אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #15921 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 15921   
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום חמישי כ''ט בניסן תשס''ט    00:34   23.04.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

(*) ''ראש הממשלה שחשש ובחש במשפט קסטנר'' (*)  

 
ראש הממשלה שחשש ובחש במשפט קסטנר
עו"ד יוסף דר | פורסם ב 22 באפריל 2009 19:38 במדור משפט ציבורי


http://www.notes.co.il/dar/55460.asp

"סוד גלוי הוא שעו"ד שמואל תמיר חתר לנצל את משפט קסטנר כדי להגיע על גביו אל ראשי היישוב, הסוכנות היהודית ומפא"י,
ולהציגם כמי שהיו אחראים למעשיו ומחדליו של קסטנר וחיפו עליו בתקופת שואת יהודי הונגריה".

משה שרת, שהיה ראש הממשלה במהלך משפט קסטנר, ובתקופת השואה היה ראש המחלקה המדינית של הסוכנות היהודית - לא הקל ראש כלל וכלל במגמותיו אלה של שמואל תמיר, להיפך: ככל שהמשפט התקדם הפך משה שרת יותר ויותר מודאג ומוטרד וחשש שהעניינים במשפט יסתבכו וייצאו מכלל שליטה.

וכפי שניווכח בהמשך, משה שרת לא הסתפק בחששות בלבד: הוא פעל בדרכים שונות להשפיע על מהלך המשפט במגמה להשאיר העניינים "תחת שליטה".

מגעיו של שרת בעניין זה היו, בין היתר, עם היועץ המשפטי לממשלה דאז חיים כהן (לימים שופט בית המשפט העליון), וזאת במטרה להשפיע עליו שיחליף את הפרקליט המופיע במשפט, ובהמשך – שיטול את ניהול התביעה באופן אישי.

נוסף לכך כינס שרת באופן שוטף התייעצויות עם מקורבים ומשפטנים למטרות עדכון וגיבוש עמדות וכיוונים באשר לאופן התנהלות המשפט.

אבל אין ספק שגולת הכותרת היתה פגישתו של שרת, במהלך ימי המשפט, עם ישראל קסטנר עצמו, וכל זאת – לא ייאמן - בעצם הימים שבהם קסטנר העיד ונחקר בבית המשפט על דוכן העדים!

נספר כאן, שבמהלך אותן שנים כתב משה שרת יומן אישי בכתב ידו. לאחר מותו פורסם היומן בשמונה כרכים (מרתקים!), ובהם מספר שרת, בין היתר, על העניינים הנוגעים למשפט קסטנר.

נביא כאן כמה ציטוטים מהיומן האישי, והם ידברו בעד עצמם:

תחילה - הנה מה שכותב משה שרת ביומנו האישי על הפגישה הנ"ל עם ישראל קסטנר בבוקרו של יום השבת 27.2.54:

"ב-9 בבוקר - ישראל קסטנר המעיד זה ימים על ימים במשפט שנערך ביוזמת התובע הכללי להגנתו בפני הוצאת דיבה בשל חלקו במאמצי ההצלה בהונגריה, שהיה כרוך במו"מ עם הנאצים. המעליל רביזיוניסט {מלכיאל גרינוולד}, ופרקליטו הוא שמואל תמיר המהולל. הבעייה היא כיצד להרחיב את הבסיס הציבורי של העדות כדי להוכיח צידקתו בעליל. הצעתי להכניס לעניין את אהוד {אבריאל, מקורב שעסק בימי מלחמת העולם השנייה בהצלת יהודים ממזרח אירופה}".

הערה: לאחר סיום המשפט בבית המשפט המחוזי ולאחר הגשת הערעור לבית המשפט העליון נפגש שרת עם קסטנר פעם נוספת.

וכאן על פגישה עם אהוד אבריאל הנ"ל:

"אהוד בא להוועץ על מהלך משפט קסטנר: נראה כי היועץ המשפטי {לממשלה - חיים כהן} הקל ראש במשפט מפוצץ זה ומינה כתובע מישהו נמוש שאינו מתמצא בסוגייה המדינית והציבורית כלל ועיקר, ובהתנגשויות הבלתי פוסקות עם הפרקליט-הבריון שמואל תמיר ידו תמיד על התחתונה. יש לגזור על חיים כהן מישהו נבון וזריז לידו של התובע….
…חזרתי הביתה. הסעתי עמדי את היועץ המשפטי וביררתי אתו את עניין משפט קסטנר. התברר כי כבר מינה עוזר לתובע".


ופגישה באחרת:

"עמוס {מנור ראש הש"ב דאז} ואיש ש"ב באו… להעיר שוב את אוזני על מהלך משפט קסטנר שאינו כשורה כלל מפאת רמת התביעה הכללית. נראה כי מה שהוסכם ביני לבין היועץ המשפטי לא "דפק" כלל".

ועוד פגישה:

"{עו"ד ד"ר מאיר} ולטמן (מקורב של שרת) על מהלך משפטו של קסטנר. היועץ המשפטי לא היה לו כנראה מושג מאופיו הציבורי והמדיני ומתוצאותיו הסנסציוניות של משפט זה. התובע {אמנון} תל הוא כישלון חרוץ. יואל ברנד, אם יופיע כעד, יסבך מאד את העניין כי בתקופה שלאחר כישלון שליחותו הוא השתולל במשלוח תזכירי קיטרוג לראשי הסוכנות בתלותו בהם את קולר השחיטות בהונגריה ועכשיו ישמשו כל אלה חומר הרשעה בידי שמואל תמיר. אין עצה אלא לדרוש מחיים כהן עצמו שיקח את התביעה לידיו לאחר ההפסקה".

(הערה: יואל ברנד היה מפעילי תנועת העבודה הציונית בהונגריה. יצא מהונגריה הכבושה במאמץ להציל את שרידי יהדותה במסגרת עיסקת "סחורה (משאיות) תחת דם", שהציעו הנאצים ולא יצאה אל הפועל).

ועוד פגישה:

"בא היועץ המשפטי חיים כהן להתייעץ על המשך משפט קסטנר. יואל ברנד כבר הופיע כעד, מטעם התביעה. לא מן הנמנע כי תמיר ידרוש את הופעתי אני (כלומר, הופעת ראש הממשלה משה שרת בבית המשפט – י.ד.). תחול עכשיו הפסקה במשפט לשלושה שבועות ונספיק להתייעץ".

ופגישת המשך ביום אחר:

"התייעצות יסודית על מהלכו של משפט קסטנר מכאן ואילך… חייבתי את חיים כהן לנטול את התביעה ליידיו. נוכחתי כי אסור לי להופיע כעד וגמרתי אומר לערוך אחרי המשפט מסיבת עיתונאים ובה לספר את כל האמת על פרשת יואל בראנד (הערה: מסיבת העיתונאים לא נערכה בסופו של דבר – פרטים בהמשך)".

ופגישה נוספת:


"יעקב {שמשון} שפירא עם אהוד ועם וניה שהובהל מפריס לעצה על פרשת יואל ברנד במשפט קסטנר. יעקב שפירא שהוכנס לעניין הגיע למסקנות מרחיקות על ניהולו וכיוונו של המשפט להבא. אישרתי את הניסיון שהציע".

ועוד:

"יעל {ורד מזכירת ראש הממשלה} על המשפט {קסטנר-גרינוולד}: הסניגור תמיר חוגר, בעיית השופט – עם רוזן על חוקיות {השופט בנימין} הלוי".

(הערה: ראוי לשים לב שהפגישה עם רוזן נגעה לחוקיות השופט במשפט קסטנר – האם המדובר בכוונה לפוסלו?)

ופגישה (תדרוך?) עם אהוד אבריאל שעמד להופיע במשפט:

"ביררנו מצב המשפט. אהוד עומד להופיע כעד ראשי עם התחדשותו. הזכיר לי את שיחותי עם הנציב העליון בירושלים ואנשי משרד החוץ בלונדון על שליחותו של יואל ברנד. התפלא לזכרוני לגבי כמה פרטים באותן השיחות".

ועם טדי קולק:

"נסעתי הביתה עם טדי. שוב קובלנות על היועץ המשפטי בשל אופן הכנת השלב הבא במשפט קסטנר. אהוד יעיד מחר או מחרתיים. התובע לא הוחלף. חיים כהן מסרב להרבות עדים מצדנו. יש לדבר אתו שוב ולדרבנו".

שיחה נוספת עם טדי קולק:

"שוב שיחה עם טדי על המשך משפט קסטנר. לא ידעתי כלל כי במעריב נתפרסם דו"ח שלי על פרשת יואל ברנד מאותם הימים, אשר מסרתי להנהלה {הציונית} בלונדון בבואי לשם מייד לאחר פגישתי עם יואל בחאלב {בצפון סוריה – לשם הגיע ברנד בצאתו מהונגריה ונעצר ע"י הבריטים}. טדי העיד כי הדו"ח עושה רושם עז ביותר, משכנע בתכלית, ומפליא באיזו מידה של דיוק והתאפקות הוא כתוב; אף על פי שהוא נערך בעצם ימי המתיחות והסערה הריהו נקרא כהרצאה היסטורית שחוברה מתוך שמירת מרחק מסויים ממהלך המאורעות שלא להיסחף בדוכים. טדי סבור כי יש להוציא עכשיו דו"ח זה כחוברת להפצה רבתי".

ושיחת עדכון:

עו"ד מאיר ולטמן קרוב מאד למהלך משפט קסטנר {בא לבקר} וסיפר רבות על הנעשה מאחורי הקלעים"

ועוד פגישה עם אהוד אבריאל:

"אהוד בא לארוחת צהריים. העיתונות העויינת מלאה דברי שיטנה על פרשת יואל בראנד. אני מתפרץ כל הזמן לערוך מסיבת עיתונאים מיוחדת על נושא זה ולגולל את כל יריעת העובדות. אמש נמלכתי באיסר {הראל – ראש הש"ב} והביע התנגדות נמרצת. גם אהוד דיבר על ליבי לא לעשות זאת פן אהיה רק מוסיף שמן על המדורה"

פגישה להטלת משימות:

"הופיעו אנשי מעגן… את יונה {רוזן, צנח לאירופה הכבושה במלחה"ע השנייה} דרשתי לעבודת קבע בארגון מסע ההסברה נגד השמצת שמואל תמיר…לאחר משפט קסטנר שכבר התקיים והפך לשואה היסטורית ונוכח המשפטים שעוד נכונו לנו ונחשול סילוף ההיסטוריה המאיים בעקבותם. על מנחם {דנציג} ביקשתי להטיל עבודת מחקר וכתיבה. כל התוכניות הללו נקבעו בהתייעצות מפלגתית וביצוען נשאר תלוי בגיוס שני אנשי מעגן אלה".

ועוד פגישה:

"עם שולה ארלוזורוב {שנתבקשה להכין חומר רקע} על מכשלת קסטנר המסתבכת ללא מוצא".

עד כאן ציטוטים מיומנו האישי של ראש הממשלה משה שרת בדבר הפגישות וההתייעצויות שקיים במהלך משפט קסטנר.

עינינו הרואות: משה שרת היה מעורב באופן פעיל, והקדיש זמן ומאמץ לא מבוטל בטיפול בסוגייה הבוערת של משפט קסטנר – במיוחד בשים לב לכך שהמדובר בראש ממשלה מכהן שראשו אמור להיות נתון לאין ספור בעיות בוערות אחרות.

בהקשר זה נוסיף, שבמהלך אותה תקופה הקדיש שרת זמן ומאמץ רב מאד גם לטיפול וניטרול בעיות הכרוכות בהוצאת ספרו של יואל בראנד – סיפור מרתק בפני עצמו שיסופר בנפרד.

ברור, איפוא, ששרת הבין היטב שהמדובר בתפוח אדמה לוהט ומסוכן המונח לפתחם של ראשי הסוכנות והמפלגה ועלול לסבכם קשות, אם לא משפטית – ציבורית ודאי.

וכך, שרת פעל ללא לאות, ופה ושם אף לא בחל מהתערבות בהליך השיפוטי, כדי לקדם את הרעה או לצמצם נזקים – כפי שמתברר בעליל מהציטוטים שהובאו לעיל.

פורסם ב 22 באפריל 2009 19:38 במדור משפט ציבורי
http://www.notes.co.il/dar/55460.asp

תזכורת = כשפרשה זו תחשף לקרני השמש נוכל להגיד שפרשת
קסטנר-"מכר את נשמתו לשטן" הסתיימה וכל מה שנשאר זה ללמד
בשיעורי הסטוריה ואזרחות במערכת החינוך:


הממסד והתקשורת משתיקים את שערוריית ז'אק וארטן
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5418&omm=106&viewmode=
פרופ' יואב גלבר משכתב ומטייח את פרשת ון ורטן !!
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5418&omm=120&viewmode=threaded

_______________________________''האם יש לך מושג למה נמחק האשכול החשוב שאתה פתחת?''
http://rotter.net/forum/gil/15917.shtml#13
תמליל/ראיון עם סוזי קסטנר/ז'וז'י קסטנר, בתו של אדולף קסטנר, "שמכר את נשמתו לשטן"!!
http://rotter.net/forum/gil/15917.shtml
עו''ד דר: ישראל קסטנר - הגילוי הלא נאות של מרב מיכאלי
http://rotter.net/forum/gil/15919.shtml              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  כבר העיפו לך הערב את ה''חדשות'' האלה לפוליטיקה העכבר ששתק3 23.04.09 00:37 1
  מי רצח את קסטנר? השב''כ מעורב? קונספירציה\פרובוקציה? פילוביץ שחף 23.04.09 13:59 2
  פרשת קסטנר – איך נפל יואל בראנד קורבן למבצע הונאה וזיוף פילוביץ שחף 24.04.09 13:08 3
  ''התהילה הגנובה של ישראל קסטנר'' פילוביץ שחף 17.05.10 06:55 4
     עקביות מופלאה סניגור 18.05.10 00:59 5

     
העכבר ששתק3
גולש אורח
יום חמישי כ''ט בניסן תשס''ט    00:37   23.04.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. כבר העיפו לך הערב את ה''חדשות'' האלה לפוליטיקה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   מה יהיה? נזכה למהדורה חדשה של 8 אשכולות זהים?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום חמישי כ''ט בניסן תשס''ט    13:59   23.04.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מי רצח את קסטנר? השב''כ מעורב? קונספירציה\פרובוקציה?  
בתגובה להודעה מספר 0
 

AVNER
חבר מתאריך 15.4.02
יום חמישי כ''ט בניסן
תשס''ט 11:52 23.04.09

מי רצח את קסטנר? השב''כ מעורב? קונספירציה\פרובוקציה?

חומר רקע:
http://www.daat.co.il/daat/hungary/document/25.htm
1.
משה שרת כותב ביומנו:
"אהוד בא לארוחת צהריים. העיתונות העויינת מלאה דברי שיטנה על פרשת יואל בראנד. אני מתפרץ כל הזמן לערוך מסיבת עיתונאים מיוחדת על נושא זה ולגולל את כל יריעת העובדות. אמש נמלכתי באיסר והביע התנגדות נמרצת. גם אהוד דיבר על ליבי לא לעשות זאת פן אהיה רק מוסיף שמן על המדורה"

2. ציטוט ממאמר של נדב העצני:
השב"כ
שמואל תמיר לא חדל מלהוקיע את מעורבותו הפוליטית של השב"כ בכל הפרשה הזו, בשיטות המתאימות למדינה טוטליטרית. עדים הוטרדו ובודדו, ונמנעה הגישה אליהם מצד הסנגוריה. התבצעו מעקבים אחרי עורכי דין ועדים. ביומני ראש הממשלה, שרת, מאוזכרת מעורבות פוליטית שגרתית של השב"כ, שבה מדווחים לראש הממשלה, למשל, איך תצבענה בכנסת מפלגות שונות. היו התייעצויות פוליטיות ומפלגתיות בין חברי ממשלה לעמוס מנור, ראש
השב"כ. יעקב מרידור ממפלגת חרות סיפר שפנה אליו איסר הראל, ראש שירותי הביון, כדי לגשש איך חרות תגיב אם יינקטו פעולות נגד תמיר.

השב"כ הפעיל פרובוקטורים שניסו לדובב את תמיר לאמירות קיצוניות ומפלילות. קסטנר
נרצח בידיו של איש שב"כ בשם זאב אקשטיין ובסיוע איש שב"כ נוסף, דן שמר. כביכול היתה
זו מחתרת שנמנה עליה יוצא לח"י בשם מנקס, שמעולם לא הודה בקשר לרצוח את קסטנר. תמיר שואל: האם המחתרת כולה היתה תוצרת השב"כ? לאחר הרצח נעצר יוצא לח"י, יעקב חרותי. תמיר מספר שאיסר הראל הציע לדודו של חרותי הצעה, הנשמעת כאילו נלקחה מהסרט 'הסנדק': אם יעיד שתמיר הנהיג את הקבוצה המחתרתית, ישוחרר חרותי, ויקבל ביחד עם משפחתו כרטיסים לארה"ב ומימון שהייה ולימודים שם. הראל פנה גם לאשתו של חרותי בהצעה דומה, והיא השיבה: אבל תמיר חף מפשע! ועל כך באה התשובה שלא תיאמן: גם בעלך חף מפשע, אז מה אכפת לך שחף מפשע אחד יישב בכלא במקום חף מפשע שני? חרותי סירב,
וישב שנה בכלא.

אקשטיין ושמר יושבים שנים ספורות ומקבלים חנינה בהמלצת השב"כ. מנקס משתחרר מאוחר הרבה יותר.

דן שמר אמר בראיון ב- 1967: דאגו לחסל את קסטנר אנשים שחששו כי הוא עמד לגלות דברים הקשורים בשואה ולא פורסמו מעולם. הרצח גם שימש הסחה לנסיגה מסיני לאחר מבצע קדש. כמו כן רמז שמר כי השחרור המוקדם שלהם הותנה בשתיקתם.


מסקנות? איין.
תמיהות ותהיות ? יש ויש.
מזכיר את רצח רבין? אכן.


AVNER
חבר מתאריך 15.4.02
יום חמישי כ''ט בניסן תשס''ט 13:41 23.04.09


3. על כל ניסיון טיהור שרץ של מוטי לרנר נדרשים 1000 אשכול


כדי למחוק את שטיפת המח של התקשורת השיקרית,
אין ברירה אחרת אלא להציף את המידע האמיתי ברשת.
כל זה עד שתינתן דריסת רגל ימנית\דתית לתקשורת
וגם אמנים ויוצרים ימנים\דתיים יכנסו למעגל
הזוכים בתמיכה ממשלתית ופרסי עידוד ציבוריים.

על כל פסל כמו תומרקין יש בציבור הדתי\ימני אמן,
שחברי וועדת פרס ישראל אינם סופרים.

על כל הוגה דעות כמו שטרנהל יש בציבור הדתי\ימני איש רוח,
שחברי וועדת פרס ישראל אינם רואים.

על כל מוטי לרנר יש בציבור הדתי\ימני - יוצר,
שאת יצירתו, חברי וועדת פרס ישראל אינם רוצים.


__________________________


היום לפני 96 שנה (מ-2003) הוקם אירגון השומר !!!
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5391&forum=gil&viewmode=all&keywords=השומר#1
האמת נחשפת: האוצרות האבודים של יהודי תימן
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5316&forum=gil&viewmode=all&keywords=תימן
נקדימון ומייזלש: דה האן - הרצח הפוליטי הראשון בא''י
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5522&forum=gil&viewmode=all&keywords            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום ששי ל' בניסן תשס''ט    13:08   24.04.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. פרשת קסטנר – איך נפל יואל בראנד קורבן למבצע הונאה וזיוף  
בתגובה להודעה מספר 0
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 24.04.09 בשעה 13:20 בברכה, פילוביץ שחף
 
פרשת קסטנר – איך נפל יואל בראנד קורבן למבצע הונאה וזיוף של ראש הממשלה ואנשיו


http://www.notes.co.il/dar/55513.asp

רקע קצר:

ברשימה קודמת ראינו כיצד ראש הממשלה משה שרת מתערב ובוחש במשפט קסטנר, וזאת מחשש שהמשפט ייצא מכלל שליטה ויתפתח לכיוונים מסוכנים שיפגעו קשות בו ובמנהיגים נוספים של מפא"י והסוכנות היהודית.

מתברר, כפי שנראה בהמשך, שבמקביל לבחישותיו במשפט קסטנר, היה על משה שרת לטפל בפצצה מתקתקת נוספת שארבה לפיתחו: ספר שעמד לפרסם יואל בראנד על כל הפרשה (שם הספר: "בשליחות נידונים למוות").


(תמונת הספר צורפה/המשוכתב והמקורי -פ"ש)

יואל בראנד, שהיה מפעילי תנועת העבודה הציונית בהונגריה, יצא מהונגריה הכבושה במאמץ להציל את שרידי יהדותה במסגרת עיסקת "סחורה (משאיות) תחת דם", שהציעו הנאצים ולא יצאה אל הפועל.

במשפט קאסטנר העיד בראנד מעל דוכן העדים. משה שרת, שכאמור היה אז ראש הממשלה, ובימי השואה היה ראש הוועדה המדינית של הסוכנות היהודית - חשש מאד מתוכן עדותו של בראנד במשפט קסטנר. ואכן, ביומנו האישי מציין משה שרת מפורשות כי (ציטוט): "יואל בראנד, אם יופיע כעד, יסבך מאד את העניין כי בתקופה שלאחר כישלון שליחותו הוא השתולל במשלוח תזכירי קיטרוג לראשי הסוכנות בתלותו בהם את קולר השחיטות בהונגריה ועכשיו ישמשו כל אלה חומר הרשעה בידי שמואל תמיר".

יתואר כאן כיצד, במבצע הונאה של ממש, "טופל" וסולף הספר של בראנד על ידי משה שרת ואנשיו, וזאת - במטרה לפרק את הפצצה המתקתקת הזו ולנטרל את הסכנות והמבוכות שהיו צפויות ממנה לראשי מפא"י והסוכנות היהודית.

משה שרת מספר ביומנו האישי כי ב-11 יוני 54 מגיע אליו מקורבו עו"ד מאיר ולטמן ומספר לו כי (ציטוט): "יואל ברנד כותב ספר על כל הפרשה. תחילה התקשר עם איזה מו"ל מפוקפק מיוצאי אצ"ל אך בהשפעת מאיר העביר את הספר ל"עיינות" {הוצאת הספרים של מפא"י}".

הנה כי כן, יואל בראנד שוכנע על ידי מקורבו של משה שרת להעביר הוצאת הספר מ"איזה מו"ל מפוקפק מיוצאי אצ"ל" להוצאת הספרים של מפא"י, ועכשיו – כמובן שניתן יהיה לשלוט על אשר ייעשה בספר ועל גורלו.

חשוב להדגיש: אין בדברים שיובאו כאן לקבוע לצד מי מונחת האמת לאמיתה אודות מה שקרה בימי השואה – לצידו של משה שרת או לצידו של יואל בראנד. אבל יש בדברים להעיד, שמשה שרת ושאר אנשי ההנהגה של מפא"י והסוכנות היהודית חששו מאד לעורם מהאמת של בראנד, ומשכך - פעלו "בהתאם".

הספר העסיק והטריד מאד את משה שרת, והוא הקדיש לעניין זמן רב ומאמץ ניכר במטרה לסכל את הסכנות הצפויות ממנו. להמחשת גודל המאמץ והזמן הרב שהקדיש משה שרת ל"טיפול" בספר, יובאו כאן ציטוטים אחדים אודות מעשים, פגישות והתייעצויות שקיים משה שרת – כפי שתועדו על ידו ביומנו האישי (שפורסם לאחר מותו):

פגישה עם טדי קולק:

"משבא טדי, ניגשנו לעניין שלפנינו – אם אכתוב או לא אכתוב הקדמה לספרו של יואל בראנד. הפנים הם לכאן ולכאן ואמרתי כי אקרא תחילה את הספר ועל יסוד אופיו אחליט. יואל עודנו מתהלך כאיש שירד מהירח וכל הליכות הארץ וסדרי חייה כספר החתום לפניו. בצאתו אז מהסוגר הנאצי לעולמם של בעלי הברית סירב להבין מושכלות ראשונים של משטר המלחמה העולמי, ועד היום הזה הוא מחזיק באשליותיו. לכתוב הקדמה על מנת להוקיע את טעותו הגורלית של המחבר ולהזימו אין זה תפקיד נוח. גם הרבה תלוי ברמת הספר כשלעצמו".

ופגישה עם המו"ל:

"{פגישה עם} יהודה ארז {מנהל הוצאת הספרים "עיינות" השייכת למפא"י} - על {ספרו של} יואל בראנד".

ופגישה נוספת בכנסת:

"חזרה לכנסת, לישיבה בעניין ספרו האומלל של יואל בראנד".

פגישה עם המקורב אהוד אבריאל:

"קרוב לחצות בא אהוד שלא ראיתיו זה זמן. הטעם המעשי לבואו היה להטיל עלי עריכת ה"סוף דבר" לספרו של בראנד, שכתב יהודה ארז, זאת אומרת כתיבת כל הפרשה הזאת מחדש ובלשון תקיפה ומוסמכת שתסתור בהתרשמות הקורא את קיטרוגיו הקלוטים מהדמיון של המחבר. מתי אספיק לעשות זאת – אלוהים יודע".

"פיקוח נפש" דוחה יום כיפור:

"ערב יום כיפור. משום מה השתוקקה הפעם נפשי מאד לצום ולבלות את כל יום הדין בבית הכנסת. מנוי וגמור היה עימדי בדבר וגם ציפורה {רעייתו של שרתס} התכוננה לצום בחברתי. בעומדי על סף המועד הוברר לי כי לא יקום הדבר ולא יהיה. על סדר יומי מגובבים עדיין עניינים כה כבדים עד שאין ביכולתי להקריב יום שלם... ביחוד הכביד עלי הפריט השני {חיבור "אחרית דבר" לספרו של יואל בראנד}, ולאחר שיקול קצר ונמרץ החלטתי כי לא רק שהוא בלבד מחייב ביטול תוכנית הצום והתפילה, אלא שהוא הקודם לכל והמכריע כנגד כל השאר. זה זמן מוטלת על שולחני פרשה שחיבר יהודה ארז, המוציא את ספרו של יואל ב"עיינות" {הוצאת הספרים שבבעלות מפא"י}. טדי ואהוד הודיעוני כי חיבור זה לא יצלח לשימוש ואין להם מנוס אלא לחלות פניי כי אחבר בעצמי את המסמך הנדרש – הפרכת עדותו של בראנד, שתבוא בצורת פרק לוואי לספר, מטעם ההוצאה... אחר הצהריים, כשייראת הרוממות והוד קדושת היום יורדים ואופפים את העיר, אזרתי כוח ונטלתי בידי את חיבורו של יהודה ארז. בתחילה נצנצה בי תקווה כי יעלה בידי לצאת ידי חובה על ידי עריכה יסודית של הכתב-יד שלפני, אך עם התקדמות המלאכה הוברר כי זוהי תקוות שווא ולא הייתה ברירה אלא לשנס מותניים ולהתחיל מבראשית. בחמש התחלתי ובאחת עשרה גמרתי. המטרה היתה להוקיע את צרות ראייתו של בראנד, שהסתכל בעניין מתוך אשנב צר של מחתרת בודפשט שבה הוא חי נפשית עד היום הזה, להסביר מדוע נסתלפה הערכתו תכלית סילוף ולהעמיד את הדברים על אמיתם תוך הצגת האספקלריה הנכונה של אותם הימים. לקורת רוחי נוכחתי לדעת כי עד היום הנני שליט בעובדות היסוד ובעיקרי הבעיות של התקופה ההיא.

כשסיימתי את המלאכה חשבתי כי אולי תעמוד לי זכות הנושא שטיפלתי בו – השואה ומאמצי ההצלה וייסורי אוזלת היד וקידוש השם בעלייה לגרדום שם וההתפלצות והטחת הראש בחומת הברזל פה – להמתיק דיני לפני כיסא הכבוד.

ניגשנו מאוחר בערב אל חנה זמר {עיתונאית – לימים עורכת "דבר"} וקראתי שם את חיבורי באוזני שתי הגברות {חנה זמר ורעייתו}".

וביום כיפור:

"כיפור. בבוקר ערכתי את אחרית הדבר ליואל בראנד. עברתי עליה עם טדי שהעיר כמה הערות, אבל היה נלהב מהעובדה שעשיתי את המלאכה הקשה ומרוצה מאד מטיבה".

פגישה עם אהוד אבריאל:

"אהוד שהובהל לירושלים לעבור על "סוף דבר" שלי לספרו של יואל בראנד בא ובפיו כמה הערות. היה מרוצה מאד מהעבודה שעשיתי".

ופגישה נוספת עם המו"ל של "עיינות":

"יהודה ארז – שוב ספר יואל".

והתייעצות נוספת:

"התייעצות עם אנשי "עיינות" ובהשתתפות גיורא, כסה ואהוד {אבריאל) על ספרו האומלל של יואל בראנד – מי יודע איזו פעם. הבעייה היא אם לפרסם או לא לפרסם "אחרית דבר" שלי, ואם כן – כיצד. לכתחילה חשבתי כי עלי לחתום בשמי המפורש, אחרים סברו כי מוטב להציג הדברים כבאים מטעם ההוצאה, אך עכשיו סבר הרוב כי מוטב לגלות מיהו המחבר על ידי חתימתי".

ישיבה נוספת עם המו"ל:

"ישיבה ארוכה עם יהודה ארז על שלושה ספרים בעייתיים עם כל ההבדלים שביניהם... הספר השלישי הוא של יואל בראנד והבעייה היא קביעת הנוסח הסופי של "אחרית דבר" אשר כבר חיברתי. עברתי עם יהודה על ההגהה וקבענו את המקומות הטעונים שינוי נוסח או השלמה.

מיד לאחר שהלך ישבתי על המלאכה שגזלה כמה שעות. למעשה כתבתי מחדש חלקים שלמים של הפרשה הארוכה - זו שחיברתי ביום כיפור שעבר".

וביום אחר:

"קיבלתי מ"עיינות" הגהות של סוף דבר שלי לספר בראנד והחזרתין מתוקנות".

עינינו הרואות: הספר של יואל בראנד העסיק רבות את משה שרת וגזל ממנו זמן ומאמץ, וברור איפוא, שמשה שרת היה מוטרד מאד וחשש מפירסומו.

בסופו של דבר יצא הספר לאור.

האם לפני צאת הספר לאור נעשה הדבר האלמטארי והמתבקש, והוא - להביאו לעיון ולאישור בעליו יואל בראנד?

על כך ועל מעשי הנבלה שנעשו בספר על ידי משה שרת ואנשיו אין לנו אלא להביא כאן ציטוט מדבריו של יואל בראנד – דברים שפורסמו על ידי בראנד בספר נוסף (שמו: "השטן והנפש") שפורסם יותר מאוחר, והדברים ידברו בעד עצמם:


(תמונת הספר צורפה -פ"ש)

"זמן קצר לאחר מותו של קאסטנר, פירסמה במפתיע הוצאת "עיינות" המפא"יית את ספרי ("בשליחות נידונים למוות"), שהיה מוכן זה מכבר. על אף הציפייה הארוכה בא לי הדבר כהפתעה.

גם תוכנו של הספר הפתיע אותי. הנוסח הסופי, כפי שפורסם על ידי "עיינות" לא הובא לפני לאישור. לרעייתי, ששאלה עליו בהיעדרי, סירבו למסור את הספר גם ביום הופעתו.

ימים מספר לאחר מכן ציין "מעריב", שפירסם את סיפרי בהמשכים, כי הנוסח העברי של הספר לא תאם בלא פחות ממאה ועשרים קטעים את הנוסח המקורי בגרמנית. "עיינות" אף לא מצאה לנכון להשיב על ההאשמות שהוטחו נגדה מעל דפי העיתון.

יתר על כן, לספרי נוסף סוף-דבר ארוך, שגם הוא בא עלי כהפתעה. ואולי, בכל זאת, צריך הייתי לדעת עליו? סוף-דבר זה היה חתום בידי מר משה שרת, אשר לפני שנים התרתי לו במכתבי להקדים מבוא לספרי. הוא דחה כזכור את הצעתי זו, באמצעות הוועדה שמונתה על ידו. מכל מקום היה סוף דבר זה זהה בקטעים רבים עם נוסח ההקדמה שיהודה ארז (מנהל "עיינות") הביא לפני בשעתו לוינה, זה שראיתי בו תיקונים בכתב ידו של אבריאל ואשר דחיתיו בשתי ידיים.

לראשונה רציתי לעכב, באמצעות בית המשפט, את הפצת הספר ולפרסם מהדורה נכונה על ידי הוצאה אחרת.

אולם באותם הימים הייתי מזועזע מהרצחו של רז'ה (קסטנר) מכדי שאנקוט בצעד זה.

כן נעלם ספרי, זמן קצר לאחר פירסום המאמר ב"מעריב", מחלונות הראווה של בתי המסחר של ספרים.

מכל מקום, שאיפתי לגולל בפני הציבור הישראלי את האמת לאמיתה, כפי שראיתי אותה, הוכשלה".

עד כאן הציטוט מדבריו של יואל בראנד.

מה נאמר ומה נדבר על מעשה הזיוף הזה??

הספר "בשליחות נידונים למוות" נידון למוות על ידי משה שרת ואנשיו. לאחר מכן עבר הספר התעללות קשה והוצא להורג – תוך רטישת גופתו ללא הכר - עד צאת נשמתו.

כי לחנויות הספרים ולציבור הגיע ספר שכריכתו החיצונית היתה אמנם של יואל בראנד, אבל גופו נעקר ממנו בגניבה על ידי משה שרת ואנשיו, ובמקומו הושתל שם ספר אחר.

כי איש תמים – תמים עד כאב - היה יואל בראנד.

איש תמים שנתן מבטחו בנחשים.

פורסם ב 24 באפריל 2009 09:54 במדור שואה
http://www.notes.co.il/dar/55513.asp


תזכורת:

17. ''בשליחות נידונים למוות'', מאת: יואל והנזי בראנד !!
כותבים בספרם הראשון/עדות ממקור ראשון שפורסם לראשונה בשנת תשי"ז
http://rotter.net/forum/gil/5494.shtml#17


97. יואל והאנזי בראנד כותבים בספרם השני/עדות ממקור ראשון
השטן והנפש שפורסם לראשונה בשנת 1960
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5418&forum=gil&omm=97&viewmode=threadedהממסד והתקשורת משתיקים את שערוריית ז'אק וארטן
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5418&omm=106&viewmode=
פרופ' יואב גלבר משכתב ומטייח את פרשת ון ורטן !!
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5418&omm=120&viewmode=threaded37 תמונות שהורדו מהסרט:
118. 'גורמי מאפיה דאגו שאף אחד לא יידע מקיומו של יואל בראנד'
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5418&forum=gil&omm=118&viewmode=threaded

שליחותו של יואל ברנד
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6768&forum=gil&viewmode=all&keywords=%D7%99%D7%95%D7%90%D7%9C%20%D7%91%D7%A8%D7%A0%D7%93#22


חשיפה ברוטר:התמונה שהמוסד הסתיר מהציבור
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=7269&forum=gil&viewmode=all&keywords=טדי קולק

ידיעות אחרונות: טדי קולק היה מלשין שהסגיר לבריטים לוחמי אצ''ל ולח''י
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=7224&forum=gil&viewmode=all&keywords=טדי קולק

תעלומות מדהימות נוספות הקשורות בפרשת טדי קולק
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=7220&forum=gil&viewmode=all&keywords=טדי קולק

ההגנה הסגירה לבריטים לוחמי לח''י מהמושבה יבניאל שנרצחו
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=15046&forum=gil&viewmode=all&keywords=טדי קולק

טדי קולק היה המודיע (שטינקר) של הבריטים טרם קום המדינה
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=6137&omm=81&viewmode=

מלכת אנגליה ביטלה הענקת תואר ''סר'' לשמעון פרס
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=15285&forum=gil&viewmode=all&keywords=טדי קולק

____________________________________


תמליל/ראיון עם סוזי קסטנר/ז'וז'י קסטנר, בתו של קסטנר!!
http://rotter.net/forum/gil/15917.shtml
עו''ד דר: ישראל קסטנר - הגילוי הלא נאות של מרב מיכאלי
http://rotter.net/forum/gil/15919.shtml
(*) ''ראש הממשלה שחשש ובחש במשפט קסטנר'' (*)
http://rotter.net/forum/gil/15921.shtml
פרשת קסטנר – איך נפל יואל בראנד קורבן למבצע הונאה וזיוף
http://rotter.net/forum/gil/15921.shtml#3            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שני ד' בסיון תש''ע    06:55   17.05.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. ''התהילה הגנובה של ישראל קסטנר''  
בתגובה להודעה מספר 0
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 06.10.13 בשעה 02:39 בברכה, פילוביץ שחף
 
התהילה הגנובה של ישראל קסטנר
יוסי דר עורך דין | 18/04/2010

העיתונאי מיכאל דק מבקש לשדרג את מעמדו של קסטנר לקדוש, ומוסיף כי אילו היה גוי -
כדאי היה להוסיף לו את התואר חסיד אומות העולם אלא שהחסיד היה אדולף אייכמן...


העלה 1,500 איש על "רכבת המיוחסים". ישראל קסטנר


"חסיד אומות העולם". אדולף אייכמן

▪ ▪ ▪

בשנים האחרונות נעשה מאמץ מצד בני משפחתו של ישראל קסטנר - בעיקר מצד נכדתו מרב מיכאלי - לטהר את שמו של קסטנר שנחשד בשיתוף פעולה עם הנאצים במלחמת העולם השנייה.

בקליפת אגוז, הטענות כלפי קסטנר הן שבמהלך תפקידו בהנהגת יהודי הונגריה הוא ניהל מגעים עם הפושע הנאצי אדולף אייכמן, ובתוך המגעים הללו נרקמה בין השניים מעין עסקה. במסגרת אותה עסקה - כך הטענה - קסטנר, כמנהיג יהודי הונגריה, יימנע מלהזהיר את יהודי הונגריה באשר לגורל הצפוי להם, ובכך ישתף למעשה פעולה עם מזימת הנאצים להונאת מאות אלפי יהודי הונגריה והרדמתם - כך שהנאצים יוכלו להובילם למשרפות אושוויץ בלא מאמץ רב (כפי שאכן עשו), ובתמורה לשתיקה זו של קסטנר יעניק לו אייכמן את הזכות לאסוף לעצמו, על-פי בחירתו, כאלף וחמש מאות יהודים ולהעבירם ברכבת אל מקום מבטחים בשווייץ.

ואכן, קסטנר בחר לעצמו כאלף וחמש מאות בני מזל - בהם רבים מקרב בני משפחתו וחבריו מבני עירו - ואלה הועלו על רכבת (הקרויה "רכבת המיוחסים") וחייהם ניצלו.

כאמור, בני משפחתו של קסטנר עושים רבות למרק את שמו ולהציגו כמי שבנסיבות הנוראות של מלחמת העולם פעל כמיטב יכולתו להצלת יהודים.

והם אינם מסתפקים במאמץ לטהר את שמו של קסטנר, אלא הם אף לוחצים לקרוא על-שמו רחובות וכיכרות בישראל.

והנה לאחרונה, העיתונאי מיכאל דק, בפינתו ברדיו שהוקדשה ליום השואה והגבורה, מבקש לשדרג את מעמדו של קסטנר למעלות קדושים וטהורים ממש, והנימוק: קסטנר הציל במלחמת העולם יותר יהודים מכל אחד אחר.

מיכאל דק אף מוסיף שאילו היה קסטנר לא יהודי - מן הראוי היה להעניק לו את התואר חסיד אומות העולם (התואר האמור מוענק כידוע למי שאינם יהודים ועשו להצלת יהודים בתקופת השואה).

מיכאל דק יורק בפרצופה של ההיסטוריה.

כי הקרדיט על הצלת אלף וחמש מאות היהודים ברכבת המיוחסים - הקרדיט על הצלתם מגיע ללא אחר מאשר לאדולף אייכמן בכבודו ובעצמו.

שכן, אלמלא אדולף אייכמן, לא הייתה התוכנית להצלת אותם אלף וחמש מאות בני מזל יהודים יוצאת אל הפועל, והם היו מובלים למשרפות אושוויץ ביחד עם מאות אלפי אחיהם היהודים (שכאמור רומו והורדמו על-ידי אותו אדולף אייכמן, וזאת - תוך השגת שיתוף פעולה מצד קסטנר על-פי הטענה כאמור לעיל).

ובכן, מיכאל דק, למה להתפלפל עם האפשרות להעניק לישראל קסטנר היהודי את התואר חסיד אומות העולם - שעה שיש לך גוי מן המוכן לצורך כך.
מקור:
http://www.news1.co.il/Archive/003-D-47198-00.html?tag=01-23-31
.
.

תזכורת = מורשת הקסטנריזם - חיה, נושמת ובועטת:
.
.

תמליל/ראיון עם סוזי קסטנר/ז'וז'י קסטנר, בתו של קסטנר!!
http://rotter.net/forum/gil/15917.shtml
עו''ד דר: ישראל קסטנר - הגילוי הלא נאות של מרב מיכאלי
http://rotter.net/forum/gil/15919.shtml
(*) ''ראש הממשלה שחשש ובחש במשפט קסטנר'' (*)
http://rotter.net/forum/gil/15921.shtml
פרשת קסטנר – איך נפל יואל בראנד קורבן למבצע הונאה וזיוף

http://rotter.net/forum/gil/15921.shtml#3
'קשר משפטי-שלטוני לטיהור קסטנר ומפא''י'
http://rotter.net/forum/gil/15976.shtml
(*) ''התהילה הגנובה של ישראל קסטנר'' = מורשת הקסטנריזם (*)
http://rotter.net/forum/gil/15921.shtml#4לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

ועל זה נאמר:
כתב אישום נ' אדריכלי אוסלו.

==


http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5583&omm=13&vi            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סניגור
חבר מתאריך 15.11.09
17204 הודעות
יום שלישי ה' בסיון תש''ע    00:59   18.05.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. עקביות מופלאה  
בתגובה להודעה מספר 4
 
   .

אוצר בלום כנגד המשכתבים לדורותיהם!
שוב העכבר מתאנה לחשיפת האמת.
.

תודה!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | תייק בארכיון | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
     


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות