אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #6137 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 6137   
פילוביץ שחף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות, 311 מדרגים, 581 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''א באב תשס''ז    19:40   05.08.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  127. ''מתי שותק שמעון פרס?''  
  תגובה עבור הודעה מספר 0
 

ערכתי לאחרונה בתאריך 05.08.07 בשעה 20:28 בברכה, פילוביץ שחף
 
פתיח אישי שלי (פ"ש):
הכתבה הזו היא אחת החשובות שאני מכיר ושלדעתי שום כלי תקשורת לא יפרסם זאת, פרט לערוץ 7, שימו לב מי כותב את הכתבה, מה עברו ומה הקשר שלו לנשיא שמעון פרס, קיראו והפנימו, זה לא עוד הזוי וסהרורי שמדבר סרה ומקנא בשמעון פרס, זה אחד שמכיר היטב היטב....


מתי שותק שמעון פרס?
מאת: יוסף "עבו" עברון | פורסם: כ"א אב תשס"ז 5.8.2007


שגריר צרפת, אלן פיירה, עונד ליוסף עבו עברון את אות
"אביר מסדר הכבוד" מטעם נשיא צרפת, באולם בית העירייה בצפת.

http://www.abbo.org/family5_2.asp?print=y
יוסף "עבו" עברון, הוא סופר ועיתונאי. שימש בין היתר ככתב מדיני של השבועון "מבט חדש" וביטאונה של רפ"י (הפלג האקטיביסטי שפרש ממפא"י בשנות השישים בראשותו של בן גוריון). הכיר מקרוב את שמעון פרס, ואף כתב את הספר הראשון שפורסם אודותיו: "ביום סגריר" (מאחורי הקלעים של מבצע סואץ)

כזה הוא שמעון לכל אורך מסלול חייו.

פחות משלושה שבועות חלפו מאז כניסתו של שמעון פרס לארמון הנשיאות, לא עבר יום בלי שיצא באיזו הצהרה פוליטית חדשה בכל נושא שעל הפרק או שהזדמן לו באקראי. בשבועיים הראשונים בלבד, מאז היבחרו, הספיק להתראיין לשלושים כלי תקשורת ברחבי העולם, וזהו רק אפס קצהו של לשונו הנטויה...

כזה הוא שמעון לכל אורך מסלול חייו. הימים ששמו אינו מוזכר בכלי התקשורת (לטובה או לרעה) הם הימים הקודרים ביותר בתולדותיו.

אך היה יום אחד בשבוע שעבר שבו העדיף הנשיא שמעון למלא את פיו מים. היה זה ביום שני, ה- 30 ליולי 2007 , היום שבו יצא שר הביטחון בהתקפת זעם נגד המשתמטים משירות בצה"ל: "הגיע הזמן לחזור אל הימים שבהם לשרת בצה"ל היה זכות וכבוד, ולהשתמט היה כמו לשאת אות קין על מצח...", הכריז אהוד ברק. והנשיא שמעון שמע, ושלא כדרכו שתק.

הוא העדיף את בגדי השרד על פני המדים של צה"ל

הוא שתק מכיוון שהוא עדיין נושא על מצחו את אות הקין של ההשתמטות משירות בצה"ל. זוהי אות שלא תמחה לעולם, והמלווה אותו לכל אורך דרכו הפוליטית. "התחננתי לפניו להתגייס לשירות מקוצר ואפילו נכון הייתי לאפשר לו לעבור קורס מיוחד לקצונה", אך הוא מיאן אפילו לדון בכך..." , סיפר לי רב אלוף חיים לסקוב, הרמטכ"ל ה-5 של צה"ל באחד מראיונותיי עימו בשנות ה-60.

על "מלחמת הקוממיות" השקיף פרס ממקום מושבו המרווח במטה הכללי שעל שפת ימה של תל אביב. יחד עם עוד אחד עשר מבין עובדי המטה טיפס במאי 1948 על גג "הבית האדום", קיבל כרטיס מגויס (השמור עמו בגאווה עד היום), ובזה תמה פארסת הגיוס שלו ועימה הפרק הצבאי בחייו.

הוא העדיף את בגדי השרד על פני המדים של צה"ל, מה שלא הקנה לו כבוד בעיניהם של רבים מקציני הפיקוד במלחמות ישראל ובראשם משה דיין שלא פעם התייחס אליו בזלזול מופגן. אך מי שהגדיל מכולם להבין את טיבו היה יצחק רבין שבתוקף המסיבות "נאנס" לקבל אותו כשר ביטחון בממשלתו: "לא חשבתי ששמעון פרס מתאים לתפקיד שר הביטחון, משום שהוא מעולם לא שירת בצה"ל... קיבלתי אותו לתפקיד בלב כבד. זו הייתה טעות. ידעתי שאצטער עליה ואשלם את מלוא המחיר", אמר.

דברי הביקורת החריפים שהשמיע לפני ימים אחדים שר הביטחון, אהוד ברק, על הדה-לגיטימציה שזוכה לו השירות הצבאי בחברה הישראלית הסעירו את הציבור ברחבי המדינה. עשרות חברים ב"פורום ההורים לשוויון בנטל" וארגונים נוספים ערכו מסע אלונקות בלב תל - אביב במחאה על תופעת ההשתמטות משירות צבאי. מירי בראון מ"פורום הורים לשוויון" וממארגני המסע הסבירה ל-ynet, כי נתוני ההשתמטות שפורסמו לאחרונה זעזעו אותה. "אנחנו ההורים מחנכים לנתינה והדבר הזה פוגע בחוסן הלאומי... לא ייתכן שמישהו עושה את העבודה, בעוד שאחרים מפתחים קריירה".

ומה על המשתמטים מצה"ל בנימוק של "מצפונם אמונתם"

את האצבע המאשימה מכוונים כמעט הכל אוטומטית לעבר חוק טל המשחררת אחוז ניכר מקרב הנוער הדתי משירות צבאי בנימוק ש"תורתם אומנותם", אך משום מה שוכחים שראשיתה של המסורת הפציפיסטית בתוככי החברה היהודית בארץ נעוצה הרחק בשנות העשרים של המאה הקודמת, בתנועת "ברית שלום" שנוסדה ב-1925. נתן חופשי (אחד מחבריה הוותיקים) הקים ב-1947 את "אגודת סרבני המלחמה מטעמי מצפון בארץ-ישראל". מקרה הסירוב הראשון שזכה לתהודה ציבורית רבה היה זה של אמנון זכרוני ב-1953. לאחר מאסרים חוזרים ונשנים הוא פתח בסוף מאי 1954 בשביתת רעב, וכשלושה שבועות לאחר מכן בעקבות עצומות ומכתבים לשחרורו, קוצר עונשו. הוא שירת כמה חודשים בהג"א ללא מדים, עד ששוחרר מן הצבא. הוא לא היה המקרה היחידי של סרבני הגיוס לצה"ל שלא על רקע דתי.

בדברי הביקורת של ברק על תופעת ההשתמטות משירות בצה"ל הוא תקף בחריפות את "'הלגיטימציה לה זוכה תופעת ההשתמטות מכל קצוות החברה", החל ממרצים באוניברסיטה...ועד למעצבי דעת קהל המקדמים ומפרסמים גיבורי תרבות שהשתמטו מצה"ל...

אף מילה על המשתמטים הקלאסיים "שמצפונם אמונתם". הדבר הקל ביותר הוא לשוב ולהצביע על החרדים כמקור הרעה החולה. האם שמעון פרס הוא פחות חשוב לציון מ"אליל הנוער", אושרי כהן, כדוגמא חיה לצעירי הדור?

"ברק היה יכול לפרט את שמותיהם של אלילי נוער שהשתמטו משירות צבאי. למשל, אושרי כהן המשחק את המ"פ ב"בופור", אך הוא לא שירת בצבא", כותב יואל מרקוס ביום שישי שעבר ב"הארץ" תחת הכותרת: גט כריתות לחרדים. "אם ברק רוצה להיות באמת נאמן לקריאתו עליו לאזור עוז, להתעמת עם החרדים, לקרוא תיגר על חוק טל ולפעול לביטולו", מסכם מרקוס את מאמרו. "ממילא החרדים יתחברו בכל מצב למחנה הימני", הוא מרגיע את ברק.

אף מילה על המשתמטים הקלאסיים "שמצפונם אמונתם". הדבר הקל ביותר הוא לשוב ולהצביע על החרדים כמקור הרעה החולה. האם שמעון פרס הוא פחות חשוב לציון מ"אליל הנוער", אושרי כהן, כדוגמא חיה לצעירי הדור?

זוכרים את אמרתו הידועה של ג'ורג' ברנרד שו: " אם נגזר עלינו לשמש דוגמא לילדינו, מוטב שהדבר ייעשה כאזהרה ולא כמופת...".

הדוגמא המוחשית ביותר לכך היא, ללא ספק, נשיאה הנוכחי של מדינת ישראל, שמעון פרס.
http://www.inn.co.il/Articles/Article.aspx/6859


**
*****http://mizkar.ios.st/Front/Pages/pages.asp


****
יוסף עברון

קריסתה של מפלגת העבודה בהנהגתו של פרס
24.10.2005 (10:05)

הסופר והעיתונאי יוסף עבו עברון סבור "שהיו"ר הזמני" הפך את מפלגתו ללוויין נצחי החג סביב שרון

מפלגת העבודה בראשותו של פרס ספינה טובעת המיטלטלת ללא הגה, ללא מצפן, ללא כיוון, ללא מנהיג, ולאיש מראשיה לא אכפת. בהנהגתו של פרס הפכה יורשתה החוקית של מפא"י ההיסטורית ללוויין החג, ללא תכלית, סביב עגלתו של שרון. אין לה מה להציע לבוחריה, ומתפקדיה איבדו כל אמון בהנהגתה הנוכחית ומעדיפים את שרון כשראש הממשלה הבאה על פניו של שמעון פרס, שהפך בעיניהם לקריקטורה מעוררת גיחוך. באורח פרדוכסאלי, זוהי גם שאיפתו של פרס עצמו, שאינו מגלה שום נטייה לפרוש אי פעם מהקואליציה, או לפתוח במסע הסברה והתארגנות ערב הבחירות לכנסת הבאה. תוכניותיו מתמקדות סביב ציר אחד, כיצד לשרוד בממשלה לצידו של אריק שרון גם בכנסת ה-17 - אם לא באמצעות המפץ הגדול (הוא טרם אמר נואש), כבר מוכן באמתחתו קלף נוסף: המערך. "אנחנו הולכים בידיים כנועות לזרועותיו של אריק ודוחפים את פרס לכישלונו הגדול ביותר" – מזהיר בנימין בן אליעזר לאוזניים אטומות. הכול מודעים לכך, אך הייאוש במפלגת העבודה הוא כה גדול, שהבחירות אינן מעוררות עוד תקווה כלשהי ונציגיה בממשלה נאבקים על כל יום נוסף של הישרדות בשלטון ונתלים בכל תירוץ קלוש להצדיק את אי פרישתם מהממשלה.
לכתבה המלאה

בהתמודדות על הקדמת הפריימריז בליכוד – המפסידן העיקרי שמעון פרס

כשהכריז צחי הנגבי בשעת חצות של יום שני, 26 בספטמבר 2005, על ניצחונו הדחוק של אריק שרון על יריבו הראשי, בנימין נתניהו - הופנו כל הזרקורים אל שני המתמודדים המרכזיים בביתני התערוכה בתל אביב ודילגו, משום כך, על צלליתו המתחמקת של שחקן רפאים נוסף באותה מערכת בחירות חטופה, האדם ה ש ל י ש י, שמאחורי הקלעים, ו ה מ פ ס י ד ן העיקרי מאותה התמודדות, שמעון פרס

מ א ה ו א ר ב ע ה קולות בלבד הם שהפרידו בינו לבין התגשמותו של חלום המפץ הגדול, מפלטו הפוליטי האחרון של ה מ פ ס י ד ן הסדרתי. כל הסקרים ניבאו את ניצחונו של נתניהו; צעירים ממפלגת העבודה וממטה הסכם ז'נבה, בחולצות עם כתובות תמיכה בנתניהו ובהקדמת הפריימריז, נשלחו משעות הבוקר אל אזור הקלפיות, ושאגות העידוד שלהם, "ביבי! ביבי!" החרישו את האוזניים.

במטה העבודה שפשף היו"ר הזמני את ידיו בסיפוק. ואז, הקללה הרודפת אותו כל חייו שבה והדביקה אותו גם הפעם: מארת "הניצחון על הסף".

מ א ה ו א ר ב ע ה קולות מוטטו את כל מגדל הקלפים של שמעון פרס.
כך היה ב-1981 בבחירות לכנסת העשירית,, כשחצי אחוז (פחות מעשרת אלפים קולות) הפרידו אותו מראשות הממשלה; כך היה ב- 1996, בבחירות לכנסת ה- 14 , כשהפסיד לנתניהו בהפרש של אחוז אחד (49.5% מול 51.5% ). כך גם היה ב-23 בפברואר 1977 (בבחירות הפנימיות במרכז מפלגת העבודה), כשרבין הביס אותו בהפרש של 41 קולות.. וכך לאורך כל הקריירה הפוליטית רכש לעצמו את הכינוי של המפסידן הנצחי, בלע"ז: ה- LOOSER .

העוני יישוב הגליל – כל תירוץ יצלח לדבוק בכיסאות

חלום הבלהות של שמעון פרס הוא התסריט, שבו יאלץ להתמודד במערכת הבחירות הקרובה מול הליכוד בראשותו של אריק שרון. והסיוט הזה אינו מנת חלקו בלבד, הוא משותף לכל צמרת מפלגת העבודה בקואליציה הממשלתית. ככל שמתקרב מועד הבחירות לכנסת הבאה, כן גוברת שם הדאגה. .
לאחר תרועות הניצחון, "שהליכוד אימץ את דרכה", אין לה למפלגת העבודה מה להציע, וכדברי עוזי בנימין ב"הארץ" (9.10.2005): "ראשי מפלגת עבודה, שהזדרזו להודיע כי בדעתם להוסיף ולכהן בממשלת שרון, נדרשים להשיב: לשם מה ? אילו יעדים מציגים הם לשנה הקרובה? הסיסמה שכבר הספיקו לטבוע –'במקום להוציא את עצמנו מהממשלה, אנחנו רוצים להוציא את העוני מהמדינה' – נשמעת מזויפת, כפי שהיא, אכן, במקורה: העבודה הייתה שותפה, לפחות, בשנה האחרונה, למדיניות הכלכלית הקשורה בשמו של נתניהו. בדעתה גם לתת יד לאישור התקציב שהכין, בעיקר הוא – כיצד אפוא תפטור את המדינה ממצוקות הדלות והפערים החברתיים ?"

אכן, שאלה לעניין. אך התשובה לכך פשוטה ביותר: "מצוקת הדלות והפערים החברתיים בישראל" מעניינים את ראשי העבודה בקואליציה כשלג דאשתקד. מה שחשוב בעיניהם – בעיקר בעיניו של היו"ר "הזמני -נצחי" הוא המשך ההישרדות בשלטון - לשם כך, יהיה מוכן לבלוע כל צפרדע, אפילו את לעגם של חבריו להנהגה, על שסוף סוף "גילה את העוני בישראל". אם תדמית ה"רובין הוד" אינה עולה יפה, מה עם דיוקן החלוץ מיישב שממות הגליל ? "אם נפרוש מהקואליציה בדצמבר, יפסיקו מיד את המשאבים לגליל ויפנו אותם לעבר ההתנחלויות..." עיפעף בעיניו בהתחסדות אל מול העיתונאים.

וכמוהו כל חברי הקואליציה של מפלגתו – בלי הבדלי גיל או השקפה – כולל נציג הדור הצעיר, שר הפנים, אופיר (פז) פינס, שהצהיר חגיגית עם כניסתו לממשלה, "כי העבודה לא תישאר בקואליציה אלא עד לאחר ההינתקות..." זה היה כשההינתקות נראתה חזון רחוק... כשהתרחיש הושלם מהר יותר משציפו - מצאה עצמה העבודה לפתע פתאום, ערב הבחירות לכנסת ה-17 - חשופה במערומיה בזירה הפוליטית, ללא מנהיג נבחר, ללא מועד בטוח לפריימריז, ללא ספר בוחרים מאושר ותוך התכתשות פנימית חסרת תכלית, ואם לא די בכך: גם ללא כל תירוץ הגיוני להמשך הישארותה בממשלה.

בן אליעזר: דוחפים את פרס להתמודדות כדי שיפסיד בבחירות

"הייאוש ממפלגת העבודה הוא כל כך גדול, שהבחירות לא מעוררות תקווה כלשהי לשינוי", הכריז לאחרונה השר, מתן וילנאי, המתמודד על ראשות המפלגה, כשהוא מציג את שמעון פרס ולצידו תמרור, אין מוצא. על הפרסומים, שפרס מוביל בסקרים, העיר באירוניה: "אם כן, למה להתרגש מהבחירות הפנימיות, אשר מי שינצח בהן יפסיד אחר כך לליכוד ?!"- כאן גם התשובה לתמיכתו המפתיעה של ברק במועמדותו של פרס לראשות המפלגה – המתכון הבטוח לתבוסתה של התנועה בבחירות הקרובות לכנסת ונקמתו המתוקה בחברים שבעטו בו.

"מישהו החליט לוותר על ניצחון המפלגה בבחירות" – מגיב על כך בנימין בן אליעזר ב-YNET ומאשים את חבריו בהנהגה בניסיון להפוך את יו"ר המפלגה הנוכחי, השר שמעון פרס, למריונטה ולפיקציה. "כל אחד, משיקוליו הוא, דוחף את פרס להתמודדות, כדי שיפסיד בבחירות, ואז יתקיימו בחירות חדשות", טוען פואד. "הצעירים חושבים שזאת הזדמנות פז להיפטר מדור הביניים... הם יצרו אווירה של 'תנו לשמעון'... נוצרה קונספירציה מטורפת לרסק את המפלגה...אנחנו הולכים בידיים כנועות לזרועות של אריק שרון ודוחפים את פרס לכישלונו הגדול ביותר! פרס חושב שהם דוחפים אותו כיוון שהם אוהבים אותו ?!", הוא שואל באירוניה, "מה קרה לו? הפכו אותו לפיקציה ורוכבים לו על הגב...".

דרך תפקודו של היו"ר הזמני ואדישותו המוחלטת למתרחש בתנועה מעוררים מזה זמן רב תמיהות אצל יריביו ותומכיו כאחד. אך לפרס לא אכפת וזה כלל לא "מזיז לו". גם לא האפשרות, כי הפריימריז לראשות התנועה עמדו על סף דחייה בפעם השלישית בשל עתירתו של בנימין בן אליעזר (לכלול בספר הבוחרים למעלה מ-9000 מתפקדים, שנפסלו על ידי השופטת בדימוס, שרה פריש). "הייתי שמח לשמוע על כך את דעתו של היו"ר הזמני, שמעון פרס, שמזה שנתיים נוהג, כאילו מצב העבודה אינו אחריותו ואינו מעניינו", הגיב בזעם מתן וילנאי. והחרה החזיק אחריו, מגיש העתירה, פואד, באזהרתו החוזרת: "המפלגה מתפרקת – ופרס שותק...הוא מתנהג כאילו אין זו מפלגה שלו, וכאילו אינו עומד בראשה..."

קיפאון המחשבה בגיל 83 הצמיח לפרס רעיונות נפל מלפני 40 שנה

בן אליעזר לא ידע, אולי, עד כמה קלע בול. מפלגת העבודה מעניינת את פרס כל עוד יוכל להבטיח באמצעותה את המשך הישרדותו בצמרת השלטון. זאת ותו לא. "התרגיל המסריח" הבא נכון היה מזה זמן באמתחתו: המפץ הגדול. הרעיון, כשלעצמו, איננו חדש. הניסיון הראשון ליישמו היה ב-29 ביוני 1965, שעה שנטש את מפלגת העבודה (מפא"י דאז) ויזם את הקמתה של רפ"י (רשימת פועלי ישראל) בראשותו של דוד בן גוריון. הכישלון היה צורב. עשרה מנדטים! זה כל שזכתה בו רפ"י בבחירות לכנסת השישית (לעומת 45 של המערך ו-26 של גח"ל). תקוותו של פרס, שהשם של בן גוריון ימשוך אליו את כל מצביעי מפא"י הפוטנציאליים ויסייע לו לטפס לצמרת השלטון, התבררה כחסרת שחר.

כעבור ארבעים שנה הוא מנסה שוב להחיות את רעיון הנפל, הפעם עם שרון. לרגע נדמה היה שהכול הולך למישרין. במוחו הקודח כבר ראה עצמו ניצב במסיבת העיתונאים לצדו של אריק (עם לפיד או בלעדיו) ומכריז על הקמתה של המפלגת החדשה, שתלכד סביבה את בוחרי הליכוד והעבודה גם יחד.

הניצחון כבר היה בכיס, ווהנה באו 104 קולות והכריעו לטובתו של שרון – וחלום "המפץ הגדול" התנפץ לרסיסים.

ומה הלאה ?

ה ל א ה - ? למפלגת העבודה בראשותו של פרס אין הלאה.

בהנהגתו - הפכה יורשתה החוקית של מפא"י ההיסטורית לגלגל שישי או שביעי בעגלתו של אריאל שרון. היא קורסת לעיני כול, ללא מצפן, ללא כיוון, ללא מנהיג, ולאיש מראשיה כיום לא אכפת. הכול עסוקים שם במלחמת ההישרדות האישית ונראה, שגורל התנועה אינו מזיז להם כלל, ופחות מכול ליו"ר הזמני. למפלגת העבודה אין מה להציע לבוחריה, והעומדים בראשה יודעים זאת, וגם קהל מתפקדיה. מה תימה, אפוא, שכמחצית ממתפקדיה סבורים, "שאריאל שרון צריך להיות גם ראש הממשלה הבא ולא יו"ר מפלגתם, שמעון פרס ..." (סקר "הארץ"- 14.10.05 ).

באופן פרדוקסאלי , שמעון פרס מסכים עמם בכל לבו. כפי שצוין בתחילת המאמר, לשמעון פרס אין שום נטייה להתמודד עם אריק שרון על ראשות הממשלה. לשם כך, היה על העבודה לפרוש מהקואליציה ולפתוח במסע התארגנות אינטנסיבי לקראת הבחירות הקרובות. לתסריט הזה אין זכר באמתחתו של היו"ר הזמני. כל תוכניותיו סובבות סביב ציר אחד: כיצד לשרוד בממשלה לצידו של אריק שרון גם בכנסת ה-17; אם לא באמצעות המפץ הגדול (פרס טרם אמר נואש), ישלוף מאמתחתו קלף נוסף: המערך.

המערך היה שמם של שני גושים פרלמנטריים ממפלגות השמאל.

המערך הראשון הוקם ב-19 במאי 1965 בין מפא"י ואחדות העבודה, לקראת הבחירות לכנסת השישית וסימל, למעשה, את קיצה של אחדות העבודה כמפלגה עצמאית. (כעבור שלוש שנים התמזגה סופית עם מפא"י, שהסבה את שמה, למפלגת העבודה).

המערך השני הוקם ב-1969 בין מפלגת העבודה, למפ"ם. הדבר הביא להיחלשותה של מפ"ם ובסופו של דבר למחיקתה כמפלגה עצמאית. בבחירות לכנסת -12 התמודדה לבדה וזכתה ב-3 מנדטים בלבד, מה שגרם בהמשך הקדנציה לאיחודה עם רץ ושינוי ולהקמתה של מרץ.

מוסר ההשכל מתולדות המערכים המפלגתיים בישראל בארבעים השנים האחרונות מוביל למסקנה אחת: השותפות הקטנות חדלות להתקיים כמפלגות עצמאיות בסופו של התהליך. גורל דומה צפוי למפלגת העבודה, אם תעדיף מערך עם הליכוד (אפשרות תיאורטית שכמעט ואיננה ניתנת ליישום) על פני הליכה עצמאית .בבחירות לכנסת הבאה.

יפרשו רק אם יבעטו בהם

מבחינתו של פרס, בן ה-83 , עתידה של מפלגת העבודה (אחריו) חדל מכבר לשמש שיקול בהכרעותיו. מה שמניע את החלטותיו הוא המשך הישרדותו בשלטון. לשם כך, ייצמד בכל מחיר לספסלי הממשלה, לפחות, עד אפריל 2006 - הסיבוב השני בין נתניהו לשרון. לדעתו, אין כל ערובה ששרון ישוב וינצח, והמפץ הגדול יהיה אקטואלי מתמיד. בנקודה זו, לפחות, אין לפרס שום ויכוח עם עמיתיו בקואליציה. איש מהם אינו נוטה לוותר על כיסאו, כדי לחזור לספסלי האופוזיציה – אל המדבר הפוליטי הצחיח.

הנימוק שלא לפרוש מהממשלה אינו חשוב; "יישוב הגליל", "המאבק בעוני", "אם אפשר לצאת מהעוני בנובמבר 2005 , האם צריך לדחות זאת בשנה ?! "מה אני, משוגע ?" מגלגל פרס את עיניו השמיימה בהתחסדות ("הארץ" – 7.10.05).

לא, אין כאן שום טירוף דעת, רק צביעות לשמה, וכדברי מתן וילנאי במסיבת העיתונאים ב- 10.10.2005 : "יושב שמעון פרס עשרות שנים בממשלות ופתאום מגלה שיש עוני בארץ !?"

אך מה לעשות – ? הרי היה עסוק ראשו ורובו בפתרון מצוקות העוני של הפלשתינאים בעזה...

* כותב המאמר, הסופר והעיתונאי יוסף עבו עברון, שימש, בין היתר, כתב מדיני של שבועון "מבט חדש", ביטאונה של רפ"י (הפלג האקטיביסטי שפרש ממפא"י בשנות השישים בראשותו של בן גוריון). הכיר מקרוב את שמעון פרס ואף כתב את הספר הראשון שפורסם אודותיו, "ביום סגריר" (מאחורי הקלעים של מבצע סואץ 1956).

ספרים נוספים מפרי עטו: "סואץ מבט חדש" (הוצאת מודן), "התעשייה הביטחונית בישראל", "מגן ורומח", "גידי – המערכה לפינוי הבריטים מארץ ישראל" - כולם "הוצאה לאור של משרד הביטחון").
http://news.havoda.co.il/Front/NewsNet/reports.asp?reportId=104595


שמעון פרס
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6137&forum=gil&omm=0

_לחץ כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
 שמעון פרס DOBBY 26.09.04 16:50 כותרת
   מרכז פרס לשלום DOBBY 26.09.04 17:15 1
      היה שלום חבר mozes5 26.09.04 19:41 5
      ננוטכנולוגיות mozes5 26.09.04 19:46 6
      הוא ''עובד '' לא רק עלינו mozes5 27.09.04 19:50 17
      שמישהו כבר ינפץ את אגדת ה''בטחוניסט'' mozes5 27.09.04 20:03 18
      איש רגיש ופיוטי...כותב למגירה mozes5 27.09.04 20:10 19
      ''מרכז פרס לשלום'' בקשיים כספיים mozes5 01.10.04 11:50 23
   מרכז פרס לשלום: ''מעצרו של ברגותי - טעות איומה'' DOBBY 26.09.04 17:18 2
   מתי אמורה לחול ה''הילולה'' של ר' שמעון? mozes5 26.09.04 19:36 3
   מילות מפתח =מזרח תיכון חדש mozes5 26.09.04 19:39 4
      היכונו, מזרח תיכון חדש בדרך פילוביץ שחף 21.03.07 07:53 70
   היום כבר ברור שפרס תמך בטרור באופן פעיל........ פילוביץ שחף 27.09.04 10:37 7
   יוני פרס: אבא, לך הביתה maoz74 27.09.04 11:18 8
      איש העולם הגדול mozes5 27.09.04 19:29 16
      פשקוויל - צביעות התשקורת בסיקור מותה של סוניה זצ''ל פילוביץ שחף 01.03.11 03:37 204
   נכדו של פרס חשוד בניסיון לגנוב אופנוע maoz74 27.09.04 11:23 9
      יוני פרס, שהיה מעורב בהריגה בשוגג, חיל הודי והוברח.... פילוביץ שחף 27.09.04 12:02 11
          ''חמי'' הוא הבן של סוניה פרס................... פילוביץ שחף 27.09.04 12:40 13
              יש בנים או בנות..שהם לא של סוניה? mozes5 01.10.04 13:38 24
      זה הזמן להזכיר: הבן של שמעון פרס הרג חייל ויצא בלא.... פילוביץ שחף 29.08.07 10:18 131
   משפט ציבורי לאוסלו פילוביץ שחף 27.09.04 12:00 10
   יש להפיץ את האמת על פרס בכל הזדמנות אברהמי 27.09.04 12:13 12
   הנה התרומה שלי על שמעון פרס - האיש וההזיה Watto 27.09.04 16:29 14
      הרמאים ומי שבינהם mozes5 27.09.04 19:16 15
      גדול אתה חזק וברוך elihaip 21.01.16 22:17 216
   ''ואולי לא היו הדברים מעולם''..החטא הקדמון mozes5 27.09.04 21:13 20
   החטא הקדמון=''נערי בן-גוריון'' mozes5 27.09.04 21:40 21
   תמונות מדברות... אורן אדרי 28.09.04 04:01 22
      תמונות מדברות 3 אורן אדרי 07.12.04 05:10 30
   שמעון פרס ויאסר עראפת !! פילוביץ שחף 18.10.04 07:11 26
   נאוה ברק גרושתו של אהוד ברק ושלום זינגר המנכ''ל.... פילוביץ שחף 07.11.04 19:10 27
   רבין: ''שמעון פרס - חתרן בלתי נלאה !!'' פילוביץ שחף 08.11.04 07:35 28
      ''מורשת רבין'' שלא על דעתו הפכה ''למורשת השנאה'' פילוביץ שחף 22.10.07 10:03 150
      ''חתרן בלתי נלאה'' - רבין, שרון ועכשיו אולמרט פילוביץ שחף 27.10.07 15:11 153
      בן אהרון: פרס היה ונשאר חתרן (*) פילוביץ שחף 03.10.11 11:59 206
   6 דברים אורן אדרי 09.11.04 03:52 29
   שמעון פרס זייף מסמך, המשטרה מעורבת !!! אורן אדרי 09.12.04 08:45 31
   ראיון שערך היום רזי ברקאי עם פרס. (08.04.04) אורן אדרי 17.12.04 04:51 32
   מפלצת חופשיה ברחבי ישראל אורן אדרי 22.12.04 08:29 33
   שמעון פרס: אין לי בעיה שיטבחו ביהודים אורן אדרי 24.12.04 11:45 34
   הערכה: הפעלת משרד ממשלתי לפרס תעלה 20-30 מיליון שקל. אורן אדרי 10.01.05 07:07 35
   גלריית תמונות משעשעת של שמעון פרס באתר NRG . DOBBY 31.01.05 17:52 36
   פרס נתבע על קשריו העסקיים עם הרשות הפלשתינאית פילוביץ שחף 03.02.05 18:28 37
      קראתי וקראתי וקראתי וקראתי thecenter 22.02.05 11:48 38
          שמעון פרס יחקר על קשרים כלכליים עם הרשות הפלסטינית בול טרייר 24.02.05 15:44 40
          שמעון פרס לא ראה צורך בלהזהיר את נשיא צרפת מפני התנקשות אורן אדרי 25.02.05 18:55 41
          צעירי העבודה לפרס: ''תלך הביתה'' אורן אדרי 02.03.05 03:27 43
          קטע קצר אורן אדרי 30.03.05 00:22 44
          משהו חדש רצית? אורן אדרי 30.03.05 00:31 45
          איך הפכה מסיבת יום הולדתו של ה- 80 של פרס לאירוע לאומי אורן אדרי 31.03.05 08:16 46
      מתחילים הבקיעים בחסינותו וכוחו של שמעון פרס פילוביץ שחף 22.02.05 16:50 39
   הבן של שמעון פרס מחזיק קרן הון של למעלה ממיליארד דולר אורן אדרי 01.03.05 12:22 42
      קרן ההון הגדולה בישראל עדיין בידי בנו של שמעון פרס אורן אדרי 12.04.07 06:20 92
   ''סוד הקסם של שמעון פרס'' פילוביץ שחף 01.04.05 00:20 47
   ריצ'ארד גיר בשליחות נסיך האופל - פרס, במדינת ישראל... פילוביץ שחף 05.04.05 04:31 48
   מנכ''לית חדשה למשנה לראש הממשלה שמעון פרס !! פילוביץ שחף 08.04.05 11:29 49
      אפרת דובדבני = אשת סודם = אשת סדום פילוביץ שחף 08.04.05 12:04 50
          מנכ''לית בית הנשיא חזרה לעבודה - יום לאחר הלידה - קריירה פילוביץ שחף 15.06.13 07:46 212
          מנכ''לית מרכז פרס לשלום, אפרת דובדבני, אמרה: פילוביץ שחף 01.09.14 18:34 214
   דליה איציק: 'הצעה שאי אפשר לסרב לה'-תגובות לכתבת תחקיר פילוביץ שחף 08.05.05 17:16 51
      השרה דליה איציק פעלה למען אחותה רות אשכנזי במכרז תפור פילוביץ שחף 30.07.05 08:37 66
      דליה איציק מ''מ הנשיא/משתמטת מצה''ל מספידה את הנופלים פילוביץ שחף 25.04.07 06:06 101
      ''ח''כ דליה איציק: להשמיע את קול העם בכנסת'' פילוביץ שחף 06.07.09 04:51 199
      מבקר המדינה בודק חשדות נגד ח''כ דליה איציק פילוביץ שחף 27.09.09 01:21 200
   שמעון פרס-זה לא בטוח שהגירוש יבוצע. פילוביץ שחף 09.05.05 09:14 52
   פרס למלך עבדאללה: אל תתעצבן בשנת 1944 הייתי בפטרה פילוביץ שחף 20.05.05 04:12 53
   שמעון פרס ביקר בבית הרב עמאר בזמן שהבן מאיר איים.... פילוביץ שחף 23.05.05 15:33 54
      שמעון פרס אף פעם לא קשור לכלום....הכל רק במקרה !!!! פילוביץ שחף 25.05.05 16:31 56
   מאבטח לשעבר של השר שמעון פרס נעצר הערב ע''י המשטרה פילוביץ שחף 24.05.05 20:34 55
   רפעת טורק/כוכב פלשתיני שיקדם מסע פירסום והסברה ברש''פ פילוביץ שחף 26.05.05 06:26 57
   פרס שלח מכתב ברכה לסכנין על הישארותם בליגה פילוביץ שחף 30.05.05 10:34 58
   טדי קולק = שמעון פרס = דליה איציק פילוביץ שחף 03.06.05 08:46 59
      טדי קולק היה המודיע (שטינקר) של הבריטים טרם קום המדינה פילוביץ שחף 29.03.07 10:32 81
          המשך תגובות לפרסום: פילוביץ שחף 29.03.07 15:12 83
          ''על מרגלים יהודים בשרות הנאצים ורצח מסתורי...'' פילוביץ שחף 30.03.07 05:02 84
          ''טיהור הנהגת המדינה ממרגלים ובוגדים'' פילוביץ שחף 01.04.07 10:05 86
              בית הסזון העליון הוא הוא בית משפט העליון נכון להיום!! פילוביץ שחף 11.04.07 08:29 90
                  ובנוסף לכתבה על בית הסזון העליון: פילוביץ שחף 11.04.07 20:52 91
                  מעשה בדורית, אלישבע ועדנה פילוביץ שחף 12.04.07 09:35 93
                  עטיפת הספר של נעמי לויצקי, ''העליונים-אצבע משולשת'' פילוביץ שחף 12.04.07 21:14 94
                  נציגת האו''ם ממתינה לפרסום העדויות בועדת וינוגרד, למה?! פילוביץ שחף 13.04.07 20:42 96
              ד''ר אברהם שלום : ''לקחים מפרשת בשארה'' פילוביץ שחף 13.04.07 08:23 95
                  אברהם שלום היה ראש השב''כ שהודח על ידי פושעי אוסלו... פילוביץ שחף 15.04.07 07:38 98
              אז מי הוא בשר רע ??? פילוביץ שחף 15.04.07 08:06 99
                  הלינק הנכון לכתבה: ''אז מי הוא בשר רע ??? '' פילוביץ שחף 17.04.07 09:15 100
                  מסמך: החלטת בית המשפט הרשמית בנושא עזמי בשארה פילוביץ שחף 26.04.07 07:17 102
                  ''בשארה: בשמאל יש המסייעים לפלשתינים'' פילוביץ שחף 09.07.07 07:26 110
              ''אברום בורג - החפרפרת שבמבצר הציונות'' פילוביץ שחף 12.07.07 12:15 111
              תחקיר: ''המרגלים הבוגדים לא חבשו כיפה'' פילוביץ שחף 01.08.07 02:45 124
              ''בוגדים. זאת המילה המתאימה ביותר לתאר את אהרון ברק'' פילוביץ שחף 06.12.07 00:51 164
              אושר: מבקר במדינת אויב לא יהיה ח''כ פילוביץ שחף 10.06.08 22:11 186
              היועמ''ש לכנסת ממליצה לא לשלול הגימלה מבשארה פילוביץ שחף 22.07.08 13:39 187
          משה ארנס: ''לצרף אותם לפנתיאון'' פילוביץ שחף 10.04.07 08:50 89
              פרופ' משה ארנס: ''מניעים פוליטיים שכתבו את ההיסטוריה'' פילוביץ שחף 31.01.10 20:57 201
          ''ויצמן הודה: הסגרנו לוחמי לח”י ביבנאל'' פילוביץ שחף 20.07.07 03:49 120
      ערוץ 1 - הערב: הדרן לטדי קולק ספשייל (*) פילוביץ שחף 19.05.12 12:38 209
   שמעון פרס: מורה נבוכים לשחיתות מוסרית פילוביץ שחף 05.06.05 12:44 60
   שמעון פרס מינה את ד''ר מתי שטיינברג ליועץ השב''כ לעניין פילוביץ שחף 07.06.05 03:01 61
   שמעון פרס ממשיך בשיטות ''החיסול'' = הדלפות באמצעות פילוביץ שחף 07.06.05 04:48 62
   שמעון פרס: ''השיבה הביתה '' פילוביץ שחף 09.06.05 09:24 63
   יואל מרקוס : ''למה אני בעד פרס'' פילוביץ שחף 21.06.05 09:18 64
      ההסטוריה חוזרת ... elib 06.11.10 09:23 202
   יצמן שירי: חבורת הסמרטוטים של שמעון פרס DOBBY 12.07.05 00:12 65
   שפרעם: פרס יגיע בצהריים לניחום אבלים ומפגש עם התושבים אורן אדרי 06.08.05 20:31 67
      פרס: צריך לקחת את הנשק לכל המחבלים הפוטנציאליים אורן אדרי 06.08.05 20:59 68
   פרס: ''ההסטוריה לא חשובה, מה שחשוב זה העתיד''...למה?! פילוביץ שחף 15.03.07 22:35 69
      הסכם השלום בין ישראל למצרים=מנחם בגין הימני/הסטוריה פילוביץ שחף 10.12.08 11:41 191
      הנשיא שימון פרס: ''מלחמות נפוליאון? מה זה חשוב? (*) פילוביץ שחף 21.02.12 10:19 207
   פרס: לא הייתי נכנס למלחמה פילוביץ שחף 22.03.07 20:23 71
      עדות שמעון פרס בוינוגרד: alontu 24.03.07 13:53 72
          ''סתירות בעדויות פרס ופינס בוינוגרד'' פילוביץ שחף 25.06.07 16:43 108
      מדהים איך שכולם שותקים: הגם אתה, פרס?!? Et tu, Brut ?!? פילוביץ שחף 25.03.07 02:07 73
      המירוץ לנשיאות מתחמם: ''זקן השבט מדבר'' פילוביץ שחף 25.03.07 08:48 74
          תמונה אחת שווה אלף מילים: פילוביץ שחף 26.03.07 09:40 78
      ''משפחות שכולות: למנוע מינוי פרס לנשיא'' פילוביץ שחף 25.03.07 20:44 75
      שמעון פרס מאשים את בג''צ בבגידה בבטחון המדינה !! פילוביץ שחף 26.03.07 08:50 76
      ''עוד אמר פרס לוינוגרד'' פילוביץ שחף 26.03.07 09:36 77
      דרושה לישראל: מהפכת קטיפה בראשות מאיר דגן, יובל דיסקין פילוביץ שחף 30.03.07 08:17 85
      לשלוח את אולמרט ושותפיו להישפט בהאג! פילוביץ שחף 30.04.07 20:50 103
   הקול קול ציפי לבני והידיים ידי שמעון פרס !! פילוביץ שחף 28.03.07 21:23 79
      לבני אופטימית: מדינה פלסטינית תפתור את בעיית הפליטים פילוביץ שחף 05.09.07 03:21 140
      ''ללא חזון אין עתיד'' פילוביץ שחף 04.11.07 05:27 154
      ''קונדוליסה רייס תנסח הצהרה משותפת לקראת אנופלס'' פילוביץ שחף 04.11.07 06:29 155
      ציפי לבני מפזרת קלישאות שלום ששמעון פרס כבר שכח פילוביץ שחף 15.03.08 01:25 169
      סקופ: הבית הלבן החל לבצר את יחסיו אל ציפי לבני כראש ממ פילוביץ שחף 06.05.08 17:19 180
   מי שישאל מחר את פרס- המועמד לנשיאות המדינה בחי, בפורום dien 28.03.07 22:17 80
      קיראו בבקשה את התשובות של פרס לשאלות שנשאל הבוקר dien 29.03.07 11:11 82
   אחד המדינאים הגדולים כל הזמנים goldfire 01.04.07 20:57 87
      מה כוונתך אורן אדרי 14.04.07 16:21 97
   שמעון פרס: הקשר הצרפתי ונתיב השחיתות פרק 1 ו-2 פילוביץ שחף 02.04.07 13:52 88
   ''על שמעון פרס היה צריך לשבת 17 שנה בכלא, לא וענונו'' פילוביץ שחף 19.05.07 20:30 104
      מצ''ב הכתבה בנושא הנ''ל במלואה עם חיים ברעם: פילוביץ שחף 22.05.07 21:40 106
   ליפקין שחק הוא נציג יאפיסטאן, :יותר גרוע משקרן!!'' פילוביץ שחף 22.05.07 06:55 105
   פרס, מבשר הגאולה פילוביץ שחף 25.06.07 00:58 107
   יוסף איסלאם/קט סטיבנס במופע נצחון והתרמה לשמעון פרס פילוביץ שחף 27.06.07 20:27 109
   ''האם שמעון פרס יהפוך מקילר להילר?!'' פילוביץ שחף 15.07.07 23:49 112
      ''היום צריך להזכיר מיהו הנשיא פרס.'' פילוביץ שחף 17.07.07 17:57 113
      קטעים מועתקים בנאום ההכתרה של פרס? פילוביץ שחף 18.07.07 19:10 114
      אל''מ (מיל.) משה לשם:''שמעון פרס, הוא לא הנשיא שלי'' פילוביץ שחף 19.07.07 07:30 115
          אל''מ (מיל.) משה לשם: ''סכנות מבית'' פילוביץ שחף 24.07.07 11:16 123
      ''נשיא כבוד'' פילוביץ שחף 22.07.07 03:01 122
   שיר משנות ה 50 'איך קרה שהפשפש עלה למעלה' נכתב על ש פרס שכל ישר 19.07.07 10:22 116
      שיר ''הפשפש'', המשורר והמלך ''שמעון פרס חד הם: פילוביץ שחף 19.07.07 21:44 117
      הפשפש שעלה למעלה לאחר שגרר את רבין כל הדרך למוות... פילוביץ שחף 12.11.08 10:55 189
      כבוד הנשיא - ולס עם השיר‏ (איך הפשפש עלה למעלה) פילוביץ שחף 02.04.09 15:59 194
      את מי חיים חפר כינה פשפש ? פילוביץ שחף 23.09.12 18:50 211
   ''הנשים בחייו של שמעון פרס: פילוביץ שחף 20.07.07 00:07 118
      פגישת הנשיא שמעון פרס עם הזמרת מדונה - למעלה משעה וחצי פילוביץ שחף 16.09.07 03:13 148
          מדונה: ''המופע בישראל - למען השלום'' = CODE PINK פילוביץ שחף 29.03.12 14:54 208
      להחרים את ח''כ ענת וילף (*) פילוביץ שחף 26.01.11 17:23 203
      הכירו את כל נשות הנשיא שימון פרס (*) פילוביץ שחף 03.06.11 22:03 205
   כשמגייסים פושעים למערכת הביטחון פילוביץ שחף 20.07.07 03:15 119
   ''דני יתום התבלבל בשידור בין עמיר פרץ ליגאל עמיר'' פילוביץ שחף 01.08.07 04:13 125
   ''עמוס מנור הלך לעולמו'' (ראש השב''כ לשעבר) פילוביץ שחף 05.08.07 19:08 126
   ''מתי שותק שמעון פרס?'' פילוביץ שחף 05.08.07 19:40 127
      מדוע שותק פרס בסוגיית ההשתמטות? פילוביץ שחף 26.08.07 18:45 130
          נשיא המדינה פרס שבר שתיקה בנושא ההשתמטות מהצבא!! פילוביץ שחף 30.08.07 08:00 134
              ''נולד (פרס) ללא אבר הבושה'' פילוביץ שחף 30.08.07 16:45 135
      הרמטכ''ל אשכנזי טיהר את ש.פרס בגין אשמת ההשתמטות מהצבא פילוביץ שחף 06.11.07 22:05 156
      המשנה המשוכתבת של בן גוריון פילוביץ שחף 06.12.08 11:15 190
   שמעון פרס הטיל חיסיון על 11 מסמכים בפרשת רצח רבין סלמנדרה 17.08.07 11:27 128
   הסוכנות היהודית עושה סלקציה פוליטית לאן ילכו התרומות פילוביץ שחף 22.08.07 10:09 129
   ''דרישה ממזוז: לחקור המניעים להחלטת פרס'' פילוביץ שחף 29.08.07 19:45 132
      ''דמיו זועקים מן האדמה'' (דני כץ ז''ל הי''ד) פילוביץ שחף 30.08.07 06:31 133
          פרס מכין את הקרקע לשחרורו של יגאל עמיר! אייקון 30.08.07 19:01 137
      הנשיא שמעון פרס מנסה לרצות את בוחריו הערבים פילוביץ שחף 30.08.07 18:24 136
      יוסי בלום הלוי: ''חונן הרוצחים - הנשיא שמעון פרס'' פילוביץ שחף 05.09.07 02:09 138
      ועדת חוקה תדון בקציבת עונש רוצחי הנער דני כץ פילוביץ שחף 05.09.07 02:39 139
      משרד המשפטים מודים בטעות: פילוביץ שחף 10.09.07 08:39 141
   ''האפיפיור היהודי והאפיפיור הנוצרי'' פילוביץ שחף 10.09.07 09:59 142
      ''מי הוא זה עם הכיפה ומי הוא זה שאין לו אלוהים?'' פילוביץ שחף 12.09.07 05:19 144
          ''מי הוא זה עם הכיפה ומי הוא זה שאין לו אלוהים?'' פילוביץ שחף 13.09.07 00:31 146
      פרס: ''קסאם שמאסם'' פילוביץ שחף 12.09.07 05:34 145
      איזו מתנה העניק מלך סעודיה לאפיפיור ? חרב ! פילוביץ שחף 07.11.07 23:59 157
          אובמה משתחוה ומנשק את טבעתו של מלך סעודיה (וידאו) פילוביץ שחף 03.04.09 11:28 195
              בכיר ביטחוני בממשל רייגן: אובאמה מדבר למוסלמים בקוד פילוביץ שחף 07.04.09 23:45 196
              הבית הלבן:אובאמה לא קד למלך, הוא פשוט גבוה ממנו והתכופף פילוביץ שחף 09.04.09 20:00 197
              דניס מילר מסביר ומפרש את קידת/השתחוות אובמה למלך ס. פילוביץ שחף 10.04.09 00:29 198
      פרס: ביקור האפיפיור – אירוע שרוח של שלום ותקווה נושבים פילוביץ שחף 08.03.09 14:45 192
   ''בגלל המתיחות: נדחה ביקור פרס בפורום המטכ''ל'' פילוביץ שחף 11.09.07 12:42 143
   כספומן: שמעון פרס mek2 13.09.07 19:37 147
   ח''כ אריה אלדד: ''אולמרט, אחמדיניג'אד ובר רפאלי'' פילוביץ שחף 13.10.07 20:05 149
   נעזרה בשם ''פרס'' לקידום מכללה שהוחשדה בשחיתות בדו''ח פילוביץ שחף 22.10.07 11:16 151
   סקופ !! עונש מאסר בוטל בגלל שמשה''ב בקומבינה!! פילוביץ שחף 22.10.07 16:46 152
   ''פרס יהיה הנשיא הפלסטיני הראשון שנואם בבית מחוקקים..'' פילוביץ שחף 13.11.07 17:05 158
      4 בנובמבר: ברוך מרזל עושה לפרס מה שביניש הנחתה את... פילוביץ שחף 23.11.07 02:21 161
          גם השר אלי ישי ''זכה'' לכאפייה נוסח עראפת הרוצח ימ''ש פילוביץ שחף 25.11.07 03:36 162
   ישראל הראל: מזרח תיכון חדש-ישן !! פילוביץ שחף 17.11.07 19:16 159
   ח''כ אריה אלדד: ''הנשיא (פרס) הפוסט ציוני הראשון'' פילוביץ שחף 19.11.07 02:10 160
   בדיחה טובה... קצת להתרענן במבי 27.11.07 12:24 163
   פרס: ''מדינות, גבולות וממשלות כבר אינם חשובים במיוחד'' בול טרייר 06.03.08 09:37 165
      פרס: ''כדי לזכור? עכשיו אנחנו פשוט יכולים ללכת לגוגל'' בול טרייר 06.03.08 09:53 166
   הסופר עמוס עוז - השפוט ואהובו של נשיא המדינה שימון פרס פילוביץ שחף 11.03.08 17:20 167
      אבו-מאזן אומר שאהוד ברק מטרפד את המשא ומתן פילוביץ שחף 11.03.08 17:27 168
      אפרים סנה נגד אהוד ברק פילוביץ שחף 15.03.08 19:20 170
      ''מצרים מאשימה את ברק בהפסקת הרגיעה'' פילוביץ שחף 15.03.08 22:44 171
      סאיב עריקאת: ''אולי ברק עסוק בתכנון עוד התנחלויות'' פילוביץ שחף 15.03.08 22:54 172
      גדעון לוי: ברק נהפך עכשיו למחבל העיקרי בכל סיכוי לרגיעה פילוביץ שחף 16.03.08 23:25 173
      אהוד ברק: עם החמאס לא ינוהל משא ומתן פילוביץ שחף 17.03.08 00:22 174
          אהוד ברק: המתנחלים אחים פילוביץ שחף 18.03.08 10:39 175
   הנשיא לשעבר יצחק נבון לכד פורץ שנרדם בסלון ביתו פילוביץ שחף 08.04.08 10:52 176
   ''ההתאבדות''/בן כספית-חנן קריסטל-אילן כפיר פילוביץ שחף 05.05.08 12:10 177
      פרק ראשון- קונצפציה פילוביץ שחף 05.05.08 12:14 178
      פרק שני- פריחת הדובדבן פילוביץ שחף 05.05.08 12:16 179
   ''מכתב גלוי לנשיא פרס'' פילוביץ שחף 19.05.08 11:34 181
      אוויר חם בלבד - קלאם פאדי - BS והצעה לשמעון פרס: פילוביץ שחף 20.05.08 21:46 182
      מעריב: ''פרס זה פרס''. ועידת הנשיא - ישראל 60 פילוביץ שחף 24.05.08 03:21 184
   ''חזון פרס לשלום'' בסרטון מדהים! פילוביץ שחף 20.05.08 21:59 183
   פרס: השומרון יכול להיות לנווה פורח פילוביץ שחף 04.06.08 23:33 185
   פרס על הביקורת כלפי הסינים: ''לנו יש התנחלויות למשל'' פילוביץ שחף 24.07.08 15:58 188
   עו''ד אלייקים העצני: ''הקץ להשתוללותו של פרס'' פילוביץ שחף 09.03.09 01:27 193
   פרופסור ברק: פגיעה במחוקק = פגיעה בדמוקרטיה. פילוביץ שחף 05.12.13 07:30 213
   פרס מחליש את הסיפור? נחביא אותו קרש 23.12.15 00:04 215
   שכחתם לציין בתקופת כהונתו כנשיא היה הבזבזן הכי גדול שהיה אי פעם לא ריחם על כספי ציבור elihaip 21.01.16 22:20 217
תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | תייק בארכיון | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | בטל עוגן
     


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות