאה, בארץ ובעולם ומבטיח שלא לעצור עד שפראנס 2 יודיעו קבל עולם שהם שיקרו, רימו והונו. פיליפ מוסיף עד כמה הוא שמח להיות בשדמה ומקווה שמהר מאד שדמה תהפוך לאוניברסיטה פתוחה לכל אחד", הם מספרים.

הרצאתו של פיליפ הסתיימה במחיאות כפיים סוערות של הקהל המחבק את פיליפ באהבה רבה ובהערצה על אומץ לבו. חברי הועד למען שדמה יהודית מודים לו מקרב לב ואומרים, "בשבת קראנו את פרשת המרגלים – 2 מתוך 12 הצליחו לעמוד על האמת. כך פיליפ קרסנטי עומד על האמת- יחידי מול כל העולם".

רוחי אביטל, תושבת עפרה, התנדבה לתרגם את ההרצאה מאנגלית לעברית ולצייד את עשרות השומעים בטכנולוגיה המתאימה. יהודית טיאר מבית חורון הציגה מציוריה המבטאים את ההווי ונופי הארץ, טיאר העניקה את אחד הציורים לפיליפ.

ביום שישי הבא תתקיים בשדמה הרצאתו של הרב שמעון גולן בנושא אחדות ומחלוקת. לאחר ההרצאה יצבעו הפעילים את המבנים.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/190577

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  ''כל הממסד הישראלי היה צריך לחבק אותו באהבה'' יקוב 15.06.09 12:20 1
     כל מי שממשיך להעלות את הסיפור - משרת אינטרס פלסטיני אפור-עכבר 15.06.09 12:26 2
         אני לא מסכים איתך עמיחי63 15.06.09 14:52 3
             אף אחד בעולם לא מעלה זאת עוד. אפור-עכבר 15.06.09 19:36 7
                 בדיוק ההפך עמיחי63 16.06.09 01:10 8
                     צודק !! יישר כח !! פילוביץ שחף 16.06.09 01:20 9
                         תודה עמיחי63 17.06.09 07:24 11
  תודה !! פילוביץ שחף 15.06.09 16:21 4
  התקשורת בישראל בחסות ה''שמאל'' אינה טובה יותר מפראנס 2 Q 15.06.09 16:33 5
     צודק !! פילוביץ שחף 15.06.09 19:16 6
  'קצת קטשופ'(פיליפ קרסנטי, לוחם בתשקורת בפ' מוחמד אדורה) פילוביץ שחף 17.06.09 03:51 10
  עוד נצחון מזהיר ליהודי הצרפתי קרסנטי בפרשת כזבי א-דורה פילוביץ שחף 13.06.10 02:39 12
  ביום א תשודר התכנית''מוחמד דורה הילד המת- או החי?'' צופה מהצד 18.06.10 20:10 13
     תודה ידידי על המידע, חשוב לצפות, לשמור ולצרף לאשכול הזה פילוביץ שחף 18.06.10 20:16 14
  פרשת א-דורה: היום בצרפת - הכרעה במשפט הדיבה פילוביץ שחף 15.02.12 14:08 15
     פרשת א-דורה: ביהמ''ש בצרפת קיבל ערעורו של הרופא הישראלי פילוביץ שחף 15.02.12 16:17 16
         תודה שחף שווה לפתוח אשכול חדש בעניין המשמח! עמיחי63 16.02.12 00:20 17
     חוות דעתן 'השגויה' = שקרית של פרופ' רפי ולדן: פילוביץ שחף 16.02.12 10:53 18

יקוב
גולש אורח
יום שני כ''ג בסיון תשס''ט    12:20   15.06.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. ''כל הממסד הישראלי היה צריך לחבק אותו באהבה''  
בתגובה להודעה מספר 0

עד כמה אנשים אינם מסוגלים לראות את העובדות, והעובדות מלמדות שראשי מר"ץ ותומכיהם, מעוניינים בספור הערבי, כי זה משרת את האינטרס שלהם.

כמו הערבים כך אנשי מר"ץ, מעוניינים להשניא את "הכיבוש", ולכן הם יעודדו את הנוסח הערבי ובוודאי לא יסייעו לגילוי האמת ההפוכה.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
אפור-עכבר
חבר מתאריך 12.10.04
3037 הודעות
יום שני כ''ג בסיון תשס''ט    12:26   15.06.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. כל מי שממשיך להעלות את הסיפור - משרת אינטרס פלסטיני  
בתגובה להודעה מספר 1

ברגע שהדבר הזה נמצא בכותרת, מעטים הם אלו שבאמת יקראו,
ובכל מקרה מה שיוותר בזיכרון - הוא מסר שלילי.

Winter is coming

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
עמיחי63
חבר מתאריך 20.1.09
2415 הודעות
יום שני כ''ג בסיון תשס''ט    14:52   15.06.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אני לא מסכים איתך  
בתגובה להודעה מספר 2

אתה כאילו אומר שככל שנדבר פחות על עלילות הדם שיהודים כביכול שותים דם ילדי גויים בפסח כך ייטב ?
תשובתך מעידה על הגלותיות היהודית הנפוצה - "בוא נוריד את הראש עד יעבור זעם " ואז חוטפים שוב בראש....

אפור-עכבר
חבר מתאריך 12.10.04
3037 הודעות
יום שני כ''ג בסיון תשס''ט    19:36   15.06.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אף אחד בעולם לא מעלה זאת עוד.  
בתגובה להודעה מספר 3

זה לא "נוריד את הראש".

את התשובה הרשומה באשכול הזה כבר נתנו מספר פעמים, אבל -

הנושא כולו כבר לא מעניין אף אחד, אלו חדשות של אתמול, שלג דאשתקד.

במידה והנושא יעלה שוב, אפשר לתת את ההתייחסות המלאה המופיעה כאן.

במידה שלא, איזה אינטרס יש לנו להעלות זאת שוב ושוב ושוב?

Winter is coming

עמיחי63
חבר מתאריך 20.1.09
2415 הודעות
יום שלישי כ''ד בסיון תשס''ט    01:10   16.06.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. בדיוק ההפך  
בתגובה להודעה מספר 7

אני רוצה להעלות את זה שוב ושוב עד שיצא להם מהאף וכדי שכל כתב שמסקר את חמסטאן יחשוב פעמיים לפני שהוא מפיץ עלילות דם .

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי כ''ד בסיון תשס''ט    01:20   16.06.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. צודק !! יישר כח !!  
בתגובה להודעה מספר 8

ראשי העולם הערבי קובעים: אין דבר כזה עם פלשתיני, ואין אדמה פלשתינית
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5259&forum=gil&omm=182&viewmode=threaded
מפת הדרכים + 14 הסתיגויות + התנגדויות........תזכורת (*)
https://rotter.net/forum/gil/16193.shtml
עו''ד/ח''כ לשעבר א. העצני: 'החשיפות של הרמטכ''ל שנגנזו'
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=15332&forum=gil&omm=0

===============

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5583&omm=13&vi
יו''ר הכנסת ח''כ רובי ריבלין מזהיר מפני מלחמת אחים !!
https://rotter.net/forum/gil/16183.shtml

עמיחי63
חבר מתאריך 20.1.09
2415 הודעות
יום רביעי כ''ה בסיון תשס''ט    07:24   17.06.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. תודה  
בתגובה להודעה מספר 9

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שני כ''ג בסיון תשס''ט    16:21   15.06.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. תודה !!  
בתגובה להודעה מספר 0

פירסום רשמי: האיחוד האירופאי תרם מיליארד שקל לעמותות !!
https://rotter.net/forum/gil/16056.shtml
כך הם מביסים אותנו‏ - יוסי ביילין ושות' !!
https://rotter.net/forum/gil/16022.shtml
''טיהור הנהגת המדינה ממרגלים ובוגדים''
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=6137&omm=86&viewmode=

Q
חבר מתאריך 8.10.01
30848 הודעות
יום שני כ''ג בסיון תשס''ט    16:33   15.06.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. התקשורת בישראל בחסות ה''שמאל'' אינה טובה יותר מפראנס 2  
בתגובה להודעה מספר 0

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שני כ''ג בסיון תשס''ט    19:16   15.06.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. צודק !!  
בתגובה להודעה מספר 5

===============

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5583&omm=13&vi
יו''ר הכנסת ח''כ רובי ריבלין מזהיר מפני מלחמת אחים !!
https://rotter.net/forum/gil/16183.shtml

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום רביעי כ''ה בסיון תשס''ט    03:51   17.06.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. 'קצת קטשופ'(פיליפ קרסנטי, לוחם בתשקורת בפ' מוחמד אדורה)  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 31.01.10 בשעה 22:47 בברכה, פילוביץ שחף

קצת קטשופ
מאת: אורן פרסיקו | תאריך פרסום: 16/06/2009
מקור:
http://www.the7eye.org.il/articles/Pages/160609_philippe_karsenty_tour_in_Israel.aspx

פיליפ קרסנטי, לוחם בתשקורת, מסתובב בעולם עם מצגת הטוענת לכחש וזיוף בפרשת הילד מוחמד א-דורה. עכשיו הוא בארץ. אורן פרסיקו התלווה אליו

כריך I

אף שפיליפ קרסנטי ישן רק שלוש שעות באותו לילה, כשאני פוגש אותו בשעת צהריים בחדר הישיבות שבקומה השנייה של מרכז מורשת מנחם בגין בירושלים, הוא מקרין אנרגיה בלתי נלאית. הוא נכנס אל החדר בצעדים מהירים, מצויד בחליפה כהה, עניבה בורקת ושיזוף מושלם, ומתעניין ברכישת כריך. קרסנטי, פוליטיקאי עירוני, איש עסקים צרפתי ולוחם בינלאומי בתשקורת, נראה כאילו הרגע יצא ממגזין, או במקרה שלו – ז'ורנל.

זהו יומו השני במסע בן שבעה ימים בישראל, חלק ממסע בינלאומי שלו ושל המצגת. המצגת: מוכיחה מעל לכל ספק סביר, הוא משוכנע, כי כתבה ששודרה ברשת פראנס 2 לפני כתשע שנים, ושהיתה בין הגורמים להתפשטות האינתיפאדה השנייה – מפוברקת.

בבוקר כבר הספיק להעביר את המצגת בכנסת, כעת יעביר אותה בפני מוזמנים מובחרים במרכז מורשת מנחם בגין, אחר הצהריים יעביר אותה בשלישית במרכז הבינתחומי בהרצליה, ובערב ייסע לבית ויצו בנתניה, כדי להעבירה ברביעית. יום אופייני במסע ההסברה העצמאי של קרסנטי.

הוא במירוץ נגד הזמן. לפני שנה בדיוק קבע בית-משפט צרפתי שיש לו הזכות להשמיע בציבור את הטענה כי הקלטת מזויפת. בקרוב עשוי פסק הדין להיפסל על-ידי בית-המשפט העליון בצרפת.

II האם יורד גשם בחוץ?

קרסנטי מתיישב מולי ופורק מנרתיקו מחשב נייד כדי לחברו למקרן חדר הישיבות. "איך הלך הבוקר בבית הנבחרים?", אני שואל. "נהדר", הוא משיב, "העברתי את ההרצאה שלי בפני 101 חברי-כנסת". הוא פורץ מיד בצחוק גדול. "כך פועלים הערבים", מסביר לי פרופ' ריצ'רד לנדס, שותפו של קרסנטי. "הערבים מספרים לך שקרים שהולכים ונעשים מופרכים יותר ויותר, כדי לראות מתי תתרעם ותתעמת איתם. כך הם מודדים כמה אתה פיקח או אמיץ".

קרסנטי דווקא לא מתרשם לרעה מהעובדה שלא התעמתתי עם דבריו המופרכים. הוא מחייך לעברי וקורץ בעינו. הוא גם ממהר להודות כי למעשה העביר את המצגת שלו בפני שני חברי-כנסת בלבד, אריה אלדד ונחמן שי, אך מציין כי השניים התרשמו מאוד והשתכנעו מטיעוניו (הנוכחות הדלה היתה בשל השעה המוקדמת של הפגישה, יטען באוזני אחר-כך ח"כ אלדד, ויאשר כי השניים אכן יצאו משוכנעים).

"מה אתה מאמין שקרה לילד א-דורה בצומת נצרים?", אני שואל אותו תוך שהוא מתחיל לאכול את הכריך שהזמין. "אני לא מאמין בכלום, אני אומר רק מה שאני יכול להוכיח – שבסוף הסרט הילד חי". "ואחר-כך?", אני מקשה. "האם יורד גשם בחוץ?", הוא משיב. אמצע יוני ישראלי בחוץ, בלי שום גשם בכלל. "אחרי שנגמר סרט ההקלטה אני לא יודע מה קרה", מבאר קרנסטי. "יכול להיות שהילד נהרג שעה מאוחר יותר, שבוע מאוחר יותר, אתמול. לא אכפת לי מה קרה אחר-כך".

III מוחמד א-דורה

ב-30 בספטמבר 2000 שידרה הרשת הצרפתית פראנס 2 כתבה מאת שליח הרשת בישראל, שארל אנדרלין, שדיווח לצופיו על הרגעים האחרונים בחייו של ילד פלסטיני שנקלע יחד עם אביו לחילופי ירי בצומת נצרים. בכתבה נראה האב, ג'מאל א-דורה, כשהוא מגונן על בנו מוחמד ומנופף בידו אל עבר היורים. בסיומה מוטלים השניים בלי נוע. הכתבה זיעזעה את העולם כולו, ותמונת הילד ואביו הפכה סמל לאכזריות ישראל וצבאה. צה"ל נטל את האחריות להרג הילד ולפציעת האב. מאוחר יותר קבעה ועדת חקירה בראשות אלוף פיקוד דרום דאז, יום-טוב סמיה, כי סביר יותר שהשניים לא נפגעו מכדורי חיילי צה"ל, אלא ממקור ירי אחר, פלסטיני.

שורה של ספקנים העלו מאז תהיות באשר לאותנטיות של הכתבה ששידרה פראנס 2. טענתם של קרסנטי ולנדס מרחיקת לכת. לדבריהם, כתבה זו היא ביום מוחלט, מתחילתה ועד סופה, דוגמה מייצגת לתעשיית שקר פלסטינית שנועדה לבצע מניפולציה בתקשורת העולמית במטרה להשחיר את שמה של מדינת ישראל.

IV סימני דם

נוסף לקרסנטי ולנדס נמצאים בחדר הישיבות של מרכז מורשת מנחם בגין גם פרופ' אלי פולק, יו"ר האגודה לזכות הציבור לדעת, שלמחרת תקיים את האסיפה השנתית שלה במרכז מורשת בגין עם קרסנטי כאורח הכבוד; ד"ר יהודה דוד, מנתח שטיפל בעבר בג'מאל א-דורה, הטוען כי הצלקות של האב לא נגרמו כתוצאה מפגיעת כדורים; וגם שני נציגים של ארגון בני-ברית, שיזם את המפגש – אלן שניידר, מנכ"ל המרכז העולמי של בני-ברית, וחיים כ"ץ, יו"ר המרכז. נציג הממסד בחדר הישיבות: דני סימן, מנהל לשכת העיתונות הממשלתית ותומך נלהב בגרסתו של קרסנטי לאירועי אותו היום.

קרסנטי הוא מרצה משופשף. ההרצאה שלו מתובלת בכמה הלצות, באזהרות מגל אנטישמיות, וברמז לכך שפרשת א-דורה היתה קשורה לגיוס המחבלים המתאבדים לפיגוע במגדלי התאומים. המצגת עצמה מעלה שורה של סימני שאלה באשר לכתבה של פראנס 2, למשל: מדוע לא נראים סימני דם על בגדי הילד ואביו? מדוע הדם על רגלו של הילד נעלם פתאום? מדוע לקראת סוף הסרט הילד מזיז את היד המכסה על פניו?

התשובות של קרסנטי: אין סימני דם כיוון שהשניים לא באמת נורו. כתם הדם על רגל הילד הוא מטפחת אדומה שא-דורה החזיק. הוא מזיז את ידו כדי להביט במצלמה. התשובות האלו, יחד עם חוסר תיאום בעדויות של הצלם והכתב שהכינו את הכתבה, הן ההוכחה של קרסנטי לפברוק. טיעוניו מגובים בשורת עדויות של מומחים בליסטיים, רפואיים ואחרים, המבססים את מסקנותיהם על חומרי הגלם המצולמים שמהם נערכה הכתבה, חומרי גלם של צלמים אחרים שהיו במקום באותו יום, עדויות שונות שמסרו הכתב והצלם של פראנס 2, תצלומים מהלוויית א-דורה ושחזורים בליסטיים שנעשו במרחק אלפי קילומטרים מצומת נצרים.

V לא אסקימוסים

"הוא יכול למכור מקררים לאסקימוסים", אומר לי בשיחת טלפון שארל אנדרלין, כתב פראנס 2 ויריבו המר של קרסנטי. קהל המקשיבים לקרסנטי במסעו בישראל אינו אסקימוסי כלל וכלל.

VI הצעת חקיקה

בתום ההרצאה של קרסנטי, ולאחר שגם ד"ר דוד ופרופ' לנדס מציגים את ממצאיהם, מתפתח בחדר הישיבות דיון על הצעדים הבאים שיש לנקוט בארץ ובחו"ל כדי להפיץ את הבשורה ולהילחם בשקרי הערבים. מפינת החדר משקיף כל העת מנחם בגין, מתוך דיוקן בצבעי שמן המוצב על כן ציור.

"התרמית של פראנס 2 היא באופן ברור הגדולה והמסוכנת ביותר מכל התרמיות. תפקידנו הוא לא רק לחשוף את האמת ולתקן את הטעויות של התקשורת, אלא גם לגזול מאויבנו את נשקם", אומר קרסנטי. הנוכחים בחדר מסכימים. קרסנטי מציע לנצל את הניצחון הצפוי בבית-המשפט העליון בצרפת ("כשננצח, ולא אם ננצח", הוא חוזר ואומר למארחיו) כדי להעביר חוק בישראל שיהפוך מניפולציה תקשורתית סמויה לעבירה פלילית. "זה יהיה התזמון המושלם להעברת החוק", הוא טוען, וממריץ את הנוכחים להכין את התשתית להצעת החוק מבעוד מועד.

VII עיתונאים הם לכל היותר בני-אדם

בעוד כמה ימים יחגוג קרסנטי את יום הולדתו ה-43. הוא נולד וגדל בפריז, בן למהגרים אמידים מצפון אפריקה. הוא אומר כי אינו ציוני, אחרת היה גר בישראל, אך גם אינו אנטי-ציוני. הוא מגדיר את עצמו כ"יהודי". לאחר לימודי כלכלה עבד קרסנטי כברוקר ויועץ עסקי, ולזמן מה התפרנס גם מניהול חברת הייטק.

לא תמיד היה מבקר חריף של התקשורת. הוא מעיד על עצמו שפעם אהב את התקשורת, אהב עיתונים ובמיוחד אהב את "לה-מונד", "התנ"ך שלי", "התפילה היומית שלי היתה אליו'", הוא אומר, ומספר כי עיתונאי היה בעיניו סמכות עליונה.

אהבתו של קרסנטי לעיתונות הסתיימה יום אחד, לפני תשע שנים, בסניף הקובני של מועדון הים התיכון. בארוחת הבוקר התיישב לשולחן הכתב לענייני טכנולוגיה של "לה-מונד", והשיחה נסבה על תחום שבו היו לקרסנטי יד ורגל. ככל שהשיחה בין השניים התארכה, גברה ספקנותו של קרסנטי באשר ל"לה-מונד" ולתקשורת בכלל. לדבריו, הבורות שחשף באותה שיחה הכתב לענייני טכנולוגיה של ה"לה-מונד" ניפצה את אידיאל העיתונות בעיניו. "הבנתי שהעיתונאים אינם האלים שחשבתי שהם", הוא אומר, "הם רק בני-אדם".

IIX לנקות את הממשל שלכם מאנשים כאלה

אנחנו יוצאים מחדר הישיבות, וקרסנטי שואל אותי אם כעת אני משוכנע. כשאני אומר לו שעדיין יש לי ספקות, הוא נראה מאוכזב. מבחינתו, כך נראה, העולם מתחלק לתומכים ומתנגדים. כשהוא מצליח לשכנע מישהו בצדקתו הוא מכנה אותו "מומר". מוקדם יותר התרעם על איש משרד החוץ הישראלי, שנחשף למצגת ארוכה ומפורטת בהרבה מזו שהציג כעת, אך לא שוכנע בצדקתה. "אם לא תנקו את הממשל שלכם מאנשים כאלה, שחותרים תחת המאמץ של מדינת ישראל להגן על עצמה, אתם מתים", הזהיר קרסנטי את הנוכחים בחדר הישיבות של מרכז מורשת בגין.

מי שאינו מסתפק בספקנות, ויוצא בהתקפה נגד קרסנטי, עלול למצוא את עצמו נתבע. קרסנטי מנהל בימים אלה שני משפטי דיבה נגד מגזין וערוץ טלוויזיה צרפתיים שפיקפקו בשפיותו והגדירו את התיאוריה שלו על פרשת א-דורה כ"תיאוריית קונספירציה".

"האם מעליב אותך שמבקריך טוענים שאתה קונספירטור?", אני מתנסח בעקיפין כדי להימנע מתביעה בעצמי. "כשאינך יכול להפריך מה שאדם אומר, אתה תוקף אותו אישית. אני מעולם לא עוסק בהתקפות אישיות. העבודה שלי היא להילחם למען האמת", הוא משיב.

אבל אתה מדבר על מזימה מורכבת, מרובת משתתפים, הכוללת גם שימוש במטפחת אדומה. האין בכך כדי להפוך את התיאוריה שלך לתיאוריית קונספירציה?

"זו לא מזימה מורכבת. אם זו היתה מזימה מורכבת, הפלסטינים היו לפחות קונים קטשופ. זו תרמית שנעשתה באופן ירוד. הם עושים זאת שנים, ואף אחד לא שם לב לכך. כדאי שנהיה מודעים לכך, כי בפעם הבאה הם ימצאו קצת קטשופ, הם ימצאו דרך שבה זה ייראה אמין יותר".

IX קרסנטי אינו חושש מהפסד

בשנת 2004 פתח קרסנטי אתר עצמאי לביקורת התקשורת בשם "Media Ratings", ובנובמבר אותה שנה פירסם באתרו מאמר חריף שיצא נגד הכתבה על א-דורה ורשת פראנס 2. "החלטתי לעשות פרובוקציה כדי שיתבעו אותי", נזכר קרסנטי, "וזה עבד". קרסנטי הפסיד במשפט הדיבה, אך עירער וזכה. בית-המשפט לערעורים קבע כי יש לו הזכות לטעון במלים חריפות שהכתבה היא זיוף, וזאת משום שהשקיע מאמצים כנים בבדיקתה. אין בפסיקת בית-המשפט קביעה באשר לשאלה אם הכתבה היא אכן תרמית מבוימת או לא.

רשת פראנס 2 עירערה על תוצאות המשפט השני, ובקרוב צפויה הפסיקה של בית-המשפט העליון בצרפת. לדברי אנדרלין, בית-המשפט אמור לפרסם את פסק הדין כבר בסוף חודש זה. לדברי קרסנטי, פסק הדין צפוי רק בעוד כחצי שנה. כך או אחרת, קרסנטי בטוח שינצח, אך מדגיש שיהיה מרוצה גם אם יפסיד. לדבריו, עצם העלייה המחודשת לכותרות תשרת את מטרתו ותעזור לו להפיץ את מסריו. אם בית-המשפט העליון יפסול את פסיקת בית-המשפט לערעורים, קרסנטי מבטיח להתחיל את הדיונים המשפטיים מחדש, ולהגיש ערעור נוסף על פסק הדין הראשון בעניינו.

X צה"ל לא נתן אישור

אני מצטרף לקרסנטי ולנדס בפיאט קטנה שכורה. היעד: המרכז הבינתחומי בהרצליה ותלמידי תוכנית ארגוב, תוכנית שנועדה להכשיר תלמידים מצטיינים "לייצג את האינטרסים של מדינת ישראל והעם היהודי בקהילה הבינלאומית". "הייתי רקדן ואחר-כך זמר", אומר לי קרסנטי בצחוק כשאני שואל אותו לעברו. פרופ' לנדס מעיר שוב על שקרנות הערבים. "אתה מסגיר את מוצאך המרוקאי", הוא אומר לקרסנטי. לנדס, במושב הקדמי, מקלל את הנהגים האטיים ביציאה מירושלים. קרסנטי ואני במושב האחורי נכנסים לשיחה מעמיקה יותר על פרשת א-דורה.

מה מניע אותך?

"האמת".

היית פעם בעזה?

"לפני שנים, עוד לפני שערפאת היה שם. אבל זו עובדה לא רלבנטית. באותה מידה אפשר להגיד שלא הייתי שם, כי אין לי מה להגיד על המקום".

ניסית לגבות עדות מאנשים שהיו שם באותו יום?

"לא. כי האנשים שנראים בסרט תומכים בטענות פראנס 2, אחרת היו יוצאים בעצמם עם הפרטים".

מה לגבי חיילים?

"ניסיתי, אבל צה"ל לא נתן לי אישור".

איך אתה מסביר שעד היום, תשע שנים אחרי האירוע, לא צצה בחקירות שב"כ או של המודיעין הצבאי עדות אחת של מישהו שהיה שותף להצגה?

"מי ירצה להתאבד? הראשון שיאמר זאת... זה מסוכן".

ומה לגבי האפשרות להוציא את הגופה של א-דורה מקברה ולערוך בדיקת די.אן.איי? "לא מעוניין", אומר קרסנטי. "זה מגעיל". חוץ מזה, בדיקה כזו יכולה לכל היותר להוכיח שמישהו מבני המשפחה מת באותו יום, אך יכול להיות שמי שמת לא היה מוחמד א-דורה, אלא בן משפחה אחר. ומדוע לא לבדוק את זהות המת בנתוני משרד הפנים הפלסטיני? "זה לא צרפת, זה עזה", הוא אומר. הבלגן חוגג שם. האם הבלגן בעזה יכול להסביר את העדויות הסותרות לגבי אירועי אותו יום בספטמבר 2000? בעיני קרסנטי, העובדה שרופא פלסטיני זוכר שא-דורה הובא לבית-החולים בשעה עשר, בעוד שלפי כל העדויות הוא ואביו הגיעו לצומת נצרים רק בצהרי אותו יום, היא רבת חשיבות.

בעצם אין לך כל הוכחה חיצונית, רק ניתוח של חומרי הגלם ותצלומים.

"יש גם העדויות של אבו-רחמה ואנדרלין . ויש סתירות בדבריהם".

נניח שהעיתונאים סותרים את עצמם, אולי אפילו משקרים בכוונה, זו עדיין אינה הוכחה לכך שהכל מבוים.

"הילד מרים את ידו כדי להציץ במצלמה, זו עדות לכך שלא נהרג".

זו פרשנות אחת למה שרואים.

"לא, זו לא פרשנות. הרופאים שהתייעצנו איתם אישרו את הגרסה שלנו".

הצד השני יכול להביא רופא שיגידו אחרת.

"בבקשה, שימצאו כזה".

XI הם לא מסוגלים לארגן כלום

שארל אנדרלין מנסה בימים אלה לארגן לג'מאל א-דורה אישור יציאה מהארץ כדי שיוכל להיבדק בצרפת על-ידי מומחים רפואיים ולהוכיח כי אכן נפגע מכדורים באותו יום בצומת נצרים. אבל גם אם כך יוכח, אומר לי אנדרלין בשיחת טלפון, וגם אם בית-המשפט הגבוה בצרפת יפסוק לטובתו, הסאגה של א-דורה לא תסתיים. מכל מקום, אנדרלין עדיין עומד מאחורי הכתבה ששידר.

"אולי יש פה ושם דברים שהפלסטינים מביימים", מודה הכתב הצרפתי, "כשבנאדם עושה כאילו הוא מת ובורח מהצבא, כשהוא מובל על אלונקה ובסמטה הראשונה בורח מהאלונקה. אני צילמתי את זה. בסדר, זה קיים. אבל זה לא מאורגן, הם לא מסוגלים לארגן כלום".

XII גיבור

במרכז הבינתחומי בהרצליה קרסנטי מתקבל כגיבור. אחת התלמידות במיוחד צוחקת מכל בדיחה שלו ומנענעת את ראשה לשלילה בכל פעם שהוא מציג את טענות הפלסטינים לאירועי אותו יום. "מהתמונות האלה אפשר לספר כל סיפור. אפשר להגיד מה שתרצו, אם תסתכלו על חומרי הגלם תוכלו להמציא כל סיפור שתרצו", אומר קרסנטי לתלמידים, ומציע להם את הסיפור שלו.

לאחר שהוא מסיים את ההרצאה, דווקא התלמידה המזדהה מבקשת שיספר איך זה שמוחמד ואביו נקלעו באותו יום לצומת נצרים ומצאו את עצמם בלב חילופי אש בין חיילי צה"ל לפלסטינים. "זה הכל מזויף", מסביר לה קרסנטי בטון רגוע, "מההתחלה ועד הסוף".

שורת הדין נ' לשכת העיתונות הממשלתית
"כל שניתן לייחס למשיבים 2 ו-3 בפרשה זו הוא התנהלות בלתי מקצועית משום שלא נערכה בדיקה ראויה ומספקת לגבי אמינות הסרט טרם השידור"
http://www.the7eye.org.il/Verdicts/freedom_of_the_press/Pages/shurat_hadin_lam.aspx

תנו להם מצלמות! / ירון אזרחי
כאילו הפכנו את משל המערה של אפלטון על פיו: אנו נעים מעובדות לתדמיות, ולא להפך
http://www.the7eye.org.il/dailycolumn/pages/article2905.aspx

אינג'ניר יוסף דוריאל נ' האופטמן אהרון
"אף שאין ספק כי הכתוב במכתב מהווה דברי ביקורת בדבר מקצועיותו של התובע כחוקר סיבת מותו של הילד, אין לראות, לנוכח בחינת ההקשר שבו נכתבו הדברים, משום פרסום לשון הרע"
http://www.the7eye.org.il/Verdicts/slander/Pages/mohamed_al_dura_letter.aspx

טילי מלים / ענת באלינט
התמונות שתיארו את מאורעות הדמים הוכיחו את עומק השבר: הכתבים – הישראלים, הפלסטינים והזרים – איבדו את יכולת האחיזה באותה פיסה של מציאות
http://www.the7eye.org.il/articles/Pages/article2903.aspx

הנראטיב השלישי / אורן פרסיקו
מחקר שנערך באוניברסיטת בר-אילן בדק את המידה שבה התקשורת הפלסטינית והישראלית מעכלות ומציגות את הנראטיב של הצד האחר. הממצאים: העיתונות הערבית היא ברמת הטוקבקים הישראליים. "אפשר להסביר את זה על רקע חוסר הסימטריה בין ישראל לפלסטינים", אומרות החוקרות
http://www.the7eye.org.il/articles/pages/130409_the_third_narrative.aspx

תזכורת:

פרשת מוחמד אל דורא- השקר הכזב והעלילה- מפי פיליפ קרסנטי
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=16214&forum=gil&viewmode=all&keywords=פיליפ קרסנטי

המדען נחום שחף מכר זכויות ''פרשת מוחמד א-דורה''
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5103&forum=gil&viewmode=all&keywords=פיליפ קרסנטי

כבוד לאתר רוטר.נט! בפרשת מוחמד א-דורא, לפילובץ שחף!
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=7874&forum=gil&viewmode=all&keywords=פיליפ קרסנטי

לינק לעצומה: https://rotter.net/cgi-bin/atzuma/seelist.pl?spage=1
אמירות מזעזעות של השמאל הנאור - שלא תגידו שלא ידעתם בחסות התשקורת...
https://rotter.net/forum/gil/16056.shtml#13
ג.בכור: התקשורת הנשלטת ע''י השמאל מטילה אימה על הציבור
https://rotter.net/forum/gil/16056.shtml#14

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום ראשון א' בתמוז תש''ע    02:39   13.06.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. עוד נצחון מזהיר ליהודי הצרפתי קרסנטי בפרשת כזבי א-דורה  
בתגובה להודעה מספר 0

ארי סטון
חבר מתאריך 12.1.08
ב אור ליום ראשון א' בתמוז תש''ע 21:14 12.06.10

עוד נצחון מזהיר ליהודי הצרפתי קרסנטי בפרשת כזבי א-דורה

הנה מכתבו של קרסנטי בעקבות נצחונו המזהיר בביהמ"ש הצרפתי, שהרשיע את רשת הטלוויזיה הצרפתית אשר המציאה מתוך מניעים אנטישמיים את עלךילת הדם הנתעבת בפרשת א-דורה. ביהמ"ש הצרפתי הרשיע את התחנה התצרפתית בהוצאת דיבה הכלפי קרסנטי כאשר השמיצה אותו לאחר שחשף שכל פרשת קרסנטי הינה עלילת דם כוזבת.

הנה מכתבו של קרנסטי, שאגב ניהל את המערכה ללא סיוע חישראלי, ולאחר שממשלת ישראל האימפוטנטית, באמצעות דובר צה"ל, הודתה בהריגת א-דורה (שלפי כל הסימנים חי ובועט בעזה) והתנצלה על הריגתו.

קרנסטי, אליך:

Dear Friends,

Two years ago, the private French TV Canal + aired a documentary in support of France 2, France’s government-sponsored television station that broadcast the al Dura hoax.

I sued them and the verdict came today: Canal + was found guilty of defamation.

This outcome confirms that the French court system is the last great hope for justice in French society today.

The French courts are our only hope for justice to prevail over anti-Semitism.

Notwithstanding my single victory today, the French media continues to broadcast more and more anti-Semitic propaganda, and the French government doesn’t seem willing to fight it effectively.

The verdict found that the Canal + news documentary was defamatory and that the journalist who made it wasn’t objective, even though he had access to all the necessary information to know the truth about the al Dura hoax.

This documentary had been broadcast intentionally 4 weeks before the verdict on the trial, which I ultimately won, against France 2 on the al Dura hoax. Fortunately, the judges were not influenced by this blatant attempt to sway public opinion against me.

If you can understand French, here are 3 links to watch the slanderous documentary:

1st part

2nd part (the section related to the al Dura hoax starts at the 19th minute of this 2nd part and extends to the 3rd one)

3rd part

In case you don’t understand French, here are some statements that were made about me in the documentary.

According to this film, I am:

- “faking information”;

- “pressuring journalists in order that they self censor themselves”;

- “manipulating the information in order to promote extremist political views without any interest in the truth”;

- “using the internet to dupe, falsify facts and to serve a cause and promote a despicable ideology”;

- “using all sorts of strategies and unfair practices to attain my objectives”;

- “diffusing fake information, fake images and fake documents on the Internet”;

- “an active member and partisan of an immoderate ideology”;

- “forcing journalists to denounce their colleagues”;

- “threatening journalists in order to prevent them to reveal some information”.

This court victory is just another step in our journey to keep the press honest. The French media finds every opportunity to paint Israel in a negative light, and even though I prevailed in court, the damage has already been done.

So, my friends, we must remain vigilant, and we must continue to speak out against anti-Semitism and dishonesty in the press.

Warm regards,

Philippe Karsenty

www.karsenty.fr

+ 33 6 60 68 74 85
[email protected]

כתב אישום נ' פושעי/אדריכלי אוסלו.
191. אמנון לורד: ''מעשה הבגידה של ביילין שהסגיר לידי מחלקת המדינה את
תוכניתו של פיקוד דרום לחסל במבצע צבאי את קברניטי הטרור של החמאס בקיץ 2003

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5760&forum=gil&viewmode=all&keywords=%EE%F0%F9%E4%20%F8%E6#191

==

צופה מהצד
חבר מתאריך 15.3.08
104467 הודעות
אור ל שבת קודש ז' בתמוז תש''ע    20:10   18.06.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. ביום א תשודר התכנית''מוחמד דורה הילד המת- או החי?''  
בתגובה להודעה מספר 0

התכנית תשודר ביום ראשון ה20 ביוני בלילה, בשעה 23.30 בערוץ הראשון.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
אור ל שבת קודש ז' בתמוז תש''ע    20:16   18.06.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. תודה ידידי על המידע, חשוב לצפות, לשמור ולצרף לאשכול הזה  
בתגובה להודעה מספר 13

כתב אישום נ' פושעי/אדריכלי אוסלו.
191. אמנון לורד: ''מעשה הבגידה של ביילין שהסגיר לידי מחלקת המדינה את
תוכניתו של פיקוד דרום לחסל במבצע צבאי את קברניטי הטרור של החמאס בקיץ 2003

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5760&forum=gil&viewmode=all&keywords=%EE%F0%F9%E4%20%F8%E6#191

==

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום רביעי כ''ב בשבט תשע''ב    14:08   15.02.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. פרשת א-דורה: היום בצרפת - הכרעה במשפט הדיבה  
בתגובה להודעה מספר 0

uz7
חבר מתאריך 13.12.09
23690 הודעות, 101 מדרגים, 181 נקודות. ראה משוב יום רביעי כ''ב בשבט תשע''ב 13:16 15.02.12

פרשת א-דורה: היום בצרפת - הכרעה במשפט הדיבה

בצרפת צפויה להתקבל היום ההכרעה במשפט הדיבה נגד הרופא הישראלי שטוען: פרשת מוחמד א-דורה אינה אלא עלילה.

בית המשפט הצרפתי אמור להכריע היום בתביעת הדיבה של ג'מאל אדורה, אביו של הילד מוחמד אדורה נגד הרופא הישראלי יהודה דוד שטוען כי כל פרשת א-דורה אינה אלא עלילה חסרת בסיס נגד מדינת ישראל וחיילי צה"ל.

כזכור, ד"ר דוד קבע שהפציעות שהציג ג'מאל א-דורה מקורן במתקפה של חמאס עליו שנים רבות קודם לאירוע בצומת נצרים בה נטען כי בנו נהרג מכדורי חיילי צה"ל.

ד"ר דוד יצא למאבק משפטי מול טענותיו של א-דורה האב לאחר שקיבל תמיכה מראשי משרדי החוץ והבריאות, אולם כאשר מצא עצמו תחת תביעה מצידו של א-דורה התנערה ממנו המדינה.

על הפרשה המלאה סיפר ד"ר דוד בראיון לערוץ 7. לדבריו הוא עצמו ניתח את גמאל א-דורה בבית חולים תל השומר בשנת 92' בעקבות אותה פציעה שגרמו לו אנשי החמאס. הוא מספר כיצד התוודע לטענותיו של גמאל ולפיהם חיילי צה"ל הם שגרמו לפציעתו וכיצד נחלץ למאבק המשפטי לטיהור שמם של חיילי צה"ל ולחשיפת האמת שמאחורי הפרשה.

מספר ד"ר דוד כי גמאל א-דורה סבל מפציעה קשה הכוללת שיתוק של עצבי כף היד. לאחר ניסיון רפואי כושל בבית חולים 'שיפא' בעזה הופנה לבית החולים 'שיבא' בתל השומר ושם נותח על ידי ד"ר דוד עצמו שהחזיר לו את יכולת התנועה של כף היד תוך שהוא מבצע פעולה של הוצאת גיד מאזור כף רגלו השמאלית.

ד"ר דוד מספר כיצד נדהם לראות את א-דורה האב מספר במסיבת עיתונאים כי ידו שותקה כתוצאה מירי חיילי צה"ל. הוא נועץ במנהל בית החולים שלו ובסגנו, במנהלי המחלקה ואף בבכירים במשרד החוץ והבריאות כדי שאלה יורו לו אם לחשוף את הנתונים האמיתיים שמאחורי הפרשה. "הם אמרו לי אתה יכול לחשוף את הפרטים. המדינה מאחוריך".

ד"ר דוד חשף את הפרטים בתקשורת האירופית, ובעיקר בזו הגרמנית שהחליטה לבצע עבודת מחקר כוללת ובין השאר חשפה תוך כדי עבודה זו כי ניתוח מבנה הגולגולת של הנער שנורה בצומת נצרים הוא שונה ממבנה גולגלתו של הנער שנקבר בעזה כאילו הוא הוא מוחמד א-דורה. "הסתבר שמדובר בילד אחר", אומר ד"ר דוד ומוסיף: "את זה לא אנחנו אומרים. את זה אמרו הגרמנים".

עוד מוסיף ד"ר דוד ומספר כי נועץ בכירורגים ופלסטיקאים מומחים שחיזקו את עמדתו ולפיה לא ייתכן שהירי בשנת 2,000 הוא שגרם לפציעתו של א-דורה האב.

בעקבות הטענות שהעלה ד"ר דוד בעיתון צרפתי עתר גמאל א-דורה לבית המשפט בצרפת בטענה שד"ר דוד מעליל עליו עלילת שווא, אולם נראה שבמהלך המשפט התהפכה הקערה על פיה ו"במהלך המשפט חשפנו מסמך נדיר" מספר ד"ר דוד "במסיבת עיתונאים נופף גמאל א-דורה בשנת 2005 או 2006 במסמך כתוב בערבית שחתומים עליו לכאורה שלושה רופאים ירדנים, אבל לקחנו את המסמך הזה, הגדלנו אותו, תרגמנו את מה שכתוב שם לצרפתית והנה מסתבר שמה שכתוב במסמך הזה הוא שהפצע של גמאל הוא לא מהירי. השופטים ראו את זה והיו המומים", מספר ד"ר דוד ומוסיף כי לאחר עשר שעות של שימוע בו הוצגו מסמכים ונתונים ביקשה התובעת הכללית של צרפת, שאמורה הייתה להיות נגדו, לזכות אותו בדין.

ד"ר דוד מספר על קשר שהוא שומר עם אישי ציבור כדוגמת שר ההסברה, יולי אדלשטיין והשר לעניינים אסטרטגיים, משה בוגי יעלון, ומקשר זה מתברר לו שהכוונה הישראלית הרשמית היא להמתין לתוצאות המשפט שכאמור יגיעו ביום שישי הקרוב, ואז, לאחר שיוכרע שלא הייתה עלילה בדבריו נגד גרסתו של גמאל א-דורה, תיעשה מלאכת הסברה מאסיבית בעולם. "הם מבינים את חשיבות הנושא ואם יהיה ניצחון הם מוכנים למנף את ההחלטה מול האו"ם".

ד"ר דוד מוסיף ורומז כי בידי ישראל היכולת להוכיח הוכחות נוספות שתפרכנה את הגרסה הפלשתינית, אך הוא מעדיף שלא להרחיב על כך. "למדינת ישראל יש את כל המידע והאמצעים לפעול", הוא אומר.

נזכיר כי בראיון ליומן ערוץ 7 הצהיר השר אדלשטיין כי לא יפקיר את ד"ר דוד שנאבק למען מדינת ישראל, אדלשטיין אמר כי הוא אינו גאה בכך שהנושא עדיין נמצא באוויר ולא הגיע לפתרונו. דוד פנה אליו ואל השר יעלון בבקשת עזרה ושניהם הבטיחו לו שאכן כך ייעשה, אולם "בינתיים אנחנו נכשלים מול מחסום הבירוקרטיה", אמר השר אדלשטיין והבהיר כי לא ביקש כל תקציב עבור מאבקו של ד"ר דוד אלא לאשר לו ולשר יעלון להקצות מתוך תקציבי משרדיהם סכום נדרש לשם כך. "עוד לא הצלחנו, אבל לא נאמרה המילה האחרונה".

עם זאת קבע אדלשטיין כי "לא נפקיר אותו. הוא עשה עבודת קודש ללא מטרות רווח אלא רק למען חיילי צה"ל". לטעמו קל הרבה יותר לכנס ועדה קיימת שתאשר את התקציב הזעום למשפט זה. עוד הוא מוסיף וקובע כי אין מקום לטענות ולפיהן פעל ד"ר דוד מטעם עצמו ועל כן לא ניתן להקצות את הסכום, שכן איש אינו מתכחש לעבודה שמנכ"ל משרד הבריאות הודיע לו שהמדינה תגבה אותו ושהוא יכול לצאת לקרב המשפטי הזה.
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/233574

לאמת אין אג'נדה. לתקשורת יש. ההיסטוריה מסבירה הכל

פרס: ''ההסטוריה לא חשובה, מה שחשוב זה העתיד''...למה?!
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=6137&omm=69&viewmode=
מי מפחד מ''תולעת יעקב ודוֹד ישמעאל''?
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6179&forum=gil&omm=0

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום רביעי כ''ב בשבט תשע''ב    16:17   15.02.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. פרשת א-דורה: ביהמ''ש בצרפת קיבל ערעורו של הרופא הישראלי  
בתגובה להודעה מספר 15

ערכתי לאחרונה בתאריך 15.02.12 בשעה 16:37 בברכה, פילוביץ שחף

Bloops
חבר מתאריך 30.12.11
387 הודעות יום רביעי כ''ב בשבט תשע''ב 16:08 15.02.12

פרשת א-דורה: ביהמ''ש בצרפת קיבל ערעורו של הרופא הישראלי

בית המשפט העליון בצרפת ביטל את הרשעת ד"ר דוד יהודה בהוצאת דיבתו של של ג'מאל א-דורה, אביו של הנער הפלסטיני, שלכאורה נורה למוות על ידי חיילי צה"ל בשנת 2000.
nrg

ניצחון לרופא הישראלי: התקבל ערעורו בפרשת מוחמד א-דורה

ביהמ"ש העליון בצרפת ביטל את הרשעת ד"ר דוד יהודה בהוצאת דיבתו של ג'מאל א-דורה, אביו של הנער הפלסטיני שלכאורה נורה למוות ע"י צה"ל בשנת 2000. השופטים קיבלו את טענותיו, לפיהן הפצעים שהציג האב לא נגרמו מירי של חיילים. "אתייצב מול כל תעמולה שקרית ואנטי ישראלית", אמר הרופא ל-nrg מעריב

סוף לפרשת הילד מוחמד א-דורה: בית המשפט העליון בצרפת קיבל היום (ד') את הערעור על הרשעתו של ד"ר דוד יהודה בגין הוצאת דיבת אביו של א-דורה, ג'מאל.

הערעור שהתקבל הוא על הרשעתו של ד"ר יהודה ב-30 באפריל 2011 בבית המשפט הצרפתי, על פיה, ד"ר יהודה הוציא את דיבתו של אביו. ד"ר יהודה טען בבית המשפט, כי פצעיו של הילד א-דורה מהם מת, לא נוצרו בצומת נצרים בשנת 2000 כפי שטוען האב, אלא היו קיימים כבר ב-1994, לטענת ד"ר יהודה.

ד"ר יהודה דוד אמר בתגובה ל-nrg מעריב: "זהו ניצחון מוחץ, אני מאושר". לדבריו, "ההרכב הקודם של השופטים ידוע כאנטי ציוני ואנטי ישראלי ומאוד שמאלני קיצוני. בית המשפט העליון התכנס בהרכב שונה עם אנשים יותר שקולים וגם אני הייתי יותר שקול פחות תוקפני והצגתי את הקו שלי באופן מדעי וטענתי שבעצם כל המסמכים הרפואיים מראים שא-דורה נותח ב-1994 בתל השומר כאשר סבל מפציעה חמורה ב-1992 שבוצענ על החמאס בידו הימנית. שיפא בעזה ניסה לתקן את העניין ולא הצליחו והעבירו לי אותו למחלקה הכירורגית והשתלנו לו גידים מכף רגל שמאל בכף יד ימין ובאופן מוזר הוא הציג את יד שמאל במשפט", טוען ד"ר יהודה.

עוד אמר ד"ר יהודה: "במידה ואני זכאי זה אומר שאני דובר אמת וזה אומר שהפצעים של א-דורה היו באמת מ-1992 וכל הפצעים שאביו הציג הם לא כתוצאה של יירי חיילי צה"ל".

"מהיום כל פלסטיני שיירצה לעשות תעמולה שקרית נאצית גזענית אנטי ישראלית ימצא אותי בדרך. פתחתי דף פייסבוק עם השם שלי באישור שר האוצר שטיייניץ שתמך בהסברה לטובת חיילי צה"ל ומדינת ישראל. אני רוצה לקבל תרומות על מנת לסייע באופן משפטי לכל מי שנתבע בהוצאת דיבה ואני אתבע כל פלסטיני שישקר לגבי מקרים דומים".

ד"ר יהודה מספר כי "ביו טיוב יש עוד שני מקרים דומים של חייל צה"ל שפלסטיני טוען שדרס אותו ומקרה נוסף שרואים שכביכול חיילי צה"ל ריססו משפחה שלמה וברור שזה מבוים. אנחנו רוצים לתבוע את האחראים לפשעים נגד האנושות".

לבסוף סיכם ד"ר יהודה: "אני רוצה להדגיש שהשר לעניינים אסטרטגיים בוגי יעלון עזר לי לאורך כל הדרך תמך בי כל הזמן וישראלים רבים עזרו לי והבינו את החשיבות העליונה של ההסברה העולמית".

ד"ר יהודה הוסיף עוד כי ביום ראשון הקרוב יגיש לאישור הממשלה שר המשפטים יעקב נאמן בקשה לסיוע כלכלי על הוצאותיו המשפטיות. "יהיה הרבה יותר קל להעניק סיוע כלכלי לאחר אישור של הממשלה, אני מעוניין בסיוע הזה", הוסיף.

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=6137&omm=69&viewmode=
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6179&forum=gil&omm=0

עמיחי63
חבר מתאריך 20.1.09
2415 הודעות
יום חמישי כ''ג בשבט תשע''ב    00:20   16.02.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. תודה שחף שווה לפתוח אשכול חדש בעניין המשמח!  
בתגובה להודעה מספר 16

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום חמישי כ''ג בשבט תשע''ב    10:53   16.02.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. חוות דעתן 'השגויה' = שקרית של פרופ' רפי ולדן:  
בתגובה להודעה מספר 15

חורים בחוות הדעת

"כאן מצטרף שחקן חדש לדיון הציבורי. פרופ' רפאל ולדן, ישראלי יליד צרפת, שהגיש חוות דעת המאשרת רפואית את הטענה שג'מאל א-דורה, אביו של מוחמד, נפגע בתקרית. שהרי אחת מהטענות שהועלו במשפט הדיבה, וגם הוכחו, היא שהפלסטינים ביימו "תקריות" מהסוג הזה."
מקור:
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/801/996.html

והקשר הישיר והעקיף לחתום מטה:

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות